Õnnetused mootorratastega 2018

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Neljapäeval kella 14.22 ajal kaotas 29-aastane naine Tallinnas Suvila tänaval õppesõidu käigus kontrolli mootorratta Yamaha üle ning kukkus. Mootorrattur viidi Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

Neljapäeval kella 21.40 paiku kukkus 33-aastane mees Viljandis Uuel tänaval mootorrattaga Yamaha sõites. Kiirabi viis isiku Viljandi haiglasse.



Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Bandit kirjutas:

Neljapäeval kella 21.40 paiku kukkus 33-aastane mees Viljandis Uuel tänaval mootorrattaga Yamaha sõites. Kiirabi viis isiku Viljandi haiglasse.

Läks vähe kehvasti jah, tänaval pigi nagu kiilasjää. Kõik käis väga kiiresti. Andsin nõksu gaasi, kohe ratas ringi, külg ette läks lappesse. Jalg puru, ootan tartus oppi

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Saa terveks, vähemalt ei lennanud majja nagu Viljandis kombeks :bsmile:


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Aitäh
Siin kohal küsiks,kes on vaielnud linnaga teekvaliteedi/seisukorra üle ja hüvitist nõudnud tekkinud kahjude pärast?

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Peaasi, et õnnetuse detailid fikseeritud oleks politseiraportis, siis on lihtsam. Tee seda, sulav asfalt ei ole tegelikult ootuspärane tee olek. Kui sa muidugi ise rõvedalt piirkiirust ei ületanud vms trikke ei teinud. Löökaukude näide ju olemas Tallinnast - politsei fikseeritud asjad reeglina hüvitise saavad, kui ise korrektselt käitusid ja asju tõestada suudad.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Head paranemist AGA....
Kas nagu iseseisvat mõtlemist enam üldse pole: küll on asfalt libe, küll kruus teel, küll tee suisa märg ja hoidku jeebus selle eest, et mõni auk sõidutrajektoorile jäãb....
Ja keegi ei ole ühtki hoitavat silti selle koha peale pannud :wack:

Veelkord head tervenemist.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonilt.

Saadetud kettaga lauatelefonist!


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas grahv »

Ja õiendamise tulemusena, nagu tavaks, puistatkse sulapigi üle liivaga... mille tõttu nagu ikka keegi laseb omal esiratta alt :)

Tuttav sattus vallaametisse ja mõtles, et vot tema on hea ja teenib lõpuks rahvast nii kuis peab... Helistasid mutikesed, et teed on libedad - poleprobleem, kohe liivatame ära... Ei läind palju aega mööda kui sai teiste muttide käest sõimata, et nüüd ilge jama kuna neil putkurid enam ei libise ja kas tema hakkab poes käima...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Pigijää, ilmselt on mu õpilastel sellest siiber.
Pyta: saa mahti ja kirjelda lähemalt, miks sa pigijää peal gaasi andsid?

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas M.T. »

reimps kirjutas:

Saa terveks, vähemalt ei lennanud majja nagu Viljandis kombeks :bsmile:

Viljandi või sealtkandi rahvas on viimasel ajal üldse Darvini auhinna ja igasugu “tehtud->mõeldud” stiilis uudistega eestlasi varustanud. Päris kindel, et see NATO lendur Viljandist pärit polnud w?


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Ah hüpake pommi oma vaimuüllitis huumoriga...
Kui patrullpolitseinik minuga rääkis ja ütles, et lasi oma saabastega seal asfaldi peal sõna otseses mõttes liugu, kas see on siis teiesuguste hüperbaikerite arvates normaalne nähtus või? Õhtul kell 10?
Mis sa aza lugeda ei mõista või? Kirjutasin pigi nagu kiilasjää? Mille kuradi õppejõud sina veel oled?
Valgusta mind m.t oma viljandi lugudega? Mõtled, et kolm junkiet said otsa ja kirjutavad nüüd edasise viljandi ajaloo või? :)
Oh see karuperse foorum on ikka tõsine delfi siin. Saaks kedagi kuidagi sorkida kuidagi :D

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Tõesti on selliseid pigilõike, olen segi kohanud......õnneks auto roolis. Tsikliga tuleks ots ümber pöörata, isegi autoga on pärast pigi eemaldamisega tegemist. Seal aga saaks lumesaaniga sõita?????

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas M.T. »

pyta kirjutas:

Valgusta mind m.t oma viljandi lugudega? Mõtled, et kolm junkiet said otsa ja kirjutavad nüüd edasise viljandi ajaloo või? :)
Oh see karuperse foorum on ikka tõsine delfi siin. Saaks kedagi kuidagi sorkida kuidagi :D

Mul oma lugusid pole, sai eile täiesti probleemitult linnake läbitud ja tornist hüpatud.
A no kui mingist seltskonnast-sõpruskonnast 3 tk lühikese ajaga teise ilma lähevad, mõni veel napilt pääseb, sõbrad-tuttavad peiesid peavad nii et peetud on. Keegi (pole aimu kas ka kuidagi samade tegelastega seotud-tuttav) põlema pannakse ja üht-teist veel juhtub ühes suht väikeses linnakeses, siis päris keskmine Eesti elu pole vist.
Edasist ajalugu nad ei kirjuta, küll tuleb uusi kangelasi sealt veel.
A see polnud üldse seotud sinu juhtumiga. Sulle head paranemist! :bsmile:

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui nüüd süüdlase otsimine hetkeks kõrvale jätta, siis see on paraku igal pool üpris tavaline nähtus, et mingi laga asfaldil vedeleb. Üle-eelmine suvi oli Paldiski maanteel rekka kogu oma mootoriõli teepeale laotanud, siiamaani imestan et õnnestus püsti jääda ja mitte ees seisvale autole tagant sisse sõita, mingi nõrk sajameetrine liug oli vaheldumisi esimese ja tagumise rattaga... Oskustega pole sellises olukorras enam suurt pistmist, pigem on ainus oskus see jama kaugelt ära tuvastada ja sinna otsa sõitmist vältida.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Kella kümne paiku oli parajalt hämar aeg juba, et ei näe enam nii hästi mis tee peal. Klaas oli sitika sodi ka täis,oligi suund just cirklesse visiiri puhastama minna

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

pyta kirjutas:

Kella kümne paiku oli parajalt hämar aeg juba, et ei näe enam nii hästi mis tee peal. Klaas oli sitika sodi ka täis,oligi suund just cirklesse visiiri puhastama minna

Kiiret paranemist!

Lugedes pooli kommentaare, siis tekib tunne, et paljud foorumlased ongi n.ö. tsiklistid paberil. Või siis väga kindla keskkonna sõitjad teelt kojuv või Tallinn-Keila Statt- Paldiski- Tallinn. :mrgreen: Siit ka see ümmarguse teooria loomine, et on olemas ainult kaks olikorda A ja B ning jäätavad vahele fakti, et kahe lõpmatu hulga vahele mahub lõpmatu hulk lõppmatusi.

Konkreetse olikorra tekkimiseks ongi vaja erinevaid asjaolusid. See sulanud asfalt on saatanast ja kui sinna satub peale väike tilk õli ka veel no siis on puhta perses. :evil: . Võin kinnitada, et iga laik mis erineb asfaltist ON potentsiaalne ohuallikas. Just käisin Järvamaal rattaga ning nikui keerasin Tartu mnt-lt maha siis algas shallala. Rekkad olid üles sulanud tee ikka korralikult läikima sõitnud. Mul taga 240 tagaratas mis juba veits kilomeetreid näinud ja eks oli tunda, et ei tohtinud väga järske liigutusi teha. Minu kõige eredam kogemus on aga hoopis Jürist. Tulin Väike-Maarjast ning sattusin Jürisse. Tankisin ära ning siis hakkasin väikese ringi kaudu välja sõitma, asfaltil olid poolkaares tumedad jutid maas. Edasi tegi ratas järsu spinni ja 365 kilo minu tagumiku all slaidis paremale, sain otseks, andsin sutsu sujuvalt gaasi ja voila me juba slaidisime vasakule, siis jälle otseks ja siis paremale ja higside. Mind viskas sadulast lahti aga sain õnnekombel kuidagi tagasi.

Nüüd hakkab pihta meie liikluskultuur. Jätsin ratta seisma panin ohutuled käima (enne kui keegi imestab, et kar tsiklil on ohutuled, siis jah on küll osadel mudelitel, see, et teie rattal pole, ei tähenda, et maailas ongi ainult ühte tüüpi rattad, b.o. mul on ka ülla ülla rattal 5 käiku, mitte 6 :D ka selliseid rattaid on olemas) ning läksin vaatama mis toimub. Maas olid konkreetsed õlilaigud mis mingilt rekkalt maha voolasid. Üritasin ratast parkida kõnniteele ning iga mutt kes mööda sõitis signaalitas mulle, et kao eest! Nagu tegelt? Ma niisama seisan ohutuledega ja üritan kõnniteele parkida ennast, et tee vabaks saada?

Helistasin häirekasse, ning kohale saadeti päästjad õlireostust likvideerima. Respect! mehed olid 10 mintsaga kohal. HK-ga leppisime kokku, et jään ootama päästjaid, ja üritan teistele tsiklitele näidata, et nad hoogu maha võtaks ja keegi viga ei saaks.

Minu ülla oli aga väga suur, kui ma üritasin 5-le tsiklistile käega märku anda, et teel on midagi ja nad hoogu maha võtaks. Te oleks pidanud nägema neid telliskivist nägusid, et mida sa idioot siin vehid. Ma ju olen plätudega ja foorumist ja ma tean täpselt mis ma teen ja sina siin ohutuledaga kõnniteel rattaga vehid mulle.

Üks vene poiss jäi seisma ja küsis, et kas mul on kõik korras, siis ütlesin, et näe ÕLI ON MAAS, sõida ettevaatlikult, ja sain temalt aitäh.

Ühesõnaga kogu meie motokommun ongi sirgel sõites käega lehvamine ja mitte midagi muud. :evil: Kui häda on käes siis vaadatakse sind nagu lolli. Mis on üks teisele lehvitamisest kasu, kui me ei oska üks teist ka muudes olukordades mõista?!

Igaljuhul kiiret paranemist. Ma mõtlesin isegi kellelt pärast kahjusid sisse nõdia kui õli pleki või pigiteepeal ratta või enda katki sõidad. Suure tõenäosusega laiutavad kõik lihtsalt käsi!


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ardilla kirjutas:

Minu ülla oli aga väga suur, kui ma üritasin 5-le tsiklistile käega märku anda, et teel on midagi ja nad hoogu maha võtaks. Te oleks pidanud nägema neid telliskivist nägusid, et mida sa idioot siin vehid. Ma ju olen plätudega ja foorumist ja ma tean täpselt mis ma teen ja sina siin ohutuledaga kõnniteel rattaga vehid mulle.

Muidu nõus, aga kuidas sa käega märku andsid?
Ma olen ka plätudega ja foorumist, aga ohukatega ratas tekitab kindlasti vähemalt parastamise tundegi :)
Teine asi - pane kiiver tagurpidi tsikli kõrvale/taha, kohe aru saada, et miskit valesti ja võetakse ehk hoog maha. Vähemalt mulle selline kirjutamata reegel teada on ja ma ise selle järgi juhindun. Allikat küll ei mäleta, aga kõlab loogiline.

Samas vaadates, palju tsikleid on soetatud, olekski ilmselt suht naiivne oodata, et kaherattalistel liiklemise omapärad teada oleks. Massiline enamus on siiski "olen nüüd baiker"-tüüpi tegelased, kel meeldib Viru ringil paekivist müüril sõidukombes jalgu kõlgutada laupäeva õhtul kell pool üksteist. Või noh, sõitmas käia nagu see pärast välja tuleb :)


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Tort »

Kust jalg katki ja mis kets jalas oli? Head paranemist.


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Tort kirjutas:

Kust jalg katki ja mis kets jalas oli? Head paranemist.

Jalg mitme murruga, hüppeliigese juurest killud, ehk siis eriti s**t variant. Hetkel vardad sees ja ootan oppi,kus siis plaatidega kinni kruvitakse.
Saabas oli kõrge säärega vanucci, aga seekord oma tööd ei teinud :(

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
Ardilla kirjutas:
pyta kirjutas:

Kella kümne paiku oli parajalt hämar aeg juba, et ei näe enam nii hästi mis tee peal. Klaas oli sitika sodi ka täis,oligi suund just cirklesse visiiri puhastama minna

Kiiret paranemist!

Lugedes pooli kommentaare, siis tekib tunne, et paljud foorumlased ongi n.ö. tsiklistid paberil. Või siis väga kindla keskkonna sõitjad teelt kojuv või Tallinn-Keila Statt- Paldiski- Tallinn. :mrgreen: Siit ka see ümmarguse teooria loomine, et on olemas ainult kaks olikorda A ja B ning jäätavad vahele fakti, et kahe lõpmatu hulga vahele mahub lõpmatu hulk lõppmatusi.

Konkreetse olikorra tekkimiseks ongi vaja erinevaid asjaolusid. See sulanud asfalt on saatanast ja kui sinna satub peale väike tilk õli ka veel no siis on puhta perses. :evil: . Võin kinnitada, et iga laik mis erineb asfaltist ON potentsiaalne ohuallikas. Just käisin Järvamaal rattaga ning nikui keerasin Tartu mnt-lt maha siis algas shallala. Rekkad olid üles sulanud tee ikka korralikult läikima sõitnud. Mul taga 240 tagaratas mis juba veits kilomeetreid näinud ja eks oli tunda, et ei tohtinud väga järske liigutusi teha. Minu kõige eredam kogemus on aga hoopis Jürist. Tulin Väike-Maarjast ning sattusin Jürisse. Tankisin ära ning siis hakkasin väikese ringi kaudu välja sõitma, asfaltil olid poolkaares tumedad jutid maas. Edasi tegi ratas järsu spinni ja 365 kilo minu tagumiku all slaidis paremale, sain otseks, andsin sutsu sujuvalt gaasi ja voila me juba slaidisime vasakule, siis jälle otseks ja siis paremale ja higside. Mind viskas sadulast lahti aga sain õnnekombel kuidagi tagasi.

Nüüd hakkab pihta meie liikluskultuur. Jätsin ratta seisma panin ohutuled käima (enne kui keegi imestab, et kar tsiklil on ohutuled, siis jah on küll osadel mudelitel, see, et teie rattal pole, ei tähenda, et maailas ongi ainult ühte tüüpi rattad, b.o. mul on ka ülla ülla rattal 5 käiku, mitte 6 :D ka selliseid rattaid on olemas) ning läksin vaatama mis toimub. Maas olid konkreetsed õlilaigud mis mingilt rekkalt maha voolasid. Üritasin ratast parkida kõnniteele ning iga mutt kes mööda sõitis signaalitas mulle, et kao eest! Nagu tegelt? Ma niisama seisan ohutuledega ja üritan kõnniteele parkida ennast, et tee vabaks saada?

Helistasin häirekasse, ning kohale saadeti päästjad õlireostust likvideerima. Respect! mehed olid 10 mintsaga kohal. HK-ga leppisime kokku, et jään ootama päästjaid, ja üritan teistele tsiklitele näidata, et nad hoogu maha võtaks ja keegi viga ei saaks.

Minu ülla oli aga väga suur, kui ma üritasin 5-le tsiklistile käega märku anda, et teel on midagi ja nad hoogu maha võtaks. Te oleks pidanud nägema neid telliskivist nägusid, et mida sa idioot siin vehid. Ma ju olen plätudega ja foorumist ja ma tean täpselt mis ma teen ja sina siin ohutuledaga kõnniteel rattaga vehid mulle.

Üks vene poiss jäi seisma ja küsis, et kas mul on kõik korras, siis ütlesin, et näe ÕLI ON MAAS, sõida ettevaatlikult, ja sain temalt aitäh.

Ühesõnaga kogu meie motokommun ongi sirgel sõites käega lehvamine ja mitte midagi muud. :evil: Kui häda on käes siis vaadatakse sind nagu lolli. Mis on üks teisele lehvitamisest kasu, kui me ei oska üks teist ka muudes olukordades mõista?!

Igaljuhul kiiret paranemist. Ma mõtlesin isegi kellelt pärast kahjusid sisse nõdia kui õli pleki või pigiteepeal ratta või enda katki sõidad. Suure tõenäosusega laiutavad kõik lihtsalt käsi!

Kevadel sõitsin tööle ja ühel tänaval oli näha, et maas on miskit läikivat. Enne kui jõudsin reageerida hakkas esimene ratas väga tugevalt libisema ja kohe tagumine järgi. Teel oli diisel, terve üks suunavöönd täis. Sõitsin rahulikult edasi, helistasin häirekeskusesse ja tööle jõudes postitasin Tsiklirahvasse. Esimesed kommentaarid olid ka stiilis, et mida sa loll targutad. Mõni üksik sai aru, et ma nagu päriselt ka hoiatan teisi rattureid. Jäi ka täpselt selline tunne, et netis on kõvad mehed sõitma, aga päriselt kunagi lenksu taha ei istu.
PS! Pääste koristas ära ainult politseimaja eest selle diisli. Nägin ka veokit, mille paak oli puruks ja parkis tee ääres.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

pyta kirjutas:

Mis sa aza lugeda ei mõista või? Kirjutasin pigi nagu kiilasjää? Mille kuradi õppejõud sina veel oled?

Oh üldse ei rünnanud. Lihtsalt soovisin täpsustust, miks sa gaasi andsid pigijää peal, seda ka vaid seepärast, et ma olen su foorumitekstide põhjal aru saanud, et sellist viga sa lihtsalt lambist ei teeks. Mingi suvalise kunni käest poleks viitsinud pärida.
Su täpsustus tuli ju hiljem - kell 22 ja putukane visiir ehk halb nähtavus. Antud põhjust ma teada tahtsingi, aga sa võtsid rünnakuna - milleks?
See pole sinu asi, mille kuradi õppejõud ma olen.

Sina:
"Läks vähe kehvasti jah, tänaval pigi nagu kiilasjää. Kõik käis väga kiiresti. Andsin nõksu gaasi, kohe ratas ringi, külg ette läks lappesse. Jalg puru, ootan tartus oppi"

Õpi ise lugema algatuseks, vähemalt enda tekste, täpsustusi soovitakse, siis ära solvu, alati ei rünnata :bsmile:
Mina oma küsimusega soovisin lihtsalt sinu kogemusest õppida ... selleks see foorum vist ongi.

Aga andeks antud, eks sul emotsioonid keesivad :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

reimps kirjutas:

Teine asi - pane kiiver tagurpidi tsikli kõrvale/taha, kohe aru saada, et miskit valesti ja võetakse ehk hoog maha.

Nojah, iseenesest kõik õige, aga kui paljud seda teavad? Üle 5% ei pakuks... Ma kannan neoonvesti kaasas, tsikliga pole õnneks veel vaja läinud, aga tänu Pavlovi refleksile teepervel töllerdav neoonvest = politsei võetakse vähemalt hoog maha ja vaadatakse, et mida sa seal vehid. Peatumine on muidugi iseasi, eks need peatuvad kes on ise kunagi hädas olnud, enamus ilmselt naerab pihku ja näitab lastele näpuga lolli, kes ei jaksanud töökindlat Passatit liisida.

Muidugi GS-i omaniku puhul neoonvest väga ei tööta - kuna neil on need koguaeg seljas, isegi magades, siis ei oskaks häda kahtlustada :wack:


reimps

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas reimps »

AzA kirjutas:

Su täpsustus tuli ju hiljem - kell 22 ja putukane visiir ehk halb nähtavus. Antud põhjust ma teada tahtsingi, aga sa võtsid rünnakuna - milleks?

Valus on ju, sa pole poolikute luudega istunud?

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

reimps kirjutas:
AzA kirjutas:

Su täpsustus tuli ju hiljem - kell 22 ja putukane visiir ehk halb nähtavus. Antud põhjust ma teada tahtsingi, aga sa võtsid rünnakuna - milleks?

Valus on ju, sa pole poolikute luudega istunud?

Olen ikka, sestap ka Pyta'le viimase lause kirjutasin. Ma poolikute käbarakontidega valasin viina lipsu taha, mitte ei kribanud feissaris, st. siis polnud võimalust, aga viha tegi küll kui otsa sai :mrgreen:
Oleks võimalus, ehk internet ja nutipluti olnud, oleksin suure tõenäosusega nö. Trammistunud mingiks ajaks :bsmile:

Aga mulle meeldib.

pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas pyta »

Sorry jah,ei olnud see hetk kõige teravam.
Nüüd on valu veits leevenenud ja tuju rõõmsam

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kukkusin paar aastat tagasi nina ja lõua vastu garaaziust veidi katki - prillid tõi sõber naabriaiast veidi mullastena ära.
Ärge ajage veits õllesena lohvakate treeningpükstega ratast garaazi ... mootorit pole vaja käimagi panna, et emos lõpetada :mrgreen:
Püksid jäid jaluse külge kuidagi kinni ja tasakaaluga oli nagu ta oli. Nina kõver, lõuas mõra, prilliklaas läind, õlg tuikamas, peegel, mõlgike paagil.

Ehk siis vist sama, kuumade ilmadega pimedates kurvides sigaettevaatlik ja visiir eest ära. Pigem sääski närida, kui ...

Tänud Pyta, lisan selle aabitsasse, mida seletan nendele neetud õpilastele :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas yeekim »

:wack:

KRDI ajukääbikud!
Paar aastat tagasi oli uudis, kus "hoolitsev" naisterahvas pani oma linnamaasturi käkra ja ennast intensiivi oravale otsasõitu vältides :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Aasta oli vist umb 2007, kui A1 load tegin omale Soomes. Seal õpetati, et kui a la orava taolised loomad teele jooksevad, siis ei mingit pidurdamist ega muud sellist viimase hetke liigutust, vaid lihtsalt laiaks sõita. Jäävad igasugu idiootsed õnnetused ära. Tsikliga vist kassi või koera suurusele loomale väga otsa ei taha sõita, kuid sõiduautoga või suurega ei hakka mina küll mingit hädapidurdust või rattad õhus ümberpõiget tegema(suure hoopealt või tiheda liiklusega teel), kui miskine rääbakas peaks ette jooksma.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas tuman »

Oleks me ainult kõik jube adekvaatsed kui on vaja sekundi murdosa jooksul midagi tähtsat otsustada. Kurat teab mis ise sarnases olukorras teeksin, kassid mulle täitsa meeldivad.
Pigem tuleb jälle see ohutu pikivahe mängu mis 95% juhtidest autokoolis kõrvust mööda läheb. Niikaua on tore teise tagumikus istuda kuni midagi sellist juhtub.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2018

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, ma isiklikult seisan autos reflektoorselt ammu enne piduripedaali otsas, kui ajule jääb aega teele jooksnud tegelase täpse taksonoomiaga tegeleda. Tsikliga on pidurdus nagunii natuke suurem ettevõtmine, seal jääb jah veidi aega mõtlemiseks :)

Aga veoautojuhtidel pigem on ilmselt targem tõesti mitte rapsida: https://www.err.ee/550570/poltsamaal-hu ... ariis-mees

Suletud

Mine “Vaba teema”