Õnnetused õllega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Õnnetus ei hüüa tulles. Kust saaks hea hinnaga, pudelis Birra Moretti õlut? 2-3 kasti.



Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Äkki nemad müüvad: https://www.livikostore.ee/products/olu/
EDIT: Ei ole neil, aga seda toob maale AS Grape ja nende kodulehelt selline info:
"AS Grape põhiline edasimüüja on emafirma Svensky Kaubanduse AS , kellele kuuluvas „Grape Veinipoes“ (Vana-Narva mnt 1b Maardu), on jaemüügis võimalik osta ka kogu sortimenti soodsate hindadega.
Mõned AS Grape poolt müüdavad alkoholi margid – Budweiser, Kruchovice, Birra Moretti, Kingfisher, Paulaner jt.õlud, Maxime Trijol konjakid."

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

franz125 kirjutas:

Ja mille alusel sa väidad et sul on enamikust parem maitsemeel,lahendasid mingit delfi testi?

Järjekordne sõnaväänaja. Treenitum väitsin. Mille alusel väidan, on töö mida olen teinud ja teen ka täna. Mitmes töökohas on pimetestid, maitsmised ja degusteerimised üks töö osa olnud. On seda ka tänases töös.
Aga 6-packi sõpradel on raske vahet teha, mis on mis ja lihtne arvamus on, et treenitus tuleb kvantiteedi ehk liitritega. Ei tule.


jaan mmc

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Tekkinud arutelu ja melu arvestades hakkab see õnnetus pr trikina tunduma. Loodame, et konkureerivad õllebrändid vastavad sama või topelthaagistega. Vihjeks oleks haapsalu mt. / kaubasadama t. ringristmik Vana Pärnus. :lol:

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Maaks kirjutas:

Äkki nemad müüvad: https://www.livikostore.ee/products/olu/
EDIT: Ei ole neil, aga seda toob maale AS Grape ja nende kodulehelt selline info:
"AS Grape põhiline edasimüüja on emafirma Svensky Kaubanduse AS , kellele kuuluvas „Grape Veinipoes“ (Vana-Narva mnt 1b Maardu), on jaemüügis võimalik osta ka kogu sortimenti soodsate hindadega.
Mõned AS Grape poolt müüdavad alkoholi margid – Budweiser, Kruchovice, Birra Moretti, Kingfisher, Paulaner jt.õlud, Maxime Trijol konjakid."

Tänud MAAKS!!


reimps

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

M.T. kirjutas:

Järjekordne sõnaväänaja. Treenitum väitsin.

Harjutamine teeb harjutajaks. Meistriks sünnitakse. Umbes nagu mina.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

reimps kirjutas:
M.T. kirjutas:

Järjekordne sõnaväänaja. Treenitum väitsin.

Harjutamine teeb harjutajaks. Meistriks sünnitakse. Umbes nagu mina.

No sa oled nagunii hoopis kõrgemas liigas võrreldes teistega ja seda igal alal. :mrgreen:

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Saksamaa kiirteel purunes 30 000 pudelit õlut
https://m.postimees.ee/section/2277/4288785


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kõige parem õlu on see kollase hinnasildiga...

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Maaks »

ats30 kirjutas:

Kõige parem õlu on see kollase hinnasildiga...

Neile, kes Lätti sõita ei viitsi, väike abimees "kollase sildiga" õllede leidmiseks:
http://www.kriisis.ee/view_cat.php?cat=143&catid=1

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Viimaselajal on need laiatarbe õlled kuidagi ära vajunud, ise joon neid hipsterite õllesid kui ka muud huvitavat, jutt stiilis 10vol ja midaiganes siis seletati on ikka ülevõlli. Samahästi võiks öelda, et igasugune mootorratta isikupärastamine ja suurem kui 250cc on mõtetud ja valed ja midagiganes. Maitsed on erinevad, kuid enamik mu tuttavatest on originaali ja premiumi muude asjade vastu välja vahetanud, kuna leiavad sama, mis mina. Ehk saabub kunagi päev, kus maarjamaa kuulub ka reaalselt traditsioonidega õlleriikide hulka...

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mis kala see on, et Tshehhi õlu on praktiliselt müügilt kadunud. Pidevalt saab ainult Budweiserit ja Pilsner Urquelli. Staropramen ja Zlatopramen on maa alla läinud?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Staropramerit nägin vets aega tagasi Haljala Grossi poes.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Mis kala see on, et Tshehhi õlu on praktiliselt müügilt kadunud. Pidevalt saab ainult Budweiserit ja Pilsner Urquelli. Staropramen ja Zlatopramen on maa alla läinud?

Mustamäel Apollo kino majas olevas Rimis oli täna 3 sinu poolt mainitud Tšehhi õllet riiulis.Zlatopramenit ei olnud.Ise võtsin täna Urquelli.Oli ikollase sildiga :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma alustasin täna jõuluõlle tegu.Loodame ,et õnnetust ei teki.
See kord võtsin heleda ale tüüpi õlle.Kokku peaks 23L tulema.Eelmine aasta oli tume ja rammus,aga kuna rammusat sööki on sel ajal niigi üle mõistuse palju,siis rammus tume ei olnud ka endale meelt mööda.Kasutan mingit inglise virde ekstrakti,humalat ja õllepärmi.Lasen käia kääritus nõus ,mulksutja all paar nädalat.Peale seda villin ankrusse,panen laagerduma(kaevu lampkasti 8-9kraaadi juures) ja siis kaks nädalat enne jõulu villin pudelitesse.Võib ka kohe pudelisse panna,aga siis on see vahu üle ajamine liiga intensiivne ja nautimise asemel peab tegelema vahu setitamisega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Henn »

urmas66 kirjutas:

Ma alustasin täna jõuluõlle tegu.Loodame ,et õnnetust ei teki.
See kord võtsin heleda ale tüüpi õlle.Kokku peaks 23L tulema.Eelmine aasta oli tume ja rammus,aga kuna rammusat sööki on sel ajal niigi üle mõistuse palju,siis rammus tume ei olnud ka endale meelt mööda.Kasutan mingit inglise virde ekstrakti,humalat ja õllepärmi.Lasen käia kääritus nõus ,mulksutja all paar nädalat.Peale seda villin ankrusse,panen laagerduma(kaevu lampkasti 8-9kraaadi juures) ja siis kaks nädalat enne jõulu villin pudelitesse.Võib ka kohe pudelisse panna,aga siis on see vahu üle ajamine liiga intensiivne ja nautimise asemel peab tegelema vahu setitamisega.

Hiidlane teinud ka laari õlut.
Teine mees küsinud: "Kuidas välja kukkus?"
-"Äh, p...e läks jälle."
-"Mis siis juhtus?
-"Vähe sai..."


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

urmas66 kirjutas:

Ma alustasin täna jõuluõlle tegu.Loodame ,et õnnetust ei teki.
See kord võtsin heleda ale tüüpi õlle.Kokku peaks 23L tulema.Eelmine aasta oli tume ja rammus,aga kuna rammusat sööki on sel ajal niigi üle mõistuse palju,siis rammus tume ei olnud ka endale meelt mööda.Kasutan mingit inglise virde ekstrakti,humalat ja õllepärmi.Lasen käia kääritus nõus ,mulksutja all paar nädalat.Peale seda villin ankrusse,panen laagerduma(kaevu lampkasti 8-9kraaadi juures) ja siis kaks nädalat enne jõulu villin pudelitesse.Võib ka kohe pudelisse panna,aga siis on see vahu üle ajamine liiga intensiivne ja nautimise asemel peab tegelema vahu setitamisega.

Olen ise juba aastaid teinud, aastaringselt, 2 nädalat kääritamist on kuidagi kiirevõitu, tumedad tiksuvad mul enamasti üle kuu aja, kas tihedust ka ikka mõõdad? Mina igatahes topelt villimisega ei tegele ja vahutamisega on muresid ainult siis, kui ise mingi jamaga hakkama saanud olen.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Dusterx kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma alustasin täna jõuluõlle tegu.Loodame ,et õnnetust ei teki.
See kord võtsin heleda ale tüüpi õlle.Kokku peaks 23L tulema.Eelmine aasta oli tume ja rammus,aga kuna rammusat sööki on sel ajal niigi üle mõistuse palju,siis rammus tume ei olnud ka endale meelt mööda.Kasutan mingit inglise virde ekstrakti,humalat ja õllepärmi.Lasen käia kääritus nõus ,mulksutja all paar nädalat.Peale seda villin ankrusse,panen laagerduma(kaevu lampkasti 8-9kraaadi juures) ja siis kaks nädalat enne jõulu villin pudelitesse.Võib ka kohe pudelisse panna,aga siis on see vahu üle ajamine liiga intensiivne ja nautimise asemel peab tegelema vahu setitamisega.

Olen ise juba aastaid teinud, aastaringselt, 2 nädalat kääritamist on kuidagi kiirevõitu, tumedad tiksuvad mul enamasti üle kuu aja, kas tihedust ka ikka mõõdad? Mina igatahes topelt villimisega ei tegele ja vahutamisega on muresid ainult siis, kui ise mingi jamaga hakkama saanud olen.

2 nädalat oli tootja oma juhendisse kirjutanud,aga eks ma vaatan ikka olukorda jooksvalt ka.Olen jah pigem selline väga amtöör sel alal.Ei mõõda midagi,pealse selle,et hoian ühtlast 22 kraadi temperatuuriks.Paar korda aastas teen nö oma lõbuks ja tahagi väga peeneks asja ajada.
Kuidas sa ankrust välja laskmisega vahust vabaned?Või mida siis on valesti läinud,kui vahtu tuleb?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Asi pole lihtsalt lõpuni käinud, valmis on siis kui mulle enam üldse ei tule, ühtki, kuid kui valvata ei viitsi, siis tuleks ikka tihedusemõõdik kätte võtta, oluline ei ole mitte niiväga saadud number, kui see, et erinevatel päevadel saad sama näidu, siis on villimise valmis. P.S, tumedate õllede puhul, eriti näiteks tummisemad jõulu porterid, on november ikka sigahilja käima panna, laagerdumised jne.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Krt aga tegelikult on klaaspudeli-Bock ka päris hea, ilma naljata ju :)

(nüüd keegi ütleb, et ma olen parm ja peaksin siit üldse eemale hoidma (crash) )

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bastard kirjutas:

Krt aga tegelikult on klaaspudeli-Bock ka päris hea, ilma naljata ju :)

(nüüd keegi ütleb, et ma olen parm ja peaksin siit üldse eemale hoidma (crash) )

Nõus.Tegelikult on bock tüüpi õlled arenenud õllekultuuriga maades igati lugupeetud jook.Meil on suurtootjad nende 2L pommidega asjale sita maigu lihtsalt andnud.
Ühel reisil poolast läbi sõites, ostsin kaks õhtut järjest, mingit ZUBR õlut ja oli väga maitsev.Teisel päeval hakkasin ka etiketti lugema ja tuli väljal,et 6,8% bock tüüpi õlu oli.Ja tõesti väga hea õlu oli.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Olin just Vietnamis (ja rollerit ei laenanud) palav +33C iga 0,5-07h tagant Saigon Bier sisse ja kõnnin (muuseas bubis bier on 10senti) ja korraga hakkab jahenema, tuleb vihma.....ja alles nüüd peale 5-6 tundi kõndimidt see "bier" tahab korrga ja järsku kehast lahkuda....

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud

kalleu
Postitusi: 477
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Tegime abikaasaga saunatades ja õllet rüübates väikese loomkatse, valasime oma koerale ühte topsi väga natuke ALeCoq Premium Exporti ja teise topsi Saku Originaali. Koer limpsis Premiumi ära ja siis Originaali peale tegi vingus nägu, turtsus ja lõpuks jättiski alles.
Tulemus kinnitas meie varasemat hinnangut, mille tõttu loomkatse tegimegi (mitte et Premium maailma parim õlu oleks, lihtsalt Originaalist parem). Õnnetuseks on seda Originaali veel :bsmile:

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas tuman »

kalleu kirjutas:

Tegime abikaasaga saunatades ja õllet rüübates väikese loomkatse, valasime oma koerale ühte topsi väga natuke ALeCoq Premium Exporti ja teise topsi Saku Originaali. Koer limpsis Premiumi ära ja siis Originaali peale tegi vingus nägu, turtsus ja lõpuks jättiski alles.
Tulemus kinnitas meie varasemat hinnangut, mille tõttu loomkatse tegimegi (mitte et Premium maailma parim õlu oleks, lihtsalt Originaalist parem). Õnnetuseks on seda Originaali veel :bsmile:

Tundub, et tegemist hariliku Lõuna-Eesti koeraga. Tallinna kandi penid pidid orikat eelistama :wack:


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Mul on nüüd õnnestunud mõned kuud Belgias veeta. Keskmine õlu on selline 0.33 mõõdus ja vahemikus 6-11% vol, meie mõistes ikka päris hipsterikad. Aga siin on ka erinevaid õllesorte ca 1300, millest ära proovida olen jõudnud võib-olla 30-40 (polnud kohe algul süsteemset lähenemist asjale). Ah jaa, hinnaeelis on siin ikka kõva, sellise meie mõistes väga hea õlle, mis poes meil on ehk ca 4 eur (nt Delirium Tremens), saab siin poest umbes 1.50-ga :)
Juba ette kardan koju tulekut ja uuesti Premiumi/Bocki peale häälestamist.
Ah jaa, õnnetustest rääkides... Kui ikka oled harjunud keskmise reede jooksul ca 6-8 õlut kerre väänama, siis siin on esimesed paar õlleõhtut ilmselt pigem õnnetu lõpuga. Kangus ei anna maitsest siinsete puhul eriti tunda ja katus läheb ruttu lendu :)

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Minu jaoks suurim õnnetus on see, et mu lemmikut, Duvel Tripel Hop õlut, pole enam kuskilt mujalt saada kui Stockmannist.. :(

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Klaustrofoobia on hirm kinniste ruumide ees. Õllesõbra puhul siis selliselt, et tahad minna poodi õlut juurde tooma, kuid kardad, et pood on juba/veel kinni.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Bastard kirjutas:

Ah jaa, õnnetustest rääkides...

Ka minu puhul on selle riigi külastamisel tavaliselt rasked tagajärjed. Ma suurem "õllesõber" ei ole, st noh joon kõiki mis voolavad, seega see kanguse probleem ei ähvarda. Küll aga on väga keskpärane see, et kui viimase pudeli viimane tilk on klaasi raputatud ja kõigi objektiivsete parameetrite alusel on tõepoolest juba ammu aeg projekt lõppenuks kuulutada ja teki alla pugeda, siis tuleb kellelegi seltskonnast meelde et aa klge siin lähedal on ju ööpood... :wack: (crash)


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas oil »

Hiljuti olime ühe multikulti seltskonnaga Leedus äriasjus. Pärast õhtusöök, toodi aga ette igasugu imevigureid, mida õlleks nimetati. Küll sedamoodi pruulitud ja küll todamoodi vürtsidega laagerdatud. Päev oli olnud pikk, janu ka, limpsisin ka need ära. Parajalt pisikesed kogused, et purju ei teinud kedagi. Iga õlle järel küll kiideti "tammest tünni järelmaiku" ja "humalast ja filtreerimata maitset" ja...

Mindi nagu ikka suure linna peale patseerima, kuskile õllekasse vajuti kus pidi ka olema rohkem sorte kui meitel supermarketeid. Ma võtsin omale ühe tavalise "kohaliku originaali," enamik mansast valis omale veel küll nii rikastatud ja naa maitsestatud lurri. Maitsesid veel jubedamalt kui välja nägid ilmselt.

Küsiti ikka, miks ma ometi mingit nii vahvat kraami omale ei soovi manustada nagu teised. Seda enam, et olime võõrustatavad. Ütlesin siis seltskonnale, et vahet pole mis meeltesegaduses esialgu omale sisse keeratakse, päeva lõpuks joovad mehed ikka normaalset õlut. Pool baari kõlas naerust.

Tunni pärast küsisin, et muide, äkki keegi paneb tähele ka, mis õlu praeguseks kõigil ees on?

Laual olid mõnusad potskud heledat n o r m a a l s e t õlut.

Oma kümneks sekundiks oli baaris rahulik, seediti mõtet.

Loo uba on, ärme pahanda üksteise peale, isegi mitte hipsterite suunas ei tasu vihastada. Küll lõpuks ikka mõistusele tullakse.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Eks see ole kogusega ka seotud. Kui ikka terve õhtu õlle peal oled ja ämbritäie ära jood, siis lasedki a Tartu Premiumit või Saku Orikat. Ehk nagu Jürto vanasõna veinisõprade kohta oli.
Kui aga 2-3 õlut teed, siis tahaks maitset ka, mitte suvalist k.sevett.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”