Krossi/enduro prillid, millised valida?

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded


Teema algataja
igor2013
Postitusi: 18
Liitunud: 04 Jaan 2013, 22:11

Krossi/enduro prillid, millised valida?

Lugemata postitus Postitas igor2013 »

Olen vaadanud erinevaid krossiprille ja olulist vahet nendel ei ole märganud, vaatasin ainult tavalise klaasiga (mitte toonitud) nii 20-80€ prille, näole on enamus ühtemoodi pehmed, välja näeb ka samahästi, mõne puhul oli pisike klaasi laiuse vahe, mida ma ei suutnud arvestada oluliseks hinnamõjuriks.

Raamil ja kummil on disaini-värvi vahe, kuid sõitmist see ei mõjuta. Vaatan lihtsamaid, millel pole roll-off süsteemi ega muud kiledega jändamist.
Olen kuulnud arvamusi, et kindlasti vaja topelt klaasiga (double lens), kuna siis ei lähe uduseks (Paintballis see toimib, kuid seal ei puhu tuul näkku).
Lappasin erinevaid veebipoode ja käisin Tallinna kauplustes kohapeal. Leidsin vaid ühed AXO 50€, millel oli 2 klaasi, kõik teised ühe klaasiga (ka kallimad). http://motolife.ee/index.php?page=shop. ... 78&lang=et

Poodides müügimeeste jutt on see, et mida kallim, seda uhkem ja tuntud firma omad on kindlasti paremad. Samas ühtegi mõjuvat põhjust, miks 30€ on saast ja 60€ on head, ma ei saanudki teada.

Milliseid kasutate teie või mis kogemused endil on? Tahaks teada, millised jäävad vihmaga (lumesajuga) sõites selgeks, kui selliseid on?



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Krossi/enduro prillid, millised valida?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Veidi üldisemat juttu alguseks. Pluskraadide puhul üldjuhul topeltklaasi vaja ei lähe. Kui hakkad prille ostma, siis mine koos oma kiivriga, raamide suurused on erinevad ja alati ei istu kiivri avasse.

Ise kasutan ProGrip-i omasid. Plussid: ei lähe kergelt uduseks. Sai korra võrreldud samades oludes FOX-i omadega (mis on Oakley poolt valmistatud) ja olid selles osas oluliselt paremad, standardklaas on valgustundlik, mis on ka päris mugav. Sobivad väiksema näoga/väiksema kiivrivaga. Suht OK hind. Miinused ei oska esile tuua.


sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Krossi/enduro prillid, millised valida?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Minul on olnud endal EKS ja 100% Racecraft prillid. Olen sõitnud ka SPY ja Oakley Crowbar prillidega. Mitte ükski ei ole olnud halb, aga kõige mugavamad on 100%. Need vast kõige kallimad ka olnud. Topeltklaas ikka pigem jah Enduuros või väga külma ilmaga.

Oma limiteeritud kogemustega soovitaks ma 100% prille. Saad hindadega tutvuda näiteks http://www.bikeshop.ee/varustus/goggles.html . Mina ise ostisin kasutaja HRQ käest, kellel ka peaks endal poes olema proovida ja katsuda, hind oli ka parem kui kuskil mujal!

Proovi kiivriga nagu juba mainitud. AA ja kindlasti peaks olema selline rohkem laialt levinud firma, et ei tekiks probleemi, kust leida uut klaasi, tear offe. Kui sa need AXO prillid võtad, siis sa vb. mujalt ei saagi osta varuosi ja need hinnad ka kuidagi kõrged seal.

Edit: Näiteks 100% prillide puhul on neil kõigil sama klaas. Raam on natuke erinev ja rihma graafika on kallimatel vähe paremast materjalist vms. Saad seal tear offe kaasa ja mõnega lisa klaasi. Pm. mida rohkem maksab, seda rohkem manti ja "ägedamad" saad. Kindlasti ei ütleks, et need kõige odavamad oleksid palju halvemad kui kõige kallimad, kuna tegelikult on ju see svamm ja klaas sama, aint raam on väikeste erinevustega ja see, milline see rihma peal oleva kiri on, ei tee prilli paremaks.

Kasutaja avatar

zaazk
Postitusi: 71
Liitunud: 21 Apr 2008, 23:47
Tsikkel: Suzuki RM-Z 250 K12

Re: Krossi/enduro prillid, millised valida?

Lugemata postitus Postitas zaazk »

Juhiksin tähelepanu veel prillide svammi osale, mis vastu nägu läheb. Jälgi, et see svamm oleks vähemalt 2-kihiline, uuemaid tehakse muidugi ka juba 3-kihilisena (Sweat-X F.A.T.™ 3-layer face foam). Kui on ainult see 1-kordne svammi kiht, siis on garanteeritud, et higi hakkab silma tilkuma, kuna pole topeltkihti, mis seda higi kinni hoiab. Seda võib just olla nendel odava otsa prillidel, et seda tasuks kindlasti kontrollida enne ostmist. Ise ühe korra eksisin selle asjaga, olid minu teada Thor Enemy prillid, mis tilkusid higist ja klaasid kogu aeg udused. Sellised kõlbavad ainult rolleripoistele tänavatel sõitmiseks, krossirajal pole nendega midagi teha.

Palksi Vendade Krossirada http://www.palksimoto.com
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Krossi/enduro prillid, millised valida?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere
Mina otsisin endale veits aega tagasi prille ja kaalusin poolt ja vastu argumente ja lõpeks sõelusin välja mõned punktid millest võib abi olla.
Oluline tundub klaaside saadavus. Jube vilets kui oksaga vastu molli saad või kukud ja klaasi kriibid ja siis pead uut klaasi nädal kaks ootama selleasemel et kusagil poes kohe riiulist võtta on.
Topeltklaasid ja tuulutusavad on head kui väga osavust veel ei ole ja sõit, käimalöömised jne hingeldama võtavad. Külmemal ajal (sügis talv kevad) ühekordsega väga vilets. Olen kuulnud et odavamal raamil millel hüüber tuulutusavasid ei ole saab pealmiste avade katteks oleva vahtkummi maha tõmmata ja tuulutus paraneb. Topeltklaasi saab pea kõigile prillidele eraldi juurde osta.
Prille tasub proovida koos kiivriga. Endale ostsin odavad Ariete raamid ja topeltklaasi(klaasid kõikidel mudelitel samad)mis ilma kiivrita tundusid peas tiba veidrad a kiivriga koos puhas kuld. Lisaks ei pruugi prillid kiivri avasse mahtuda või ei ulatu tihend vastu nägu. Seega kiiver kaasa.
Proovisin ka kallimaid a sõites vahet ei täheldand väga.

5248653
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”