Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7332
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Järgmiste nädalate jooksul loosime välja hulga Sverre Lasni motoraamatuid. Suuremalt jaolt läheb käiku "Motosõidu ABC 3" aga vähemal hulgal on loosimises ka "Euroopa tsiklisadulast. Isepäise reisiselli teejuht".

Pilt Pilt

Kuidas loosiga raamatut saada?
See on ootamatult lihtne, laikima ei pea üdlse midagi, sõpra ka kutsuma ei pea (kuigi võib):

  1. Sa kirjutad siia teemal: minu parim motovarustuse ost (ja miks just see parim on)
  2. Sul peab nädala jooksul olema foorumis vähemalt üks postitus (arvestamata käesolevat teemat); sa ei pea teemat alustama.
    * Zürii jätab endale õiguse mitte arvestada postitusi mille sisuks on smaili või mõni sisutühi fraas.

Raamatu loosib välja loomulikult Fortuuna.
Alustasime siit: viewtopic.php?f=58&t=104452
Loosimised.

  • 7. mai: 3x "Motosõidu ABC 3"

  • 14. mai: 1x "Motosõidu ABC 3" ja "Euroopa tsiklisadulast. Isepäise reisiselli teejuht".

  • 21. mai: 3x "Motosõidu ABC 3"

  • 30. mai: "Motosõidu ABC 3" "Euroopa tsiklisadulast. Isepäise reisiselli teejuht".

  • 7. juuni: 1x "Motosõidu ABC 3". Autori signatuuri ja pühendusega eksemplar.

Kui soovid raamatut endale osta, siis leiad selle siit: https://goo.gl/wsvxXi, raamatut puudutav foorumiteema on siin: https://goo.gl/BWqUen



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Sidi Adventure Gore-tex saapad. Esimesel offroad koolitusel viimasesse kruusahunnikusse sõites lasin ratta hüppesse ja maandudes tuli jalg jalatoelt maha. Jalg jäi maapinna ja jalatoe vahele, saapal korralik muljumisjalg ja jalg sinine. Õnneks olid need saapad jalas, mitte madalad linnasaapad. Peale seda olen alati maanteel, matkal ja metsas kandnud neid. Teised saapad on rohkem linnas sõitmiseks.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Henn »

  1. EVO jope ja püksid, 2012a Motodepoost. Kulunud ja tolmused, aga kestavad ilmselt 3-4 aastat veel.
  2. Shoei Neotec, 2015a Motohoovist. Visiiri olen puhastanud, sisu pole välja kiskunud - kasutan sukka. Kiiver kuskilt väsimuse märke ei näita.
  3. Midland BT Next, 2015a KoduAnttilast (R.I.P.). Kestab päev läbi.
Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Kõige parem ja tähtsam motovarustuse osa on kiiver, ühe õnnetuse puhul päästis see kindlasti mu kolba kokkupuutest asfaldiga.

Välja tahaksin tuua ka Kevlarist põlvekaitsmetega sõidupükse, mis asendavad tavalisi teksaseid (ja põlvekaitsmeid). Jalas mugavad, näevad head välja ja ei kriimusta paaki (erinevalt teksade peale kinnituvatest põlvekaitsmetest).

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Minu erilised kiidusõnad lähevad omal ajal valitud X-lite x-701-le ja Alpinestars Bionic kaitsmevestile mis ilmselt päästsid halvemast kui Audrus selili kantrisse maandusin.Järgmiseks ostsin X-802R-i.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


joha123
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas joha123 »

Alpinestars Ride Tech Top & Bottom Winter underwear- vaja hoopis talviseks suusatamiseks. a tegelt on palju nornaalsem sõita õhukeste tuulekindlate hilpudega. on olemas ka sama firma paksud trausid ja jope niisama lumehanges istumiseks. kogu see koorem on jube ahistav, nagu selle talvekomplekti selga ajad mõtled, - lihtsam on ju autoga minna.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas ttt »

Motogirl full kevlar leggingsid :D Ise veel asfalti proovinud pole nendega, aga väga mugavad, ilusad ja ilmselt paremad kui mingid teksad, kus lapike kevlarit põlve peal.

Kasutaja avatar

olll111
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Sept 2007, 15:44
Tsikkel: sv650n
Asukoht: Keila/Tallinn

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas olll111 »

Kiiver Shoei xr1000. Kroonide eest kunagi ostsin, panin pea pool palka sinna alla :shock: . Täna vaatan, et oli üks mu targemaid invetseeringuid üldse motovidinatesse :).

SV650s; XT600; SV650n
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas ranel »

Windstopper mask. Enne selle ostmist sain 2x bronhiiti/kergemat kopsupõletikku+lugematu arv valusaid kurke.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

motard
Postitusi: 95
Liitunud: 19 Mai 2005, 14:42
Tsikkel: Husqvarna 450TE KawasakiGPZ750
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Kontakt:

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas motard »

Aasta võis olla 94 - CZ 125-ega sõitmiseks oli varustust vaja. Teletorni motopoest sain GTX kiivri ja Sinisalo kindad. Sellega asi piirduski - saapaid ei olnud nr 45 mitte kuskil. Saku motoklubist kästi nii suurele numbrile Soome järgi minna. Püksid ja jope oli üldse ulme. Nii saigi ringi kimatud kirsad ja vatipüksid jalas, puhvaika seljas aga ilus GTX kirjadega krossikiiver peas ja käes sinised Sinisalo kindad. Need kindad said pensile alles aastal 2008 kui lõpuks näpud läbi otste kulusid. Ega ma neid vahepeal muidugi iga aasta ei kandnud ka enam aga mugavad ja vastupidavad olid küll. Hinnad olid toona päris hirmsad - kiiver maksis pea kuupalga (1000.- krooni) ja kindad 1/4 palgast (300.- krooni). Hilisemad varustuse ostud on kuidagi emotsioonitumad olnud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ostsin kunagi 7-8 aastat tagasi Motodepoost HJC kiivri, hinnaga 29€ .ostsin mitte vajadusest,aga hind oli nii odav ja minu suurus oli vist ainuke,mis neid seal oli. Kuna tegemist oli kinnise ilma päikese visiirita kiivriga ja prillidega ei sobinud kõige paremini kokku,siis müüsin selle aasta paari pärast siinse foorumi kaudu maha 35€.Ehk kasumiga :) Aga kiiver oli iseenesest väga hea, lõuaosa oli piisavalt kaugel ja vent toimis hästi.Oli vist isegi carbon koorega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

vx800
Postitusi: 171
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:13
Tsikkel: Zr7
Asukoht: tallinn-rapla / Jawa suzuki vx800 honda nx650 suzuki dr350 suzuki xf650 tdm850 zr7
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas vx800 »

Aasta võis olla kuskil 1990 kui sai ostetud Rapla komisjoni poest tutikas koperativtsikute tehtud must klaasriidest agv kiivri koopia. Maksis ta 65 ruublit ja meie kutsusime teda millegi pärast kiilukaks. Vot see oli alles kiiver võrreldes nende vene junnidega millega siiani oli sõidetud. Ostes oli küll natuke väike aga seest poroloon õhemaks ja istus ideaalselt pähe ;-) Kui veel autobaasist bussi rohelisest pleksist päiksesirm sai sebitud ja sellest ise uus visiir lõigatud ning kerisel painutatud. Kuigi pimedas nähtavus sellega valmistas nati problerme oli see väga ülbe kiiver Jawaga sõitmiseks. Praegult mõtlen, et õnneks selle kiivriga mingit litakat ei pannud vaevalt must praegult kirjutajat oleks.

mees jääb alati iseendaks

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Prets »

Pole veel liiga palju varustust ostnud, aga parim siiani vist mu Dririderi saapad. Ei mäleta mudelit ja hirmus kallid olid ka, võrreldes muu varustusega, aga kui paugu panin ja jalaga metallreelingusse panin, siis sai jalg ise ainult muljutud. Saapad ise said küll korralikult lõhutud ja läksid mahakandmisele.

(togi)
Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Ma tahaks kiita oma esimest kiivrit - Nitro. Oli odavamapoolne ja kindlasti mitte kõige vaiksem/mugavam, aga ühel kukkumisel 10a tagasi hoidis pea tervena. Ehk täitis oma põhieesmärki.

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Seni ei ole pidanud kaitsevarustuse omadusi omal nahal testima.
Varustuse koha pealt tooks välja hoopis Cardo packtalki mis sai mõned aastada tagasi soetatud. Võtsime toona 6tk ligi ja seda ostu ei kahetse. Pikemate otste sõtimine muutus tunduvalt mugavamaks, telefoni kõned, muusika ning sõpradega rääkides kuluvad ka kilomeetrid palju kiiremini. Ohtudest võimalik teada anda taga sõitjatele jne.
Pole vaja paaritada kui korra grupp ära tehtud, satud levisse ja saad juba jutustada. 5+ toode.

Kasutaja avatar

kazz
Postitusi: 13
Liitunud: 05 Aug 2010, 19:36
Tänatud: 3 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas kazz »

Minu tänusõnad lähevad Thor Force põlvekaitsmetele. Ülimugavad, lihtne krõps-krõps paigaldada, kannatab nendega ka niisama poes käia või väljasõidul vaatamisväärsustega tutvuda ja ringi jalutada. Lisaks hoiavad mu külmatundlikud põlved sõitmisel soojad ja siiani on ka põlved terved. Niisama parklas on mulle juurde tuldud ja küsitud, et mis need on, et nii mugavad tunduvad :) siis olen jälle kiitnud, et on tõesti :)

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Mulle meeldib mu vihmakombe, sest ilusat ilma osta ma ei jaksa ja suurem osa mu sõitmistest on toimunud vihmas.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Spidi kombe ja saapad.
2 nädalat peale ostmist sõitis auto üle jalalaba, tiivaga põlve ja peegliga õlga, kui teeääres seisin ja ootasin millal auto mööda sõidab, et liikuma hakata. Katki läks ainult mootorratta esi gondel,peegel ja külje gondel ning õnnestus autot jälitada. Ilma varustuseta oleks ilmselt teeääres oigama jäänud ja kulud ise katnud.

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas indumen »

Ostusid on mitmeid olnud häid, esimene kiiver sealhulgas, mis on tänaseni üks kergemaid turul. Kahjuks pole visiire võimalik eraldi saada enam.
Eraldi kantav Icon seljakaitse mis käis mõnusalt suurte takjaribadega ümber, sai ka sõbrale laenata vajadusel.
Valus on siis olnud, kui puhtalt laiskusest pole selga pannud ja just siis kipub nihu minema.
mida aeg edasi seda mugavamat/paremat varustust otsid, saad aru et tervisel on oma hind :)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

cubedude
Postitusi: 19
Liitunud: 08 Juun 2016, 14:15
Tsikkel: Ducati Monster
Asukoht: Kolmas kivi päikesest
Kontakt:

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas cubedude »

Siit samast foorumist sain endale korraliku nahast 2 osalise kombe mis näeb kena välja ja loodan et kaitseb hästi kui peaks nihu minema midagi, veel pole katsetanud õnneks :P


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kõige parem varustus, mis mul on õnnestunud osta oli itaalia lidl'ist rollerite osakonnast ostetud motojope, maksis ca 12aastat tagasi seal 99eur kanti ning siiani on kantav. Vihmakindluse ja soojapidavuse suhtes mul pole õnnestunud siiani vastast leida.
Teise koha saavad umbes sama kaua tagasi ostetud kindad, mis sai mingilt eesti messilt streetmoto boxist ostetud soodsalt, kui nad hukka said, kihutasin kohe sinna, kuid antud tootjat neil enam sees ei olnud (ei mäleta enam tootjat, mingi suhtkoht noname), ülejäänud kindaostud on mul kõik ühel või teisel moel vussi läinud, pole mugavad või ei kesta või tuleb vooder lahti-ei saa niiske ilmaga enam kätte vms probleemid.


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Prets »

Tundub, et igaüks peab vist ise raha kulutama ja jäävadki mototarkused saamata...

(togi)
Kasutaja avatar

Margit
Postitusi: 350
Liitunud: 16 Apr 2011, 12:28
Tsikkel: Honda CB500XA
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas Margit »

Parim ost oli Motodepoost 5 aastat tagasi.
Kampaania oli, et kui ostad vähemalt 300 euro eest, siis saab Lazer kiivri kaasa.
Daytona saapad maksid 330 kanti, ainuke xs kiiver mis neil pakkuda oli maksis 280. Seega pole paha :D
Saapad kestavad siiani ja on veekindlad. Lühikese sõitjana on 6cm kõrgendust väga oodatud, järgmised tulevad ka Daytonad.
Lisaks see, et sama suvi keeras vene mutt autoga ette ja küljetasin väheke. Tänu nii kallile kiivrile (pluss muu varustus) sain kindlustusest piisavalt raha, et osta uus täisvarustuse ring.

Viimati muutis Margit, 11 Mai 2018, 11:01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

sverchik
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Juul 2006, 18:36
Tsikkel: FZS 600
Asukoht: Tallinn

Re: Kolmas (mahukam) motoraamatu loos

Lugemata postitus Postitas sverchik »

Parim varustuse ost on BMW esindusest ostetud BMW System 4 Evo kiiver, mis toimib siiamaani. Kuigi jah disain on juba ajale jalgu jäänud. Vaikne, mugav, läbimõeldud detailidega. Õnneks kõva kolksu pole kiivriga vastu maad teinud, nii et loodetavasti kestab veel kaua.

per asfalt ad astra
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”