Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Üsna viimane aeg on jälle hakata pihta sõidukoolitustega. 2011 hooajal hirmus populaarseks saanud üritus saab endale jätku. Kogu kontseptsioon on jäänud samaks. Muutunud on registreerumise kord, toimumistest teavitamine ja hinnakiri.

Sissejuhatuseks: Osalema on oodatud kõik, kellel on tunne, et nende sõiduoskus vajab veidi lihvimist. Pole vahet, kas sa sõidad kroomi, superbike, supermoto, matkaratta või rolleriga; pole tähtsust kas sa oled mõne ringi juba teinud või said just alles load kätte. Kõik on oodatud.

Pilt

Koolituse läbiviijateks on Motodepoo Team Greeni ringrajasõitjad.

Koolituse eesmärk on anda igapäevaselt tänaval vurajale julgust ja enesekindlust. Teisalt, rajale meelitada tänaval seni ellu jäänud huligaanid.

Koolitus toimub kahetunniste sessioonidena, mille käigus saab iga sõitja individuaalset tagasisidet oma sõiduvigade ja arengu kohta.

Koolitusel osalemiseks on vajalik:

  • oma motoriseeritud kaherattaline;
  • saapad, mille säärepikkus on pikem või võrdne talla pikkusega;
  • kaitsmetega kindad;
  • nahast või riidest motovarustus;
  • autonoomne seljakaitse;
  • soovitavalt kinnine kiiver.

Kui sul on midagi sellest nimekirjast puudu, Motodepoost saad sa kõik vajaliku. Kui sa ei oska valida, me aitame.

Üks koolitussessioon maksab 30€, mis juba sisaldab raja kasutamise tasu.

Koolituse käigus käsitletakse näiteks selliseid teemasid:

  • gaasi kasutus;
  • kehaasend;
  • juhtimisvõtted;
  • tüüpilised sõiduvead;
  • pidurdamine;
  • vaatenurk;
  • jne.

Koolitused toimuvad päevastel ja õhtustel aegadel Tabasalu kardirajal peaasjalikult sõltuvalt ilmastikutingimustest. Samas me tegeleme ka aktiivselt võistlemistega, ehk ülemäära püsivat regulaarsust pole mõtet meilt oodata. Esialgu teeme nii, et vähemalt 24 tundi enne koolituse algust tekib teemakohane "Event" meie Facebooki lehele: https://www.facebook.com/motodepoo.team.green

Soovi ja võimaluse korral on mõeldav päris privaatsete koolituste korraldamine päevastel aegadel.

Kuna üldjuhul on koolituse toimumise ajal rada täielikult meie päralt, otsustasime seekord registreerumise vahele jätta ja proovida hakkama saada elava järjekorraga. Siiski jätame me endale õiguse valida koolitatavaid ja piirata gupi suurust, kui asi tundub üle jõu käivat. Kvaliteet eelkõige.

Koolitusel osalemine on kõigile rangelt vabatahtlik ja omal vastutusel.

Ilma vaatame me siit: http://www.yr.no/place/Estonia/Harjumaa ... _hour.html
Facebook Events: https://www.facebook.com/motodepoo.team.green/events
Info ja tagaside varem tehtud koolituste kohta: http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=68206

Kui midagi jäi segaseks või arusaamatuks, küsitagu selgitust: raul@kawasaki.ee või 5056328.

Koolitused toimuvad vastavalt ilmastiku tingimustele. :)

Viimati muutis oldmaniac, 29 Mai 2013, 12:30, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Oi ma olen seda koolitust pikisilmi oodanud.
Küsimus ka: kas autonoomne seljakaitse on vältimatu nõue või on ka jope seljataskusse pigaldatav kaitse (ikka korralik D3O kaitse, mitte vahtkumm) aktsepteeritav?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

macintosh kirjutas:

Oi ma olen seda koolitust pikisilmi oodanud.
Küsimus ka: kas autonoomne seljakaitse on vältimatu nõue või on ka jope seljataskusse pigaldatav kaitse (ikka korralik D3O kaitse, mitte vahtkumm) aktsepteeritav?

Ma kuulutan selle nõude vältimatuks ja üsna täpselt sama oluliseks nagu on seda kiivri kandmine. Väga erandlikel juhtudel võin ma koolituse ajaks enda oma välja laenutada kui see on tõesti ainus puudus.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Yerba »

macintosh kirjutas:

Oi ma olen seda koolitust pikisilmi oodanud.
Küsimus ka: kas autonoomne seljakaitse on vältimatu nõue või on ka jope seljataskusse pigaldatav kaitse (ikka korralik D3O kaitse, mitte vahtkumm) aktsepteeritav?

Ära põe Mac, Sulle tehakse ikka erand kuna Sul pole selgroogu. :lol:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Ilmaennustus on ära paranenud ja praegu näidatakse homseks õhtuks igati mõistlikku ilma. 30.05 kell 18:00 Tabasalu raja ääres näeme.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oldmaniac kirjutas:

Ilmaennustus on ära paranenud ja praegu näidatakse homseks õhtuks igati mõistlikku ilma. 30.05 kell 18:00 Tabasalu raja ääres näeme.

Norra ilmaennustus näitab, et Tabasalus võib normaalne ilm olla aga kella 17-19 vahel lubatakse siiski korralikku vett ...

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

macintosh kirjutas:
oldmaniac kirjutas:

Ilmaennustus on ära paranenud ja praegu näidatakse homseks õhtuks igati mõistlikku ilma. 30.05 kell 18:00 Tabasalu raja ääres näeme.

Norra ilmaennustus näitab, et Tabasalus võib normaalne ilm olla aga kella 17-19 vahel lubatakse siiski korralikku vett ...

Õnneks räägitakse vaid hoovihma tõenäosusest ja asfalt on sel ajal veel korralikult kuum ning kuivab üsna kiiresti. Teoreetilise osa puhul on üsna ükskõik, mis sealt taevast alla tuleb. Lihtsalt niiske raja peal saab ka sõiduharjutuse ära teha. Samas vihmaga ma kedagi siiski rajale ei aja.

Selle väikse hirmutamise pärast veel midagi ära ei jää. Kui sa kardad, ära tule. ;)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oldmaniac kirjutas:

Õnneks räägitakse vaid hoovihma tõenäosusest ja asfalt on sel ajal veel korralikult kuum ning kuivab üsna kiiresti. Teoreetilise osa puhul on üsna ükskõik, mis sealt taevast alla tuleb. Lihtsalt niiske raja peal saab ka sõiduharjutuse ära teha. Samas vihmaga ma kedagi siiski rajale ei aja.
Selle väikse hirmutamise pärast veel midagi ära ei jää. Kui sa kardad, ära tule. ;)

Ma tulen kohale ja kardan ülejäänutega koos - seltsis ikka segasem. Teooria on eriti hirmuäratav. :wink:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Maaks »

macintosh kirjutas:
oldmaniac kirjutas:

Õnneks räägitakse vaid hoovihma tõenäosusest ja asfalt on sel ajal veel korralikult kuum ning kuivab üsna kiiresti. Teoreetilise osa puhul on üsna ükskõik, mis sealt taevast alla tuleb. Lihtsalt niiske raja peal saab ka sõiduharjutuse ära teha. Samas vihmaga ma kedagi siiski rajale ei aja.
Selle väikse hirmutamise pärast veel midagi ära ei jää. Kui sa kardad, ära tule. ;)

Ma tulen kohale ja kardan ülejäänutega koos - seltsis ikka segasem. Teooria on eriti hirmuäratav. :wink:

MAC, sa lubasid ju minna pruute sõidutama täna :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Kopipaste
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Veebr 2012, 13:09
Tsikkel: Honda CB600F
Asukoht: Tallinn

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Kopipaste »

ba-bah. Kahju, et teema nii hilja avastasin, ei jõua enam kuskile :( Jään siis järgmist koolitust ootama.

It takes more love to share the saddle than it does to share the bed.

Mustik
Postitusi: 81
Liitunud: 16 Apr 2007, 20:25
Tsikkel: r6 03(rimakas)-S1000RR
Tänatud: 2 korda

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Mustik »

Kellelgi kohapealset ilmainfot Tabasalust on? ala et kas tibutab hetkel/pilvine jne

Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas westel »

Maaks kirjutas:
macintosh kirjutas:

Ma tulen kohale ja kardan ülejäänutega koos - seltsis ikka segasem. Teooria on eriti hirmuäratav. :wink:

MAC, sa lubasid ju minna pruute sõidutama täna :lol:

Enne õpitakse sõitma... ja siis minnakse pruute sõidutama eksole :P

Kasutaja avatar

frantic
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Dets 2012, 20:33
Tsikkel: VFR 800
Asukoht: Tallinn-Võsu

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas frantic »

Pool juhuslikult sattusin täna Tabasallu ja vaatan et mingi möll käib. Esimest korda elus olin rattaga rajal ja väga vinge kogemuse sain. Kindlasti plaan ka järgmisest üritusest osa võtta ja siis ka õigeks ajaks kohale ilmuda :D
Au ja kiitus korraldajatele (y)

2 Hondat on parem kui üks
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Lubatud tagasiside:

Positiivne (mis tähendab, et tulemas on ka kriitikat).
Koolituse korraldus asjalik (aga mitte kuiv ja puine), mingit venitamist ja teemast kõrvalekaldumist ei toimunud, sai püsitud ilusti raamides. Koolitaja arenenud huumorimeel ja positiivsed hoiakud aitasid hoida koolituse kerge ja sujuva. Kõik teoreetilised seletused ja toimimisprintsiibid hoiti võimalikult lihtsad ja igale puupeale (ka minule) arusaadavad. Teooria ja praktilised näpunäited olid eriti kasulikud ning reaalselt ka rakendatavad. Minu jaoks eriti hea oli soovitus pilgu liikumise kohta kurvis, keha hoiak tänavarattaga sõites (vaata peeglisse) ning vajadus omada selget plaani.

Konstruktiivne kriitika
Praktilise osa korraldus jäi lahti seletmata ja minu jaoks tekitas see pisut segadust. Ka jäi tagasiside ehk pisut puudulikuks, oleksin just siin oodanud rohkem. Spekuleerides, siis ilmselt tulenes sellest, et puudus täpne plaan (igal asjal peab olema plaan, ka sellistel [pealtnäha] lihtsatel asjadel, kui kurvi läbimine ja koolituse praktiline osa :wink: ). Jäi mulje, et jäime sõitmisega lõpus pisut ajahätta ja läks kiirustamiseks/rabistamiseks kätte.

Kokkuvõte
Asjalik koolitus. Ma ei tea öelda, kas kas ma sain paremaks ja osavamaks aga vähemalt ma sain aru, mis selleks teha tuleb ning millline on mul kurvi läbimisel kõige suurem puudus. ("Rämedalt vara lähed kurvi sisse.") Kui ma uuesti peaks otsustama, kas minna või mitte siis otsustaksin minemise poolt. Seega tänud mehele, kes kohe sissejuhatuseks ütles: "Kes veel ei tea, siis mina olen rahul." (Motopaks võib kinnitada, et mu väide on tõene.)

Ääremärkus: Ise olin pikast tööpäevast pisut väsinud ja see andis pisut tunda, ehk tänu sellele ei suutnud lõpuosas olla piisavalt kontsentreerunud .

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

macintosh kirjutas:

Lubatud tagasiside...

Ma olen väga tänulik väärt tagasiside eest.

Tõesti. Me jäime ajahätta kõigepealt oma ootamise/hilise alustamisega ja pärast liigse teoretiseerimisega. Omakorda ajas mind ebameeldivalt närviliseks tõmblev rajavalvurist pensionär. On aeg endale natuke paksemat nahka ja rohkem aega varuda. Õnneks peaks ta ka pikas perspektiivis pisut leebuma.

Samas pole sul muretsemiseks põhjust. See polnud kaugeltki mitte viimane kord. Alati saad sa tagasi tulla, asjad üle korrata ja ma püüan trajektoori ette näitamise asemel kõigepealt iga sõitjaga eraldi ja personaalselt tegeleda.

Tänud veelkord. :bsmile:


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Kommentaare lugedes läheb kõri kuivaks. :bsmile: Kas kõik koolitused on kindlasti Tabasalu rajal või on võimalus mõni kord ka nt. Aravetel teha? Tabasalu tundub lõuna poolt vaadates kuskil Siberi taga asuvat. Aravetele jõuaks tööpäeva lõpus 1h-ga kohale.

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

pets&kats kirjutas:

Kommentaare lugedes läheb kõri kuivaks. :bsmile: Kas kõik koolitused on kindlasti Tabasalu rajal või on võimalus mõni kord ka nt. Aravetel teha? Tabasalu tundub lõuna poolt vaadates kuskil Siberi taga asuvat. Aravetele jõuaks tööpäeva lõpus 1h-ga kohale.

Ma ei hakkaks esialgu kinnitama ega ümber lükkama. Ideekohaselt on võimalik, kuid seda siis kunagi kõvasti hiljem. Kõik sõltub eelkõige nõudlusest. :)

Kasutaja avatar

kristjan128
Postitusi: 455
Liitunud: 11 Mai 2009, 21:42
Tsikkel: American Ironhorse Slammer
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas kristjan128 »

Aravetele tuleks ise ka Tartust kohale.


ain30
Postitusi: 73
Liitunud: 02 Aug 2010, 18:34
Tsikkel: yamaha r1
Tänanud: 1 kord

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas ain30 »

Aravetele Tulen mina ka kui muidugi päris algajaid lubate ennast segama.


Aile

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Aile »

Ma oleks ka üliõnnelik, kui midagi sellist toimuks L-Eesti kandis. Aravete oleks ka täitsa mõeldav variant ja tuleks "ukerdama" rajale.

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Läheb jälle lahti. Järgmine koolitus toimub juba homme, reedel, 28.06.2013 algusega kell 18:00.

Kui rahvast liiga palju saab, siis saadetake ära need, kõige rohkem hiljaks jäävad.

Facebooki vastav event:

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas puna »

Kõlab naljakalt reede õhtul kell 18 on koolitus, et kes on kohal :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

puna kirjutas:

Kõlab naljakalt reede õhtul kell 18 on koolitus, et kes on kohal :D

See on strateegiline nipp, et liiga suurt rahvamassi kohale ei tuleks. ;)

Kasutaja avatar

Teema algataja
oldmaniac
Postitusi: 527
Liitunud: 30 Mär 2009, 21:37
Tsikkel: ZX-10R
Asukoht: Paar meetrit Tallinnast
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas oldmaniac »

Niisiis. Ennustuse järgi paistab, et järgmised paar päeva on jumal tsiklimees. Sellega seoses on paras aeg ära teha mõni koolitus. Nagu ikka Tabasalu kardirajal ja algusega kell 18:00. Seda siis täna 23. ja homme 24. juulil.

Kuna siiani on ilmnenud, et me siiski alla kolme tunni hakkama ei saa, siis varuge endale aega kella 21:00-ni ja katsuge nii sättida, et te ei jää hiljaks.

Facebooki vastavad eventid: ja

Kasutaja avatar

Ravat
Postitusi: 94
Liitunud: 25 Apr 2010, 02:35
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Motodepoo Team Greeni sõidukoolitused; hooaeg 2013

Lugemata postitus Postitas Ravat »

Jagagem elamusi: Pikk pai ja suur aitäh teibituuningu ja akuklemmiga koostöölepingu sõlmimise eest :bsmile:
Väga 5+ selle eest, et personaalselt trajektoore puust ette ja punaseks tehti. Mu tiirutamine jäi küll tiba lühikeseks ja tagasisidet väheks aga see eest mis tuli polnudki see mida ma kartsin, hoopis positiivsem, ehk ma siis vist ikka tean mida ma teen rattal :lol:
Kuna mu kodutee oli 100km otsa siis sain veidi mõtiskleda- teooriaosa on pikk, võib-olla teistele sobis aga mulle isiklikult meeldinuks lühemalt ja konkreetsemalt, samas õhkkond oli tore ja jutt niikaua huvitav kui ennast kordama ei kiputud.
Teinekordki tuleks, eks ma siis üritan kauem kahel rattal püsida :)

Vabal ajal olen ma normaalne... aga vaba aega mul pole
Honda CBR600F 1990 "Põdravikat"
Piaggio Typhoon
BMW R1100S
Honda CBR1000F 1987
Aplilia SL1000 2003 Falco
Honda CBR1000F 1987
Keeway Zahara
Xmotos XB88 250cc
Asix Lizzard 250CC
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”