Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Kõik mis puudutab traielit.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Amor

Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Amor »

Tere motomehed,

Korraldame koos Gasgas.ee ja Motoracing.ee ga Mototriali treeningpäeva (tutvustus päeva) 11 ja 12 aprill Vasalemma karjääris.

Kohale tuleb ka sõitjaid soomest ja võibolla lätist.
Ja loomulikult eestist võimalikult palju sõitjaid kellel on siklid.
Arvatavasti kohtate seal ka jalgrattatriali kutte.

Märgime maha rajad ja võtame 2 päeva mõnusalt trialiga.
Vastame seal huviliste küsimustele jne.
Loomulikult saavad kõik huvilised proovida ka ise triali siklit ja üritada sõita mingit lihtsamat rada.

Loomulikult on päevane üritus tasuta.

Võibolla üürime vasalemma kandis ühe ööbimise koha, kus on saun jne. Oleneb, kui palju rahvast kokku saame. (sellest sõltuks ka näo hind ööbimiskohas)
Seal oleks hea veeta üks nädalavahetus triali seltsis.

Huvilised esitage mulle küsimusi, küll üritan vastata ka praegu.

Tervitades,

Amor



Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas soolo »

Tere. Kas tuleb igailmaüritus või lumi ja libe segavad? Aprillis võib veel talve tulla :cry:


Teema algataja
Amor

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Amor »

Tere,

Eeldame ikkagi, et päris lund ei saja.
Vihm pole meid kunagi seganud.

Kasutaja avatar

Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

ma lähen proovin oma rattadiili lõpuni ajada :D

Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas bikefan »

Motopaks kirjutas:

ma lähen proovin oma rattadiili lõpuni ajada :D

Ja hakkadki triali meheks :shock:
Kondid veel liiga terved (togi)
Vähemalt kõrvalt vaadates tundub crazy seal teravate kaljude vahel turnimine...

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S

Teema algataja
Amor

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Amor »

Asi pole nii hull, kui tundub! Peaga tuleb olla asja juures ja mitte ülehinnata oma võimeid.

Trial on sellepärast ohutum, et keegi ei sõida sulle otsa ja suured kiirused puuduvad.

Kindlasti on ohtlikum liikluses autode vahel!!!!

Ootame oma punti sõitjaid :bsmile:

Tervitades,

Amor

Kasutaja avatar

Kangru
Postitusi: 422
Liitunud: 15 Juun 2007, 11:01
Tsikkel: Gas Gas 250 EC
Asukoht: Kiili vald

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Kangru »

Kindlasti tulen uudistama ja ka proovima 8) kui selline võimalus on. Kas peab ka kuskil nime kirja panema ?

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

On ehk kellelgi pakkuda üht triali tsiklit laenuks selle ürituse ajaks (mõõduka tasu eest, loomulikult)?

Pelgalt huvi tundmise tõttu ei viitsi eriti tsiklit ostma hakata, aga enduurokaga pole seal vist siiski suurt midagi teha. Kui luud-kondid terveks jäävad ning huvi triali vastu pigem tõuseb kui langeb, siis olen ehk isegi valmis hiljem tsiklit ära kah ostma :wink:


Teema algataja
Amor

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Amor »

Terveks päevaks tsikkel maksaks 1500.- (võib võtta ka kahepeale)
Üldjuhul kõik huvilised saavad proovida ikkagi.

Mul endal olemas ka natuke üleliigset varustust, mida saab seal põhimõtteliselt kasutada.
Kiiver M suurus ja saapad nr 42. (riided ei ole nii olulised)

Hea oleks tõesti, kui olete kindel et tulete, siis jätaksite enda osalemisest jälje ka e-mailile,
info@motoracing.ee

Ootan küsimusi, et vastata teile,

Tervitades,

Amor

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

Räägiksid äkki lähemalt plaanitud tegevustest. Eelkõige pakub mulle huvi, kui palju aega on pühendatud neile, kes alles soovivad hakata proovima ehk siis algõppele. Kas on selleks jaoks instruktor(id) ja viiakse läbi mingeid tunde-harjutusi, või lihtsalt näitate tsikli ja raja kätte ning igaüks nokitseb ise? Kui ma maksan raha ära ja kohale tulen, siis mis ma selle eest saan peale tsikli, kuidas see asi teil mõeldud on?

Kas mingi osalustasu kah on? Kas on algaja jaoks mõttekas kohal olla mõlemal päeval?


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Lisainfoks veel:

Olemas ka vähemasti üks laste triali (50ccm) tsikkel, mida saab proovida tasuta ja soovi korral ka rentida.

Kõike infot rataste, nende rentimise ja proovimise kohta saab ka telefonilt 50 11 272 - Mehis.

Kui keegi tahab kohtunikuks hakata, saab ka seda õpet neil päevil. Iseenesest midagi keerulist ei ole, püsivust ja tähelepanu võiks olla :) Võistlustel kohtunikuks olemise eest saab bensuraha suurusjärgus tasu ka.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas mella »

davidsoniharald kirjutas:

Kui keegi tahab kohtunikuks hakata, saab ka seda õpet neil päevil. Iseenesest midagi keerulist ei ole, püsivust ja tähelepanu võiks olla :)

Et mida kohtunik püsivusega peale hakkab? Püsib kohtunikuna?

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Ma arvan, et kohtunik ei tohi poole päeva pealt jalga lasta.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

Kas keegi oskaks natuke täpsemalt rääkida, mis sel üritusel plaanis on? On kuskil olemas mingi päevaplaan, tegevuskava, ideed vms, mida teistega jagada? Või tullakse kokku ja siis vaadatakse, mida teha?

Kavatsen põhimõtteliselt kohale minna ja ka tsiklit rentida, aga sooviks siiski enne teada, kuna miskit seal teha ka on. Ei viitsi ju renditsikliga niisama kuskil molutada.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

Ise küsin, ise vastan :) Edastan infot, mis küla pealt kokku ajanud.

Kel huvi osaleda, võiks end regada siin: http://motoracing.ee/index.php?option=c ... =view&id=3. Rahalisi kohustusi ei kaasne ning krediitkaardi numbrit ei küsita, nii et karta pole mõtet, küll teavad korraldajad rahvahulgaga arvestada.

Üritusest veel täpsemalt sain teada seda:

"Laupäevaks on kogunemine väljakäidud 11-12. Ma arvan , et nüüd laus täpne ei pea olema - jõuad peale kahtteist pole katki midagi.
Pühapäeval on meil plaanis selline väike võistluse moodi asi teha, niisiis arvan, et kannataks ikkagi tulla laupäeval. Siis on rohkem inimesi , kes tegelevad proovijatega. Rajad me teeme maha ja proovijatele midagi sellist lihtsama poolset, et ennast kohe esimese hooga ära ei lõhu ja traielist kui sellisest vale mulje ei jääks."

Ilm tundub tulema selline s**t suusailm, vist küll ei saja. Ma arvan, et laekun kohale ja saan selles spordis kah käe valgeks.

Kasutaja avatar

Paaaaa
Postitusi: 109
Liitunud: 24 Juun 2007, 21:07
Tsikkel: Kawasaki Z1000

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Paaaaa »

Sobiva ilma puhul olen tulija.

Pavel | Kawasaki Z1000
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas mella »

sang kirjutas:

Kel huvi osaleda, võiks end regada siin: http://motoracing.ee/index.php?option=c ... =view&id=3. Rahalisi kohustusi ei kaasne ning krediitkaardi numbrit ei küsita, nii et karta pole mõtet, küll teavad korraldajad rahvahulgaga arvestada.

Registreerimisvormil on kohustusliku väljana arve saaja/maksja väli ning pole kirjas, mille eest ja millises summas arve tuleb (togi)

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

See kohustuslik väli väga kohustuslik siiski ei ole :wink: . Ma jätsin selle täitmata, aga sain siiski muretult regatud ja ka korraldajaga täpsustavad jutud peetud. Tegemist on vist mingi standardse lahenduse ja vormiga, mida pole selle ürituse jaoks "korrektsemaks" tehtud.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas mella »

:arrow:


Teema algataja
Endri

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Endri »

Ise küll kahjuks tulija ei ole, sest olen täitsa lõuna-eestist ja ei ole aega nii pikka retke ette võtta , kuid trial on juba huvi pakkunud pikemat aega, kuid olen mõelnud, et kas trialiga on üldse mõeldav sõita kui kaal on umbes 90kg kandis või siis on amordid põhjas :D tundub, et enamik triali sõitjad on sulgkaalus ?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas mella »

Brandauer näiteks.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

Käidud. Tehtud.

Oli väsitav, aga huvitav.

Teinegi kord läheks hea meelega.

Rohkemaks praegu näpud ei paindu :)

Kasutaja avatar

Kangru
Postitusi: 422
Liitunud: 15 Juun 2007, 11:01
Tsikkel: Gas Gas 250 EC
Asukoht: Kiili vald

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Kangru »

No nii asi siis järgi proovitud ja võib öelda ainult ühte, et mu puukuuris saab praeguse Gasi kõrval veel üks Gas olema, ainult aja küsimus. Fantastika mis ala ja jälle tekkib küsimus miks varem pole proovinud. Laupäeval polnud aega ja sai pühapäeval ennast kohale veeretatud. Suured tänud Raulile kes oma ratta mulle kolmveerand tunniks proovimiseks andis. Oi mulle meeldis, rahulikult, siduri ja gaasi mäng. Hästi rahulik peab olema ja mönus pinge maandus tekkib, lähed nagu teise maailma, level kolm. Selle ala juures on vaja tohutut närvi ja tõsist enesevalitsemist, põhimõtteliselt kõik on peas kinni ja sa pead saama tsikliga üheks, mitte mingi juhul ei tohi ullu panema hakata. Uskumatu millistest kohtadest saab puhta mõistuse jõul üles.Järgmisel korral kui ei ole veel omale tsiklit soetanud siis on kindel, et rendin päevaks pilli. Lihtsalt võtad omale ühe takistuse ette ja teed nii kaua kui hakkama saad ja siis kui hakkama saad teed veel kümme korda ja lähed järgmisele takistusele. Tohutu distsipliini teema ja enese valitsemise kool. Koju jõudes ei andnud hing rahu ja ajasin oma ratsu välja, lasin kiirelt 58 kiltsi Männikul ilusaks punktiks tänasele päevale.Tänud ilusa päeva eest (w) (w)


Teema algataja
Amor

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas Amor »

Tere,

Üritus oli supper, ilmaga ka vedas. Rahvast tuli kokku uskumatult palju. Sommid näitasid taset, kuigi nad ei olnud üldse soome parimad sõitjad oli nende tase ikkagi julm. Nii, et ei kujuta ette mis siis soome tipu tase on :shock:

Lisan pildilingi:
http://ns.tapa.ee/ilmar/

Tervitades,

Amor

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Mototriali treeningpäev 11-12.04 Vasalemmas

Lugemata postitus Postitas sang »

No nüüd suudan anda natuke pikema arvamuse-kommentaari trialist.

Enne seda nädalavahetust olin korra seda tsiklit sisehallis proovinud. Aga elus looduses on see kõik ikka hoopis teine. Ja telekast vaadates tundub kõik nii lihtne :). Ei ole see esi- või taguratta tõstmine või ka paigalseis tsikli seljas üldse mitte nii kerge kui tundub. Isegi käimalöömine võttis mul alguses tubli tüki energiat :oops:.

Triali sõitmiseks on vaja kahte poolt, julgust ja tehnikat. Nii mõnegi tõusu või languse juures seistes ütleb keha, et see, mida sa praegu tegema hakkad, lõppeb valusalt, kuid mõistusega end siiski seda tegema sundides saad aru, et su võimete piir on tsipa kaugemal. Trial on enduuro-laadne, mitmed sõidutehnikad on samalaadsed, aga kui enduuros on kõrgemaks sihiks maastiku/takistuste võimalikult kiire läbimine, siis triali puhul on esmärgiks pigem võimalikult keerulisema takistuse läbimine. Selle juures on sõidutehnikal väga oluline roll, mis on siiski seoses ka julgusega mingit takistust ületada: tehnika annab sulle julguse ning teistpidi, kui julged takistust ületada, siis omandad tehnikat. Minul näiteks sai psühholoogiliseks piiriks kivimurrus sõitmine, keha lihtsalt ütles, et teravatele kividele kukkudes saad sa väga haiget ja see hoidis (liigselt) tagasi. Samas olin ma kivideni jõudes ka päris väsinud juba, see on lihtsalt uskumatu, kui kiiresti vaikselt trialiga kulgedes energiat kulub. Igatahes olin ma pärast kolme tundi märg kui kalts ja üle kere väsinud.

Igatahes on trial põnev, lõbus ja proovimist väärt ala. Trial sobib neile, kes tahavad oma enduurotsemise tehnikat parandada ja ka neile, kes ei hooli väga maastikul kihutamisest ja mudaaukudest, kuid siiski viibiksid hea meelega tsikli seljas looduses. Pealegi on triali tsikkel jm varustus oluliselt odavam osta ja hooldada kui hard enduro puhul.

Värskel triali tsikli omanikul Mellal on asjast kindlasti oma arvamus :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Traiel”