Raske endu metsaradadele(Harju)

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Suurem adventure & matkaenduro metsaradadel

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Kas Honda Varadero kvalifitseeruks? Hea meelega õpiks natuke, kuid kella üheteistkümneks jõudmisega on keeruline. Lähen täna (võib-olla ka rattaga) Mulgimaale ja alles homme tagasi. Seega kuidagi ei jõuaks kella üheteistkümneks Soodlasse. Hilisem minek ei tule kõne allagi?



Kasutaja avatar

Peet
Postitusi: 200
Liitunud: 21 Apr 2013, 14:38
Tsikkel: Tagaveoline
Asukoht: Tallinn/Soodla
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Suurem adventure & matkaenduro metsaradadel

Lugemata postitus Postitas Peet »

Juhuks kui ikka mingi plaan haudub tänaseks: Lubatud pussnuge Soodlas ei saja. Tuult kah veel pole.


Zinfandel
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Okt 2009, 11:21
Tsikkel: BMW 1200gs adv

Re: Suurem adventure & matkaenduro metsaradadel

Lugemata postitus Postitas Zinfandel »

Oleks ka homme tulemas kui kindel kell ja koht paika saaks!

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Ma sihin homme (pühapäeval) 1100 jägala lennuvälja, nagu plaan oli. Sealt edasi siis pillapalu&keskpolügoni suunas.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Üks enduro mõtleb täna minna kella kahe aegu Männikule vaatama kas ja kus seal sõita saaks. Muidu mootorrattaga sõidetud palju aastaid, aga alles sel aastal alustatud offroad-rattaga, eriti kogemusi ja oskusi pole. On mõni algaja veel, kes tahaks ühineda, teed näidata?


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Pühapäeva ennelõunal plaan minna Männikule maid avastama. Kui on huvilisi, siis PM või hyke@hot.ee kontaktiks.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Keegi laupäeval Tapa-Aegviidu vahele kanti udjama? Pole ise käind seal, ei julge üksi minna ka, võib-olla kellelgi mingi aimdus rajast ja tahaks ka minna?
hyke@hot.ee


koma2
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mai 2014, 20:51
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Pole päris kindel, mis kanti mõtled aga teed valdavalt kuivad ja tänavarehvidega läbitavad. Valge ja Soodla jõe äärne on muidugi soo ja sinna vist tõesti ei maksa üksi minna igaks juhuks.

kinni.JPG
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Sai käidud nii, et peterburi teelt sai keeratud Kursi peale ja sealt pandud mööda metsateid Soodla poole. Päris hea rada ja mõnusad kruusateed koos vahepealse muda ja muuga. Peab vaatama et ainult looduskaitsealadele ei satu. Kursi juures on ka mingisugune harjutusväljak, kus saab igast tõuse jm proovida. Soovitan. Kahjuks see nädalavahetus ei saa tulla.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Olid igati vahvad teed. See harjutusväljak sai leitud kergesti. Tõusud seal küll sellised lühemad ja kergemate killast, aga mõnus oli ikka.

Metsas leidus suht tänapäevane huvitav tualetipott...

Manused
2017-07-29-025.jpg

kopu
Postitusi: 293
Liitunud: 11 Mär 2005, 15:04
Tsikkel: KTM 250 EXC-F
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas kopu »

Härrased, kas keegi sellist võtet on proovinud, nagu alloleval lingil alates 05:30 näidatakse? Ma saan aru, et tegemist on mehega, kes sellise rattaga imesid teeb aga iseenesest päästmiseks päris äge nipp. Ning kas kodarvelg ka sellisele asjale vastu peaks?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Seda on kuskil videos enne ka näidatud, ma eelmine aasta huvipärast Männikul kontrollitud oludes Twiniga korra proovisin, a no ei tea, tulemused olid "less than spectacular" - ilusti otse tirimise asemel hakkas kuidagi tagaotsa ette vedama ja üleüldse tundus selline suht barbaarne värk. Võibolla kui kõvasti vaeva näha ja aretada köie rummule juhtimiseks mingid suunajad vms asjad, siis oleks asjal jumet, ilmselgelt see oleneb ka rattast. Seal videos on tal kuidagi kahtlaselt ideaalsed tingimused, esiratas toetub renni ühele servale ja köis teisele, reaalelus mis on tõenäosus et sobiv puu on mõistlikul kaugusel ja täpselt otse õige koha ees?

Kui ma oleks Chris Birch, siis ma ilmselt oleks sealt nõlvast lihtsalt lõdva randmega üles paugutanud, a kuna ma pole, siis tuleb rehvist õhk välja lasta, hoogu võtta, silmad hirmust kinni panna ja loota parimat :lol: Ja siis kui reaalsustaju suure pauguga tagasi koju on tulnud, teine tee otsida.

Muidu päris endurokatele pakutakse sellist vidinat: http://www.stuckmate.com/en/ , ma ei tea mis selle max kapasiteet on, aga videode põhjal tundub veidi pädevam lahendus.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Tort »

Millise rehvirõhuga sõidate, kui asfalt ja kruus pooleks ja natuke muda ka vahele?


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Rehvirõhk vist rattati nii erinev, et keeruline võrrelda. Mul 178 kg kärakas ja sellel rehvirõhud väga madalal, et oleks pehmes pinnases pidamist. Ees ja taga tsipa alla 1 atmosfääri. On aru saada, et teravamad kivid head ei tee aga olen selle riski teadlikult võtnud.

Kui kinni jääb siis pole muud teha kui käänata ikka ratas külili maha, toppida kõiksugu metsast leiduvat kraami alla, lükata ratas püsti, siis uuesti külili, uuesti kraami ja lõpuks saabki liikuma. Võib-olla kellelgi on paremaid nippe? Seda siis juhul kui külje peale lohistamine on võimatu.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

See nv sai veel sõita, lubab vist mõned head nädalad veel. Tahaks avastada rohkem teid Harjumaa äärealadel, naabermaakondadeski. Gmapsi järgi midagi leiame, aga üldiselt on 2 m kõrge rohi ja edasi-tagasi sõidud, teed lõppevad ära. Kui mõni teadjam viitsiks linke visata sõidetavatest kõrgepingeliinialustest, trassidest, sihtidest, väljaveoteedest jne, oleks väga hea! Veel parem oleks kui viitsiks teed näidata.


Suli
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Jaan 2015, 20:17
Tsikkel: KTM
Tänanud: 1 kord

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Suli »

Kui päris jäätama ei hakka siis oleks plaanis 19 oktoobril teha trip tallinnast soodla ringile. Sõidaks raudtee ja kanali äärt soodlasse. Kui kellelgi huvi võib ühineda

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Suli kirjutas: 07 Okt 2019, 20:34

Kui päris jäätama ei hakka siis oleks plaanis 19 oktoobril teha trip tallinnast soodla ringile. Sõidaks raudtee ja kanali äärt soodlasse. Kui kellelgi huvi võib ühineda

Mul on teoreetiline huvi. Kui hardcore see rada on? Kui sa peaksid valima antud skaalala siis kus see asub:

  • väga raske

  • pigem raske

  • pigem kerge

  • väga kerge

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oil kirjutas: 06 Okt 2019, 21:28

See nv sai veel sõita, lubab vist mõned head nädalad veel. Tahaks avastada rohkem teid Harjumaa äärealadel, naabermaakondadeski. Gmapsi järgi midagi leiame, aga üldiselt on 2 m kõrge rohi ja edasi-tagasi sõidud, teed lõppevad ära. Kui mõni teadjam viitsiks linke visata sõidetavatest kõrgepingeliinialustest, trassidest, sihtidest, väljaveoteedest jne, oleks väga hea! Veel parem oleks kui viitsiks teed näidata.

Maa-ameti kaardilt leiad pisut enam teid äkki: https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maanteeamet
Kuna Maaamet pakub oma serveris WMS teenust siis saab neid kaarte eraldi kihina OSMAND'isse lisada.
Täpne protseduur on mulle teadmata aga kui keegi teab siis võiks siinkohal jagada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Mööda kanaliäärt ja raudteeäärt Soodlasse on pigem kerge.

Tänud, Mäkk. Maaametit kasutame, kuna seal kaart pisut parema eraldusvõimega ja uuem kui gmaps. Aga teid ma sealt ei otsi. St. ideaalis ma ei otsi üldse teid vaid mingit kujuteldavat joont kõrgepingeliini all, kus on hiljuti traktoritega võsa võetud ja nüüd rada järel :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ilmaradar näitab, et täna (L. 12. Okt) Eesti kohal vihmapilvi pole. Plaanin Tallinna suunalt läänepoolset TETile mammutiga hullama minna. Hea oleks kellegagi koos minna. Stardin kell 11:30 - 12 Keila Olerexist, aeg sõltub natuke sellest, kas keegi lööb kampa või mitte.
Kontakt XXXXXXXX (saada ntx SMS, et tuled)

Taustainfoks: ma olen aeglane ja sõidan nagu sinu vanaema.

Manused
Screenshot_2019-10-12-09-50-27-644_com.apalon.weatherradar.free.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 12 Okt 2019, 09:43

Ilmaradar näitab, et täna (L. 12. Okt) Eesti kohal vihmapilvi pole. Plaanin Tallinna suunalt läänepoolset TETile mammutiga hullama minna. Hea oleks kellegagi koos minna. Stardin kell 11:30 - 12 Keila Olerexist, aeg sõltub natuke sellest, kas keegi lööb kampa või mitte.
Kontakt 5Ioo646 (saada ntx SMS, et tuled)

Taustainfoks: ma olen aeglane ja sõidan nagu sinu vanaema.

Anna siis teada kas oli väga mudaauk

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mac,vaheta ilmapakkujat,Lääne-Virus kallab hoovihma varahommikust niiumbes iga poole tunnitagant ja erineva tugevusega tuule iilidega.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Sciev »

ilmateenistus.ee on kõik, mida vaja. :bsmile:

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Raki[/mention]. Kõik on suhteline. Minu arust väga mudane polnud aga ma sain selle sõidu käigus teada, et Heidenau K60 Scout muutub märja, mudase põllu- ja metsatee peal slickiks ja siis polegi väga vahet, kes on väga mudane või ainult natuke mudane. Pidamist eriti pole. Siiski, kokkuvõttes oli tore. Alustasime kolmekesi Keilast ja lõpetasime Väänlas.

[mention]Sciev[/mention], eesti ilmaennustuse järgi võiks arvata, et päev läbi sadas igal pool.

[mention]franz125[/mention], meil oli nii nagu radarikaart näitas, pilved läksid siitkandist kella 12 paiku ära (Ida-Virusse) ning pärast seda oli üsna OK, enamasti pilvealune aga kohati ka päikesepaistet ning paar pilvetupsu tuli meist üle - ei midagi tõsist või häirivat.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Dam miks see k60 slikiks muutub. Tahtsin seda just transalpile osta

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Raki kirjutas: 12 Okt 2019, 19:42

Dam miks see k60 slikiks muutub. Tahtsin seda just transalpile osta

Eks see pinnasest olene...
Kitib klotsivahed täis ja siis pole vahet, mis muster enne oli.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]yeekim[/mention], teistel olid mingid muud, päris nupurehvid all. Neil igatahes mustrit täis ei kittinud nii nagu mul.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kui ikka PÄRIS nupp on, siis küll. Räägime ikka enduuro rehvist, millel on 100 häda, kuna üritatakse teha sobivaks enam-vähem kõikidel pinnastele.
Võtame kasvõi kõige klotsisema KAROO või KC90- sigalibedad mudas, murul ja ülla-ülla:märjal asfaldil.
Kogemus siis TDM'i päevilt.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas oil »

Mul Mitas C-02 taga. See kitib täis aint äärmuslikult savises mudas, mujal ei kiti. Ja siis kui kitib, tuleb lihtsalt peale keerata ja viskab mustri puhtaks, vedu taastub. Maci ratast proovisin korra, sellega oli jah selline... hõljumise tunne.

Ilm oli hea. Tagasiteel sain 50 km sõita tössi tagarehviga - lampi keset maanteed läks katki. Rehvivaht aitas vaid korraks, ilmselt oli siselohv ikkagi liiga puruks kulunud või midagi, hiljem selgub. Koju vedas ära, üle 50 km/h ei sõitnud, velge ei kahjustanud, hiljem krutin maha ja vaatan mis seal toimub.

Mudaauk see osa TETist meil ei olnud. Eriti. Mõned väga sügavad veelombid tekitasid põnevust. Mujal sai läbi pressitud, põhjatuid laukaid ei leind.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Raske endu metsaradadele(Harju)

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Seal oli vist mingi tõsisem mudaauk: "Vesi ulatus peaaegu paagini ja ma ei jaksanud mootorratast liigutada ei edasi ega tagasi..." :D
https://parnu.postimees.ee/6800264/gale ... atonirajal

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”