Krossirajad algajale

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded


Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alambe »

Milliseid radu soovitavad endised algajad krossihuvilised uutele alustajatele ?
Mõtlen siis täiesti nullist alustajale, et raja raskusaste oleks sobiv ja samas ,et ei jääks ka väga jalgu rada kasutavatele kogenenud sõitjatele.
Eelkõige huvitaks Tallinnast u.100km raadiusesse jäävad rajad aga pikemas pespektiivis kindlasti ka kaugemad.



Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mella »

Laitse rallipargi rada, kui kõva pinnast otsid - lihtsam alustada.
Aravete pidi ka päris hea rada olema, aga kaugemal.

Ja pehmetest Maardu ja Saku.

Ja kui niisama katsetada tahad, siis männiku tankodroomil on väikest rada.


Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alambe »

Esialgu hüppeid ega ekstreemsusi taga ei aja, lihtsalt füüsilist koormust.
Aga mida arvata Tuula ja Kohila radadest ja näiteks Märjamaale jäävast?


jalgrattur
Postitusi: 149
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:08
Tsikkel: chopper made in USA

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas jalgrattur »

Ära neid isehakanud foorumi krossispetsialiste kuula.Ainuke kes on kompetentne, on siin foorumis P.Koval. Küsi läbi PS temalt nõu kuidas, kus ja üldse mida teha.


544mx

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas 544mx »

Selleks ei pea hull spetsialist olema et teada kus ja millised rajad Tallinna ümbruses on. Kui võimalik siis leia keegi kes väheke juhendaks kuidas lihtsamini ja ohutumalt saab. Vahest korraldatakse treeneriga treeninguid ka, jälgi http://www.msport.ee , http://www.ehkk.ee .


Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alambe »

rajad on kõik teada, tahtsin lihtsalt uurida millistel radadel keegi alustanud on.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

jalgrattur kirjutas:

Ära neid isehakanud foorumi krossispetsialiste kuula.Ainuke kes on kompetentne, on siin foorumis P.Koval. Küsi läbi PS temalt nõu kuidas, kus ja üldse mida teha.

Viimati muutis mx77, 09 Mai 2011, 20:26, muudetud 1 kord kokku.

Ral
Postitusi: 7
Liitunud: 08 Juun 2009, 13:51
Tsikkel: Honda CRF450R

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Ral »

Kodasoo rada

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

alambe kirjutas:

Esialgu hüppeid ega ekstreemsusi taga ei aja, lihtsalt füüsilist koormust.
Aga mida arvata Tuula ja Kohila radadest ja näiteks Märjamaale jäävast?

Kui füüsilist taga ajad, siis saku liiva nühkimisest paremat ei ole.
Tuula on algajale vast veidi raske, palju elemente ja hüpete õppimiseks paha - hüpped väga teravate pealesõitudega ja kui üle ei saa on kõrgelt alla sadamine garanteeritud.
Kohila on hea rada algajale, kõik elemendid olemas ja sellises mõõdus, et ka algaja julgeks proovida.
Märjamaa oli kunagi väge hea rada, aga viimasel ajal on hooldusega nii nagu on.


Markes
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Mär 2010, 20:16
Tsikkel: Gasgas 2stroke 250CC
Asukoht: Tallinn

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Markes »

Nädal tagasi oli Kohila rada veel kinni, Märjamaal käisin eile,poolt rada sai sõita, teine pool oli bassein alles. Algajale sobib Kohila hästi, Märjamaa oma jah suht aukus ja vbl veidi keeruline, aga mitte miskit hullu, teise-kolmanda käigu rajad minu 2-stroke jaoks.

Kasutaja avatar

KoVaL73
Postitusi: 246
Liitunud: 30 Dets 2005, 13:28
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas KoVaL73 »

Härra 277, peldikusse saates, suudaksin seda sada korda paremini teha kui Sina. Lõppude lõpuks viskab mul nüüd üle. Ma pole kaks aastat krossi tsikli seljas istunud, kas nüüd oleks äkki paras aeg rajal asjad paika panna? Sa oled suhtkoht kõva ütleja Siin, et kuidas peab ja kuidas on õige. Võta see oma isekäijatud Yamu sealt kuurinurgast tolmualt välja, löö ta käima, võta see teine spetsialist mella kah punti ja öelge mulle rada ja koht. Mul pole hetkel muud pilli võtta kui üks 1982 aasta 250 CR honda, aga noo 15+2 peaksite stardipuu tagant küll mõlemad suhteliselt tasavägise võistluse maha pidada saama. Kuradi ninatark

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mella »

Miks peaks keegi sinuga üldse tahtma joonele panna? Egolaks nii suur või pikkus lühikeseks jäänud? või niisama ärplemise hoog peal? Mine võta parem enda klassis mõõtu. Leokite ja Triisadega näiteks. Harrastajatega oled loomulikult kõva mees joonele panema, kui mujal särada ei lasta :D
irww, 100 korda parem peldikusse saatja.. Kui koolis emakeele tunnis oli vaja käia, siis sind kupatas seenior trenni?

KoVaL73 kirjutas:

Võta see oma isekäijatud Yamu sealt kuurinurgast tolmualt välja, löö ta käima, võta see teine spetsialist mella kah punti ja öelge mulle rada ja koht.


dudikov
Postitusi: 72
Liitunud: 04 Mai 2010, 12:34
Tsikkel: dnepr,ktm

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas dudikov »

Mehed te lähete ka iga sita asja pärast kaklema .Las igale jääb oma arvamus.Kross ja kõik mis sellega seondub peaks ikka meid huvilisi siduv jõud olema.Need ,kes juba vähegi ise sõitnud on arvavad,et teevad oma ala ainuõigelt.Aga elus õpime ikka ainult enda kukkumistest.Ja tõsi on see,et üks võistlus on etem kui kümme trenni.Seega noor krossihuviline tule 28 mai Põlgastesse.See on väga hea rada alustamiseks.Ise sain ka pisiku just seal rajal. (w)


jalgrattur
Postitusi: 149
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:08
Tsikkel: chopper made in USA

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas jalgrattur »

[quote="mella"]Miks peaks keegi sinuga üldse tahtma joonele panna? Egolaks nii suur või pikkus lühikeseks jäänud? või niisama ärplemise hoog peal? Mine võta parem enda klassis mõõtu. Leokite ja Triisadega näiteks. Harrastajatega oled loomulikult kõva mees joonele panema, kui mujal särada ei lasta :D
irww, 100 korda parem peldikusse saatja.. Kui koolis emakeele tunnis oli vaja käia, siis sind kupatas seenior trenni?

Ma ei tunne neid kahte tõllmokka aga vaadates viimast Maardu EHHKi etappi kus veteranide klassis tolknes kõige viimasena seal sabas Mozolev ja loed siin foorumis tema krossiõpetusi siis tahaks küll kõikidele soovitada mitte uskuda tema plärinat sest vastaseljuhul jääte ka teie tolknema teiste sappa. Ja eks see Mella on samasugune -suur jutt ,tegu null. Ja mõlemale- kui olete kõvad krossimehed siis õpetage, muidu pauk kinni. Isegi mu 60 aastane vanaema sõidab krossikaga kiirmini kui need kaks pläralõuga.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mella »

Selle lihtsalt peab siia üle kordama juhuks, kui sa oma lubadusi muutma peaks :D
Loodetavasti te Kovaliga õpetate vanaema enne piisavalt ja järgmisel EHKK-l näeme teda juba veteranide stardis. Ja kui Alar vanaemale ära teeb, loeme teid läbikukkunud õpetajateks, kelle õpetust kuulates on garanteeritud kohad tagaotsas ;)

jalgrattur kirjutas:

Isegi mu 60 aastane vanaema sõidab krossikaga kiirmini kui need kaks pläralõuga.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas 426f »

kuidas türi rada oma elementidega algajale on,ma pole veel suurel rajal sõitnud

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

426f kirjutas:

kuidas türi rada oma elementidega algajale on,ma pole veel suurel rajal sõitnud

Kannatab sõita küll, aga seal vist hetkel ümberehitused käimas.

Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

Elu nagu raketis:) endiselt kipuvad arutelud kiskuma teemvälisteks vaidlusteks. Et krossiradadest midagi teada ei pea just Tanel Leok olema,antud juhul siis ka Koval jun. Nii palju on vast võidusõitja 77 ikka sõitnud ,et algajale rada soovitada, vahel võibolla aeglasem mees oskabki paremat rada algajale soovitada kui elukutseline.
Muidugi kui olla päris algaja siis peaks ikka alustama sellest "igavast" väiksest kurvirajast,olgu see siis ring ümber kahe kummi või kaheksa põllu peal. Seal õpid kõige kiiremini tundma oma ratast ja selle küljes olevaid linke,pedaale ja rulle. Kui sind see ei huvita ja mõttes on hüpata kõrgelt ja pikalt siis ei saa su areng just väga kiire ega turvaline olema.
Suurtest krossiradadest vast lihtsamaid on Järva-jaani kus pinnas kõva ja saad vajadusel ka istudes läbi põristada, samas on ka Laitse ,kuid too aeglasem ja tehnilisem, liivarajad eeldavad juba teatavat sõiduoskust ja tahtmist gaasi keerata.
Varsti tulemas ka uus treeninglaager Põlgaste krossirajal ,milline on algajale täielik paradiis, jälgi infot meie kodukal. Igaljuhul edu ja kena kevade jätku!

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Laitse rada väga algajale ei julgeks soovitada. Kuiva ilmaga läheb ikka ropp kõvaks, kurvidesse sisuliselt sooni ei teki ja seega on marulibe. Lisaks on palju kive, mis tahavad esiratast alt ära lüüa ja ega hüppedki mingid väga head ei ole.


texmex
Postitusi: 9
Liitunud: 05 Dets 2010, 18:28

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas texmex »

Mulle võib ka helistada 53327120

Kasutaja avatar

Pira
Postitusi: 255
Liitunud: 07 Juul 2005, 12:10
Tsikkel: Yamaha YZ250F
Asukoht: Läänemaa
Tänatud: 7 korda

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Pira »

Olen algaja ja jään ka selleks elu lõpuni.... :wack: ja julgelt võin öelda et sobivad kõik rajad ja künkad mida saad sõita.... ainuke vahe selles et pead mõistusega sõitma ja kui ees platoo mida ei oska ei julge ei taha, siis ei pea ka seda hüppama vaid proovidki natsa rattaida maast lahti kasvõi 20cm...nii se tunnetus tulebki.... kuid kui tahad tõesti sõitma õppida siis mine võta paar auto kummi ja alusta lihtsatest asjadest.....samas võta osa igasugu koolitustest, kuna kõrvaltvaataja oskab sind paremini suunata ja juhtida tähelepanu sinu nõrkustele. Kõige parem trenn on muidugi võistlus, kui vähegi püstises asendis edasi liigud....www.ehkk.ee ja tuld. Samas sa ju tahtsid natsa füüsist, siis usu mind võistlus asendis 15min sõitu on 100% füüsis juhul kui on soov eessõitvast mööduda ja seda igast järgnevast...
Samas ühte rada võiks soovitada kui soov hüpata natuke.........see Sepa talu vist Läänemaal Linnamäest mööda haapsalu-tallinna mnt. tallinna poole mõned kilomeetrid jääb tee äärde vasakut kätt . .....hüpped suured kuid lihtsad , istu või seisa peaasi et keskel ....ühtlane gaas ja oledki üle nii, et midagi tegema ei pea... ise seal sai alustatud ja soovitati nii teha ja hakkaski tulema....samas tugevad sõitjad mõned on öelnud et nendele liiga lihtne...

Olen nende 3-4 aastaga mis ma sõidan igasugu tarku raja ääres kohanud ja nende nõuandeid kõrvataha pannud kuid nendest väikeste erinevustega soovitustest olen endajaoks sealt sobiva tõe välja sonkinud ja üritanud rakendada, kuid se pole mind kiireks ja tugevaks teinud :D sest teada teooriat ja sõita õieti on täiesti kaks erinevat asja...ja kui kukub stardipuu siis ei saa üldse midagi aru :lol: mis trenn mis teooria ja kuhu ma sattunud olen... (togi)

See siis väike mõtekäik harrastaja pilgu läbi...

EDU
:bsmile:


Yamaha_125
Postitusi: 57
Liitunud: 18 Mär 2009, 13:02
Tsikkel: Kawasaki ZR-7; Kawasaki KX 125
Asukoht: Viljandi

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Yamaha_125 »

mella kirjutas:

Miks peaks keegi sinuga üldse tahtma joonele panna? Egolaks nii suur või pikkus lühikeseks jäänud? või niisama ärplemise hoog peal? Mine võta parem enda klassis mõõtu. Leokite ja Triisadega näiteks. Harrastajatega oled loomulikult kõva mees joonele panema, kui mujal särada ei lasta :D
irww, 100 korda parem peldikusse saatja.. Kui koolis emakeele tunnis oli vaja käia, siis sind kupatas seenior trenni? :

Miks sa üldse paned pidevalt Peeter Kovalit ühte patta Triisade ja Leokitega? Inimesed kes tegelevad väga aktiivselt motokrossiga ning teine, kes oli viimati aktiivne krossimees oi oi oi kui palju aega tagasi. Jäta üks kord see üks ja sama mula mida sa siin kogu aeg korrutad. Tema kohta võib ilma igasuguse solvamiseta öelda: hobi krossisõitja, kellel on teadmisi keskmisest rohkem. Ja ühes grupis teiega sõita oleks igati OK, omavahelise konkurentsi tulemust ei peaks pikalt mõtlema. :ner:

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas Möku »

offtopic, aga võtaks siin kergelt moderaatori rolli:

mingi mees ütleb, et keegi teine algajatele sobilku raja asja ei tea kui keegi 73nda aasta Koval.
siis Mx77 ütleb, et maksab ikka teisi inimesi ka kuulata kui ainult ühte guru.
Siis 73nda aasta Koval ütleb et "tule välja, teeme rusikatega asja selgeks ja võta keegi Mella ka kaasa" (kuigi Mella pole midagi veel öelnud)
Siis Mella ütleb et kes see ikka tahab mingi riiukukega asja teha.....
Siis tuleb kohale kellegi vanaema
Siis tulevad juba veendunud jumalakummardajad et kaitsta 73nda aasta Kovali staatust ainuõige allikana ja kinnitavad oma usutunnistust Koval 73-le ja tema vanaemale.

Mis toimub? Kas foorum polegi mitte selleks et erinevaid arvamusi koguda ja siis iga lugeja teeb oma valiku keda uskuda? Või toihib uskuda ainult ühte ja õiget?

Mehed- mõelge sellele, kuidas te mõtlete. Mul on kodus kogu aeg elukaaslasega laste kasvatamise osas vaidlus, et kas mootorrattaga sõitmine teeb lolliks. Mina usun et ei tee, aga kui ma vaatan neid seisukohavõtte siin foorumis, siis hakkan endas kahtlema.

Mina olen leidnud Koval73 õpetussõnu siin mis on väga kasulikud olnud minu sõiduoskuse arengule, Sama ka Mella ja Mx77 seisukohtade puhul.

teemasse ka - olles ka oma endurorattaga erinevaid krossiradu proovinud, siis võiks lisaks ülaltooduile veel kiita algajale treeninguks Toilas Pühajõe rada. Jääb küll pisut kaugele - 170km Tallinnast ja oht on selles, et vihmavesi on sügavad uurded tõusudele- langustele tekitanud. Aga algajale hea, sest baseerub looduslikul reljeefil. Need superkrossi tüüpi rajad nagu Kuimetsa oleks alustamiseks ikka liiga vähe teravad kui sa lapsepõlves juba põhioskuseid omandanud ei ole.

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

KoVaL73
Postitusi: 246
Liitunud: 30 Dets 2005, 13:28
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas KoVaL73 »

eelkõnelejale, kahjuks motokrossis pannakse asjad paika rajal, mitte aga nurgataga rusikatega võideldes nagu sina selle välja lugesid.

Mind lihtsalt ajab antud olukorras närvi juba MX77 ja Mella poolt valimatute inimeste valimatul ajal persesaatmine ja järjest ja pidevalt, kuidas lihtsalt kaks võsast väljatulnut kukuvad järsku kõike teadma ja ma mõtlen kõike.

tegelikkuses pole nad aga elus krossi sõitmist kui sellist tõsiselt võtnud.

Aga teemasse, algajale kõigeparem treening põllurada. Lihtsalt et õpiksid end mootorrattaga sõites turvaliselt tundma, saaksid selgeks lingid ja muud sõiduvõtted. Tuleb korraga nii kiirus, asjadest arusaam, kui ka suudad ennast rajaolukorras mõtlema panna. Mitte silmad ruutus kuskil teisetaga viltuse nokkmütsiga krossimeest mängida


Teema algataja
alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas alambe »

Mootorratta sõit kui selline on juba pikki aastaid selge, aga seda tänaval.
Harjutada just vaja krossisõiduga seonduvat eelkõige ja tegelik asjaga tegelemise põhjus on see , et krossi sõites füüsilist koormust on lihtsalt palju lõbusam saada kui metsavahel sörkides:)

teine teema mille kohta võiks küsida on raja kasutamisloa küsimine ja selle eest tasumine.
kas helistate alati rajahaldajale ette ja maksate raha või lähete sõitma ja maksate raha kui keegi seda rajakõrvale küsima tuleb?

Siit saab ka hea fleimi ülesse, aga lihtsalt on see ka teema mis võõraid radasid kasutades ette tuleb.

Kasutaja avatar

fotek
Postitusi: 637
Liitunud: 26 Mai 2005, 09:42

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas fotek »

No kui rada asub eramaal ja/või keegi seda hooldab, siis ikka tuleks helistada.

Siim
#609

antia

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas antia »

Siin on ka miskit infot ja kontakte, iseasi kui värske see info on.
http://www.rajad.ee/

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mella »

Otsi mõni sulle sarnase arengutasemega algaja ja käige koos. Lõbusam ja arendavam, kui niisama üksi "ninast veri välja" trenn.

alambe kirjutas:

tegelik asjaga tegelemise põhjus on see , et krossi sõites füüsilist koormust on lihtsalt palju lõbusam saada kui metsavahel sörkides:)

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Lisaks veel ka ohutum.


jalgrattur
Postitusi: 149
Liitunud: 31 Jaan 2011, 15:08
Tsikkel: chopper made in USA

Re: Krossirajad algajale

Lugemata postitus Postitas jalgrattur »

Õige vastus Peetrilt ja seda ma tahtsingi oma kommentaariga teadvustada. Õppida tuleb just alguses tasasel maal ,nagu õeldi, mitte aga netiproffide soovitused, a la Laitse jne, jne. Ja mis nn. Kovalite kummardamisse siis igavene respekt Kovalite ees,nad on kirjutanud oma nime Eesti motospordi ajalukku aga kes olete teie siin foorumis ilkujad? Ma olen mõlemat M ja M näinud sõitmas ja mul oleks häbi nende oskuste ees mis neil on mootorattaga sõidus aga peab ikka ilgelt kõrge ego olema ,et julgeda veel kaasarääkida teemades mida ise ei valda. Vabandan MM ide kummardajate ees kui solvasin oma teksida kedagi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”