Märkan mootorratturit!

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

mux kirjutas:

Kuna antud meili peale tellimuse saatmine ebaõnnestus siis telliks läbi foorumi. A1-1tk. Liigun Tallinnas ja selle lähiümbruses.
56 984 311

Pagan, meil mul täitsa töötab ja tuleb mis mühiseb neid tellimusi. Meil siis veelkord - baar_tallinn@hotmail.com, võite ka sms-ga tellimuse saata.

Hetkel soovid 186 kleebise järele. Juhib mittepoliitkorrektne B1 ja tihedasti järgneb poliitkorrektne A1. Esmaspäeval panen makseinfo üles kui olen täpse hinna selgeks saanud.

K1200S

rayokas
Postitusi: 42
Liitunud: 19 Juun 2005, 09:17
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas rayokas »

Eks tuleb ka siis paar tükki tellida.....Samas äkki mõned motopoed ehk võtaks kunagi prooviks veitsa neid kleepse müüki...? No kuda sa ikka tsiklinänni ostad ja sellise patriootilise kleepsu ostmata jätad...Küllap mõned sajad läheks neid kaubaks ikka.
Paljud vennad satuvad siia foorumisse õigel ajal harva....

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

rayokas kirjutas:

Eks tuleb ka siis paar tükki tellida.....Samas äkki mõned motopoed ehk võtaks kunagi prooviks veitsa neid kleepse müüki...? No kuda sa ikka tsiklinänni ostad ja sellise patriootilise kleepsu ostmata jätad...Küllap mõned sajad läheks neid kaubaks ikka.
Paljud vennad satuvad siia foorumisse õigel ajal harva....

motopoodide ettepanekud on meile oodatud :lol: Oleme mõelnud sellele pisut, kuid hetkel teeme me mittetulunduslikku kampaaniat suure ülla eesmärgiga. Ja tahaks tegelikult kommertsi võimalikult eemal asjast hoida. kuid laiema kättesaadavuse tagamiseks on kõik mõtted teretulnud.

K1200S
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Õnnekas kirjutas:

Märgiidee on iseenesest ülihea ja ma usun, et saab väga populaarseks biker'ite seas.

No tundub, et ma ennustan paremini, kui ILM:EE :lol:

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Kordan veel rahustuseks üle.

  1. Kui meil on saadetud, siis on ta meil kirjas. Lisaks olen noppinud sms-st, privaatteadetest ja siit foorumist juurde soove.

  2. Kui on valmis, siis Tallinnas saavad kõik minu käest isiklikult kätte, mujale saadame vajadusel postiga ja võimalusel mõne liikumisvõimelise bikerlasega. Posti osas on lubatud meid aidata ja saatmine saab toimuma tasuta.

K1200S
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Õnnekas kirjutas:
Õnnekas kirjutas:

Märgiidee on iseenesest ülihea ja ma usun, et saab väga populaarseks biker'ite seas.

No tundub, et ma ennustan paremini, kui ILM:EE :lol:

Au ja kiitus prohvetile (w) . Vahest on mõni autokool ka soovijate ringi asumas?

K1200S
Kasutaja avatar

Õnnekas
Postitusi: 842
Liitunud: 21 Apr 2007, 11:05
Tsikkel: Suzuki DL650 V Strom
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Re

Lugemata postitus Postitas Õnnekas »

Bladyhell kirjutas:

Vahest on mõni autokool ka soovijate ringi asumas?

Mina kahjuks olen neeger mitte omanik aga kindlasti räägin omanikuga :D anna aega!

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re: Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Õnnekas kirjutas:
Bladyhell kirjutas:

Vahest on mõni autokool ka soovijate ringi asumas?

Mina kahjuks olen neeger mitte omanik aga kindlasti räägin omanikuga :D anna aega!

Pildi järgi üsna ära pleekinud neeger, aga mis seal ikka :D

Vahekokkuvõte:

A1 - 61
A2 - 40
B1 - 64
B2 - 22
C1 - 6
C2 - 8

Kokku 201 tk tellitud, keskmine tellimuste arv ühe isiku kohta - 4tk. Tänan kõiki enda ja mmz-i poolt positiivse vastukaja ja toetuse eest!

K1200S
Kasutaja avatar

MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas MrR »

Üks asine motopood võiks need klepsud 0-marginaaliga müüki küll võtta! Oleks distributsiooni probleem kohe lahendatud ja motopood saaks uusi fänne, kes tema juurest läbi astuvad ja võibolla käigupealt poest kama ligi võtavad!

Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas scryth »

mmz kirjutas:

Faile võib vabalt trükkida ja levitada, keelatud on pildi ja/või teksti ükskõik millisel kujul muutmine.

Mul ei ole küll plaanis hakata seal midagi muutma aga lihtsalt FYI, et sa ei saa copyright'i võtta graafilistele elementidele, mis ei ole sinu poolt loodud. Ntx need autode siluetid. Kui ratas on sinu joonistatud, siis sellele saad. Samuti on sinul autoriõigus konkreetsele kujundusele, kui tervikule.

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Tellisin 4 tk. Maksan kellele ja kuhu?

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818

Criffin
Postitusi: 62
Liitunud: 10 Apr 2007, 08:54
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Criffin »

ee... üks mõte ... bulshit ... nagu bikeris on kombeks... hämmastavalt sarnane kalameeste foorumiga ... mee baaris mõtlesime välja ... ja nüüd haibitakse ... kui keegi teine mõtleb, siis tehakse maha. Punkt.


Black Eagle

Lugemata postitus Postitas Black Eagle »

Kas Pärnumaale ka saate saata, telliks ka paar tükki!


vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Criffin kirjutas:

ee... üks mõte ... bulshit ... nagu bikeris on kombeks... hämmastavalt sarnane kalameeste foorumiga ... mee baaris mõtlesime välja ... ja nüüd haibitakse ... kui keegi teine mõtleb, siis tehakse maha. Punkt.

Misasja :shock:

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re: Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Bladyhell kirjutas:

Esmaspäeval panen makseinfo üles kui olen täpse hinna selgeks saanud.

Väike meeldetuletus makseasjast. Ma võin muidugi selle info ka täna üles panna, kuid siis pean arvestama, et 25 eeku on tükk ja võimalik, et kasseerin teilt krooni või paar rohkem tegelikust hinnast. Sai ju lubatud, et me ei taotle kasumit.

Lisaks - ka pärnumaale saab, saada mulle tellimus.

Criffin - ma ei saanud sinust aru - ma olen tunnetanud ainult positiivset tagasisidet. Ärme nüüd hakka üksteist siin nende kalameeste kombel peksma eks?

K1200S

Criffin
Postitusi: 62
Liitunud: 10 Apr 2007, 08:54
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Criffin »

bladyhell .. nõus täiesti .. tundus olevat hea koht siinsele suhtlusviisile tähelepanu juhtimiseks.
Ettevõtmisest kui sellisest - tänuväät tegu.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Kahte asja ma Sulle nüüd ütlen selle peale:

Esiteks - saa oma õigekirjaga järje peale.
Teiseks - mõtle ise midagi positiivset ja asjalikku välja.

Need asjad järjesta enda jaoks tähtsuse järjekorras.

Criffin kirjutas:

ee... üks mõte ... bulshit ... nagu bikeris on kombeks... hämmastavalt sarnane kalameeste foorumiga ... mee baaris mõtlesime välja ... ja nüüd haibitakse ... kui keegi teine mõtleb, siis tehakse maha. Punkt.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Kuna vastukaja on olnud positiivne ja tellijaid-kaasmõtlejaid aina tuleb ja tuleb, siis otsustasime sellele väikesele ideele, mis on kampaania mõõtmeid võtmas veel lisaks toetajaid otsida.

Kõik ettepanekud bikerlastelt minu meilile on oodatud, üks ringkiri valdkonnas tegutsejatele läheb juba teele.

K1200S

paslode

Lugemata postitus Postitas paslode »

märkasin,et siin suhtlevad ka vene keelt kõnelevad "bikerid".Et siis sama märk,aga slaavi keeles. http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?hig ... rva&t=4371 Saab ida-viru kah märgistatud.

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re.

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Mõte hea. Teeme ühe satsi ära ja siis vaatame edasi, et mis saab. Hetkel on riigikeelsete kogus juba 270 :D Mõtlesin, et teen endale lihtsalt ühe kleepsu autole ja nüüd naine juba kodus vehib ohtlikult taignarulliga, et terve nädalavahetus mees jaurab kas arvuti mingite imelike kleepsudega või on garaazis tsikli kallal :wack: :wack:

Siin tellijate hulgas on virukaid ka, seega vast läheb sellest hoolimata sinnakanti kohale - see on kõik üks tore Eestimaa.

K1200S
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

NB tegijad! "Märkan ja mõistan" sloganil on õigekirja järgi "mõistan" väikse tähega! Ei maksa lihtsa grammatilise lollusega ilusat ideed rikkuda.

Samas, soovimata vähendada entusiasmi, tahaksin siiski üle täpsustada selle kujutise testimise poolt. Et kõrtsis küsisid paarilt tegelaselt ja hinnanguid oli nii ja naa. Kas saaksid täpsustada, kas oli mingi kleepeka vastu pigem negatiivsemaid suhtumisi ja kas mõnest ei saadud lihtsalt aru? Ja mitme inimese käest sa üldse küsisid?

Ma lihtsalt olen selliste asjade sisulise kokkupanemisega natuke kokku puutunud ja mulle teeb praegune kiirustamine natuke muret. Mitteõigesti koostatud visuaalid parimal juhul ei avalda mingit mõju, halvemal juhul keeravad suure käki kokku. Praegusel juhul kipume tegema klassikalist viga: toode meeldib tellijale, aga me ei tea, kuidas see meeldib sihtgrupile, keda mõjutada soovime ehk tavalisele autojuhile.

Soovitan soojalt umbes kolmel-neljal baikerlasel võtta need kolm kavandit (või siis lihtsalt kutsuda arvutiekraani juurde) viis kuni kaheksa autojuhti ning küsida: "Mis te arvate sellisest kleepust?", "mida arvate pildist, kas on arusaadav", "mida arvate tekstis, kas on arusaadav". (kindlasti ärge küsige lihtsalt "Kas see on hea kleeps?") Ja siis tuleks kuulata ja üles kribada, mida inimesed üheskoos arvavad ja vastavalt ettepanekutele teha täiendused. Uskuge mind, nii saab parema kleepsu! Kui teil on olnud jaksu ja soovi nii kaugele asi arendada, siis oleks mõttekas ka see väike test läbi teha.

Ma ise olen nõus homme kontoris selle läbi tegema, kas keegi veel oleks valmis seda tegema? Ja kas tootjad oleks valmis vastavalt tekkivatele ettepanekutele parandusi sisse viima? Kui keegi on valmis olema vabatahtlik testija, siis andke palun ESiga märku, täpsustame tegevuse üle.

Teiseks lahendust vajavaks küsimuseks on levi. On selge, et paarsada kleepsu üle Eesti ei ole piisav, et kampaaniat tähele pandaks. Mitu autot ületab tunnis näiteks Ülemiste või Kristiine ristmikke? Samuti tuleb arvestada sellega, et väga suur osa eesti tsiklistidest ei loe bikerit. aga kuidagi tuleks ka nendeni jõuda. motopoed on üks lahendus, aga miks mitte ka lihtsalt bensujaamadesse kleepse anda? Alexelal on ju tsiklikraami lettki, ehk saab sinna panna?

Kasutaja avatar

mototydruk
Postitusi: 523
Liitunud: 28 Mär 2006, 17:37
Tsikkel: Kawa
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas mototydruk »

Ma arvan, et 270 on üsna suur kogus, et näidata rahulolu...ahh jälle üks mu isiklik arvamus aga ei saanud jätta ütlemata:)

Viimati muutis mototydruk, 30 Mär 2008, 19:34, muudetud 1 kord kokku.
Kawasaki EX 250, Honda CBR 600f, Yamaha Virago 1100cc ajutine kasutaja suvi 2010, Kawasaki gtr 1000 cc, Honda Magna VF 750, Honda CBR 600 F2, Kawasaki Vulcan 750cc
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Tere.

Õiged tähelepanekud ja kiitus, et võtsid vaevaks. Märkan ja Mõistan grammatiline viga on taotluslik.

Seda on testitud päris mitme bikerlase peal :D Teiste, igapäevaselt mototeemaga mitte kokku puutuvate inimestega, on olnud juba palju diskussiooni. Mõned arvavad, et võiks promoda hoolivust kõikide liiklejate suhtes. Teised ütlevad, et saavad pointist aru, et mootorratturil on midagi öelda. Ühesõnaga arvamusi on mitmeid.

Hetkel on tellimusi 300 tk. Kõige populaarsem on A1 ja siis järgneb B1. C ei ole iseäranis populaarne ja õigusega - ta on sõnumi mõttes kõige nõrgem. Kuid seda on ka algselt mainitud.

Kõige vastakamaid arvamusi põhjustab kleepekas B. Seda samuti õigusega, sest mootorratas autode vahel põhjustab emotsioone. Mõni on olnud lausa kuri, et miks autode vahel. Kuid samas oleme veendunud, et tegemist on ühe argise käitumisega, mida võib hea tahtmise korral mõista. Kui mitte mõista, siis oluline on mootorrattureid erinevates situatsioonides märgata. Paljud mootorratturid kipuvad teinekord olema oma sõidustiiliga erinevate piiride lähedal või neist üle. Seda peab arvestama hoolimata sellise käitumise meeldivusest.

Mis puudutab levitamisse, siis hetkel on 300 kleepsu eest nõus raha välja käima hulk inimesi. Nende oma isiklikku raha. See on arvestatav hulk inimesi. Ma ei arvanud, et asi saab sellise vungi sisse - seda tuleb tunnistada. Täna, olukorras kus väike idee on saamas kampaania mõõtmeid, asusime otsima toetajaid. Toetajate huvi korral hakkame jagama neid kleepse tasuta nii erinevatel üritustel kui minugipoolest kasvõi tanklates. Kuid see võtab pisut aega. Lisaks ei taha ma rikkuda meie algatust liigse bürokraatiaga - tulemuseks on see, et idee kohitsetakse liigselt ära ja allutatakse mingile jaburate tingimustega paberimäärimisele.

Kuid - testi seda homme. Garanteerin, et põhjustab diskussiooni. Igasugune diskussioon on edasiviiv jõud. Helista mulle homme või saada oma ettepanekud - arutame. Mõned asjad saame kindlasti veel sisse viia, kuid me ei taha asjata ka venitada.

Seega kokkuvõtteks - suur-suur aitähh kaasa mõtlemise eest - sinu ideed on oodatud. Oleme asjadele mõtelnud ja aina mõtleme ja tegutseme edasi. Me teeme seda millesse usume ja oleme alati valmis oma seisukohti põhjendama. Ja erinevalt paljudest lennukatest ideedest viime me asja ellu.

K1200S
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

toetajatele kiri

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Meie kirja tekst, mis läks täna laiali mõningatel netist võetud motoäride aadressidel. Kuna asi läks kampaaniaks, siis kasutame katusena oma motoklubi, millega võtame endale ka vastutuse edastatavate sõnumite eest.

Tere!

Otsime toetajaid ühe särava idee laiemaks levitamiseks
MTÜ MC Põrguahvid on väikese liikmeskonnaga motoklubi, mis alustas tegevust 10.04.2007.a. Ühingu eesmärgiks on mootorrattasõidu kui eluterve maailmavaate lahutamatu osa propageerimine ühingu liikmete ja nende lähedaste-tuttavate hulgas ning ühiskonnas laiemalt.

Eelmisel nädalal tekkis algava mootorrattahooaja mõtetes idee autojuhte enne lume sulamist mootorrataste osas tähelepanelikumaks teha. Meis tekitas muret äratundmine, et ka meie ei vaata autoroolis istudes piisavalt sageli peeglisse märkamaks mootorrattureid, kes peagi
tänaval on. Algatasime www.biker.ee keskkonnas diskussiooni ja testisime oma ideed kujundada autojuhtidele mootorratturite sõnumit edastavad kleepsud. Esialgne sihtgrupp olid mootorratturid ise, sest peale nende ei suuda mitte keegi meie mõtet paremini edasi anda. Kujundasime need kleepsud eelmisel neljapäeval ja tellimusi kogume alates reedest ning meil
on kolme päevaga laekunud tellimusi 300-le kleepsule. Me oleme veendunud oma idee õnnestumises.

Esimene kleeps (vt lisa) on mõeldud andma edasi sõnumit, et autojuhid paneks enda kõrval mootorratast tähele. Teine kleeps on mõeldud edastama sõnumit, et linnaliikluses võivad mootorrattad jääda autode vahele varju. Teine kleeps kannab ka sõnumit, et mootorratturid
kipuvad teinekord (eriti ummikutes) käituma kehtivate reeglite piiril. Sellel on omad põhjused ja me ei taha promoda väärkäitumist liikluses, kuid me ei saa ka reaalsusest mööda vaadata. Me ei taha näha ei tagarattal kimavaid tsikleid kui ka autojuhte, kes ummikus uksi avavad, muul viisil mootorrataste teed tõkestavad ja neid igal moel teelt välja suruvad.
Kahjuks selliseid on, osad on pahatahtlikud ja osad ei pane tähele. Kolmas kleeps väljendab meie veendumust, et mootorratta puhul ei saa eeldada, et ta liigub nagu iga teine kaherattaline.

Me teeme kõike vabatahtlikult, kodanikualgatuse korras, meie projekt ei taotle kasu. Meie huvi on, et võimalikult palju mootorrattureid saaks väljendada oma hoiakuid ja soove kaasliiklejatele. Mootorratturitel on oma sõnumid, mis ei tohiks kaduda suurte ja üldiste kampaaniate sisse. Meil on juba täna palju toetajaid mootorratturite seas.

Teil on võimalus meid meie kampaanias toetada. Juhul kui te peate seda võimalikuks on paljud Teile tänulikud. Me ise näeme ühe võimalusena, et võimaliku toetusraha eest tellime ja levitame suurema koguse kleepse, millest pooled saaksite omale ettevõttes jagamiseks ja pooled jagatakse vabatahtlike poolt erinevatel motoüritustel ning avalikel kogunemistel
tasuta. Arvestades kleepsu hinnaks ~ 25.- tk saaks 1000 kroonise annetuse korral tellida 40 kleepsu. 40 teadlikumat inimest on suur hulk. Me omalt poolt teeme kõik oma tagasihoidlike vahendite piires, et Teie panus saaks ära märgitud. Me vastutame juhatuse liikmetega isiklikult selle eest, et annetus läheb sinna, kuhu ta on mõeldud.

Ootame Teie mõtteid ja tagasisidet.

K1200S
Kasutaja avatar

Teema algataja
mmz
Postitusi: 427
Liitunud: 16 Mär 2005, 22:06
Tsikkel: Yamaha R1
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mmz »

Kleepsude algatajad loobuvad kasutamast 2 ja kolmandal kleepsul rohelist noolt, kuna selle kujutise kasutamine on põhjustanud tagasisidet (sh Maanteeamet), et meie eesmärk on promoda väärkäitumist liikluses. Meie eesmärk on teha mootorratturit ummikus nähtavamaks, kuidas liikleja seal käitub on igaühe enda vastutus. Me tunnustame liiklejaid, kes käituvad korrektselt ja panevad enda ümbruses toimuvat tähele.

Juhul kui nooleta variant tellimuste esitajatele ei peaks sobima, siis palume sellest teada anda. Kui teadet ei tule, siis saate kleebise versiooni ilma nooleta. Kõik muu kehtib endiselt:

A:
Pilt
B:
Pilt
C:
Pilt

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Ja palun ärge pekske meid :D kleepsu hinnad panen peale lõunat üles, jääb 25 eeku tk.

EDIT: MAKSEINFO

Kleepekad maksvad kõik sõltumata versioonist 25 eeki tk. Väljapoole kleebitavad olid pisut vähem ja sissepoole pisut enam, kuid lihtsuse huvides jääme 25 eeku juurde. Kätte saame hea õnne korral täna õhtul ja mitte nii hea õnne korral homme.

Palume tasuda vastavalt broneeringule kogusumma järgmiselt:

Pank: SEB
Saaja: Mtü MC Põrguahvid
A/A: 10220069992013
Selgitus: Kampaaniakleepsud, n tk + tellimuse broneerimisel kasutatud e-mail või kasutajanimi või nimi.

Tellimuste vastuvõtmine läheb lukku kell 14:00. Kätte saab peale tasumist alates homsest.
Juhul kui maksmisega on probleeme vmt siis palun mulle teada anda.

K1200S

tarx76

Lugemata postitus Postitas tarx76 »

Loodan, et ei ole miinimumkogust, võtaks 5 tk. Jagaks ka kolleegidele, tegeleks n.ö. "kasvatustööga" :lol:

EDIT: Võtan esimest tüüpi märgid "Märkan mootorratturit"

Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

Re

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

Kirjas!

K1200S
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Alljärgnev on ülevaade minu läbiviidud testimisest. Kes kogu juttu lugeda ei viitsi, siis all on lühidalt kolm ettepanekut.

Näitasin nii lõplikke kui eelmisi kavandeid, testigrupiks Tallinnas igapäevaselt liiklevad tsiklitega mitte kokku puutuvad kontoriinimesed vanuses 25-35.

Tähelepanekuid:
Praegune must-kollane kolmnurk on parem kui liiklusmärgi kujutis (alguses pakkusid osad liiklusmärki alternatiiviks, aga kui nägid üht varasemat kujutist, siis laideti ühiselt maha).

Mida vähem elemente pildil on, seda rohkem meeldib, seda selgem. Eelnevatest kavanditest pärit roheline nool autorivi vahel laideti kiirelt maha, liiga kirju. Lõplikest versioonidest meeldis natuke rohkem esimene variant, kuigi tekitas küsimuse, kas see on möödasõidu keelu märk. Ühise lühikese aruteluga jõuti nägemuseni, et kõige parem ja selgem oleks, kui raami sees oleks ainult üks piisavalt suur ja selge tsiklikujutis. Praegune tsiklikujutis ei ole selgelt ja üheselt arusaadav motikakaugele inimesele, tsikkel ei ole esimene asi, mis kohe sellega seoses meenuda võib.

Tekst: kindlasti peaks mingi tekst olema, ilma tekstita pildid ei sobinud üldse.

Konkreetsed sõnumid:
„Motikas ei ole jalgratas” välistaksid kohe ja selgelt: miks oleks vaja teha vahet tsiklitel ja velodel, kui mõlemad on nähtamatud ja haavatavad? Ei ole põhjendatud, arusaadav sõnum.

„Märkan ja mõistan”: sisu jääb ebaselgeks: mida peaksin märkama ja mõistma? Pealegi keeleline vorm vale: mis seal vahet on, mida keegi märkab ja mõistab, võiks olla hoopis käskiv: „Märka ja mõista!”

„Märkan mootorratturit”: kõige parem, selgem. Saab kohe aru, mida mõeldakse. Aga kindlasti peaks olema käskivas vormis „Märka mootorratturit!”, muidu hea.

Ettepanekud lühidalt:

  1. võiks jääda sama raamistik
  2. kujutiseks pigem ainult üks, suur ja selge tsikli pilt, mida vähem elemente, seda parem
  3. sõnumid käskivaks, velole vastandamine välja

Ehk siis tegelikult oleks autojuhile kõige sobivam kleeps tulevase maanteeameti kampaaniaga samasse auku. On see hea või halb? Milline see maanteameti visuaalne värk saab üldse olema, teab ehk keegi?

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Ahjaa, paar minupoolset etepanekut kah:

Tõmbaks natuke hoogu maha sellelt tormakalt tegemiselt, ega meil plaanimajandus ole, et peab massiliselt tootma mittetöötavaid lahendusi.

Ehk tegijad prooviks valmis teha paar kavandit vastavalt ettepanekutele ja siis vaataks edasi.

Kas keegi viitsiks veel oma töökohas-tutvusringkonnas väikese testimise läbi viia? Kui on huvilisi, siis palun saata mulle ES, annaksin täpsema juhise. Mida rohkem küsitletuid, seda täpsem on tulem.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”