Helsinki motomess 2019

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kotk
Postitusi: 343
Liitunud: 04 Mär 2005, 23:07
Tsikkel: H-D Road King `03
Asukoht: Tallinn

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas kotk »

Mina see aasta Vikingil õllemaratoni ei tee, jõran hoopis WIMA-muttide 20 a. tähtpäeval :bsmile:



Yamaha FZR 600/Suzuki GSX 600F/Suzuki RF 900R/Suzuki GSX R-750K1/Kawasaki VN 750 Vulcan/Kawasaki VN900 Custom/Harley-Davidson "Road King"
Kasutaja avatar

Thori
Mode
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Juul 2017, 10:29
Tsikkel: XL700VA
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Thori »

Kui keegi ilma piletita, siis mul on mõni vabad. Tasuta. Praegu olen vikig xprs. Pm.

AM, A, A1, A2-kat. koolitus
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Priit_IZ kirjutas: 10 Jaan 2019, 13:49

Kas eelnimetaud Profexpo, Tallink, või Viking. Kõik kolm pakuvad siin piletid 10€, kohapeal on selle hinnaks 20€.

Tallink teadis MP piletitest sama vähe kui sinikaelpart pühapäevakoolist. (helistasivad veel teised teadjad ka läbi aga ei midagi. Oli tunne nagu sooviks apteegist burgerit osta)

Rahvast oli ohtralt. Liikumine tibusammudel ja millegi nägemiseks pidi selle kõrvale tungima.
HD mehel oli katsumist/vaatamist rohkem kui teistel kõigil kokku :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ütleks, ma jalutasin kogu hd ja muust imelikust naha ning neetide temaatikast sirgel sammul mööda...ja sellele vaatamata kulus kenasti ikka oma 7h messil ära, kui mitte natuke rohkem. Kõigi suurte tootjate väljapanekud on üsna korralikud, varustuse pakkujaid on palju. Lisaks saab tsiklitega sõita ja custom asju vaadata. Või siis motomisse vaadata.

Päris korralik üritus, kuigi riietehoid võiks ju ikka hinna sees olla ja pisut palav oli seal. Aga noh, millegi muu üle nagu nuriseda küll väga ei ole. VÕibolla laupäeval oli tihedam, ise käisin reedel ja liikuda sai siiski suht vabalt, mingit trügimist ei olnud. Millegi selga istumiseks järjekorras ootama ei pidanud.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

kotk kirjutas: 01 Veebr 2019, 17:37

Mina see aasta Vikingil õllemaratoni ei tee, jõran hoopis WIMA-muttide 20 a. tähtpäeval :bsmile:

Peaasi, et kotk ei kuiva :bsmile:

Madlobster kirjutas: 02 Veebr 2019, 22:22
Priit_IZ kirjutas: 10 Jaan 2019, 13:49

Kas eelnimetaud Profexpo, Tallink, või Viking. Kõik kolm pakuvad siin piletid 10€, kohapeal on selle hinnaks 20€.

Tallink teadis MP piletitest sama vähe kui sinikaelpart pühapäevakoolist. (helistasivad veel teised teadjad ka läbi aga ei midagi. Oli tunne nagu sooviks apteegist burgerit osta)

Täiesti olemas, ju siis sattusid ebapädevate sinikaelpartide otsa, kes olid teel pühapäevakooli. :roll:

Pilt

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ka käidud. Oli vist järjekorras 13nes MP mess mul. Ikka viitsib veel :mrgreen:

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

kas keegi proovisõidutas mingeid rattaid ka seal messil? kui siis mida ja mis mulje jäi?

sõitsin honda crf450l ja kawasaki zx6rr'ga. honda jättis üsna so and so mulje...kuigi seda oli ilmselt mingil määral oodata sellise rattaga sellist tüüpi "raja" peal sõites. hästi pehme vedrustusega ratas, samas see vedrustus iseenesest töötas hästi aga jah asfaldil selliste settingutega vist reaalselt väga palju sõita ei tahaks. installitud rekluse clutch oli päris huvitav vidin, esimest korda proovisin seda. samas see on asi, mida tehasest seal ratta peal jällegi ei ole. aga jõudu oli sellel rattal küll kuidagi mitte just eriti muljetavaldavalt. huvitav, kas oli mingi piiratud mudel või? tundus nagu sellise 25kw ratta moodi rohkem, kuigi 450sel peaks nagu natuke rohkem oomphi olema justkui.

zx6 oli nagu bike ikka, meelde jäi äkiline ja suht hea tunnetusega esipidur aga muud nagu väga mitte. ilmselt on asjal head amordid, kuid seal siledal maal sellest väga aru ei saanud. sõita oli asendi mõttes väsitav nagu bike'ga tavapäraselt on :D

kahju, et streep triple rs'i ei proovinud. keegi sõitis sellega?


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas ttt »

Mina proovisin Husqvarna 401 Svartpilen ja Suzuki SV650A. KTM Duked olid tunniga juba kõik võetud :S
Pidin alguses üldse 701 Vitpilenit proovima, aga pärast messiboksis seljas istumist ja avastamist kui ebamugav see on, ei tahtnud enam, sain enne sõitmist õnneks ära vahetada :D Sõita oli fun, ma ilmselt ei oska väga muud hinnata peale juhitavuse ja geomeetria.. üsna selline väike, kompaktne ja hästi juhitav, kiirelt reageeriv. Linnas oleks päris mõnus vist, aga üsnagi väsitav :D Väga mugav ei olnud, üsna selline nišitoode vist. Niisama tahtsin selle disainiime ära proovida.
SV oli nagu ikka.. uus ratas ikka mõnus ja mugav.. aga ei midagi erilist :P Minu vana on vist kaalult kergem kui uus.

Istuda sai paljude peal ja järgmiseks korraks on pilt selgem juba, teab paremini, mida proovima minna üldse.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Mina loobusin proovisõitudest, kui järtsu nägin. Kuigi sel aastal startis Vikingi paat tunnike varem ja ise sai messile ka tunnike varem, oli huviliste tung juba siis üsna märkimisväärne. Paar korda käisin veel vaatamas, aga eeldatav ooteaeg, ei ahvatlenud endiselt. Kusagil kella kaheni oli hea rahulik vaadata, siis hakkas rahvast tulema. Varustust leidus, aga näituse osa tundus nigelam sel korral. Vaatamata kõigele, kulus 6 tundi märkamatult, ning igati rahul. Järgmisel korral jälle.

See ei puuduta küll enam otseselt messi, aga kõigi nende külastuste jooksul, sai tagasi sõites, esimest korda, trammis piletikontrolli nähtud. Lõpuks saime oma ostetud piletit ka kellelegi näidata :mrgreen: Ilmselt enamus reisijaid olid sama üllatunud, sest "saak" oli neil üsna viisakas. Nii, et kes järgmisel korral plaanib trammipileti pealt 2.50€ säästa, arvestagu võimalusega, et võib olla tuleb 80€ sõidule peale maksta :ner:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kusjuures alguses tundus omalegi see järjekord üsna metsik kui kohale jõudsin (jõudsin vist 11 paiku ja läksime otse proovisõidu raja juurde) aga tegelikult seal lõpuks hirmus kaua seista ei tulnud, vast 30 minutit maksimaalselt aga tõenäoliselt natuke vähem. Osa sellest ajast kulus tsiklite valimisele ja osa asjaajamisele kuna pidin erinevate härrade käest uurima, et kas ma ikka sõita saan kui mul füüsilist juhiluba näidata ei ole :D Sai, ega neid see tegelikult ülemäära palju ei huvitanud kuna nii ehk naa maksad ju 1500euri boonust kui risu paned..

Ise sõitsin messile ja messilt ära rongiga nagu siin teemas kuskil ka varem soovitasin. Üks peatus, mis läheb palju kiiremini kui trammisõit. Kontrolli ei tule rongi selles esimeses peatuses mitte kunagi. Aga kui ka peaks tulema, eks siis võib alati selle pileti ära osta äpist ning kontrollile ette näidata. Minnes tegelikult tahtsin äpist ka piletit osta kontrollimaks kas see asi ikka toimib nii nagu varem aga selgus, et vahepeal on uus äpp tehtud ja "vanast" enam osta ei saagi, selleks ajaks kui uue äpi installitud ja konfitud sain, oli muidugi see üks peatus juba sõidetud. Aga et messitrammi kontroll külastas, see mind miskipärast üldse imestama ei pane...olin 99% kindel, et sel päeval nad seda liini raudselt kontrollivad. Miks peaks siis suurest summast tasuta rahast linnakassasse vabatahtlikult ära ütlema :D

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

2017 kui ma kawa z900 seal rajal kãisin testimas, siis mingi vend küttis minust enne kurvi mööda(möödasõidud seal rajal keelatud) mingi touring stiilis pilliga, millel küljekohvrid. Üllatus oli mehel suur, kui korraga ees oligi kurv ning loomulikult lãks see pikaks ning kûttis rehvidesse nii, et kohvri tükke lendas (lol) sõitsin mööda ning näitasin pöialt üles, natuke nördinult raputas pead. Ju ta siis sel hetkel tabas ära, et on 1500e võrra vaesem. Tallinn v Tartu võiksid nüüd malli võtta ja ka oma raja teha nii umbes 10m pika. Saaks nt tõukerattaid testida.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas ttt »

Huvitav, minule küll öeldi, et võib mööda sõita ja minust võidakse mööda sõita.. et arvestaksin sellega. Aga jah risu panna ei oleks tahtnud, oleks pidanud oma motika maha müüma siis võib-olla :D

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Ilmselt on paari aastaga siis leebemaks läinud reeglid, kui lubadeta will ka rajale lasti :D

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

No mul oli häkitud screenshot ARK'i ekraanist neile ette näidata :D id-kaardid ja värgid kõik. Aga see "kontrollimine" oli küll rohkem nii muuseas ja naljaga pooleks.

Honda kui ka KõWasaki vennad rääkisid boksis, et möödasõit on keelatud. Ja siis rääkisid, et kui oskad mööda sõita siis sõida palju tahad aga kiiruspiirang on 60! Eks ma siis sõitsingi kurvis mööda, et kiirust ei ületaks.
Kahjuks ise ühtegi otsesõidu kangelast ei näinudki :D Kahtlustan, et seal ei risustatudki ühtegi ratast ära seekord..kõik sõitsid äärmiselt rahulikult, ainult korra nägin esiratast maast lahti selle supermoto rattaga, mida ise proovida ei saanud

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Kui veel üks suur erinevus ära märkida, võrreldes eelnevate aastatega, siis sel korral oli Miss Bomberi koostise suhe biomass/sünteetika, ikka väga loodusliku ja algupärase kasuks. Lausa meeldiv oli sel korral märgata orgaanilist rakukogumit :ner:

Loodame, et see saab tavaks, ning botoks ja silikas jäävad eemale :bsmile:

Viimati muutis Priit_IZ, 08 Veebr 2019, 22:59, muudetud 1 kord kokku.
Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kas willil ei ole päriselt a-katti? :D

Messi kohta - nagu Suurhalli oma, aga 3-4-5-6 korda suurem. Absoluutselt ei kahetse, et käisin ja kindlasti lähen veel, aga Suurhalli oma sai pigem punkte juurde selles taustsüsteemis. Ma arvasin, et väljamaal on ikka kõik veel ägedam. Tartu omal pole käinud ja ei lähe ka.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Tort kirjutas: 08 Veebr 2019, 22:58

Tartu omal pole käinud ja ei lähe ka.

Pilt

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Helsinki motomess 2019

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tort, kas ma pean siia ka screenshoti postitama? :D On küll päriselt a-katt, aga lube ma hoian kuskil maal lauasahtlis. Eestis ei ole neid ju vaja endaga kaasa vedada ning rahakoti vahele ei mahu need kõikvõimalikud krdi kaardid niigi hästi ära. Muidugi korra olen kuskil eurotripil ka niimoodi käinud autoga, et load on olemas küll, aga ununesid koju. Eks ma siis lootsin, et keegi ei kontrolli. Kontrolliti küll, kuskil läti piiri peal vist :P

Loomulikult mul ei olnud meeles ka soome minekuks plastikut kaasa otsida...polnud vaja ka :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”