EMF

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Minu teada ei ole võimalik seda kuupäeva tänase hetkeseisuga edasi lükata. Selle oleks saanud teha päevakorrapunkti ettepanekuna, aga seda oleks pidanud tegema nii, et uus päevakord oleks liikmetele vähemalt 20 päeva ette teada antud. Hetkel on siis 18 päeva aega koosolekuni.
See 2013 toimunud koosolek oli siis 2012 aasta kinnitamie, selle koosoleku päevakorras on ainult uute valitavate liikmete valimine.
Selle majanduseisu ja aastaaruande kohta pole mõtet paanikat teha. Eks uus juhtkond peab niikuinii revisjoni tegema ja kui ettevõttel on toimiv raamatupidamine, siis on võimalik asjad välja kaevata. Raamatupidamine ei ole raketiteadus. Ja kui avastatakse rikkumised on võimalik ellmine juhatuse liige vastutusele võtta, nii nagu seadus ette näeb.

Sinu loogika järgi saaks ka ettevõttes juhte ainult peale aastaaruande esiatmist vahetada ja ka see ei taga, et ei ole raamatupidamislikke trikke kasutatud.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

mx77 kirjutas:

lärm, ma tunnustan sind väga sportlasena ja ka väga tugeva võistluste korraldajana.
Aga hetkel sa küll lärmad (huvitav, no nii sinu hüüdnime moodi!) Martino kallal natuke ilmaasjata. Las valitakse ära uus nõukogu ja see reguleerib siis ära alakomisjonide moodustamise korra, mis seni on suht segane. Las siis peale seda saab Martino oma võimaluse.

Ma küll ei taha kellegi poolehoidu võita ega vajagi seda, suurem kemplus käib siin enduromaastikul ja teised distsipliinid on ilmselt tegemas enam sisulisemat tööd või siis ei tee üldse midagi aga antud temaatikast miskpärast kaldun Lärmi aka Kollisti poolele! Miks?
Kui katus laseb läbi ja pidevalt on jalgualune märg ning enam ei aita kopsikute põrandale laotamne, sest pole ruumi kuhgi astuda siis nenedest vendadest kes käed puusas vahivad katust ja teoretiseerivad, kuidas katust peaks parandama ja milliseid vahendeid selleks oleks vaja ning mis meetoditel katuse terveks saab. Sellisel hetkel on vaja inimest, kes võtab redeli, töövahendid ja katusekattematerjali ning lapib need katuse augud ära. Nendin, et sellel käed puusas targutajal on ka mingi roll (uued mõtted, metoodikad jne) aga puhtalt nende pärast ilmselt oleks jalad märjad edasi, saaks nohu ja muud haigused ja lõpuks sureks maha. Sama saatus ilmselt ootaks ees ka siis kui oleks saamatu katuselappija.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Psaiko, kui sa teemat ei jaga siis ära postita. Su viimane post näitab küll su vähest informeeritust või siis pigem täielikku teadamatust olemasolevatest probleemidest.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mella »

Korteriühistute korral, mis on ka MTÜ, võib iga KÜ liige nõuda päevakorda punkti(de) lisamist. Sel juhul algab päevade loendamine algusest peale (päevade arv on põhikirjas).
Võimalik, et MTÜ puhul kehtib sama asi, ei viitsi seadust lahti võtta.

mx77 kirjutas:

Minu teada ei ole võimalik seda kuupäeva tänase hetkeseisuga edasi lükata. Selle oleks saanud teha päevakorrapunkti ettepanekuna, aga seda oleks pidanud tegema nii, et uus päevakord oleks liikmetele vähemalt 20 päeva ette teada antud. Hetkel on siis 18 päeva aega koosolekuni.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

mella kirjutas:

Korteriühistute korral, mis on ka MTÜ, võib iga KÜ liige nõuda päevakorda punkti(de) lisamist. Sel juhul algab päevade loendamine algusest peale (päevade arv on põhikirjas).
Võimalik, et MTÜ puhul kehtib sama asi, ei viitsi seadust lahti võtta.

mx77 kirjutas:

Minu teada ei ole võimalik seda kuupäeva tänase hetkeseisuga edasi lükata. Selle oleks saanud teha päevakorrapunkti ettepanekuna, aga seda oleks pidanud tegema nii, et uus päevakord oleks liikmetele vähemalt 20 päeva ette teada antud. Hetkel on siis 18 päeva aega koosolekuni.

Hästi ei usu, nii saaks seda koosolekut pea lõpmatult edasi lükata.

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

mx77 kirjutas:

Psaiko, kui sa teemat ei jaga siis ära postita. Su viimane post näitab küll su vähest informeeritust või siis pigem täielikku teadamatust olemasolevatest probleemidest.

ma tõesti vabandan, sest ei jaga ilmselt matsu kaugeltki vajalikul tasemel, aga suhtumine "kui sa teemat ei jaga, siis ära sõna võta" ongi minu meelest suurim probleem. Tehnikaspordi maailmas on mehed rauast ja egod veel kõvemast materjalist. Oleks veidi lahkemat suhtumist võõraste suhtes vaja ja paljud probleemid oleks ehk olemata. Edu!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pihelgas kirjutas:
mx77 kirjutas:

Psaiko, kui sa teemat ei jaga siis ära postita. Su viimane post näitab küll su vähest informeeritust või siis pigem täielikku teadamatust olemasolevatest probleemidest.

ma tõesti vabandan, sest ei jaga ilmselt matsu kaugeltki vajalikul tasemel, aga suhtumine "kui sa teemat ei jaga, siis ära sõna võta" ongi minu meelest suurim probleem. Tehnikaspordi maailmas on mehed rauast ja egod veel kõvemast materjalist. Oleks veidi lahkemat suhtumistvõõraste suhtes vaja ja paljud probleemid oleks ehk olemata. Edu!

Sorry, aga kui siin teemas ilmselt mitmed tegelevad ka tegelikkuses asjaga ja mitte vaid siin lehel vaid ka kui EMF liikmed, siis Psaiko postid küll väga edasi ei vii. Ja tõesti kui ei ole asjade ja probleemidega kursis, siis ei ole mõtet sõna võtta.


saarlane
Postitusi: 213
Liitunud: 08 Dets 2003, 18:24
Tänatud: 30 korda

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Pihelgas ütles ära mötte, mida ma ise just tahtsin öelda. Ise ei vöistle, aga pealtvaatajad vöistlustel oleme me paljud. Ja kogu motospordi seltskond peaks ka pealtvaatajate ettepanekutega arvestama. Nemad on ka nö "teemat vöib-olla mitte jagavad".

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

mx77 kirjutas:
Pihelgas kirjutas:
mx77 kirjutas:

Psaiko, kui sa teemat ei jaga siis ära postita. Su viimane post näitab küll su vähest informeeritust või siis pigem täielikku teadamatust olemasolevatest probleemidest.

ma tõesti vabandan, sest ei jaga ilmselt matsu kaugeltki vajalikul tasemel, aga suhtumine "kui sa teemat ei jaga, siis ära sõna võta" ongi minu meelest suurim probleem. Tehnikaspordi maailmas on mehed rauast ja egod veel kõvemast materjalist. Oleks veidi lahkemat suhtumistvõõraste suhtes vaja ja paljud probleemid oleks ehk olemata. Edu!

Sorry, aga kui siin teemas ilmselt mitmed tegelevad ka tegelikkuses asjaga ja mitte vaid siin lehel vaid ka kui EMF liikmed, siis Psaiko postid küll väga edasi ei vii. Ja tõesti kui ei ole asjade ja probleemidega kursis, siis ei ole mõtet sõna võtta.

aga kes siis lõpuks on see, kes on probleemidega kursis? Kindlasti on inimesi, kes sinu ettepanekute peale samamoodi vastavad, sest nad on "veelgi rohkem kursis". Eesti pole ju nii suur, et enduro komisjonis on kas Lärm või Värton. Miks mitte mõlemad? Sama muude komisjonidega. Aga veelkord - ma pole detailidega tõesti kursis, ei taha sekkuda. :bsmile:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

jep, viimane on väga õige märkus.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

mx77 kirjutas:

Psaiko, kui sa teemat ei jaga siis ära postita. Su viimane post näitab küll su vähest informeeritust või siis pigem täielikku teadamatust olemasolevatest probleemidest.

Pole isegi kordagi kuulutanud, et ma krossi probleemidest ja komisjoni tegemistest midagi süvitsi tean! Valduest ja rõõmudest teavad need, kes sellega toimetavad ja veavad. Samas ei leia ma sellise kodaniku nagu Alar Mozolevi nime föderatsiooni tasandil krossi asjadega tegelemas.
Küll tean ma ise, kui palju olen ma ise ja kui palju on rinkakomisjonis inimsed ala arenemiseks teinud!

Saavad osad inimesed vähemasti selge silmaga peeglisse vaadata ilma piinlikkust tundmata ja öelda, et nad ei passi käes taskus vaid tegutsevad, mitte ei lõksuta, käed puusas, lõugu kui kehvasti keegi teine teeb ja kui küüned enda poole nad on!

Minu mõte ongi see, et kas need, kes siin kõvasti teoretiseerivadja ilusaid struktuure konstrueerivad, kas need inimsed ka reaalsuses tahavad ja suudavad tegutseda!?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mella »

mx77 kirjutas:

Hästi ei usu, nii saaks seda koosolekut pea lõpmatult edasi lükata.

Lõpmatuseni ei saa, aga korra saab. Aga seda max 3 päeva alates esmasest välja kuulutamisest. Ja nagu ma aru sain, on see aeg juba möödas.

§ 20. Üldkoosoleku kokkukutsumine
(7) Kui pärast üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmist päevakorda liikmete nõudel muudetakse, tuleb päevakorra muutmisest teatada enne üldkoosoleku toimumist samas korras ja sama tähtaja jooksul nagu üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmisel.

§ 201. Üldkoosoleku päevakord

(1) Üldkoosoleku päevakorra määrab juhatus, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisiti. Kui üldkoosoleku kutsuvad kokku mittetulundusühingu liikmed, määravad nemad üldkoosoleku päevakorra.

(2) Vähemalt 1/5 mittetulundusühingu liikmetest või vähemalt kuus mittetulundusühingu liiget, kui mittetulundusühingul on alla 30 liikme, võivad nõuda täiendavate küsimuste võtmist päevakorda. Iga täiendava küsimuse kohta tuleb esitada põhjendus.

(3) Liikmed võivad käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud õigust enne üldkoosolekut kasutada mitte hiljem kui kolm päeva pärast üldkoosoleku kokkukutsumisest teatamist. Põhikirjaga võib ette näha pikema tähtaja.

(4) Liikmed ei või käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud õigust enne üldkoosolekut kasutada, kui sama koosoleku päevakorda on käesoleva paragrahvi lõikest 2 tulenevalt juba üks kord muudetud ja päevakorra muutmisest on liikmetele käesoleva seaduse § 20 lõike 7 kohaselt teatatud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Psaiko kirjutas:

Minu mõte ongi see, et kas need, kes siin kõvasti teoretiseerivadja ilusaid struktuure konstrueerivad, kas need inimsed ka reaalsuses tahavad ja suudavad tegutseda!?

Jah me tegutseme ka reaalselt, loodetavasti suudame ka . Meil on EMF-i litsentsiga 26 sõitjat, neist 24 last-noort erinevates distsipliinides ja klassides, üks täiskasvanud hobisõitja ja üks veteran. Hobisarjas sõidab meil lisaks 8 võistlejat klubist. Lapsi-noori, kes veel ei võistle ( või võistlevad nt.plikespini karikal või LAMA-s ) 14. Oleme loonud huvikooli, et tagada treenerite rahastus järgmisest eelarve aastast. Linn on eraldanud meile suure koolimaja, oleme kaasanud kohalike poliitikuid, et ala arendada, oleme ellu viinud mitmeid motosporti edendavaid projekte, oleme saatnud koolitusele kolm treenerit,kes on omandanud vastava kutse. Meil on olemas arengukava ( mida ma pole näiteks EMF-i lehelt üles leidnud, et neil see oleks ) , isegi esimesed õppefilmid eesti ja läti keeles avalikuks kasutamiseks saime tehtud jne...Nokitseme vaikselt siin L-Eestis ja ei pretendeerigi "suurte" meeste mängu. Saad tutvuda siin: www.tehnikakool.com ja siin: www.karmidkarlid.webs.com
Vabandust, et tundsime muret üldise motospordi käekäigu üle , tegelikult võib ka võtta suhtumine: pole meie asi, meil niigi käed-jalad tööd täis.
Oleme alati osalenud klubide koosolekul kui meid on kutsutud, aga me oleme juba aru saaanud, et on olemas Eliit ja keegi metsas, kes pole oluline.
Spordiregistri andmetel saab EMF ainult meie 42 lapse pealt kena pearahastuse, aga vahet pole, las korraldavad seal Tallinnas oma ÜKE treeninguid, me teeme ise.
Peale selle pole näiteks meil viimased kaks aastat olnud kommunikatsiooni probleeme V.Bienega ( mida paljud ette heidavad), alguses oli küll- ei varja, aga järjekindlusega sai ka see asi korda. Aga vanades asjades enam ei viitsi tuhnida ja pole vajadustki.

Samuti pole meile võõras ringrada, sest meie teekond motosporti tuligi läbi meie poja,kes 8 aastasena läks A.Vaino Räämal asuvasse tehnikaringi, sealt ringrajale, sai elatud seda elu nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Soomes, seni kuni poiss Audrus kõvasti kukkus ja kadus julgus.Nüüd täiskasvanuna on ta pigem hobitaja. Nooremad pojad valisid teise motospordiala . Kuna mul pole neid kirsasaapaid ja auväärset motospordi suguvõsa alates vaarisast, siis tundubki, et järelikult pole meid olemas ja veel vähem võiks me oma arvamust avaldada.....

Mis mõte on siin sõna võtta kui läheb mingiks ärapanemiseks nagu Perekooli anonüümsete kägude seas,vahe vaid selles, et siin on ärapanijad mehed .
Jõudu mehed ! ..Ütles naine.

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.
Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

haldjas kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Minu mõte ongi see, et kas need, kes siin kõvasti teoretiseerivadja ilusaid struktuure konstrueerivad, kas need inimsed ka reaalsuses tahavad ja suudavad tegutseda!?

Jah me tegutseme ka reaalselt, loodetavasti suudame ka . Meil on EMF-i litsentsiga 26 sõitjat, neist 24 last-noort erinevates distsipliinides ja klassides, üks täiskasvanud hobisõitja ja üks veteran. Hobisarjas sõidab meil lisaks 8 võistlejat klubist. Lapsi-noori, kes veel ei võistle ( või võistlevad nt.plikespini karikal või LAMA-s ) 14. Oleme loonud huvikooli, et tagada treenerite rahastus järgmisest eelarve aastast. Linn on eraldanud meile suure koolimaja, oleme kaasanud kohalike poliitikuid, et ala arendada, oleme ellu viinud mitmeid motosporti edendavaid projekte, oleme saatnud koolitusele kolm treenerit,kes on omandanud vastava kutse. Meil on olemas arengukava ( mida ma pole näiteks EMF-i lehelt üles leidnud, et neil see oleks ) jne...Nokitseme vaikselt siin L-Eestis ja ei pretendeerigi "suurte" meeste mängu.
Vabandust, et tundsime muret üldise motospordi käekäigu üle , tegelikult võib ka võtta suhtumine: pole meie asi, meil niigi käed-jalad tööd täis.
Oleme alati osalenud klubide koosolekul kui meid on kutsutud, aga me oleme juba aru saaanud, et on olemas Eliit ja keegi metsas, kes pole oluline.
Spordiregistri andmetel saab EMF ainult meie 42 lapse pealt kena pearahastuse, aga vahet pole, las korraldavad seal Tallinnas oma ÜKE treeninguid, me teeme ise.
Peale selle pole näiteks meil viimased kaks aastat olnud kommunikatsiooni probleeme V.Bienega ( mida paljud ette heidavad), alguses oli küll- ei varja, aga järjekindlusega sai ka see asi korda. Aga vanades asjades enam ei viitsi tuhnida ja pole vajadustki.

Samuti pole meile võõras ringrada, sest meie teekond motosporti tuligi läbi meie poja,kes 8 aastasena läks A.Vaino Räämal asuvasse tehnikaringi, sealt ringrajale, sai elatud seda elu nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Soomes, seni kuni poiss Audrus kõvasti kukkus ja kadus julgus.Nüüd täiskasvanuna on ta pigem hobitaja. Nooremad pojad valisid teise motospordiala . Kuna mul pole neid kirsasaapaid ja auväärset motospordi suguvõsa alates vaarisast, siis tundubki, et järelikult pole meid olemas ja veel vähem võiks me oma arvamust avaldada.....

Mis mõte on siin sõna võtta kui läheb mingiks ärapanemiseks nagu Perekooli anonüümsete kägude seas,vahe vaid selles, et siin on ärapanijad mehed .
Jõudu mehed ! ..Ütles naine.

Tubli eeskuju! See ongi see, inimesed teevad ja toimetavad! Ei pea manguma, et nad teeksid; ei kadetseta teiste kallal, et keegi saab rohkem- vaid tegutsetakse vaatamate kõikidele tagasilöökidele.

Pigem oli see kriitika suunatud hoopis teises kaares. Arvan, et teemaalgataja on oma südikuse ja sihikindluse poolest tuntud kõikides motodistsipliinides ja väärib kindlasti eeskujuks olemise tiitlit!

Ehk on käes aeg, kus motoelu eestvedajaks ongi üks kaine mõistusega tegus naine?

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Möku »

Psaiko kirjutas:

Ehk on käes aeg, kus motoelu eestvedajaks ongi üks kaine mõistusega tegus naine?

Kõikide soostereotüüpide kohaselt olekski naisterahval paremad eeldused erinevaid motospordidistsipliine ühiselt tegutsema panna. Naisterahvas suudaks tegevuse käigus ära mahutada ka suurte meeste suured egovajadused.

Aga siin diskussioonis on võetud varjatud eelduseks, et kusagil on suur kogus raha või hunnik vabatahtlikke, keda siis struktuurikastikestesse paigutada. Seda eeldust peaks kontrollima enne suurte struktuuride planeerimist.

Teine tähelepanek on see, et organisatsiooni planeeritakse siin "ülevalt alla". Et nõukogu kes järelevalvet teostab, ja siis juhatus kes juhatab ja siis järelevalvekomisjonid ja siis sekretariaat. Palju distsipliiniüleseid funktsioone.

Tähelepanelik lugeja on siin aga ehk siinseski diskussioonimängus märganud korduvalt kindlameelseid seisukohti - "MX ei lähe mulle üldse korda" ja "Enduuroga pole mul mingit tegemist". Ehk siis sisemine tegutsemisvajadus, mis on eelduseks vabatahtlikkusele tuleneb kitsast spordialast mida konkreetne inimene või tema pärija harrastab. Vaadates kuidas sponsoreid on leitud ei ole ka kahtlust et ka sponsoreid on ikka võimalik leida pigem harrastussõitjate endi hulgast, kes "oma spordiala" toetavad. Motovaldkonna sponsorvõimalusi autovaldkonnaga võrrelda ei saa, sest äriliselt põhjendatud sponsorlust motovaldkonnas ei ole - niivõrd väikesed on motokaupmeeste käibed võrreldes autokaubandusega.

Ülaltoodust lähtuvalt maksaks struktuuri planeerides panna põhirõhk pigem alakomisjonidele (nagu Psaiko siin ka juba viidanud). Alakomisjonidest tuleb "drive&power", alakomisjonide esimehed oleks juhatuse liikmed, kes siis omavahelises koostöös lepiksid kokku, et milliseid ühiseid funktsioone oleks veel vaja ja kuidas toimub litsentsitasudest saadava tulu jagamine erinevate tegevuste vahel.

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Möku. Alamkomisjonide tähtsust ei ole keegi vähendanud ja võrreldes praegu kehtiva mingi uduse korraga alamkomisjonide määramiseks olid kõik nõus viimasel koosolekul, et alakomisjonide liikmed peaksid olema vastavat distsipliini harrastavate liikmete esindajate poolt avalikult valitud.
Aga et see ka toimiks, siis selleks ongi vaja nõukogu, kes ei ole mitte juhtorgan vaid siis pigem sõnastab üldise strateegia ja teostab järevalvet (nii nagu AS puhulgi).
Muidu läheb nagu eelmine kord. Võin tuua siia näite kuidas viimati MX komisjoni valiti. Kui eelmine kord (oli vist aastal 2010) klubid kurjaks läksid siis lubati ka demokraatia kasvu ja klubidega arvestamist. Krossikomisjoni moodutamiseks saadeti klubidele kiri, kus paluti neil esitada oma kandidaadid. Meie klubi esitas ka oma kandidaadi, kui siis tükk aega hiljem sai küsitud, et mis siis saanud on tuli vastus et komisjon on juba valitud. Kui palusime näha mingitki protokolli või valimistulemusi, siis sellele pole siiani mingit vastust tulnud. Peale seda aega on MX komisjoni koosseis veel mitmeid kordi muutunud, nii et ükski klubi tegelikult ei teagi, kes komisjoni esimees on.
Vot sellist pornot peabki nõukogu ära hoidma.

Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Möku kirjutas:

[
Ülaltoodust lähtuvalt maksaks struktuuri planeerides panna põhirõhk pigem alakomisjonidele (nagu Psaiko siin ka juba viidanud). Alakomisjonidest tuleb "drive&power", alakomisjonide esimehed oleks juhatuse liikmed, kes siis omavahelises koostöös lepiksid kokku, et milliseid ühiseid funktsioone oleks veel vaja ja kuidas toimub litsentsitasudest saadava tulu jagamine erinevate tegevuste vahel.

Selleks ongi avaliku diskussiooni vaja ja ka aega, et sellised ettepanekud siia ilmuks. Mulle see variant väga meeldib, pealegi on mõistlik ning jätkusuutlikum kui senine juhtimismudel.

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.

kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

leib kirjutas:

Muidugi Kollist ajavad sind väiksed krossipoisid oksele,sest nende pealt SA ei teeni ja ōieti teed ,et astud tagasi Oma ametist ,koos Bienega peavadki lahkuma tema kintsukraapiad. Ja kui sul suurest organiseerimisest aega üle ehk jääb siis tee tööd ka.

Uskumatu! Hr. leib peab küll väga suure kaliibri tegija olema, et selliseid sõnu Lärmi kohta öelda! Ei tasu unustada, et enduuroharrastajate praegune rohkus on paljuski Karjääri Kärnatamistest alguse saanud. Samuti oli Lärm mees, kes käis ja kauples paljukirutud 1X litsntsi hinna alla jne.

saarlane kirjutas:

Pihelgas ütles ära mötte, mida ma ise just tahtsin öelda. Ise ei vöistle, aga pealtvaatajad vöistlustel oleme me paljud. Ja kogu motospordi seltskond peaks ka pealtvaatajate ettepanekutega arvestama. Nemad on ka nö "teemat vöib-olla mitte jagavad".

Justament, pealtvaataja maksab meie palga, talle peab pugema! Pealtvaatajal on jumala savi, kas sportlane sisenes starti õigeks ajaks ja millstele nõuetele vastab MTÜ EMF, tema tahab meelelahutust ja närvikõdi.

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Möku »

kõrtsmikumolu kirjutas:
leib kirjutas:

Muidugi Kollist ajavad sind väiksed krossipoisid oksele,sest nende pealt SA ei teeni ja ōieti teed ,et astud tagasi Oma ametist ,koos Bienega peavadki lahkuma tema kintsukraapiad. Ja kui sul suurest organiseerimisest aega üle ehk jääb siis tee tööd ka.

Uskumatu! Hr. leib peab küll väga suure kaliibri tegija olema, et selliseid sõnu Lärmi kohta öelda!

Olles (sarnaselt Kõrtsmikumoluga) ka seotud võistluste korraldamisega, siis peab siin vist otse ütlema, (sest paljudel sõnavõtjatel puudub siin vist oma kogemus): võistluste korraldajad maksavad võistluste korraldamise eest peale, mitte ei teeni sellega raha. Siiski jätkatakse võistluste korraldmist, sest see on nagu sõpruskonna sisene auasi. Mis mees sa oled, kui ühtegi karikavõistluste etappi ei korralda? Majanduslikku loogikat seal taga ei ole. Pigem selline aadlimeeste värk :bsmile:

Minu kogemus on enduurost, aga ma arvan et ka hobikrossi sarjas, kus sõitjaid kaks korda rohkem, rada kümneid kordi lühem ning sõiduaega nagu ei antagi - et ka seal oleks kasumiaruandepõhiselt ja ettevalmistuseks-tugifunktsioonideks vajaminevat tööaega hinnates joonealune kasuminumber miinustes. Rääkimata siis rinkavõistlustest.

See ongi alakomisjonide põhiküsimus, et kuidas hoida seda seltskonda koos, kes võistluste korraldamise suudaks ja tahaks ära teha. Muud aspektid muutuvad mõttetuks, kui võistluseid ei toimu.

Usinus-Kasinus-Cosinus

leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas leib »

Täites tōi uskumatust. Ma olen kogu aeg EMF nōudnud ,et tōstetaks osalejate TASU kōikidel motospordi üritustel sest kui osalejad ei toeta Oma osalusmaksudega korraldajaid siis varsti ehk juba järgmine aasta pole meil enam ühtegi motospordi üritust sest kaua jōuavad korraldajad OMAST taskust kinni maksta seda lōbu. Kōige rohkem on mul just kahju Kollistist sest vend korraldab viis vōistlust aastas ja kōik Oma kulude ja kirjadega . Mōelge mehed ta pere Peale ka ehk nagu ütleb teine kuulus tartlane,kaua vōib. Vōi luua toetusfond korraldajate toetuseks.
Mul on häbi Oma sōnavōtuttude pärast, andestage kōik keda olen riivanud Oma sōnaga,eriti Lärm. Kunagi kohtume siis ostan sulle liitri piima.

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Möku »

Kõik oleks väga rõõmsad kui härra Leib ka viis võistlust aastal 2014 korraldaks. Saad ka lõpuks Viimsisse kolida :lol:

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Ma teiste kohta ei oska öelda, aga meil oli vanasti krossi puhul null kui oli 100 võistlejat. Rohkemate võistlejatega hakkas tiksuma kasum. Sel aastal olime küll 1000 euroga miinuses, kui korraldasime ENMV Jaanikeses, aga miinus oli suurelt seotud raja taastamisega ( traktor, kopp jne ), mis Militaarajaloo festivali raames üles kaevati ( keset rada olid kaevikud). Raja taastamine oli vägagi missiooni üritus, kus mitmed lapsevanemad tasuta hommikust-õhtuni rassisid, et lapsed sõita saaks. Lisaks tahtsid omanikud saada 500 euri renti ( äri on äri nagu ütlevad äimehed) :)

Viimati muutis haldjas, 26 Okt 2013, 19:35, muudetud 1 kord kokku.
Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.

leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas leib »

Eesti hädakeskus on see Tartumaa Oma selide,ansipite,lärmide jt taolistega,teised saavad hakkama,pole kahtlustki.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas 426f »

Pange kinni see jaanikese rada ja minge türile sõitma seal täiesti ok rada mida rohelise vene traktoriga silutakse ja keegi ei hädalda et raha pole ja elu raske

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

426f kirjutas:

Pange kinni see jaanikese rada ja minge türile sõitma seal täiesti ok rada mida rohelise vene traktoriga silutakse ja keegi ei hädalda et raha pole ja elu raske

Kes siin hädaldas ? :wack: Jaanikese rada on meie kogukonna jaoks sümbol- saad sa aru.

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.

lärm
Postitusi: 1148
Liitunud: 27 Aug 2007, 01:56
Asukoht: tartu
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas lärm »

to -MX ---eks mu nimi siis õige kui Lärman,aga et ma kellegile liiga teen ,eriti Martinole ---no ma ei usu seda. Räägin seda mida mõtlen ,proovin mitte lahmida ja kedagi solvata,lihtsalt tõesti mõtlen nii...
KETTASSE AJAB SEE KUI MEHED ,KES TEGELIKULT POLE ISE LILLE KA LIIGUTANUD,RÕHUTAN MITTE LILLE KA JA ILMSELT EI HAKKA KUNAGI LIIGUTAMA KA, TEEVAD SIIN SELLISEID SÕNAVÕTTE ,selle asemel et tulla appi ja proovida midagi ära teha ,et töesti midagi muutuks paremaks .
Tõesti esimesena torkab enduuro valdkonnas pähe ainult kaks inimest, üks enam ammu sõna ei võta ,aga kelle nimi ka siit läbi on jooksnud ja teine on minu silmis Martino. Palju aastaid targutamist ,enamasti bikeri foorumis,samas tunnistan ka ,et olen paljude asjadega Martinoga nõus,aga häirib see ,et asi piirdubki ainult targutamisega. ( pean ka seda ütlema ,et seda arvamust jagab minuga umbes 95% aktiivseid sõitvaid enduuro mehi).
Räägin hetkel ainult enduuro valdkonnas ,Mx ütles ,et teda enduro ei huvita --arusaadav , mind kahjuks ei huvita kross-arusaadav ja ma ei võta söna ka krossimaailmas.
Minu viisakas soov oleks siin kõikide ees ,et kui midagi välja ütlete ,tulge tehke see reaalselt ära ka,seega Martino isiklikult kutsun sind 7nov enduro koosolekule ,ma ei näe miks me ei või seal köik koos kogu komisjon pluss sina seal sinu ideedega selle asja lahendada nii et köik oleks 2014 algavaks hooajaks prefektne,et vähemalt enduuro komisjonile poleks midagi ette heita ja ,et minul poleks näiteks Martinole ette heita ,seda me ju kõik tegelt tahame. Saab öelda siin foorumis TEHTUD ja kõik õnnelikud,nii Martino kui ka Lärm ja kogu Eesti enduuro.
Kui see kusagil kirjas et komisjonis peab olema 7 inimest,siis võin vabalt Martinole või kellegile teisele koha vabaks teha ,sest minu eesmärk on ikka teha ägedaid üritusi ja see ei muudaks ju midagi kui keegi minu kohapeal komisjonis oleks,arvan et Võrtsu endurod jääks ikka. AGA OLGU SIIS TEGUDE MEES ka ,sest "kirjaniku " amet hetkel enduuros edasi ei aita.

Raha lugejatele ütleks niipalju ,et proovige üks täispikk kahepäeva enduro täiesti nullist(alustades maade omanike käest lubade taotlustega iga aasta) ära korraldada. Sinna lisage veel kolmas päev ehk näiteks Tartu proloog, siis arvutage kokku need kulud ja lahutage maha 139 võistlejat x45euri osavõtu tasu,vaadake kas saate kasumi või kahjumi. Ei häbene öelda ,et maksin see aasta puhtalt omast taskust peaaegu 4kohalise numbri ,mille esimeseks numbriks oli 3. MIKS???? Sellepärast ,et see idee teha Tartus proloog keset linna, tundus minule niivörd ahvatlev ,et oleksin ka kaks korda olnud nõus maksma samapalju miinust,peaasi et see tehtud saaks.
Kui lisada sinna aeg ja energiakulu mis selleks kulus... Niipalju saan öelda ,et 2014 a Tartu proloogi ja Võrtsu enduro korraldamine juba käib,sest muidu ei saakski seda valmis. SUURED TÄNUD ABILISTELE.

Lugedes ,et näiteks mingi kasutaja Sepik annab mõista teema alguses EMF onupoja poliitikast (poisile ostetakse ,tsikkel,käru) ja teema lõpu poole sellest kuidas võistluste korraldajad ainult raha tasku topivad ja virisevad" et peaks neile toetusfondi tegema" ,siis ajab sita ikka keema küll ,kuna ise pole kunagi omaarust virisenud,sest see on vabatahtlik ja friigimajandus ja keegi ei käse mul seda teha ,ilmselt ei teekski- KUI MA ISE EI SÕIDAKS-
Mees räägib ,et tema on töömees ja loob oma kätega midagi???? Loomulikult kui sa näiteks puust lusikaid teed ,on raske poisile tsikkel ja käru osta,aga sellepärast valada oma viha nende peale välja kes suudavad paremini oma asjadega välja tulla ----see ajab töesti oksele. Siis räägib Sepik millestki muust hoopis ja ütleb et "mind ajavad oksele loomulikult krossipoisid",sest ma ei teeni nende pealt. -----TULE TAEVAS APPI :? :) Selline ila tuleb ma loodan et ikka täiskasvanud inimese suust
Loodan ,et ma ei eksi kui ütlen veelkord selle väljendi ---- EESTLASLIK KADEDUS ON SELLE KASUTAJA NIMI, ISE TEHA EI SUUDA JA TEISED TEEVAD KA VALESTI ja vaesele Sepikule tehakse liiga sest keegi- ei EMF või keegi teine ei toeta teda uue bussi,tsikli ja käru ostmisel... Korralik tase .
Sry ---leib oli ta nimi vist :D :D :D
Andke tulla nüüd,et nii räägib Enduro Komisjoni üks liikmetest. :D :D :D
Lärm


leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas leib »

Millest selline pikk soperdis,kas tōde on valus kuulata. Noh,SA oled tubli harrastus enduurotaja,korraldad toredaid vōistlusi , mingid algteadmised on enduurost ka olemas,so what? Mis sa ullike muudkui kaagutad ,mina korraldan ja Mina korraldan ,korralda palju tahad,mul pajebat mida SA korraldad,minu poolest vōidki elu lōpuni midagi korraldada.

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Möku »

Selle "ärapanemise" ja kurjustamisega, mida sa Leib siin harrastad parema EMF-ini ei jõua. Aga see oli Haldja eesmärk, kui ta teema tõstatas. Austa palun teematõstataja eesmärki. Ma loodan et sa saad sellest aru. Kui ei saa, siis peame vist sinu juhtumi kliiniliseks kvalifitseerima.

Aga Haldjat peame siin aitama. Ta on heal missioonil. Lärm ja enduurokomisjon teevad oma asjad ära niikuinii.

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

haldjas kirjutas:
426f kirjutas:

Pange kinni see jaanikese rada ja minge türile sõitma seal täiesti ok rada mida rohelise vene traktoriga silutakse ja keegi ei hädalda et raha pole ja elu raske

Kes siin hädaldas ? :wack: Jaanikese rada on meie kogukonna jaoks sümbol- saad sa aru.

Ja sponsoreerite mingeid aferiste selle sümboli nimel :D


NormanBates

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas NormanBates »

Möku kirjutas:

Aga Haldjat peame siin aitama. Ta on heal missioonil. Lärm ja enduurokomisjon teevad oma asjad ära niikuinii.

Ja mis siis enduurokomisjon täpselt nende 3-4 aastaga ära on teinud? Isde puudutab vaid tippe ja võistluste korraldamine pole komisjoni ülesanne. Millalüldse komisjon viimati koos käis ja mis seal tehti?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”