Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

20 varrega kergelt tõmmates saad parimal juhul 25 Nm 😊
93 on sellise 1/2" momentvõtmega korralik keeramine, sellisel on ca 50 cm vars




KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Tere!Nii esi kui tagaratta laagrite vahel on DISTANTSPUKS mis tagab selle,et nii 50 kui105 Nm puhul aksiaalkoormuslaagritele (teljesuunaline)ei muutu.See tähendab et kinnitusmutri pingutamisel peab ratas pöörlema kogu aeg vabalt.Ainus takistus on laagrite ,tihendite ja piduriklotside veeretakistus.´Kui pingutamisel veeretakistus suureneb,siis on asi paha ja laagrikomplekti vahetus normaalsest kiirem.Selle distantspuksi deformatsioon (muutub pisut tünnikujulisek) on üpris sagedane ja jääb tähelepanuta.Olen neid pukse ka rinkavendadele treinud . Kui tehnikaalased kogemused alles kogunemisjärgus,siis on momentvõtme kasutamine mõistlik.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

oil kirjutas: 16 Okt 2021, 12:40

Kui ratta kinnitusmutter oli lõtv, pole see hea laagritele. Keera kõvasti kinni, võta kahe käega tagaratta vastaskohtadest kinni ja proovi loksutada. Kui on tunda loksu, on ilmselt laagritel minek. Mõnel juhul võib siiski olla ka põhjuseks c-märgiga (pisikese lõtkuga) laager. Ise panin üksvahe sellised ja enduuroka tagarattal oli ühesugune lõtk paigaldamisest järgmise hooaja lõpuni.

Kontrollisin oili näpunäidete järgi laagri ära. Loksu õnneks pole.
Aga seda, krt, küll, et kui ma nüüd meenutan, siis tundus et täiesti lahti kruvitud poldiga veeres tagaratas küll sutsu paremini kui kinni keeratud mutriga.
Pfff...et see distantspuks võib olla pihta saanud? Aga kui veel loksu pole, siis laagreid praegu kohe pole ju põhjust vahetada. ega ju?

Täna lasin lustiga ka mõningatest porilompidest läbi ning hullasin liiva sees (Noh, nii palju või vähe kui mul seda aega oli, sest naisele ütlesin, et lähen poodi ja valima).
Pagan....et ma seda dual-sporti enda jaoks varem ei avasatanud kui nüüd vanuigi. Iial varem pole ma oktoobri keskel tsikliga sõitnud. Sest märjad lehed on maas ja asfalt on külm ja bla-bla-bla. Nüüd...nüüd on teine asi, mu ratas on tehtud selle jaoks, et taluda kõike ja minna igale poole.

j6gi.jpg
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas oil »

Kui veeremises otsest takistust pole, siis pole midagi viga. Distantspuks on kahe laagri vahel võlli seees, selline u 10 cm pikk. Ja siis 2 tk kummagi pool võlli ennast väiksemad. Vist on ka hammasratta pool üks puks veel, pole KLR puhul kindel. Nende laagrite vahetamine pole ka mingi keemia ning mõõdu järgi saad kolm tk kätte alates u kuuest eurost (Rollmer, Kavial), paremast materjalist laagrid u 4-5 eur/tk. Vahetamisel peaks aga õigesti ja õigel ajal võlli kuumutama, uusi laagreid mõnda aega sügavkülmas hoidma, siis lähevad kergetlt.

Kui kauem sõita lahtise võlliga, siis jah kulutab neid pukse ning kõvasti kinni keerates hakkab laagreid paigast pooma.

Kasutaja avatar

Irual
Postitusi: 249
Liitunud: 11 Okt 2010, 19:37
Tsikkel: vändast käima
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Irual »

oil kirjutas: 18 Okt 2021, 15:59

Kui veeremises otsest takistust pole, siis pole midagi viga. Distantspuks on kahe laagri vahel võlli seees, selline u 10 cm pikk. Ja siis 2 tk kummagi pool võlli ennast väiksemad. Vist on ka hammasratta pool üks puks veel, pole KLR puhul kindel. Nende laagrite vahetamine pole ka mingi keemia ning mõõdu järgi saad kolm tk kätte alates u kuuest eurost (Rollmer, Kavial), paremast materjalist laagrid u 4-5 eur/tk. Vahetamisel peaks aga õigesti ja õigel ajal võlli kuumutama, uusi laagreid mõnda aega sügavkülmas hoidma, siis lähevad kergetlt.

Kui kauem sõita lahtise võlliga, siis jah kulutab neid pukse ning kõvasti kinni keerates hakkab laagreid paigast pooma.

Võlli kuumutama :shock:
Soojaks (mitte kuumaks, st 100...120 C) lastakse ikka laagri pesa, st rumm. Paned korraks praeahju, kui naine ei näe.

Edu, L


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Virks »

oil kirjutas: 18 Okt 2021, 15:59

Distantspuks on kahe laagri vahel võlli seees.

Tõsiselt?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maakera sees on teine maakera, mis on välimisest suurem

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Krdi, krdi,krt!
Äkki sain nüüd teada pühjuse, miks ratas müüki oli pandud.
Nimelt, olles pärast ostmist vana õli välja lasknud ja uue asemele pannud (manuaali järgi 2,5 liitrit) avastasin täna, et õli on vaid miinimum kogus mootoris alles.

Mõõtsin nii, et lasin mootori soojaks. Siis ootasin miski 10-15 minutit, ratas püstiasendis.

Sõintud olen...mitte paagitäitki, võib olla miski 100 kilomeetrit.

Hea küll, ma ei pannud pärast õlivahetust õli päris maksimum nivooni,
Hea küll, vanad KLRid võtavadki palju õli.
Hea küll, ilmselt sõitsin natuke kõrgete pööretega. Tahhokat rattal ju ei ole ja ma harjunud Ducaga teise käiguga linnas sõitma. KLRiga oleks võinud ilmselt rohkem kolmandale rõhuda.
Sai ka maastikul käristatud esimese käiguga.

Aga ikkagi....kuidagi väga kiiresti kadus see õli sealt.

Mitte et praegu oleks vaja olnud valada 2.5 liitrit juurde. Pakun et umbes 250 ml läks seda sinna. Ostsin sutsu üle 3 liitri õli. Esimese vahetusega läks paaki 2.5 liitrit. Juurde ei valanud. Nüüd valasin kulkust jurude, nii palju et nivoo maksi saaks. Ja kulkus on ikka veel pool liitrit õli alles.

6li.jpg

Mis nüüd saab?
:shock:

Kas mootor käivitades sumpast musta tossu ajab välja? Ei aja.
Kas gaasi andes tuleb must suitsu sumpast? Ei tule

Ainus anomaalia, mis rattal on, on see, et vaatamata õhufiltri vahetusele kostub gaasi järgi andes sumpast ikka rida plahvatusi. Mis viitab siis äkki liiga rikkale segule?
Aga kas liiga rikas segu kuidagi ka õlikulu mõjutab?

Samas need paugud võivad olla ja nagu ma lugesin, suht tihti ongi, põhjustatud sellest et...mis...silindri pea ja sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] ühenduskoht, klamber pole korralikult kinni tõmmatud, viltu pelae väänatud või siis on tihend läbi. Noh, need mutrid on mul seal kinni igatahes. Eile vaatasin. Lausa kinni roostetanud. Samas see klamber ei jookse mitte ilusti otse vaid on kergelt viltuses asendis. Noh, üks serv on silindrist kaugemal kui teine.
Ja jällegi, kui viga on seal, siis kas see mõjutab õlikulu?

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Filtri panid kuivalt sisse või valasid ka õli täis? See tundub täpselt selles suurusjärgus "kuluna", mille kuiv filter endasse sisse jätab.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Okoo....Filter läks ikka kuivalt. Ainutl tihendi tegin vana õliga märjaks.

Äkki ongi selles asi....

Oleks see nii.

Huhuu. Siis oleks hea.

Ehk on.

Samas Clymer ütlebki, et kui filtrivahetusega koos õlivahetus teha, siis 2,5 liitrit õli. Kui filtrit mitte vahetada, siis oligi vist jah, kaks liitrit.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Rahu rahu nüüd. Ega sul manualis pole antud õlikogust filtri vahetusega ja ilma? Ehk filtri vahetusega läheb ka rohkem õli. Arvan et pane see õli ilusti maxi ja sõida veel. Vaata kas toimub sama asi.

Muidu sumbutist peaks viskama sinist suitsu, mitte musta. Seda võid diisliga saada.


Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Nozzu kirjutas: 19 Okt 2021, 15:48

Mis nüüd saab?
:shock:

Variant A - teed endale asjad selgeks ja saad aru, milles on asi ning kuidas käituda
Variant B - Viid tsikli kuhugi spetsialistide juurde, kes sulle mitmetuhande euro eest mootoriremonti teevad.
Variant C - kohe-kohe saad siin kõigi eesti "spetsialistide" käest kuulda mida täpselt on vaja teha. Kümmekond erinevat varianti

Mina alustaks sellest, et mõõdaks ära missuguste kasutustingimuste juures ja kuipalju täpselt seda õli siis kulub. Kui tuleb välja, et a'la 100 km peale kulub 0,2l õli hinnaga 5.- liiter, siis ostaks õli koju varuks ja kallaks peale regulaarselt. Aga noh, eks see ju ka ainult üks C variant :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Mhmh...katsun rahulikult sisse ja välja hingata.
No selge on nüüd, et osa sellest kaduud õlidt tõepoolest filrtisse kadus. Väga hea.
Ise ma selle seose peale ei tulnud.

Ning jap. valasin juba uue õli peale ja jälgin seda värki nüüd. Ehk on heasti.

Viimati muutis Nozzu, 19 Okt 2021, 16:32, muudetud 2 korda kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Need manuaalide numbrid pole ka puhas kuld, ikka õlitaseme järgi pane, kui selline kuldaväärt funktsioon masinal juba kord on. Manuaal ütleb, kui suure kanistri poest tooma peab :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Tänud, mehed!

Stress maas ja nägu naerul.

EDIT:
Eks jah, ma olen ise kah endale proovinud sisestada, et ei maksa stressata. Et kui selliste tehnilsite probleemide pärast stressi minna, oleks mõistlikum endale mingi teine hobi valida :)

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Su põhiline stressitekitaja tundub olevat hirm, et sa tegid halva ostu. Ära muretse, üks dude ostis kevadel oma KTMile enamvähem kõik jupid mida seal üldse vahetada annab, keeras need külge ja sai 1000 versta hiljem selle Issanda poolt ära neetud tõukeka ikka nutuse näoga käekõrval metsast välja lükata :wack:

Natuke veel sõitu ja sa oled juba ees...

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Alguses jah oli see mure, et äkki tõmmati müts pähe ja tegin halva ostu.
Nüüd aga, olles esimese kaifi kätte saanud metsas mütates ja kruusateedel tuisates, olen veendunud et tegin hea ostu. Väga hea ostu. No matter what.
Mistõttu ongi tekkinud mure pigem kestuvse pärast. Et äkki ta laguneb laiali või lõhun ta teadmatusest/hooletusest ära enne kui korralikult nautimagi saan hakata.

Aga noh, KLRid pidid surematud olema :)

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas morse »

Vahet pole. Isegi kui kevadel saad lõplikult aru, et pill on masuudipress ja võtab liiter tuhandele. So what! Vala peale või tee korda. Maitse asi :)

Kui võtab liiter 200le nagu mul üks mootor võttis, siis on targem silinder korra maha kruvida. Ma tookord avastasin, et oli katki ja õnneks oli jupp riiulis. Hommikul sõitsin pilliga juba tööle ja enam ta oluliselt õli ei võtnud kah. Plokikaane tihendi jmt eest maksin küll 100 ewrikut aga asi toimis pärast kenasti. Et kui omal või sõbral käed otsas, siis tingimata ei pea iga remont kohe kapremondiga lõppema.

Mitte, et ma utsitaks riiulilt leitud juppidega üle prse remonte tegema. Aga lihtsalt näide mõne aasta eest.

edit: katki oli tookord silinder ja kolb ja õlirõngas, mis mingitel tingimustel kõige selle vahel kinni oli jäänud - olude sunnil asendasin natuke sõitnud silindri ja kolviga - sõitis nagu miška. :bsmile: :bsmile: :wack: :wack:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Mhmh, mõtelsin kah, et peaks silindri ja kolvi üle vaatama. Kasvõi enda rahustuseks.
Aga praegu on mu teadmiste tase selline, et noh, need poldid, mis silindripead kinni hoiavad, leian üles. Ja tõenäoliselt saan ka lahti keeratud. Aga adekvaatset hinnagut ma kolvile ja õlirõngale anda ei oska.

Aga noh..kõik on õpitav hea tahtmise, rohke aja ja piisava hulga vaba raha korral. Näiteks seesama õlirõngas või õlirõngad, mis kolvi ümber on (need peenikesed, metallist) nendega tutvusingi alles täna vaadates miskit õli põlemist selgitavat Youtube videot. Varem mul polnud ainugi, et sellised asjad eksisteerivad.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei usu, et sellest "üle vaatamisest" mingit tolku on, kui ratas muidu normaalselt sõidab. Tõenäosus midagi huvitavat leida on madal, tõenäosus algajana midagi pekki keerata üsna arvestatav.

Kui näpud hirmsasti sügelevad, siis võid näiteks klapivahed ära kontrollida-reguleerida, võib-olla aitab selle paukumise vastu. Samas mul AT paugub juba kuuendat aastat ja ei kavatsegi laiali minna, niiet võibolla pole ka selle asja pärast mõtet muretseda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 881
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 400 korda
Tänatud: 57 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Jesper kirjutas: 19 Okt 2021, 17:46

Ei usu, et sellest "üle vaatamisest" mingit tolku on, kui ratas muidu normaalselt sõidab. Tõenäosus midagi huvitavat leida on madal, tõenäosus algajana midagi pekki keerata üsna arvestatav.

Kui näpud hirmsasti sügelevad, siis võid näiteks klapivahed ära kontrollida-reguleerida, võib-olla aitab selle paukumise vastu. Samas mul AT paugub juba kuuendat aastat ja ei kavatsegi laiali minna, niiet võibolla pole ka selle asja pärast mõtet muretseda.

Nojaa...seda mõtet ma pooldan kah, et toimivat asja pole mõtet lihtsalt igaks juhuks laiali kiskuda. Laspepõlves sai seda tehtud küll mänguatodega ja üldiselt nad pärast enam, mingil mulle juba mõistetamatul põhjusel, enam kokku ei käinud.

Teen parem, esimesel võimalusel, mil aega saan, jahutusvedeliku vahetuse ära. See tundub küll pärast mitmete videode vaatamist ja manuaali lugemist täiesti jõukohane ülessanne. Vajalikud vedelikud ja tarvikud kah olemas.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas morse »

Kõigepealt tuleks ikka mõned tuhanded sõita. Tuvastada kas ja kui palju õli kulub.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas oil »

Virks kirjutas: 18 Okt 2021, 20:29
oil kirjutas: 18 Okt 2021, 15:59

Distantspuks on kahe laagri vahel võlli seees.

Tõsiselt?

Vabandust kehva sõnastuse eest. Noh see torujupp, mis on kõige keskel.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nozzu kirjutas: 19 Okt 2021, 15:48

Krdi, krdi,krt!
Äkki sain nüüd teada pühjuse, miks ratas müüki oli pandud.
Nimelt, olles pärast ostmist vana õli välja lasknud ja uue asemele pannud (manuaali järgi 2,5 liitrit) avastasin täna, et õli on vaid miinimum kogus mootoris alles.

Üldiselt käib õlivahetusprotsess nii, et paned manuaalis ette nähtud õlikoguse sisse, paned mootori käima ning lased mõned minutid käia. Siis suretad välja, ootad veidike ja kontrollid õlitaseme järgi ning vajadusel viid selle ettenähtud tasemeni.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Üldiselt käib õlivahetusprotsess nii, et paned manuaalis ette nähtud õlikoguse sisse, paned mootori käima ning lased mõned minutid käia. Siis suretad välja, ootad veidike ja kontrollid õlitaseme järgi ning vajadusel viid selle ettenähtud tasemeni.

Ma ei ole nii kindel, et sõna "üldiselt" siin sobib.

Hulk endurosid ja ka palju muud tsiklid omandav kuivkarteri süsteem. Nende puhul käib õlivahetetus - eriti täitmisprotsess küll täistmoodi.

Trockensumpf.jpg
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas grahv »

morse kirjutas: 19 Okt 2021, 18:09

Kõigepealt tuleks ikka mõned tuhanded sõita. Tuvastada kas ja kui palju õli kulub.

Ja hooldusmugavuse ning õlikulu täpse hindamise huvides tee või osta omale pukk, mille peale ratas hoolduse ajaks tõsta. Kraad või paar kallet siia-sinna võib õlitasemele mõjuda ehmatavalt :)

G

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas mx77 »

eetarga kirjutas: 20 Okt 2021, 09:13

Üldiselt käib õlivahetusprotsess nii, et paned manuaalis ette nähtud õlikoguse sisse, paned mootori käima ning lased mõned minutid käia. Siis suretad välja, ootad veidike ja kontrollid õlitaseme järgi ning vajadusel viid selle ettenähtud tasemeni.

Ma ei ole nii kindel, et sõna "üldiselt" siin sobib.

Hulk endurosid ja ka palju muud tsiklid omandav kuivkarteri süsteem. Nende puhul käib õlivahetetus - eriti täitmisprotsess küll täistmoodi.
Trockensumpf.jpg

Nimeta mulle mõned levinud kuivkarteriga rattad!

Ja mu eelmine korssiratas Yamaha oli kah kuivkarteriga ja ikka käis see õlivahetus tal samamoodi.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas morse »

650sed bemmid ja mingid 600+ Yamahad äkki?

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas Ronk »

mx77 kirjutas: 20 Okt 2021, 09:40
eetarga kirjutas: 20 Okt 2021, 09:13

Üldiselt käib õlivahetusprotsess nii, et paned manuaalis ette nähtud õlikoguse sisse, paned mootori käima ning lased mõned minutid käia. Siis suretad välja, ootad veidike ja kontrollid õlitaseme järgi ning vajadusel viid selle ettenähtud tasemeni.

Ma ei ole nii kindel, et sõna "üldiselt" siin sobib.

Hulk endurosid ja ka palju muud tsiklid omandav kuivkarteri süsteem. Nende puhul käib õlivahetetus - eriti täitmisprotsess küll täistmoodi.
Trockensumpf.jpg

Nimeta mulle mõned levinud kuivkarteriga rattad!

Ja mu eelmine korssiratas Yamaha oli kah kuivkarteriga ja ikka käis see õlivahetus tal samamoodi.

LC8 KTM-id näiteks


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Nozzu Kawasaki KLR 650 (s.1999)

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Rotax 348 mootor (vana KTM, Aprilia, SWM - 350m³), tema 500 ja 560 vennad (MZ, KTM, Aprilia, HD, SWM, Armstrong)
Aprilia Pegaso 600 ja 650
kõik BMW F 650 / 1993 kuni 2012
suht palju H.-D. mudellid

palju MV Agusta, muidugi ka uued mudellid
Mash 400 ja 500 mudellid
SWM Classic mudellid

palju hundid Husky karist...

Kahju sinu Yamaha´st tean ma mitte midagi... :ner:

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”