Mootorratturite reisikirjad

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 1004 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 07 Nov 2019, 20:01

Raki kirjutas:
07 Nov 2019, 09:53
Spoiler:
joha123 kirjutas:
06 Nov 2019, 19:47
päris huvitav on algusaaja reisikirju lugeda ja tõdeda, et põhja-lõunasuunalise liikluse kiire areng kiirema liikumise poole on ilmselt 10 aasta pärast nii, et Eestist hüppad kiirteele ja kusagil Malagas keerad randa. kuna sagedamini tuli endal Poolat läbida, siis 15 a tagasi oli see tõsine extreem kui rekkadega rallit sõita sai ( oli aeg, kus lubati rekkadel karjakaupa kolonnis sõita ja ruumi oli vaid napilt 2 rajale). Varsavisse võisidki ära eksida ja nüüd nii läbi sõita, et näed vaid müraseinu.
reisikirjad on koolipoistele paras maateaduse lähiajaloo õppimiseks.
ehk kui veel kellelgi sahtlis ja pildigaleriis miskit vedeleb, siis lükake nüüd üles. suvel pole aega kirjutada ega lugeda.
Ma usun et suurem osa sellest endisest Poolat külasid läbivast "kiirteest" on alles. Kes tahab nostalgitseda saab sõita läbi poola ka nii, et iga 5km tagant on vaja kiirus 50ni pidurdada ja mingist väiksest külast läbi sõita.
Ei oska Poola ja selle läbimise kohta küll midagi halba kosta. Suur maa ja lahke rahvas.Head ja odavat toitu igal pool,ööbimised odavad,aga kvaliteetsed. Olen puhkuse reisil Poolat mitmeid kordi läbinud ja igakord erinevaid teid sõitnud. Poolat tuleb võtta kui puhkuse osa ja siis pääsed sellest transiit kihutamise stressist. Poolat saab transiidina läbida paari päevaga stressivabalt väiksemaid teid kasutades ning elu nautides.Siiani on mul veel plaan üks moto puhkus puhtalt Poolale pühendada. Puhkus pole minu jaoks kihutamine,puhkust tuleb võtta rahulikult ja mõnuga.Vahet pole kas sõidad aadria-vahemereni 3 või 5 päevaga. Või vahe ikkagi on,3 päevaga oled kohale jõudes tülpinud ja väsinud ,aga 5 päevaga oled mõnuga kohale jõudnud.
Samas Eestil on teedehituse kohapealt ikka väga palju Poolast eeskuju võtta. Neljarealine tee puudub ainult Leedust sisendes Bialystoki suunas(Poolale teisejärguline suund),aga igalt poolt mujalt ja kõigi suuremate linnade ning Varssavi vahel on täna kiirteed olemas ja väga head kiirteed kusjuures.Isegi Kalingradist saab Varssavisse kiirteed mööda. Teed on üldjuhul parema kvaliteediga kui enamus saksa teid täna on. Kiirus lubatud 140km/h.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Mine “Motomatkamine”