Õnnetused mootorratastega 2018

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

yeekim kirjutas:

KRDI ajukääbikud!

Ajukääbikud ... ei tea, mis asi on pikivahe ja millega seda süüakse. Üks otsustas (reflektoorselt) kassi mitte alla ajada (minu meelest mõistlik otsus) ja kaks idikat panid üksteise järel ahelas tagant sisse (mitte nii väga mõistlik otsus). :wink:



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mind õpetati objekti suurust hindama, kui on suurem kui mina, siis kraavi, kui väiksem, siis otsa või põige.
Tallinn - Haapsalu peal mineva talv oleksin keset suunavööndit roomavast padulakkutäis tädist üle sõitnud kui vastassuunast oleks auto tulnud.
Põikasin vastassuunda .... mine nüüd võta kinni, kas kraav oleks olnud parem lahendus kui märg plekk või mitte.
Ilmselt kraav siiski targem.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, Männikul endise Rimi ümbruses töllerdavad need end vigaseks joonud idioodid pidevalt tee peal, täna ka üks otsustas punase tulega üle liipama hakata, kuna ilmselgelt "autosid ju ei tulnud". 100m edasi mõõtis politsei kiirust, seljataga toimuva jaoks neil silmi polnud. Samas teisest küljest muidugi vaevalt sellele kõntsale mingi trahv või asi mõjuks, nagunii neil mingeid sissetulekuid pole. Mõni nädal tagasi suutis teine tegelane küll ülekäiguraja üles leida, aga poolel teel läks navigatsioon nii käest ära et kõigepealt pidi kummuli kukkuma ja siis purjetas vastassuunas tagasi - ma ei tea mis kuues meel või asi see oli, et ei hakanud tal selja tagant läbi sõitma vaid ootasin tsiba veel, ilma kaamerata ma oleks 100% süüdi olnud, sest jalakäija sebral on ju pmst püha lehm. Kassid ja oravad on väike mure :)

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Sotsiaalsüsteemile, ehk meie maksurahadele mõeldes, siis njah .....
Kohale tulnud patrulli esimene küsimus oli .... kas auto jäi terveks, mutti tervitati hüüdnime pidi ja nimetati lugupidavalt püsikliendiks.
Nii nukker kui see ka pole .... sõitis patrull haapsalust ca 10km - taebla kant on umbes nii palju vast - ja tagasi tädi koju viima ja nii pidi iga kuu paar korda olema. Minusugused kutsuvad välja, ilmselgelt oodati, et satuks selline ei märka lõpuks ja kütaks üle.
Muuseas kell oli 2 paiku öösel ja sadas jäidet, sõitsin 60-70kmh osutil 90 alas. Nn. piirkiirusega kulgedes ehk veidi parema autoga kui skodaront oleks mulle ilmselt õlut välja tehtud, aga minu südamel oleks laip. Mulje jäi selline, et jaoskonnas tehtaks korjandus, et auto korda tehtaks, peamine, et see jama kaelast ära saada.
Jabur, kas pole? Ette heita ka ei saa sinistele, mõistetav mõneti.

Seda prügi ikka trahvitakse algajate poolt, haldan paari kohtutäituri bürood ja kiruvad end pooleks suviti, et jälle uus sats noori Paikuselt peale tulnud, turakad nn. Roosi Unne trahvivad :mrgreen:
Vanemad olijad võtavad tühjad pudelid ja alko ära, siis roomavad kuni invaliidsuspensi päevani sissetallatud teed ehk park -> taaraautomaat -> park.
Viiendal pannakse kell 1000 põhikohtade peale patrull 15 minutiks ja kell 12 pargist väljaviivatest põhiteedest mööda.
Meie kandi insenerid juba on kursis ja ei töllerda asja eest teist taga sõiduteel, uutele tulijatele teevad Starikud asja üks - kaks selgeks ja elu läheb edasi :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Valgamaal sõitis mootorrattur kraavi: viga sai kaasreisija
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=83327399

Poisikese lustisõit mootorratta taha seotud ATVga lõppes kiirabiautos
https://tartu.postimees.ee/6076432/pois ... 1525330828


MihkelATR
Postitusi: 60
Liitunud: 25 Juun 2016, 23:34
Tsikkel: Z1000
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas MihkelATR »

Mootorrattur jäi trammi alla ja hukkus
http://m.delfi.ee/article.php?id=83419281

:(


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Vene poiss olevat olnud...


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

MINE PERSSE ÕHTULEHT! t*** nad panid laiba pildid ülesse täiesti kägaras inimese keha mida päästjad koristavad! https://www.ohtuleht.ee/893091/lugeja-f ... uht-hukkus Ma tegin screenshoti ka sellest. Nad võtsid selle pildi küll kohe maha. Aga selline asi ei käi küll enam eetikaga kokku! Ja keegi peaks hakkama võtma vastutust sellise soglimeedia eest!!! Ma tegelt ka ei tahtnud näha paistes trammi poolt lämastatud iminese pead!!! Ja miks peaks murest murtud omakeste nägusid näitama??? :evil: Olgu mis oli aga nii ei tohi!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Idee siseministeeriumile: Kui need "koledad" pildid teede äärtesse näiteks iga km tagant ülesse panna, siis võib-olla see sunnib kellegi enne mõtlema kui lahti keerab/ põhja vajutab? :mrgreen: Analoogia siis suitsupakkide reklaaamiga

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ardilla kirjutas:

MINE PERSSE ÕHTULEHT! t*** nad panid laiba pildid ülesse täiesti kägaras inimese keha mida päästjad koristavad! https://www.ohtuleht.ee/893091/lugeja-f ... uht-hukkus Ma tegin screenshoti ka sellest. Nad võtsid selle pildi küll kohe maha. Aga selline asi ei käi küll enam eetikaga kokku! Ja keegi peaks hakkama võtma vastutust sellise soglimeedia eest!!! Ma tegelt ka ei tahtnud näha paistes trammi poolt lämastatud iminese pead!!! Ja miks peaks murest murtud omakeste nägusid näitama??? :evil: Olgu mis oli aga nii ei tohi!

Äkki paneb mõne ajukääbiku mõtlema?
See aasta on vähemalt häälte järgi (mulle kostab koju Tammsare pikenduse liiklusmüra hästi ära) ikka väga ringrajasõiduks läinud. Nii südaöö paiku läks ikka väga peenestamiseks lahti. Korra sattus miski sõidumeeste punt ka Tondi tänavale, üks oli ennast ringil lapiti keeranud, kuna aknad lahti siis kostis see möla hästi tuppa ära. Kõik venelased.


SadaKaksViis
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Aug 2018, 11:41
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas SadaKaksViis »

Tere!

Juhtusin sealt öösel mööda sõitma. Ilmselt oli asi leekides, et see õnnetus mind endast välja viis või on lihtsalt mingi mõõt täis saanud.

Vahet ei ole, on need tsiklistid, autojuhid, jalakäijad või jalgratturid, siis ollakse täiesti hoolimatud enda (see on veel andestatav) ja teiste vastu.
Tsiklistid leiavad, et võivad kiirendada nii nagu tahavad ja sõita sellise kiirusega nagu tahavad (natuke on ju lubatud, tõesti või?? Linna tänaval??).
Maasturijuhid leiavad, et kui auto suudab, siis sõidan üle ohutussaarte, haljasala ja kõnnitee jne. jne. Jalgratturid leiavad, et kuna nemad on "nõrgem pool", siis LE neile ei kehti ja teised peavad nendega alati arvestama, isegi siis kui teevad kamikaze't.

Inimesed on mentaalselt omadega täiesti zombistunud ja ei usu, et neil piltidelgi mingi mõju oleks. Elust vist rõõmu enam ei tunta ja seda väärtustada ei osata.
Et kui adrenaliini ei saa ja surmaga silmitsi ei seisa, siis polegi vist elul mõtet?

PS. Tegin kasutaja ekstra selle postituse tarvis.
PPS. Oli omamoodi õnn, et see oli tramm ja mitte...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Maaks kirjutas:

Idee siseministeeriumile...

Alpides, mõnes mootorratturite lemmiksihtkohas võib sedasorti reklaame näha küll. Mitte küll päris laibad aga sodiks sõidetud tsiklid ja kehad musta lina all.

Me rääkisime mõned aastad tagasi Maanteeametiga kaherattaliste ohutusekapaaniatest. Läbi ridade jäi sealt kõlama, et mootorratturid on liikluses nii marginaalne seltskond, et sellele pole otsatrbekas "püssirohtu" raisata. Ja kui järgi mõelda, siis palju meil neid ikka on, kes end sedaviisi liigse kiirusega kasti sõidavad?
Aga sellist mõttetut surma vaadates tekib mul ikka ja jälle küsimus, et mis on mootorratturil mõttes, kui linnakeskonnas gaasi kontrollimatult valla keerab? Fataalse õnnetuse tõenäosus on siin väga kõrge. Kusjuures tramm pole ju ei liiga väike ega ka liiga kiire, et ei märkaks või ei jõuaks reageerida.

SadaKaksViis kirjutas:

...ja sõita sellise kiirusega nagu tahavad (natuke on ju lubatud, tõesti või?? ...

Paari kihutaja näite varal nüüd küll üldistust teha ei õnnstu. Kui ma varasematel aastatel olen oma +10 kmh juures olnud enam-vähem kiirem ülejäänud liiklusvoolust, siis tänavaasta jään ma sellega süstemaatiliselt autodele jalgu. Üldistades: mulle tundub, et liikluskultuur on järsult viletsamaks läinud. Asi, mdia märkan: suundumus, et splittijatesse on viimastel aastatel hakatud soosivamalt suhtuma ja neile tehakse ruumi on taandumas. Tahtlikult sõidetakse kinni tõsi jah, vähem, aga ruumi tegijat arv on kahanemas ja nende hulk, kes kivistunud pilguga otse ette vaatavad ja rida kinni hoiavad on taas kasvutrendis. Samuti onlen viimasel kuul kohanud tugevama õigust kasutavaid liiklejaid, kelle jaoks mootorratturi või jalgratturi reast väljapuksimine pole väga küsimus. Selleks pole isegi maasturit vaja, suvaline auto kõlbab.

SadaKaksViis kirjutas:

Oli omamoodi õnn, et see oli tramm ja mitte...

Mul on vilksas peast läbi täpselt sama mõte.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Pidurdas ratta alt ära. Seal on vilkuva kollasega trammil peatee?
Ei pruukinudki kiirust väga olla, piisas seaduse mittetundmisest.

Mul pole isegi tunnet, selgelt on liikluspilt nirum.
5m sabas tatsav opel, eest ära kiirendades pressib sappa ja mööda enne ei lähe kui kiiruse 50mneni laseme.
Ei saa aru.
Samas maanteel kyll lastakse mööda enam kui hooaegu tagasi.
Keskmine kiirus on suurenenud +10 pealt +20-25 peale.
Ilmselt see kuni 21 trahv ei morjenda või neid ei tehta, +40 vendi piisavalt, kelle peale paberit kulutada.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui kiiresti nüüd sõideti on ka puhas spekulatsioon. Mees ise ei saa enam midagi öelda.
Vabalt võib olla, et kuue kuuga trammijuhiks saanud päevatööst väsinud Ljudmilla keeras haigutades depoosse (laskmata läbi otse sõitjat), tsiklimees pidurdas ratta alt ära lohas sinna alla.

Tsikkel võib põlema minna katkisest paagist tulnud bensu ja lohast tulnud sädemest ka siis kui juht oma jalal ära jalutab. Ühepostimehe suur ehmatus põlevast tsiklist pole mingi "põrguinglite maapeale saabumine"

Väga niru aasta on olnud, tõsi. Aga mingist paari aastaga tekkinud täielikust liikluskaosest ma siiski veel ei soniks.

Macintosh kirjutas:
SadaKaksViis kirjutas:

Oli omamoodi õnn, et see oli tramm ja mitte...

Mul on vilksas peast läbi täpselt sama mõte.

mitte?

Et peateele ei keeranud ette siis kes või mis ?

Vat nii sandi iseloomuga olen küll, et kui tsiklimehe kiirus ei olnud ulmeline, siis oleks võinud surma saada rikkuja.

Kaastunne lähedastele!

Viimati muutis Madlobster, 22 Aug 2018, 14:07, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Vat nii sandi iseloomuga olen küll, et kui tsiklimehe kiirus ei olnud ulmeline, siis oleks võinud surma saada rikkuja.

Sinu soov on täide läinud.

Liikluseadus ütleb:

  • § 17. Tee andmise üldised kohustused
    (5) Mitterööbassõiduki juht peab andma teed:
    8 ) trammijuhile, kui mitterööbassõiduki ja trammi liikumisteed lõikuvad ja liikluskorraldusvahendid ei määra teisiti."

Ma igaks juhuks kinnitan siinkohal, et liiklusvahendid ei määra selle koha peal "teisiti". Kui foor töö lõpetab siis on tramm "püha lehm" ja kõik ülejäänud jälgivad tema liikumisi aukartusega.

Ja komoon, hullvähk, selleks, et sellel ristmikul öösel juhtunud õnnetusest aru saada pole vaja fakiir olla, piisab sellest, kui sa igapäevaselt sealt läbi sõidad. Selleks, et selline mats seal teha, kohas, kus tramm (ootamtult?) ette keerab peab kiirust ikka natuke olema, kuukümnest kindlasti ei piisa.

Üldse see trammi ootamtult ettekeeramise jutt on kergelt anektootlik ... lugu selline:
Kilpkonn sai tigudekambalt peksa. Läks politseisse avaldust kirjutama ... politseinik palub kirjeldada, et millised need teod välja nägid ja kuidas kõik juhtus.
Kilpkonn seepeale: "Ma ei oska öelda, see kõik käis nii meeltult kiiresti."

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas:

Vabalt võib olla, et kuue kuuga trammijuhiks saanud päevatööst väsinud Ljudmilla keeras haigutades depoosse (laskmata läbi otse sõitjat), tsiklimees pidurdas ratta alt ära lohas sinna alla.

Trammijuht ei pea vilkuva fooriga kedagi läbi laskma. Ostsid load või peaks küsima nagu filmiklassikas, et mitu kilomeetrit...?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Okei nõus :bsmile:
seekord oli siiski Ljudmillal õigus. Jah vilkuva kollasega on rööbassõidukil alati õigus.
Lugesin suht diagonaalis selle juhtumi läbi (suuresti süvenemata tuledesse ja viledesse) ja kuidagi hakkas hinge pihtas surnud tsiklisti tümitamine (eeskujulike liiklejate poolt)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Ostsid load või peaks küsima nagu filmiklassikas, et mitu kilomeetrit...?

Aga kes ütes, et mul load on (crash) :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Jap mac, nagu näed võis asi siiski olla selles, et trammi eesõigust ei teata.
Aga kuuldavasti pea 20m pidurdusmaa :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Okei nõus :bsmile:
seekord oli siiski Ljudmillal õigus. Jah vilkuva kollasega on rööbassõidukil alati õigus.
Lugesin suht diagonaalis selle juhtumi läbi (suuresti süvenemata tuledesse ja viledesse) ja kuidagi hakkas hinge pihtas surnud tsiklisti tümitamine (eeskujulike liiklejate poolt)

Keegi ei tümita. Arutletakse. Igast mõttetult kaotatud elust on kahju.
Aga nõme on küll sedaviisi surma saada, et kihutad trammile lihtsalt külje pealt sisse (teades kohta ja situatsiooni ütlen ma, et see pidi olema kiire sõit; märksa enam, kui 60-70kmh). Tramm on megapikk (27m) ja sõidab nende väljapööramiste juures aeglaselt. Pöördest trammi peatumiskohani on ligikaudu 40m. Mõtle, kui kaua trammil kulus selle teekonna läbimiseks. Kui ta sõitis ärapöördest alates ühtlase kiirusega 20 kmh siis kulus tal selle teekonna läbimiseks ligikaudu 8 sekundit. Mis ootamatusest me siin rääkida saame kui mootorratta kiiruseks oli näiteks 70kmh? Selle jaoks on vaja ikka märkimisväärselt enamat.

AzA kirjutas:

Jap mac, nagu näed võis asi siiski olla selles, et trammi eesõigust ei teata.

No tead või mitte, ikka eriliselt loll pead olema, kui gaasi juurde keerad või maha ei keera. 30 tonni terast liigub suller risti nagu sein ette ja sa arutled, et mul on ikka õigus ning küll ta raisk mind läbi laseb?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Space
Postitusi: 136
Liitunud: 04 Mai 2006, 14:16
Tsikkel: GSR600
Asukoht: Pirita
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Space »

Arvan, et seal kõrval kiiruseületajat trahvinud politseinikud võivad seda kiirust kõige paremini öelda. Nende silm ütleb enam vähem selle kiiruse ära. (togi)
20m pidurdust ei pruugi midagi öelda, kui kasutas vaid tagumist pidurit, siis ega ta palju hoogu maha võta. Kogenematutel on see sage viga. Näitena mäletan juhtumit, kui Loksa ristis kupatas tsikkel tagasipööret teinud Volgale küljepealt sisse. Pidurdusjälg olla olnud 150m ja kokkupõrke kiirus ca 150km/h. (crash)
Mis aga puudutab kupatamisse, siis Merivälja tee äärse elanikuna kuulen foori-kiirendusvõistlusi iga mõne minuti järel. Lastakse tihti ka 2 käiku peeneks. :nono:

Rohkem ilusaid ilmasid!

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

mx77 kirjutas:
Ardilla kirjutas:

MINE PERSSE ÕHTULEHT! t*** nad panid laiba pildid ülesse täiesti kägaras inimese keha mida päästjad koristavad! https://www.ohtuleht.ee/893091/lugeja-f ... uht-hukkus Ma tegin screenshoti ka sellest. Nad võtsid selle pildi küll kohe maha. Aga selline asi ei käi küll enam eetikaga kokku! Ja keegi peaks hakkama võtma vastutust sellise soglimeedia eest!!! Ma tegelt ka ei tahtnud näha paistes trammi poolt lämastatud iminese pead!!! Ja miks peaks murest murtud omakeste nägusid näitama??? :evil: Olgu mis oli aga nii ei tohi!

Äkki paneb mõne ajukääbiku mõtlema?
See aasta on vähemalt häälte järgi (mulle kostab koju Tammsare pikenduse liiklusmüra hästi ära) ikka väga ringrajasõiduks läinud. Nii südaöö paiku läks ikka väga peenestamiseks lahti. Korra sattus miski sõidumeeste punt ka Tondi tänavale, üks oli ennast ringil lapiti keeranud, kuna aknad lahti siis kostis see möla hästi tuppa ära. Kõik venelased.

Ilmselgelt läks midagi väga nihu. Samas ega need pildid sutisupakkidel väga suitsetamist tagasi ka ei hoia. Sugulasena, ma vaevalt tahaks näha kellegi hakitud pead meedias. Eks see kahe kõrva vahel väga kinni ole.

Tammsaares seisin üks õhtu Mäki Statis ca 30 mintsa. Oli vaja aeg parajaks teha. Väljas oli mõnusalt palav. Jälgisin tükk aega kudias rahvas peeneks keerab, põnev oli vaadata kudias isegi tüdrukud kes foori taha väga ebakindlalt sõitsid keerasid nimodi peale, et esiratas maast lahti :mrgreen:, ja siis teine leer olid need seljakoti kangelased, kes niisutamise eesmärgil seelikus eided sõidule viivad. Egas kui endast ei hooli siis võiks vähemalt stringikandjatele oma jopegi lunastada, aga noh kui kui ei hooli siis ei hooli, egas minu õpetused niikui nii korda ei lähe enne kui kann punane ja mädaneb. Mul üks tuttav tüdruk just käis maha, väiksel kiirusel nahk ikka hoolega marraskil, läks ostis kohe kombe, enam ei taha 3 nädalat villis pepuga päevitada (w) :bsmile: :mrgreen: Sirgel oleme kõik kõvad. Tulgu rajale, siis on kohe sikud ja sokud erileeris. Mina sain rajal ikka väga selgelt aru kui tussu ma olen ja kui palju ma pean veel harjutama, harjutama ja harjutama, enne kui teiste ees kõvatan. Aga eks me kõik keera veidi peale kui ilm soosib.

Viimati muutis Ardilla, 22 Aug 2018, 15:52, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Noh eks teatakse ikka selle trammi eesõigust kirjutamise hetkel oli fookus lihtsalt hoopis teises kohas ja ei mõelnud üldse liiklusseaduse peale vaid, selle tänitamise peale (mitta ainult siin foorumis), et oli ikka imbetsill, paras, et surma sai ja hea, et tramm oli ning mõni regab ennast lihtsalt selleks et siin teada anda kui lollid need tsiklistid on (kiirendavad siis kui tahavad) siis keris lihtsalt üle.

Kardetavasti on sinna trammi alla sattumise põhjus hoopis mundri nägemises, mitte trammi eesõiguse mitte teadmises ning suur püüdlus legaalse kiiruseni aeglustada põhjustas käna ja trammi alla luha. Üle küüru tulles vbl arvas, et keeran peale jõuan läbi aga mundrit nähe pidi hoopis pidurdama. Ebaõnn oli see ka, et Ljudmilla sõitis vana tüübi trammiga.
Uue alla on hulka keerukam mahtuda.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ardilla kirjutas:

Sirgel oleme kõik kõvad. Tulgu rajale, siis on kohe sikud ja sokud erileeris. Mina sain rajal ikka väga selgelt aru kui tussu ma olen ja kui palju ma pean veel harjutama, harjutama ja harjutama, enne kui teiste ees kõvatan.

Aga miks?
Kui puudub igasugune huvi rajal sõita ja kellegi teise/iseendaga võidu sõita?

Kui palju sa sirgel tänu sellele rajakogemusele kiirem/parem oled?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Rajal sõitmine kindlasti parandab sõiduoskust, reflekse jms. Ning mööda külgi kohe kindlasti maha ei jookse.

Iseasi, kas neid sikkusi sokkusi ja tussusid peab valjuhäälselt eraldi gruppidesse jagama.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Krl kirjutas:
Ardilla kirjutas:

Sirgel oleme kõik kõvad. Tulgu rajale, siis on kohe sikud ja sokud erileeris. Mina sain rajal ikka väga selgelt aru kui tussu ma olen ja kui palju ma pean veel harjutama, harjutama ja harjutama, enne kui teiste ees kõvatan.

Aga miks?
Kui puudub igasugune huvi rajal sõita ja kellegi teise/iseendaga võidu sõita?

Kui palju sa sirgel tänu sellele rajakogemusele kiirem/parem oled?

Kohe näha, tühipaugutajast veebitsiklimeest. Ainult sellel aastal vähemalt kahe ettekeeramise eest ära hoidnud. Aga noh arvetades sinu tõsiselt võetavaid postitusi läbi aegade võta heaks :bsmile:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ei no ma ikka sõidan päriselt ka vahest.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Madlobster kirjutas:

Rajal sõitmine kindlasti parandab sõiduoskust, reflekse jms. Ning mööda külgi kohe kindlasti maha ei jookse.

Iseasi, kas neid sikkusi sokkusi ja tussusid peab valjuhäälselt eraldi gruppidesse jagama.

Ega ei peagi. Pigem siis selguvad kes on kõvad jutumehed ja kes sõita ka oskavad. Ning kes sama targalt edasi mölisevad (ei käi sinu kohta) ja kes midagi õpivad ja hiljem õpitut kogemust rakendavad. Siit ka sikud ja sokud. Paljud oskavad igat asja kommenteerida endal igasugune kogemus puudub samas (ei käi sinu kohta).

Vaevalt siin foorumis leiab Velti, Soomeri või Rohtlaane tühja möla ja meeletut teoretiseerivat sõnavõttu.

Ilmselgelt ei pea rajal võisltlema, vaid pigem õpid ennast ja ratast erinevates olukordades tundma.

Lisaks minu mõte ei käi ainult rinka kohta vaid ka krossiraja või kerge endu raja kohta.

Pealegi minu sügavam mõte siesines selles, et inimesed kipuvad oma võimed ülehindama (sealhulgas ka mina ise).


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ühseõnaga si*t asjade kokkulangemine - öine aeg, hea piki Pärnu maanteed lennata 100 või peale, aga vot krt, trammid tahavad ka koju minna ning neil on täitsa eesõigus seda seal kohas niimoodi teha ka. Liiklusseaduseski kirjas, aga kesse krt on viitsinud rööbassõidukite peatükki lugeda (ma olen, muide, sest mulle meeldib vaielda faktidele toetudes)?

Iseasi, kas seal üle viadukti tulles on alati mõistlik 65+ hoida, sest niikuinii on see üks popimaid mõõtmiskohti ja olgem ausad, mäest alla tulles on aega maa ja ilm, et trammi näha ning hoog maha võtta. Trammid on minu kogemuse järgi pea ainsad liiklusvahendid Tallinas, kes üpriski eeskujulikult suunda näitavad pealekauba..


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas will111 »

Aga kus siis nüüd on delfi "interaktiivsed graafikud" ja "vaata kuidas see kõik juhtus" simuleeritud pardavideod???

Suletud

Mine “Vaba teema”