Parim matkaenduuro?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
ranel kirjutas:
Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

Mis sa neis jalgadest maas hoiad??? jalad käivad jalatappidel tsikliga sõites muide. käbla käisid sa kah seepärast et jalad vales kohas olid mitte et maha ei ulatanud. valede sõiduvõtete juures võid isegi 183cm pikk olla a teine mees olenemata ligi paarikümne sentimeetri jagu lühemast kasvust saab näed ilusti hakkama. Korke oskab ilmselgelt paremini sõita järelikult või mis sa arvad? (togi)

5248653
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas korke »

Aga mis vahet . Mul S'iga ei ulata ka jalad maha. Aga selle eest R'i lisa kõrgus annab mulle läbivust juurde. Näiteks S mudeliga ma ei saa raudteed ületada kuna jääb põhjapeale kinni. Betoonist postid mis on risti teega pandud. Samamoodi nats jääb puudu.

Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:
Spoiler
ranel kirjutas:
Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

Mis sa neis jalgadest maas hoiad??? jalad käivad jalatappidel tsikliga sõites muide. käbla käisid sa kah seepärast et jalad vales kohas olid mitte et maha ei ulatanud. valede sõiduvõtete juures võid isegi 183cm pikk olla a teine mees olenemata ligi paarikümne sentimeetri jagu lühemast kasvust saab näed ilusti hakkama. Korke oskab ilmselgelt paremini sõita järelikult või mis sa arvad? (togi)

Ma arvan, et hetkel puusalt tulistad olukorra kohta, mille kohta midagi ei tea. :D Masina tõmbas vastu põhjakaitset vees kinni ja lomp oli oodatust hulga sügavam( jah, oleks võinud enne kontrollida). Nii ratas seisiski ja vajus küljele ära.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

ranel kirjutas:
Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

Ma 185 cm ja african twinnil olid jalad ilusasti täistallaga maas ja minu mälu järgi polnud sadulgi kõige madalamas seades. 183cm mees peaks twini seljas ennast väga ok'lt tundma.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas:

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla D

Ma siis köhataks siin tagasihoidlikult. Pikkuseks mul 176. Enamus tsiklitel millega ma alates 2011 regulaarselt sõidan mõlema jalad täistallas maha ei ulatu. Tiger 800 näiteks võimaldab vaid ühe jala maha panna, teine jääb jalarauale. Soovides mõlemat jalga maha saada pean toetuma varvastele. Mind see küll sõitmast takistanud pole. Tsiklid, millega Korke sõidab (ja tema kõrval olen mina väga pikk mees) on isegi veel kõrgema sadulaga.
Olen tähele pannud, et niikaua, kui ratas on käe kõrval mõistlikult manööverdatav ei mängi tsikli suurus/sadula kõrgus väga rolli. Stressi tekitavaks läheb siis, kui käekõrval liigutamine on liigset tählepanu ja/või jõudu nõudev.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Ma olen 183 ja proovisõidul ulatusid jalad uuelt Twinilt ilusti igatpidi maha. Sadulaseadet ei tea. Aga kogupikkus ei määra alati jalgade pikkust :P

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
ranel kirjutas:
KIBU kirjutas:
ranel kirjutas:
Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

Mis sa neis jalgadest maas hoiad??? jalad käivad jalatappidel tsikliga sõites muide. käbla käisid sa kah seepärast et jalad vales kohas olid mitte et maha ei ulatanud. valede sõiduvõtete juures võid isegi 183cm pikk olla a teine mees olenemata ligi paarikümne sentimeetri jagu lühemast kasvust saab näed ilusti hakkama. Korke oskab ilmselgelt paremini sõita järelikult või mis sa arvad? (togi)

Ma arvan, et hetkel puusalt tulistad olukorra kohta, mille kohta midagi ei tea. :D Masina tõmbas vastu põhjakaitset vees kinni ja lomp oli oodatust hulga sügavam( jah, oleks võinud enne kontrollida). Nii ratas seisiski ja vajus küljele ära.

kui sa nüüd aru ei saanud, siis sinu kukkumise üksikasjad antud juhul ei olnudki väga olulised. mõte oli läbi lillede öelda, et ära ilgu mehe kasvu üle kes teeb oma südikuse ja sõiduoskusega kasvu puudujäägi tasa ja sõidab asisemalt kui nii mõnigi näiteks 183cm pikkune mees. kohatu on naerda, et "Korke R pole sinu jaoks sa oled nii lühike, isegi mina näed käisin käbla kuigi ma olen palju pikem ja täistallad ulatavad maha". mõtle parem kas sina saaksid hakkama tsikliga mille sadulakõrgus oleks sinu kasvu arvestades ala 20cm tavalisest kõrgem?

5248653
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3138
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 330 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:
Spoiler
ranel kirjutas:
KIBU kirjutas:
ranel kirjutas:

Ma mõtlesin just täpselt sama asja. Kui mai alguses lombist läbi sõites sai ka külg maha pandud, siis isegi mul, kes ma muidu panen täistallad maha, sopa sees jäi ka mul pikkuses puudu ning läks külg maha. Rääkimata siis nendest, kel asfalti pealgi jalad maha ei ulatu. :D

Põhjus miks ma ka twini peale ei mõtle, sest 183 cm pikkusel ei lähe tallad nii maha nagu võiks ja varvaste peal ei taha ka olla :D

Mis sa neis jalgadest maas hoiad??? jalad käivad jalatappidel tsikliga sõites muide. käbla käisid sa kah seepärast et jalad vales kohas olid mitte et maha ei ulatanud. valede sõiduvõtete juures võid isegi 183cm pikk olla a teine mees olenemata ligi paarikümne sentimeetri jagu lühemast kasvust saab näed ilusti hakkama. Korke oskab ilmselgelt paremini sõita järelikult või mis sa arvad? (togi)

Ma arvan, et hetkel puusalt tulistad olukorra kohta, mille kohta midagi ei tea. :D Masina tõmbas vastu põhjakaitset vees kinni ja lomp oli oodatust hulga sügavam( jah, oleks võinud enne kontrollida). Nii ratas seisiski ja vajus küljele ära.

kui sa nüüd aru ei saanud, siis sinu kukkumise üksikasjad antud juhul ei olnudki väga olulised. mõte oli läbi lillede öelda, et ära ilgu mehe kasvu üle kes teeb oma südikuse ja sõiduoskusega kasvu puudujäägi tasa ja sõidab asisemalt kui nii mõnigi näiteks 183cm pikkune mees. kohatu on naerda, et "Korke R pole sinu jaoks sa oled nii lühike, isegi mina näed käisin käbla kuigi ma olen palju pikem ja täistallad ulatavad maha". mõtle parem kas sina saaksid hakkama tsikliga mille sadulakõrgus oleks sinu kasvu arvestades ala 20cm tavalisest kõrgem?

Seda ma ju kirjutasingi, et ei saaks hakkama, sp ka väiksem ratas :D ise lihtsalt hindan seda, et seistes ei pea otsima asendit, et ratas mingi külje peale ei vajuks. Sõitmise ajal muidugi suva. Ma rääkisin vanast twinist. Uuel saan jah kenasti täistallad maha. Samas võibolla on osa neid ka madalaid, sest ma olen mujalt ka kuulnud seda juttu, et vana twin kenasti saab tallad maha. Ise kahega proovinud ja no on kõrge ratas ikka.

Korke muidugi tubli mees, et müttab ja teeb.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas 042083 »

KIBU kirjutas:
Spoiler
042083 kirjutas:

BMW 20170530_175819.jpg

Eile sai selle aasta esimene ring selle tsikliga tehtud ja mis seal salata, mõnus on sõita küll. Kannatab kallutada ja sõites tundub üllatavalt kerge.
Kohvritega täislastis on kindlasti vähe teisite, aga suvel plaan üks Norra trip teha ja eks siis saab juba täpsemalt teada.
Sõitsin ka natuke kruusa ja võtsin üsna ettevaatlikult, aga tundus, et allolevad Metzeler Tourance Nextid pidasid päris hästi arvestades, et välja näevad suht tänava rehvid.

Igal juhul tänud nõuannet eest!

Äge pill! Touratechi tuulesuunaja näeb täitsa äge välja. kuidas see maanteekiirustel toimib? turbulentsi ei tekita? kohvritega täislastis on vaja vedrustus jäigemaks/jäigaks keerata siis on ka kohvritega puhas kuld. sõidumõnu huvides pane selline vidin külge http://gs-parts.de/navi.php?a=525&lang=eng , teeb gaasirutska käigu lühemaks ja tsikli käitumine läheb palju mõnusamaks. :)
Tourance Next saabki pm igalpool hakkama kuigi kruusal on võrdlemisi "ujuv" nendega. ise pidasin 2 jooksu neid kuid läksin TKC70 peale kuna kruusateed palju mõnusam lasta. eelmisel suvel Norras käies oli endalgi Next all ja soovitan soojalt. sealsetesse kurvidesse sobib väga hästi.

Nordkapp is käidud. Neljapäeva hommikul Kapellskäris ja täna juba Soome kaudu kodus tagasi.
Sai vähe teistsugune jaanik tehtud. Turbulents ikka on kui kellegi järgi sõita. Momendil klaas kõige üleval, aga võiks veel
tsipa kõrgem olla. Peab midagi ratsima.
Peab mingi cruise controlli peale aretama ja sadul võttis tagumiku ka kangeks. Üle 100 km korraga ei tahtnud lasta.
Ise ka nõrk muidugi. Esimesel päeval võttis turja ka kangeks. Enne sõitu olin see aasta ca 100km läbinud, nüüd kokku 3850.
Sakslastest kämpa naabritele ülesin, et 1150km päevas, siis nad arvasid, et crazy man.
Muidu tsikkel vinks vonks. Ainus hirm on, et kui peaks jala pealt maha kukkuma oleks kõvasti punnitamist :D

Kasutaja avatar

Lepa
Postitusi: 60
Liitunud: 21 Mär 2015, 12:24
Tsikkel: RnineT

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas Lepa »

042083 kirjutas:

Peab mingi cruise controlli peale aretama ja sadul võttis tagumiku ka kangeks. Üle 100 km korraga ei tahtnud lasta.
Ise ka nõrk muidugi.

Oma ratta sain (samuti õlipea GSA), lasin istme kõige madalamasse positsiooni ja hakkasin Saksast tulema - no ikka täielik piin, andis suht kähku tunda. Peale 400km panin nii, et esimene ots on kõrgemas astmes ja tagumise jätsin madalamasse, toimib mureta siiani.
Cruise control on suur puudus jah, mul plaan tellida: SEE.

Ainus hirm on, et kui peaks jala pealt maha kukkuma oleks kõvasti punnitamist :D

Kusjuures pole hullu midagi, tühjana vähemalt. Arvsin ise ka, et hullem, aga reaalselt jääb silindri peale poolviltu pikutama - off-road koolitusel sai nii mõnigi kord külili puhkama pandud (väiksel kiirusel mõistagi) ja üksi uuesti püsti lükatud. Artur teeb sel suvel veel üritusi, tasub kindlasti minna, saad rattaga korralikult sinapeale. Koolitus ennekõike suurtele ratastele: manööverdamised, erinevatel pinnastel sõitmine, kruusatehnikad, pidurdamised jne. Otsi fesarist MotoMammut (Motokool), hetkeseisuga seal välja hõigatud: 15-16 July, 22-23 July, 29-30 July, 12-13 August, 19-20 August, 26-27 August

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Spoiler
korke kirjutas:

Aga mis vahet . Mul S'iga ei ulata ka jalad maha. Aga selle eest R'i lisa kõrgus annab mulle läbivust juurde. Näiteks S mudeliga ma ei saa raudteed ületada kuna jääb põhjapeale kinni. Betoonist postid mis on risti teega pandud. Samamoodi nats jääb puudu.

Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ega vahet ei olegi :) Sa lihtsalt tõid miinusena välja, et jalad ei lähe maha, R on loomulikult võimekam ratas ja jalgu saab siis ka ju maha panna, kui parasjagu tsikli otsas ei istu.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Parim matkaenduuro?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Spoiler
Piipz kirjutas:
korke kirjutas:

Aga mis vahet . Mul S'iga ei ulata ka jalad maha. Aga selle eest R'i lisa kõrgus annab mulle läbivust juurde. Näiteks S mudeliga ma ei saa raudteed ületada kuna jääb põhjapeale kinni. Betoonist postid mis on risti teega pandud. Samamoodi nats jääb puudu.

Piipz kirjutas:

Irw, korke, kui sa R tahad, siis sellega lähevad sul jalad veel vähem maha ju

Ega vahet ei olegi :) Sa lihtsalt tõid miinusena välja, et jalad ei lähe maha, R on loomulikult võimekam ratas ja jalgu saab siis ka ju maha panna, kui parasjagu tsikli otsas ei istu.

Siis saab need soovitud 60kg ka maha :mrgreen:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”