Kukkumine ja taastumine

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Pira »

Küsiks inimestelt kes on kogenud katkist rangluud...
Kas arsti juures peab jalaga ukse lahti lööma et se plaat sisse pandaks?? Nädal möödas ja käisin kordus pilti tegemas ja kondid üksteisest nihkes 1,5-2 cm ja arst vaatab tõsise näoga otsa ja ütleb et see jumala normaalne :shock: küsisin mitu korda et mis asi neid siis kokku tõmbab või kasvab nende vahele luu nii nagu nad praega on ja hiljem on mul rangluu nagu amordi alumine liigend siis sellele ma vastust ei saanud.
Nii et kellel ilma plaadita pandud kuidas resultaat on??

EDU!!



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Pira kirjutas:

Küsiks inimestelt kes on kogenud katkist rangluud...
Kas arsti juures peab jalaga ukse lahti lööma et se plaat sisse pandaks?? Nädal möödas ja käisin kordus pilti tegemas ja kondid üksteisest nihkes 1,5-2 cm ja arst vaatab tõsise näoga otsa ja ütleb et see jumala normaalne :shock: küsisin mitu korda et mis asi neid siis kokku tõmbab või kasvab nende vahele luu nii nagu nad praega on ja hiljem on mul rangluu nagu amordi alumine liigend siis sellele ma vastust ei saanud.
Nii et kellel ilma plaadita pandud kuidas resultaat on??

EDU!!

Minul kogemus olemas(miski 16a tagasi) ja s*****i ta kasvab!
Kõigepealt tehti pilt ja üritati tablettidega ravida :wack:
Siis kui käsi ikkagi ei liikunud, siis läksin iseseisvalt Seppo kliinikusse (w) ja seal tuvastati kiirest rangluu murd. Kuna asi oli juba kokku kasvanud siis lahtimurdmisest keeldusin.
Nüüd siis parema õla juures 1,5cm "muhk"

Edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

poroloon
Postitusi: 58
Liitunud: 20 Mai 2007, 14:42
Asukoht: rakvere

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas poroloon »

Kukkusin eelmisel aastal rangluu otsa lahti. Luu ise oli terve. Ma ei oska öelda kui suur see vahe oli, aga luu oli silmnähtavalt üleval. Liigutada muidugi ka ei saanud-jube valus oli. Nii Rakvere haiglas kui Mustamäe haiglas öeldi, et tuleb operatsioon teha. Mustamäel tehtigi 6 cm tõmblukk ja puuriti luu sisse augud ja pandi kuidagi kinni. Metalli ei kasutatud- öeldi, et ilma metallita on hiljem lihtsam-pole muret, et midagi hakkaks loksuma või peaks uuesti lahti võtma. Aga kordan- mul ei olnud luu katki, vaid õlapoolne ots oli lahti. Operatsioon kestis u. 1,5 tundi, kaks päeva haiglas ja hiljem u. 3 nädalat käsi kaelas, valuvaigistid ja teovõimetu. Nüüd aasta hiljem valu ei ole, liigub enamvähem samamoodi nagu enne, aga jõudu on vähem kui enne (harjutustega parandatav kindlasti) rangluu on koledalt kõrgem kui terve pool.

Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

Panin ka eelmine suvi külje maha ja lonkasin nädal aega oma põlve. Täna üritasin mingit trikki teha jalgrattaga ja kukkusin mitte eriti kõvasti pikali, täpselt samasse kohta lõi valu. Nüüd lonkan jälle veits. Äkki sain mingi trauma eelmine suvi? Aga kuidas seda ravida saab? Ei tahaks kärnatades jälle mingi pisikese kukkumise peale longata.

Kasutaja avatar

priit50
Postitusi: 79
Liitunud: 16 Veebr 2010, 18:56
Asukoht: PÄRNU
Tänanud: 1 kord

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas priit50 »

Kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi :ner: :bsmile:

FB: ilge.ee
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Enn »

Pira kirjutas:

Küsiks inimestelt kes on kogenud katkist rangluud...
Kas arsti juures peab jalaga ukse lahti lööma et se plaat sisse pandaks?? Nädal möödas ja käisin kordus pilti tegemas ja kondid üksteisest nihkes 1,5-2 cm ja arst vaatab tõsise näoga otsa ja ütleb et see jumala normaalne :shock: küsisin mitu korda et mis asi neid siis kokku tõmbab või kasvab nende vahele luu nii nagu nad praega on ja hiljem on mul rangluu nagu amordi alumine liigend siis sellele ma vastust ei saanud.
Nii et kellel ilma plaadita pandud kuidas resultaat on??

EDU!!

Mul on ka korra rangluu läinud, 3-ks tükiks, ja see pandi küll plaadiga kinni, hiljem võeti plaat ära. Aga üldjuhul rangluud ei paigata, kasvab ise kinni, see on reegel. Iga luumurd on ohtlik ja võib jätta eluaegse jälje, see saatus on minu arust motosporti sissekirjuatud :|

n
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Pira kirjutas:

Küsiks inimestelt kes on kogenud katkist rangluud...
Kas arsti juures peab jalaga ukse lahti lööma et se plaat sisse pandaks?? Nädal möödas ja käisin kordus pilti tegemas ja kondid üksteisest nihkes 1,5-2 cm ja arst vaatab tõsise näoga otsa ja ütleb et see jumala normaalne :shock: küsisin mitu korda et mis asi neid siis kokku tõmbab või kasvab nende vahele luu nii nagu nad praega on ja hiljem on mul rangluu nagu amordi alumine liigend siis sellele ma vastust ei saanud.
Nii et kellel ilma plaadita pandud kuidas resultaat on??

EDU!!

Kui luuotsad omavahel kokku ei puutu siis ei saa seal ka mingit erilist luukasvu tekkima hakatagi...tuginen ortopeedi jutule oma katkise reieluu põhjal, mis peale 8 kuulist ootamist uuesti lahti "murti" ja luuplastikat tehti, peale seda oli kolme kuu möödudes progress missugune!

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Pira »

Nüüd siis möödas 5 nädalat ja tehti uus pilt sellest rangluust (vahe mõõdeti ja vahe 18mm) ja vägisi hakka uskuma sinu ortopeedi juttu et kui otsad kokku ei puutu siis ei saa seal midagi ka toimuda kuna progress ümmargune null. Mina pildilt ei märganud midagi aga arst vahetas kontrastsust siis oli niidi jämedust valgust näha ja ta ütles et mingi õhkõrn asi on sinna tekkinud ja oligi kõik, hilem ütles et tema läheb puhkusele ja kui ma veel tahan pildistama tulla siis helista registratuuri ja siis äkki leitakse keegi kes sind üle vaatab. Kogulugu :wack:

Täna siis leidsin need rohud millest siin jutt oli ja vaatan kas on abiks ehk saab omal nahal seda mägede poegade rohtu testitud. (togi)

EDU!!

Kasutaja avatar

real
Postitusi: 199
Liitunud: 05 Juun 2005, 22:08
Tsikkel: Yamaha XJ900, VStrom 650
Asukoht: Võrumaa, Värska

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas real »

jegesmesh kirjutas:

Panin ka eelmine suvi külje maha ja lonkasin nädal aega oma põlve. Täna üritasin mingit trikki teha jalgrattaga ja kukkusin mitte eriti kõvasti pikali, täpselt samasse kohta lõi valu. Nüüd lonkan jälle veits. Äkki sain mingi trauma eelmine suvi? Aga kuidas seda ravida saab? Ei tahaks kärnatades jälle mingi pisikese kukkumise peale longata.

Tihti ongi nii, et mingi vigastus jääb kauaks ajaks, aastateks, tunda andma. Peab lihtsalt väga ettevaatlik olema, aga kui trikke edasi teha, siis võib see asi vaid halvemaks minna ja pensionieas kõnnid karkudega, niiet edu.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Pira kirjutas:

Nüüd siis möödas 5 nädalat ja tehti uus pilt sellest rangluust (vahe mõõdeti ja vahe 18mm) ja vägisi hakka uskuma sinu ortopeedi juttu et kui otsad kokku ei puutu siis ei saa seal midagi ka toimuda kuna progress ümmargune null. Mina pildilt ei märganud midagi aga arst vahetas kontrastsust siis oli niidi jämedust valgust näha ja ta ütles et mingi õhkõrn asi on sinna tekkinud ja oligi kõik, hilem ütles et tema läheb puhkusele ja kui ma veel tahan pildistama tulla siis helista registratuuri ja siis äkki leitakse keegi kes sind üle vaatab. Kogulugu :wack:

Täna siis leidsin need rohud millest siin jutt oli ja vaatan kas on abiks ehk saab omal nahal seda mägede poegade rohtu testitud. (togi)

EDU!!

No mul selle laksuga vedas igatepidi...esiteks auto järgi, kes mulle ette sõitis, sõitis kiirabiauto, kes mu kohe peale korja s ja Tartu Ülikooli Kliinikumi toimetas. Kirurgiks ja ka hilisemaks raviarstiks sattus sel ööl olema TÜK Traumatoloogia ja Ortopeediakliiniku juhataja/ortopeed Aivar Pintsaar. Igati muhe vend ja hea arst! 2 päeva peale teist oppi käsutas omale jalale ja kõndima! Just selle eesmärgiga, et luuotsad kokku vajuks ja hakkaks tekkima luukasv.

See selleks...kui sul on seal luuotste vahel 18mm vahe...millest? Midagi on sealt vahelt puudu, tükk väljas?

Aga jõudu ja pikka meelt ning kiiret paranemist.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Pira »

See selleks...kui sul on seal luuotste vahel 18mm vahe...millest? Midagi on sealt vahelt puudu, tükk väljas?

Ei ole tükki puudu....kaugus on õige aga üks luu on ees pool ja teine taga.... kui kokku kasvab peaks sirge koht jääma nagu Z :D
Kus juures luu on puru diagonaalis ja plaadi panekul oleks kasvu pinda üle 2 cm ja oleks juba unustatud olnud aga sellega ongi nii, et oleks vanaemal munad oleks ta vanaisa :D

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Pira kirjutas:

See selleks...kui sul on seal luuotste vahel 18mm vahe...millest? Midagi on sealt vahelt puudu, tükk väljas?

Ei ole tükki puudu....kaugus on õige aga üks luu on ees pool ja teine taga.... kui kokku kasvab peaks sirge koht jääma nagu Z :D
Kus juures luu on puru diagonaalis ja plaadi panekul oleks kasvu pinda üle 2 cm ja oleks juba unustatud olnud aga sellega ongi nii, et oleks vanaemal munad oleks ta vanaisa :D

Ohhh joppantoonio...no siuksed asjad peaks ikka platega kinni tõmbama arvan mina.

Ühest teisest teemast:

breva kirjutas:
Antik kirjutas:

kokku kasvab paari nädalaga, kui korralikult hoiad ennast vagusi. täieliku paranemiseni, kus enam ei andnud tunda, läks mul umbes aasta... sõidan harva minikrossikaga, pole küll päris sama mis suur krossikas, kuid mingeid kõrvalmõjusid pole täheldanud. p.s. olen kuulnud kuskilt, et murdunud rangluu pidavat kokku kasvades tugevam olema, kui originaalis. ei tea kas vastab tõele...

...see sõltub kas kasvab kokku ots-otsaga või on nihkes ja kasvab kokku nn. kallusega(see on organismi poolt tekitatud võiks öelda luu arm). Esimesel juhul on ehk tugevus samaväärne originaaliga, teisel juhul kindlatsi nõrgem!

jegesmesh kirjutas:

Ma tõesti ei tea kui hästi ta mul fikseeritud on, mingisugune pikk sidemetaolisest asjast tehtud köis on tõmmatud nii, et õlad oleks taga. Aga õlad liiguvad ikka ette ja taha ka õrnalt, see on väga hull?
Kurat, pesema ei oska ka ma nüüd minna :roll: .

...ranitsside on selle sideme nimi mis nagu ranitsarihmad õlad taha tõmbab, kui ei tõmba või liikuma annab siis tuleb pingutada, sellest sõltubki kokkukasve kvaliteet, kui otsad üksteise kõrvale nihkuvad siis hakkabki paranema nn. kallusega.
Profisportlastel ja veel teatud juhtudel ravitakse seda murdu ka rangluu naelastamise ehk siis kirurgilisel teel, et ära hoida otste nihkumist.
Head paranemist
dr.Breva

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Panthera kirjutas:

Kukkusin kunagi peaga vastu puud, niivisi et kiiver pilbasteks...
Siiamaani annab tunda :mrgreen:

Tunda on! (lol)

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Panthera kirjutas:

Kui muud asjad kõrvale jätta siis peavalud on need, mis tunda annavad :mrgreen:

Tuleb vähem juua... :mrgreen:

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Tirts
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Mai 2009, 00:03
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Tirts »

Küsimus just taastumise poole pealt - oskab keegi meniskivigastusega seoses nõu anda? Opil on käidud ja põlv enam (eriti) valu ei tee, samas on ta aga nõrk ja reielihased pole täielikult taastunud. Haiglast kaasa antud paberi järgi sai harjutatud küll, aga need olid pigem esmaseks jala liikumasaamiseks.
Võibolla on kellelgi juba läbikäidud tee ja oskab harjutusi/spordiala soovitada vigastatud põlve ja jala tugevdamiseks?

The Wolf looked at the three little houses with pigs in them and thought: Pork City!
Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas korke »

Ujumine on asi mis taastab ning ravib enamus asjad ära .

Tirts kirjutas:

Küsimus just taastumise poole pealt - oskab keegi meniskivigastusega seoses nõu anda? Opil on käidud ja põlv enam (eriti) valu ei tee, samas on ta aga nõrk ja reielihased pole täielikult taastunud. Haiglast kaasa antud paberi järgi sai harjutatud küll, aga need olid pigem esmaseks jala liikumasaamiseks.
Võibolla on kellelgi juba läbikäidud tee ja oskab harjutusi/spordiala soovitada vigastatud põlve ja jala tugevdamiseks?

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

argo
Postitusi: 376
Liitunud: 06 Juun 2008, 16:31
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas argo »

Panthera kirjutas:

kus istudes paned jalad ühe huinjaa alla ning siis hakkad jalgu sirgu ajama. (jalasirutuspink oligi vist selle asja nimi.).

:mrgreen: :mrgreen: (lol) :bsmile:

| Uuendan ja konverteerin vananenud foorumeid ning nende andmebaase | Muu IT abi |

Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Tirts kirjutas:

Küsimus just taastumise poole pealt - oskab keegi meniskivigastusega seoses nõu anda? Opil on käidud ja põlv enam (eriti) valu ei tee, samas on ta aga nõrk ja reielihased pole täielikult taastunud. Haiglast kaasa antud paberi järgi sai harjutatud küll, aga need olid pigem esmaseks jala liikumasaamiseks.
Võibolla on kellelgi juba läbikäidud tee ja oskab harjutusi/spordiala soovitada vigastatud põlve ja jala tugevdamiseks?

Väga oleneb ka arstist, kes lõikas. Minul parem põlv kahel korral lõigatud meniskiga. Esimese korra järel, kui Tallinnas Mustamäel lõigati, oli põlv pikalt paistes, olin 3 päeva haiglas ja hiljem käisin veel korduvalt vett välja võtmas. Ka taastus halvasti. Väga pikalt olid valud põlves, liikuvus piiratud jne. See oli siis üle 10 aasta tagasi ja sinna jäi ka minu poolprofisportlase karjäär.

Teist korda lõigati 1.5 aastat tagasi Raplas. Koju sain samal õhtul, kui pilt narkoosist selgeks sai. Põlv on praeguseks viimase 12 aasta parimas vormis, külmaga sõites ainult kipub tundlikuks muutuma.

Mina olen teinud hästi kerge käiguga rahulikku jalgrattasõitu, ujuine kindlasti, olen jala ettetõsteid teinud kuskil lauapeal istudes. Ja kindlasti saunas talvel käies, hõõrun lumega.

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Enn »

Lähen just homme oma esimesele taastusravi seansile. Murdsin talvel suusatades sääreluu põlve mineva otsa, võeti puusast luukudet ja ehitati uuesti üles, klamber ka sisse muidugi. Olen siiani karkudega ringi kooberdanud :cry: .
Kui kuulen midagi head, annan teada.

n

Papper

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Papper »

Minul soovitas arst pärast meniski oppi samuti sõita jalgrattaga, ujuda (ainult mitte konna) ja teha astmele tõusu. Eesmärk oli tugevdada lihaseid. Mul võttis täielik taastumine ikka 6 kuud. Lisaks soovitas veel võtta mingeid tablette, mis peaksid andma nn määret. ( glükosamiin või midagi sarnast).
Rangluuga lasin endale panna plaadi. Proovisin poolpäeva rihmadega käia, aga väga ebamugav. Plaadiga sain 2 nädala pärast juba tsikliga sõita.
Aga mul ühele sõbrale soovitati ja ta käis ka spetsiaalses masaažis, samuti paranes ruttu, igatahes 4 nädalaga oli samuti sadulas.

Kasutaja avatar

Tirts
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Mai 2009, 00:03
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Tirts »

Teist korda lõigati 1.5 aastat tagasi Raplas. Koju sain samal õhtul, kui pilt narkoosist selgeks sai. Põlv on praeguseks viimase 12 aasta parimas vormis, külmaga sõites ainult kipub tundlikuks muutuma.

Siit järeldus, et ei ole need väikelinnade haiglad ja arstid alati nii hullud midagi. Pikk jutt kokku võttes tehti mul opp Põlvas, traumapunktis käimisest läks opini 5 päeva Tartus pakutud enam kui 3-kuuse järjekorras ootamise asemel. Põlvas jäeti küll mõneks päevaks haiglasse, aga toit oli hea ja aeg lausa lendas raamatuid lugedes, nii et kurta polnud midagi :wink:

Igatahes tänud rahvale soovituste eest ja kõigile teistele vigastele kiiret paranemist!

The Wolf looked at the three little houses with pigs in them and thought: Pork City!

matcho
Postitusi: 255
Liitunud: 27 Veebr 2007, 21:37
Tsikkel: hetkel rattatu

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas matcho »

minul op-ist 5 nädalat möödas ja tuleva nädal hakkan ravivõimlemises käima . rangluu ja abaluu vahelise liigese suutsin lahti kukkuda endal , liigese sidemed puruks ilusti mille tulemusena tehti kaks oppi .
puuriti augud nii rangluu , kui ka abaluu sisse ja tõmmati mingi lindiga kokku omavahel . natuke teeb veel valu ja õlg väsib jubedalt ära ,kui käsi kaelas ei ole .
taastusravi arst ennustas täielikku taastumist, aga seda alles 2,5 kuu pärast .

Krt oleks veel et talvel, aga et hooaja alguses kohe .....fck
loll pea on kere nuhtlus ....

parem kaks politseid ees kui üks taga ....

zx12r

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas zx12r »

Ei ole küll seni ühtegi luud murnud ega ühtegi liigest nihestanud, kuid paar aastat tagasi juhtus siiski üks napikas. Sai ühest hoovist tee peale välja pööratud ning samal hetkel olid tsikli pöörded põhjas, tagaratas alt läinud, masin vänderdas korraks ühele poole, tekkis kuskilt mingi jõnks ja hüppega teisele poole. Mina lendasin pealt minema, kiirus võis olla nii 10 km/h. Ajasin end püsti, pea natuke huugas, lükkasin tsikli püsti, võtsin maast küljest tulnud kukkumispunni, istusin peale ning sõitsin edasi (liiklus oli tihe, taga ootas palju autosid). Sõitsin nii 4 km jagu edasi, bensukasse, jäin seisma ning hakkasin mõtlema, et mis nüüd juhtus ja KUS MA OLEN? :D Nimelt ma ei mäletanud tol hetkel eriti midagi. Siis vaikselt hakkas koitma - panin matsu, sõitsin vales suunas...

Olin enne tsiklit eriti hoolsalt pesnud. Et paremini ligi saada, sikutasin siduri- ja piduritrossi edasi-tagasi lenksu juurest. Gaasitross jäi kuidagi valesse olekusse ümber toru, nii kui parempöörde tegin keeras lenks ka trossi pingesse ning tollane bike ka alt kadus.

Varustus päästis minu ning kukkumispunnid tsikli (ühele gondlil oli nii rusikasuurune kriibitud-kraabitud koht ainult, siduriheebel läks ka loomulikult). Pea veel valutas paar tundi ning siis oli kõik korras.

Kasutaja avatar

marxius
Postitusi: 144
Liitunud: 14 Juun 2008, 01:36
Tsikkel: Suzuki GSX-R600
Asukoht: Tartu

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas marxius »

Vasakut põlve lõikas mul A. Pintsaar. Pärast oppi oli jalg tükk aega nõrk. Igasugune jooksmine ja muu liigutamine oli ebamugav. Aega läks 5 aastat, ennem kui "ravi" leidsin. Jõusaalis sundis tuttav tõstja vägisi jalaharjutusi tegema. (Neid oli takistanud ka vasaku jala reieihase rebend). Esimene trenn lõppes pärast 10't minutit jalakrampidega. Pärast paari kuud sai juba rahulikult ilma põlvetoeta 100kg'ga kükitud. Pärast 6 kuud oli raskus jõudnud 200'ni ja jalgadest igasugune ebamugavus kadunud. Minu järelduseks on see, et oli vaja pidevat ja rasket trenni, et sidemed ja lihased oleksid pingul ja hoiaksid põlve koos.
Läbi pidevate krampide (siin aitas magneesium) ja valude sai ikka jalg liikuma uuesti.

Tirts kirjutas:

Küsimus just taastumise poole pealt - oskab keegi meniskivigastusega seoses nõu anda? Opil on käidud ja põlv enam (eriti) valu ei tee, samas on ta aga nõrk ja reielihased pole täielikult taastunud. Haiglast kaasa antud paberi järgi sai harjutatud küll, aga need olid pigem esmaseks jala liikumasaamiseks.
Võibolla on kellelgi juba läbikäidud tee ja oskab harjutusi/spordiala soovitada vigastatud põlve ja jala tugevdamiseks?

Ka 600'ne on ratas.

gangsta
Postitusi: 767
Liitunud: 10 Nov 2003, 17:30
Asukoht: Tallinn/Gsx-750R K1

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas gangsta »

marxius kirjutas:

Minu järelduseks on see, et oli vaja pidevat ja rasket trenni, et sidemed ja lihased oleksid pingul ja hoiaksid põlve koos.

Nõelravi peaks ka analoogselt toimima?

Kasutaja avatar

marxius
Postitusi: 144
Liitunud: 14 Juun 2008, 01:36
Tsikkel: Suzuki GSX-R600
Asukoht: Tartu

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas marxius »

Minu kogemuste põhjal jäi nõelravi nõrgaks, ehk mina toimet ei tundnud.
PS! Rattaga ma kukkund pole, vaid vigastused on tulnud spordist.

gangsta kirjutas:
marxius kirjutas:

Minu järelduseks on see, et oli vaja pidevat ja rasket trenni, et sidemed ja lihased oleksid pingul ja hoiaksid põlve koos.

Nõelravi peaks ka analoogselt toimima?

Ka 600'ne on ratas.
Kasutaja avatar

Tirts
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Mai 2009, 00:03
Asukoht: Põlvamaa

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Tirts »

Minu järelduseks on see, et oli vaja pidevat ja rasket trenni, et sidemed ja lihased oleksid pingul ja hoiaksid põlve koos.

Eks vist iga vigastusega toimub "kõrvade vahel" mingi nõks (minul vähemalt küll) ehk siis jääd alateadlikult vigastatud kohta hoidma, eeldades, et see on hell ja nõrk jne. Ainus lahendus ongi teadlikule sunnile ümber lülituda. Sellega seoses - ei pruugi küll universaalne reegel olla, aga ma kippusin peale oppi järjekindlalt põlvekaitset kandma. Alles siis, kui sellest loobuda otsustasin, muutus põlv tunduvalt kindlamaks ja tugevamaks, võibolla paranenud verevarustuse, suurenenud liikuvuse vms pärast. Ehk siis jälle see kõrvade vaheline teema, ei saa ennast lõpmatuseni vati sees hoida :roll:

Lisaks veel, et arsti sõnul ei ole meniskivigastuseks erilist matsu vajagi, piisab ka sellest kui nö "külm" jalg järjepidevalt koormust saab ja lõpetadki vigasena. Et siis hoidkem oma põlved soojas :wink:

The Wolf looked at the three little houses with pigs in them and thought: Pork City!
Kasutaja avatar

No_name
Postitusi: 211
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:31
Tsikkel: Varsti tuleb..

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas No_name »

Aasta tagasi ei suudetud rapla haiglas nüüd küll midagi korda saata. Minu käest tehti pilt ja pandi kipsi. Öeldi ,et saab korda.. pole midagi. Käsi valutas meeletult mõned päeva. Loogiline ,et peabki valutama aga see valu ei olnud normaalne. Magada ei saanud, süüa ei tahtnud, juua ei tahtnud.. Silmini käsimüügi tablette ennast täis söönud valutas ikka. Käisin kohapeal ,et midagi ikka valesti. Kirjutati ainult retspeti valuvaigistid. Päevas tohtis ainult kaks võtta, see tõmbas täiesti laksu alla. Isa kõrvalt ütles ,et näen välja nagu liiminuusutaja. Ikkagi ei aidanud, paar päeva suutsin kannatada ja käisin igal õhtul haiglas süsti saamas ,et saaksin magama jääda. Üks hetk sai selgeks ,et midagi väga valesti. Läksin linna, seal tehti pilt ja õhtuks oli eraakorralisena opilaual. Seal küsiti ainult, et kus ma nii kaua olin. Kaks radiaalluud pooleks. Üks oli täpselt liigese juurest puruks ja luuotsad vaatasid risti. Mitte kuidagi ei oleks saanud see kokku kasvada. Võite ettekujutada, mida see tähendas. Mu kolm kõige pikemat sõrme olid kõik ühepikad, sest nukid liikusid sissepoole. Nüüd ilutsevad käel pikad õmbluse jäljed ja lauasahtis vedeleb peotäis metalli, mis kätte pandi ja hiljem välja võeti (jäi taastusravi ja üldse liikumist segama. Osad kruvid oli nii paigaldatud)

Aga taastumisest, võin öelda ,et ärge heitke meelt. Minul läks pool aastat, et üldse mingeid tulemusi näha. Ma olin täiesti masenduses ja mõtlesin ,et saadan kõik asjad pikalt. Lihtsalt käid ja käid, ei ole tulemust. Taastusravi arst ütles ,et nii suurtest traumadest taastuvadki inimesed kaua. 1-2 aastat. Minul on tulemused tulnud viimaste kuudega. Ise tunnen ,et sõrm paindub kohe rohkem. Passiivselt saab suhteliselt normi lähedale surutud seda (ise endale ei suuda nii palju haiget teha ,et suruda aga selleks ongi arstid, kes sulle haiget teevad). Aktiivne liigutus on 1/3 normist. Haiget peab tegema ja haiget peab saama. Kui käisin pärast lõikust seal arsti juures, et saatekirja ravivõimlemisse saada, ütles arst kohe ,et võimelda tuleb täie jõuga. Mõistagi on see ulme valus, päris tihti ütlen füsioterapiaudile naljatades "kui sa mees oleksid, siis ma oleks sind juba ammu löönud" Minul hakkas asi positiivsuse poole liikuma kui käisin trennis ja nägin seal vanat tuttavat. Ta oli omalajal tõstja, kuid nüüd juba parimates aastates. Ta rääkis ,et tuleb ära kaotada see effekt, et käsi valus ja ei saa seda ega teist. Andis erinevaid asju ja harjutusi mulle. Ning rääkis ,et tal endal kõik see kogenud. Ainuke ravi ongi asja vastu see ,et näed meeletult vaeva ja ei hoia ennast tagasi. Kuid mõtled ,et see nüüd haige ja peaks tagasi hoidma siis paratamatult saab õrn koht liialt vähe tegevust ja läheb konktatuuri. Julgelt peale, valus peabki olema. Meie ju ei nuta. Mina igastahes igast tsirkust teinud selle kolmveerand aastaga ning siiralt loodan ,et paranemine jätkub ja järgmise aasta taastun täielikult. Saaksin siis ehk käe rusikasse panna ja jälle pallimänge mängida.

Minu 50 senti.
Päikest..

Tirts kirjutas:

Teist korda lõigati 1.5 aastat tagasi Raplas. Koju sain samal õhtul, kui pilt narkoosist selgeks sai. Põlv on praeguseks viimase 12 aasta parimas vormis, külmaga sõites ainult kipub tundlikuks muutuma.

Siit järeldus, et ei ole need väikelinnade haiglad ja arstid alati nii hullud midagi. Pikk jutt kokku võttes tehti mul opp Põlvas, traumapunktis käimisest läks opini 5 päeva Tartus pakutud enam kui 3-kuuse järjekorras ootamise asemel. Põlvas jäeti küll mõneks päevaks haiglasse, aga toit oli hea ja aeg lausa lendas raamatuid lugedes, nii et kurta polnud midagi :wink:

Igatahes tänud rahvale soovituste eest ja kõigile teistele vigastele kiiret paranemist!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Selg ja sõit

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Et kõik ilusti ära rääkida siis pean alustama algusest!
Nimelt seljaga jama, külastasin Magdaleena haiglas ortopeedi. Jeekimi diagnoos ja selle tagajärjed on jahmatavad:
Nimelt soovitas ta tsiklisõidust loobuda :evil:
Paraku ei tule see variant kõne alla, hea küll, enduurotamine ja talvine jääsõit vist kaovad kuuplaanist ära.
Aga arsti suhtumine jättis sellise konveiermeetodi mulje- pilk pildile ja diagnoos ja mida teha ei tohi! Kokku alla 3 minuti, pilditegemine välja arvata :shock:

Küsimus olekski, kus Tallinna kandis saaks korraliku spordifüsioterapeudi jutule, kes paneks plaani paikka, mida teha, millest loobuda,millest mitte, milliseid harjutusi teha jne.
Keeruline aga ehk saate aru.
Esialgu on netiotsingus silma jäänud Atrospordikliinik ja Spordimeditsiini SA.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

ghost-r
Postitusi: 217
Liitunud: 07 Veebr 2008, 19:10
Tsikkel: SV (63,91€) S
Asukoht: Eestimaa

Re: Selg ja sõit

Lugemata postitus Postitas ghost-r »

ants01 kirjutas:

Et kõik ilusti ära rääkida siis pean alustama algusest!
Nimelt seljaga jama, külastasin Magdaleena haiglas ortopeedi. Jeekimi diagnoos ja selle tagajärjed on jahmatavad:
Nimelt soovitas ta tsiklisõidust loobuda :evil:
Paraku ei tule see variant kõne alla, hea küll, enduurotamine ja talvine jääsõit vist kaovad kuuplaanist ära.
Aga arsti suhtumine jättis sellise konveiermeetodi mulje- pilk pildile ja diagnoos ja mida teha ei tohi! Kokku alla 3 minuti, pilditegemine välja arvata :shock:

Küsimus olekski, kus Tallinna kandis saaks korraliku spordifüsioterapeudi jutule, kes paneks plaani paikka, mida teha, millest loobuda,millest mitte, milliseid harjutusi teha jne.
Keeruline aga ehk saate aru.
Esialgu on netiotsingus silma jäänud Atrospordikliinik ja Spordimeditsiini SA.

edu

Magdaleena 0 korrusel on Hea Tervise Keskus kus väga asjalikud terapeudid. Aitavad kindlasti jõu ja nõuga. Olen ise käinud peale pisikest tööõnnetust :evil: ja abi ole palju.

These things we do.That others may live!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”