Õnnetused mootorratastega 2018

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas tuman »

pezz kirjutas:

Täna 18.05 oli Tartus Riia ringil seltskond tsikliste ja auto kokku saanud, vähemalt üks seltsimees istus, teised aitasid.

Juhtusin ise ka vahetult peale õnnetust mööda sõitma.
https://tartu.postimees.ee/4480449/auto ... -millekski




Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

will111 kirjutas:

4 õnnetust päevas, see on tõesti juba "tase" - aga no nagu üks hästi kiiresti sõitev eesti naiskiirestisõitja meedias just on öelnud "kui sa pole kukkunud siis sa pole piisavalt kiiresti sõitnud" :lol: mis on iseenesest muidugi täitsa õige tähelepanek, ainult et seal artiklis ega nõuande juures polnud muidugi mingit täpsustust ega soovitust selle kohta, kus ja millal võiks proovida nii kiiresti sõita. eks siis võetakse sõnal sabast kinni ja proovitakse ikka tallinna kesklinnas :ner:
ainult ei saa aru, et mida seal selle kiirabiga jamada oli. tahtis nokka tõmmta, läks alt ära...nojah. ajagu püsti, korjaku jupid kokku ja sõitku minema. poleks meediasse jõudnud ja poleks see lollimäng kajastust leidnud

Oleneb kuhu ta kukkus. Ja mis tal seal haiget tegi.

See eelmainitud artikkel ma lugesin seda ka. Tüdruk on muidugu hakkaja. Ma muidugi ei saanud aru, et kuidas tal diagnoositi üks pea ajupõrutus ja kaks peapõrutust ja mitme avarii tulemusel. Ehk see artikkel oli segasem kui minu 9 klassi lõpukirjand :mrgreen: või siis minu siinsed veinikõrvale segased arutelud. Igaljuhul Sain teada ähmaselt kui tubli inimene on olemas ja, et ta stardib C klassis, kuigi numbrite bronnimise nimekirjas oli ta Rahvaliigase selle bronninud (togi) . Ehk tüdruk on väga tubli ja hakkaja aga see kes tema kohta artikli kirjutas oleks võinud kooli jaoks praktikal olles rohkem panustada.

Sellel kohta kes aga haiget said sel nädalavahetusel kiiret paranemist teile.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Kirs »

:roll: Ardilla, mis artiklit sa lugesid? See, mis mina siia tõin, midagi sellist pole ei enne ega nüüd maininud, mis sina räägid? Või loeme seda sinu segaseks veinikõrvaseks aruteluks :P

SERTÃO

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas will111 »

oot, ta mõtles seda millele mina vihjasin...aga ma ei linkinud, ma ainult vihjasin :D

https://sport.ohtuleht.ee/873779/aju-ja ... ti-soitnud

aga kukkumise osas jah, eks olene muidugi, lihtsalt ise ei oska ette kujutada kuidas sellise altmineku puhul üldse midagi eriti tõsist juhtuda saab. eks neiu peab kukkumist ka harjutama natuke...mudiugi seda on parem teha seal kus liiklust ja meediat vähem kohal :P

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Kirs »

No ei saa päevagi ilma mõõda. 29.04.2018 kell 06.25 toimus liiklusõnnetus Läänemaal Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas, kus 18-aastane mees sõitis mootorrattaga KTM-620 teelt välja kraavi. Juht ja mootorrattal viibinud 19-aastane mees toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.
30.04.2018 kell 19.24 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Punane tn 15 juures, kus esialgsetel andmetel põrkas mootorrattas Suzuki, mida juhtis 27-aastane naine, kokku sõidukiga Chrysler Grand Voyager, mida juhtis 64-aastane mees, mis tegi vasakpööret. Mootorrattur toimetati AS Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

SERTÃO

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No hetkel ongi kevad südames. Isegi eile oleks ühe autoga kokku peaaegu pannud. Ta keeras statoilist Tamsaare teele risti põiki välja ja kohe Järvevana poole. Tuimalt vaatas paremale, ega vaadanud, kas vasakult keegi tuleb. Mina muidugi kaa startisin foori tagant edukalt, seega ei saa öelda, et juht 100% süüdi oleks, pigistasin ikkagi kõikidest heeblitest vee välja. Aga siiski, unustasin ära, et päris rinkal ei ole ja õnneks tuletas saatus selle sellisel moel meelde.

Seega minu sõnum, igaüks vastutab enda eest, aga hoidke silmad lahti :)

Nais isendeid on kuidagi palju see aasta haiget saanud. Neiud hoidke ennast.

Kasutaja avatar

HMP
Postitusi: 69
Liitunud: 25 Aug 2010, 02:08
Tsikkel: Honda CBR 600 f
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas HMP »

Mitte nüüd, et naisi oleks rohkem õnnetusse sattunud, vaid mootorratastega on rohkem naisi sõitma hakanud. Nagu igas muus valdkonnas, naised vallutavad maailma. Sellest on juba varem räägitud, et hetero mees on väljasurmisohus.

Ajalugu: Verhovina Sport - 80.a, Võrr -87.a.(omavalm), Jawa 250 -70.a, CZ 250 Cross - 86.a, Yamaha WR 450 - 04.a, Honda CBR 600F - 99.a.
Teenus: Sõidukite remont, autoplekksepa-ja keevitustööd, eeltöö/värvimine, plasti-ning rehvitööd.Tel. 56 90 10 90
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

HMP kirjutas:

Mitte nüüd, et naisi oleks rohkem õnnetusse sattunud...

Tõsi ta on, ilusamate mootorratturite aastane juurdekasv on ca 1%. Aga Ardillal on ka õigus: naisratturid on sel kevadel ebaproportsionaalselt palju õnnetustes osalenud. Tõsi, ma teeks selle korrektsiooni, et kui meesratturid satuvad õnnetusessse, sest võtatavad liigseid riske, siis naisratturid on õnnetusse sattunud pigem teiste liiklejate süül. Märkimisväärne erinevus.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Pigem kuidagi fiti fifti, ringil olles külje pealt sisse on tõsi selge autojuhi süü, aga foori alt lappama lasta V2 jällegi mitte.
Mulle tundub, et käes on aeg, kus mitte nii väga maskuliinsed ja hirmsa õppimistahtega ilusamad ratturid (hea väljend Mac) on hakanud aina enam lenksu istuma ja tehakse sõiduvigu, mida mehed eriti ei tee.
ja nii ta on, meeste õnnetustel laibad taga ja vigastused suuremad, naised rohkem koha peal kukuvad - tihti sest jalad ei ulatu korralikult maha.

Eks sama nagu autodegagi, väiksed kõksud naiste pärusmaa, 150kmh võpsikusse meeste rõõmud :D

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Eks see ringi õnnetus võib ka minna samasse liigasse, et minu arvates naisjuhid sõidavad nagu silmaklappidega - st. arvavad, et kui neil on LS järgi eesõigus, siis justkui ei peaks liiklust jälgima. Selline käitumine on vähamalt päälinnas väga kergelt märgatav.

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

mx77 kirjutas:

Eks ilmselt neid värskeid A-kati omanikke tiksub kogu aeg peale. Sõiduoskust pole, ratas on võimas ja tahe ennast näidata suur.

Muidugi.....sõiduoskused kui ongi siis peab ka n.n. talopoja mõistus ehk ohutunnetus olema. Kui aga see puudub siis asjad juhtuvadki :bsmile:
Enda näide naljanurgast :wack:

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kuri mx77, vat kui ringil neljases pundis teisena sõites kylge tullakse, siis viidata sõitja veale on liiga palju ... seal kaldes olles on ikka sigaraske midagi teha, eriti kui korrektselt jälgid kuhu sõidad.
Vat ei ole nõus seekord, tartu mimm sõitis pädevalt. See õnnetus sinna kategooriasse ei lähe.

Aga yleyldiselt vist jah :)

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Kuri mx77, vat kui ringil neljases pundis teisena sõites kylge tullakse, siis viidata sõitja veale on liiga palju ... seal kaldes olles on ikka sigaraske midagi teha, ...

On ju sõitja viga, kui läks pundiga ja ei hoidnud piisvat distantsi. Tüüpiline grupisõidu formatsioon, mida tänaval näha saame ei anna vea korral küll mingit võimlaust.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Macintosh kirjutas:
AzA kirjutas:

Kuri mx77, vat kui ringil neljases pundis teisena sõites kylge tullakse, siis viidata sõitja veale on liiga palju ... seal kaldes olles on ikka sigaraske midagi teha, ...

On ju sõitja viga, kui läks pundiga ja ei hoidnud piisvat distantsi. Tüüpiline grupisõidu formatsioon, mida tänaval näha saame ei anna vea korral küll mingit võimlaust.

Mis distantsi? Millega tädi distantsi hoidma oleks pidanud?
Nad sõitsid neljases malelauas ringil ja autojuht sõitis ringile teisele sõitjale külje pealt sisse.
Ringil olles on teatavasti peatee.
Sa võid ihuüksi sõita, väga krdi raske on midagi teha, kui juba ringil olles, mingi vend lihtsalt kütab sulle külje pealt laraki kümnesse.
https://tartu.postimees.ee/4480449/auto ... -millekski
Lisaks kirjeldab tädi õnnetust täpsemalt kaduvas nähtuses .... feisspukis. Kiivri pildid jutud üleval. Ilusatel ratturitel (väga hea väljend) on äärmiselt tugev kommuun, kus nad üksteist aitavad ja asjalikke soovitusi jagavad. Mingit sellist ära tegemist pole ... naljakas, kas pole?

Tüüpilise grupi formatsiooni puhul, kus kurvide taga üksteisele pärakasse köetakse on teine tubakas ja siinkohal on sul muidugi õigus.
Kole hapu vaadata.
Neid, kes nõrgima sõitja esimeseks panevad on vähe, rääkimata täiesti koordineerimatust kulgemisest.
Seda küll, aga antud õnnetuse puhul polnud formatsiooniga midagi pistmist.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kusjuures AzA, oleksin ise ükskord peaaegu samasuguse õnnetuse põhjustanud.
Hakkasin ringile sõitma, ning ringil sõitsid kaks tsiklimees (see, et neid kaks on selgus alles hiljem). Tähelepanu läks esimesele sõitjale ja teine sõitja, kes oli esimesele väga lähedal, jäi täiesti auto vasaku A-piilari varju. Kahjuks on tänapäevastel autodel need A-piilarid päris jämedad ja katavad suht suure vaatenurga. Kui need kaks tsiklimeest oleks tulnud veidi suurema vahega, siis ma oleks teist küljeaknast näinud.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Mis distantsi? Millega tädi distantsi hoidma oleks pidanud?
Nad sõitsid neljases malelauas ringil ja autojuht sõitis ringile teisele sõitjale külje pealt sisse.

Me sinuga räägime hetkel mitte aiast ja aiaaugust vaid kahest erinevast aiast. Sina sellest aiast, mis Tartus ja mina sellest, mis Tallinnas.
Tallinnas tegi ka see ilusam mootorrattur avarii aga siin oli tegu sõitja veaga. Keegi pealtnägija kirjeldas seda FB veergudel üksikasjalikult, seega polnud kahtluski, et sõitja viga.

PS. Malelaua formatsion ei ole sobilik muuks, kui paraadsõiduks, kus kiirus <30 kmh. Vähegi suuremal kiirusel või linnaliikluses on see selge õnnetusemagnet. Eriti, kui arvestad juurde, et 99% sõitjatel pole udust aimugi, kuidas sellises formatsioonis liigeldakse.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Madlobster@mõneks ajaks foorumis rohkem kui sadulas.
Täiesti umbluulilisel (külma mootoriga mingil põhjusel tõstis pöörded ootamatult kõrgele, kui gaas maas ristmikule lähenesin. Vedas kergest pidurdamisest rohkem. Loll pea andis käsu rohkem pidurda ja ristmiku ees olnud pudi seda ei andestanud jobu krabi, kasuta sidurit!!!) põhjusel viskasin ennast kontori ees olematu kiirusega tsikliga maoli maha ning elu esimene kips.

Fuukck, nii tahtsin Pärnusse :(

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ratas ikka terve?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

reimps kirjutas:

Ratas ikka terve?

Paar väikest kriimu. Kukkumispunnid tegid oma tööd suht hästi kuigi oleks võinud sellise kukkumise juures olemata olla ka need väiksed krimud. St siledal asfaldil külili olles ulatus punnist hoolimata üks alumine gondli osa vastu maad ja punn ise paindus nii palju äbi, et tegi gondlile väikese täkke.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Mis siis ikka! Kiiret paranemist. Kriimud rattal tõestavad, et oled kogenud. :) Tavaliselt jamad tulevadki suht kohapeal.

Slaideritest niipalju, et minu LSL-id ei kaitse kriimude vastu mitte s-ugi. Isegi kaan saab kukkumisel korralikult haiget. Selleks ehitan geneka kaanele peale spetseiaalse liuguri. (GSXR-ist siis räägin) VZR-ile ei ole veel mõelnud välja kas panen kroomitud rauad külge või jääb nii. Väikesel kiirusel hoiavad teda jalarauad ja kohvrid püsti :D

Ega sa kipsi all väga viga ei saanud? Veelkord kiiret paranemist ja ikka tagasi ratturite leeri!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mingi kanna juures oleval luul oli murd. Korralikud sidi saapad olid jalas ja õnnestus praktiliselt kohapeal luu katki teha. Eriline "õnn" ikka.
No ma ise hindan ennast hiljemalt juuniks taas sadulasse. Kuna ise sealt ära sõitsin ja ka kõndisin siis mingi ülitähtis see murru koht olla ei tohiks. Adrenaliini ei olnud :wink: arst küll ütles, hea oleks viis nädalat kipsi hoida.
Tänud möödunud jalgratturile, kes minu ja ratta vertikaali aitas :bsmile:

:wack: (crash)
:bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas koi »

Vedas, et ainult sõraluu krõksatas. Liiga aeglase sõiduga (mööduv jalgrattur!!) ongi raske tasakaalu hoida!
No ja mingi geenide värk võib ka jamada....

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Macintosh kirjutas:

PS. Malelaua formatsion ei ole sobilik muuks, kui paraadsõiduks, kus kiirus <30 kmh. Vähegi suuremal kiirusel või linnaliikluses on see selge õnnetusemagnet. Eriti, kui arvestad juurde, et 99% sõitjatel pole udust aimugi, kuidas sellises formatsioonis liigeldakse.

Räägid lähemalt?
Mõtled ikka side by side’i?

Aga mulle meeldib.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas koi »

Aza, ära kisu saagi käima. Liiga pikk jutt tuleb. Eks kindlasti oleneb malelaua(ruutude) suurusest ja kas mängurid on etturid või kunnid.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kuri ei kisu, aga mul tunne, et mac ajas side by side’ga segamini. See kõlbab tõesti vaid paraadile ja laiamiseks.
Male ehk staggered, aga on heades oludes ikka vast parim. Halbades oludes muidugi yksik.

Ei taha saagida, lihtsalt täpsustada, et kellegil ei tuleks pähe hakata male formatsiooni paraadikaks pidama.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Malelaual ka ju mustad ja valged kõrvuti.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

AzA kirjutas:

Kuri ei kisu, aga mul tunne, et mac ajas side by side’ga segamini. See kõlbab tõesti vaid paraadile ja laiamiseks.
Male ehk staggered, aga on heades oludes ikka vast parim. Halbades oludes muidugi yksik.

Ei taha saagida, lihtsalt täpsustada, et kellegil ei tuleks pähe hakata male formatsiooni paraadikaks pidama.

Kõik peale hanerea on muuks kui paraadsõiduks õnnetusteladis. OK, teeme väikse täpsustuse ja ütleme, et pikivahe on oluline aga ma pole näinud veel tsiklisti, kes grupis sõites 2-3 sek vahet eessõitjaga hoiaks. Tüüpiline vahe on heal juhul sekund ja isegi siis on ootamatuste jaoks liialt vähe ruumi. Nagu Koi ütles, et sõltub sellest, kes sõidavad, alati on kambas mõned kunnid ja mõned ratsud ning ikka etturitega segamini. Olgu males või paaris, siis pead sa alati iseendale lisaks sõitma ka kellegi teise sõitu. Hanereas seda muret pole. Grupile, mis üritab üheskoos ja võimalikult kiiresti kohel jõuda on hanerida alati parim valik. Ja lõpetuseks: nn formatsioonides sõitmine on puhas eputamine, mis pärit klubidelt ja kõlbab hädapärast kasutada suuremate gruppide puhul linnaliikluses.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Malelaud on täitsa ok, kui malenupud sõita ka oskaks. Seega jah, meil enamjaolt malelaud ei kõlba.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kõige suurem viga, mis ma malelauas sõitjate puhul näinud olen, on kurvilistel teedel kangekaelselt sama formatsiooni hoidmine. Sirgel teel on malelaud ok, kuid enne paremkurvi tuleks ikka vasakule hoida ja vastupidi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Malelaud ees sõitjaga 2-3sek, käega 1-2sek.
Juhtoinas vastavalt oludele käemärgiga 1 või 2 vahetab yksikrea - hanerea? - vastu.
Loimulikult kurviline tee, s**t nähtavus jms on hanerida.
Ma pole veel sattunud gruppi, kes ei järgiks mu käemärke.
Ilmswlt liigun “vales” seltskonnas.

Aga mulle meeldib.
Suletud

Mine “Vaba teema”