Muigega tehtud: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Muigega tehtud: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas claw »

Tere,

kuna talvel on palju motovaba aega ja foorumis peab juttu jätkuma, siis otsustasin ka nõu küsida. Olen nimelt hädas oma tsikli karburaatoritega.

Mõned aastad tagasi sai ostetud üks IZ puhtalt pullitegemise eesmärgil. Tsiklid mulle tegelikult üldse ei meeldi ka, aga noh, sõbrad sõidavad ja muidu oleks nagu häbi olla, kui ühtegi tsiklit mul ei oleks, siis sai ostetud üks.
Pilt ka juurde:

Pilt

Natuke sai sõidetud ja pulli tehtud, aga siis hakkas hirmus isu tsiklit tuunida, sest sõbrad saagisid oma sportsummuteid lühemaks. Alguses tellisin hiinast uued peeglid. Siis tellisin ka LED suunad ja sportsummuti ja suvel värvisin tsikli üle ka. Ja vastu sügist panin ühe karburaatori asemel neli, sest rohkem kütusesegu=rohkem jõudu ka. Minu arust sai päris hea.

Pilti ka:
Pilt

Sügisel hakkas aga tsikkel puterdama ja internetis kõik kirjutasid, et karpadel on düüsid kinni. Võtsin siis õpetuse järgi karburaatorid maha ja lahti ka, düüsidel oli tõesti väga väikesed augud sees. Alguses proovisin neid traadiga puhtaks lükata, aga mul ei olnud nii peenikest traati garaazis.

Pilt

Õnneks oli 3mm puur ja 3mm traati oli mul kohe varuga. Puurisin düüsid 3mm puuriga üle ja karpa kanalid ka ning puhastasin kõik korralikult ära.

Pilt

Nüüd on jama selles, et tsiklil tuli väga väga palju jõudu juurde. Kohalt peab ära minema 6da käiguga, sest muidu ei saagi minema, kumm lihtsalt põleb all ja raha mul iga nädal uusi rehve osta ei ole, sest bensiini hind pidevalt tõuseb ja ma tahan lätist õlut ka tuua korra nädalas.

Lugesin Rasmuse teemat ja tal tuli turbo lisamisega kõvasti jõudu juurde. Kui ma paneksin samasuguse turbo tagurpidi enda rattale külge, kas siis taastuks jälle normaalne jõud?

Viimati muutis claw, 08 Veebr 2018, 23:12, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Pidavat saama nii, et valad paaki bensiini diisliga pooleks. Nii et veel enamvähem süttib küünlast.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Krl, see täiesti töötab, olen proovinud. Suhteliselt jõuetu oli, aga edasi liikus küll. Üks vend, kes tuli ja joonele pani ning pähe tegi, oli ise ilgelt õnnelik. Et tegi zigulliga ära zapakale, millel powerit oli veel poole vähem kui originaalis :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks ikka töötab.
Ja nagu võrride maailmas kombeks, siis sellele segule veel törts mootoriõli ka sisse.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Aga proovi düüsid väga väikese puuriga peenemaks tagasi lasta. Ja kui jälle puterdama hakkab, siis lased torusiiliga üle. Väga väikseid puure pidi asjatundjate reklaami järgi Hiina geibordellidest saama.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kuidas tsiklil jõudu vähemaks saada?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Jõudu pole kunagi liiga palju, rehvid lihtsalt liiga kallid, soovitaks täismetallist rattaid, rehvid on nõrkadele, lisaks piisab ainult väiksest rutskaväändest ja siis suretad välja, kui saad piisavalt raske ratta, laseb inertsist ketsi kuni järgmise hommikuni, pantenteerid ära ka veel ja saad rikkaks...

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”