Quadidest üldiselt/ostuabi

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Terribleone
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Okt 2011, 19:53
Asukoht: Eesti-Norra

Quadidest üldiselt/ostuabi

Lugemata postitus Postitas Terribleone »

Tervist motohuvilised..

Umbes aastake tagasi ostsin endale motobox´ist yfz450ne. Masin oli ennem võistlenud. Olin teadlik, et võistlustel käinud masinad just kõige vähem valu pole saanud. Sai ta ära toodud, kaasa veel õlifilter ja õli ostetud. Samamoodi ketihooldus vahendid ja õhufiltri hooldus vahendid. Enne toomist sain veel kaubale, et enne ostmist vahetatakse kohapeal õli ära.
Esimesel päeval juba hakkas jebima mul starteri relee, koputamise peale võttis järgi. Okei, algul tegi tuju veidi mustaks samas peale koputades toimis ja sai see uus ostetud ja ära vahetatud. Sain küllaltki vähe sõita temaga, vast ühe õlivahetuse jagu. Õli sai vahetatud tunnilugeja järgi, varem isegi kui oleks pidanud. See järel hakkas loopima kolmas käik. Viisin remonti masina ja läks vahetusse hulk osi. Sidurikorv, tihendid, 1,2,3 käigu hammasrattad ja muidki asju, täpselt ei mäleta aga maksma läks palju. Alguses toimis kõik ilusti, seejärel hakkas uuesti 3 käik viskama. Mingi aeg sai üle käidud tagumise võlli kinnitus ja siis jäi väiksemaks see loopimine. Ühe õlivahetuse jagu sai sõita, siis murdus käiguvahetus võll. Treial tegi selle mulle uue. Ja mõned päevad enne kestvuskrossi tekkis mingi jama. Sõitsin koju muretult ja järgmine päev enam käima ei läinud. Starter ringi ei vedanud sugugi. Keerasin mootorit natuke tagasi ja starter mingile maale ajas ringi mootorit. Mõtlesin et nõrk ikka see voolu värk. Ostsin uue aku peale, starter sai puhastatud ja käis kontrollis jne. Aga miskit. Siis proovisime käima tõmmata/lükata aga miskit. Ilmselt oli mootor kinni jooksnud. Naljakas küll, oleks siis hoo pealt kinni jooksnud või miskit. JA see masin läks müüki!
Nüüdseks elasin üle raske autoavarii, käe ja jalaluu andsin järgi. Vaikselt paranen aga mõtlen juba uuele hooajale.

Nüüd siis valiku ees: Kas uuesti Yfz 450 (juhul kui tõesti olin õnnetu isendi otsa sattunud)
KFX450R
LTR 450
TRX 450R
Või Mõni KTM hoopis ?

Eesti foorumites VÄGA vähe juttu quadide kohta. Enam levinud siiski YFZ, mis endale sõiduomadustelt meeldis väga! Välisma foorumites, noh, nokk kinni-saba lahti...igaüks khmm kiidab ikka oma khmmi. Ja juttu pole varuosade hindade kohta. Samuti ka hooldusvälba ja kulumise kohta jne.

Minu palve siis olekski see, et kõik, kes miskit kuulnud/teab midagi nendest masinates rääkida võib julgelt sõna võtta. Loomulikult, mõtlen palju majanduslikult ja tean, et odav hobi see pole. Siiski mingi ülevaade võiks asjadest olla erinevatel masinatel. Või ka kui keegi ise müüb/tuttav müüb/võib teab kust oleks mõistlik masin osta võib julgelt pakkuda ka.

Olen sõitnud ka 700se raptoriga, ilmselt hoolduse kohapealt ta kõige soodsam üldse. Aga sellega jääksid krossid ilmselt ära (peale kestvuse) ja niisama oli temaga hea töristada põllul ja karjääris, Rajal oli aga ta täiesti kohmakas ja sugugi ei meeldinud sõita.

Parimat teile!

Kalev




Jokerrr

Re: Quadidest üldiselt/ostuabi

Lugemata postitus Postitas Jokerrr »

Äkki sa oskad ise mulle raptori kohta nõua anda ? Mul endal ka plaanis 700 raptor osta või 660 ma ei teagi kumb. Plaanin tänaval sõitma sellega hakata ja vahetevahel ka korssirajal. Kui kallid on kuluosad ja muu, mis on põhivead.


Kristiano

Re: Quadidest üldiselt/ostuabi

Lugemata postitus Postitas Kristiano »

Ei ole quad, aga polaris sportsmani-ga sai kivi otsa sõidetud - ventilaatori sai tagasi nihutatud ja sõidab edasi. Eks see oleneb väga sõidustiilist. Kui ikka rallida, siis võib arvata et asjad lagunevad.

Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Quadidest üldiselt/ostuabi

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Kas on mingi jama... või on siit palju poste vahelt kadunud????

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “ATV/Quad”