Muigega tehtud: Kas mootorrattaga tasub sõita?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Hea teema, annan kah enda panuse :-)
Lühidalt öeldes: ei tasu. Pikemalt lahti seletades: kõik asjad, sh. varustus ja ratas ise on ebamõislikult kallid (väike turg jms. põhjustel);
varuosad kallid; rehvid metsikult kallid; bensiin vaata et kullast tehtud ja ta kulub kõik alati ära; ratast hoida tänaval ei taha (öösel hakkad nägema hirmsai unenägusid vargustest ja vandaalidest), garaaži üürida jälle sigakallis - kinnisvaraomanike kartellikokkulepe tõttu pinda leida all 70€/kuus suht keeruline. Sõita samuti ei saa, sest koos kilomeetritega kahaneb järelturu väärtus.
Sõbrad võid kohe ära unustada, sest kui on ilus ilm (ei saja lund, vihma rahet, kst. mida), siis nemad tahavad grillida, sina mõtled, et võiks sõitma minna. Samas tuleb tunnistada, et selliseid nädalavahetusi tuleb sõiduhooajal 2-3 ainult ette.
Naine muutub kurjaks ja pirtsakaks - sind ei ole kodus, kui on vaja: koristada, sest sa oled garaažis et kroomi poleerida või kärbselaipu lahti leotada või akut laadimas võu karbusse reguleerimas ja koju jõudes sa haised (õnneks suurem lehk lahkub pärast dušši)! Sa võid arvata et bensiinil on mehelik lõhn, aga su naine nii ei arva (aga millegipärast meeldivad su kassile su kärbselaipadege kaetud sõidusaapad ja selleasemel, et ennast sinu vastu hõõruda poleerib ta su saapaid).
See üks nädalavahetus, kui sul tõesti õnnestub kõik pikalt saata ja suve ainus pikem tiir teha arvab taat üleval, et on mõistlik termostaat +33°C peale keerata ja sa higistad nagu siga, pooleldi avatud vesiirist tulvab sisse tolmu, kärbeste ja kuuma õhku segu, mis sisaldab tuntavas koguses ees töllerdava diiselbussi heitgaase - ühesõnaga täiega ebameeldiv kogemus, lisaks ebatervislik.
Hooaja lõpus, kui oled kokku löönud hooaja jooksul läbitud kilomeetrid avastad et number on kolmekohaline ja otsustad võtta viimast oktoobrikuu kohe saabuva viimasest nädalavahetusest. Halli ja vihma lubava laupäeva varahommikul ajad kargu alla, sest päev on juba lühike, sa ei hooli sellest et naine on pikemalt voodisse pikutama jäänud ja ringutab kutsuvalt, laod varustuse alla kogu kapis leiduva sooja pesu ja avastad seejures, et pärast viimast kasutamist jäi see pesemata ja lõhnab nüüd kalli juustu järgi, teed südame kõvaks ja lidud garaaži, naine jääb kissis silmi sulle järgi põrnitsema - selle käigu eest tuleb sul tuelvikus oi oi kui palju ÜKT punte lisaks teha.
Saatusekaaslane kellega eile olid sõidu kokku leppinud helistab 5 mintsa enne start, et murdis garaaži minnes trepil jala (valetab rsk. jäi naise kaissu hullama, tal polegi kodus treppi), stardid üksi. Linnast välja suundudes otsustab taat ülevalt termostaadi +7°C peale jätta kuigi Kuusetaat ja delfi lubasid +15°C. Sitaks külm on.
Teepeal avastad, et lisatud 3-4 kihti ei võimalda enam sellist liikuvust kui sa mäletad (kui mäletad) viimasest suvisest tripist ja karehvide haarduvus pole enam see mis võiks olla. Kuna oled üksi, siis lased tempo alla, nii alla, et autod hakkavad mööda sõitma - tänad mõttes kiivri tootjad, kes poolläbipaistva vesiiri on teinud, et need koduperenaised oma mahtuniversaalides su nägu ei näe.
Kui valu sõrmedes muutub väljakannatamatuks (1,5h pärast garaažist lahkumist) keerad otsa ringi ja sead suuna tagasi koju. Nagu kiuste keerab taat ülevalt veel vihma lahti (vihmariided jäid muidugi koju), sellie eriti vastiku udutamise, et säiluks mingigisugune nähtavus pead avama vesiiri. Nüüd alles saad aru mida see Muhumaa mees mõtles kui ütles "nagu karm põhjatuul oleks näkku omad jäljed jätnud" - stks külm on. Kirsiks tordi peale, 2 km enne päästvat garaaži keerab sulle kõrvalreast ette töllakas, kelle tõttu sa oled sunnitud põike sooritama ja rabad instinktiivselt esipidurit - nagu arvata oli on tunnetus sõrmedest lahkunud ja sa pidurdad esiratta alt ning maandud kõhuli, hea et jalg ratta alla ei jäänud. Töllakas oma passatiga tõmbab muidugi uttu.
Kui oled suure punnimise peale ratta püsti saanud (mööda sõitvad autojuhuid irvitavad kui sina ninast veri väljas 200kg kükke teed), avastad, et lisaks kraabitud plastikutele on purunenud siduri heebel ja vasak peegel (siis sa veel ei tea, et orginaal maksab xx€) - ühesõnaga täislaks, kukkumispunne polnud ju kah jõudnud veel külge kruivida. ...



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

See oli juba huumor :bsmile:

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

wylde kirjutas:

Lisan, et kiivri ja riietuse osas nõu andjate soovituste järgi tellisin e-poest vajalikud asjad. Algne idee olnukski vale riietus tellida. eesti poodidest mul kahjuks koos tsikli ostuga ei ole raha, et sel aastal korralik sõiduvarustus muretseda. Seega olen oma küsimustega saanud juba materiaalset abi, nii et your loss :)
Jagan ka teistele, et praegu seal 250.- ostuga näiteks -50.- eur ale, mina sain selle raha eest kiivri, tagi ja saapad - https://www.louis.eu/
Ei ole Sidi süsinikust kingad ja krokodilli nahast tagi, vaid jalatsid, mis jala tervena hoiavad ja tagi mis ilmastikukindel. Usun, et selles varustuses ei tekita kellegis pahameelt, et tsiizaz mis poosetaja.. ja samas saan tööle ilmuda ilma, et tööandjale muljet jätaks, et tulin ringrajalt ja nii muuseas hüppasin kontorist ka läbi. Seega veelkord, sorry et riietuse teema hinge kriipis.

Saapad/püksid/jope/kindad saaks veel kuidagi aru, kuid kiivri ostmine ilma pähe prooviata on ikka täis loterii.
Kuigi olen üsna standardmõõtudes ja esimesed texad riiulist kohe sobivad, lappasin 10kond kiivrit poes läbi, enne mugava leidmist.
Naine sai alles peale kolmandat pikemat sõitmas käimist ühe kiivri endale meeldima. Õnneks poesellid vahetasid meelsasti.

Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Django
Postitusi: 9
Liitunud: 17 Veebr 2014, 23:56
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas Django »

Spoiler
wylde kirjutas:

Ma olen valmis rattasse investeerima ühe korra ja lähen täis pangale. Kollane, punane vms ere bike nagu kõik need kasutatud on ei ole liiklusvahend , millel end ette näen. Nimetage seda kasvõi edevuseks, mis siis. Kui ostate igapäeva riideid Tamrexist, siis tõesti vales seltskonnas räägin, teatud inimestele on tsikkel ja sellega kaasnev siiski ka elustiil. Tahan ratast, millega mugavalt kulgeda, võib-olla pensionini. Kasutatuna on valik väga hõre ja enamjaolt ka üle sellest hinnast, mis ma uuena saan.
See, et teema laiali valgus, võin selles vabalt süüdi olla. Diskussioon arenes ja pigem tekkis dialoog nende vahel kes osalesid. Ma sain esimeste vastustega oma peamise küsimuse vastatud ja minu poolt lõppenuks, kuid eks teema oligi laiem ja puudutas elustiilist sõiduoskuseni teemasid ja miks mitte nendega kaasa minna. Kõik unistavad kevadest ja viis mõtted sinna :)
Soovitan Lasnamäe Harley poodi külastada, mõistate, et mootorrattaga kaasneb rohkem kui 2 ratast, mida hirmsasti siin peale surutakse kui ainsat mentaliteeti kuidas asja vaadata.
Eestlane tõesti ei ole tolerantne kõige suhtes mis pole tavapärane ja eks kompleksid mis meil on tulevad ühiskonnast mis neid loob. Kui 20-nendates nooruk sõidab kollasel bike`il tööle tagumik uppis ja poolkuu paljas, siis fine; kui 40-selt sellisena kontori ette sõidad, kus ametlikeks rõivasteks on miinimum triiksärk ja pintsak, siis ei ole päris ükskõik kuidas tööle ilmud. Kuna tuleb rattaga 20+ päeva nädalas tööl käia, siis selle küsimuse lahendamine oli teatud mõttes eluline otsus kas ma saan tsiklit igapäevaselt kasutada või mitte. PS, eelmine töökoht oli linnast väljas ja ma ilusatel suve päevadel ikka "salaja" läksin rattaga, haldusjuhilt sain võtme, et koristaja ruumis riideid vahetada ja seal ka pisut veega end värskendada. Tuli leida lahendus ja leidsin. Samas tunne oli küll nagu mingi arkass olen, hiilin salaja oma lycras koristaja ruumi.. nii et excuse me, et selline riietuse ja stiili teema tõstatatud sai :)

Tänud, wylde. Mul on ääretult hea meel, et olen leidnud sinu näol siin mõttekaaslase. Ma samastusin sinuga kohe kui lugesin sinu postitust. Ka minu treener on ka küsinud, kas ma olen käinud balletitrennis a iluvõimlemises (olen küll) ja kiitis, kuidas minust saab hea kivipallur, sest iga oskus on kasuks ka kohe näha kuidas ma graatsilselt liigun. Me võiksime isegi kooos mingi klubi teha. Mis arvad?

Mootorratta koju toomine on natuke kaalukam tegevus, kui naise koju toomine. Naise tood õhtul klubist koju ja asi tahe. No muidugi on mõistlik enne ikkagi oma 40 aastaste sõprade käest küsida, et mis nemad arvavad. Tavaliselt nad ütlevad, et ära hakka, sest nemad on tänaseks sellest loobunud. Arusaadav, see võib endaga hirmud kaasa tuua ja siis ei saa öösiti magada. Mõtle kui peaks veel naisega seksima! Aga kui foorumis edasi küsida ja punnida siis võib ka naise ikkagi koju tuua. Minupoolt igatehes viis pihku kui sa väsimusest tukudes suusatamast tuled ja siis naise võtad sest väljakutseid peab elus olema. Üldiselt jah, naisega on lihtsam, sest kui koju toodud naine endaga tegelikult märkimisväärseid kulusid kaasa ei too, sööb vähe, riitub napilt. Majapidamsikulud kasvavad paratamtult aga eks saab ju seda koomale tõmmata, sa näiteks ei usu, kui palju erinevaid toite saab veest ja makaronidest valmistada.

Ahah, õige, rääkisime mootorratastest. Novot, kui minna täispanga peale siis mina võtaks ikka liisinguga midagi ägedamat, mas saan aru, et Vulcan S on üsna ägeduse tipp aga oled sa käinud seal Lasnamäel poes. Davidsoni poes? Seal kus nagu päris mootorratturite riided ja asajad on. Vot seal on sellised asjad millega saab sõita, mitte mingi s**t värviline plastik, kus isa-ema rahaga ostetud plastiku peal perse püsti sõidetakse. Mis mulle meenutab muide, et see on nagu naistega, et ainult naised on kodus perse püsti. Aga ok, tulles mootorrataste juurde tagasi siis mehed sõidavad ikka soliidselt pintsakutes ja õhtuti supermarketist läbi.

Ka mina olen selline täispanga mees, kui ma lotopileteid ostan siis ikka kogu palga eest. Sama mootorttastega, tsikkel võib olla ükskõik mis värvi, niikaua kui ta on must, pole plastikust ja on toodetud tehases, mis sinna ägedasse Lasnamäe poodi oma kaupa saadab. Peab olema täispanga värk. Ja ma võin oma liisitud rahaga millle välja teenisin teha seda mida ma tahan. Aga mulle tundub, et siinsed foorumlased on sellised sallimatud kitsarinnalised eestlased, kes ei saa aru, et õige mootorratas on ikkagi midagi muud, kui kaks ratast ja punasest plastikust kann uppis sõitmise vahend. Et kui ikka võtad mootorrata aastateks siis see on nagu naisevõtt ja balletitund ühes koos kõikide hirmudega ja õhtul väsinud suusatamisega. No tead, nii nagu sinulgi. Minu jaoks on see selline eluline otsus mitte niisma mäng, et ehh ostan mootorratta, ehh võtan naise, ehh lähen balletitundi. See on kogu eluks. Isegi minu lapsed ja lapselapselapsed sõidavad sellega. Sellepeärast peabi olema uus ja liisinguga, mitte mingi odav kollane palastkäkk mida keegi pärast ei taha ja mis on ristiks ja viletsuseks kaelas ja millega ma enda tänaval kohe ära määrin. Kui ikkagi töötad sellises kohas nagu mina, kus miinum riietuseks on kikilips, epolettidega pintsak ja lampassidega püksid siis mingi nilbe plastkäkk ei saa olla sest ma pean iga päev seal käija saama. +365 päeva kuus.

See välismaa poe viide oli küll megahea, ma oleks äärpealt siit Tallinast ostnud aga nüüd hoidsin oma 50 eurot kokkku, neil on mingi voutserikampaania ja ma sain kõik alates aluspükstest kuni kiivrini. Kahjuks polnud neil seal krokodillinahast tagisid ja süsinikust saapaid aga mis seal ikka, eks ma seleta tööandjale kuidagi ära, et ma käisin ikka ringrajal ka. Meil lastakse ju kõik kohe lahti ja alandatakse palka, kui tuleb tööle mingi vale asjaga ja vales riietuses. Näiteks raamatupidamisest üks naine tuli ükskord trammiga tööle ja ülemus pani ta kohe musta nimekirja ning pärast põletatati ta kontori õuel tuleriidal ära. Ja ta jäi jõulupreemiast ka ilma. Isegi saate aru, et see riietuse teema on mingu jaoks tähtis.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas tuman »

Kisub vaimuvaeseks see trollimine kui päris aus olla :) Peab ikka päris igav olema, et arvestatav hulk aega oma elust sellise sodi trükkimiseks kulutada :wack:


wylde
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Veebr 2018, 09:44
Tsikkel: Kawasaki Vulcan S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas wylde »

Ilgekepp kirjutas:

Mul s..a hàda,kas tasub minna?tûûpiline tànapàeva lumehelbeke ,kôike peab teiste kàest kûsima,kas on legaalne,ega kedagi ei ahista,kas hakata motikaga sôitma?tegelt môtetu,sellistele ei peaks vastamagi isegi kui pole troll

Lumehelbeke itsitab pihku ja haugub siis kui on võimalus saba jalge vahel lidusse panna.. seega kirjeldasin Su olemuse, pole tänu väärt. Kui Sul elus hästi läheb, siis sa ei satu situatsiooni kus sulle seda selgeks tegema pean.


wylde
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Veebr 2018, 09:44
Tsikkel: Kawasaki Vulcan S
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas wylde »

Django, me saame aru, see ei ole ravitav. Lase ikka edasi, me ei tauni kaasasündinud invaliidsust.

Kasutaja avatar

suhkrujuku
Postitusi: 77
Liitunud: 04 Mai 2007, 00:30
Tsikkel: KTM RFR
Tänatud: 6 korda

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas suhkrujuku »

Sõida ja ära mölise :-|||


joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Kas mootorrattaga tasub sõita?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Naine vs. Tsikkel... jummalast hää teema, e. algatan uue...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”