Marjamägi mäkketõus 2016

Moderaator: Moded


Teema algataja
LiisM
Postitusi: 41
Liitunud: 29 Jaan 2014, 20:22

Marjamägi mäkketõus 2016

Lugemata postitus Postitas LiisM » 04 Juul 2016, 09:40

18. juunil peeti maha Otepää lähistel Marjamäel Eesti Meistrivõistluste kolmas etapp mootorrataste mäkketõusus.
Legendaarne Marjamäe pikk nõlv oli sellel aastal korraldaja poolt muudetud nn speedhillclimb rajaks, ehk kõigil, kellel vähegi julgust ja hoogu oli, said üles ning võistlus käis puhtalt sajandike peale.
Päeva esimene start anti krossiklassile, kus kohal oli 21 võistlejat.

Finaal oli äärmiselt põnev. Kaardipakk segati täielikult laiali, kui Sander Luiga, kes läks finaali liidripositsioonil, suutis esimesel hüppelt maandudes hoo ära kaotada ning seetõttu ei suutnud mäge alistada. Pingelises finaalsõidus, kuhu pääseb eelsõitude 10 parimat, tuli võitjana välja Priit Palatu (Sõmerpalu motoklubi) ajaga 9,81 sekundit, teise koha saavutas Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduro Klubi) ajaga 11,92 ning kolmanda koha saavutas Martin „Koff“ Kohv (Sõmerpalu motoklubi) ajaga 13,08 sekundit.
Hooaja liider kolmanda etapi järel on Silver Sellis 22 punktiga, teisel kohal Ahti Piirak (Viljandi VMK) 21 punktiga ning kolmas Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) 19 punktiga.

Single klassis oli päeva parim Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) ajaga 9,27sekundit, teise koha saavutas Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduro Klubi) ajaga 9,54 sekundit ning kolmanda koha hõivas võistluse korraldaja Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu Motoklubi) ajaga 9,78 sekundit.
Hooaja liider kolmanda etapi järel on Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduro Klubi) 36 punktiga, teisel kohal Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) 33 punktiga ning kolmas Ahti Piirak (Viljandi VMK) 19 punktiga.

Unlimited klassis võttis võidu Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu Motoklubi) ajaga 10,52 sekundit, teise koha saavutas oma turbo mootorrattaga Ragnar „Kõlla“ Kõllamõts (Süüdimatud) ajaga 11,98 sekundit ning kolmanda koha saavutas Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) ajaga 12,09 sekundit.
Hooaja liider on kolmanda etapi järel Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu Motoklubi) 26 punktiga, edasi eriti põnev olukord, nimelt teist kuni viiendat kohta jagavad võrdselt 22 punktiga Rando „Sarvik“ Lambing, Lauri „Linnapea“ Drubinš (Carma Motoklubi) ja Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) ning Andrus „Küta“ Kütta (Kärnataja HC).
Päeva parima „Kärna“ ehk kukkumise tegi Bruuno „Benno Hammasrattas“ Soosalu, kes ei suutnud oma ratast taltsutada, kuid suutis pealtvaatajad oma effektse kukkumisega naerma ajada.

Show klassis võidutses päeva kõige noorem võistleja, vaid 5. aastane Egert Toots (Carma Motoklubist), tema järel sai teise koha sellel hooajal tegusi tegev Vormsi Üll ja Marjamäele oli kohale tulnud ka Ülli vanaema, kes sai kolmanda koha.

Järgmine võistlus toimub Rummu karjääris 9. juunil. Täpsem info võistluse kohta http://www.facebook.com/HillclimEST

Pilt
Pilt
Pilt


Vasta

Mine “Mäkketõus”