atv

Moderaator: Moded


Teema algataja
trass

atv

Lugemata postitus Postitas trass »

kas keegi teab et kas atv ga võib linnas sõita.


Kasutaja avatar

virkostein
Postitusi: 431
Liitunud: 28 Okt 2004, 20:06
Tsikkel: why ze
Tänanud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas virkostein »

atvl peavad olema suunatuled, ning registreeritud mootorrattaks või traktoriks. numbrimärk peab ka vist küljes olema.
Eat your veggies, little people
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Re: atv

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

trass kirjutas:
kas keegi teab et kas atv ga võib linnas sõita.
Jahh võib, kui see ATV on ARK-is registreeritud..

Kommionu
Sõida... ja ära MÖLISE!!!

Teema algataja
trass

Lugemata postitus Postitas trass »

millised load mul peavad olema ,et ma võiks sõita 50 ccm-sega
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

trass kirjutas:
millised load mul peavad olema ,et ma võiks sõita 50 ccm-sega
ei peagi lubasid olema... aga asjal peavad tuled olema...
Sõida... ja ära MÖLISE!!!

saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere!

Need kes ei tea asjast suurt midagi, vöiks parem alati teemale vastamata jätta,vastused a`la minu teada vöib, ei vii kuhugi.
Selle kas vöib vöi mitte määrab ära kehtiv seadus. Kes viitsib loeb ise riigiteatajast täpselt järgi, ma vöin vaid kokkuvötte teha. Täpselt sönastada ei viitsi, fleimi mitte tekitada.
Praegusel hetkel on nn. ATV-sid registreeritud kolme moodi.
1. Mootorratas, neid on eestis vaid möni, kategooria on kas L5 vöi L7, registreerida saab nii vaid mootorratta sertifikaati omavat söidukit (CoC), söita tohib tsiklilubadega.
2. Sihtotstarbelise liikurmasinana registreeritud söiduk.
Paigaldatud suunatuled ja veel möni tuleke nagu määrused ette näevad. Söita vöib ka tänavail, kuid lubadeks vastavalt liikurmasinaga söitmiseks ette nähtud load, ehk siis B-kategooria.
3. Maastikusöidukina registreeritud ATV. Söita tohib maastikul, lube ei pea olema, kuid söita tohib vaid ATV valmistaja poolt määratud vanusest alates, ehk siis üldjuhul 16a.

Lugupidamisega janis@saarlane

saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Lisaks veel et registreerimisele kuuluvad köik maastikusöidukid, va kinnisel territooriumil söitmiseks ja vöistlemiseks kasuttavad söidukid.

saarlane

Teema algataja
jurikarl

Lugemata postitus Postitas jurikarl »

saarlane kirjutas:
Tere!

Need kes ei tea asjast suurt midagi, vöiks parem alati teemale vastamata jätta,vastused a`la minu teada vöib, ei vii kuhugi.
Selle kas vöib vöi mitte määrab ära kehtiv seadus. Kes viitsib loeb ise riigiteatajast täpselt järgi, ma vöin vaid kokkuvötte teha. Täpselt sönastada ei viitsi, fleimi mitte tekitada.
Praegusel hetkel on nn. ATV-sid registreeritud kolme moodi.
1. Mootorratas, neid on eestis vaid möni, kategooria on kas L5 vöi L7, registreerida saab nii vaid mootorratta sertifikaati omavat söidukit (CoC), söita tohib tsiklilubadega.
2. Sihtotstarbelise liikurmasinana registreeritud söiduk.
Paigaldatud suunatuled ja veel möni tuleke nagu määrused ette näevad. Söita vöib ka tänavail, kuid lubadeks vastavalt liikurmasinaga söitmiseks ette nähtud load, ehk siis B-kategooria.
3. Maastikusöidukina registreeritud ATV. Söita tohib maastikul, lube ei pea olema, kuid söita tohib vaid ATV valmistaja poolt määratud vanusest alates, ehk siis üldjuhul 16a.
Kui see ATV on registreeritud B-kategooria alla, kas siis peab kiivrit kandma :lol: ?
Kasutaja avatar

Cyberdyne
Postitusi: 402
Liitunud: 02 Dets 2005, 04:49
Tsikkel: Yamaha XT 660 X
Asukoht: Tabasalu/Harkujärve/Saaremaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Cyberdyne »

Huvitav jah, ise olen linnapeal paljusid kiivriga ATV peal näinud, aga seaduses ei leia sellist kohta, mis nõuab "väiketraktoriga" sõites kiivrit. Sest kõige parem on ATV registreerida väiketraktoriks, saab sõita "B" kat. lubadega ja number on kah küljes. Ment kindlasti vinguks, aga seaduslikku alust pole olemas, et nõuda ATV peal kiivrit :D
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “ATV/Quad”