Andke nõu: akutööriistade valik

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu akuga töötavad elektrilised tööriistad on lihtsalt masendavas seisus, mingid pudemed siit-sealt ja kolmandast kohast. Osaliselt akud läbi ja riistad mõeldud (väga) hobikorras kasutamiseks. Ühesõnaga vaja uuendada ja mõelda natuke süsteemsemalt. Sõber on suur Milwaukee fänn - tuleb tunnistada, et head aga kallid riistad, proffidele mõeldud, laiatarbes isegi ei müüda. Soovitab väga soojalt. Paistab, et see on minu jaoks natuke üledimensioneeritud. Minu vajadustele vastaks eeldavasti mõni laiatarbelikum bränd. Odavbrände nagu K-Rauta FXA ei sihiks ja Black and Decker on ilmselt liiga hobiriist aga sealt edasi jään valikutega hätta. Kuna akutööriistade puhul ostetakse täna pigem süsteemi, kui üksikut seadet siis jagage soovitusi, mida ostmsiele silmas pidada ja millise tootja vahendeid pigem valida.

Kasutus: maja just ei ehita aga kõik tavalised tööd ümber maja ja maja sees ning vahel ma mõni väiksem aiamaja, terrass või varikatus tahab püstiajamist.



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

XTZ
Postitusi: 9
Liitunud: 01 Veebr 2018, 11:35
Tsikkel: ST

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas XTZ »

Minu maja ehitab makita.

Hind vastuvõetav ja ükski riist pole lagunenud, ainult akud saavad otsa. (Nagu ka muudel tootjatel)


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Mina olen Makita peal.

Olulised aspektid

Unisex 18V aku.
Teeninduse olemasolu.
Töökindlus.

Mul on akuperfikas piigiga.
Multituul.
Relakas.
Akukruvikas
Akudrell

Kôik töötab nagu kulda!
Ja Jälgimäe teenindus on suurepärane. Olen oma riistadele agu juba 4 aastat andnud ja ainult akuka lasin läbi oma lollusest. Mootorivahetus kmiga 36 euri ja lasen uue mootorini samas tempos.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kodukasutusse vastavalt eesmärkidele Makita 10.8V või 18V seeria. Kodulehel info kõik olemas, järelteenindus ja garantii super. Lisavarustust ja tarvikuid piiramatult saada. Hind ja kvaliteet on paigas.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mul on ryobi üllatavalt hästi kestnud seda siis akutrelli ja relaka näitel. Üle 5a tagasi sai ostetud, akud toimetavad(18v li-ion 1,8ah), relakas toimetab ning sama teeb ka akutrell. Viimasega on majale uus katus ehitatud, lugematul arvul asju puuritud ja isegi laiskusega segu vispeldatud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Annaks oma hääle ka siis Makitale. Ja just nendele 18v seeria akudele: meil kogemus ka igapäevaselt põhitööriistadena kasutades ja viimase paari aasta jooksul praktiliselt kõik juhtmega tööriistad juba ära põlatud (noh, välja arvatud suur platesaag vms), sest need akud (meil põhiliselt 4-5AH, aga nüüd ka kuni 6AH) jaksavad tõesti väga pikalt ja hästi käitada nii perfotrelle kui käsiketassaage, rellakaid kui röövlisaage jnejne. Ning tööriistade lagunemisega probleeme praktiliselt pole, kui välja arvata paar uut BL-seeria akutrelli, millel poisid suuremate toosisaagidega puitu puurides on suutnud "dzinni" välja lasta (...aga siis ka probleem pigem kahe kõrva vahel kinni: antakse julmalt ja järjest minna ja siis et toosisaag puidus valesti kinni haakides kätt välja ei väänaks, hoitakse teist kätt trellipäral, kattes nii kinni ka veel jahutusavad!?)

Ja meil on siiani väga head kogemused Makserviga (mis Macile tihti Motodepoos käies peaks kindlasti ka kenasti tee peale jääma ;) ), nii kauba valiku, kui remondi poolelt :bsmile:

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ostsin eelmisel suvel omale Metabo 18V ja olen rohkem rahul,kui Makitaga mis mul on ka olemas.Mul on mõlemast trell ja löökruvikeeraja,mis Metabol oli sama raha eest tuntavalt võimsam ja reguleeritava löögitugevusega.
Metabo on sama suure akuga kergem ja valgustus näitab teisiti ehk alt(aku pealt) üles.Seda ei varja näpuga ära ning otsik või puur ei tee varju just sellele kohale kuhu puurida tahad.Mugav mu meelest.
Mul on konkreetselt need
https://www.stokker.ee/akutrell-bs-18-l ... Id=2546841
Selle ostin Bauhofist 139.-€-ga kohver+2 akut+laadija.
Stokkerist ostsin lisaks suurema kohvri a´25€ ja ilma akuta-laadijata sellise löökkruvikeeraja
https://www.stokker.ee/kohver-sbbs-akut ... 1078159153
https://www.stokker.ee/akulookkruvikeer ... 1643195925 see siin stokkeris praegu ka väga hea hinnaga saadaval. ma ostsin selle peaaegu täishinnaga.
Ostsin siia otsa ka padrunite keeramiseks otsikud ja olen päris palju mutreid sellega keeranud.

Selle komplektiga olen päris palju aasta jooksul tööd teinud kodukasutajana ja kõik toimib.Makita samalaadne kombo on mul tööjuures ja seda ei taha enam üldse kasutada,kui suuremat tegemist,siis võtan kodust oma isikliku kaasa.
Makitaga on puurides see mure,et ,kui puurida paksema metalli(3-5mm) sisse,siis vahel saab ühe akuga healjuhul paar auku tehtud,aga Metaboga saab tuntavalt rohkem.
Makital on vist 2,2 ja Metabol 2,0 akud.
Minu Metaboga saab puurida ka nurga sisse lähemale,kui Makitaga.

Tuttaval on mingi 700+ maksev milwaukee,aga see on raske(korpus,padrun ja kõik muu vist suuremas osas metallist) ja võibolla küll vüli võimas ja töökindel,aga milleks sellist,kui just igapäevselt sellega ei tööta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Loadära »

urmas66 kirjutas:

...Makitaga on puurides see mure,et ,kui puurida paksema metalli(3-5mm) sisse,siis vahel saab ühe akuga healjuhul paar auku tehtud,aga Metaboga saab tuntavalt rohkem.
Makital on vist 2,2 ja Metabol 2,0 akud...

Seda lugedes tekkisid küll küsimused, et ega sa äkki hoopis sellest 10,8v, või sootuks vanemast 14,x vms volti Makitast ei räägi? Sest ma meil olnud tööriistadel nüüd 18v seerias alla 3,0Ah akut pole näinudki. Või on tegemist mingi kustunud akuga...või peaks äkki hoopis puurile ja/või puurimistehnikale tähelepanu pöörama?
Sest meil fassaditöödes on paks metall teinekord ka 10mm, samamoodi roostevaba jne materjalid...ning jaksavad need akud ikka oluliselt rohkem, kui sa praegu kurdad :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loadära kirjutas:
Spoiler
urmas66 kirjutas:

...Makitaga on puurides see mure,et ,kui puurida paksema metalli(3-5mm) sisse,siis vahel saab ühe akuga healjuhul paar auku tehtud,aga Metaboga saab tuntavalt rohkem.
Makital on vist 2,2 ja Metabol 2,0 akud...

Seda lugedes tekkisid küll küsimused, et ega sa äkki hoopis sellest 10,8v, või sootuks vanemast 14,x vms volti Makitast ei räägi? Sest ma meil olnud tööriistadel nüüd 18v seerias alla 3,0Ah akut pole näinudki. Või on tegemist mingi kustunud akuga...või peaks äkki hoopis puurile ja/või puurimistehnikale tähelepanu pöörama?
Sest meil fassaditöödes on paks metall teinekord ka 10mm, samamoodi roostevaba jne materjalid...ning jaksavad need akud ikka oluliselt rohkem, kui sa praegu kurdad :)

Sellised akud on ,ostetud 2016 sügisel
https://makita.ee/tool/17990/196462-9.html

Vist see komplekt on http://www.makserv.ee/toode/combokit-ma ... j-2-akuga/

Viimati muutis urmas66, 24 Juul 2018, 23:59, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Selle akuga ei hakka enamus Makita tööriistu isegi tööle.
Min. 4,0 Ah on vaja 18V puhul. Kui veel vana harjadega pill, siis ei imesta.

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Ei saa lisamata jätta oma hämmingut 18V harjadeta Makita (DHP 480) akudrelli kui ka 4AH akude vastupidavuse osas. Ostsin paar aastat tagasi ja siiani ei ole ühtegi muret. Ta on küll kodukasutuses, kuid kuna pidev ehitus käib siis väga tihedas kasutuses. Näiteks oli vaja 15cm nelikant palk seina sisse 15cm läbimõõduga ventilatsiooni toru auk sisse teha. Võimalik et oli kokkusattumus kuid selle töö käigus läks kärssama võimas pikalt kasutuses olnud juhtmega drell. Kuna selleks ajaks olid poed kinni mõtlesin et proovin jätkata akudrelliga. Üllatus oli selles, et akudrelliga läks töö poole kiiremini, erinevatesse kohtadesse nüüdseks sama drelliga vähemalt 5 sellist auku lastud ja suur drell on siiani välja vahetamata kuna väike Makita pole kusagil hätta jätnud. Terve kahekordse laste mängumaja ehitasin ühe akuga valmis ilma laadimata ja see sisaldas ka 10x10 palkidest alusraami ehitust ja sinna kümnete pikkade kruvide keeramist, kokku oli tööd mitu päeva. Kui mitte ainult kiidulaulu laulda siis löögireziim on natuke lahja ja jämedama puuriga väga kõva betooni sisse auku tehes jääb hätta. Ostsin prooviks ka relaka, üldiselt rahul kuid sellel saab raskemat tööd tehes aku kiiremini tühjaks kui tühi aku laetud saab - sel juhul soovitan osta laadija mis suudab korraga kahte akut laadida. Ja kui süsteemist rääkida siis Makita valik on väga kirju, seda on lihtne soovitada ja lisan et ei tegele akutööriistade müügiga :)

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Annan oma hääle Milwaukile. Tööl kasutusel 7a ja akud kestavad. Endale koju ostsin kah akudrelli ja ilmselt saan selle ka lastele pärandada kui vaja. Kuna natuke ka tutvusi ühe pakkuja juures siis akude kohta öeldi, et otsa hakkavad nüüdseks saama akud mis on põhimõtteliselt 2a vatti saanud ca 2000 töötunni juures. Sellest lähtuvalt ka oma otsuse tegin. Vajadusel saad ka letist osta juurde 9Ah aku. Standardis peaks uutel kaasas olema 5Ah akud.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas wicked »

Kellele ema, kellele tütar.
Kõik akud saavad max 2000 töötunni juures otsa.
Meil kasutusel Makita 10,8v ja 18v ning kulub selleks ca 1-2 aastat.
Aastate jooksul olen proovinud erinevaid marke, millegipärast eelistus ikka Makital.
Remondist ei tea ma midagi, pole sellist luksust kasutanud. Lihtsam on uus osta ja lasta tal end kiirelt tasa teenida.
1 tähtis nüanss on näiteks tasakaal. Kui ikka pidevalt peab tööriist käes olema, siis hakkavad osade tootjate trellid randmetele.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Kasutame firmas hea meelega Makita. Kvaliteet sobib, ma kiidan Makserv teenindus (soodne, kiire, kvaliteetne) aga pean kahjuks mainima, et nende hinnapolitika uue tehnika puhul
on naeruväärne. Ostsime kõik Makita tehnika väljaspool Eestis, sest hinnad on... (w)

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jannes »

No Makita hindade taset Eestis ja Saksamaal ei kannata võrreldagi. Ega tavaliselt ka muude tööriistade hindu - meie soodushind on sealse tavahinna ligi pigem...
Makita on siiamaani olnud kõige laiema tööriistade valikuga, mis meil saada ja sama akusüsteemi peale sobib. Vanast ajast olen jäänud ka Makita peale ja nt. tänu DUR365 kahe akuga trimmerile jään ka veel. Hobikasutajale piisav, küll aga vaatad teine kord mõne teise tootja vidinat ja mõtled, et "pagan, see on küll kordades parem!". Nii oli nt. DeWalt'i akumultitööriistaga, mis on siiamaani üks parimaid, mida olen käes hoidnud. Samuti on DeWalt'il töökoha valgustus väga hästi lahendatud - kolm led'i suunatud just tööpinnale. Siinkohal kusjuures, tooks võrdlusse just selle sama K-Rauta odavbrändi FXA akumultitööriista, mis oli ligilähedane oma headuses, ent kordi odavam. Alati on sellega muidugi see risk, et tuleb minna garantiis välja vahetama...
Makita, DeWalt, Milwaukee... tavakasutusse on kõik head, pigem tasub vaadata, mis seadmeid vaja läheks, kuis on nende ergonoomika käes ja millise süsteemi ehitamine kõige finantsmõistlikumaks meie soodukate käigus osutub...

Sui generis

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas eetarga »

No Makita hindade taset Eestis ja Saksamaal ei kannata võrreldagi.

Miks? Või pigem, miks Eesti tarbija leppib sellega?

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Jannes
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Veebr 2004, 16:09
Tsikkel: R1200R -17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Jannes »

Oh, eetarga, see on nii vana teema - aga mis siinne tarbija tegema peaks? Ma tõepoolest ei tea, kui suur see kasum siinsetel kauplejatel on. Kas tahavad palju kasumit teenida või on nende ostutingimused tõepoolest nii viletsad?
Kes saab ja oskab, tellib/ostabki välismaalt. Professionaalid ostavad siit (garantii) ja kirjutavad oma hindadesse sisse. Tavakasutaja ohkab ja ostab... (crash)

Sui generis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

wicked kirjutas:

Kellele ema, kellele tütar.
1 tähtis nüanss on näiteks tasakaal. Kui ikka pidevalt peab tööriist käes olema, siis hakkavad osade tootjate trellid randmetele.

Ma tegin eelmisel kevadel kodus terrassi ja kasutasin makita löökkruvikat ning nädalase töö järel oli ranne paistes ning valutas.Töö sisaldas ka betooni ja fibo kruvide keeramist ning pikkade puidukruvide 6x160(a´100tk) keeramist. Sel kevadel tegin umbes samas või isegi suuremas mahus tööd Metaboga ja ei mingit probleemi.Ma muidugi mitte igapäeva kasutaja ja teen seda tööd vahel harva.Talvel lammutasin ühte rekka külmikut kaks nädalavahetust osadeks ja seal sai ka Metabo löökkruvikaga pea kogu töö ära tehtud ning samuti ei olnud käes mingit tunnet.
Järgnev on lihtsalt minu arvamus ja ei pretendeeri absoluutsele tõele.
Mulle tundub,et Makita on lihtsalt väga levinud-tuntud(teeb palju reklaami),sest enne polnud teistel samaväärseid tavakasutaja tooteid olemaski. Metabo jäi tootearengus neile vahepeal kõvasti alla.Ühel tuttaval mingid Ryobi riistad ja kiidab ka neid.
Mul oli enne Makitat Metabo BST 12V lion akutrell(Makital polnud siis 13mm padruniga saadaval) ja selle akud kestsid minu käes umbes 10 aastat ning nüüd keegi siit foorumist, kasutab seda kuskil Hiiumaal edasi. Täna on neil samuti 18v aku kõigile seadmetele üks ja seadmeid tuleb järjest juurde.
https://www.metabo.com/ee/et/seadmed/akuseadmed/
Stokkeri töökoda on murutraktoriga käies küll igati mõnus koht olnud.
Väimehel on mingit Makita akutrelli(eeldan ,et kallim ja võimsaim) 3 korda garantii korras remonditud ja mootor vahetatud.Ta teeb külmatöid ja ei pane igapäevaselt gyprokit või ei puuri konveieril auke metalli sisse ehk kasutab siis kui vaja muu töö juurde.Venna väimehel,kes on ehitaja, on erinevad Makitad kordi remondis käinud(garantii ajal).
Ise pole kordagi midagi remontinud ei Makital ega Metabol. Metabo juurde sattusin,sest otsisin just mugavat ja võimekat löökkruvikat.

Viimati muutis urmas66, 25 Juul 2018, 10:35, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kauri kirjutas:

Selle akuga ei hakka enamus Makita tööriistu isegi tööle.
Min. 4,0 Ah on vaja 18V puhul. Kui veel vana harjadega pill, siis ei imesta.

Rumal jutt. Aku mahtuvus ei mõjuta küll mitte kuskilt otsast tööriista töölehakkamist :D

Mul on koduseks kasutamiseks Ryobi 18V tööriistad ja eelmine aasta sai 1,8 Ah akukga sõbral abiks oldud maja ehitamas ja pikkasid kruvisid karkassi lastud. Tegin vaid ühe akuvahetuse päeva jooksul, kusjuures sõbral oli Makita ja Ryobi keeras kruve palju kiiremini sisse.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

18V 1,8-2,0 Ah akud on tavakasutajale igati sobilikud.Iga suurem aku teeb ka tööriista suuremaks ja raskemaks. Metabol on akudel täituvuse indikaator peal,et enne tööle hakkamist oleks selge, kas laadida või mitte.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

mx77 kirjutas:
Kauri kirjutas:

Selle akuga ei hakka enamus Makita tööriistu isegi tööle.
Min. 4,0 Ah on vaja 18V puhul. Kui veel vana harjadega pill, siis ei imesta.

Rumal jutt. Aku mahtuvus ei mõjuta küll mitte kuskilt otsast tööriista töölehakkamist :D

.......

Äkki omaks mõnda Makitat ja vaataks/loeks nende parameetreid, mis on antud tööriista aku min Ah ja kuidas see pagana (nt.) relakas aru saab, et Sa talle 2 Ah akut üritad külge riputada :wink:

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

yeekim kirjutas:
mx77 kirjutas:
Kauri kirjutas:

Selle akuga ei hakka enamus Makita tööriistu isegi tööle.
Min. 4,0 Ah on vaja 18V puhul. Kui veel vana harjadega pill, siis ei imesta.

Rumal jutt. Aku mahtuvus ei mõjuta küll mitte kuskilt otsast tööriista töölehakkamist :D

.......

Äkki omaks mõnda Makitat ja vaataks/loeks nende parameetreid, mis on antud tööriista aku min Ah ja kuidas see pagana (nt.) relakas aru saab, et Sa talle 2 Ah akut üritad külge riputada :wink:

edu

Nii huvi pärast vaatasin Makita kodukalt ja 5-st müüdavast akurelakast, kolmele ei sobi 1,3Ah aku,aga suuremad ehk siis ka 2,0 Ah ilmselt sobivad.Teisel kahe toote juures ei ole isegi selle 1,3Ah kohta kohta midagi kirjutatud.Koos akuga müüakse 3,0Ah akuga relakat.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

smtasku
Postitusi: 128
Liitunud: 26 Apr 2013, 11:59
Tsikkel: VTX 1800, Tracer7GT
Asukoht: Kuressaare
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas smtasku »

Olen aastaid kasutanud DeWalt akutrelli, mulle istub see kätte paremini kui Makita. DeWaltil käepide natuke peenem ja sobib paremini väiksele käele. Nüüdseks olemas 2 akutrelli, relakas, tikksaag. Garantii ja järelteeninduse kohta sõna ei võta, kuna pole vajadust olnud.

Põetud ja kroonilised haigused- Riga 16, Jawa 350/634-7, Iž 56, Honda VT600, Honda CB600F, Honda VTX1800, Yamaha Tracer 7GT

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas joel »

Ma arvan, et Makita on meil nii populaarne eelkõige tänu pikka aega turul olekule, heale tehnilisele toele ja väga heale hinna/kvaliteedi suhtele. Kui ise peaks n-ö nullist komplekti koostama hakkama, siis läheks vist ka Makita peale välja. Aga kuivõrd sõber müüb Boschi, mis on viimastel aastatel ka aina enam meie turul silma jäämas ja kanda kinnitamas, siis on mul hoopis Boschi sinisest 10.8 V seeriast mõned tööriistad ja nendega võin siiani igati rahul olla. Koduseks hobikasutuseks täiesti piisav. Kui puitkarkassmaja ehitaks, siis eelistaks ilmselt pigem 18 V seeriat, aga mul läheb suurt jõudlust nii harva vaja, et ma hindan kompaktsust ja kerget kaalu palju kõrgemalt. Akutrelli ja löökkruvika jaoks on mulle 1.3 Ah akust maa ja ilm, multitööriista ja relaka jaoks jääb 1.3 Ah pisut väheks ja neile on 2.5 Ah aku sobilikum. 10.8 V relakas on muidugi suhteliselt jõuetu, aga väikesteks lõigeteks ja kergeks lihvimiseks mugavalt pisike ja kerge. Suurema töö jaoks on Makita juhtmega relakas, mis on mind juba pikki aastaid kenasti teeninud (võib-olla tänu sellele, et lisasin kohe uuena reduktori korpusele määrdenipli).

Joel

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas morse »

Dewalt
Makita
Milwaukee

Kõik on JULMALT head. Mööndustega lisaks siia ka Metabo. Kõiki olen kasutanud. Makita paistab kõige laiema valikuga olevat. Samas Dewaltil on ka enamus olemas. Minu kõigekõigem tööriist on (soodukaga) 100-eurone väikse akuga Dewalt. Kui võrdled väikse akuga Makitaga, siis Dewalt on oluliselt võimsam ja mitmekülgsem. Mul suure akuga akutrelli polegi - väike ajab asjad suht hästi ära. Kui on plaan osta suured akud ja omada palju erinevaid akutööriistu (k.a. arvatud näiteks muruniitja), siis kaaluksin vist Makitat. Kui põhiline tööriist on väikse akuga akutrell, siis minu arust Dewaldi ja ja isegi Metabo omad on paremad kui Makita väiksed (võin ka eksida - olen neid lihtsalt rohkem kasutanud ja on jäändu mulje, et Makita omad nii head pole).

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas:

18V 1,8-2,0 Ah akud on tavakasutajale igati sobilikud.Iga suurem aku teeb ka tööriista suuremaks ja raskemaks.

Oleneb. Kodukasutuses akutrelli ja lööktrelli küljes mulle piisab 1,3Ah (10,8V !!) akudest täiesti. Kaaluvad 170g. Trimmeri küljes on 18V/3Ah (600g), saan kõik järjest tehtud (30 min) ja varuga. 2Ah oleks piiri peal.

urmas66 kirjutas:

Metabol on akudel täituvuse indikaator peal,et enne tööle hakkamist oleks selge, kas laadida või mitte.

Vaevalt, et Metabo selles osas ainuke on :bsmile:
Pilt

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Pärast aastaid hiinakaid ostsin mingi sotise Makita 6271DWPE akutrelli. Nüüd kah juba aastaid kestnud (erinevalt 1-kruvi-1-laadimine hiinakatest) ja suht OK on. Aga aku kinnitamise ja lahutamise süsteem on mu meelest perversne. Kuidagi ebamugavalt kahelt poolt peab näppudega nuppu pressima. Võimalik ja tõenäoline küll, et uuematel on inimsõbralikum lahendus.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas joel »

See NiCd akuga Makita on eilne päev ja tänapäeval ei soovitaks ma seda küll kellelegi, kuigi neid vist isegi veel müüakse. Endal oli esimene akutrell mingi sarnane (kas just täpselt sama mudel, aga 12V NiCd akuga Makita) ja seda eriti hea sõnaga küll ei meenuta, eelkõige nüüd, kui on võrdlus 10.8 V liitiumakuga Boschiga. Suhteliselt suur ja raske, üpris jõuetu ja NiCd akusid ei või mäluefekti tõttu poole pealt laadida ning võrreldes liitiumakudega on neil arvestatav isetühjenemine. Vanust on mu Makital üle 10 aasta kindlasti ja praeguseks on akud juba praktiliselt surnud. Tegelikult on juba aastaid selline olukord, et kui trelli vaja, peab kõigepealt akusid laadima, sest nad on kohvris ise tühjenenud. Pigem viskan selle trelli minema kui hakkan uusi akusid ostma või vanu taastama. Pärast pisikese Boschi akutrelli kasutuselevõttu olen vana Makitat ainult üksikutel kordadel kasutanud, kui vaheldumisi on mitut tööriista vaja pruukida ja lihtsam on tööriistad erinevate trellide otsas hoida kui pidevalt padrunis vahetada.

EDIT: Järgi mõeldes ja tõele au andes omas ajas ja kaasaegsetega võrreldes ei olnud see Makita akutrell halb, aga aeg on lihtsalt edasi läinud. Praeguseks on mu vana Makita mootor hakanud ka kergelt amprihaisu välja ajama, mida pean küll veidi lubamatuks, arvestades suhteliselt olematut kasutuskoormust.

Viimati muutis joel, 25 Juul 2018, 16:09, muudetud 1 kord kokku.
Joel
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Trell puurimiseks ja löökkruvikas kiirvahetatava otsaga keeramiseks.Kui kellegi on kodus akumuruniitja või trimmer vajalik,siis mõistlik üks kombo hankida, kahe paari akudega.Muul juhul on ilmselt trellist ja löökruvikast kodukasutajale piisaavalt.muud asjad võivad vabalt olla juhtmega.No ei ole mul vaja relakat akuga,kui ma teen sellega 3-4 korda aastas paar lõiget.Mul 3-4 aastat vana juhtmega relaks näeb välja nagu tutikas.Sama ka ketassae,miilusae ja muude otseselt töömaal vajalike asjadega.Kaalusin akuga multitööriista osta,aga kuna sugulasel on,siis olen vahel talt laenanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Andke nõu: akutööriistade valik

Lugemata postitus Postitas joel »

Elu on näidanud, et kui mõnda tööriista pole, siis enamasti saab ka ilma läbi ajada ja kui tööriista muretsed, siis pärast seda imestad, kuidas küll enne ilma selleta asjad tehtud said...

Joel
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”