Õnnetused mootorratastega 2018

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Uut ei ole seal midagi. Maal on alati omad reeglid olnud.




isonts
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Mai 2004, 17:37
Asukoht: eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas isonts »

Jesper kirjutas:
TiitX11 kirjutas:

Lõuna euroopas kus on tsiklikultuur seda ei ole.

Bullshit, igal pool raiutakse aegajalt täpselt sama moodi ette, damhik. Eestis tegelt ollakse suht viisakad isegi, või noh õigemini eestlane liikleb suht aeglases rütmis - vaata kasvõi seda, kui kaua võtab aega rohelisega foori tagant minema saamine.

Ma pead ei anna, aga minu mäletamist mööda oli mingis statistilises tabelis välja toodud, et lõuna euroopas on kõige rohkem surmaga lõppenud mootorratta õnnetusi. Eesotsas oli kreeka ja siis tulid Itaalia, portugal , prantsusmaa jne...

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

isonts kirjutas:

Ma pead ei anna, aga minu mäletamist mööda oli mingis statistilises tabelis välja toodud, et lõuna euroopas on kõige rohkem surmaga lõppenud mootorratta õnnetusi. Eesotsas oli kreeka ja siis tulid Itaalia, portugal , prantsusmaa jne...

See on suht sama võrdlus, kui et põhjamaades on kõige rohkem libedaga seotud surmasid..

Palju meil siin kohalikke on, kelle jaoks tsikkel on tarbesõiduk?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nii on:

Road_accident_fatalities_by_category_of_vehicles,_2013,_per_million_inhabitants.png
Road_accident_fatalities_by_category_of_vehicles,_2013,_per_million_inhabitants.png (38.95 KiB) Vaadatud 5235 korda

See Eesti null muidugi on tänavu juba 2 jne, ja kindlasti sõidetakse lõuna pool rohkem tsiklitega, aga 10 kordne vahe on ikka muljetavaldav. Tsikleid peaks meil olema umbes kaks korda vähem per nupp ja noh igaüks võib ise arvutada palju sõidukuid vähem on. Samuti on meil asjad korras võrreldes Soome, Rootsi, Läti ja Leeduga, kus on sarnane kliima ja sõiduhooaeg. Samas olulisem kui statistika on minuarust see tunne mis liigeldes tekib - Eestis on inimesed ikka reeglina kannatlikud, Hispaanias suhtutakse tsiklisti tihti nagu meil jalgratturisse - mina siin teen oma manöövri nagu mina tahan ja sina könn vaata ise kuidas saad. Seda asja Eestis ikka tihti ei kohta.

Ühesõnaga neid numbreid võib väänata nii või naa, aga minu tagasihoidlik soovitus oleks nutt jätta ja ise silmad lahti hoida - sellist kohta pole maamuna peal olemas, kus autojuhid on nii viisakad ja tähelepanelikud, et tsikli seljas võib aju lukku panna ja kinnisilmi peale väänata.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Eile (31.05) said tsikkel ja auto kokku Vääna tänava alguses. Kuigi täpsemaid asjaolusid ei tea, siis ilmselt suure hoo pealt asi ei juhtunud. Aga kahjuks sai tsiklimehe ikkagi lonkama ning kiirabi tuli appi.


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piipz, sina vä?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ei, ma ikka täiesti ühes tükis :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ahhoi! Kellele keerati ette ja said viga, siin on üks hea pretsedent hakata karistama nedi n.ö. mittemärkajaid:

https://rus.err.ee/836029/dtp-v-lasnamj ... 0-000-evro

Noormehele keerati ette ja ta sai raskelt viga. Kriminaal asi lõpetati kuid kohus mõistis välja BMW juhilt 10 000 eurot. Igaljuhul soovin kõikidele pikki kilomeetreid ja, et saatus teid hoiaks. Aga kellega juba asi juhtus siis ärge jätke asja sinnapaika vaid viige asi lõpuni! Sest ainult karmid sanktsioonid aitavad meil saada liiklus ohutumaks.

Artikli kommentaarides FB grupis oli küsimus: miks kindlustust siis vaja kui mõisteti sisse 10000 kahju tasu.

MInu arvamus, et kui ainult kindlustuse peale minna siis siit tulebki see reahvusvaheline erispohhuism, "mul on ju kindlustus mul on savi".


joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas joel »

Ardilla kirjutas:

Artikli kommentaarides FB grupis oli küsimus: miks kindlustust siis vaja kui mõisteti sisse 10000 kahju tasu.

Kindlustus nõuabki igal võimalikul juhul välja makstud raha kuskilt mujalt uuesti sisse. Näiteks korteri kindlustusega on sama lugu - kui mul on korter kindlustatud ja ülemine naaber uputab, siis kindlustus maksab mulle kahjud kinni ja nõuab need siis omakorda ülemiselt naabrilt kui kahju põhjustajalt välja. Minul on sel juhul kindlustusest ainult nii palju kasu, et ei pea ise ülemise naabriga kohtus vaidlema.

Joel
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kusjuures ma ei saa aru, mille eest see 10k välja mõisteti? Kohustuslik liikluskindlustus sisaldab lisaks sõiduki kahju hüvitamisele ka isikukahjude hüvitamist päris suure ülempiirini (lausa 5.6 milli) paragrahv 28


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas will111 »

No see, mida kindlustus maksab on üks asi...aga eraisik, kes ilmselt lihtsalt puhtalt oma täieliku hooletusega crashi põhjustas, tema ju ei maksa neid hüvitamisi kinni omast taskust kindlustusele? Vastasel korral tekiks minul küsimus, et mis krdi pärast ma siis üldse kunagi midagi kindlustama peaksin kui nii ehk naa pean ikka ise kõik kinni maksma lõpuks (seda siis otseselt, mitte lihtsalt minimaalselt läbi mõnevõrra suureneva annuaalse makse seltsile)
Ju siis kohus sellepärast otsustaski määrata selle 10k mitte niivõrd hüvitisena kannatajale, kuivõrd karistusena põhjustajale. kindlustuse mõte ei saagi olla genereerida täispohhuistlikku käitumist liikluses. vanarauda võib lõputult kinni maksta, inimeludega on natuke keerulisem.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kindlustus ju kõike ei korva igasuguse materjaalse väärtuse jah aga sinu saamata jäänud tulu sa ju 100% ulatuses ei saa.Haiglas veedetud aeg mingi 60-70% kodus põetud aeg 80%.Miks mitte süüdi olevalt sisse kasseerida.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas:

Kusjuures ma ei saa aru, mille eest see 10k välja mõisteti? Kohustuslik liikluskindlustus sisaldab lisaks sõiduki kahju hüvitamisele ka isikukahjude hüvitamist päris suure ülempiirini (lausa 5.6 milli) paragrahv 28

Mhm aga saamata jäänud tööatasu nad ei korva. Või äkki oli vennal 3 päeva hiljemaks ümbrmaailmareis planeeritud ja see lendas korstnasse ning nüüd oli vaja kulud katta. Ühtlasi on ka võimalus, et kohut käis hoopis kindlustuselts, kes regressi korras üritas välja makstud elukindlustussummat kahjutekitaja käest sisse nõuda. Võimlausi on muidki ...
Igatahes on igaühel seaduslik õigus liiklusõnnetuse põhjustajat kohtus hageda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas franz125 »

See maksmata jäänud töötasu ongi see 80% mida haigekassast saad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 522
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Kuidad sa selliseid hoolimatuid jobusi muidu õpetad?

Viimati muutis Bad Boy, 02 Juun 2018, 17:00, muudetud 1 kord kokku.
_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Bad Boy kirjutas:

Kuidad sa selliseid hoolimatuid jobusi muidu õpetad?

Ma tean, kus ta elab..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kas kõik selle kohtuasja kommijad artikli ka ikka läbi lugesid?
Tundub et mitte,sest kannatanule mõistis kohus kahju välja proksi poolt algatatud krimasja raames karistusena,krimasi küll suleti kokkuleppel kannatanuga.Kannatanu ega kindlustus ei hagenud kedagi. Artikli algul on ka lause,et süüdlane provotseeris õnnetuse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Üks tsiklimees täna jälle meie hulgast lahkunud :(
Pärnu Järvakandi vahel kuskil

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Rapla ja Raikküla vahel kahjuks :(

フーリガン

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kas ainult mulle tundub, et rehvid on täitsa olematu mustriga või on see pigem põlemise tagajärg?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... nyPjzmgU8P

Kasutaja avatar

Jake
Postitusi: 46
Liitunud: 31 Juul 2017, 14:09
Tsikkel: Ducati Diavell

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jake »

reimps kirjutas:

Kas ainult mulle tundub, et rehvid on täitsa olematu mustriga või on see pigem põlemise tagajärg?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... nyPjzmgU8P

Kiiver tundub ka pigem selline "ilu" kiiver olevat?

Ducati Monster 620 -> Ducati Monster 796 -> Ducati Diavell
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

reimps kirjutas:

Kas ainult mulle tundub, et rehvid on täitsa olematu mustriga või on see pigem põlemise tagajärg?
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... nyPjzmgU8P

Pildilt tundub, et ratta esiosa pole tules olnud, seega vist ikka võeti rehvist viimast.
Õnnetuse kirjeldust lugedes (ja natuke selgeltnägijat mängides) arvaks, et tegu on ebaõnnestunud grupisõiduga, kus hoiti liiga väikest pikivahet ja siis tegi keegi mingi äkilise liigutuse. Ja nii nad õnnetusse sattusidki.

Üldiselt vilets aasta, möödunuda aastal ei hukkunud meil ühtegi ratturit ja nüüde hooja alguses on juba kolmas mees Liiva-Annuse juurde suundunud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Lontrus
Postitusi: 95
Liitunud: 23 Apr 2015, 15:10
Tsikkel: TDM850 '92
Asukoht: Vembutembumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Lontrus »

Vaadates kiivri vigastusi, kas korralik kiiver oleks kõige kurvema ära hoidnud? Jah muidugi pole sellele täpset vastust, aga mõtlemapanev igastahes. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... EPMQLcDpSV

Mootorrattaid sisaldavate muusikavideote playlistid: https://www.youtube.com/channel/UCn4gSk ... /playlists


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Lontrus kirjutas:

Vaadates kiivri vigastusi, kas korralik kiiver oleks kõige kurvema ära hoidnud? Jah muidugi pole sellele täpset vastust, aga mõtlemapanev igastahes. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... EPMQLcDpSV

Äkki mingi tervise jamps? Rattalt maha kukkuda on suht keeruline, nii, et ratas edasi sôidaks... (mitte küll vôimatu)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Macintosh kirjutas:

Üldiselt vilets aasta, möödunuda aastal ei hukkunud meil ühtegi ratturit ja nüüde hooja alguses on juba kolmas mees Liiva-Annuse juurde suundunud.

See aasta on jah kole, vägisi tundub, et saatus üritab eelmise aasta kvooti järgi teha... Isehi môtlesin sama asja, et eelmine aasta oli 0 ja see assta alles mai sai läbi ja juba 3...


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Eelmine aasta oli suht väga halb ilm ka enamus suvest. Nüüd on olnud üle kuu juba igapäev sõiduilm

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

Lontrus kirjutas:

Vaadates kiivri vigastusi, kas korralik kiiver oleks kõige kurvema ära hoidnud? Jah muidugi pole sellele täpset vastust, aga mõtlemapanev igastahes. http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... EPMQLcDpSV

Tükk aega vaatasin, et kas see on üldse kiiver või mingi ratta osa... :(
Nii palju kui pildist võiks aru saada, paistab nagu pragu on meelekohas. Kui surma põhjus on peavigastus, siis mina küll usun et parem kiiver oleks mehe elus hoidnud.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Kiiver vist ikkagi? Aga sõitvalt mootorrattalt maha kukkuda? Terviserike suure tõenäosusega, kui sellele lisandub ka kukkumine ongi lõpp. Grupisõidus liiga väike pikivahe?

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

TiitX11 kirjutas:

Kiiver vist ikkagi? Aga sõitvalt mootorrattalt maha kukkuda? Terviserike suure tõenäosusega, kui sellele lisandub ka kukkumine ongi lõpp. Grupisõidus liiga väike pikivahe?

Kaastunne, me võime spekullida aga eks uurmine paneb punkti. Ise tahaks ka uskuda terviseriket. Aga vaadates rehve... See oli selline vanakooli tsiklimees. Me ei tea tausta aga piltidelt näeb rehve ja need on ikka üle piiri lastud. Põleng põlenguks aga ratta rehvid on ringi traatideni lastud. Ehk võis ka rehv puruneda. Jumal teab mis seal juhtus, herilane lendas krae vahele või kivi silma või rehv lõhkes või veresoon....

Ja see sõitvalt rattalt mahakukkumine ka hoolega kummitab, kas see on mingi kõnevääratus või siis viitab see tõesti millegile. :|

Ühesõnaga tähtede seis plus muud asjaolud ja meie seast lahkus inimene. Kes on targem õpib sellest loost kes julgem vaatab ise mis järeldused teeb :cry:

Igaljuhul ei tundud härrat. Aga kindlasti leinavad teda keegi.

Suletud

Mine “Vaba teema”