Õnnetused õllega [2017]

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Belgia õlledest ma ei saa üldse aru, mina neid õlledeks ei liigita, pigem linnasest kääritatud õllesarnane alkohoolne jook.
Mulle meeldib sakslaste ja tshehhide suhtumine asjasse - õlu peab olema võimalikult minimalistlik, aga sealjuures pagana hea.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma tegin eelmise aasta lõpus jõuluks õlut.Oli selline nö valmis komplekt, heleda ale tüüpi õlle tegemiseks(inglise toode),millele ise lisasin pärmi ja humalat.Jõuluks oli ta mul laagerdunud roostevaba ankrus ettenähtud aja ja sai joodud nii jõulu,kui vanaaasta õhtul. Külalised kiitsid,aga mulle endale eriti ei maitsenud,midagi oli justkui puudu.Lugesin asja juba ebaõnnestunuks.
Peale aastavahetust oli ankur(poolik ehk umbes 10L) juba kuu või enam majandus ruumis seisnud ja mõtlesin,et valan üldse peldiku potti. Naine soovitas pudelitesse panna. Mul on terve pinu neid traatlõksuga pudeleid selleks ostetud-kogutud. Panin teelusika suhkrut 0,5l kohta pudelisse ja lasin pudelitel veel mingi umbes kuu köögis toatemperatuuril seista.Peale seda panin jahedasse umbes 10 kraadi juurde seisma.Kui nüüd kevadel proovima hakkasin,siis oli seal ikka üli maitsev jook,milles oli gaasi kuid peale pudeli avamist ei ajanud üle,nagu elus õlu vahel teha võib jne.Jook oli täiesti lõpuni suhkrud ära kääritanud ja oli selge ning karge maitsega. Kuna ta oli jube enne piisavalt seisnud,siis puudus pudelis ka sade.
Õnnetusest sai ühtäkki lausa õnn.
Pilt ka. Seal kus on kaks klaasi on vasakpoolne minu oma ja paremal soomlaste Sandels. Minu omal on vaht ära joodud,mitte et seda poleks olnud.
Miks pildid küljeli jäävad ei oska öleda,mul on nad galeriis ikka püsti,aga võibolla on õllega nii :)

Õlu  (1).jpg
Õlu  (2).jpg
Õlu  (3).jpg
Õlu  (4).jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mis see laagerumise ettenähtud aeg oli siis? Ise kasutan enam-vähem sellist reeglit, et kui käärimine on lõppend, panen kaane kinni (savi kas ankur või pudel), lasen 2 nädalat soojas olla ja siis rändavad keldrisse. Heledaid ei katsu ennem 3 kuud ning tumedatega oleks ilus oodata 6kuud. Enne seda ongi maitselt nn toored. Mina jällegi kaitsen belgia toodangut. Isegi kui mingi jooma on ja on vaja pikalt lakkuda, siis mul vats veel väikene ning söök-jook ei mahu nii metsikus koguses sisse, et orika või premiumiga normaalset suminat hoida (tegelikult joon hoopis pilkut). Tõmbangi meelega ka maitse mõttes mõne kangema ja maitsekama vahele. Pindine purk on minu silmis täiesti loll leiutis, sest ennem, kui joodud, viskad minema ja kuna purgis on ikkagi mingi kõrvalmaitse jura juures, siis üldiselt purgiõlut ei tarbi. Pindisest saadan lahtumise tõttu tavaliselt umbes alumise kolmandiku võssi...

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Pint lahtub hästi aga baltika 7 on lausa liitrises plekkpurgis olemas. Peab ikka vägev isu olema, et ära ei jõua lahtuda. :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui kodukandis mõne külamehe miskit tegema palkad, siis need ei hakka enne üldse töölegi, kui sarv soojaks aetud. Tavaliselt neil, kes veel miskit teha ka jaksavad, kulub selleks kaheliitrisest padrunist vabalt pool ära. Sellistele see liitrine plekkpurk paras, kui piisavalt kange on. :bsmile:
Küsisin ühe käest kunagi, et miks ta samakat ei joo, odavam ju. Ütles, et ei julge enam igasugust solki juua. Eurojoodikud sihukesed. :wack:

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Eilsel orienteerumise aftekal kukkus mu täis purk kenasti saunas maha ja jättis kogu sisu sinna... Kurb...

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Ma olen kogu aeg olnud skeptiline nende kuus-pakkide sangadega.. Eile parklas andiski üks otsad ja hiljem autos hakkas üks purk vaikselt välja siristama oma sisu... :(

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ElectroMoto kirjutas:

Ma olen kogu aeg olnud skeptiline nende kuus-pakkide sangadega.. Eile parklas andiski üks otsad ja hiljem autos hakkas üks purk vaikselt välja siristama oma sisu... :(

Seepärast ma Läti piirilt kastiga ostangi. Lihtsalt turvalisuse pärast :mrgreen:


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Ju seal letis seda märjukest ka oli :bsmile:
Leti ehk leiab üles aga jook on juba ammmuuuuu vastu planku lastud :D

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

dixon
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Mär 2018, 10:07
Tsikkel: Intruder 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas dixon »

Õnnetu (õlletu) on see mees, kes unustab õlle liiga kauaks sügavkülma jahtuma ja loodab peale sõitu karastavat märjukest nautida :bsmile:

IMG_20180720_194846.jpg
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krt, täna hommikul ikka õnnetus. Eile läks nii lappama, et hommikul oli mõte väikse õllega tervist natukenegi parandada. A muidu meeldiv Valmiermuiza hele maitses täna nagu ... ja üle 2 lonksu ei suutnud kuidagi alla libistada. Kui oleks õlut elus esimest korda maitsend, siis rohkem ei soovikski proovida. Ikka nii s.ta maitsega on õlu ja kindlasti polnud maitsemeel rikutud eilse “andke mulle kõike millel kraad sees ja põleb” õhtu tõttu :wack:
Teagi mida nüüd kodus oleva õllevaruga teha, kanalisatsiooni või naabrile anda? :roll:


reimps

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Pane müüki, ole ettevõtlik.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas pühak »

M.T. kirjutas:

Krt, täna hommikul ikka õnnetus. Eile läks nii lappama, et hommikul oli mõte väikse õllega tervist natukenegi parandada. A muidu meeldiv Valmiermuiza hele maitses täna nagu ... ja üle 2 lonksu ei suutnud kuidagi alla libistada. Kui oleks õlut elus esimest korda maitsend, siis rohkem ei soovikski proovida. Ikka nii s.ta maitsega on õlu ja kindlasti polnud maitsemeel rikutud eilse “andke mulle kõike millel kraad sees ja põleb” õhtu tõttu :wack:
Teagi mida nüüd kodus oleva õllevaruga teha, kanalisatsiooni või naabrile anda? :roll:

Hoia järgmiseks joominguks. Kui maitse tõesti nii hull on, siis sellega hea ära lõpetada, kui muidu ei suuda piiri pidada. :D

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

pühak kirjutas:

Hoia järgmiseks joominguks. Kui maitse tõesti nii hull on, siis sellega hea ära lõpetada, kui muidu ei suuda piiri pidada. :D

Kui juba asi lappab, siis maitseb kõik :mrgreen: Järgmisel hommikul on ainult miskipärast kõik tavapärasest erineva maitsega ja seekord oli remontõlu nagu okastraat. Alla ei läinud kuidagi ja täna õhtuni pole endiselt tulnud soovi õllet avada. Näis kaua see efekt veel toimib :roll:


reimps

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas reimps »

Alkolemb minus soovitab sul kohe arsti juurde minna, sa oled rikkis.


aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Kui oleks tegu naisterahvaga oleks lihtne vastus kas päevad või menopaus, õnnelik inimene kellel nii lihtsad mured

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused õllega [2017]

Lugemata postitus Postitas M.T. »

aivar_ kirjutas:

Kui oleks tegu naisterahvaga oleks lihtne vastus kas päevad või menopaus, õnnelik inimene kellel nii lihtsad mured

Perearst ütles kord sarnast: “Oleks sa naisterahvas, siis oleks diagnoos lihtne - migreen. A meesterahva puhul peame uuringu tegema.”
Kas nüüd olla õnnelik või mitte, krt ma ei teagi. Eks näis, äkki ikka pole pöördumatu haigus.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”