Õnnetused mootorratastega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Et kui Sa ei näe, siis ei ole Sa ka vastutav. 06.43
http://www.err.ee/585540/liiklusonnetus ... s-on-augud



Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Fox2 kirjutas:

Et kui Sa ei näe, siis ei ole Sa ka vastutav. 06.43
http://www.err.ee/585540/liiklusonnetus ... s-on-augud

Natuke teemast mööda, aga see pole päris korrektne võrdlus, veoki kõrvalistujapoolse ukse alla juht ei näegi, kaugemale küll. Antud lingil Sirk manipuleerib et jõuda talle sobivate tulemusteni.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mis mõttes ei näe?Veokil peab olema peegel kõrvalistuja kohal ja see nõue on juba ammu.Praegu nõutakse ka parema esinurga allavaate peeglit nö.Jalgratturi peeglit et näeks kui parempööret tegema hakkad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Videost on näha, et veokil oli see peegel seal olemas. See ei näita piisavalt. Ja tolku sellest pole, kui keegi ise autole otsa jookseb. Lisaks juhil ju mujale ka vaja vaadata, ainult paremale kõõludes on õnnetus kiire tulema. Väikse googli tulemusena, näe, siin üks sõiduõpetaja räägib sama õnnetusega seosas pimedast nurgast http://tallinncity.postimees.ee/3412609 ... isel-rolli ja siin tehakse puust ette ja punaseks pimeda nurga olemasolu http://www.auto24.ee/uudised/uudised.php?uid=18849

Pime nurk veokitel on vägagi reaalne ja ohtlik.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Sellel inglise video on ju puhas näide sellest kui palju saab peegleid mitte näitama keerata eriti veel lai nurkpeegel mis näitab haagise tagaotsa.ka puudub sellel veokal vasak ülemine nurga peegel.Küljepealt sisse jooksmise puhul ei jõuks reageerida niikuinii kui ka lainurkpeeglist näed.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Rooli taga ei istu punnis silmadega kärbes, kes kahele poole korraga näeb. Ei saa vaadata korraga paremale, suurt ala esiaknast välja ja vasakule. Lisaks erinevatesse peeglitesse. Peeglid ei ole imeasjad, et neid pimesi uskuda. Ilmselt olid nad novembrilõpu ilmas peale paaritunnist maanteesõitu sopased ja neist tolku suurt polnud. Seda kinnitab ka et juht ilmselt ei näinud peeglist seda inimest, kes peatusest veokile järele jooksis. Kui pööret alustades pole inimesi ristmikul näha, siis ei oska juht arvestada et keegi alla jookseb.

See ülemine peegel näitab üsna väikest ala muidu, ainult auto lähedale, sest maapind tuleb ruttu vastu. Ei saa võrrelda tahavaatepeeglitega, kus nähtavad objektid on palju kaugemal.

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kuigi on tegemis räige tragöödiaga ja vbl ka väikse lohakusega aga ma ei saa sirgist päris hästi aru, et mis ta tahab tõestada, et sohver tolle lapse meelega tappis või siis annab kuidagi sõdamerahu kui see autojuht tingimisi saaks?
Õnnetusi juhtub ja sarnane totaks juhus võib juhtuda selle sirgiga endaga ka. Siis tõestaks vastupidst, et mitte nägemine peabki vastutusest vabastama. Kui oli kaine ja kõik reeglid olid täidetud, auto korras siis see oligi lihtsalt üks väga rõve õnnetus, millega autojuht peab elu lõpuni elama (vot tema kingi ei tahaks kunagi jalga proovida ning see lisakaristus on käbsesitt meres selle kõrval ning ei muuda mitte kottigi)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

boob
Mode
Postitusi: 758
Liitunud: 13 Mai 2006, 11:30
Asukoht: 5013912
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas boob »

Pimedast nurgast. Sõidan veokaga igapäevaselt Tallinnas. Ühe avarii olen põhjustanud. Järsk parempööre kitsastes tingimistes üle kahe rea, ehk siis seisin kahe rea keskel ja suund paremale oli sees. Pöörama hakates ronis üks tola ikkagi parema külje alla ja võtsin tal käru rattaga nina eest. Ise ei tundnud midagi, tema signaalitamise peale jäin seisu. Hoolimata tema lollusest ja sellest, et ma teda tõesti ei näinud, olin mina süüdi. Politsei fikseeris olukorra. Nõme. Aga õpetas rohkem ringi vahtima küll ja täna olen nii mõnestki laksust pääsenud tänu sellele. Inimesed ei oska veoka nähtavuse ja gabariitidega lihtsalt arvestada.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Kuigi jutt on hetkel veokatest, siis sattudes praegusel ajal palju liiklema traktoriga, tahaks südamele panna, et palun mööduge piisava külgvahega (maanteel on isegi mu topeltrataste puhul päris palju ruumi selleks), kuna traktori rool on suht kiire ja ülevõimendatud, võivad tekkida jõnksud paremale-vasakule :) Täna üks madallendur mul külje peal sentimeetrite mängu juba korraldas.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Viljandimaal põrkasid kokku mootorratas ja auto
http://www.ohtuleht.ee/818533/fotod-vil ... as-ja-auto


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lihtsalt lingile lisaks oleks võinud ju seda ka välja tuua, et süüdlasest autojuht oli nõus alkomeetrisse puhuma, tsiklist aga mitte ja teda pidi selleks sundima..


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

reimps kirjutas:

Lihtsalt lingile lisaks oleks võinud ju seda ka välja tuua, et süüdlasest autojuht oli nõus alkomeetrisse puhuma, tsiklist aga mitte ja teda pidi selleks sundima..

Jagasin telefonist, tahtsin alguses kirjutada, et Eestit läheb olümpiale kreeka-rooma maadluse alal esindama, sest ta ikka pärist kõva piss, peale pauku veel Politseinikega maadles:) aga aku oli kottis, ei viitsind väga vigadega trükkida, seega trükin vigadega arvutist. :mrgreen: :bsmile:

http://sakala.postimees.ee/4188717/poli ... ge=6922309 siin see palumise protsess käimas. Milline haare, kuidas töötab torsoga!

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Kirs »

T särgis ja lühkaritega...vaadates auto kahjustusi...õnnesärgis sündinud ma ütlen :roll: Aa, okei, jope on vist hiljem maha võtnud, aga ikkagi.

SERTÃO

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No üks särk oli poisil seljas "õnnesärk"! Nüüd on oma kaitseinglile 6 paki sees. :roll:


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma ei taha järjekordselt parastajaks olla, aga kui joove saabki tõendatud, siis ma loodan, et töll papile ta Opeli ka kinni maksab. Papile võiks keegi mainida ka, et mingi kohtusse. (Ma lihtsalt lülin selliseid lonte, kes ette kujutavad, et oskavad sõita ja kui ei õnnestu, hakkavad meedias nutma või lihtsalt "kakluse" lõppedes vehkima. Olge mehed ja võtke teenitu vastu.)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ei tea, ma olen usu headusesse ja õiglusesse kaotanud kahjuks. Midagi head sünnib vaid kaamerate valguses ja kahjuks isegi kohus ei ole alati adekvaatne. :evil:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=78976528
http://tallinncity.postimees.ee/4188533 ... 1496646618
http://tallinncity.postimees.ee/4188731 ... 1496646618
http://sakala.postimees.ee/4188717/poli ... 1496646618

Lisaks tabati poolsada juhti ööpävaga purjuspäi roolist.

Ma sõitsin eelmine aasta Laulasmaalt Tallinna. Teel oli puhumisreid kui jäime seisma, meie ees ja taga sõitev auto suunati kõrvale, olid tarvitanud. Ehk sõidad perega nagu keset miinivälja. Kolonnis üks ees ja üks taga on alkoholi joobes. Paneb kukalt kratsima...

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Bandit »

mingi püha mida pole kalendris kirjas

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kõigist liiklejatest on joobes juhtide osakaal siiski õnneks väike, vt seal bussiartikli lõpus on numbrid - umbes iga kahesajas on võtnud ja neist pooled on üle 1,5 promilli. Kui hukkunutest ja vigastatutest nüüd veel need maha lahutada, kes on ise vabatahtlikult sinna joobes juhi autosse roninud, siis tegelikult on kõrvalseisja jaoks oht üsna tühine. Ühiskondlik arvamus lihtsalt ei ole enam joobes juhtimise suhtes ükskõikne, mis on suurem tegur kui politsei kontroll - vt kasvõi hiljutist Marko Asmeri juhtumit, kes ilmselt poleks vahele jäänud, kui kõigil oleks ükskõik nagu vanasti.

Ma ise muretsen rohkem nende igasugu telefon näpus mittenägijate ja kuhugi kaldujate pärast - on ainult aja küsimus, kuni kuskil selle tõttu mingi suurem pauk ära käib. Ilmselt muidugi on juba käinud, aga telefoni kasutamine pole lihtsalt tõestust leidnud. Kahju, et keegi praegu rõõmsat elu elav inimene kuskil peab selleks surma saama, et ajakirjandus asja suure kella külge paneks ja politsei hakkaks jõuliselt antud suunas tegutsema - loodetavasti pole see mina.


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Ma ei tea kes see töll küll on? Aga järgmine kord võib pime papi ette pöörata just Sulle töll, ole siis kaine või tahmane.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas zombi »

ette keeravad nad pidevalt. nii pimedad papid kui moblanäppijad. kainena lihtsalt ehk suudad reageerida ja adud, et postuumne õigus ei ole tagaajamist väärt...

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Fox2 kirjutas:

Ma ei tea kes see töll küll on? Aga järgmine kord võib pime papi ette pöörata just Sulle töll, ole siis kaine või tahmane.

Töll on see, kes hakkab võimuesindajale vastu. Mis põhjus peaks olema sul pärast avariisse sattumist, ohvrina pealekauba, puhumisest keelduda? Ma suudan välja mõelda vaid ühe põhjuse. Ja kui see ka kinnitust peaks leidma, siis ma leian, et kogu jamas on süüdi seesama töll, isegi kui papi ettekeeramises juriidiliselt süüdi on.
Neid ettekeerajaid on nii palju old tänavu, et ma isegi ei erutu enam..


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Minul on testide tulemused teada...


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

:lol: Mitmes trimester?

Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Mart »

Selleks ei pea mingine ilgeltnägija olema, et seda tulemust teada.

56271134
Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas stretch »

Tõenäoliset taandub küsimus sellele, kas suutis oma venitamisega piisavalt aega võita, et joove alla 0,2‰ kukuks. Või siis alla 1,5‰, või mis iganes need piirmäärad olidki.
Väike trenn peaks üldiselt alkoholi põletamist kiirendama ka, nii et igati tore ja nutikas noormees :idea:


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas joel »

Minu teada võetakse möödunud aega arvesse ja kui a la 2 h hiljem testitakse, siis rehkendatakse välja, palju 2 h tagasi joove oli. Ehk siis see venitamine ei päästa.

Joel
Kasutaja avatar

stretch
Postitusi: 228
Liitunud: 28 Apr 2004, 20:44
Tsikkel: 1965 Jawa 250/559
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas stretch »

Siis on küll pahasti, ei saagi umbjoobes peaga tsikliseljas suve nautida (crash)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas Kirs »

joel kirjutas:

Minu teada võetakse möödunud aega arvesse ja kui a la 2 h hiljem testitakse, siis rehkendatakse välja, palju 2 h tagasi joove oli. Ehk siis see venitamine ei päästa.

Tõsiselt ka või :shock: Isegi, kui sul kohapeal indikaatorvahendiga on 0,3 ja hiljem tõenduslikuga mõõtes on 0,1, siis kirja lähebki viimane näit 0,1.

SERTÃO
Kasutaja avatar

P6rgukoer
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Aug 2016, 10:51
Tsikkel: HD
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas P6rgukoer »

Kirs kirjutas:
joel kirjutas:

Minu teada võetakse möödunud aega arvesse ja kui a la 2 h hiljem testitakse, siis rehkendatakse välja, palju 2 h tagasi joove oli. Ehk siis see venitamine ei päästa.

Tõsiselt ka või :shock: Isegi, kui sul kohapeal indikaatorvahendiga on 0,3 ja hiljem tõenduslikuga mõõtes on 0,1, siis kirja lähebki viimane näit 0,1.

nii ongi


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma tegelt ei saa aga aru, miks selline asi üldse nagu peaks probleem olema, et 0,3 vs 0,1 vs ajavenitamine vs puhumisest keeldumine.. Ütleb vaid, et siiani on neid imbetsille, kes jookis peaga rooli ronivad (jääknähud alla 0,2 mind ei koti selles kontekstis) ja siiani on neid imbetsille, kes neid ka kaitsevad.

Omal ajal sai ikka jõhkralt sõidetud, vähemalt nii teised hommikul rääkisid. Ei ole üldse uhke, aga vähemalt läks õnneks ja keegi ei saanud selliste idiootsuste tõttu viga. Miski hetk käis klõps, ja enam ei taha ega plaanigi. Ka mitte jookis peaga ei plaani. Karsklane olemata jääb ikka arusaamatuks see multitasking, mul ikka lihtsam loogika - joon, kui tahan, sõidan, kui tahan ja sätin täpselt nii, et need tahtmised ei kattuks. Lumehelbekestel vist keerulisem see sättimine.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”