Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Kui korraldad üritust ja tahaks sellest teada anda. Tahad kiita või kiruda olemasolevaid.

Moderaator: Moded


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma pidasin silmas küla x, ilma krossirajata :wink:

ja see peenarde jutt on jällegi täielik demagoogia...mis peenrad on sul kuskil keset laia metsa, mille lähim maja või talu on ehk kilomeetri kaugusel? vastus on selge ja ühene, mitte mingeid peenraid seal pole, mitte kedagi see podin sealt ei häiri (igatahes mitte rohkem kui naabri muruniiduk või mootorsaag, mis päev otsa undab) ja kogu häda, mis asjast tehakse seisneb selles, et keegi peab hirmus sobimatuks kui krossikaga tema majast mööda sõidetakse...kogu lugu. puhas ärapanemise teema, ei midagi muud keerulist



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will, su põikpäisus (loe: puupäisus) on kiiduväärt. Aga su arusaamine maailma asjadest on ikka väga oma pisikese ego keskne.
Peenraid tõesti metsas ei ole, aga mitte väga tükk aega tagasi oli lehes lugu, kus sinusuguse mõtteviisiga ajuhiiglased oma ATV-del kündsid ühe mehe just istutatud metsanoorendiku segi. Ja see pole sugugi odav lõbu.
Kui ma oleks metsaomanik, ja suvalised töllid mu metsas ringi kraabiks illma minult luba küsimata, siis ma laeks küll mõned 12-kaliibrised jämeda soolaga.


Tuono

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

mx77 kirjutas:

will, su põikpäisus (loe: puupäisus) on kiiduväärt. Aga su arusaamine maailma asjadest on ikka väga oma pisikese ego keskne.
Peenraid tõesti metsas ei ole, aga mitte väga tükk aega tagasi oli lehes lugu, kus sinusuguse mõtteviisiga ajuhiiglased oma ATV-del kündsid ühe mehe just istutatud metsanoorendiku segi. Ja see pole sugugi odav lõbu.
Kui ma oleks metsaomanik, ja suvalised töllid mu metsas ringi kraabiks illma minult luba küsimata, siis ma laeks küll mõned 12-kaliibrised jämeda soolaga.

Ära metsas hakka tolade peale soola raiskama, ikka tina siis saavad metsloomad ka süüa :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Will111 sulle +1
Ma ei kavatsegi kellegi peenraid rikkuda nii jõhkard ma ka nüüd ei ole, häält üritan ka külavahel vähe teha, mõtlen ikkagi metsasi kus rada killustikust tehtud ja paksult puid mõlemalpool teeserva kust väga see hääl enam kedagi ei sega.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

will, su põikpäisus (loe: puupäisus) on kiiduväärt. Aga su arusaamine maailma asjadest on ikka väga oma pisikese ego keskne.
Peenraid tõesti metsas ei ole, aga mitte väga tükk aega tagasi oli lehes lugu, kus sinusuguse mõtteviisiga ajuhiiglased oma ATV-del kündsid ühe mehe just istutatud metsanoorendiku segi. Ja see pole sugugi odav lõbu.
Kui ma oleks metsaomanik, ja suvalised töllid mu metsas ringi kraabiks illma minult luba küsimata, siis ma laeks küll mõned 12-kaliibrised jämeda soolaga.

Selliste idiootide eest,kes noorendiku üles künnavad,ei ole keegi kaitstud.Aga vaevalt,et keegi selle pärast kuskil krossiraja sulgemist nõudma hakkab.Või kõiki teisi seda laadi sõidukitega sõitjaid teibasse ajama hakkab.Kui metsavargad metsast midagi ära viivad siis on selle loogika puhul on mõistlik suvalised metsamehed liistule tõmmata või hoopis krossika omanikele midagi korraldada.
Kes tahab sõidab rajal ja kes ei taha, sõidab mujal.Kas see ratas on legaalne kuskil sõitmiseks või ei ole jäägu iga matsi oma otsustada.Vastutab ikka konkreetne tüüp konkreetse ratta seljas,mitte kuskil kohas X asuva krossiraja omanik või seal sõitjad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas Valmet »

mx77 kirjutas:

Vot just see lõik ja teema pealkiri ei klapi kokku, endukaga sõida pea kus tahad, aga krossikaga...

Selline mendi jutt: seadusega on keelatud siis oled ilge kriminaal. Enduurokaga võib sõita mööda metsaradasid, aga kui tuled ja numbri ära võtad siis enam ei tohi. Äkki lisad veel mingi eurodirektiivi ka millise järgi peaks iga krossika omanik käituma.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Valmet kirjutas:
mx77 kirjutas:

Vot just see lõik ja teema pealkiri ei klapi kokku, endukaga sõida pea kus tahad, aga krossikaga...

Selline mendi jutt: seadusega on keelatud siis oled ilge kriminaal. Enduurokaga võib sõita mööda metsaradasid, aga kui tuled ja numbri ära võtad siis enam ei tohi. Äkki lisad veel mingi eurodirektiivi ka millise järgi peaks iga krossika omanik käituma.

Kes sulle putru pakkus?

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

:D ära ole kurb mx, tundub, et inimestele vastu ei hakka. Kellele meeldib, kellele mitte... Maitse asi.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

stass15 kirjutas:

:D ära ole kurb mx, tundub, et inimestele vastu ei hakka. Kellele meeldib, kellele mitte... Maitse asi.

Neid inimesi on vist ühe käe sõrmedel: sina ja veel keegi.
Ma ei tunne ühtegi oma krossisõitjast tuttavat ja ka tuttavate tuttavat kellele see probleem oleks.
Krossikas hangitakse krossirajal sõitmiseks, mitte metsa vahel paarutamiseks. Kui krossirada on liiga raske, osta roller.

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Well thats sh*t story for you my friend.
Sina arvatavasti julgedki ainult selles kinnises ahelas sõita.
Jõupoolest olen ma arvatavasti sinust kõvasti üle.
Ja noh jällegi, ei meeldi ära vaata :bsmile:


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas will111 »

mx77 ei tahaks kõiki krossisõitjaid sinu ja sinu sõprade järgi nüüd poolearuliseks tembeldama hakata, aga tundub, et vähemalt konkreetselt sinu jaoks on vist tõesti see suur sõitmine nii palju kivi otsa kukkumisi juba kaasa toonud, et teiste inimeste jutust sa enam seda mõtet välja lugeda ei suuda. samas, oled oma muret ja arvamust siin paar korda kui mitte rohkem juba avaldanud...kas unustasid need eelmised korrad ära või lihtsalt arvad, et kolmekordselt ei kärise? kellegi jaoks enam eriti uudis ei ole, et sulle krossikaga väljaspool rada sõitjad ei meeldi jne jne. kui mure nii koletu suur on siis mine kirjuta ise ka sinna "lehte" mõni lugu sellest kuidas "pahad ja lollid" jälle tahavad kasutada asju valedel eesmärkidel ja maailm on selle tõttu hukka saamas

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

stass15 kirjutas:

Well thats sh*t story for you my friend.
Sina arvatavasti julgedki ainult selles kinnises ahelas sõita.
Jõupoolest olen ma arvatavasti sinust kõvasti üle.
Ja noh jällegi, ei meeldi ära vaata :bsmile:

Sa tõstad tsikli peal sõidu ajal kangi ka veel või? Või kuidas see jõuteema rattasõiduga pistmist omab?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas:

mx77 ei tahaks kõiki krossisõitjaid sinu ja sinu sõprade järgi nüüd poolearuliseks tembeldama hakata, aga tundub, et vähemalt konkreetselt sinu jaoks on vist tõesti see suur sõitmine nii palju kivi otsa kukkumisi juba kaasa toonud, et teiste inimeste jutust sa enam seda mõtet välja lugeda ei suuda. samas, oled oma muret ja arvamust siin paar korda kui mitte rohkem juba avaldanud...kas unustasid need eelmised korrad ära või lihtsalt arvad, et kolmekordselt ei kärise? kellegi jaoks enam eriti uudis ei ole, et sulle krossikaga väljaspool rada sõitjad ei meeldi jne jne. kui mure nii koletu suur on siis mine kirjuta ise ka sinna "lehte" mõni lugu sellest kuidas "pahad ja lollid" jälle tahavad kasutada asju valedel eesmärkidel ja maailm on selle tõttu hukka saamas

Ega ei maksaks jah enamust eesti tuntumatest krossisõitjatest poolearulisteks tembeldama

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Iseenesest said sa minust aru, krossirada raske minu jaoks pole, aga terve krossika elu ma seal ei tiiruta...

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas 426f »

vaadates müügis olevaid krossitsikleid siis need on ilged raiped mis rajal ära laguneks,omanik ei viitsi sellist p*tsis kärakat kunagi õieti hooldada ja siis peab kuskil põõsas podistamas käima.ma oma yamaha raibet hooldasin tehase õpetuse järgi ja sitaks palju raha ja juppe kulus põõsas podistades.ajuvabalt lühike hooldus välp on krossikal et kuskil võsas veereda.krossi tsikkel on ainult krossi raja jaoks mõeldud sellisega on enduro rajal põristamine ka asjatu juppide ja õli kulutamine

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

stass15 kirjutas:

Iseenesest said sa minust aru, krossirada raske minu jaoks pole, aga terve krossika elu ma seal ei tiiruta...

Et siis nagu lased sujuvalt iga krossiraja (tihemetsa, turi, pikametsa näit.) puhtalt läbi?

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Üritan ;)

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas 426f »

stass15 kirjutas:

Üritan ;)

(lol)

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Siis sa ikkagi mõtlesid oskusi.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Kui oskusi pole ei saagi jaksata krossi sõita. Olen sõpradele andnud proovida Sakus. Üldiselt jõutakse esimese kurvini, kus siis pikutama hakatakse. Kõik on olnud tänavatsikli kogemusega. Kõva pinnasega saadakse hulka paremini hakkama.

Sama juhtus kui ma Jõesuu endurosprindist osa võtsin. Oma 450 seal tiksusin ilma kogemusteta. Ratas ikka üldse ei sobinud sellise asja jaoks ja mina ei osanud ka kuidagi :D. Ilma enduro rattata ei roni küll tagasi.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas mella »

Nõrk järelikult. Rohkem on ikka mehes kinni kui rattas.

sandman1111 kirjutas:

Sama juhtus kui ma Jõesuu endurosprindist osa võtsin. Oma 450 seal tiksusin ilma kogemusteta. Ratas ikka üldse ei sobinud sellise asja jaoks ja mina ei osanud ka kuidagi :D. Ilma enduro rattata ei roni küll tagasi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Kindlasti on asi jõus kinni, aga muidugi kui sa oled alati rolleriga maanteel tiirutanud siis ei oska ega arvatavasti jaksa rajal tiirutada.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Mis ime nõrga juttu te seletate? Istuge 450 krossika selga ja minge proovige seal nikerdada :D. Esimene käik on nii pikk, et terve aja ainult libistad. Hui tahabki keegi nii sõita. Brainpower on siin osadel nõrk.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

426f kirjutas:

vaadates müügis olevaid krossitsikleid siis need on ilged raiped mis rajal ära laguneks,omanik ei viitsi sellist p*tsis kärakat kunagi õieti hooldada ja siis peab kuskil põõsas podistamas käima.ma oma yamaha raibet hooldasin tehase õpetuse järgi ja sitaks palju raha ja juppe kulus põõsas podistades.ajuvabalt lühike hooldus välp on krossikal et kuskil võsas veereda.krossi tsikkel on ainult krossi raja jaoks mõeldud sellisega on enduro rajal põristamine ka asjatu juppide ja õli kulutamine

See ka sisuliselt krossikas,kui võtta seda ,mida temaga teha saab.Iga teemaga mitte kursis olev maaomanik tembeldaks selle krossikaks,kui tema maal sellisega sõidetakse http://www.yamahakeskus.ee/wr250r/t/530.html
Mootori hoodusvälp samas piisavalt pikk.Aga kui sa pidevalt sõidad rajal või teedeta maastikul,siis seal kulub ja laguneb iga ratas ning vajab ka vastavat hooldust.Ei ole need krossikad midagi nõrgemad(pigem vastupidi) lihtsalt saavad rohkem valu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Istuge 450 krossika selga ja minge proovige seal nikerdada :D. Esimene käik on nii pikk, et terve aja ainult libistad

Tase, see pidi küll väga vana 450 olema kus kastis ilmselt vaid 3 käiku, tänapäeva rataste mõistes on 1.käik ikka väga lühike 8) enduro rajal pigem 2takti mugavam pill lasta, ei rapsi nii palju.

Sina arvatavasti julgedki ainult selles kinnises ahelas sõita.
Jõupoolest olen ma arvatavasti sinust kõvasti üle.

Ka karu suusatab suvel :mrgreen:

Selline mendi jutt: seadusega on keelatud siis oled ilge kriminaal. Enduurokaga võib sõita mööda metsaradasid, aga kui tuled ja numbri ära võtad siis enam ei tohi.

Tegelt ei tohi ka endurokaga lambi metsas sõita kui pole oma maa või selleks tekitatud maastikurajad aga kui kõrvade vahel puhub tuul siis tuleb peale keerata (crash)

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas will111 »

uuri veel seda seadust, oooo suur eesti krossijumal...äkki kuidagi saed läbi kui seitse korda korrutad

Kasutaja avatar

Teema algataja
stass15
Postitusi: 142
Liitunud: 08 Juul 2014, 07:57
Tsikkel: KTM 690SMC-R

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas stass15 »

Ma muretsen, et minu kortermajaesine varsti aeda ümber ei saa... liiga palju kaherattalisi :D


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Keegi Harjumaal krossikatega liiklema ?

Lugemata postitus Postitas oil »

Lähikonna metsateid on juba üksjagu uuritud. Paldistki, Soodla, Jõelähtme, Maardu, Tõdva jne.

Tahaks teha veel ühe hea tripi ümber Võrtsijärve, kuskil Kesk-Eesti kandis või isegi kaugemal, Läti piiri ääres. Ideaalsed on metsasihid, kraaviperved, metsateed, kitserajad - ühesõnaga kõik, kus ...võib... sõita.

Kellelgi mõni hea soovitus? Võimalikult palju muudele sõidukitele läbimatuid teid oleks hea. Parajad maasikad on kõrgepingeliinide alused hooldusteed, metsa väljaveo rajad jne. Rattad on maanteelegaalsed, st. sutsakad asfalti ei ole probleem.

TET ei huvita, sest selle saab praegu maanteemasinagagi läbi, pikad kruusateel uimerdamised jäävad pigem autoroolis läbimiseks.

hyke@hot.ee

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Üritused”