Õnnetused mootorratastega 2018

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Tavapärane malelaud mida ka meie liikluses enamasti näha võib:


Pikkivahed olematud. See mida heal juhul hoitakse eesõitjaga peaks olema tegelikult "käega", et vajadusel saaks ohutult põigata.
1-2 sek on ikka vähe maantee kiirusel kui parimal juhul esimene kulub reageerimisele.



Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Viimane video näitab hästi ära, et vahe pole formatsioonis vaid sõitjas - sõida kuhu vaatad või vaata kuhu sõidad! Aru ma ei saa, mida see lilla triibuga kiivriga tüüp mõtles? Aega maha pidurdada ja seisma jääda oli maa ja ilm.
EDIT Saan nüüd kogu õrnema/ilusama soo viha enda peale, aga vaadates I videot tundub too triibuga sõitja ilusama poole esindaja olema.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Nii need lollid önnetused tulevadki.Isegi ei üritanud midagi päästa. (crash)

Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)

kalleu
Postitusi: 477
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Väga hästi päästis olukorra ju! Ei tõmmanud rohu peal blokki ja maoli vaid sõitis ilusti edasi ja kraavist välja. Järgmine kord õpib kurvis vastu pöörama ka :bsmile:


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas koi »

Pigem oli ropult õnne! Proovige ise murul või maastikul jalad laiali sõita. Ainult jumala arm jätab tsikli püsti sellise sõidu asendiga.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Naistel kipub sellistes olukordades suht kokku jooksma jah.
Eriti kui pärast keegi trussikuid pidi tagumise hammasratta küljes on.


jarkuu
Postitusi: 81
Liitunud: 25 Mär 2018, 16:48
Tsikkel: S1000RR
Tänatud: 1 kord

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas jarkuu »

Ise ma see loll olingi,kes neid kraave avastama läks.
Aga puhas joppamine töesti ,et ma üldse püsti jäin.Oleks vöinud esimese 20km oma hooaja avamise söidu ära rikkuda.
Önneks kiirus väga suur polnudki 70-90 vahel kuskil.

Yamaha R6(2005)-Yamaha xj600s(1994)-Bmw s1000rr(2014)-Yamaha xj 550 Cafe racer(1981)-Harley-Davidson Dyna Switchback(2013)

sdr1290
Postitusi: 431
Liitunud: 26 Apr 2017, 11:18
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas sdr1290 »

Martinezi poolt lisatud koeravideo puhul ei saa jätta mainimata, et maanteesõiduks ikka pea olematu turvavarustus, aga tukk peab vööl olema.
Aga võib-olla oli tegu siiski puusakaitsmega... :?


grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas grahv »

Maaks kirjutas:

Viimane video näitab hästi ära, et vahe pole formatsioonis vaid sõitjas

Olen märganud enda peal häirivat olukorda, ja nimelt... Erinevalt paljudest ei meeldi mulle karjas sõita, kuid eks seda ikka ette tuleb. Ja isegi nendel harvadel kordadel olen vahel äkki "ärganud", et ma ei tegele 100% juhtimisega... Kuna keegi jälgib/orienteerub/sõidab ees ja nö. puhastab teed, siis mul jääb sellevõrra tähelepanu üle ja mõte läheb kusagile mujale uitama. Jälgid küll kuidagi automaatselt eessõitjat, aga ikkagi pole nagu päris kohal. Ja nüüd ongi, kui tekib äkkolukord, siis kas magad maha või reageerid üle või mõlemat korraga...

Hea näide oli siis kui üks aasta tulime oma nö avasõidult ja teadmine oli, et esimene peatus on poe prklas. Grupijuht märkas aga tee ääres politseid mõõtmas ja otsustas peatuda, et neile kommi pakkuda :) Ja kuna järgi sõitjad polnud sellega arvestanud, siis, nagu pärast teemat arutades välja tuli, siis päris mitmele tuli selline "äkk-peatus" üllatusena. Ja eriti tagumistele sõitjatele. Et kas tõesti pidurdame, OI KRT PÄRIS SEISMA JÄÄME??? FUUU...!!! Ja just samal põhjusel - mõtted kuskil mujal. Meie rivi jäi püsti, aga läks päris segamini.

Minu järeldus sellest juhtumist oli, et igavas kolonnisõidus on tähelepanu hajumine paaaalju lihtsam tulema kui üksi sõites ja ennast peab pidevalt kontrollima, et ei laseks sellel juhtuda.

G

Viimati muutis grahv, 08 Mai 2018, 11:23, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

sverchik
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Juul 2006, 18:36
Tsikkel: FZS 600
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas sverchik »

Ajakirjandusmaja ees keeras ühele punavalgele mootorrattale vasakpööret tehes ette sõiduauto. Marki ei oska tuvastada. Ratas sodi ja mees viidi kiirabiga minema. Rääkisin parameedikutega: õnneks vigastused jutu järgi väga hullud ei olnud. Ühe käeluu ja teise käe randmeluu puru.

https://photos.google.com/photo/AF1QipO ... ZScW2hGJUD

https://photos.google.com/photo/AF1QipN ... 4lJ2ti4ujx

per asfalt ad astra

joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas joel »

grahv kirjutas:

Minu järeldus sellest juhtumist oli, et igavas kolonnisõidus on tähelepanu hajumine paaaalju lihtsam tulema kui üksi sõites ja ennast peab pidevalt kontrollima, et ei laseks sellel juhtuda.

Mul on korra elus olnud juhus, kus ma olin autode kolonnis kolmas auto ja panin maanteekiirusel stopp-märgi alt läbi üle peatee, sest kaks esimest tegid sedasama ja kui ma silmanurgast stopp-märki nägin, polnud enam aega midagi ette võtta. Alles minu selja taga sõitnud neljas auto märkas märki õigeaegselt ja peatus märgi ees. Samal ajal peateel liikunud auto jäi õnneks seisma ja ei kütnud meie kolonnile külje pealt sisse hoolimata sellest, et tal oli selleks täielik õigus. Pärast seda juhtumit jätan alati kolonnis sõites nii pika vahe sisse, et ei tekiks "rongi tunnet" vaid ikka jälgiks ise ümberringi toimuvat.

Joel
Kasutaja avatar

Steev
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Mai 2012, 09:27
Tsikkel: Yamaha FZ8 WR250 GasGas TXT-E
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Steev »

Ajakirjandusmaja kõksust.
Vaid ühe käe luu. Arstid kiitsid kiivrit, et olevat hästi päästnud.
Tüdruk, kes ette keeras, temast on isegi rohkem kahju. Oli küll kollane jope ja kollane kiiver aga eks ikka juhtub. Eks ma jäin talle piilari taha korraks.
Paraneme ja sõidame jälle.
Ahjaa. Selle aasta esimene sõit. Kestvus umbes 7 minutit, Tondi tn-lt - Pärnu maanteele juuksurisse.
Hetk varem panin aku valet pidi peale ja lasin kaitseme läbi. Universum soovitas mitte sõita.

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Steev kirjutas:

Ajakirjandusmaja kõksust.
Vaid ühe käe luu. Arstid kiitsid kiivrit, et olevat hästi päästnud.
Tüdruk, kes ette keeras, temast on isegi rohkem kahju. Oli küll kollane jope ja kollane kiiver aga eks ikka juhtub. Eks ma jäin talle piilari taha korraks.
Paraneme ja sõidame jälle.
Ahjaa. Selle aasta esimene sõit. Kestvus umbes 7 minutit, Tondi tn-lt - Pärnu maanteele juuksurisse.
Hetk varem panin aku valet pidi peale ja lasin kaitseme läbi. Universum soovitas mitte sõita.

Kiiret paranemist :bsmile:

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas M.T. »

No oskad sa alati neid taevaseid märke õigesti tõlgendada, et aru saada mida need tähendama peaks. Eks see tagantjärgi seoste leidmine on alati selline kahe otsaga asi ja tihti enda selgeltnägija ande avastamine.
Krdi ebaõnn igatahes hooaega niimoodi alustada. Head paranemist!


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Hoidke kullipilku. Kukkujale kiiret paranemist ja pikki kilomeetreid!

https://tallinn.postimees.ee/4484953/vi ... 1516456225


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

joel kirjutas:

Mul on korra elus olnud juhus, kus ma olin autode kolonnis kolmas auto ja panin maanteekiirusel stopp-märgi alt läbi üle peatee, sest kaks esimest tegid sedasama ja kui ma silmanurgast stopp-märki nägin, polnud enam aega midagi ette võtta. Alles minu selja taga sõitnud neljas auto märkas märki õigeaegselt ja peatus märgi ees. Samal ajal peateel liikunud auto jäi õnneks seisma ja ei kütnud meie kolonnile külje pealt sisse hoolimata sellest, et tal oli selleks täielik õigus. Pärast seda juhtumit jätan alati kolonnis sõites nii pika vahe sisse, et ei tekiks "rongi tunnet" vaid ikka jälgiks ise ümberringi toimuvat.

Kas tegemist oli juhusliku autode sõiduriviga või tähistatud kolonniga?

Kasutaja avatar

sverchik
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Juul 2006, 18:36
Tsikkel: FZS 600
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas sverchik »

Steev kirjutas:

Ajakirjandusmaja kõksust.
Vaid ühe käe luu. Arstid kiitsid kiivrit, et olevat hästi päästnud.
Tüdruk, kes ette keeras, temast on isegi rohkem kahju. Oli küll kollane jope ja kollane kiiver aga eks ikka juhtub. Eks ma jäin talle piilari taha korraks.
Paraneme ja sõidame jälle.
Ahjaa. Selle aasta esimene sõit. Kestvus umbes 7 minutit, Tondi tn-lt - Pärnu maanteele juuksurisse.
Hetk varem panin aku valet pidi peale ja lasin kaitseme läbi. Universum soovitas mitte sõita.

Kas see oli siis mingi eriliselt hea kiiver sul või lihtsalt kiiver päästis hullemast? Kiiret paranemist!

per asfalt ad astra
Kasutaja avatar

Steev
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Mai 2012, 09:27
Tsikkel: Yamaha FZ8 WR250 GasGas TXT-E
Asukoht: Tallinn

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Steev »

Ilmselt kiiver päästis lihtsalt hullemast. Ei see kiiver eriline pole aga ilmselt on kokku korjajad näinud kiivreid, mis võruna kaela jäävad.


hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Sai ka korra võssis käidud - puhas klassika.
Risttee, peateena 90 kraadine vasakkurv, "vaesemehe" asfalt, sõidurada puhas, väljaspool seda lahtine peenike kiviklibu, millest sain aru siis kui sellele sattustin... kiirus polnud teab mis suur aga "ohutuse" mõttes võtsin kurvi natuke väljaspoolt (kiirus seal 40 juures), sest kurvi taha ei näinud (võsa+puud), kuid sattusin kiviklibule, esiratas viltu ja kraavis olingi. Loomulikult tehakse ju teeäärde sügavamad kraavid, et pinnasvett ära juhtida. Õnneks asfaldil külge maha ei jõudnud panna, kuid lohaga teelt välja ja maandusin risti kraaviga esikahvel vasakule välja keeratud - popsti lendasin ülekaela võssa muru peale õnneks (kogenumad tegelased oleks ehk selisest olukorrast ehk tervenama välja tulnud, kuid mina ei suutnud).
Kuna ilm oli väga soe, siis kaalusin enne sõidu alustamist, et riietun kergemalt (teksad + motonahk jope, eest lahtine kiiver), kuid midagi tagus kuklale, et ei pigem ei paneks... seega korralik varustus läks selga. Endaga eriti midagi ei juhtunud, vaid parem õlg sai natuke muljuda ja riideid ära ei kraapinud. Rattal vaja nüüd rohkem asju korrastada (amordid, velg, porikas, esitulekorpus).
Lisaks olid kohe läheduses kaks tegelast, kes tulid kohale, aitasid ratta välja, natuke kohenada (porikas ära võtta) ja sain koju tagasi sõita, kuigi kahvel kõver. Suured tänud neile
Seega kes iganes neid õnnetuste tekste loeb - pekske endale pähe: ärge andke järgi ilmale või lühikestele otstele, et poleks vaja varustust selga panna. Igal juhul kõik kaitsmed peale, varustust saate alati uue osta aga väga raske on jäsemeid või elu hankida.

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mitte ära lase samas vaimus mööda kraave edasi vaid varustuse möttes öige jutt (crash)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

hmm
Postitusi: 423
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas hmm »

Just - aga ega päev sellega lõppenud, võtsin teise mootorratta ja sõitsin veel oma 4h ;)

5aastat 50+ vanuste ratastega (Iz jupiter3, Iz49, Iz Planeta Sport, Kovrovets K58, Jawa360) sõidud Balkanil ja selle lähistel https://www.facebook.com/groups/471167806998913

Riga7 (1972) 49cc -> Kovrovets K58 (1958) 124,7cc -> K58@100 173,7cc-> Minsk M103 (1963) 124,7cc -> Jawa 360 + velorex 560 (1972) 344cc -> Jawa 559 (1965) 248,9cc -> Kovrovets K-175 (1958) 173,7cc -> Triumph Bonneville T100 (2019) 900cc

joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas joel »

Rasmusk kirjutas:

Kas tegemist oli juhusliku autode sõiduriviga või tähistatud kolonniga?

Ei olnud tähistatud. Lihtsalt üks seltskond vast umbes 7-8 autot.

Joel
Kasutaja avatar

Commix
Postitusi: 103
Liitunud: 19 Apr 2011, 19:37
Tsikkel: Jawa
Asukoht: Otepää

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Commix »

Otepääl foori lähedal tund tagasi vanem passat sinisele suzukile (ilmselt bandit) ette keeranud. Rattur pikali, loodetavasti väiksemad vigastused. Kurb on see, et kiirabi jõudis ala 20 min hiljem ja politsei alles pool tundi hiljem.
Kiiret paranemist ratturile!

Kasutaja avatar

dixon
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Mär 2018, 10:07
Tsikkel: Intruder 1400
Asukoht: Pärnumaa

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas dixon »

Commix kirjutas:

Otepääl foori lähedal tund tagasi vanem passat sinisele suzukile (ilmselt bandit) ette keeranud. Rattur pikali, loodetavasti väiksemad vigastused. Kurb on see, et kiirabi jõudis ala 20 min hiljem ja politsei alles pool tundi hiljem.
Kiiret paranemist ratturile!

Otepää vallas oli eile veel üks ette keeramine.
https://lounapostimees.postimees.ee/448 ... tuses-viga

Head paranemist!


roodla
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Juun 2013, 22:47
Tsikkel: GSX 1400
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas roodla »

Commix kirjutas:

Otepääl foori lähedal tund tagasi vanem passat sinisele suzukile (ilmselt bandit) ette keeranud. Rattur pikali, loodetavasti väiksemad vigastused. Kurb on see, et kiirabi jõudis ala 20 min hiljem ja politsei alles pool tundi hiljem.
Kiiret paranemist ratturile!

Mina olin, hetkel veel maarjamõisas tilguti all. Masin Gsx1400, olukord oli halb temaga.
Enda kohta saan vastuse varsti...

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Krl »

Olen vahest mõelnud, et kuidas see rattaga sõitmine üldse legaalne on? Turvavööta autos sõita ei tohi, aga ilma igasuguse ümbritseva kaitseta mingi tabureti seljas küta palju tahad.

Viimati muutis Krl, 10 Mai 2018, 14:12, muudetud 1 kord kokku.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

roodla kirjutas:
Commix kirjutas:

Otepääl foori lähedal tund tagasi vanem passat sinisele suzukile (ilmselt bandit) ette keeranud. Rattur pikali, loodetavasti väiksemad vigastused. Kurb on see, et kiirabi jõudis ala 20 min hiljem ja politsei alles pool tundi hiljem.
Kiiret paranemist ratturile!

Mina olin, hetkel veel maarjamõisas tilguti all. Masin Gsx1400, olukord oli halb temaga.
Enda kohta saan vastuse varsti...

Ratta saad läbi kindlustuse aetud, see vast kõige väiksem mure. Sulle kiiret paranemist! Loodetavasti, saad varsti häid uudiseid.


roodla
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Juun 2013, 22:47
Tsikkel: GSX 1400
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas roodla »

Ardilla kirjutas:
roodla kirjutas:
Commix kirjutas:

Otepääl foori lähedal tund tagasi vanem passat sinisele suzukile (ilmselt bandit) ette keeranud. Rattur pikali, loodetavasti väiksemad vigastused. Kurb on see, et kiirabi jõudis ala 20 min hiljem ja politsei alles pool tundi hiljem.
Kiiret paranemist ratturile!

Mina olin, hetkel veel maarjamõisas tilguti all. Masin Gsx1400, olukord oli halb temaga.
Enda kohta saan vastuse varsti...

Ratta saad läbi kindlustuse aetud, see vast kõige väiksem mure. Sulle kiiret paranemist! Loodetavasti, saad varsti häid uudiseid.

Olen kodus, tõsisem põrutus kaela ja pea piirkonda, ülejäänud okei. Eks lähipäevil olemine kergelt valulik :bsmile:
Kiiver korralikult kriibitud, tuleb vist maha kanda. Silkil hark kõver, leks katki, esituled koos kelladega puru, uued lingid kriibitud, parem külg silindri katteplastik katki+kriibitud ning mootori otsakaas ka puru nii, et mahlad väljas :? :?
Kindlasti veel midagi, eks kindlustuse ja politseiga asi korda saab siis panen enda teemasse pilte.
Tänud paranemissoovide eest, ei kujuta ette kui see asi maanteel juhtuks.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas bitter »

Krl kirjutas:

Olen vahest mõelnud, et kuidas see rattaga sõitmine üldse legaalne on? Turvavööra autos sõita ei tohi, aga ilma igasuguse ümbritseva kaitseta mingi tabureti seljas küta palju tahad.

Nii autos kui 2-rattalisel on kummalgi oma optimaalne komplekt turvameetmeid. Ega sa vist polekski nõus end enne iga sõidu algust koormarihmaga sadula külge kinni tõmbama...


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma olen nõus kedaiganes koormarihmaga tema ratta külge tõmbama, enne kui ta sõitu läheb. Ennast mitte, mulle ei meeldi rihmad.

Suletud

Mine “Vaba teema”