avalik pöördumine

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

zirocool kirjutas:

Kõik need leheküljed juttu, arutelu ja vaidlusi, ja mille pärast või mille jaoks..

Igatahes kogu see jama ja kemplemine puhas krossi teema, sest motoringraja huvidest pole siin nii kui nii haisugi ja sama seltskonnaga tõenäoliselt ei saa olema ka ..

Ja ma tahaks näha, et mõni krossimees hädaldab või sõimab mõnd bike meest, et mine krt kihuta ringrajal!

Ega keegi söimagi ju, siin ongi krossimeeste foorum kui asjale nyyd peale vaadata, kas rinka poole peal siis ei saa teemat ylesse vöetud? Pean tunnistama, et siin on olnud palju entusiaste, kes on ennast ohvriks toonud, et meil yldse sai see EHKK sari olema, töstan ainult mytsi Oliverile ja tema tiimile ning sooviks samasugust inimest ka rinka poolel näha, kuid pole vist sellist inimest leidunud seal, tunnistan et olen rinka asjadest väga kaugel ja ei tea suurt midagi, kuid kui loen siin et asjad ei suju seal, ju siis pole seal sedasi neid yritusi tehtud kui on krossi poole peal! Töepoolest peate seljad kokku panema ja vaatama, mis teha annab, muud ei oska soovitada, meeletu tahe peab olema, et midagi ära teha ja kui siis keegi märkab seda, ehk pannakse ka rahaline ölg alla siis!
Ja veel hakkas silma sellel aastal krossitrennide korraldamine (Koval, Raudsep, Park, Arumäe ja palju teisi veel keda ma ei tunne)! Ka see on suureks abiks sarjade juures, kuid kas rinkas ka seda tehakse? Ma ei ole teadlik sellest, kuid nii seda peaks tegema, ikka isalt pojale on eluaeg asju öpitud ja nii ka siin arvan mina!
Omalt poolt ainult kiirust soovides tuulepyydjatele! :)

Krossimees Aare :)

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas racerx »

sang kirjutas:

EMF organisatsioon on ju reaalselt ainult 1 mees + 2 assistenti.

Transparentse kommunikatsiooni initsiatiiv, noh :)

Sang, isegi juhul kui sa ütleks noh, selle lause eesti keeles ja pooletunnise selgitusega khmmkhmm koosolekul, on seal ehk üks või kaks inimest kes aru saavad millest sa räägid, kuid neil on ammu juba kõrini sellest.

Kasutaja avatar

zirocool
Postitusi: 175
Liitunud: 20 Apr 2007, 17:40
Tsikkel: cbr 919, cbr954
Asukoht: WA

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas zirocool »

YZ 250 2t kirjutas:

Omalt poolt ainult kiirust soovides tuulepyydjatele! :)

Õige on küll korossi poolel see teema.
Eks jääb üle loota, et Audrust asja saab.. krossi hall sai valmis (mis väga hea ja tore) nüüd võiks Audru ka valmis pressida... :bsmile:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Eks paberid näppu ja vutt-vutt EAS-i poole (ei maksaks unustada et 2013 pannakse see asutus kinni).
Aga krossihall on muidugi tore, aga kahjuks vähe ebaõnnestunud - juba mõni neljataktiline suudab sellise vine üles tõmmata, et süda paha, kahetaktilistest rääkimata. Ja vendi ümberehitus nõuaks nii palju raha, et selleks peab vist uue taotluse EAS-i esitama.

Kasutaja avatar

HRQ
Kaupmees
Postitusi: 655
Liitunud: 18 Mai 2006, 11:51
Tsikkel: Kawa KXF 250 MX / 450 SM
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas HRQ »

mx77 kirjutas:

Eks paberid näppu ja vutt-vutt EAS-i poole (ei maksaks unustada et 2013 pannakse see asutus kinni).
Aga krossihall on muidugi tore, aga kahjuks vähe ebaõnnestunud - juba mõni neljataktiline suudab sellise vine üles tõmmata, et süda paha, kahetaktilistest rääkimata. Ja vendi ümberehitus nõuaks nii palju raha, et selleks peab vist uue taotluse EAS-i esitama.

Mis ajast su andmed selle suitsususe kohta pärinevad? Ise käisin oktoobri lõpus ja siis olid tribüünide alla paigaldatud sissepuhkeventilatsioon, et seda probleemi lahendada. Hiljuti oli ka avamisüritus. Ise kahjuks kohale ei jõudnud, kuid kas rahvas lämbus?

Kui ma ei eksi, siis EAS`i kaudu on Laidse kompleks saanud raha, et ehitada sinna kardirada. Seega hea uudis supermoto meestele ja teistele kardiraja külalistele. Järgmine nädal on meil supermoto komiteega järjekordne mahaistumine, et paika panna plaanid ja muudatused järgmiseks aastaks. Ning neid tuleb! Nii sõidu enda formaadi osas, kui ka algajate/sõitjate juurde saamise osas. Seega meil asjaga tegeletakse ja loodan näha uusi nägusid :!: Kui kõik kindel, siis teen eraldi teema.

Valmistan KROSSI NAASTREHVE ja JÄÄPIIKE
ATV, Quad, Mootorrattad / varustus, tarvikud ja teenindus http://www.smx.ee
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ise kahjuks avamisele ei jõudnus, aga tuttavad käisid ja ütlesid, et isegi nahk haises pärast. Ega see midagi väga kiita ei ole seal.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mella »

mx77 kirjutas:

Ise kahjuks avamisele ei jõudnus, aga tuttavad käisid ja ütlesid, et isegi nahk haises pärast. Ega see midagi väga kiita ei ole seal.

ma olin kolmandal korrusel keskel ja seal küll õhuga probleeme polnud kogu ürituse vältel. Termika esimeste taktide ajal käisime korra ka 4. korrusel ja seal oli küll suht vines.
Seega ilmselt sõltub korrusest.


bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas bikefan »

HRQ kirjutas:

Hiljuti oli ka avamisüritus. Ise kahjuks kohale ei jõudnud, kuid kas rahvas lämbus?

Käisin nii avamisel kui nädal hiljem Mini MX showl. Seal on tõesti suuri probleeme vendiga. Sinakas-hall pilv tekib üsna kiiresti umbes teise korruse tribüüni kohale. Kolmandal VIPis oli vähe lahedam, aga krossi pidi läbi suitsupilve vaatama. Liisa jooksis sõitude vahel mingi õhumõõtjaga mööda rada ning kui õhk oli selginenud sai anda loa järgmiseks stardiks. Iga paari sõidu järel tuli välja minna, et värsket õhku hingata ja et silmad ei kipitaks...
Treeningutel muidugi mass väiksem ja seda probleemi pole. Samuti sõitjatel pole ohtu - ving tõuseb kõrgele üle nende peade...
Aga usun, et kui nii kaugele on jõutud, siis tehakse lähiajal korralik väljatõmme kah lae alla (hetkel vaid avatavad katuseaknad).

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

zirocool kirjutas:
YZ 250 2t kirjutas:

Omalt poolt ainult kiirust soovides tuulepyydjatele! :)

Õige on küll korossi poolel see teema.
Eks jääb üle loota, et Audrust asja saab.. krossi hall sai valmis (mis väga hea ja tore) nüüd võiks Audru ka valmis pressida... :bsmile:

MA olen kas vales liivakastis või ei tunne ma emakeelt, ütle sina? :wack:

Krossimees Aare :)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mella kirjutas:
mx77 kirjutas:

Ise kahjuks avamisele ei jõudnus, aga tuttavad käisid ja ütlesid, et isegi nahk haises pärast. Ega see midagi väga kiita ei ole seal.

ma olin kolmandal korrusel keskel ja seal küll õhuga probleeme polnud kogu ürituse vältel. Termika esimeste taktide ajal käisime korra ka 4. korrusel ja seal oli küll suht vines.
Seega ilmselt sõltub korrusest.

vaata, tribüüniosal on eraldi päris võimas vent, rajaosal on hoopis teine lahendus.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

bikefan kirjutas:
HRQ kirjutas:

Hiljuti oli ka avamisüritus. Ise kahjuks kohale ei jõudnud, kuid kas rahvas lämbus?

Käisin nii avamisel kui nädal hiljem Mini MX showl. Seal on tõesti suuri probleeme vendiga. Sinakas-hall pilv tekib üsna kiiresti umbes teise korruse tribüüni kohale. Kolmandal VIPis oli vähe lahedam, aga krossi pidi läbi suitsupilve vaatama. Liisa jooksis sõitude vahel mingi õhumõõtjaga mööda rada ning kui õhk oli selginenud sai anda loa järgmiseks stardiks. Iga paari sõidu järel tuli välja minna, et värsket õhku hingata ja et silmad ei kipitaks...
Treeningutel muidugi mass väiksem ja seda probleemi pole. Samuti sõitjatel pole ohtu - ving tõuseb kõrgele üle nende peade...
Aga usun, et kui nii kaugele on jõutud, siis tehakse lähiajal korralik väljatõmme kah lae alla (hetkel vaid avatavad katuseaknad).

minu teada peaks seal olema vent projekteeritud nii, et alt on väljatõmme ja pealt vajub isevooluga värske peale.


scally
Postitusi: 31
Liitunud: 13 Mär 2008, 23:36

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas scally »

Krossihallist, käisime ka avamisüritusel ja kuigi riietel oli tõesti pärast pisut haisu küljes, siis ei tribüüni taga seistes, ega tribüünil istudes tuntavalt halb küll ei hakanud. Korrust, kus me viibisime, ma täpselt meenutada ei suuda (võib-olla mingi mõju vingul siiski oli :lol: ), tõenäoliselt teine või kolmas (jalutasime vaatamiseks sobivat kohta otsides üsna pikalt ringi). Aga näha oli küll, et raja kohal teatud kohtades kippus sinine vine õhku 'rippuma' jääma.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

et alt on väljatõmme ja pealt vajub isevooluga värske peale.

Sellisel juhul ei saagi vent normaalselt töötada 8)

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

vigurvant
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Mär 2006, 21:54
Tsikkel: ...Kawasaki ZX900, BMW R1200GS

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas vigurvant »

EMF on muutumas asutuseks kelle täispikka nimetust osad inimesed ei viitsi pikalt välja kirjutada ja ülejäänud ei tea kuidas seda õigesti teha. Mina kuulun nende viimaste hulka. Selguse saamiseks otsisin netist üles nende kodulehe. Tunne oli nagu oleksin eksinud mingile motokrossi või ringraja värgiga tegeleva firma lehele, ainult ei saanud aru mida nad müüa üritavad. Kas on väga raske panna esilehele pealkiri Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon?
Samas arveldatakse ikka veel hansapangas ja Hr. Presidendil on eestikeelses ja muukeelses versioonis erinevad meiliaadressid...
Ja üldse mis te siin virisete et uut juhtkonda oleks vaja, aru ma ei mõista. Vaadake asja positiivset külge - kuna juhatus(nõukogu) jäi samaks, ei pea raiskama raha koduleheküljel "organiatsioon-i" lehekülje muutmiseks :D

Jõgevatreffil aastast 1992...Delta...minsk125...Dnepr...Pan European...Kawasaki ZX900...BMW R1200GS...
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas hannes »

Nonii, uus vana nõukogu paigas, lubadused antud ja puha. Lootsin mina sinisilmselt, et ehk vennikesed siis võtavad õppust ja muudavad oma tööstiili. Aga paistab, et ega vanale koerale enam uusi trikke ei õpetata. Info selle kohta, et enduurokomisjon uusi liikmeid valis, jõudis avalikkuse ette küll üpris operatiivselt. Samas infot selle kohta, et enduurokomisjon üleüldse kokku tuleb ja uusi liikmeid valima hakkab, ma küll ei täheldanud. Äkki oleks mõni huviline veel olnud, kes oleks tahtnud kohale minna ja sõna sekka öelda?
Kuuldavasti toimus mõned päevad tagasi ka krossikomisjoni koosolek. Teada muidugi pole, millises koosseisus see komisjon oli ja kes tema valis. Olla arutatud erinevaid põnevaid asju, nagu näiteks talviste võistluste kalender. Väidetavalt olla isegi sellest räägitud, mis olid selle aasta võistluste head ja vead, eriti just vead. Ametlikku infot paraku toimunu kohta ei ole. Eelinfost ma ei hakka siinkohal rääkimagi.
Samas võistlusi korraldava klubi juhatuse esimehena huvitaks mind väga, et mis siis olid meie korraldatud võistluste puudused. Kui quadide MV punktide ümber trall käis, võis krossikomisjoni ühest otsusest välja lugeda, et Illukal olla ikkagi mingid probleemid olnud talvise kestvuskrossi KV etapi korraldamisel. Kummalisel kombel ei ole meile (Illuka etapi korraldajaklubile) siiamaani teada antud, et mis siis härradele ei meeldinud. Ka suvise etapi korralduse kohta puudub igasugune tagasiside. Tea, kas selles on Aavasalu süüdi vä? Kui samas vaimus edasi läheb, et kellelegi midagi ei räägita, siis ei hakkagi keegi kunagi asju õigesti tegema. Või ongi uue vana nõukogu heakskiidul komisjonide töömeetod selline, et teha kõike salaja, selja taga. Sest muidu äkki keegi saab veel midagi teada. Hoidku njuutonmeeter selle eest!

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas Möku »

Hannes, kõik mis ütled on õige.

Aga võibolla peaks otsima põhjuseid sellest et kestuskrosside seeria jääb kahe komisjoni vahele. Päriskrossimeestele pole kestuskrossid põnevad, sest kross on läinud väga staadionikrossilikuks nn elemendikeskseks. Kestuskrossidel aga on keerukad tehnilised elemendid keelatud ning see paksus liivas ja mudas sumpamine pole krossimeestele huvitav.

Enduurokomisjon on aga seni olnud ühemehe shõu kes on korraldanud läbi aastakümnete seda ühte eestikate etappi seal Paikusel. Au ja kiitus! Aga ise aktiivse sõidumehena ja hõivatud inimesena ei saanud Toits ka laiemalt ette võtta kui otseselt vajalik. Sestap on selline totter seis, et hooaja sees samas kestuskrossi võistlussarjas on erinevad võistlusklassid sõltuvalt kas on ka Balti etapp või ainult Eestikad, sest Lätlastel on kestuskrossid rohkem enduurovendadega seotud.

Nii et pole midagi imestada, kui kestuskrosside temaatikat EMF-is kaootiliselt käsitletakse ja sa korrektset tagasisidet ei saa.

Aga suur osa sõitjaid on kestuskrossidel pigem enduuro kui staadionikrossi taustaga. Nüüd on enduurokomisjonis tugev meeskond asjalikke mehi ja mõistlik oleks see kestuskrosside sari teha koostöös krossikomisjoni ja enduurokomisjoni vahel, ühtlustada klassid Baltikatega ja kalendrid enduuro kui ka krossi võistlustega.

Ja mina näiteks registreerisin ennast juba enduurokomisjoni fännklubisse. Tule sinagi :bsmile:

Alati ei pea formaalselt komisjonis olema, et kaasatud olla ja tegutsemisest rõõmu tunda. Aga mis ma seletan, sa tead seda ju ise paremini. (w)

Usinus-Kasinus-Cosinus

Jacobo

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas Jacobo »

Möku kirjutas:

Ja mina näiteks registreerisin ennast juba enduurokomisjoni fännklubisse. Tule sinagi :bsmile:

Alati ei pea formaalselt komisjonis olema, et kaasatud olla ja tegutsemisest rõõmu tunda. Aga mis ma seletan, sa tead seda ju ise paremini. (w)

Väga õige suhtumine!
Koosolekute kohta on info edaspidi avalik ja kõik saavad teada. Nii oli ka viimse kohta 19.nov. Hea oli see, et mitte-liikmeid oli vaat et sama palju kui "liikmeid". Tegelikult pole mingit vahet, kas liige või mitte, peaasi et on entusiaste ja huvilisi, kes viitsivad kaasa mõelda ja aidata ära teha. Viimane on eriti oluline.

Saadan ka kokkuvõte mõne hetke pärast laiali.

Järgmine kohtumine on jaanuaris, KÕIK OODATUD!!!


544mx

Re: avalik pöördumine

Lugemata postitus Postitas 544mx »

sipsik kirjutas:

Mella, see ei vasta sugugi tõele, et MKM-is ei ole EMF-i taotlusest midagi kuuldud. Nii palju, kui mina tean, jäi see muudatus seaduseprojektist aasta alguses välja pigem MKM-i kui EMF-i tegematajätmise tõttu.

EMF ja MKM on sel teemal suhelnud korduvalt. Ise küsisin viimati kümmekond päeva tagasi MKM-ist selle kohta ja sain järgmise vastuse:

"Kahjuks ei jõutud antud mõistet Liiklusseadusse sisse kirjutada, kuid kindlasti tehakse seda seaduse esimese muutmisega. Võistlusmootorratta mõiste on meie muudatustekavas täiesti sees ning see üritatakse sisse kirjutada kohe uue aasta alguses. Täpset kuupäeva ma kahjuks lubada ei oska, kuna see ei sõltu otseselt meist.

Lugupidamisega,
Martin Harak
tehnoosakonna tüübikinnituse ja sertifitseerimise talituse juhataja"

No igaljuhul praegu menetletavas liiklusseaduse muudatuse eelnõus seda "õnneks" sees ei ole.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”