Horvaatia 2015 mai

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Paljude inmeste jaoks juba läbikäidud rada aga minule täiesti uus kogemus.
Peale kahte hooaega Eestimaa teid mõõtes on siis soov natukene kaugemaid maid näha.

Plaanis on minna 16. mai hommikul Tartu kandist minema ühe rattaga kaks inimest. Lõpp siht on Horvaatia, aga muidugi vaataks ka teistes läbitavates riikides natukene ringi. Ööbimise lahendaks hotellide ja muu taoliste ettevõtetega ning telkimis varustust kaasa ei võtaks. Reisi lõppkuu päev on esialgu määratud 31. mai, ehk siis reis kestaks 16 päeva. Esialgu pole sõidu plaani valmis saanud kaarti peal ning ei oska kilometraaži arvestada.
Erinevalt paljudest teistest üritaks Leedus ja Poolas ikka mõndasid kohti külastada, et sõitmine ära ei tüütaks.

Küsiks siis kogenenumate inimeste käest soovitusi.
Kas 16 päeva on piisav aeg, et jõuda ilma näha ja vahelduseks ka natukene puhata?
Kas on hädavajalik valuutat vahetada erinevatesse riikidesse või saab ilusti kaardiga hakkama?
Mis päeva rahadega peaks arvestama, sest antud juhul on ikke päris keeruline eelarvet kokku panna. Minul kisub ikka see päevaraha liikuma sinna 100 euro kanti. Kas see on reaalne või saab ka vähemaga hakkama.
Ehk on veel mõningaid häid soovitusi millega peaks algaja motomatkaja arvestama, et mida kaasa võtta ja mida maha jätta.

Muidugi kui kellegil on huvi siis võite alati sõidu plaaniiga ühineda 8)

Viimati muutis sepprait, 23 Veebr 2015, 07:22, muudetud 1 kord kokku.



Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Käisin ise suvel sama tee läbi. Kilomeetreid kogunes umbes 5000 ringis, tagasi tulin väikese kaarega läbi Tšehhi ja Austria. Hostelites ööbides saab väga kenasti asjad aetud, kuigi riigiti hinnad erinevad päris kõvasti (nt Slovakkias maksin üksinda toa eest 15 eur, Austrias sarnase toa eest 40 eur, aga kuna tegu oli hädaolukorraga, siis ei olnud ka mahti pirtsutada või uut otsida).
Raha kaasa ei vahetanud, ATMide abil saab kenasti hakkama, bensukates on kaardimaksed, kuid baari või einestama minnes tasub ikka igaks juhuks raha välja võtta. Ja seda pea igal pool Eestist lõunas :D
16 päeva on üsna mõnus aeg, jõuab näha küll ja jääb ülegi. Mina käisin nt 10 päevaga.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Raki »

Eelmine aasta sama reis algusega 10. mai. Ilm oli alguses ja lõpus suht kehv. Reisi kohta saad lugeda siit:

https://kahelrattal.wordpress.com

Raha kulus umbes:
Kütus:
u. 7000km1,3EUR /l. 8l/100km - 560l: 728 EUR.

Ööbimised: 15 ööd hotellides, keskmine 26 EUR: 390EUR
Söömised: 15 päeva, keskmine 15 EUR päev: 225 EUR
Joomised: 10 päeva, kesmine 20 EUR päev: 200 EUR

Kohapealsed ostud, kallimad õhtusöögid, tasulised kiirteed jms 500 juurde

Ja hiljem lisanud 70EUR telefoni interneti kasutamise eest, et kohapeal hotelle otsida. Esimesed 3 hotelli proovisime nii, et läheme ukse taha ja küsima, aga on liiga ajakulukas et leida õiget ja soodsat kohta. Kõik paremad pakkumised ikkagi bookingus üleval. Kasutasin otsingut "minu lähedal" ja leidsin väga head kohad.

Umbes 2000 EUR kulus ma arvan.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


lota-lota
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Juul 2010, 15:51
Tsikkel: BMW R1200GSA
Tänanud: 2 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas lota-lota »

Eelmise aasta septembrikogemus Horvaatias: hommik rannikul +25C päike, kahe tunni pärast 60km sisemaa poole +11C tuul ja vihm.
2013 sept Berliin-München kiirtee, terve tee lausvihmas.
Sellega seoses soovitan "soojalt" hankida korralik vihmakombe, mis hoiab tuult, vihma ja pussnuge.
Muidugi võib ka oodata ilma paranemist!

Raki, miks Su ratas niipalju kütust tarbib? Mina oma RTga pole täislastis üle 6l/100km kuidagi saanud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Raki seiklust horvaatiasse ja tagasi olen juba lugenud ja seda enam on soov seal ära käia.
Ise ma olen ka plaaninud bookingut kasutada, et hotelle otsida sõidu käigus.

Mõistamatuks muidugi mul jäävad need kiirtee maksud, et kus ja kuidas neid tasutakse. Noo tõesti ma pole kunagi nii kaugel euroopas kunagi käinud nii et ei oska arvata kuis need asjad seal käivad.

Vihma vormi ostmine on mul plaanis, sest nagu ma olen paljude jutust aru saanud, siis ilma selleta ikka ei saa. :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Üks kõik kuhu euroopasse lähed on minul kahe nädalaga kulunud, kahekesi ühe rattaga,nii umbes 2000.-
Kiirteede maksustamine ja üldse teede maksustamine on riigiti erinev.Itaalias-Prantsusmaal on ainult kiirteed vastavalt läbitud kiomeetritele ja maksad teelt välja sõidul.Autrias on ka kiirteed maksulised,aga ostad vinjeti,mis kehtib vist nädal ja maksab kui mälu ei peta 7€.Samas ega sa kiirteid ju sõitma lähe,kõik ilus on väljaspool neid.Ma pole Austrias seda kunagi ostnud.Sloveenias on ka nädalane vinjett mõni eur.Baltikum,Poola(va Varssav-Berliin),Saksa,Slovakkia,Tšehhi on tsikliga kindlalt tasuta.
Siin on natuke rohkem infi http://www.tolltickets.com/country/euro ... lang=en-GB

Vihma riiete kohapealt: osta omale tööriitete poest selline või sarnane asi ja siis oled kuiv ka
http://becky.ee/et/toeoeroivad/vihmarii ... 5072950734

Jalga saab panna prügikoti ja selle teibiga kinni tõmmata,aga need asjad olid viimasel reisil mul puudu ja väga oleks abiks olnud.Kottidega on liiga palju mässamist ja päris "kummisaabastega" lõunas 30+kraadidega lähed ka hulluks.
https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... st=5688721
https://www.louis.de/en/artikel/latex-r ... st=5688721
Kui kõik need asjad olemas,siis oled kindlalt kuiv,see on järele proovitud.Olen ka neid nö päris vihmariideid proovinud ja ikka olen kuskilt märjaks saanud.Viimasel reisil olid need kel need asjad peal, kuivad,aga teistel oli ikka mingeid "lekkeid".Ja vihma saime kaks päeva ikka räigelt,tundide kaupa.

Kui plaanid suve keskel minna ja Austriat või lõuna Saksat ka külastada,siis seal ei pruugi booking.com-i abiga mõistliku hinna eest igalpool ööbimist leida.Abiks on googel maps ja sealt vaata suusatõstukitega kohti,nendes on suviti kohati väga hea hinnaga ööbimisi saadaval.Seda sain ise ka alles viimasel reisil teada,kui üks meie seltskonnast seda kasutas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas romulus »

sepprait kirjutas:

Mõistamatuks muidugi mul jäävad need kiirtee maksud, et kus ja kuidas neid tasutakse. Noo tõesti ma pole kunagi nii kaugel euroopas kunagi käinud nii et ei oska arvata kuis need asjad seal käivad.

Saksas maksusid (veel) pole. Poolas on tollipunktid kiirtee alguses/lõpus, märkamata neid ei pane. Sloveenias ja Austrias ostad riiki sisenemisel esimesest bensukast teemaksu tasumist tõendava kleepsu (vinjetiks vist kutsuti). Vähemalt sõiduautoga käies oli nii.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Raki »

lota-lota kirjutas:

Raki, miks Su ratas niipalju kütust tarbib? Mina oma RTga pole täislastis üle 6l/100km kuidagi saanud.

Täislast, kaasreisija, 120km/h 8-10l/100

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Nüüd siis jälle omajagu targemaks saanud :)
Tänud vastajatele!

Praegusel hetkel ma küll ei plaani neid kummi saapaid ostma hakkata, sest varasemalt vihmaga sõites pole veel jalad nii läbi ligunenud, aga kinnaste peale mõtlen kindlasti

Plaanis on minna Slovakia ja Ungari kaudu alla ning hiljem siis Sloveenia, Austria ja Tehhi kaudu ülesse tagasi.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sepprait kirjutas:

Praegusel hetkel ma küll ei plaani neid kummi saapaid ostma hakkata, sest varasemalt vihmaga sõites pole veel jalad nii läbi ligunenud, aga kinnaste peale mõtlen kindlasti

Ega mul ka neid ka veel eelmisel reisil polnud :wack: ,aga õnneks oli ühel ettenägelikul meist rull prügikottidega ja mägiaivari teipi ,aga nüüd ostsin need ära.
Ma täpsustaks,et need on õhukesed ja käivad tava saabaste peale ning ei võta üldse palju ruumi.Mul oli sama jama nagu Rakil ,et üks(uus) saabas hakkas kuskilt vaikselt läbi immitsemaja kui juba märjaks sai,siis polnud enam midagi teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Raki »

Sellel reisil oleneb kõik ilmast. Aga see on iga pikema tsiklimatkaga nii.

Kui ma teaks, et selline ilm on nagu eelmine aasta, siis ma vist teist korda seda enam ette ei võtaks. Kui aga oleks ilus ilm, siis oli väga ilusaid kohti.

Eks see mai algus suht loterii on selle koha pealt, aga samas on kevadel sõitmisega palju plusse: odav majutus, ei ole nii palav, horvaatias saab varajast suve nautida jne.

Sellel aastal vist endal pikemalt reisi ette ei tule. Vb käin mõne pikema nädalavahetuse Rootsis. Olen viimasel ajal seoses uue projektiga seal päris tihti käinud ja väga ilusaid väikseid teid on kus sõita ja väga kena loodus.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Siin võib ka kaaluda kergelt seda varianti, et ratas ees saata ning ise kiirema transpordiga järgi kui kogu euroopat ei viitsi läbi sõita. Pole ise seda teekonda ette võtnud, et läbi riikide sõita, kuid eelmine suve lõpp käisime autoga Horvaatia läbi. Lennukiga sinna ning rendi auto. 2 nädalat ja puudugi jäi.
Sõitsime kogu ranniku läbi ning korraks ka sisemaad. Tsikliturism oli seal meeletu ja need teed... Oli kahju et tsikliga ei tulnud :( . Itaaliaga sama lugu. Need teed on lihtsalt sellised, et väljasõidud on kerged tekkima, kui jääd rannikuäärset ilu kaema.

Kiirteid soovitan sellistes kohtades vältida, kuna see on lihtsalt tuima tampimine. Kui kindlad sihtkohad teada ja eelistused olemas, siis jah aja kokkuhoiu mõistes tasuks kiirteed eelistada. Muul juhul ainult rannik ja rannik.

Raha kulus ka omajagu, kuid kuna tegu puhkusega, siis väga koonerdama ei hakanud. Hotelle ette ei broneerinud. Kohapealt läbi telefoni bookingust kõik hotellid võetud. Leiad mõnusa ja paraja hinnaskaalaga koha vabalt. Eelistada tasub siis jah maid või suve lõppu (august-september). Siis veel seal kandis soe ja suurem turism (saksamaa paksude turistide hordid) läinud.

Niipalju siis Horvaatiast. :)


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Täislast, kaasreisija, 120km/h 8-10l/100

See number on ikka muu arust müstika.
Täpselt sama rattaga, aeg ja tingimused: 2014 mai kuu, Stockist- Göteborgi juurde, ca 500 km. Sinnasuunal vihmasadu terve tee, tagasitee päikesepaiste. Üksinda, reisikola ja kohvrid peal. Sinnaminekul tundus tsikkel kuidagi vähe kulutavat. Ei viitsinud arvet pidada. Lihtsalt oli külm ja vastik. Aga kohale oli vaja ööseks jõuda. Tagasiteel tankides rangelt pidasin raamatupidamist.
Ja selle arvutuse tagajärg oli : 4,8 sajale. Ise ka ei uskunud, aga nii see oli. Kesmiseks kiiruseks kujunes 110-120, Teeolud ideaalsed, mööda E-4.
Ja ka 2013 Läti-leedu ringreis, kahekesi koos reisukolaga ei tulnud kuidagi üle 6 liitri sajale.
Aga seda eelmise aasta Rootsi tripi numbrit näen siiani unes ka veel. :bsmile:

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

betoonimees70
Postitusi: 47
Liitunud: 06 Sept 2008, 20:13
Tsikkel: Suzuki DR650;Honda Shadow1100
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas betoonimees70 »

... vihmariiete kohapealt ütlen niipalju, et eelmine aasta soetasin elu esimesed vihmariided (sõitnud aastast 1986) ja imestasin, et miks pole varem viitsinud neid osta. Riieteks siis IXS ja laus padukaga tunde ja tunde sõitnud tänaseks ja oh imet... tilkagi pole läbi tulnud. Pealegi püksid ja jope eraldi... Saabaste peale ostsin motodepoost ka mingid asjandused, töötavad samuti... Aga eks igaüks peabki vist ise katsetama. Igatahes olen ise meeldivalt üllatunud nende toimimises ja rahul. :)

Teen niipalju kui vaja ja niivähe kui võimalik ;)
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Mul eelmine hooaeg kütusekulu keskmiselt 5,5+ l ning nüüd reisi peale minnes arvestan ikka täislastis rattale 7 l/100km.


nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

Rehviparanduskomplekt. Pikemat sorti koormarihm pukseerimise jaoks. Asukohariigi maanteeabi telefoninumber. Arusaam antud tsikli tüüpvigadest ja nende (käepärase) parandamise võimalustest. Kahjuks ei ole tsiklid võrreldes autodega eriti töökindlad ja seega on 5000km peale üsna reaalne šanss, et tekib tehnilisi probleeme. Endal on suht hästi läinud seni, aga nt Advrider foorumist leiab ikka vägagi remontilisi reisikirju :)

Samas Honda on muidugi suht hea uudis ses osas, eriti võrreldes nt Itaalia... või Austria ratastega :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

nilsleven kirjutas:

Rehviparanduskomplekt. Pikemat sorti koormarihm pukseerimise jaoks. Asukohariigi maanteeabi telefoninumber. Arusaam antud tsikli tüüpvigadest ja nende (käepärase) parandamise võimalustest. Kahjuks ei ole tsiklid võrreldes autodega eriti töökindlad ja seega on 5000km peale üsna reaalne šanss, et tekib tehnilisi probleeme. Endal on suht hästi läinud seni, aga nt Advrider foorumist leiab ikka vägagi remontilisi reisikirju :)

Samas Honda on muidugi suht hea uudis ses osas, eriti võrreldes nt Itaalia... või Austria ratastega :)

Rehviparanduskomplekt(midagi taolist http://rehvid.grip.ee/index.php?id_prod ... er=product ) +vaht on ikka alati kaasas,ka Eestis sõites.Need mul püsivalt sadula all.Lisaks on reisil ka tööriistad kaasas,aga neid pole veel ühelgi reisil euroopasse(asfalteedel)vaja läinud.Ma ei julgeks küll väita,et tsiklid vähem töökindlad on ,kui autod.
Koormavöö võid ka igast bensukast osta,aga see pukseerimine ei ole üheski riigis, suurel maanteel, ilmselt mõeldav.Selle jaoks tuleb teha nn autoabi(näiteks http://www.rohelinelaine.ee/rl_est/teenused_1.html ) ,neid saab ka mujalt suht mõistliku raha eest ja jäävad ära igasugused pukseerimisega seotud jamad.Oleme oma seltskonnaga analoogset teenust alati kasutanud.Isiklikult pole ühelgi reisil ei mul ega tuttavatel siiani midagi remontida tulnud.Kui jooksvalt ratast hooldad ja kõik enne reisi üle käid,siis pole ka üle 10000 tuhande mingi probleem ära sõita.Mõnel rattal tuleb lihtsalt vahepeal õli vahetada kui nii pikk reis,aga see pole ju ka raketiteadus ning sellga saab juba ette arvestada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

nilsleven
Postitusi: 69
Liitunud: 04 Juun 2013, 10:24
Tsikkel: HD Dyna 96ci | Iron 883
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas nilsleven »

XL1000 kirjutas:

Selle jaoks tuleb teha nn autoabi(näiteks http://www.rohelinelaine.ee/rl_est/teenused_1.html ) ,neid saab ka mujalt suht mõistliku raha eest ja jäävad ära igasugused pukseerimisega seotud jamad.Oleme oma seltskonnaga analoogset teenust alati kasutanud.Isiklikult pole ühelgi reisil ei mul ega tuttavatel siiani midagi remontida tulnud.

Olete kasutanud? Räägi kogemusi?

Mul pole sellist teenust olnud, võibolla tasuks tõesti võtta.


janar68
Postitusi: 82
Liitunud: 08 Sept 2008, 16:49
Tsikkel: Kawasaki zx10r
Asukoht: Tallinn, Viimsi

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas janar68 »

betoonimees70 kirjutas:

... vihmariiete kohapealt ütlen niipalju, et eelmine aasta soetasin elu esimesed vihmariided (sõitnud aastast 1986) ja imestasin, et miks pole varem viitsinud neid osta. Riieteks siis IXS ja laus padukaga tunde ja tunde sõitnud tänaseks ja oh imet... tilkagi pole läbi tulnud. Pealegi püksid ja jope eraldi... Saabaste peale ostsin motodepoost ka mingid asjandused, töötavad samuti... Aga eks igaüks peabki vist ise katsetama. Igatahes olen ise meeldivalt üllatunud nende toimimises ja rahul. :)

+1

Eelpool soovitati küll ehituspoest võtta vihmariideid, aga kiirusel 100km/h + void ise ette kujutada, kuidas need käituvad. Võta korralik vihmakombe motoriiete poest ja pärast tänad :)

Kasutaja avatar

kaska
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Okt 2006, 10:59
Tsikkel: 900 Hornet / 650 Scrambler
Asukoht: Bern / Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas kaska »

sepprait kirjutas:

Nüüd siis jälle omajagu targemaks saanud :)
Tänud vastajatele!

Praegusel hetkel ma küll ei plaani neid kummi saapaid ostma hakkata, sest varasemalt vihmaga sõites pole veel jalad nii läbi ligunenud, aga kinnaste peale mõtlen kindlasti

Plaanis on minna Slovakia ja Ungari kaudu alla ning hiljem siis Sloveenia, Austria ja Tehhi kaudu ülesse tagasi.

Ilmselt sul seda infot vaja ei lähe, kuna üle Austria tagasi sõidad, aga kui peaksid plaanima rohkem läände sõita ja ka läbi Sveitsi tulla siis siin vinjett (40 CHF) ainult kiirtee jaoks. Tsikliga saab eenamus juhtudel vältida kiirteid ja sedasi palju parema tee kokku panna ja mis kõige parem, vinjetti ostma ei pea. Piiril nad muidugi ilmselt üritavad sulle seda müüa - aga seda ainult juhul kui sa sisened riiki mööda kiirteed. Siis ju ka loogiline, et kiirtee jätkub ja eeldab juba vinjeti olemasolu.

Eesti -Horvaatia- Eesti tiiru ka mõned aastad tagasi teinud ja läbi Tsehhi on päris hea mõte minna.

Ja see soovitus, et suusakeskustes ööbida kehtib sisuliselt igal pool mägedes. Suviti ja eriti hibernatsiooniperioodil (sisuliselt kevad ja sügis kui suusatajaid ega matkajaid pole) voib eriti odavaid diile saada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

nilsleven kirjutas:
XL1000 kirjutas:

Selle jaoks tuleb teha nn autoabi(näiteks http://www.rohelinelaine.ee/rl_est/teenused_1.html ) ,neid saab ka mujalt suht mõistliku raha eest ja jäävad ära igasugused pukseerimisega seotud jamad.Oleme oma seltskonnaga analoogset teenust alati kasutanud.Isiklikult pole ühelgi reisil ei mul ega tuttavatel siiani midagi remontida tulnud.

Olete kasutanud? Räägi kogemusi?

Mul pole sellist teenust olnud, võibolla tasuks tõesti võtta.

Olen seda mitu korda teinud,aga kordagi pole vaja läinud,nii,et ei oska midagi rohkemat öelda.Aga kindluse mõttes kannatab teha,ei maksa ju palju ja saad selle aastaks.Autoga olen kord eestis kasutanud,kui süütelukk otsad andis.Peale seda olengi kogu aeg seda teinud.Volvo esindus annab selle hoodusega koos ja ise jälgivad ,kui lõppema hakkab.Neid teenuse pakkujaid on veel,mõne kindlustusega on see ka lisana kaasas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

janar68 kirjutas:
betoonimees70 kirjutas:

... vihmariiete kohapealt ütlen niipalju, et eelmine aasta soetasin elu esimesed vihmariided (sõitnud aastast 1986) ja imestasin, et miks pole varem viitsinud neid osta. Riieteks siis IXS ja laus padukaga tunde ja tunde sõitnud tänaseks ja oh imet... tilkagi pole läbi tulnud. Pealegi püksid ja jope eraldi... Saabaste peale ostsin motodepoost ka mingid asjandused, töötavad samuti... Aga eks igaüks peabki vist ise katsetama. Igatahes olen ise meeldivalt üllatunud nende toimimises ja rahul. :)

+1

Eelpool soovitati küll ehituspoest võtta vihmariideid, aga kiirusel 100km/h + void ise ette kujutada, kuidas need käituvad. Võta korralik vihmakombe motoriiete poest ja pärast tänad :)

Need tööriiete poe omad käituvad ka 130-ga täiesti normaalselt. :D See pole küll koht ,mille üle pead valutada.Tähtis on kuivaks jääda,mitte see,et kuidas ma välja näen.
Kui motopoest võtad, osta need mis ei ole nailonist, vaid pvc laadsest materjalist,siis väike oht et jääd ka kuivaks.Nailonist hakkavad mingil hetkel läbi laskma.On kahte erinevat ja mitte odavat nailonit minu tuttavad proovinud.Ja kindlasti võta ka kaheosaline,et vältida sülle koguneva vee lekkimist läbi tõmbluku pükstesse

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Kasutaja XL1000 poolt jagatud lingil olev rehviparandus komplekt on juba mul ostetud, nii et probleemi ei tohiks olla. :D Rehvi remondivahu kohta ei oska seisukohta võtta.
See Autoabi teema on päris huvitav. Väga kasulikuks osutub see siis kui tsikel täiesti liikumis võimetuks muutub mingi tehnilise probleemi tõttu. Muidugi mina loodan ikka heale tehnikale mis loodetavasti veab mind terve selle tee ilma probleemiteta. Hooldused värgid tehtud nagu nõutud ;) ning põhilised tüüpvead ka teada. Õnneks on ka rattal küllatki väike läbisõit mis paneb mind natuke positiivsemalt tundma. Rehvid vahetan uute vastu nädal ennem sõitu, kuigi vanadel on mustri jääki veel küllaga.

Vihmariided kavatsen sisiki ehituspoest osta ja mitme osalised. Ei karda ei nende välimuse pärast ega ka sõidu ajal laperdamise pärast.

Reisi olengi selliseks ajaks plaanitud, et vältida turismi hooaega ja et oleks vabamalt valida ööbimist.

Kui palju pagasi ruumi peaks arvestama? Minu ratal on praegust külje kottide ja taga kohvriga umbes 90l pagasi mahtu. Muidugi lisandub ka Paagikott, aga sinna läheks põhliselt kiiresti vaja minevad asjad ja värgid mida tihedalt kasutan. Et kui palju on keegi kola kaasa tassinud kahe inimese kohta kaheks nädalaks?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sepprait kirjutas:

Kasutaja XL1000 poolt jagatud lingil olev rehviparandus komplekt on juba mul ostetud, nii et probleemi ei tohiks olla. :D Rehvi remondivahu kohta ei oska seisukohta võtta.
See Autoabi teema on päris huvitav. Väga kasulikuks osutub see siis kui tsikel täiesti liikumis võimetuks muutub mingi tehnilise probleemi tõttu. Muidugi mina loodan ikka heale tehnikale mis loodetavasti veab mind terve selle tee ilma probleemiteta. Hooldused värgid tehtud nagu nõutud ;) ning põhilised tüüpvead ka teada. Õnneks on ka rattal küllatki väike läbisõit mis paneb mind natuke positiivsemalt tundma. Rehvid vahetan uute vastu nädal ennem sõitu, kuigi vanadel on mustri jääki veel küllaga.

Vihmariided kavatsen sisiki ehituspoest osta ja mitme osalised. Ei karda ei nende välimuse pärast ega ka sõidu ajal laperdamise pärast.

Reisi olengi selliseks ajaks plaanitud, et vältida turismi hooaega ja et oleks vabamalt valida ööbimist.

Kui palju pagasi ruumi peaks arvestama? Minu ratal on praegust külje kottide ja taga kohvriga umbes 90l pagasi mahtu. Muidugi lisandub ka Paagikott, aga sinna läheks põhliselt kiiresti vaja minevad asjad ja värgid mida tihedalt kasutan. Et kui palju on keegi kola kaasa tassinud kahe inimese kohta kaheks nädalaks?

Mis sa kola all silmas pead?Kuna mul on väga pikk kogemus rekkaga,siis tean,mida kodust eemal vajan ning mida vaja võib minna.Samas võibolla minu soovid ja vajadused vähe teistsugused.Riitega pead vaatama,et oleks nii sooja kui kuuma ilma jaoks.Need samad vihmakad on ka väga head lihtsalt jaheda ilma korral peale tõmmata.
Kuna oleme sõbraga kahekesi või veel kellegagi liikunud,siis oleme paljud asjad nö ära jaganud.Meil on nö telgis ööbimine alati sees olnud ja seoses sellega, söögitegemise ja söömise jaoks tarvilik.Süüa pole peale mõne üksiku erandi,mis endale väga meeldib vaja kaasa võtta,sest kõike saab osta ja kohati odavamalt ,kui meilt.Kui,aga telkimist ei tule,siis nagu ikka reisile minnes.Sel juhul jääb kolme kohvri ja paagikotiga ikka väga lahedalt ruumi.Elu näitab,et väga palju asju tsiklimatkal vaja ei lähe.
Mis rehvivahtu puutub,siis see on lihtsalt väga väikese lekke puhul kiirem ja mugavam viis auk kinni saada.Samas kui see komlekt sul olemas,siis saab sellega ka alati hakkama.Mingid tööriistad väiks ju olla.
Mul näiteks hakkas eelmisel reisl GPS-i laadija jamama,aga ühel kaaslasel oli see sigareti süütajasse käiv USB pesa +kaabel USB-miniUSB,mis aitas hädast välja.Oleks võinud ka omal olla,aga polnud.Mõni paber kaart või tõmba tahvlisse oma reisi erinevate etappide kaardid,et meid saaks ka ilma netti kasutamatta vaadata.Telefonis on kehv vaada,kui vaja paika panna,et kuhu edasi.
Rull macgyveri teipi on alati abiks(maksab mujal jupp maad rohkem kui meil,prantsusmaal oli 12€).Rull prügikotte on ka universaalne asi,saad midagi niiskuse eest kaitsa ja samas ka oma sodi peale peatust kokku korjata ning kuskile prügikasti hiljem ära visata.
Nipukaid saab ka igasugu asjade kinnitamiseks kasutada.Võiksid olla tugevad ja pikad,sest lühemaks saab neid alati lõigata.
Pesu ainet oma asjade pesemiseks(nt pesuseep) ja pesunöör on alati vajalik olnud,ka näiteks hotelli toas riideid kuivatades.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas Raki »

küll see reisi planeerimine on tore. nostalgia. tahaks ka uuesti esimest korda tsikliga horvaatiasse minna.

täna käisin bikers24 tsikleid nuusutamas. hea lõhn on seal poes.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

XL1000 kirjutas:

Mis sa kola all silmas pead?

Põhimõtte oli lihtsalt, et millise pagasi mahuga peaks arvestama, aga kuna ma tegin siin vahepeal ise füüsilise katse läbi, siis peaks sellest mahust piisama mis mul on :mrgreen:

Raki kirjutas:

küll see reisi planeerimine on tore. nostalgia. tahaks ka uuesti esimest korda tsikliga horvaatiasse minna.

täna käisin bikers24 tsikleid nuusutamas. hea lõhn on seal poes.

Eks ükskord on ikka esimene kord ja esimene kord ongi kõige keerulisem. :wink:

Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Erinevatel põhjustel on plaan edasi lükkunud juuni algusesse.
6-20 juuni peaks sõit toimuma.
Kui mõni isiksus siit foorumist sõidab samal ajal samas suunas, siis võib endast märku anda ;) ehk on lõbusam väiksema gruppiga sõita.
Vahepeal siis planeerimisega natu tegelnud, aga lõppuks ikkagi loobusin. Tuleb see mis tulema peab. :D
Oma kaarti peale olen suutnud mõningaid huvipunkte leida kuid kindlasti jäävad palju vaatamata ning sõiu traektoori ei pane ennem sõidu päeva isegi paika kuna tegemist on siiski puhkusega ja tahaks nautida :D
https://www.google.com/maps/d/edit?mid= ... 8W-cm-C_BM
Nüüd peab ainult hea ilma pelae lootma :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ilma igasugu plaanita saad siis vabalt lasta,kui pole ajalisi piiranguid.Kuna sul,aga aeg paigas,siis soovitan mingigi plaani teha,muidu jõuad mingil hetkel kuskile ja siis avastad,et nüüd peaks 200-ga kodupoole andma hakkama.Siis pole enam mingit puhkust.
Nii palju soovitan,et kui tahad Horvaatias ka natuke puhata,siis jäta huvipunktid Baltikumis ja Poolas teiseks korraks,kui nad just tee peale ei jää.Kahe nädalaga ei jõua saa muidu kohapeal eriti olla.Alusta nö puhkust peale Poola läbimist ja tagasi ka sama moodi.Siis jäävad ka mõned päevad rannas käimiseks ja kohaliku elu nautimiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
sepprait
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Apr 2013, 17:38
Tsikkel: Suzuki DR750S
Asukoht: Tallinn, Valga
Tänanud: 1 kord

Re: Horvaatia 2015 mai

Lugemata postitus Postitas sepprait »

Noo minigne miinimum plaan ikka on mõeldud küll jah, aga traektori suhtes ja kindla päevakava suhtes pole plaane seatud.
Külastan seda mis ette jääb :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”