Matkaplaan 2012

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas soolo »

Auschwitz ei jätnud küll usutavat muljet, isiklikult soovitaks aega mujal kulutada. Juutide finantseeritud ja kallutatud turistikas. Slovakkia nädalaga rahulikult võttes ei ole paras -nädal kohapeal annab kerge aimduse millise maa ja rahvaga tegu.Varuge ikka aega, kui isu otsas saab ju kohe koju sõita. Kui on plaanis kultuurireis siis soovitavalt atraktsioonid hommikul ja edasiliikumine õhtul, kui lähete lihtsalt sõitma siis pole vahet. Piletihinnad ja lahtiolekuajad tuleks kodutööna järgi uurida et mingi oluline sihtpunkt ei jääks rahvuspüha või mis iganes põhjusel käimata.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Piipz »

irw, mis tähendab "usutav mulje"? sa oleks tahtnud seal toimunut näha laivis? isegi, kui seal oleks tühi plats, oleks seal minu jaoks usutav mulje. eks muidugi igaüks tõlgendab ajalugu omamoodi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Snowhite kirjutas:
Sepp1 kirjutas:
Snowhite kirjutas:

Heihei,
nendele veel siis, kellel pisikut sinna suunda pole tekkinud - natuke videotutvustust Rumeenia kohta (mootorratturite silme läbi).
http://www.youtube.com/watch?v=FjiH0kqE ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=Z4Wu808v ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=Am7t8hrg ... r_embedded
Lihtsalt head vaatamist ja moti tõstmise materjali :)

Palju selline reis maksab umbes? kas rohelisi kah kaasa võetakse? kas minnakse üksi või naistega? kas ma oma pilliga mägi teedel saan hakkama? kui pikalt reis on plaanitud?
Vabandan, ette kui mõni küsimus loll tundub :P ma soetasin endale suksu läinud aasta augustis ja olen sõitnud kokku ehk 6-700 km.

Teema küll veidi vale ja Rumeenia tripi teema all on piisavalt sõidu sisu ka selgitatud. Ratturit, kes on 6-700 km sõitnud, ei julgeks ma endaga samale teepoolele koduski lubada :mrgreen: . Aga esialgne plaan on minna kindlasti vähendatud jõududega ja olulise vinguviiulite armeeta. Rattad on pigem reisi/endurokad. Seal kandis saab sõidetud kõigega tegelikult. Aga oluliselt mugavam ja turvalisem on siiski millegi sellisega, mis tolmust teed ei karda ja laiali ei lagune kehvade teeolude korral. "põhisõitjatel" kogemust 50+ tuh km aga elu võib "segada" ka kõiki, kui tal selline tuju on...

Kohe kergem hakkas :D , eks ma tottuta siis kodu ümber ostan uue pilli ja siis küsin uuesti :P nii umbes 4-6 aasta pärast. :lol:

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

bandit 1200 kirjutas:
Holari kirjutas:

Tänud vastajatele, ma olen siin ise ka vaadanud ja mõelnud, et Slovakia on vist parajal kaugusel ja väga kena......usun, et see võiks jääda lõpppunktiks....ja nädalaga peaks rahulikult võttes olema täpselt paras. Mõte nii, et mEsimesel päeval Palangasse, siis, kes on käinud läbi Kaliningradi, kas tasuks teha viisad ja läbi selle Pooola? Siis edasi suunaga lõunasse, Krakowis lahe soolakaevandus ja seal lähedal ka koonduslaager,siis naudiks Slovakia mägesid ja tagasiteel Leedus mõned vaatamisväärsused...laidke maha, kui täitsa jama plaan.

Kas see koonduslaager mitte kinni ei pandud?

(togi) :wack: :mrgreen:
Loodaks ikka jah, et laager pandi kinni teise maailmasõja ajal, kui liitlased sinna sisse marssisid.
Aga muuseum on täitsa töökorras ja kui huvi siis saab ligi minna ikke. http://en.auschwitz.org/z/

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!

Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas kalle »

Kahtlemata on suur tuututamine veidi liiga palju juutide poole kaldu.. kui nüüd võrrelda mitu miljonit mingit rahvust, või inimesi sellel perioodil kuskil hukati, mõrvati.. mõttetult segi pommitati.. võitjate poolt, või mille nimel vms jnejne. Ja kahtlemata tekitab Auschwitz erinevaid tundeid.
Aga korra tasub seal siiski ära käia. Kel mõistus külm ja õiges kohas, suudab seal piisavalt mõtteianet leida. Las ta siis olla pealegi veidi rohkem mälestusmärk, kui muuseum, aga päris ajaraisk see kindlasti ei ole. Üks kord käinud ja see oli seda väärt. Aga kui keegi eraldi ei palu kaasa tulla, siis mulle sellest teemast seal täitsa piisab. Aga nuuppe vajutada selle väljapaneku tegijad on osanud küll.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas boob »

Sepp1 kirjutas:
Snowhite kirjutas:
Sepp1 kirjutas:

Palju selline reis maksab umbes? kas rohelisi kah kaasa võetakse? kas minnakse üksi või naistega? kas ma oma pilliga mägi teedel saan hakkama? kui pikalt reis on plaanitud?
Vabandan, ette kui mõni küsimus loll tundub :P ma soetasin endale suksu läinud aasta augustis ja olen sõitnud kokku ehk 6-700 km.

Teema küll veidi vale ja Rumeenia tripi teema all on piisavalt sõidu sisu ka selgitatud. Ratturit, kes on 6-700 km sõitnud, ei julgeks ma endaga samale teepoolele koduski lubada :mrgreen: . Aga esialgne plaan on minna kindlasti vähendatud jõududega ja olulise vinguviiulite armeeta. Rattad on pigem reisi/endurokad. Seal kandis saab sõidetud kõigega tegelikult. Aga oluliselt mugavam ja turvalisem on siiski millegi sellisega, mis tolmust teed ei karda ja laiali ei lagune kehvade teeolude korral. "põhisõitjatel" kogemust 50+ tuh km aga elu võib "segada" ka kõiki, kui tal selline tuju on...

Kohe kergem hakkas :D , eks ma tottuta siis kodu ümber ostan uue pilli ja siis küsin uuesti :P nii umbes 4-6 aasta pärast. :lol:

Sepp, ma kevadel plaanin ratas ja naist sisse sõitma hakata :lol: , plaanisime mitmepäevase tiiru ümber eesti teha. Tuleme siis ja põikame üheks ööks Sulle külla, siis sõidad meiega kaasa, saad meki suhu. Paha on muidugi see, et Sa oma kroomiga kiiret sõitu ei tee, aga teades meie seltskonda võib loota, et "jäneste" järgi saab teha vahepeal ka kiireid lõike, seda eriti Poolas.
Mina plaanin selle tripi teha kahekesi rattal olles. Raha kaasa on paanitud nii 1500€ kanti, koduseid ettevalmistuskulusid ei hakka veel arvestama, tsiklil mootor alles laiali :lol:


Holari
Postitusi: 147
Liitunud: 06 Apr 2010, 14:39
Tsikkel: 2x SV650s
Asukoht: Pärnu

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Holari »

Et siis paar päeva Eestis ja 1500EUR? Ma siin mõtlen, et ma üritan selle rahaga ikka palju kaugemale jõuda:) Aga eks igal meil erinevad harjumused. Kui ma nüüd millestki väga valesti aru ei saanud?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Snowhite
Mode
Postitusi: 882
Liitunud: 10 Apr 2009, 15:13
Tsikkel: 1260MS-e, 500EXC
Asukoht: Tallinn, Harku
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Snowhite »

Holari kirjutas:

Et siis paar päeva Eestis ja 1500EUR? Ma siin mõtlen, et ma üritan selle rahaga ikka palju kaugemale jõuda:) Aga eks igal meil erinevad harjumused. Kui ma nüüd millestki väga valesti aru ei saanud?

Said väga valesti aru.
:bsmile:
Ta pidas silmas et 2 nädalat üle mägede ja mööda musta mere äärset rannikut ja üle mägede tagasi - selle peale kavatseb kulutada 1500 eur...

Pilt

Reisirataste ettevalmistus, vedrustuse seadistus ja ümberehitus, hooldus ja tehniline tugi/koolitus.
http://www.vugtec.com
Porganditele tehnilist abi ja hooldust saab ka!


Holari
Postitusi: 147
Liitunud: 06 Apr 2010, 14:39
Tsikkel: 2x SV650s
Asukoht: Pärnu

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Holari »

Nu see on juba mõistetav

Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas boob »

Mõtlesin jah just täpselt nii, nagu Snowhite selgitas :D
Eestis saab tõenäoliselt paari sajalisega korralikult tiiru tehtud ja ringi kolatud kui arvestada umbes 3 päevase rändamisega...

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

boob kirjutas:

Mõtlesin jah just täpselt nii, nagu Snowhite selgitas :D
Eestis saab tõenäoliselt paari sajalisega korralikult tiiru tehtud ja ringi kolatud kui arvestada umbes 3 päevase rändamisega...

Minu juures saavad head- ja omainimesed :) poolmuidu magad ja olla :D Vaja ainult ette teatada :wink:

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee

bike.it.tallinn

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas bike.it.tallinn »

Tsau

Mul selline plaan ,et proovida itaaliasse jõuda ,kas keegi on käinud või on huvitatud.

esimene pikem matk muidugi ennem pole käinud eelmine aasta tegin load mingi 6-7 tuhat km seljataga.

mõte selline et suht eco tripp veits sõitu telkidega ööbida ja rahulikult võtta .

leidsin 2 teekonda

esimene neist oleks tuimalt 2500 km ratta seljas sinna ja 2500km tagasi

teine aga 1500 km sinna ja 1500 tagasi eesti-rootsi-taani-saksa(autorongis)-venetsia-itali(ehk roomani välja kuskil )

Naisega kahekesi ja eelarve kuskil alla 1000eur aeg umbes 2 nädalat

Aga see tundub suht ulme esimese korra kohta.

Kasutaja avatar

sitikass
Postitusi: 283
Liitunud: 27 Apr 2009, 22:15
Tsikkel: Moto Guzzi Breva 1100 ABS
Asukoht: tartu

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas sitikass »

bike.it.tallinn kirjutas:

Tsau

Mul selline plaan ,et proovida itaaliasse jõuda ,kas keegi on käinud või on huvitatud.

esimene pikem matk muidugi ennem pole käinud eelmine aasta tegin load mingi 6-7 tuhat km seljataga.

mõte selline et suht eco tripp veits sõitu telkidega ööbida ja rahulikult võtta .

leidsin 2 teekonda

esimene neist oleks tuimalt 2500 km ratta seljas sinna ja 2500km tagasi

teine aga 1500 km sinna ja 1500 tagasi eesti-rootsi-taani-saksa(autorongis)-venetsia-itali(ehk roomani välja kuskil )

Naisega kahekesi ja eelarve kuskil alla 1000eur aeg umbes 2 nädalat

Aga see tundub suht ulme esimese korra kohta.

Pane siia ka kaart üles . Siin on väga kogenud velled kes annavad sulle head nõu. Mina sain siit palju juhtnööre. Nii et kaar üles ja mehad parandavad sinu raja ja eelarve ning muud kulud sirgu nagu vaja.
Edu igatahes.


susliks

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas susliks »

sitikass kirjutas:
bike.it.tallinn kirjutas:

Tsau

Mul selline plaan ,et proovida itaaliasse jõuda ,kas keegi on käinud või on huvitatud.

esimene pikem matk muidugi ennem pole käinud eelmine aasta tegin load mingi 6-7 tuhat km seljataga.

mõte selline et suht eco tripp veits sõitu telkidega ööbida ja rahulikult võtta .

leidsin 2 teekonda

esimene neist oleks tuimalt 2500 km ratta seljas sinna ja 2500km tagasi

teine aga 1500 km sinna ja 1500 tagasi eesti-rootsi-taani-saksa(autorongis)-venetsia-itali(ehk roomani välja kuskil )

Naisega kahekesi ja eelarve kuskil alla 1000eur aeg umbes 2 nädalat

Aga see tundub suht ulme esimese korra kohta.

Pane siia ka kaart üles . Siin on väga kogenud velled kes annavad sulle head nõu. Mina sain siit palju juhtnööre. Nii et kaar üles ja mehad parandavad sinu raja ja eelarve ning muud kulud sirgu nagu vaja.
Edu igatahes.

No tundub natuke kummaline selline plaan esimeseks korraks jah. Sõidaks kuhugile, aga ei teagi kuhu ja äkki keegi ütleks jne. Ole konkreetsem. Kuhu sõita soovid? Itaaliasse? Raha pisut vähe aga eks säästutripi jaoks jätkub. Kas on mõtet kohe Roomani paugutada. Jäta see Rooma teiseks korraks. Põhja Itaalias Dolomiitides on piisavalt head kallutamisteed. Seal neid Passosid nagu seeni pärast vihma. Võta suund kuskile sinna ja saad iga päev uut ja huvitavat marsruuti kimada. Kohapealsetes I punktides on spetsiaalne mootorratturitele mõeldud kaart olemas. Sisaldades siis erinevaid valmis mõeldud teid. Mul kaart olemas, kui tahad anna teada saaksin mingi koopia teha. Mõned paigad peast: loomulikult Passo Stelvio, Schauderterasse, Kaiserjägerstrasse, Mendelpass, Grödnerjoch, Valparola, Passo Giau, Fedaia, Karerpass, Niegerpass, Monte Pasubio, Strada delle Galerie, Gampenjoch, Jaufenpass” and “Penserjoch”, Rittener Road, passo Mendola jne, jne. Kui kallutamisest higine, siis Garda või Idro järv jahutab mõnusalt.


bike.it.tallinn

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas bike.it.tallinn »

Tsau

Plaanis siis selline sõit ,kuid see tundub suur ettevõtmine ,ehk proovin esmalt leetu mere äärde ,et näha kuidas varustus ja ratas ja ise .
ning siis hiljem selline sõit ettevõtta.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
217989799183866539130.0004b7e4aa8acd2cb3eac

Mul veits häbi ma ei saa google maps kaarti nii jagatud ,et lingist oleks võimalik seda näha.

abi ?

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

bike.it.tallinn kirjutas:

Tsau
Mul veits häbi ma ei saa google maps kaarti nii jagatud ,et lingist oleks võimalik seda näha.
abi ?

niimodi saad lingi mida siis kopeerid siia..
Pilt
Kuna sul esimene pikem reis plaanis siis soovitan sul uurida seda EMMK lehekülge,
http://www.emmk.ee/content/blogcategory/22/81/
seal allpool palju kasuliku infot ja ehk jäävad mõned küsimused ära ja reis sujub veel paremini..

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ma ikka tahaks see aasta Notsnõje Volki üritust Sevastoopolis näha.
4500km sõitu edasi-tagasi, eks näis, kas ja kuidas perekonnaga kokku lepitud saab ning töölt puhkust saab jms.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Piipz kirjutas:

ma ikka tahaks see aasta Notsnõje Volki üritust Sevastoopolis näha.
4500km sõitu edasi-tagasi, eks näis, kas ja kuidas perekonnaga kokku lepitud saab ning töölt puhkust saab jms.

Kuna see toimub?

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

arnoldal
Postitusi: 146
Liitunud: 08 Mär 2006, 23:55
Tsikkel: HD Custom
Asukoht: Läänemaa

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas arnoldal »

Hundid ei ole uut infi üles pannud, 3 aastat Sevastoopolis olnud, vahest tulevad kuhugi ligemale... Juulis musta mere ääres on meiesugustele lumeinimestele tiba kuum kah, aga üritus on muidugi külastust väärt!

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ilma pärast vast ei muretse, pigem see, et see sõit kipub jube pikaks.
loodan ka, et toimub veidi lähemal.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Piipz :) Sõit on puhas lõbu, aga kas ka 40 kraadise soojaga ja klaasi taga :P

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Piipz »

40 kraadise soojaga õlleklaasi taga? no problemo mään :D

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

bike.it.tallinn

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas bike.it.tallinn »

Bad Boy X kirjutas:
bike.it.tallinn kirjutas:

Tsau
Mul veits häbi ma ei saa google maps kaarti nii jagatud ,et lingist oleks võimalik seda näha.
abi ?

niimodi saad lingi mida siis kopeerid siia..
Pilt
Kuna sul esimene pikem reis plaanis siis soovitan sul uurida seda EMMK lehekülge,
http://www.emmk.ee/content/blogcategory/22/81/
seal allpool palju kasuliku infot ja ehk jäävad mõned küsimused ära ja reis sujub veel paremini..

Tänud :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bike.it.tallinn kirjutas:

niimodi saad lingi mida siis kopeerid siia..

Ja kui sa paned linnukese kasti "short URL", siis saad lühikese ja hästijagatava internetiaadressi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas hannes »

Hei!
Kel enne laia maailma minekut Nuustakul ja mujal kodumaal käimata, saab põnevaid ideid 17.-19. veebruaril asetleidvalt messilt Tourest.
Tasuta messikutse saab siit:
EESTI KEELES
INGLISE KEELES
VENE KEELES
Tegelikult saab sealt infot ka muu maailma põnevate reisisihtide kohta. Tasub külastada igatahes!

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!


flood
Postitusi: 117
Liitunud: 07 Apr 2011, 13:38
Tsikkel: Honda CB450S, Honda FX650
Asukoht: Lai maailm

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas flood »

Pilt

Võimalik, et sellise tripi tagasitee teeksin isegi kaasa, kui see juhtub juuli keskele või lõpu poole. :roll:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bike.it.tallinn kirjutas:

Tsau

Mul selline plaan ,et proovida itaaliasse jõuda ,kas keegi on käinud või on huvitatud.

esimene pikem matk muidugi ennem pole käinud eelmine aasta tegin load mingi 6-7 tuhat km seljataga.

mõte selline et suht eco tripp veits sõitu telkidega ööbida ja rahulikult võtta .

leidsin 2 teekonda

esimene neist oleks tuimalt 2500 km ratta seljas sinna ja 2500km tagasi

teine aga 1500 km sinna ja 1500 tagasi eesti-rootsi-taani-saksa(autorongis)-venetsia-itali(ehk roomani välja kuskil )

Naisega kahekesi ja eelarve kuskil alla 1000eur aeg umbes 2 nädalat

Aga see tundub suht ulme esimese korra kohta.

Soovitan ühtepidi liikudes,vahet pole kas koju või kodust tulles,ka sveitsist läbi minna.Selline trass nagu Vaduz-St.Moritz.Üle kuru ja siis saab ka lõuna saksat näha.Käige kindlasti sel juhul ära ka Como järve ääres.Trass läheb küll veits pikemaks,aga näed ka võrratuid asju.Mägedes serpentiinide peal muidugi on tervisele kasulik püsida oma sõidureas,sest seal ikka antakse päris valusasti.Endal oli suht napikas ühe Porshe GT-ga,kes ta tegi möödasõitu serpentiini peal(tuli vastu mulle).Kui ma oleks vähegi kaldunud vastasuunda oleks kehvasti läinud.Alla 1000 euri kahepeale kaheks nädalaks võib väheks jääda,endal läks 830 näkku eelmisel aastal,aga see oli ka veits pikem reis ja läksime laevaga soomest läbi saksa,aga olime 2 nädalat teel ja 5200km.Pead arvestama,et seal üldiselt metsikult telkida igalpool ei saa,või ei pruugi leida kohta.Mingite kämpa kuludega pead kindlasti arvestama.Uuri võimalusi siit http://www.campingcompass.com
Ja reisi planeerimisel on minule meeldinud selline koht nagu http://www.viamichelin.com ,annab ka tsikli orienteeruva kulu bensule ning aitab vältida maksulisi teid ja itaalias neid jagub. Kui öömaja otsida,siis võib saada imehinnaga viimase hetke pakkumisi http://www.booking.com,aga pead ennast kasutajaks tegema.Olen reisil olles ikka vaadanud kuhu õhtuks välja jõuda tahan ja siis bookinud kas hotelli või läinud kämpasse.Näiteks Viinis olime 44 euri eest normaalses kaheses toas koos hommikusöögi ja tsikli majutusega,poolas sama asi 29 euri jne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lisaks eelmisele veel niipalju,et lõunas võib ka telgikoht kämpas maksta üle 20 euri.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

Jõudu !

Kas keegi Šotimaal on käinud matkamas ? Et nagu kas oleks väärt mõte või ei... ja kuidas siit saaks sinna, kas läheb laeva Soomest / Lätist vms. Saksamaalt ja Taanist ilmselt saab aga sinna ei viitsiks nagu kärutada, hea kui saaks siit kuidagi laevaga sinna ja seal väsitaks tagumikku pigem. :bsmile:

Yaaa-maaa-haaa......
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Matkaplaan 2012

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

motoratsutaja kirjutas:

... ja kuidas siit saaks sinna, kas läheb laeva Soomest / Lätist vms. Saksamaalt ja Taanist ilmselt saab...

http://www.seat61.com/Estonia.htm

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”