Raske endu metsaradadele(Harju)

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Tabasalu kandist minnes saab kohe paremale võssa ära keerata aga ei tea kas see väga mõtekas on... eks vaatame...

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Selline tuli :)
Mul tööl FTP ei tööta, ei saa seda logi muus formaadis praegu üles riputada, õhtul kodus teen ära.

http://www.geoape.com/users/Piipz/track ... -juuni-181

trasse näeb, kui klikkida trassid rajalogis ja sealt "sinna" või "tagasi".
trassil peaks kõike olema, asfalt, kruus, mets jne... ma 100% ei tea, mis meid ees ootab, kuid kindlasti tulevad mõnes kohas shortcutid ja mõnest kohast tuleb ringiga minna.

edit: panin ühe bensuka kuskile keset teed veel igaks juhuks
edit2: muutsin natuke raja algust, rannamõisa looduskaitseala jätsin välja

Viimati muutis Piipz, 05 Juun 2008, 21:28, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

Tarmo
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Veebr 2004, 21:37
Tsikkel: BMW R1100GS 2000
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tarmo »

Ehk on sobilik siinkohal selline viit :-)

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=348637

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Tarmo, lagi! (w)

Ma pakun, et tolle Piipzu joonistatud tracki jaoks peame me suht hommikul alustama kuna Tabasalu -> Paldiski sai lastud juba oma 3h raudselt.

Üldiselt... Tarmo, helmetcamiga filmisid või mis värk?


Batman
Postitusi: 169
Liitunud: 24 Veebr 2008, 16:50

Lugemata postitus Postitas Batman »

tänud piipzile, see trass on väga okei, et saan aru, batman, madone ja piipz on üpris kindlad tulijad?

lepime kellaaja ka laupäevaks kokku? mida varem, seda parem, näiteks kell 10 tabasalu kalapoe ees?

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Sobib täitsa... 10 it is ?

Ma olen jah saja prossa mees :D Endo peaks kah olema

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

kalapood saunds fain. määdil on jube kaugel ka see kodust :P


Batman
Postitusi: 169
Liitunud: 24 Veebr 2008, 16:50

Lugemata postitus Postitas Batman »

väga hea, siis laupäeval, kell 10.00 tabasalu kalapood

kellele varajane kell ei sobi, saab mööda asfalti järgi kimada ja kusagil kampa sulanduda.

katsun ka ühe raskeenduurolise kaasa tirida.


sil
Postitusi: 23
Liitunud: 09 Mai 2008, 09:10
Tsikkel: Honda XL650V Transalp
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sil »

oi, päris mõnus ja tuttav rada. tahaks ka tulla, kuid täna hommikul ei tahtnud pill käima minna, starterist ei läinud. lükates sain käima :? õhtul vaatab asja üle, laeb aku täis, teeb mõned mõõtmised ja äkki saab asja korda. kui kombe asja saab, tuleks ma kaasa küll :)

Kasutaja avatar

Habanero
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Apr 2005, 23:12
Asukoht: Sajusaared

Lugemata postitus Postitas Habanero »

madone kirjutas:

... :D Endo peaks kah olema

Tulen jah! Enne lähen poodi ja ostan omale ehituses kasutatava tomumaski. Kuradi kuiv on.

Kui sa ei higista, pole piisavalt kuum.

ON: Husqvarna TE 610IE
OLI: Honda XRV "Africa Twin", Husqvarna SM 570R
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Habanero kirjutas:
madone kirjutas:

... :D Endo peaks kah olema

Tulen jah! Enne lähen poodi ja ostan omale ehituses kasutatava tomumaski. Kuradi kuiv on.

Sellega lämbud sa raudselt ära :lol:


mamps

Lugemata postitus Postitas mamps »

Oioi, see trass tundub ikka üsna ekstreemne olevat.

Minnes: Üle Kloostri jõe minuteada mujalt ei saavat kui Padise kloostri juurest asfalti mööda. Kas viimasel ajal on ka mingi otsem variant tekkinud?

Tagasi tulles: Ümber Veskijärve ei tea, võibolla tõesti mõnda rada mööda saab, kuigi mõni koht songiti põlengu kustutamisega ikka nii ära, et suur roomik ainsana vedas läbi, ATV-d oleksid uppunud.
Aga edasi piki Suursood Vädamale (Soolso-Hattu poole) - sinna kardaks küll igaveseks jääda. Millele Sa, Piipz, tuginesid kui selle juti sealt järvedest idas otse põhja tõmbasid?
Vaata xgis.maaamet.ee - Kiirpäring maaregistrist - Harju maakond, Padise vald, Hatu küla, katastritunnus 56201:001:0138 näitab päris täpselt mis sealpool on. Sellega lähete ikka päris rappa. Pealegi palun respekteerida looduskaitset - seal on Natura ala! Ja kui järele mõelda, siis vist liivakarjääride kandis on ka mootorsõidukitega liiklemine keelatud - kõre elupaik!
Ise olen mõelnud kunagi jalgratast seljas vedides piki Tänavjärve kagukalllast läbi roomata ja olen näinud, et mõned on seda teinud ka. Aga kes rasket enduurokat tassiks, sellist karu pole veel kohanud.

Kahjuks ei oska sinna midagi mõistlikku soovitada ka :(

Veel 1 pisiasi: tagasiteel seal kus Vihterpalu jõge ületada tahate, ei ole silda, Regio valetab. Läbi jõe saab sõita ainult vägaväga madala veeseisuga. Muidu tuleb minna pisut lõuna poolt, Hattu mõisa juurest.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ühesõnaga, geoape on praegu veel algstaadiumis ja kipub ära retsima mu tehtud logisid. mõned shortcutid on lihtsalt sirgeks joonistatud.

Kloostri jõest läheb ikka mööda asfaltteed üle :)

Ümber veskijärve läheb rada.

Suursoost läheb ka teerada läbi, maastikukaitsealadel me minuteada uusi radasi sisse sõitma ei pea :) kui keegi kuskil kinni jääb, siis ikka reas esimene, küll ülejäänud ta sealt välja tirivad ja siis uue suuna valivad. sellepärast üksinda metsas sõitmas ei käidagi

Regio kaarti ma ei kasuta, kasutan kõige viimasemat versiooni EOMapi omast, mis erineb regio omast just offroadi omaduste poolest.

Vihterpalust sõidame ikka minnes läbi, mitte tagasitulles, jällegi on geoape mu logi lõiganud sealt.

Ühesõnaga, ürituse mõte on ikka sõita, mitte lõhkuda, kui jamaks kisub, siis saame alati ringiga minna :)

Õige logi (mapsource) on nüüd siin:
http://piipz.com/ajutine/7_juuni.gdb

Viimati muutis Piipz, 05 Juun 2008, 21:19, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Ma tulen samuti, kuid mul on 16.30 FMX algamas ä.Peaks teoreetiliselt tagasi ka jõudma.
Ja no kui lõhkumise peale jutt läks, siis mina olen küll nõus natuke Evil Riding stiili tegema :mrgreen:

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Primo kirjutas:

Ma tulen samuti, kuid mul on 16.30 FMX algamas ä.Peaks teoreetiliselt tagasi ka jõudma.
Ja no kui lõhkumise peale jutt läks, siis mina olen küll nõus natuke Evil Riding stiili tegema :mrgreen:

Hea kummipea oled ju. Kell 16.30 tehakse väravad lahti. Üritus algab kell 18:00 ja ma tulen ka sinna ä.

p.s. modisin natuke veel rada ja jätsin rannamõisa looduskaitseala välja, seal on ikka suht jalgrada, mitte tee :)

Viimati muutis Piipz, 05 Juun 2008, 21:38, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Piipz kirjutas:
Primo kirjutas:

Ma tulen samuti, kuid mul on 16.30 FMX algamas ä.Peaks teoreetiliselt tagasi ka jõudma.
Ja no kui lõhkumise peale jutt läks, siis mina olen küll nõus natuke Evil Riding stiili tegema :mrgreen:

Hea kummipea oled ju. Kell 16.30 tehakse väravad lahti. Üritus algab kell 18:00 ja ma tulen ka sinna ä.

ONGI NII VÄ???

Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Primo kirjutas:

ONGI NII VÄ???

nii ongi :D
Pilt

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

naabid, telekast on palju parem vaadata seda :P


mamps

Lugemata postitus Postitas mamps »

Piipz kirjutas:

Ümber veskijärve läheb rada.

... kus vist ongi mootorsõidukitega liiklemine keelatud nende kõrede pärast.

Piipz kirjutas:

Suursoost läheb ka teerada läbi, maastikukaitsealadel me minuteada uusi radasi sisse sõitma ei pea :)

Iga jälg mille keegi kunagi on tekitanud, ei ole veel legaalne liiklustee. Suursoos on ka ranged piiranguvööndid kus ei tohi pläristada ja kui ma ei eksi, siis kavatsete just vähemalt ühte neist läbida. Kusagil on seal näiteks ka merikotka pesa.

Piipz kirjutas:

kui keegi kuskil kinni jääb, siis ikka reas esimene, küll ülejäänud ta sealt välja tirivad ja siis uue suuna valivad.

Ja nüüd loe veel korra tähelepanelikult mida paar rida ülalpool ise kirjutasid. Jee me kõik usume, et maastikukaitsealal te kinni ei jää vaid valite selleks korraliku maantee kus ruumi laialt :evil:

Piipz kirjutas:

Vihterpalust sõidame ikka minnes läbi, mitte tagasitulles, jällegi on geoape mu logi lõiganud sealt.

Parem ei kommenteeri lugemisoskust.

Piipz kirjutas:

Ühesõnaga, ürituse mõte on ikka sõita, mitte lõhkuda, kui jamaks kisub, siis saame alati ringiga minna :)

Mõni jama nagu näiteks hõõguv säde turbas lööb välja alles mitme päeva pärast ja süüdlasel pole halli aimugi et just tema selle põhjustas.
Iga 5 aasta tagant seal selline kuradi jama juba. Oleks aeg aru saada miks kuival ajal üldse ei taheta inimesi metsa lasta, mootorsõidukitest rääkimata.
Damn, kui te oleksite ise seda värki seal kustutamas käinud või oleks teie mets hävinud või koguni elamine ohus olnud ... (mul omal nii seda, teist kui kolmandat ette tulnud) - kujutan ette mida oleksite valmis sihukeste tolvanitega tegema!
(Vabandage väljenduse pärast, mõte jääb samaks, olen täiega tige ja loodan, et suutsin piisavalt põhjendada miks.)

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

mis krdi puuk sind hammustas. enne tahtsid metsa ronida, nüüd oled mingi proua loodusekstreem ise. võta pliiats kätte ja joonista ise midagi siis, mitte ära vingu siin. sina küsisid, mina vastasin, sa ei pea kõike tähthaaval läbi nämmutama. looduskaitsealadel ei ole keelatud sõita, kui pole spetsiaalselt sõidukid sellel alal keelatud. kui me näeme keelumärki, siis me lihtsalt sinna ei lähe. palju üks ratas damaget teeb, kui ta mudasse kinni jääb? ühe kerge triibu ainult. tsekka mida üks traktor teeb, kes metsas "heakorrastustöid" teeb. me ei suudaks seda aastaga ka järgi teha, mida tema ühe tunniga teeb.
mul on vanaema suvila kõrval 20 aastat vanad sügavad traktorijäljed and counting. samas see triip, mis mina sinna kõrvale joonistan, on järgmine päev juba läinud.

müü siis oma ratas maha ja käi jala, kui sa nii roheline oled :evil: sinu loogika järgi on kõik habeme ja turbaniga mehed terroristid?

ning kui üldse legaalsetest liiklusteedest rääkida, siis on vist eestis ainult kolm kohta, kus tohiks teelt välja keerata, üks nendest on näiteks männiku tankodroom. sellest karjäärist on nagu suht siiber ning ma võin seal tankodroomil sama hästi kõik põlema panna, kui kuskil mujal võsas kinni kaevates. ma kinnitan, et meie matk on heade kavatsustega ning me kindlasti ei planeeri ette mingite kotkaste ehmatamist ja igikeltsa lahtikaevamist. tule kaasa ja vaata oma silmaga, kui ei usu, meil käib ainult sõbralik kihutamine :) ja siis pärast võid viriseda, kui tahad :)

Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Mamps, teeb nüüd nii, et teiste tegemiste kohta ei mölise (jah, just nimelt Sina mölised hetkel) omamata mingitki aimu nendest inimestest, nende kavatsustest ja plaanidest kuidas vastav rada läbida.Ma olen metsas sõitnud, mõnes raskemas kohas ka puurinud, sattunud sõpradega eramaale põllule omaniku silma alla...Ja meie "kahjustused" olid palju väiksemad, kui koerad kaevavad oma sitta maa sisse...ja jumal tänatud, et ei ole sinusuguste paduroheliste puukallistajate otsa sattunud, sest vastasel juhul oleks meid maha lastud vist.Aga ei, inimesed on sõbralikud, kui pöördud nende poole sõbralikult.Sinu poole aga pole hetkel KEEGI pöördunud ja sina kukud inisema ja sõimama.
Võta hoog maha...

Challenge the Adventure.Ride The World

mamps

Lugemata postitus Postitas mamps »

Piipz kirjutas:

mis krdi puuk sind hammustas. enne tahtsid metsa ronida, nüüd oled mingi proua loodusekstreem ise. võta pliiats kätte ja joonista ise midagi siis, mitte ära vingu siin. sina küsisid, mina vastasin, sa ei pea kõike tähthaaval läbi nämmutama. looduskaitsealadel ei ole keelatud sõita, kui pole spetsiaalselt sõidukid sellel alal keelatud. kui me näeme keelumärki, siis me lihtsalt sinna ei lähe.

palju üks ratas damaget teeb, kui ta mudasse kinni jääb? ühe kerge triibu ainult.

müü siis oma ratas maha ja käi jala, kui sa nii roheline oled :evil:

Kulla noormees, ratas on mul sõitmiseks teedel (sealhulgas ka metsateedel), mitte rabas põdraradadel. Ja seaduste mittetundmine ei vabasta Sind ei kohustusest neid täita ega ka vastutusest.
Kaitsealadel ei käi asjad kahjuks nii nagu arvad.
Suuremate pahanduste vältimiseks tutvu palun: http://estlex.ee/estlex/kehtivad/AktTekst.jsp?id=70986:
§4
(7) Kaitsealal on lubatud sõidukiga sõitmine teedel ja maastikusõidukiga sõitmine kaitseala valitseja nõusolekul. Sõidukiga sõitmine väljaspool teid ja maastikusõidukiga sõitmine kaitseala valitseja nõusolekuta on lubatud järelevalve- ja päästetöödel, käesoleva kaitse-eeskirjaga lubatud töödel ning valitsemisega seotud töödel.

Palun mitte sõimata ega ülbitseda.
Kommenteerisin marsruuti kuna see tundus olevat lihtsalt nõrgalt ettevalmistatud ja arvasin, et nii mõnelegi ülejõukäiv.
Vabandust seltskonna tehniliste võimete ala- ja intelligentsi ülehindamise pärast. Teema pealkirjast ei saanud aru, et plaanite hardcore enduurode mudarallit looduskaitsealal ja mitte lihtsalt sõitmist kehvavõitu teedel raskematsorti masinatega kuhu ka algajaid sõbralikult oodatakse.
Viimasel juhul ehk oleksingi tahtnud osa võtta. Huligaanitsemisega ei tegele ega soovita teistelgi.

My bad, sorry, et valesse kohta sattusin kuna ilmselt ei tunne terminoloogiat.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ohjah.... lase üksi edasi siis :) kudumisega me tõepoolest ei tegele :)


Makz
Postitusi: 165
Liitunud: 24 Apr 2006, 14:09
Tsikkel: VFR 750F
Asukoht: Tartu/Saue

Lugemata postitus Postitas Makz »

Oh perkele. Päris huvitav tripp tõotab tulla teil. Kahju et ei jõua tulla jälle :(
Kloostri jõest saab niisama ka läbi sõita...Valgu-Juku on enivei jõest kõik vee ära tõmmanud ju :?


sil
Postitusi: 23
Liitunud: 09 Mai 2008, 09:10
Tsikkel: Honda XL650V Transalp
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sil »

kas teekonna orienteeruv pikkus on teada ?


Batman
Postitusi: 169
Liitunud: 24 Veebr 2008, 16:50

Lugemata postitus Postitas Batman »

130km sinna, 100 tagasi

kas kellegil tööriistad tulevad ka kaasa, kui peaks motikas ära lagunema või köis, mida veel võib vaja minna?

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Lugemata postitus Postitas madone »

Mamps palun võta mingi netikaart ette ja joonista sinna peale kust kaudu ei tohiks meie rada kulgeda ja põhjenda miks...

Ma vaatan ise kah veel täna selle kaardi üksi pulki üle!

Pealegi meie mõte ongi vältida kruusateid mis on siis sinu mõistes kehvemapoolsed teed? Kui me mööda neid terve laupäeva ringi laksaks siis päeva lõpuks näeksid sa välja nagu hall lumememm!

Sa saad metsas vägagi hästi hakkama ja kui kinni jääd siis on 6+ meest raudselt kes su kasvõi kaelani sopast välja tirivad.

Ja päris tõsiselt võiks kasutada oma roheluse resurssi mujal... illegaalsed prügikohad või võidelda selle vastu, et looduskaitse aladele maju ei ehitataks.

See ülimega mõnus rannariba mida sa siin täna kaitsed elu hinnaga ja taod siklimehi labidaga pähe, et seal ei tohi sõita - see kaitseala lastakse homme vabaks ja seal peal on 2 harvesteri ning 3+ buldoosrit. Kas siis on nagu normaalne, et noh.. kui ärimehed "asja ära ostsid" siis nüüd võib seal kõik persse keerata?!

Kaitseala teedel on lubatud sõidukiga sõitmine. Jalgrattaga sõitmine on lubatud ka väljaspool teid.

Viimati muutis madone, 06 Juun 2008, 09:13, muudetud 1 kord kokku.

Batman
Postitusi: 169
Liitunud: 24 Veebr 2008, 16:50

Lugemata postitus Postitas Batman »

ärge nüüd mampsi jutt nii hinge ka võtke, see ju ei vii kuhugi.
loomulikult me ei sõida eramaal, keset põldu ega maastikukaitsealal, samamoodi sõidame linnas ainult 50-ga! :D

Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Oeh Tafka viriseb ka juba kui virisemiseks läks:
Kahju,et algne teema mis oli tõesti mõeldud MAMMUTITELE ja ALGAJATELE on aia taha läinud.
No hard feelings aga Piipz,Madone,Batman ja hardcore endud mina liigitaks küll juba edasijõudnute/"tegijate" hulka.Ja edasijõudnute jaoks oli teema ju ka täitsa olemas:/
Rahulikust põristamisest ja vaiksest õppimisest, algajatele ja raskematele enduuro tüüpi ratastele, mis algselt oli selle teema mõtte on vaid hais järgi.
Te võite küll öelda,et ootate järgi jne aga algajad üritavad ikka teile järgi jõuda ja selle tõttu ületades natukene enda võimeid,mille tõttu võib asi kurvalt lõppeda.
Eks tuleb üksi sõitmist/põristamist edasi praktiseerida nagu varem.
Sõimake nägu täis jne aga see on minu arvamus.

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300

sil
Postitusi: 23
Liitunud: 09 Mai 2008, 09:10
Tsikkel: Honda XL650V Transalp
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas sil »

kuidas muud moodi sa paremini osavust ja kiirust õpid, kui oskajate järgi lasta. minu arust on see just hea, et osad "tegijad" teed teevad :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”