Motoexotica 2018

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Vaatasin, et mess algab juba homme, aga korraldaja pole teemat siia veel tekitanud. Ei tea siis, kas tegemist-sebimist korraldamisega nii palju, et pole aega siia reklaami teha ja et kes teab, teab niigi. Või siis pisike pelgus, et virinat-jorinat tuleb liiga palju teemasse, nagu eelmiste aastate teemad on näidanud. Ega pealinna messiteema sai ka kriitikat omajagu. :ner:
Igatahes, homme esimene päev ja selle puhul tuleb ikkagi messil ära käia. Sedapalju olen kuulnud, et mäkkeronijad tulevad suurema ja uhkema väljapanekuga, kui pealinna messil. Kirjade järgi tundub, et väljapanekut ja uudistamist saab omajagu olema.

https://motoexotica.ee/

Homme siis esimesed muljed :bsmile:



Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

haade
Postitusi: 98
Liitunud: 29 Okt 2010, 09:24
Tsikkel: HD-d

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas haade »

Tasub kohale minna või on kõik juba nähtud?


jaan mmc

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ise läksin kiivreid ja kaitsmeid kaema aga oli vist vaid üks müüja... sama mis suurhalliski. Võib olla ma olen pime. HD-l oli küll suur väljapanek, vist ka varustust.


RistoQ
Postitusi: 46
Liitunud: 14 Mai 2017, 12:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas RistoQ »

Ses suhtes olen ka mina pettunud. Põhiline teema oli Harley ning sõiduvarustust ei pakutud. Tore oli vaadata küll neid 450 kg monstrumeid kuid minu meelest see seda piletiraha väärt ei olnud. Juhul muidugi kui sa pole Harley mees. Neile oli seal vaadata küll.

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Õli on seal norm hinnaga müüa?


jaan mmc

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Õlid hetkel ei huvitanud. Michelin Anakee Wild paari hind hakkas silma, midagi 2 soti lähedal oli.

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Streetmoto kohal nii et õli saab. Projektikaid hea vahtida, ülejäänud suht bs. Esimeses hallis pool hd all, paar suzut ja husqvarnat. Keskel sellised jutustamisboxid ( treff, mäkketõus, igast naha karva ehte müüjad, jäätiseputka jne). Tagumises siis vanakooli krossikad, matkabussid ja projektirattad. Igast pudi padi nurkades ka muidugi ka. Ütleks et isegi igavam kui eelmine aasta.

Tartust või lähedalt tule. Kaugemalt spets sõita mõttetu. Kui just võrri jubefalt osta ei taha

Kasutaja avatar

Perry
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Juun 2016, 17:11
Tsikkel: Honda Varadero xl 1000
Asukoht: Tartu
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Perry »

Suts lahja oli jah. Hondat ja BMW-d oleks tahtnud näha aga kahjuks polnud kumbagi kohal. Husqvarna linnatsiklid olid ägedad - teiseks tsikliks võtaks küll. Need päästsidki päeva.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas ranel »

Wildhogsi masinad olid (y) Endale üllatuseks lange kardipark avataksegi siin. Muidu nagu ikka nagu varasemad aasta, ainult varustuse müügi osa oli suht nukker. Oli lausa eelmist aastat meeles pidades sula kaasa võetud, et ostaks paar asja ära, aga noh, mis seal ikka :p streetmotost sai ka hea hinnaga õli ja filtri. Kui iga aasta käinud oled, siis ei saagi väga suurt wow effekti tekkida.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Üritus on vist rohkem motovõõrastele inimestele suunatud, kes käivad läikivaid haadeesid silitamas ja feissari jaoks pilte tegemas.

...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

zorten22 kirjutas:

Üritus on vist rohkem motovõõrastele inimestele suunatud, kes käivad läikivaid haadeesid silitamas ja feissari jaoks pilte tegemas.

Eks kuidagi peab ju uut klienti ligi meelitama,äkki hakkab meeldima ja ostab rattagi. :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

See, et HD suurema pinnaga väljas oli, ei häirinud. Natuke häiris pigem see, et märkimisväärne pind oli nn. varia all, nagu näiteks autosuvilad. Tõsi, ühele oli üks mudavurr pardale tõstetud, et natuke "moto" oleks, aga kas tõesti osaleda soovijaid oli nii vähe, et ruumitäiteks võeti kõike ja kõiki, kes olid nõus korraldajale obrokit maksma :roll:
Ramo oleks võinud natuke kroomi ka kaasa tuua. Võrrivõidusõit (mis on igal juhul rohkem "moto", kui autosuvilad) ja veel mõned huvitavad väljapanekud olid, järjekordne Kollane Peletis, vanu tuttavaid sai nähtud ka, aga üldmulje tundus tiba lahjake küll.
See mordapiiblisse klõpsimine oli jah päris naljakas vaadata. Varemalt hoiti telefoni üleval, kui s-tähega vilets levi oli, nüüd selleks, et oma moll kuhugi netiavarustesse teistele kommenteerimiseks saata. :wack: Oh ajad, oh kombed :D

Mis messihoonet puudutab, siis niipalju on suudetud Suurhalli seltskonnast erineda, et gardekas kaotati Tartus ära tasuta ja ilma parendamiseta.

Vähemalt käidud-nähtud. :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.

v301060
Postitusi: 450
Liitunud: 07 Juul 2008, 20:14
Tsikkel: HD Bobik 103
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas v301060 »

RistoQ kirjutas:

Ses suhtes olen ka mina pettunud. Põhiline teema oli Harley ning sõiduvarustust ei pakutud. Tore oli vaadata küll neid 450 kg monstrumeid kuid minu meelest see seda piletiraha väärt ei olnud. Juhul muidugi kui sa pole Harley mees. Neile oli seal vaadata küll.

Mina küll ei kurda. Sai uus Sport Glide oma silmaga ära nähtud. Tallinasse pole siiani viitsinud vaatama minna. Oli äge! Olid Motoremi customid ja olid retrokrossikad ja nii mõnigi kena uunikum kahh.

HD Bobik 103 & 2x Jawa 638
varem: KMZ 650 Dneprr; HD XL 1200 Sportster; TransAlp 650; HD 883 Sportster Roadster; HD 1200 Sportster Custom; KTM 390 Duke; Triumph Thunderbird 1600

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Ain »

Paljud on seda ütelnud, et sellistel messidel osalemisel ei ole mingit suurt pointi. Maksad hunniku raha, et koht saada. Näed hulga vaeva, et kogu mant sinna vedada. Ja lõpuks oodatakse kaupmeestelt meeletuid alesi. Ja ilmselgelt see ongi see miks tänane olukord selline on.Pole vahet kas tahetakse õli, piduriklotsi või tsiklit -kõigega tahetakse korralikku "allahindlust"..Aga lõppkokkuvõttes ei ole selline bisnes jätkusuutlik.
Minuarust Motoexotica peaks olema nimepoolest ikkagi iseehitajate ja projektikate näitamise koht. Samuti ettevõtetele kes pakuvad erinevaid tuuningosasi jms. Gs-i või V-stromi koht ei ole Motoexotical..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Motoexotica nimi ütleb jah, et võiks nagu näha eksootilisi rattaid aga kust sa neid Eestis nii väga võtad :D projektikaid oli rohkem kui eelmine aasta ja mõned isegi tätsa tasemel. Aga ise julgen väita, et muidu oli kehvem, kui eelmine aasta. Tõsiselt meeldis mulle Husqvarna Vitpilen 701. Nagu cafe stiilis aga 701 supermoto mootoriga. Usun, et võib olla väga lahe linnaratas. Sõita tahaks väga proovida.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas claw »

Kes siis konkursi võitis? Ma ka hääletasin, aga ei oska tulemust otsida..

Aga minu arust oli ka lahjemveel, kui eelmisel aastal. Ma usun, et asi võiks palju parem olla, kui nad selle messi teeks rohkem suvisel ajal. Tsiklite parkimine kohe maja kõrval jne. Siis oleks juba kohaletulnud rattad omaette vaatamisväärtus. Ma eelmisel aastal lubasin, et 2018 ei lähe. Ikka läksin. Kui aga järgmine aasta midagi seal tugevalt muutumas ei ole, siis üritan ennast ikka kokku võtta ja mitte minna.

Sihtgrupp jääb tõesti segaseks seal hetkel..

Kasutaja avatar

moviir
Postitusi: 59
Liitunud: 03 Apr 2008, 14:11
Tsikkel: VFR800 + VX800 Scrambler
Asukoht: Tartu

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas moviir »

Mingi kuldne plätserdis võitis. Kole kui öö. Mingid omad hääletasid vist. (puhtalt hapude viinamarjade värk)


hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Sai käidud, vaadatud, oldud kõigil kolmel päeval. Antud ka üks käkerdis "projektikaks" sinna.
Esimest korda olin exotical ja Sakusuurhallis toimunu kõrval suht vaikne üritus (üritus = luhta läinud ettevõtmine)
Tõsine pingutus oli kõigil päeval seal kohal olla, sest tegevust jätkus 2h max. Järgmine jama oli kanseldada jopedega - sees oli palav, väljas jahe ülariideid polnud kuhugi panna ja nende käeshoidmine SEGAS korralikult (Eriti veel kui tuli ka kaaslase oma hoida). Vahepeal tekkis isegi mõte, et võtna kaaslaste hunnik ülariideid ja viin autosse hoiule...
Natuke jäi arusaamatuks C halli paigutus ja seda just caravanide osas, pea pool hallist oli nende alla laotud - suht kõrged olid ja surusid "projektikad" kuhugi taha nurka. Ega külastajad teadnud, et sai projektikatele ka hääli anda, sest hääletuskast oli veel paremini peidetud. See kriitika ei ole nüüd seotud sellega, et minu käkerdis ei võitnud vaid külastajatega sai natuke juttu aetud.
Võrri ja vanakola oli kuidagi palju - väike üledoosi sai nendest - mitte nüüd, et mul mingi kompleks nende suhtes on (lahedad asjandused ja ise tegelen ka nendega suht palju aga ikkagi) aga selles suunas oleks oodanud rohkem noortele suunatud motoasjandust, et kaasata neid rohkem selle alale. Võrrid on pigem praegu vanameeste nostalgialaks...

Kui nüüd möllu poole pealt vaadatuna, oleks võinud visuaalile rohkem rõhku panna - teleekraanid kõikidesse hallidesse, lavashowde vahepeal boxide info ekraanidele (njah delfi TV või mõni muu weebipõhine ülekanne oleks kirs tordil).
Aga eks kõik ole tagantjärgi targad ja iga vidin ju maksab ka. Teed suurelt saad suurelt...

Positiivse poole pealt oli hea, et kolme halli süsteem tegelikult töötas. Tühja ruumi ju polnud. Laupäevl oli ka rahvast.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Samas vaimus jätkub, siis tundub, et mingil hetkel sureb Tartu üritus välja ja jääb Tallinna oma ainult. Ilmselgelt kõik tsiklimüüjad ei raatsi kahel messil osaleda, arusaadavalt kulud on põhipõhjus ja tegelt meie väikest turgu vaadates on 2 messi ka ilmselgelt liig. Tallinna ostujõud + lähedus otsustab osalemisvaliku, kuigi Kesk-Eestisse oleks ehk külastajatel mugavam koonduda.
Ise olen Tartus 2x käinud. Esimene kord oli äge, suuremad olid kohal, Bemm oli uue R nine T toonud, MV Agusta oli, Renard jne. Järgmisel aastal oli juba Tallinnas ka mess, aga läksin ka Tartusse. 10-15 min oli tiir tehtud, vaadata polnud midagi ja odavad õlid-rehvid mind ei huvita messil. Kuna ka Tartu linn ei kuulu mu lemmikute hulka, siis polnudki mitte p.erstki teha ja võis päeva lõppenuks lugeda ning sõit asjatu. Pärast seda pole Tartu messile oma jalga tõstnud ja loodan, et Tallinna oma kasvab ja jääb elujõuliseks.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ühinen ka Hmm jutuga, et neid võrre ja muid vanakraami hakkab kuidagi liiga palju olema võrreldes muude asjadega. Aga ilmselt, kui külastajatel neist savi oleks siis ei toodaks nii palju ma usun. Vb olen liiga noor, et sellest fenomenist aru saada, aga paneb imestama selle nõukaaja tehnika alalõpmatu promomine igal messil -ajastu milles suurem osa eesti inimestest tegelikult elada ei tahtnud. Veel enam, et tegelikult on tegu haledate kopeeringutega lääne rataste pealt. Endal seisab tegelikult maal IZ56 ja M külgkorviga või mis iganes too on, mõlemad orig seades suurte ämblikuvõrkude ja tolmu all. Vapsee ei kutsu tuju isegi mitte puhastama noid :lol:

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

RasmusL kirjutas:

Ühinen ka Hmm jutuga, et neid võrre ja muid vanakraami hakkab kuidagi liiga palju olema võrreldes muude asjadega. Aga ilmselt, kui külastajatel neist savi oleks siis ei toodaks nii palju ma usun. Vb olen liiga noor, et sellest fenomenist aru saada, aga paneb imestama selle nõukaaja tehnika alalõpmatu promomine igal messil -ajastu milles suurem osa eesti inimestest tegelikult elada ei tahtnud. Veel enam, et tegelikult on tegu haledate kopeeringutega lääne rataste pealt. Endal seisab tegelikult maal IZ56 ja M külgkorviga või mis iganes too on, mõlemad orig seades suurte ämblikuvõrkude ja tolmu all. Vapsee ei kutsu tuju isegi mitte puhastama noid :lol:

Jah,nii on,igati nõus ja ega neis nõuka pillides midagi innovaatilist ka omas ajas polnud.Täna on need mis taastatud, ka palju paremas konitsioonis ja koostekvaliteedis,kui neid kunagi tehasest välja lasti.Ehk pole nagu päris see,mis nad kunagi reaalselt olid(liiga ilusad-hästi värvitud-kokkupandud).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas claw »

Nõukavärk=lapsepõlv. Mulle need rattad meeldivad ja ma parem vaataks 50 erinevat iz üle kui neid matkaautosid. Need, kes võrride peal üles kasvanud, nendele ikka huvitav meelde tuletada. Iseasi, kas 7 samasugust Riga 13 just huvitav vaadata on.


hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Lihtsalt masina (nõuka oma... on ta siis võrr või iz või veel mingi) vaatamine ei anna midagi - tükk (vana)rauda. Masina juurde käiv lugu on see mis köidab. Kui presenteeritaval sõidukil ei ole lugu lihtsalt taasesitav vaatajatele, jätab see vaatajaid külmaks (juhul kui vaataja ise mingit head seost ei leia - nostalgia, või sama projekt jne).
Täpselt sama tundsin ka teiste projektikate suhtes - lihtsalt masinad, üks jõhkram/läikivam jne kui teine aga mis selle masina lugu on?
Tihti on ka nii, et ega see projektiratta tegija suudagi lihtsat ja kerget arusaadavat stoorit juurde pakkuda - kõigest on ju vaja rääkida aga seda on ju kuulajale palju (vaadake nt siin foorumis kasutajate ratta pajatusi, nagu muinasjutud maalt ja merelt)
Vanatehnikale on väga palju sündmusi suvel, kus neid eksponeerida ja Motoexotica võiks leida huvitava nišši nt:
Töötoad, motogaraazhi sisustus, hoolduse toimingud, motoload/sõidukoolitus, sõiduki ümberehituse kavandamine/teostamine detailides (aeg, oskused, tööriistad jne), noortele huvi tekitamine (vanuste kaupa ja mitte ainult, et tule too laps trenni...)

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

hmm kirjutas:

Lihtsalt masina (nõuka oma... on ta siis võrr või iz või veel mingi) vaatamine ei anna midagi - tükk (vana)rauda. Masina juurde käiv lugu on see mis köidab. Kui presenteeritaval sõidukil ei ole lugu lihtsalt taasesitav vaatajatele, jätab see vaatajaid külmaks (juhul kui vaataja ise mingit head seost ei leia - nostalgia, või sama projekt jne).
Täpselt sama tundsin ka teiste projektikate suhtes - lihtsalt masinad, üks jõhkram/läikivam jne kui teine aga mis selle masina lugu on?
Tihti on ka nii, et ega see projektiratta tegija suudagi lihtsat ja kerget arusaadavat stoorit juurde pakkuda - kõigest on ju vaja rääkida aga seda on ju kuulajale palju (vaadake nt siin foorumis kasutajate ratta pajatusi, nagu muinasjutud maalt ja merelt)
Vanatehnikale on väga palju sündmusi suvel, kus neid eksponeerida ja Motoexotica võiks leida huvitava nišši nt:
Töötoad, motogaraazhi sisustus, hoolduse toimingud, motoload/sõidukoolitus, sõiduki ümberehituse kavandamine/teostamine detailides (aeg, oskused, tööriistad jne), noortele huvi tekitamine (vanuste kaupa ja mitte ainult, et tule too laps trenni...)

Kui stooridega vanatehnikat tahad,siis Turbas on MOMU https://momu.ee/ ,avatud aastaringselt ja nostalgiat ning stoorisid jatkub palju enamaks,kui eksotikal punnvõrre vaadates. Soovitan soojalt,sain seal ükskord põgusalt olla,sest aega polnud rohkem,aga plaanin lähiajal kindlasti iga eksponaadi piinliku täpsusega üle vaadata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Ei taha nii väga stooridega vanatehnikat exoticatel näha... seda saab nii momu, nostalgia, uunikumide näitustel ka... pigem mõtlesin seda, et kui juba ratas (isegi need uued projektikad) välja pannakse rahvale vaatamiseks, siis nende juures võiks väike iseloomustus ju juures olla, et miks just see ratas selline välja näeb...
Muidu on nii, et kui värvin ratta detailid tiba teist värvi või triibutan siit-sealt, et siis kohe projektikas... noh mõnele asi seegi.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Rahvas ei mahuks nende plakatite vahel seal jalutama, kui peaks projektikatest story jutu üles panema :D minu omast saaks juba pool platsi täis vast

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

See on maitse asi, minule on näiteks jälle vanatehnika tükk maad huvitavam, kui neid autosuvilaid, või seeriaplasti vaadata. Igale oma. Mis ülalmainitud soovitusi puudutab, siis kõiki neid korduvalt külastatud, viimasel isegi osaletud, aga see selleks.

Pigem tuleks põhjust otsida sellest, et miks ei taha kõikvõimalikud erinevate masinate ja varustuse müüjad sinna tulla, et pinna täiteks võetakse autosuvilaid jms. kraami messile.

hmm kirjutas:

Muidu on nii, et kui värvin ratta detailid tiba teist värvi või triibutan siit-sealt, et siis kohe projektikas... noh mõnele asi seegi.

Tutvu musta numbri nõuetega veidi. Kui see asi nii lihtne oleks, siis ilmselt terve ilm "originaali taastatud tanatehnikat" täis.

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.

hmm
Postitusi: 424
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Selles suhtes olen ma nõus, et vanatehnika on huvitavam, kui vaadata 5 autosuvilat ühes hallis.
Njah läksime aruteluga natuke teisele teele ja ilmselgelt võiks projektikate sektorit huvitamaks muuta, kui lihtsalt ratas punasele vaibale ajada. Kas või nii, et iga ratta kohta tehakse laval/kohapeal mingi tutvustus, mida kuvatakse üle näituse.
Mainisingi, et projektika tegijal on väga keeruline koostada rahvale lihtsas vormis projektikast ülevaadet - ka mina olin selle kimbatuse juures, et öelda on ju väga palju aga mahuta see jutt nüüd A4 või A3 formaati nii, et rahvas saaks aru, suudaks 30sek keskenduda ja saaks natuke rohkem infot kui ainult ratta nägemisest... projektika koostajal on ju juttu/pilte tonnide viisi aga nagu mainitud, kui see koguinfo välja panna, siis see ei tööta.

Ma tean, mis tähendab must number... ajan ühte 60aastast ratast nõks alla 100%seks.
See triibutamine ja teise värvi värvimisest oli mõeldud kaasaegsete rataste kohta - värvin ratta pärlmutter tibukollakseks voila...

Ma isegi imestasin, et minu kärakas sinna vaibale lubati lükata, sest sisuliselt on see ainult kordatehtud "vana" ratas- ei midagi muud. Ülejäänutele vanaraud. Samas rahva hääletuse tulemusel 18 ratta hulgast 392 hääle hulgast 25 häälega 6 koht... häälte kujunemine projektikate vahel näitab pigem ikkagi seda, et külastajad ei osanud arvata, et hääli saab anda oma lemmikutele.
Teisest kohast kuni üheksanda kohani olid suht võrdsed hääled... ehk siis kohtade vahel 1-4 häält. Hääletamistulemuste kohta nüüd ei taha hinnangut anda, sest kõikdel oli võimalus hääli suunata... ja ega ma läinud sinna hääli korjama, vaid FB-s hõigati, et ehk keegi veel saaks projekti rattakohale tuua, siis miks mitte. Mis ta ikka kuuris vedeleb ja kogu juurdetulnu oli ainult boonuseks (2x kolmepäeva pääse Exoticale, maamessi 2 pääset.)

Aga näitus ise võiks uue hingamise saada küll - lihtsalt toon kraami saali rahvale näitamiseks, ei tööta enam. Üks hea lahendus on muidugi temaatiline jaotamine kahe messi vahel, kus mõlemad ehk võidavad. Ega tee ka paha kaaluda ajaliselt suuremat nihet nt kevad -sügis.
Lihtne on ju visata igasuguseid ideid.

Üldiselt on positiivne, et suudetakse korraldada 2 suht lähestikku sarnast messi - korraldajad võtke viimast ja pange osalejate tagasiside enda kasuks tööle.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas grahv »

Messi teeb huvitavaks ja külastatavaks siiski mitmekesisus - kui on uut kroomi, tulevad "karutapjad"; kui on tuuningut ja vanakraami, tulevad need kel mutrivõtmed peos püsivad; kui on kaltsu ja õli, tuleb tavakaader raha kulutama... Igaühele midagi. Ma ei lähe messile, kus ainult uut kroomi näha saab - mul ei ole plaanis seda osta. Ma ei viriseks kroomirohkuse üle KUI leian sealt muud omale meelepärast, ja ka kõigil teistel on vabadus mitte raisata ruumi alas mis talle pinget ei paku. Olnuks ju märksa hullem, kui vanakraami asemel oleks lihtsalt tühi auk olnud. Miks vanakraami asemel mõnd esindajat/müüjat polnud, teavad vast korraldajad.

Äkki võiks projektikate ja vanakraami lugude esitlemiseks appi võtta QR-koodi ja interneti? Nt A4-l oleks lühitutvustus ja QR viiks edasi kas korraldajate poolt antud aadressile, kuhu projekti omanik saab kirjutada niipalju kui jaksab, või siis juba olemasolevale projektilehele. Mahuks rohkem vaatajaid vaatama ja lugejad saavad veidi eemal rahus lugeda...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Motoexotica 2018

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Selle vastu pole vast keegi, et mitmekesisust peab messil olema. Minu suurem kiun oligi selle pihta, et need autosuvilad seal laiutasid samal ajal, kui paljusi motokraami edasimüüjaid kohal polnud. Teised "varia kaupmehed" ei võtnud enda alla nii suurt ala, et spetsiaalselt inisema hakata.

Lühidalt, nagu ennegi seletasin, et mingil põhjusel, oli vaja messihalli pinda katta millega iganes, et korraldaja oma aktiva-passiva tasakaalu saaks ja siis tehaksegi selliseid järeleandmisi temaatikas. Teemast väljas, aga täpselt sama asi on, kui on näiteks aiadnuse-, või käsitöölaat ja platsil on vähemalt kolmandiku enda alla võtnud igasuguse Viasatid, Tähemehed, ajakirjade tellimised, kaltsukaupmehed jms kaader.

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”