Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Vaude Chapel L 3P

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Leidsin veel ühe sarnase telgi neile, kes roomata ei viistsi.
Vaude Chapel L 3P
Paki suusrus: 55 x 30 cm ja kaal 3.9kg
https://www.vaude.com/en-GB/Products/Te ... hapel-L-3P

vaude_chapel__tent.jpg



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Head leiud sul :) See aasta olen veel vanas telgis aga talvel peab küll oma telginduse üle vaatama. Muidu ei ole mul madala telgi vastu midagi aga niiöelda köögutades riietumine on üsna tüütu.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kõrgete telkidega on küll see teema, et liialt tuult need ei kannata, kui plaanis natuke ekstreemsemates kohtades ka käia (ranniku-Norra, Island, misiganes tuulisem koht). Kaks aastat tagasi Islandil nii juhtus, et kohalikus kämpas oli peale natuke karmimat ilma pooled telgid kuskil puude otsas ja öö läbi kiljumist, rebenemist ja paukumist käis. Meie madala tunneli kogu häda oli see, et üks vai sai lõpuks pooleldi välja rebitud.
Kuna ise enamjaolt just sellistes alades liigun, siis midagi nii kõrget osta ei julgeks.

Keskmine matkaja küll sellistesse aladesse ei satu.

(togi)
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Villem »

Sai just eelmine nädalavahe ära proovitud Rimi kleepsudega saadud (vist 30-40€ pidi otsa maksma) HI-TECH neljainimese telk. Korralik küla seltsimaja on ja ega pakitult eriti suurem pole ja palju rohkem ei kaalu, kui mu vana väike max 3 inimese telk,kus pea ja jalad tihkelt vastu seinu on. Mõnusalt kõrge maja, et saab kergelt kummardades sees olla ning laiust ja pikkust on megalt. Kahe inimese sõiduvarustus + reisikotid mahtusid ilusti sisse ja ruumi jäi veel kõvasti üle. Eeskojal on kah kõrgete äärtega present põrand, mis mulle väga meeldib. Uus kogemus minu jaoks telki minnes eeskojas mugavalt kossid jalast võtta ja suuuuurest uksest sisse astuda ning enamvähem mugavalt riietuda. Vana väikest enam ei taha! Tsikli peal telgi kaal ja paki mõõdud ei huvita eriti, kuidas tuulele vastu peab, kah ei tea. Püsti panna oli igaljuhul täitsa mugav ja kiire.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Villem kirjutas:

Sai just eelmine nädalavahe ära proovitud Rimi kleepsudega saadud (vist 30-40€ pidi otsa maksma) HI-TECH neljainimese telk.

See või? https://goo.gl/Ct54GS

onbekend-8-1-10000-475-650-475.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Villem »

Selline jah.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

PhunkT
Postitusi: 282
Liitunud: 11 Aug 2015, 12:04
Tsikkel: IŽ Ju 3K "77, BMW K100K "88
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas PhunkT »

Sel hooajal ostsin enda perele Trekkerist Husky Bison 3 Classic telgi, praegu päris hea hinnaga. Täitsa rahule võib jääda. Neljakesi (väiksed inimesed-loomad küll) paaripäevase matka sai täitsa ära teha. Pikemale inimesele jääb ehk pikkust natuke väheks. Kaks eeskoda (üks põrandaga) on funktsionaalsed.

http://trekker.ee/toode/husky-bizon-3-c ... inimesele/

husky_telk.jpg
UuqBkUM.jpeg
Näpud peavad õlised olema, siis on õige...
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tere!

Hetkel on mul see. Viimased 10a juba kasutanud ja ükski vihm pole veel läbi tulnud. Üksi olles on aga pool telki tühi ja mõttetu on niisama sellist kolakat kaasa tassida. Lisaks tuule käes korralikult lõhub seda telki.
https://www.jysk.ee/cambridge-telk-905-14-1001-ee.html

Olen 183cm pikk ja madratsi on mõõdud - 188x74x19cm.

Mis oleks hea telk selleks otstarbeks, et 2 inimese telgi suurus? Eelistaks pigem üks kord ja korralik asi osta.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas:

Mis oleks hea telk selleks otstarbeks, et 2 inimese telgi suurus? Eelistaks pigem üks kord ja korralik asi osta.

Asjad, mida mina hindan:

  • võimalikult väike kokkupakitult (et võtaks kohvris vähe ruumi)
  • kaal ca 5kg (pigem alla)
  • piisavalt kõrge püstitatuna (130 cm ja üles; rohkem on parem)
  • võimalikult suure eeskojaga

Nendele tingimustele vastavad minu jaoks eelpool mainitud Vango Galaxy 2, Vaude Capel ja Galaxy 3 on juba natuke suuremad.
Kui otsutad Galaxy kasuks siis suhtle minuga ka, mul on ka soov endale üks hankida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas:
ranel kirjutas:

Mis oleks hea telk selleks otstarbeks, et 2 inimese telgi suurus? Eelistaks pigem üks kord ja korralik asi osta.

Asjad, mida mina hindan:

  • võimalikult väike kokkupakitult (et võtaks kohvris vähe ruumi)
  • kaal ca 5kg (pigem alla)
  • piisavalt kõrge püstitatuna (130 cm ja üles; rohkem on parem)
  • võimalikult suure eeskojaga

Nendele tingimustele vastavad minu jaoks eelpool mainitud Vango Galaxy 2, Vaude Capel ja Galaxy 3 on juba natuke suuremad.
Kui otsutad Galaxy kasuks siis suhtle minuga ka, mul on ka soov endale üks hankida.

Ma kardan, et nii kõrged telgid küll kuidagi tuule kätte ei sobi. Et istudes pea lakke ei käi, on juba piisavalt okei.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Ma kardan, et nii kõrged telgid küll kuidagi tuule kätte ei sobi. Et istudes pea lakke ei käi, on juba piisavalt okei.

Mul on telk,milles pea lakke ei käi ja kekskohas saab ka põlvili olla,et riidesse panna.Tundub minu jaoks ok. Magamis osa Laius on miski 160cm ja alla selle on küll liiga kitsas,pigem võiks tsikliga matkates ikka veel laiem(180) olla,et ka riided telki sisse mahuks.Eeskoda on mul sama kõrge kui telk ja ei ole eriti suur.Sinna mahub kummagi külje seina äärde tsiklikohver ja saapad kohvri kõrvale.Oli mul kunagi ka madalam-väiksem,kergem jne,aga soojas kliimas on sellises võimatu magada,sest lihtsalt õhku ei piisanud ja jube palav oli.
Suur-kõrge eeskoda on vajalik eelkõige vihmasel matkal,et kuivalt oma kabla kokku pakkida saaks,aga mina näiteks ei kavatse vihmaga telkida ja ei loe enda jaoks seda üldse vajalikuks omaduseks.Üks asi millest olen puudust tundnud on eeskojale mingi alus kate või põrand.Paljas maa on natuke ebamugav, eriti lõunapool,kus kämpades kus muru eriti polegi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 161
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV, Versys X300
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Hetkel on Matkaspordis mitmetele telkidele päris hea ale. Sealt pärit ka enda Caucasus 3, mis seni igati heaks osutunud. Paki mõõt ka üsna väike.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mrtn5 kirjutas:

Hetkel on Matkaspordis mitmetele telkidele päris hea ale. Sealt pärit ka enda Caucasus 3, mis seni igati heaks osutunud. Paki mõõt ka üsna väike.

See on küll huvitav. Lähen vaatan.

edit:Käisin vaatasin. Poes hakati muidugi kohe Coleman Tasmanit pähe määrima. :wack: Caucasus 3 oli pakis natuke pisem küll, aga ei midagi ülemäära pisikest.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Sattusin lõppenud suvel mitmete tootjate telke üles panema. Lõppjäreldus on, et ülisuurt rolli mängib paigaldusmugavus ja konstruktsiooni läbimõeldus. Variant, kus kaared kinnituvad välimise kihi peale ning sisemine telk ripub selle all küljes, on ainus mille peale tulevikus raha raatsin kulutada. See lahendus tähendab, et kaarte püsti lükkamisega ongi telki valmis.
Ülejäänud, kus kõigepealt püstitad sisemise telgi osa ja hiljem viskad välimise üle, et seda omakorda sisemise külge siduma asuda, on eilne päev.
Ise olen hetkel pidama jäänud Coleman Monviso juurde ja soovitan soojalt!

https://www.coleman.eu/DE/c-536-monviso.aspx

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
merikurat kirjutas:

Sattusin lõppenud suvel mitmete tootjate telke üles panema. Lõppjäreldus on, et ülisuurt rolli mängib paigaldusmugavus ja konstruktsiooni läbimõeldus. Variant, kus kaared kinnituvad välimise kihi peale ning sisemine telk ripub selle all küljes, on ainus mille peale tulevikus raha raatsin kulutada. See lahendus tähendab, et kaarte püsti lükkamisega ongi telki valmis.
Ülejäänud, kus kõigepealt püstitad sisemise telgi osa ja hiljem viskad välimise üle, et seda omakorda sisemise külge siduma asuda, on eilne päev.
Ise olen hetkel pidama jäänud Coleman Monviso juurde ja soovitan soojalt!

Kaua umbes seda üles paneb? Video järgi tundub päris asjalik.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 161
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV, Versys X300
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Huvitav, andmete järgi on Tasmani pakk Caucasuse omast 20cm pikem ja 1,5 kg raskem. Caucasuse paki mõõtsin kunagi üle, oli päris nii nagu andmetes. Monviso pakk andmete järgi sama suur, samas eeskoda ca poole väiksem. Caucasus käib ka sama välistelgi püstitamise loogikaga, sisetelk ripub küljes, 3 kaart. Eeskojas saab ikka rahulikult kohvrid laiali laotada ja samas mõlemalt poolt ka sisse-välja käia.


merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas merikurat »

ranel kirjutas:
merikurat kirjutas:

Sattusin lõppenud suvel mitmete tootjate telke üles panema. Lõppjäreldus on, et ülisuurt rolli mängib paigaldusmugavus ja konstruktsiooni läbimõeldus. Variant, kus kaared kinnituvad välimise kihi peale ning sisemine telk ripub selle all küljes, on ainus mille peale tulevikus raha raatsin kulutada. See lahendus tähendab, et kaarte püsti lükkamisega ongi telki valmis.
Ülejäänud, kus kõigepealt püstitad sisemise telgi osa ja hiljem viskad välimise üle, et seda omakorda sisemise külge siduma asuda, on eilne päev.
Ise olen hetkel pidama jäänud Coleman Monviso juurde ja soovitan soojalt!

Kaua umbes seda üles paneb? Video järgi tundub päris asjalik.

Ilma vaiadeta alla minuti, vihmasajus veel kiiremini :wink:

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere
See hooaeg kasutasin MototentV2 telki.

20170429_085743.jpg

Alpitripil ja mitmel üritusel Eestis. peamise asjana ütleks telgivalijatele, et kui juba suur telk siis võtke SUUR. Need 175cm kõrged eeskojad oma võrdlemisi kesise suurusega ei anna õiget suure telgi efekti ma arvan kuigi pakk on ikkagi "suur". Suure paki puhul need paar cm siia sinna ei oma enam tähtsust.
Kõige mõnusam omadus suure eeskoja puhul on võõrustamise võimalus :). Tripil pea igal õhtul tulid reisikaaslased minupoole tiksuma. latern eeskoja laes, kohver lauaks (toolid olid igaühel endil) ja seinad ümber istud pigem nagu aiapaviljonis. seinad võtavad jutujorina kinni ja nii sai ka hilisemal ajal kämparites teisi häirimata napsukõrvale muljetada.

20170716_222754.jpg
20170611_125207.jpg

ja hommikul kui päike juba kõrvetas, oli see eeskoda asendamatu päikesevari.

DSC01058.jpg
DSC01041.jpg

Origaan pakkekott oli jama seepärast kasutasin Oxfordi Aqua30 veekindlat kotti mille rihmadega pakiraamile kinnitasin. kotti sai vajadusel ühtteist (klaastaaras) juurde pakkida ja kokkuvõtvalt telgi paki mõõtmed kaotasid tähtsuse.
Telgi kokku ja lahku panemine on väga lihtne kui süsteem mällu salvestub ja katsed näitasid et ka kiirem kui teistel väiksemate telkidega.
Negatiivse poolepealt ehk ainult vilets tuulutus telgi lae alt ja nööride reflektorid peaaegu ei peegelda pealambi valgust. kui vihma sajab ja maa on märg siis kogu see suur eeskoja kuppel täitub niiskusega ja ülevalt välja ei pääse. ilmselt pole see probleem märkimisväärne kui kaasasolevat eeskoja põrandakatet kasutada.
Pikemale telkimisele minuarvates väga hea asi. Mina olen ostuga rahul.

5248653
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kusjuures Ferrino TENERE 4 telk pole ka üldse paha. 6KG pole muidugi vähe, kuid veel mahub sinna piiri, et kannatab ka motikaga kaasa võtta ja mis põhiline, saab ka sees püsti seista.

See siis: http://www.matkasport.ee/products/Ferrino-TENERE-4

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Hetkel testin Nairobis Coleman Tatra 3-e. seni on 3 kuud kuiv ilm olnud, täna kallab juba pool päeva nagu oavarrest. Hommikuks saab näha...

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ei lase jyski 40 eurone telk mingit vihma läbi. Endal 10a tagasi veel 350kr eest ostetuna ja siiamaani toimetab kenasti. Ei lase siis ka vast kallim colemani telk läbi. Kõik sõltub pingutamisest. Edasi tulevad juba spetsiaalsed eelistused, kes soovivad suurt eeskoda jne.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Coleman Tatra 3 motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Nüüd, kolme kuu möödudes oleks paslik anda väike tagasiside Talvel välja valitud Coleman Tatra 3 kohta. Püüan olla võimalikult objektiivne.

  • Suurus pakituna.
    Peale mõningaid katsetusi pakime telgi ja kaared eraldi. Telk läheb küljekohvrisse, kaared pehme kohvri tagumisse taskusse. Väga ok. Miinus on liiga hea originaalkott. See on torukoti põhimõttel ja päris hermeetiline. Ja kuna on hermeetiline siis sulgemisel jääb sinna alati üksjagu õhku mida välja ei saa. See omakorda võtab rohkem ruumi. Originaalkott on tõenäoliselt päris hea kui telk kinnitub väljaspoole kohvreid aga kohvri sees võiks olla mingi lihtsam kompressioonkott. Päris ilma kotita ei saa telki piisavalt kompaktseks pakkida.

  • Paigalduse mugavus/kiirus
    See on ikka jube suur õnnistus et kogu telk seisab üleval ainult kaarte abil. Kolme kuu jooksul eile esimest korda tõmbasin mõned nöörid pingule ja paigaldasin vaiad. Seda seepärast et saime korraliku vihma. Üles panemine ja kokku pakkimine on kiire ja mugav. Nii kiire et ei oleks uskunud. See et kaared tuleb nn kanalitesse lükata ei ole üldse probleem (eks aeg näitab kaua vastu peab). Ilma vaiade ja nöörideta püsti püsimine on äärmiselt vajalik. Aafrikas on maapind enamasti kas kõvaks põlenud savi või pehme liiv. Mõnedes linnakämpingutes ka betoon. Kõik need aluspinnased on vaiade jaoks ebasoodsad. Liiva sees nad ei püsi ja kõva pinnase sisse neid lihtsalt ei vajuta. Autodega matkajatel on eraldi vaiahaamer kaasas. Üksi paigaldamise lihtsustamiseks on alumiiniumkaarte otsad disainitud nn kraega. Korra juba rõnga sisse panduna püsivad need seal hästi ja ei pea paluma kaaslasel "otsa hoida või juga juhtida".

  • Suurus
    Kahekesi matkates just paras. Kohvrid ja sõiduriided mahuvad eeskotta, magamistoas on piisavalt ruumi nii magamiseks kui ka ülejäänud mandi laiali laotamiseks.

  • Kasutusmugavus
    Väikese miinusena võiks välja tuua suhteliselt madala "välisukse". Suuremat kasvu mees peab natuke rohkem kui tahaks koogutama. Kuna eeskoda on madal siis seal sees olles midagi toimetama ei mahu. Telki sisenemiseks tuleb avada nii välis- kui siseuks ja siis ühe vauhtiga kohe kas sisse- või välja ronima. Telgil on küll kaks välisust kuid reaalselt leiab kasutust ainult üks kuna sisemine uks avaneb ühele poole. See ei ole eriline miinus, lihtsalt teine uks meil kasutust ei leia ja on suhteliselt mõttetu. Samas ühest servast sisenemine jätab kohvritele ja sõiduriietele pea kogu eeskoja ruumi ja nendest ei pea üle ronima. Footprint võiks ehk olla, samas peab seda siis puhastama ja see lisab kaalu/mahtu pakituna.

  • Ventilatsioon
    Ventilatsioon on nii ja naa. Mingit kondentsi ei tekkinud, ka mitte mere ääres üliniiskes kliimas. Samas õhupuudus tekkis küll. Seda just mereäärses eriti kuumas ja niiskes kliimas kus samal ajal tuult ka ei olnud. Võrkpinda on sisemisel telgil vähe ja olemasolev võrk on nii tihe et see piirab õhu liikumist märgatavalt. Olen harjunud et telgi uks on soovi korral kogu ulatuses võrk, Tatra 3-l aga on ainult ülemine kolmandik võrguna. Samuti võiks telgi laes olla rohkem võrku. Oma osa võis mängida ka asjaolu et kui telk on paigaldatud ainult kaartega, nöörid-vaiad on pingutamata, siis ei ole telgi kuju päris korrektne, nn õhukanalid on kinni ja seepärast ka ventilatsioon nii hästi ei toimi. Kokkuvõttes oli ventilatsioon puudulik ainult eelpool mainitud üliniiskes ja eriti kuumas ning ilma igasuguse tuuleta tingimustes. Muul ajal täiesti talutav. Siiski kaalun sisemise ukse tuunimist nii et see oleks kogu ulatuses võrk.

Kokkuvõte
Arvestades eeltoodut annaksin 5 palli süsteemis Tatra 3 -le motomatka telgina hindeks 4+. Sissepääs on tsipa ebamugav, seda muuta ei saa.
Sisemine uks võiks olla üleni võrgust, seda saaks paremini teha.

Praegu tundub et sai kõik öeldud. Kui miski meenub siis lisan.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kõiksugu võimsatele hinnalistele ja vingetele asjadele annaks nüüd oma hinnangu vähe odavamast puust telgi kohta.
Selline asi, maksab 46 eurot ja 80 senti.
https://ee.sportsdirect.com/gelert-chin ... e=78301516

Olen seda nüüd kasutanud Venemaal 6 ööd, kus vist iga öö saime vihma. Smashil 2 ööd, kus oli ilus ilm. Euroopa reisil 8 ööd, kus saime ka päris mitmel korral vihma ja ühel ka full padukat. Mõned ööd siin-seal veel. Ehk sis ca 3 nädalat olen kokku selles telgis ööbinud. Selle raha eest on telki rohkem, kui küll. Kahekihiline, nii et esimesel ülespanemisel ühendad sisemise telgi välimisega ja edaspidi seda uuesti tegema ei pea. Üksinda motomatkal väga hea asi. Üles käib üsna okei kiirusega. Vaiu on vaja muidugi, ilma nöörideta püsti ei püsi. Vihma peab hästi, siiani pole mingit kondentsi sisse tekkinud, ega pole ka ükski piisk sisse sadanud. Eeskoda on piisav, et sinna mingit tavaari visata ja üksinda kannatab vihmaga seal eeskojas isegi istuda ja õlut ka juua. Olen proovinud seal ka kahekesi magada. Saab hakkama, aga ega 2 inimese telk väga kahele inimesele mugavaks äraolemiseks mõeldud pole.

Plussid: eluodav, suhteliselt lihtsa vaevaga käib üles, peab väga hästi vihma ja veelkord, eluodav on.
Miinused: Ei püsi ilma vaiadeta püsti.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tegelikult oleme ausad sobib iga suvaline vett piisavalt pidav telk motomatkaks, kui see just mingi megasuur peretelk ei ole.
Telgi kvaliteet muutub alles siis oluliseks, kui sul on vaja seda ise seljas vedada või kasutad seda kõrgmäestikus ja see peab ka tormituultele vastu pidama.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

mx77 kirjutas:

Tegelikult oleme ausad sobib iga suvaline vett piisavalt pidav telk motomatkaks, kui see just mingi megasuur peretelk ei ole.
Telgi kvaliteet muutub alles siis oluliseks, kui sul on vaja seda ise seljas vedada või kasutad seda kõrgmäestikus ja see peab ka tormituultele vastu pidama.

See on tõsi. Samamoodi on tõsi et matkata saab iga tsikliga. Ometi on mõni mugavam kui mõni teine. Ja ometi meeldib mõnele mõni mudel rohkem kui mõni teine.

Umbes samamoodi kõlbavad laste tegemiseks suvaline mees ja suvaline naine. Ometi üsna vähestega pakub see tegevus erilist rahuldust :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:

Kusjuures see telk pole ka üldse paha. 6KG pole muidugi vähe, kuid veel mahub sinna piiri, et kannatab ka motikaga kaasa võtta ja mis põhiline, saab ka sees püsti seista.

See siis: http://www.matkasport.ee/products/Ferrino-TENERE-4

See telk tundub isegi väga asjalik.Ja ka hind on sellele ,kes vähe kasutab,väga mõistlik.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Tegelikult oleme ausad sobib iga suvaline vett piisavalt pidav telk motomatkaks, kui see just mingi megasuur peretelk ei ole.
Telgi kvaliteet muutub alles siis oluliseks, kui sul on vaja seda ise seljas vedada või kasutad seda kõrgmäestikus ja see peab ka tormituultele vastu pidama.

Muuga olen väga nõus,aga kui kuumas kliimas telkida,siis peab telgis olema ruumi(minu arust kõrgust eelkõige) ja hingavust-tuulutust,sest muidu lämbud seal ära.Ehk siis madal telk minu arust kuuma kliimasse ei sobi.Ma ühe reisi olen nii teinud ja isegi kui uks täitsa lahti hoida oli ikka õhku vähe.Seda just niiskes ja kuumas(25-35) nagu Ats just eespool kirjutas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas:

Tegelikult oleme ausad sobib iga suvaline vett piisavalt pidav telk motomatkaks, kui see just mingi megasuur peretelk ei ole.
Telgi kvaliteet muutub alles siis oluliseks, kui sul on vaja seda ise seljas vedada või kasutad seda kõrgmäestikus ja see peab ka tormituultele vastu pidama.

Ma olen sellega täiesti nõus. Endal kaks komplekti. Üks nn odavvarustus, mis suuremate mõõtudega. Eelnevalt mainitud 40 eur tänapäeval jyski telk, 27 eur campinggaz madrats, 12eur Sportdirect pump. Kuivi öid väga pole näinud ja samas hommikul ikka on telgis kuivana ärkanud. Lisaks sääsed ka kenasti eemale hoidnud. Kõik vihmad ja rahed sellega üle elanud ning kuivaks jäänud. Magamiseks talviline magamiskott, mis suvel kasutab tekina ja külmal ajal saab sisse pugeda.

Teine aga minivarustus. Vasakul on tavalise suurusega lebo. Paremal aga telk ja lebomatt.
Pilt

Ainus asi, et kuiva ja kuuma pole ma veel sattunud, nii et ei tea, kuidas need asjad seal toimetaks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mis telk see pisike on?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas:

Mis telk see pisike on?

Ühe inimese telk.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”