Krossirajad algajale

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mella »

Tüüpiline jalgratturi vastus. Kõigepealt koogutab 73 aasta meest, siis iniseb aiaaugust ja lõpuks sõimab M & M -i.
Küsitud ei olnud, KUIDAS või KUS alustada, vaid krossiradade kohta. Ilmselgelt ei küsitud, millise põllu peale saaks 100km raadiuses kaheksa joonistada ;)

jalgrattur kirjutas:

Õige vastus Peetrilt ja seda ma tahtsingi oma kommentaariga teadvustada. Õppida tuleb just alguses tasasel maal ,nagu õeldi, mitte aga netiproffide soovitused, a la Laitse jne, jne. Ja mis nn. Kovalite kummardamisse siis igavene respekt Kovalite ees,nad on kirjutanud oma nime Eesti motospordi ajalukku aga kes olete teie siin foorumis ilkujad? Ma olen mõlemat M ja M näinud sõitmas ja mul oleks häbi nende oskuste ees mis neil on mootorattaga sõidus aga peab ikka ilgelt kõrge ego olema ,et julgeda veel kaasarääkida teemades mida ise ei valda. Vabandan MM ide kummardajate ees kui solvasin oma teksida kedagi.




piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas piloot »

jalgrattur kirjutas:

peab ikka ilgelt kõrge ego olema ,et julgeda veel kaasarääkida teemades mida ise ei valda. .

ah sõtku parem pedaali :twisted:

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!
Kasutaja avatar

Lang
Postitusi: 873
Liitunud: 15 Jaan 2007, 22:12
Tsikkel: XV1700 RS WARRIOR
Asukoht: Pärnumaa

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Lang »

alambe kirjutas:

Mootorratta sõit kui selline on juba pikki aastaid selge, aga seda tänaval.
Harjutada just vaja krossisõiduga seonduvat eelkõige ja tegelik asjaga tegelemise põhjus on see , et krossi sõites füüsilist koormust on lihtsalt palju lõbusam saada kui metsavahel sörkides:)

teine teema mille kohta võiks küsida on raja kasutamisloa küsimine ja selle eest tasumine.
kas helistate alati rajahaldajale ette ja maksate raha või lähete sõitma ja maksate raha kui keegi seda rajakõrvale küsima tuleb?

Siit saab ka hea fleimi ülesse, aga lihtsalt on see ka teema mis võõraid radasid kasutades ette tuleb.

+1! Ma arvan, et sellise algaja oled minu näol leidnud (crash)
Kus ja millal tiirutad jms info saada PM! Endal ratas muidu Pärnumaal aga eks kui vaja, saaks ka Tallinna lähedusse orgunnida (Tabasalus elan).
Võta ühendust! :bsmile:

SREU #0273

alvars

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alvars »

Mina asun samuti tabasalu külje all Rannamõisas, ja üle tee põllule väike radagi tehtud, saab kaheksat teha või rajal sõita

Kasutaja avatar

Lang
Postitusi: 873
Liitunud: 15 Jaan 2007, 22:12
Tsikkel: XV1700 RS WARRIOR
Asukoht: Pärnumaa

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Lang »

alvars kirjutas:

Mina asun samuti tabasalu külje all Rannamõisas, ja üle tee põllule väike radagi tehtud, saab kaheksat teha või rajal sõita

Nädalapäevad tagasi kuulsin kuskil Tabaka külje all neljataktilise jörinat ning imestasin, et teadupärast meil nagu krossirada siinkandis kuskil ei ole...

SREU #0273

Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alambe »

on see su isiklik rada? Saavad seal kõik vabalt sõita?
Ise asun Kernus ja lähemad rajad on Kohila, Tuula, Laitse, Märjamaa, Männiku, jne

alvars kirjutas:

Mina asun samuti tabasalu külje all Rannamõisas, ja üle tee põllule väike radagi tehtud, saab kaheksat teha või rajal sõita


Kaspar36
Postitusi: 43
Liitunud: 08 Aug 2010, 12:17
Tsikkel: KTM
Asukoht: Saku

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Kaspar36 »

Kui on soovi koos sõitma minna siis PS (olen ise ka algaja)
Usun et rada sobib, kuna see põllule tehtud :wink: :D


mikker
Postitusi: 24
Liitunud: 03 Apr 2011, 00:41
Tsikkel: Kawasaki ER6-n

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mikker »

Ei hakanud uut teemat tegema.
Oleks soov krossisõitu proovida, puhtalt huvi ja adrenaliini pärast.
adrenalinarena ühe võimalusena on teada.
Lärmi joyride.ee on ka muidu teada, aga koduleht tundub hetkel maas olevat (kust infot saaks?).

Kas on veel võimalusi, kus olemas rada ja rattad?
Eelistatud oleks Jõgevast-Viljandist kagu poole jäävad võimalused.


teerull
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Mär 2014, 14:29
Tsikkel: Dycer

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas teerull »

Ameerikas liiguvad jutud,et Roczen järgmisest aastast Suzuki RCH tiimi ja Barcia JGR Yamahasse. Lepinguid muidugi veel pole aga jutud....

Kasutaja avatar

YZ 250 2t
Postitusi: 322
Liitunud: 17 Veebr 2008, 18:19
Tsikkel: YAMAHA YZ 250
Asukoht: Eesti

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas YZ 250 2t »

teerull kirjutas:

Ameerikas liiguvad jutud,et Roczen järgmisest aastast Suzuki RCH tiimi ja Barcia JGR Yamahasse. Lepinguid muidugi veel pole aga jutud....

Kas veidi teemast mööda pole siin või? Algata uus pealkiri "SOSINAD" ja andke minna seal... tore on kuulda muidugi selliseid asju aga ikka teemasse palun!

Krossimees Aare :)

teerull
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Mär 2014, 14:29
Tsikkel: Dycer

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas teerull »

Laks valesse teemasse.

Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Alex »

Teadmiseks kõigile, et eelpool nimetatud rada Tabasalu lähedal, Rannamõisas enam ei eksisteeri ning paluks mitte sinna enam tulla( hüpped on läbi kaevatud, praht ja pakendid vedelevad jätkuvalt, tehakse tuld ning kõik pandud keelusildid purustatakse järjekindlalt.Kohal on käinud ka tuletõrje üsna ohtliku põlengu likvideerimiseks). Aitab mulle pahandustest küll! Palun kustutada moderaatoritel kõik viited rajale, k.a. kaart. Jutt on siis alvarsi(kes on mu vend) poolt kirjeldatud kohaga. Aitäh!

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

kiirekas
Postitusi: 47
Liitunud: 13 Jaan 2013, 11:31
Tsikkel: z1000sx
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas kiirekas »

Tervitus! Kas Pärnumaal mõni spetsiaalselt laste jaoks lükatud krossirada ka olemas on? Olen kuulnud, et Karksi-Nuias pidavat olema, vastab see tõele?


kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

kiirekas kirjutas:

Tervitus! Kas Pärnumaal mõni spetsiaalselt laste jaoks lükatud krossirada ka olemas on? Olen kuulnud, et Karksi-Nuias pidavat olema, vastab see tõele?

Jõesuus on. telefon 5093161
Karksi-Nuias on ka jah, aga see pole ju enma Pärnumaa :)

Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas fotek »

@kõtsmik - kuidas seda Jõesuu rada üles leida? Edit - kas samas kus enduorada?

Ja Järvakandis on ka lasterada - peaaegu Pärnumaal.

Siim
#609

lipamets
Postitusi: 21
Liitunud: 19 Dets 2011, 15:54
Asukoht: Pärnu

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas lipamets »

kiirekas kirjutas:

Tervitus! Kas Pärnumaal mõni spetsiaalselt laste jaoks lükatud krossirada ka olemas on? Olen kuulnud, et Karksi-Nuias pidavat olema, vastab see tõele?

Pärnus kahjuks laste jaoks otseselt sobivat rada pole. On küll suure raja kõrval üks väike rada ilma hüpeteta. Ja veel kõrval, parkeplatsil mõned kurved, aga raja omanikud ei taha,et seal sõidetakse. Karksi-Nuias on väike piti rada. Ka Tihemetsa suure raja kõrval on väike soojendusring. Abjas on ka piti rada, aga see on väga tehniline. Alustamiseks lapsele ilmselt liig raske. Nn. prohviradaest meil puudust pole, või-bolla, et eksin aga selliseid lihsaid, mõne madala hüppega radasid, kus algaja saaks harjutada, ei tea soovitada.

Viimati muutis lipamets, 22 Juun 2014, 21:16, muudetud 1 kord kokku.
Mööduja, sulle ütlen siin tere ja hoiatan tegemast kõike mis halb.

kiirekas
Postitusi: 47
Liitunud: 13 Jaan 2013, 11:31
Tsikkel: z1000sx
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas kiirekas »

Hei, tänud infi eest ja peaaegu Pärnumaa sobib kah! :D Jõesuusse tulen 5-dal juulil, eks siis näeb rada. Aga praegu harjutab poja oma sõite koduhoovis ja sõbra "karjamaal" TT50-R-iga. Paistab, et sõitmine meeldib, sest enne sadulast maha ei saa, kui paak tühi :D


kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

fotek kirjutas:

@kõtsmik - kuidas seda Jõesuu rada üles leida? Edit - kas samas kus enduorada?.

Jah, just! Sealsamas.
Hüpped on suht madalad ja ohutud, tehtud just lapsi ja algajaid silmas pidades. Kurve on nii valliga, kui vallita. Lühike ja kõva rada. Päris krossiprohvidel hakkab seal ruttu igav aga kes palki tahab toksida, siis vahelduseks krossiring teha on mõnus. Tasuks tuleb kõrtsist osta midagi omale meelepärast. Alates 30.06 on rada suletud, hakkame enduurosprindiks valmistuma.


lipamets
Postitusi: 21
Liitunud: 19 Dets 2011, 15:54
Asukoht: Pärnu

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas lipamets »

kõrtsmikumolu kirjutas:
fotek kirjutas:

@kõtsmik - kuidas seda Jõesuu rada üles leida? Edit - kas samas kus enduorada?.

Jah, just! Sealsamas.
Hüpped on suht madalad ja ohutud, tehtud just lapsi ja algajaid silmas pidades. Kurve on nii valliga, kui vallita. Lühike ja kõva rada. Päris krossiprohvidel hakkab seal ruttu igav aga kes palki tahab toksida, siis vahelduseks krossiring teha on mõnus. Tasuks tuleb kõrtsist osta midagi omale meelepärast. Alates 30.06 on rada suletud, hakkame enduurosprindiks valmistuma.

Kas on kindlad nädalapäevad ja kellaajad millal võib sõitma tulla?

Mööduja, sulle ütlen siin tere ja hoiatan tegemast kõike mis halb.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”