Mootorratturite reisikirjad

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 556
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Mootorratturi reisikirjad

Lugemata postitus Postitas romulus » 20 Sept 2016, 09:21

shortcut kirjutas:Tere

Lisan oma kaks senti siia teemasse :)
Tore näha, et kellegile too gpx ikka ära kulus :) Me tõmbasime Põhja-Eesti suht sirgeks jah, sest aeg hakkas otsa saama ja Lääne-Eesti "eramaa/eratee" siltidest sai juba küllalt. Sellega tuleb nõus olla, et Lõuna-Eesti kruus on sellel rajal parim!


Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 2425
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: GSXF 600cc, XL600V, DT125R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Mootorratturi reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel » 03 Okt 2016, 12:57

Eelmine nädalavahetus sai ka siis selline väike mootorratta proovireis enne kevadet ära tehtud. Tartu-Hiiumaa koos mootorratturist sõbraga. Reisikaaslane oli biker.ee-s tuntud ka kui sinilind123.

Reisinud mootorrattad olid 90 aasta Africa Twin ning 92 aasta TransAlp. Plaan oli teha ümber Hiiumaa ranniku tiir peale. Enne reisi oli paljulubav. Mina ehitasin neljapäeval rattale kohvrite jaoks raame ning Andres reedel veel käis karpasid sünkimas.
Pilt
Pilt

Kuna reisikaaslane suutis tund aega hiljaks jääda, siis hakkas kiire sõit praami peale, mis päädis peaaegu sellega, et minu mootorratas oleks jäänud tee äärde tühja paagiga. Kütusekulu oli 7.6l/100-le. Läks siiski kõik õnnelikult ja köhiva rattaga sai tanklasse.

Edasi läks kõik juba ilusti ja jõudsime kenasti 22:15 viimasele praamile.
Pilt
Praamilt jõudes läksime Kärdla poole tankima ning ööbimiskohta otsima. Leidsime Kärdla lähedalt ühe mõnusa RMK ala ning panime oma telgid sinna üles ning sai ka soojendamiseks pisikese lõkke tehtud.
Pilt
Pilt

Hommikul ärgates oli miljonivaade ning koht nägi hulga ilusam ka välja, kui kottpimedas. Öösel saime natuke vihma, kuid öö oli suhteliselt soe ja hommikul kannatas lausa ujumas käia.
Pilt

Hommikul sai Kärdlas ära käidud ning hommikusöögimaterjali toodud. Teel söögi järgi otsustas ratas, et enda kiirust pole vaja teada ja edasine reis käis juba mootori pöörete järgi. Väike söök ja peale seda võis juba alustada tiiruga ümber Hiiumaa.
Pilt

Esimene sihtkoht oli Ristimägi, mis asus vägagi lähedal. Peale seda võtsime suuna Eiffeli poole. Sel hetkel saime aru, et oleme reisiga umbes kuu aega hiljaks jäänud, sest kõikjal kohtas kirja, et kuni 15.sept avatud.
Õnneks muud atraktsioonid olid siiski avatud, kuid Eiffel oli hoolduses järgmiseks hooajaks.
Pilt

Järgmine üritus oli Kõpu tuletorn, kuid seegi taas suletud.
Pilt

Järgmine sihtkoht oli kaitserajatised.
Pilt
Pilt

Kuna ilm oli suht tuuline, lausa nii tuuline, et eelnev päev osad praamid ei sõitnud välja, siis lainetas väga korralikult.
Pilt

Edasi läks juba suund tuletorni peale. Alguses üritasime minna mööda rannikut, kuid kuna see oli nii kivine, siis lastis ratastega oli see väga tüütu ja ostsisime siiski mõistlikuma tee selle jaoks. Jällegi, kohale jõudes torn oli suletud. Senikaua kui kohapeal googeldasime, et kuhu nüüd edasi, kõndis mingi kohalik tädi sealt mööda, kes meile siiski piletid müüs ja saime ära käia.
Pilt
Pilt

Majaka juures oli kuulda mingit muusikat ning otsustasime selle järgi metsa vahel sõita. Kohale jõudes leidsime üles Ristna surfiparadiisi.
Pilt

Edasi oli juba mingi kohta laevaga, nime ei mäleta. Arvasime, et sealsamas oli mingi pubi/baar söömise jaoks, kuid leidsime eest hoopis Tartu motomehed, kes olid vist sarnase plaaniga tulnud, rentinud külalismaja, kuid pidu panemine venis pikale ja nii nad seal olid . :mrgreen:
Pilt

Edasi sealt juba liikusime mööda rannikuäärseid teid edasi Kassari peale, et ring ära teha. Kassarist edasi aga tagasiteel Kärdla üritasime veel üles leida Hiiumaa kõrbe, mida kahjuks siiski üles ei leidnud. GPS-i järgi oli kõrb 90m kaugusel, kui meile vaatas vastu vaid kasvav kasemets/kasevõsa.

Kuna vahepeal sai avastatud, et teel sadamasse oli mu ratas päris mõnusalt õli põletanud, siis edasi läks rahulik sõit mina eesotsas ning hakkasime saama ka kütusekulu numbreid, millest reisimehed räägivad. Rahuliku sõiduga oli kulu Alpil 5.8-5.9l sajale ning õlikulu läks ka minimaalseks.

Kuna ööd olid suht jahedad, siis minu topcase oli küttepuude jaoks.

Pilt

Algselt oli plaan minna telklaagri, kuid nagu ikka, oli ka see suletud ning pidime muu koha leidma. Õnneks oli Sõnajalgade hotellis pesemisvõimalus olemas 3 eur eest ning sai end korralikult sooja veega ka puhtaks pesta. Nagu öeldakse, et laisk peseb, aga virk kratsib.

Taas sai end lõkke najal soojendatud ning riietest niiskust välja aetud.
Pilt

Öö oli mõnusalt jahe ja teine mees otsustas vahelduseks Tsiklirahva kommuuni lõpetajate sekka ka teistsuguse pildi panna.
Pilt

Viimane hommikul oli juba päris külm ja niiske. Vihma ei tulnud, kuid kaste oli maas nii ränk nagu öösel oleks vihma tulnud.
Pilt

Kuna vahepeal vahetus praamivedude teostaja, siis läksime varakult juba praamijärjekorda.
Pilt

Nädalavahetusel hakkas liikuma info, et tsiklid pannakse ka üldjärjekorras praami peale. Õnneks oli see info siiski vale.
Pilt

Tagasisõit oli siis juba rahulikuma sõiduga ning kütusekulu 5.8 sajale. Teisel mehel suri ka spidomeeter ära. Kuigi vahepeal oli pilved ähvardavalt, siis sõidu ajal ei saanud kordagi vihma ning esimese öö vihm oli ka rohkem enda näitamine pigem.

Kokkuvõttes mõnus nädalavahetus ning kannatab sept lõpus-okt alguses reisida, kui on vajalikud ettevalmistused tehtud. Endal mõned järeldused ka tehtud, et mida rattale juurde vaja ning talvel saab ratast valmistada pikemate reiside jaoks.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1424
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 98 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel » 24 Okt 2016, 22:17

Väärikad lõpetasid oma hooaja väärikalt "Väärikate sügistripiga".
Kindlasti paljudel tekkis kohe küsimus- mida f...ck väärikad? Mis loomad need on?
Kolme peale tuleb meil kokku eluaastaid ei rohkem ega vähem kui 150. Vanadeks ja pässideks me ennast veel ei pea. Järelikult "Väärikad". Tsiklidki sellised vanema poolsed.
Pilt

Plaan oli alustada Kabli supermarketi/pagari eest kell 11.00 21 oktoobril.
Aga läks nii nagu alati. Kõigil kolmel juhtus enne seda mingi tehniline probleem. Ühesõnaga minema saime alles 12.00 paiku.
Väärikad reas
Pilt

Esimesed üleelamised olid Lõuna Pärnumaal kuskil... kurat teab kus. Igatahes Läti piiri lähedal. Mingid tegelased olid seal puid langetanud teele.
Sealkandis juhtus ka järgmine tehniline probleem: Nendesamade tegelaste tegutsemise tagajärjel põrutas üks Väärikas nende kaevatud auku esirattaga täie pasaga sisse. Hea et käbla ei pannud, aga yhest putketorust hakkas õli lahmama.
Pilt

Edasi kulges teekond vahelduva eduga. Mingil ajal kella vaadates saime aru, et kui nii jätkame, siis ei jõua me kuhugi. Ühesõnaga 1,5 h ja... 58 km. Super tulemus.
Abjas lõunatasime ja edasi lõunasse.
Järgmine huvitav koht oli Tündre järve ümbrus. Seal oli üks tee metsaveo traktorite poolt niimoodi rööpasse sõidetud, et tsikkel ei mahtunud hästi küljekastide laiuse tõttu rööpasse ära. Bemmiga oli mõnus seal sõita. Ümberminekut polnud karta, sest vagu oli täpselt mootori laiune. Aga asi oli eriti fun. Sai igasugu nalja.
Pilt

Nii sai seal sõidetud ja imetletud meie sügist. Mingil ajal peale lõunat tuli hakata mõtlema ööbimise peale. Valgas sai kiiresti toidu ja eriti joogivarusid täiendatud ja voilaa, edasi. Ennem oli juba välja vaadatud Kautsi metsaonn. Sinna jõudsime juba pilkases pimeduses.
Kähku varustus sisse, magamisvarustus rullist lahti ja... siis võis asuda pruukosti kallale. Sinna juurde sai igasugu huvitavate pealkirjadega teoseid loetud. Mõned näited: Mulgi kange, Stavropoli konkjak jne. Lahjemaid teoseid ei uurinud. See rohkem suvine värk.
Hommikul nägi ööbimiskoht välja selline:
Pilt

Hommikusöögid söödud. Asjad kokku pakitud... ja tuld edasi. Teekond jätkus Võrumaa lõunaosas. Oli nii kruusa, liiva kui ka pori.
Imelik on see, et kui praamid ei saa liikuda vee vähesuse tõttu, siis rabades, soodes tundub vett küllaga olevat.
Järgneva pildi kohta oleks info järgmine: Nii navi kui ka paberkaart näitasid korraliku pinnasteed. Aga välja nägi nii. Keset põldu 2 traktori jälge.
Pilt
Sama kehtib ka järgmise pildi kohta.
Pilt

Enne piiritsooni sai külastatud Krabi kauplust. Seal kohtasime ääretul lahedat omanikku ja müüjat yhes isikus. Tegi meile kohvi ja pani kenasti kõrtsu poole istuma meid. Tuli välja et omanik on Comrades MC liige. Ja nii jätkus juttu kauemaks. Tema kaasa kes toimetas kõrtsu pool kostitas meid küüslaugu leibade ja mõnusalt kihvtise tipikastmega.
Tänud neile ja sügavad kummardused.
Kõikidele soovitan seda kohta. Vaadale ka lõustaraamatust... Krabi kõrts.

Millalgi jõudsime Vene piiri lähedusse.
Kolme tee ristumiskoha suitsupausil:
Pilt

Muidugi sai ka kohustuslikus pildimastamiskohas eputatud ja poseeritud. Näha ju mõlema riigi piiritulbad.
Pilt

Üsna varsti pärast seda kohta oli põgus ja informatiivne kohtumine PPA esindajatega. Seni kuni üks ametnik tegi päringuid meie tausta kohta, siis teisega sai niisama maast ja ilmast jahutud. Nende soovituse peale pöörasime piirile ja sõime tugeva lõuna piiri peal olevas kohvikus.. kuhu veel ligi pääseb.

Edasi Vastseliina kus tankisime. Järgmine ööbimine oli valitud Kirikumäe metsaonni. Kohale jõudes avastasime te sees puudub lõkke tegemise võimalus ja loobusime sellest. Otsustasime sama koha kasuks kus sai ka esimene öö veedetud. Kuna oli juba videvik, siis sai nii ca. 35 km. veel metsasid mööda sõita.
Suht extreem oli... aga huvitav ja äge ikkagi. Vahepeal luurasid mingid punased silmad ka võpsikust.
Kohale jõudes sai muidugi laud kaetud viimasele õhtule kohaselt rikkalikult.
Väärikad pidulaua taga.
Pilt
Pilt
Lõkkeromantika koos sokkidega.
Pilt

Viimase päeva kohta pole midagi nagu kirjutada. Hommikul asjad kokku ja mööda kruusa kodu poole tulema. Kuna ilmateade lubas ka vihma, siis oli eriti tuli taga. Kuskil Taagepera kandis hakkaski pihta kerge sade. Aga ei midagi hullu. Esimene väärikas keeras Karksi Nuia juures oma rada. Teine võttis Tihemetsa juures suuna õkva Kabli poole ja ma üksinda tulin Pärnusse.
Mida öelda lõpetuseks sellises jaheda reisimiseks. Jahe oli asfaldil 90-100 sõita. Niikui metas keerasid läks kiirus väiksemaks ja hakkas võimlemine pihta. Küll paremale- vasakule, püsti, jälle istesse jne. Põhiline oli 2-3 käik- Ja otsaesine oli pidevalt märg. Igati äge ja fun.
Saime täpselt seda mida otsima läksime.
Hooaeg sai väärika lõpu.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

timur9
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Dets 2008, 19:39
Asukoht: Tartu

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas timur9 » 27 Okt 2016, 23:45

Sai ka septembris üks ring tehtud. http://blogi.ee/timotanel/2016/10/20/25-09-2016-start/
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 1537
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 189 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Jesper » 17 Nov 2016, 05:44

Minu sügisene välismaareis :) http://jesper.vineda.com/motoreis-marokosse/
P1020807.resized.JPG

grahv
Postitusi: 1073
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT66R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas grahv » 17 Nov 2016, 08:26

Jesper kirjutas:Minu sügisene välismaareis
Siit võiks ju vabalt mõne pildi kalendri koostajatele pakkuda...
:)

Fox
Postitusi: 45
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: "Flying brick"
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Fox » 17 Nov 2016, 10:14

Jesper kirjutas:Minu sügisene välismaareis :)
Päris äge, tuleb ka ära teha. Kui saladus pole, mis sellise tripi eelarve umbes oli?
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 1537
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 189 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Jesper » 17 Nov 2016, 11:57

Ei ole saladus, aga ausalt öeldes ei oska nagu öelda et mida sinna eelarvesse sisse panna ja mida välja jätta, bensu, laevade ja kiirtee peale läks umbes 1300€, ja Brüsselis pohmaka hankimine pole just odav, aga näiteks süüa ostan ma ju kodus ka. Ja samas tsikli timmimise peale, et ikka vastu peaks, kulus suve jooksul ka mingi ilmselt üsna tuntav summa :) Maroko ise on nii kütuse- kui muude hindade poolest pmst sama mis Eesti, eks kohalike jaoks muidugi odavam, aga turistina ju ei tea asju ja kulub sellevõrra tsiba rohkem.

Riff
Postitusi: 50
Liitunud: 24 Nov 2014, 14:06
Tsikkel: Triple RS
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Riff » 17 Nov 2016, 12:17

Uurin, mis marki kiivriga väärikate sügistripil tegu?
Pean silmas seda valget, mis avatava lõuaga.
Tänud.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 6361
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Asukoht: Tallinn, Tondi
Tänanud: 838 korda
Tänatud: 688 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 17 Nov 2016, 16:07

Niipalju, kui mia aru saan siis see kiiver see on Touratech AVENTURO Mod
http://aventuro.touratech.com/en/aventuromod.html
Touratech Aventuro Carbon Sky.jpg
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1424
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 98 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel » 17 Nov 2016, 17:47

Uurin, mis marki kiivriga väärikate sügistripil tegu?
Pean silmas seda valget, mis avatava lõuaga.
Tänud.
Hea küsimus. Ega ma täpselt tea. Pean teise Väärika käest küsima kui ta Pärnumaale jälle jõuab.
Aga Mäc vist vastas juba ära. Igatahes on sealt Jälgimäelt porgandikuurist ostetud. Siis vist ikka touratechi oma.
Kui teada saan siis ytlen.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 597
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 125 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas randel » 17 Nov 2016, 19:26

Touratech Aventuro see olla ei saa, sest see on Nexx X.D1 koopia ja see ei ole avatava lõuaga.
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 524
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: KTM 1190 Adv & Gsxr Fighter
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Kox » 17 Nov 2016, 20:07

On ikka Aventuro aga väikse lisanimega.
https://shop.touratech.com.au/helmet-to ... 16537.html
Omatud: Yamaha R6 99'/Yamaha R6 02'/Suzuki Gsx-R 600 04'/Kawasaki Zx6R 03'/Kawasaki Zx10R 04'/Yamaha R1 04'/Buell Xb9R Firebolt 02'/Yamaha R6 07'/KTM 950 SM 07'/Kawasaki Zx10R 09'/Buell Xb9S Lightning 04'/KTM Super Duke 05'/Aprilia Shiver 08'/Yamaha R6 07'/Yamaha FZ1N 07'/Aprilia Tuono 07'/Aprilia Tuono V4R 11'/KTM 1190 Adventure 14'
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 597
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 125 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas randel » 17 Nov 2016, 20:27

Eksisin jah, aga väikese vabandusena on Macintoshi pildil siiski lisanimeta Aventuro :)
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 412
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 51 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kurisookaru » 01 Dets 2016, 11:47

Lõpuks valmis ka viimane osa Pamiiri 2015 aasta reisist.
Erki amordi saaga lahendus, õlivahetus, ja mõned slaidid maanteel.
Nüüd võib rahulikult uuele tripile minna!:bsmile:

Karu
Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2018
http://www.streetmoto.ee

vteor
Postitusi: 67
Liitunud: 14 Apr 2014, 21:44
Tsikkel: R1150 GS
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas vteor » 02 Dets 2016, 21:00

Tublid. Mis kuul käisite, plaanin endale jargmiseks aastaks Pamiri.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 505
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: Honda Transalp 700XL
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Raki » 07 Dets 2016, 09:14

Selle aasta Juulis käisime Rumeenias ja Balkanil. Hakkasin vaikselt videosid üle vaatama ja monteerima:
https://ragnarnakus.blogspot.com/
TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL

Hr.Nõel
Toetajaliige
Postitusi: 1424
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 98 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel » 07 Dets 2016, 16:27

Selle aasta Juulis käisime Rumeenias ja Balkanil.
Väga hea vaatamine. (w) (w)
Ootan järge.
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 197
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Henn » 07 Dets 2016, 19:15

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 2425
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: GSXF 600cc, XL600V, DT125R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 51 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel » 07 Dets 2016, 20:40

Raki kirjutas:Selle aasta Juulis käisime Rumeenias ja Balkanil. Hakkasin vaikselt videosid üle vaatama ja monteerima:
GPS-i peale saab seadistada muidu, et kasuta kõvakattega teid. Siis ei tohiks sattuda sellistele teedele.

Kütuse osas küsimus, endal oli plaanis külje peale rauad keevitada, et saaks 2x10l kütust lisaks kaasas vedada. Sellega tuleks piiripunktis siis ilmselt jamasid? Huvitab just Ukrainas ja Venemaal.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 505
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: Honda Transalp 700XL
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Raki » 08 Dets 2016, 20:11

Hr.Nõel kirjutas:
Selle aasta Juulis käisime Rumeenias ja Balkanil.
Väga hea vaatamine. (w) (w)
Ootan järge.
Aga palun :)

https://ragnarnakus.blogspot.com/
TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL
Kasutaja avatar

Maaks
Postitusi: 1722
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 194 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Maaks » 21 Dets 2016, 11:55

Ei tea kas on siit juba läbi käinud, aga hakkas delfis silma.
http://reisijuht.delfi.ee/news/reisijut ... d=76670068

Garaažis: Pannoonia 250TLF, Müüa:Yamaha FZS 600, Yamaha FZ8-SA
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5558
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1207 korda
Tänatud: 265 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 21 Dets 2016, 13:00

Maaks kirjutas:Ei tea kas on siit juba läbi käinud, aga hakkas delfis silma.
http://reisijuht.delfi.ee/news/reisijut ... d=76670068

Ladus jutt ,aga see vihma ja külma teema ei kutsu mind kohe kuidagi sinna Norrasse.Ilmselt käin seal autoga ükskord ära.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 909
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: R1200GS, te300i
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 29 korda
Tänatud: 54 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas KIBU » 21 Dets 2016, 18:12

urmas66 kirjutas:
Maaks kirjutas:Ei tea kas on siit juba läbi käinud, aga hakkas delfis silma.
http://reisijuht.delfi.ee/news/reisijut ... d=76670068

Ladus jutt ,aga see vihma ja külma teema ei kutsu mind kohe kuidagi sinna Norrasse.Ilmselt käin seal autoga ükskord ära.
olen Norra kahe reisi käigus alt kuni peaaegu venemaa piirini läbi sõitnud ja vihma saanud ühe korra umbes tund aega. käinud oleme Juuli teises pooles. läinud suvel oli pigem palav, lõuna pool +30 kraadi. sai sinna põgenetud just euroopa kuumuse eest :) .
kuigi mulle Norra meeletult meeldib siis autoga mina sinna suvel minna ei tahaks isegi kui peale makstaks. kõik kohad mis käimist väärt on nii kitsaste ja käänuliste teedega et autod kõrvuti korralikult ei mahu. kohalikud sõidavad nii nagu märk näitab või tiba aeglasemalt, möödasõit eessõitjast võiks öelda et võimatu ka suurematel teedel. põhjapool on matkavaguneid teedel ukerdamas vääääga palju. tsikliga seevastu on puhas kuld. eriti lõuna pool.
5248653
Kasutaja avatar

Teema algataja
kalle
Mode
Postitusi: 719
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kalle » 22 Dets 2016, 00:04

Eks selle Norraga ikka ole vedamise asi ka. Mulle meeldivad veidi teist tüüpi sihtkohad (eriti hindade pärast) ja seetõttu pole Norrasse liiga tihti sattunud ja vihma ka suurt ei saanud, Aga olles aegade jooksul kuulnud kümneid erinevate inimeste reisimuljeid, siis neist ikka väga paljud on peamises võtmes ala räige vihm pea iga päev ja paljud rääkind lihtsalt suuremat sorti sajust ja jahedusest. Aga on ka ilusat ilma, aga juu siis pole tihti vedanud neil:) Aga käia tasub ikka tsikliga.

Aga endaga oli sel aastal taas nii, et oleks võinud olla siga ja üksi pikemale reisile minna. Selle asemel sai kogu pere ikka kaasa võetud ja siinsamas lähedal naabrite juures mõned tuhanded ringi tiirutatud. Lastega koos pole tõesti vahet kui kaugele läheb sõit ja pool rõõmu sullegi tuleb sellest, kuidas nad tegevust naudivad. Mõned pildis ka tehtud:

https://goo.gl/photos/EsXE44NaHraCnyWe7

Kk
KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5558
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1207 korda
Tänatud: 265 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 22 Dets 2016, 10:21

Läti-Leedu on mul ka plaanis.On lausa mingi kondikava paar aastat tagasi valmiski tehtud.Plaan alustada lõunast, mööda piiri ja mereäärt mööda tagasi tulla.Äkki järgmisel suvel teeb ära.
Mis Norra vihmasesse kliimasse puutub,siis mul naabrimees sõidab Norras sees veokaga lõuna ja põhja vahet ning tuli jutuks ,et nad vahetavad kojamehi 3-4 korda aastas minimaalselt.Samas kui meil saab siin pea aasta ühtedega sõidetud.Tööautosid pean silmas.Mul ka enamus tuttavaid seal märja ja külmaga kimpus olnud,mis ei tähenda muidugi,et sinna minema ei peaks,aga tsikliga ei meeldi mulle külmas ja märjas sõita.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

vurduu
Postitusi: 21
Liitunud: 15 Apr 2013, 22:23
Tänatud: 2 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas vurduu » 22 Dets 2016, 14:29

Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5558
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1207 korda
Tänatud: 265 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 22 Dets 2016, 15:27

vurduu kirjutas:Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)
Rootsis ja Soomes on ka üleüldine kiirus tavateedel 80 ,kui märkidega pole teisiti reguleeritud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 591
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 148 korda
Tänatud: 66 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 » 22 Dets 2016, 18:18

vurduu kirjutas:Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)
Ma sain nüüd teada miks ma niipea Norrasse ei satu :bsmile:
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 6361
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Tsikkel: Triumph Tiger 800 ja Kawa w800
Asukoht: Tallinn, Tondi
Tänanud: 838 korda
Tänatud: 688 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Macintosh » 22 Dets 2016, 18:27

vurduu kirjutas:Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)
Minu ebamäärane soov reisda tsikliga Norrasse liikus nüüd sujuvalt kategooriast "järgmisel-või-ülejärgmisel-aastal" kategooriasse "kunagi-kaugemas-tulevikus".
Senised sõiduriistad: Riga 13 → Riga 13 → Minsk MMVZ-3.111 → Voshod K175→→→ Honda Hornet 2002 → Honda Hornet 1998 →Honda CBF500→Kawasaki Versys 650.
Hetkel garaazis: Kawasaki w800 + Triumph Tiger 800
---
Tarkvaraarendus mobiili ja veebi, UI-UX. http://www.digitalfruit.ee
Vasta

Mine “Motomatkamine”