Nordkapp 2013

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jaanus68
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Jaan 2012, 20:40
Tsikkel: bmw

Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas jaanus68 »

Kas oleks huvilisi Norra nordcup 2013 matkale?



Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Nordcup 2013

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

2 ratast läheb tuleval nädalal

Viimati muutis Sepp1, 29 Juul 2012, 21:27, muudetud 1 kord kokku.
Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Nordcup 2013

Lugemata postitus Postitas mella »

Ega sa äkki Nordkappi mõtle?

jaanus68 kirjutas:

Kas oleks huvilisi Norra nordcup 2013 matkale?

Kasutaja avatar

Völl, Väntvöll
Postitusi: 14
Liitunud: 26 Juun 2011, 10:21
Tsikkel: F650ST

Re: Nordcup 2013

Lugemata postitus Postitas Völl, Väntvöll »

Plaan on minna suvel Nordkappi aga läbi Murmanski. Kas keegi oskab soovitada mis ajal mõnusam minna oleks, juuni, juuli või august?
Tänud!


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Nordcup 2013

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Mitte enne juuni lõppu-juuli algust. Enne seda võite saata jäidet, et tolmab. Tõsi, siis pole jälle sääski nii palju. Aga mind pole nad iial sealkandis eriti seganud.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Nordcup 2013

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Völl, Väntvöll kirjutas:

Plaan on minna suvel Nordkappi aga läbi Murmanski. Kas keegi oskab soovitada mis ajal mõnusam minna oleks, juuni, juuli või august?
Tänud!

Läinud aastal oli august väga külm, ilm oli kogu aeg 10-12 kraadi vahel. Ei tea kas see tavaline või lihtsalt meile sattus selline ilm. Vihma oli kah omajagu.

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas randel »

Siis läks isegi hästi. Kui me mõned aastad tagasi augusti keskel Murmanski kaudu Gamvikus käisime, oli temp +5 ümber, ja loomulikult vihm ikka ka. Kohalikud ütlesid et selline see ilm seal ongi sel ajal.
http://www.youtube.com/watch?v=MSuXnlQMJRQ
See pole kindlasti koht, kuhu "sooja suve" otsima minna, soojad sõiduriided on seal hädavajalikud.

Kasutaja avatar

blind
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Aug 2009, 08:25
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas blind »

Ka minul on plaan kohustuslik Nordkapi ots ära teha. Idee on reisi alustada Stockholmist ning tagasi tulla Soome kaudu.
On kellegil sellise marsuudiga kogemusi?

Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas AVarik »

blind kirjutas:

Ka minul on plaan kohustuslik Nordkapi ots ära teha. Idee on reisi alustada Stockholmist ning tagasi tulla Soome kaudu.
On kellegil sellise marsuudiga kogemusi?

Tegin ise vastupidise marsuudiga Nordcupi ära. Helsingi - Nordcup - Stockholm. Pole midagi erilist täheldada.
Eestis oli siis mingi 30 kraadi sooja, põhja norras oli kuskil 6 kraadi ainult, seega soojalt riidesse kindlalt.

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

Saan aru, et meil siis vedas ilmaga :D Ära tasub seal käia, kurvides ainult ettevaatust, kuna nad talvel teevad libeduse tõrjet klibuga siis autod toovad ratastega selle serpentiinides tee peale välja, kui kiirus vale siis on (crash) kerge tulema :|

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

blind
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Aug 2009, 08:25
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas blind »

Tänud AVarik! Plaan sõita mööda Rootsi rannikut üles. Kuidas seal teed ning võimalused telkida? Tahtmine siis selline tõsine telgiga matk ära teha. Siiani telk alati kaasas olnud aga kiusatus hotellituba oma mugavustega võtta on võitu saanud :) Minek provvaga kahekesi. Soome kohta info olemas.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas mella »

Kui ma seal eelmisel kevadel käisin, siis ühtki serpentiini küll ei märganud.

Sepp1 kirjutas:

talvel teevad libeduse tõrjet klibuga siis autod toovad ratastega selle serpentiinides tee peale välja, kui kiirus vale siis on (crash) kerge tulema :|

Kasutaja avatar

AVarik
Postitusi: 218
Liitunud: 15 Mär 2009, 09:13
Tsikkel: 97 Bandit 1200N

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas AVarik »

blind kirjutas:

Tänud AVarik! Plaan sõita mööda Rootsi rannikut üles. Kuidas seal teed ning võimalused telkida? Tahtmine siis selline tõsine telgiga matk ära teha. Siiani telk alati kaasas olnud aga kiusatus hotellituba oma mugavustega võtta on võitu saanud :) Minek provvaga kahekesi. Soome kohta info olemas.

Me kamba ööbisime hotellides, ei oska aidata telkimis võimalustega. Lambad ja põdrad on väga tihti tee peal ja ei taha liigutada, seega soovitan pimedate kurvidega ettevaatlik olla.
Teed on kõikjal väga head, eriti põhja norras kus läheb mägisemaks. Teede kvaliteet, vähemalt siis kui mina käisin, oli super. Rootsis oli paar tee juppi mis oleks võinud paremad olla aga ei häirinud hetkekski.
Täitsa Nordcuppi juures puuduvad mägiteedel barjäärid :wack:.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Seal põhjas on nii, et vihmase ilmaga on standardtemperatuur +7 +8 kraadi (merevee temperatuur!).
Aga rõõmustage, sama temperatuur on ka öösel, külmemaks ei lähe.
Ilusa ilmaga on vähemalt sama soe kui meil, öösel on aga palav, sest päike tulistab läbi telgi öö läbi.
Rootsis metsikult telkimine pole üldse probleem, lihtsalt keerake peateelt mõne väiksema tee peale. Norras pole ka probleem, aga koha leidmine keerukas, sest trassi ääres kipub igal tasasel lapil olema kellegi maja. Vaadake ringi mõnes orus või siis vastupidi mõnel kurul. seal ikka tasast lappi leiab.
Serpentiine sealkandis tõesti ei ole.
Juunis kipub vara olema minekuks, siis võib lund ka tulla veel. Juuli kipub ikka kõige suvisem olema.

Ja veel, tehke korralik kodutöö selles mõttes, et mida seal vaadata tahate. Vastasel korral ei näe te keda kuraditki. Ja võtke kaasa jalanõud, et päevakese ka kõndida saaks. Huvitavad asjad eeldavad paari tundi jalutamist (midagi ekstreemset seal ei ole). Norras liikuge veidi laiemalt ka, näiteks tasub käia Alta kanjonis. Selleks tuleb sõita keelumärgi alt läbi, vana teed pidi mäkke (kruusa moodi kate ja kivine), aga kui mina läksin sinna täislastis Ford Focusega, läheb suvaline tsikkel sinna ammugi. St kasuta Google Earthi.
Nordkapini ma sõitnud pole, ei lähe ka, turistilõks, ei muud. Küll olen käinud Nordkinnis, palju lahedam koht....

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

blind kirjutas:

Ka minul on plaan kohustuslik Nordkapi ots ära teha. Idee on reisi alustada Stockholmist ning tagasi tulla Soome kaudu.
On kellegil sellise marsuudiga kogemusi?

N00bi vaatepunktist soovitused said siin kirja pandud, koos mõnede piltidega.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Sepp1
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Sept 2011, 20:28
Tsikkel: Harley-Davidson
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Sepp1 »

mella kirjutas:

Kui ma seal eelmisel kevadel käisin, siis ühtki serpentiini küll ei märganud.

Sepp1 kirjutas:

talvel teevad libeduse tõrjet klibuga siis autod toovad ratastega selle serpentiinides tee peale välja, kui kiirus vale siis on (crash) kerge tulema :|

Pidasin silmas tee osa kus toimub 180 kraadi tagasi pööre :oops: midagi sellist http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... Aw&dur=538 seal ei olnud
aga umbes selline http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... BQ&dur=502 ja selline
http://www.google.ee/imgres?imgurl=http ... BA&dur=474 oli küll vahepeal.
ja kui sisestada googlesse teatud sõna ehk siis serpentiin mida peale minu keegi pole norras näinud :shock: andis google sellised pildid.
Algus põdrad siis lambad ja siis jälle põdrad ja siis jälle vastupidi nendega peab jah ette vaatama :roll:
Peace :)

Kui on vaja sepa abi... siis sõida minu juurest läbi :)
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar

blind
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Aug 2009, 08:25
Tsikkel: Suzuki Intruder 1500

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas blind »

Tänud, AnTyx!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma ei tea, mida kaudu sa seal käisid, aga Alta - Nordkapp - Lakselv trassil pole küll ühtki. Täiesti tavalised mäkke minevad kurvilised teed.Serpentiin on siiski mäkke ühel küljel usjalt roniv tee. Vastasel juhul on Eestis ka hulgaliselt serpentiine. Näiteks enne Türisalu panka ja Karksi ürgorus.

Sepp1 kirjutas:

kui sisestada googlesse teatud sõna ehk siis serpentiin mida peale minu keegi pole norras näinud :shock: andis google sellised pildid.


pohjakonn
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Apr 2005, 19:48
Asukoht: r65;r850r;r1100rt

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas pohjakonn »

Sõitsin Norras mööda serpentiini taolist asfaltkatte sarnast liiklemiseks mõeldud rada, millel oli märgata mõningat õlikahtlast määrdumist. Õhus oli tunda männimetsale omast hõngu. Kevadesarnane aastaaeg vist :bsmile:

Kasutaja avatar

Rancid
Postitusi: 163
Liitunud: 20 Juun 2007, 16:46
Tsikkel: Rommel the Bomber
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 14 korda
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Rancid »

Käidud kaks korda. Viimati 2011 juuli lõpus. Siis vedas ilmaga. Nordkapis ei sadanudki. Läksime Sockholmi kaudu üles põhja poole ja telkimisega ka probleeme polnud. Norrakad tunduvad olevat üldse selline küllaltki sõbralik ja haritud rahvas. Soravat inglise keelt räägiti kõikjal.
Viimane kord, tõsi küll, jäi mul Nordkapis endast miski 7km puudu, siis lajatas keegi vanaproua mulle Volvoga selga. Ise jäin terveks, kuid tsikli sõidud olid selleks korraks sõidetud ning ilmselt tuleb kolmas kord uuesti proovida.
Tsikliga seal üleva põhjas sõita on ikka FEELING. Enne õnnetust vaatasingi, et liiga ruttu saab see ilu läbi ja otsustasin vasakul tee ääres olevasse parklasse keerata, kus oli kena vaade ja oleks saanud ühe mõnusa suitsupausi teha. Vaatasin üle õla, et taga olevad sõidukid oleks ohutus kauguses ning asusin oma vasakpööret sooritama. Hetk hiljem tegingi juba õhus kukerpalli (crash) Mõtlesin veel, et nüüd oli see mu selja taga KTM'iga sõitev sõber, kes mu kavatsustest aru ei saanud. Aga oli hoopis üks kohalik proua, kel kuskile hirmus kiire ilmselt oli. Vabandas, et ei näinud minu suuna märguannet ka mitte. Kuigi näitasin suunda käega, mis peaks pareminigi nähtav olema, aga mine tea, säärane heaolu riik, et äkki seal juba jalgratastelgi ammu LED suunad ning käega suuna näitamist ei mäleta enam keegi. Peale seda, kui olin kohalikule tema sõidu- ja nägemisvõime kohta inglise keeles korraliku peapesu teinud (mõistagi olin tulivihane, et puhkuse eesmärk sellise pauguga lõpetatakse), läksime siiski sõbralikult laiali. Järgmine päev sai seda prouat korra veel külastatud, kus ta lahkelt oma töö ajast aitas mul kindlustuspaberid joonde ajada. Nagu ütlesin, inglise keelt räägitakse seal kõikjal väha hästi.
Olgu veel öeldud, et saateauto koos haagisega sõitis meil kogu aeg sabas ning selle matsu pärast ma veel lennupileteid kodumaale hankima ei pidanud ja üldse võtsime tsiklid järekärust välja kusagil polaarjoone lähistel. Ega ma mingi "aironbutt" ei ole. :ner:

liiga palju pole kunagi küllalt

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas petz »

randel kirjutas:

Siis läks isegi hästi. Kui me mõned aastad tagasi augusti keskel Murmanski kaudu Gamvikus käisime, oli temp +5 ümber, ja loomulikult vihm ikka ka. Kohalikud ütlesid et selline see ilm seal ongi sel ajal.
http://www.youtube.com/watch?v=MSuXnlQMJRQ
See pole kindlasti koht, kuhu "sooja suve" otsima minna, soojad sõiduriided on seal hädavajalikud.

miks gamvikku just läbi murmanski - mul endal sel suvel hirmus plaan sealkandis ära käia
ehk on ka mingeid häid vihjeid hea marsruudi kohta

Viimati muutis petz, 20 Mär 2013, 18:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Rancid kirjutas:

Olgu veel öeldud, et saateauto koos haagisega sõitis meil kogu aeg sabas ning selle matsu pärast ma veel lennupileteid kodumaale hankima ei pidanud ja üldse võtsime tsiklid järekärust välja kusagil polaarjoone lähistel. Ega ma mingi "aironbutt" ei ole. :ner:

See on küll mõisahärra moodi reisimine :) aga tegelt ma soovitaks küll Helsingist Kolarisse öörongiga sõita. Ajasääst on umbes poolteist päeva, ja ei pea igaval maanteel koos kaasliiklejatega istuma. Kuskilt sealt Kolari ja Enontekiö vahelt algavad sõitmist väärt teed. Rong on suht kallis, mingi alates 150 euri, aga kaks ööbimiskorda (ma käisin suht kerge klassikuga ja ei viitsinud telkida) ja bensukulu ei lähe palju odavamaks.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas randel »

petz61 kirjutas:
randel kirjutas:

Siis läks isegi hästi. Kui me mõned aastad tagasi augusti keskel Murmanski kaudu Gamvikus käisime, oli temp +5 ümber, ja loomulikult vihm ikka ka. Kohalikud ütlesid et selline see ilm seal ongi sel ajal.
http://www.youtube.com/watch?v=MSuXnlQMJRQ
See pole kindlasti koht, kuhu "sooja suve" otsima minna, soojad sõiduriided on seal hädavajalikud.

miks gamvikku just läbi murmanski - mul endal sel suvel hirmus plaan sealkandis ära käia
ehk on ka mingeid häid vihjeid hea marsruudi kohta

Ega Gamvik ei olnudki meie eesmärk, see oli pigem see"kui me juba sealkandis oleme, käime siis mandri-euroopa põhjapunktis ka ära" suhtumine. Tegelik eesmärk oli siiski Koola poolsaar. Pikem reisijutt on leitav siit http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=614915
Ja kui nüüd uuesti peaks minema, jätaks Gamvikus üldse käimata. Ei ole seal midagi rohkemat kui muidu Põhja-Norra rannikul, küll aga pea 400km edasi-tagasi tüütut sõitu.

Kasutaja avatar

M.K
Postitusi: 199
Liitunud: 16 Juul 2007, 12:51
Tänatud: 22 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas M.K »

Sai eelmine suvi käidud läbi Murmanski juulikuus.

Tallinn-Narva-Peterburg-Murmansk-Norra ning läbi Soome tagasi.

Tee Peterburist Murmanskisse on ilus ja sile (osalisteks teeremontideks ning random löökaukudeks tuleb siiski alati valmis olla) tee on oma olemuselt aga vägagi maaliline (eriti lähenedes Murmanskile). Kui korrakski peamagistraalilt ära keerata, siis on kuumaastikule sattumine päris kindel.

Kui Murmanskis ei taheta Eesti passiga hotelli võtta nagu juhtus meil, siis tuleb teha üks käik Statoili kust siis hotelli helistatakse ja öeldakse, et välismaalased tulevad ning võtke nad vastu. Keegi ei julge Statoilile ära öelda. (Tegemist oleks lääneliku maffiaga keset perifeeriat)

Igaljuhul soovitan läbi Murmanski minna, teeb reisi huvitavamaks ning kontrastitunnetus, mis langeb osaks kui ületada Venemaa ja Norra kõige põhjapoolsem piir, on kustumatu elamus. Tasub jälgida ilmakalendreid, sest meil õnnestus ikka korralik annus vihma saada nii Venemaal kui ka Norras.

Jääge moodsaks
Meelis

The price of anything is the amount of life you exchange for it.
Kasutaja avatar

joekas
Postitusi: 122
Liitunud: 31 Aug 2004, 16:51
Tsikkel: S10
Asukoht: Kiili
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas joekas »

Meie käisime seal 2004 juuli lõpp. Palav oli, päike lõõskas ja sooja 25 kraadi.
Merealusesse tunnelisse sõites, kus vist 6 kraadi valitses, oli kontrast ikka võimas :)

Teekate on suhteliselt kare, seega päris viimasel veerandil rehvidega ei maksa vast sinna ronida.
Kahe inimesega täislastis tsikkel võttis aga Norras märgatavalt vähem kütet, kui meie "mägimaastikul".

Eks tuleb ikka kindlasti veel minna sinna ...

T200M ´64, Dnepr "KutuPiilu" ´72, NTV 650 Revere ´91, XT1200ZE "Hambutu" '18

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Kas sa näe, venelased siis Murmanskisse tee valmis saanud.
Sõitsime seda trassi igal aastal aastatel 1998 kuni 2005. Viimasel aastal kannatas juba kuni Medvežegorskini sõita, aga varem.... mnjah. Selle tee peale sai jäetud nii mõnedki Patroli lehtvedrustuse osad. Ja üldse mitte kosmilistel kiirustel. Kodus panime pakiruumi laeni täis. Kui kohale jõudsime, oli kola tase allpool seljatuge, endal aga tunne, nagu oleks keegi ööpäev läbi jalaga tagumikku tagunud. Samas ei saa eitada - selles kõiges oli võimsalt romantikat.
Murmanskist Kirkenesi peale minev tee on korras, aga karmil maastikul, samas kujutan ette, et kehva ilmaga üsna vastik. Aga noh, põhjas tuleb sellega arvestada.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Huck
Postitusi: 181
Liitunud: 17 Okt 2006, 11:44
Tsikkel: zr550 "Zephyr"
Asukoht: Tln-Kur
Kontakt:

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Huck »

Tsikkelröövel kirjutas:

Rootsis metsikult telkimine pole üldse probleem, lihtsalt keerake peateelt mõne väiksema tee peale. Norras pole ka probleem, aga koha leidmine keerukas...

Kuidas Soomes-Norras lõkke tegemisega on? Õhtul tahaks ikka tule ääres konte soojendada.

Puud hüppavad teele väliskurvist!
Kawa zr550 "Zephyr", Honda CBR1000f "Hurricane"

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Ettenähtud kohas võib, aga ma ei arvestaks sellega, et igal pool saaks teha. Eriti Norras, seal põhja pool on tee lähedal vaba tasase platsi leidmine mitte liiga lihtne, kõik elavad seal. Kui aga õnnestub kusagil kõrvale keerata ja just jaanituld ei tee, oleme ikka teinud ka. Soome on lihtsam. Olge ise mõistlikud ja ärge ise kurja välja kutsuge, siis võib igasuguseid asju teha.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

pea
Postitusi: 256
Liitunud: 30 Aug 2005, 12:22
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Nordkapp 2013

Lugemata postitus Postitas pea »

Huck kirjutas:
Tsikkelröövel kirjutas:

Rootsis metsikult telkimine pole üldse probleem, lihtsalt keerake peateelt mõne väiksema tee peale. Norras pole ka probleem, aga koha leidmine keerukas...

Kuidas Soomes-Norras lõkke tegemisega on? Õhtul tahaks ikka tule ääres konte soojendada.

Umbes 10 aastat tagasi oli Norras suvel igasugune lõkke tegemine keelatud (v.a. ettenähtud kohad) ja tõenäoliselt on see nii siiamaani.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”