Kommuunigaraaz Tallinnasse?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui paljudel bikerlastel oleks huvi ühisgraraaži (community garage) vastu Tallinnas? Midagi sellist, kus saaks kuutasu eest kindla töökoha projektide tegemiseks ja/või hoiukoha tsikile või lihtsalt võimalusel tunnikaupa töökohta üürida, kui tahaks ketti vahetada või jooksavat hooldus teha.
Milline võiks olla püsiva, igakuise püsiva koha maksumus millega huvilised oleks valmis garaazi kasutama? Millise tunnitasu eest oleksid sa valmis sellises graaazis oma üksikhooldusi tegema? Muid mõtteid? Ettapanekuid?

Welcome_1024x1024.jpg

Mõned näited maailmast:
https://kustomkommune.com.au/
https://www.motorevere.com/
https://motorbikewriter.com/community-m ... ges-trend/
https://pistonandchain.com/
http://moto-republic.com/



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Selliseid autogaraaže on üritataud teha aga need on kiirelt kokku kukkunud.Tundes-teades eestlast siis jooksevad riistad laiali,maksud venivad ja igaüks on kunn kellel on tarvis kõiki riistu ühel ajal.A muidu oleks tore kui selline koht olemas oleks.Olenevalt tingimustest(riistadega või ilma)niiumbes 50-80 kuus vast oleks nõus välja käima.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Black »

Arvestades, et 50-80€ kuus saab juba täiesti private garage (isegi kanali ja täiskeldriga, mis lisab pea 2x ladustamispinda), mida saaks veel vabalt kahe tsiklisti peale jagada, peaks sel suuremal selle raha eest olema omajagu lisandväärtust, nagu talvine küte, kohvi-tv-nurk, võibolla ka (vähemalt käte)pesemis-riietumisvõimalus, WC jne.

Aga jah, eestlane ei ole suurem asi kolhoosnik. Asjad kaovad ära, rendiosakud maksmata, üks pikutab pidevalt puhkenurga diivanil ja teine istub peldikus...

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kui, siis ma panustaks ka pigem luksusele nagu: talvel soe, kohvinurk, hea seltskond, võimalus ka kuskil vaiksemas nurgas läpakaga tööd teha, head remondi tegemise tingimused, telekas, muusika, jne.

Lihtsalt ratta hoidmiseks on tasuta pinda piisavalt, hooldused saab ka koduses garaazhis tehtud.

Black kirjutas:

Arvestades, et 50-80€ kuus saab juba täiesti private garage (isegi kanali ja täiskeldriga, mis lisab pea 2x ladustamispinda), mida saaks veel vabalt kahe tsiklisti peale jagada, peaks sel suuremal selle raha eest olema omajagu lisandväärtust, nagu talvine küte, kohvi-tv-nurk, võibolla ka (vähemalt käte)pesemis-riietumisvõimalus, WC jne.

Aga jah, eestlane ei ole suurem asi kolhoosnik. Asjad kaovad ära, rendiosakud maksmata, üks pikutab pidevalt puhkenurga diivanil ja teine istub peldikus...

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kuna omal kõik olemas,siis ei oska vajadust väga hästi hinnata,aga pakun ka ,et ei ole see meie kandis töötav idee.Aotodele midagi sellist marja kandis oli,aga ei läinud käima.
Pidevat pinda on vaja tegelasel,kes tegeleb mingi ekstreemsema moto harrastusega ja ratas vajab pidevat putitamist või siis nendele,kes midagi pidevalt ümberehitavad jne. Enamuses on neil kõigil oma pinnad juba olemas.
Tavakasutajale,kes sõidab maanteel lusti ja vahel midagi teeb on seda odavam teha kasvõi näiteks Streetmotos või kus iganes.
Ma lasin enda rattal sel suvel Streetmotos teha klapiregulli-mootoriketi-hoolduse+ veel nipet näpet ja see ei maksnud palju.See tähendab tööraha ei olnud suur.Saaks sellega ka ise oma garaazis hakkama,aga polnud aega.
Samas sellises mahus töid ei ole mu rattal ka igal aastal vaja teha ehk ma jääks jänni mingi kuumaksu nimetamisega,sest on ka aastaid,kui teed ainult hoolduse ja ei enamat.

Kui keegi tahab midagi sellist teha,siis ilmselt ikka kohapõhine tasu konkreetse aja eest ja see võiks sisaldada ka mingi elementaarset tööriista komplekti+ spets(tõmbitsad-puurid-relakad-keevitus jne.) riistu rendid siis jooksvalt töö käigus.
Kohvinurk-siis pigem mingi baari laadne asi,kust ikka ostad ja see majandab end ise,sest muidu ei oleks see nagu tasuv.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

3rik
Postitusi: 84
Liitunud: 25 Mai 2010, 16:15
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas 3rik »

Pakun, et tööriistade rentimise võimaluse ja vajadusel töö tegemiseks lähima varjualuse leiab siit foorumi kaudu ka. Isiklikku kontakti luues tekib inimeste vahel teatav usaldus.
Seega, kes ise tahab teha, siis ilmselt õlled näpus kellegi juurde minnes ei ütle keegi ära, et ta vaatab õllejoomise kõrvale, kuidas sa oma ratast putitad. Vajadusel ergutab targutustega kaasa ka veel.
Kes ise teha ei taha või ei oska, sellel on odavam ja kiirem viia ratas töökotta.
Talvekorteri peab nagunii igaüks vastavalt võimalustele iga aasta leidma ja üldjuhul lahendatakse seal ka esmased hooldused

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Black »

Kokkuvõttes saab ühisgaraažist ikkagi töökoda, kus peaks olema keegi pidevalt kohal asjadel silma peal hoidmas ja kuna puhtast entusiasmist selline tahtmine raugeb kiirelt, tähendaks see juba esimese palgatöölise tekkimist. Siis lisandub koristaja (või ostetakse koristusteenus sisse), baaridaam jne.

Sobivat pinda rendiks välja tõenäoliselt ettevõte ja mõistlik oleks ka rentnik ettevõttena olla. Lisandub kohe raamatupidamiskulu. Et ära tasuks või vähemalt nulli saaks, peaks suuremalt ette võtma - näiteks kümme remondi- ja paarsada hoiustamiskohta looma. Siis saaks kasvõi aastaringselt seal hoidmise kohahinna soodsamaks ja pidevalt kohal olevale konsultant-järelvaatajale palka maksta. Suurema ja üksteist hästi või üldse mitte tundva massi korral tekib jälle usaldusprobleem. Lisaks ettevõtte vastu, kui see rendileandjale vargsi suurelt võlgu jääb, nii et kinnistuomanik ühel heal päeval kogu sisustuse arestida ja võla katteks mahagi müüa jõuab, enne kui ükskord kevadel jaole saad (nagu mingi hobiautode ühisgaraažiga mõni aeg tagasi juhtus).

Kui juba keegi pidevalt kohapeal olema palgata, tekib probleem lahtiolekuaegadega - ma oma garaaži jään kasvõi hommikuni, kui vaim peale tuleb (või pealt ära ei taha minna), kohalolija palkamise point kaob aga ära, kui asi ka öösel ilma temata avatud oleks ja sel ajal kraam laiali tassitaks ja diivan täis roobitaks...

Max kahe kompanjoni puhul tead täpselt keda jamade korral süüdistada (eks ikka teineteist), juba kolme korral hajub kahtlustatavate arv liialt suureks.

Idee on ilus, aga paratamatult saabub argipäev oma ettenägematute probleemidega.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

piiks kirjutas:

Kui, siis ma panustaks ka pigem luksusele nagu: talvel soe, kohvinurk, hea seltskond, võimalus ka kuskil vaiksemas nurgas läpakaga tööd teha, head remondi tegemise tingimused, telekas, muusika, jne.

Lihtsalt ratta hoidmiseks on tasuta pinda piisavalt, hooldused saab ka koduses garaazhis tehtud.

Just, just. Midagi sellist nagu liigubki siin meil mõttes. Vaimusilmas olemegi näinud sellist kohta, nagu sa kirjeldad.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Meil on olemas taolise mõttega garage Tartus, kus umbes 6-7 venda koos. Kõik oleme üksteisega loomulikult sõbrad, aga ikkagi on alati mingi tööriist kadunud või katki, mingid kemikaalid otsas ning juurde pole toodud, prügikast ajab üle ääre, eelneval päeval tead, et pesid tsikli puhtaks, järgmine päev lähed garaasi ning on 1cm paks tolmukiht jälle peal, kuna keegi on mingit puidu värki öösel saaginud jne jne. Ei kujuta ette, kui oleks kõik omavahel võõrad, kas asjad toimiks siis paremini või halvemini. Vb võõrana ei hakka kohe teiste asju himustama, vaid ostaks omale ka. Samas garage on mõnus, kesklinnast mingi 2-3km ja talvel saab ka t-särgiväel sees toimetada. Tv ja kohvimasinat meil ple, kuna CirkleK lähedal aga samas on koht läbi 2 korruse, ning teisel korrusel diivanid ja laud ning muusikasüsteem. Ümmarguselt 50e nospel per kuu. Ilmselt kommuunigaraget tehes, peaks kindla reeglistiku üles panama, ala et kes situb see koristab jne, kuna muidu lähevad asjad suht kiiresti lappama.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Esimestel aastatel kasutasin ülikoolis kommuunigaraazi, kus kõik üksteist ei tundnud. Kõige mõnusam moment oli siis, kui olin laua peale eelmine õhtu pannud detailid vastavalt lahti võtmise järjekorras. Järgmine päev minnes oli lükatud mu kraam ühte hunnikusse ja lauale ruumi tehtud. Rääkimata sellest, et iga kord kõik asjad polnud oma kohta tagasi leidnud ja käisid siis ruumi pealt taga otsimas.
Kui just üheks õhtuks midagi tegema ei lähe, siis ma pigem väldiks selliseid kohti. Sellises süsteemis peab kord majas olema, muidu onnseal kõigil ebameeldiv.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Kuskil 30 euro ringis oleks mina täiesti käpp.
Olen kaalunud ka Streetmotot ja muid selliseid "hotelle", aga nende suurim miinus minu jaoks on see, et vahel tahaks ilusa ilmaga ka talvel väikese ringi kuskil töristada, aga sealt ei saa ratast nii korraks suvalisel ajal kätte..


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas morse »

Meil on olnud mõned sõprusgaraažid. St. siis seda, et mingi punt lendab sügisel kellegi juurde sisse ja jääbki oma projektiga talveks sinna.

Igast asju juhtub. Häda korral võtad nurgas seisvalt rattalt piduritule lüliti küljest vedru ära. Juhtub, et keerad sõbra tööriista puru. Elektrit kulub maru palju ja siis on seda keeruline arvestada, et kes kulud kannab ja lõpuks keegi võtab kulu enda peale. Rääkimata sellest, et sinine paber, surveka pesuaine ja brake cleaner on sellised asjad, mida paljud riiulisse tarnivad aga peaaegu alati, kui on vaja, siis on otsa saanud...

See kõik ei ole väga hirmus, kuna tegu on olnud sõpradega.

Võõrastega on tõesti ainuvõimalik seda teha nii, nagu mingid ühiskontorid toimivad. Mõned töötajad ja väga head ruumid ning tingimused. See aga tähendab, et asja omanik peab korralikud riskid võtma. Ilma, et keegi oleks valmis neid riske võtma, ma ei näe, et see toimiks. Kui asi on poolkõva ja teeninduse pool on nõrk (ei suudeta tagada korda), siis ilmselt on lõppkokkuvõttes tsikliomanikul loogilisem mingi garaažiboks üürida.

Mul endal korralik pesa olemas. Aga minu silmis mingi 50-100 euri on selline summa, mille üks ehitaja võiks olla valmis välja käima. Aga ma kardan, et nii väikse summaga on raske asja plussis hoida...

Kui ausalt numbritele otsa vaadata, siis üksi ei saa sa 100 euro eest tegelt mitte mingeid häid tingimusi. Üüri katab ära see summa aga ruum on siis kas külm või niiske, valgustus on kehv, põrand ei ole tolmuvaba, tööriistadest rääkimata... Kuid kuna hobi peale on inimene valmis panema ikkagi mingi teatud piirini raha, siis ma kardan, et kallimalt on raske seda kommuunikohta müüa - isegi kui value for money oleks ka 150-200 raha juures reaalselt väga hea.

Väga kiidan algatust ja loodan, et midagi sellist kerkib. Aga ise ei julgeks riski võtta...

Edit: kui nüüd keegi loeb seda ja mõttes kaalub garaaži omamise ja üksi rentimise ja kommuunis rentimise vahelisi kulusid, siis kirjutan ausalt lahti selle, kui palju tegelikult kulub oma garaaži ülal pidamisele.

  1. Mul on 35m2 ruum ja kui mul on mingi projekt käsil, nii et ma otsustan südatalvel seal elektripõrandaküttega toasooja sees hoida, siis ma ütlen, et koos valgustusega kulub suurusjärgus 50-70 euri elektrit kuus - saab muidugi KÕVASTI soodsamalt läbi ajada (kui sul on näiteks aega bulerjani kütta :bsmile: ) - aga sokkides ja T-särgis on päris tore tööd teha...

  2. Kui ruum pole enda oma, siis lisandub ilmselt mingi rent 50 Euro tuuri??

  3. Kui oled noor ja pole veel tööriistu osta jõudnud... No ma ei tea. 300-1000.- euri oleks vaja kohe alla panna. Kokkuvõttes ma arvan, et mul on väga tavalised tööriistad ja ma olen ikka tuhandeid kulutanud. Keevitus ja painutus on sellised asjad, mida ühisgaraažis saaks ülinormaalselt korraldada. Mul on elektrood ja sellega oksendab lihtsamad asjad kinni aga korraliku keevitusse investeerimisel pole veel mõtet näinud.

  4. Remont. Hea on tööd teha, kui betoon on tutikas ja sile, seinad puhtad, valgustid värsked, uks peab sooja ja liigub mugavalt üles. Ma vaimse tervise huvides ei löönud kokku, kui suur summa kulus justnimelt garaaži remontimisele. Aga ma arvan, et ligi 10K...

Ühisgarage ei tundugi nii paha, kui sedasi vaadata, eksole (w)

Viimati muutis morse, 19 Sept 2018, 14:05, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui kellegi kohe pole selleks konkreetseid ruume välja pakkuda,siis esimene asi on vastavad ruumid leida,kus rendile andja on nõus,et seal tegutseb töökoda. Võin kinnitada,et palju korralikke renditavaid ruume ei anta kunagi rendile töökojaks, isegi kui nad selleks ideaalselt sobivad. Isegi oleme kinnisvara haldajana, selliseid asju vältinud.
Aga muus osas olen nõus Raneli , Rasmuse ja Blackiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Macintosh kirjutas:

Milline võiks olla püsiva, igakuise püsiva koha maksumus millega huvilised oleks valmis garaazi kasutama? Millise tunnitasu eest oleksid sa valmis sellises graaazis oma üksikhooldusi tegema? Muid mõtteid? Ettapanekuid?

Motohotelli koht on 30-35eur/kuus, garaazi liikmetasu võiks olla sama, ja näiteks kui ostad kohe aastapassi, siis saad ligipääsu töökohtadele niisama (aga ühise broneerimisjärjekorra alusel). Lisaraha eest järjekorrast ette hüppamine (nö Eriarsti Tasuline Vastuvõtt) ja mitteliikmetele töökoha rentimine.

Kohapeal võiksid olla renditööriistad (ei pea olema mingi high end värk, kui kellelgi vaja paremat - läheb ja ostab endale ise), rehvivahetus, mugavad pukad/liftid, et saaks töötada ilma kükitamata. Ja filtrid-õlid-seibid-mutrid-jne, eraldi raha eest muidugi, võib isegi olla natuke kallim kui poes, mugavus maksab. Aga noh, näiteks Motuli 7100 tünnikaupa ostmine teeb liitri jaehinda ka odavamaks kui eraldi konteinerid poeriiulis.

Garaaži juures võiks kindlasti olla ka nö tavaline hooldusettevõte - ei pea meister kogu aeg kohapeal olema, aga super võimalus oleks, kui mingi töö või projekti käkiminekuga saaks meistrile ticketi teha, et "kui aega leidub, tule vaata, mida teha annab".

Aga üldiselt jah, kindlasti on hea idee selline asi Tallinna teha.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Enamus, kes kommenteerivad, on omal asjad olemas...Minul näiteks on kaarega olemas tööriistad, kuid ei ole veel jõudnud garaazi ehitada, kuur, mis mul praegu on, ajab igasuguse tööisu minema. Alati saab riistad kappi panna ja mingi näiteks nutiluku vms süsteemiga kappi panna, jääb jälg, kes võttis ning ripakile jättis. Kui oleksin linnlane, siis 50rutsi kuus oleks mulle sooja ja valge ruumi eest aus ning töörisstad lohistaksin ise kaasa, kui miskit teha tahan. Kohvinurk vms läbula on vajalik siis, kui seltskond tõesti sõbruneb ja asi reaalselt toimib, niikaua, kuni pole selge, kes/kus/keda, pole "mõtetustesse" mõtet investeerida.

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

See 50e kuus meil nt varuga, tegelikkuses on natuke vähem. Mina arvan, et selline variant on täitsa ok, et tekib väikene varu garage arvele, saab siis osta ühiskasutusse mingeid vajalikke tööriistu, kemikaale, või kui kellegil peaks tekkima mingi kuu nii kitsas et pole raha maksta, saab ikka hakkama, pärast maksab siis tagasi.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma tooks natuke reaalseid numbreid välja. Rendin ise garaazi välja 18m2 50 eur kuus.Mõned aastad tagasi sai natuke renoveeritud sees uue elektrisüsteemi, valgustuse ja kanali laudasid. Pahh, üle 200 eur läinud ja seda kõike ise tehes. Kunagi ühes teises kohas sai sama pinna peale g4s valveteenus võetud ilma seadmeid välja ostmata. See maksis 32 eur kuus. Kodus on mul valveteenus sees. Seadmed võtavad kuus umbes 5 eur eest elektrit. Elementaarne tööriistakomplekt, väike kompressor, kruustangid, nipetnäpet ja kasutatud tööpinnad osta on ise juba suurusjärk 1000eur.
Kamba peale alla 50 eur kuus ma ei näe kuidagi, kuidas see asi end ära majandada suudaks. Eriti kui soov ruume veel kütta ka. Oleneb ka muidugi inimeste arvust, kui 15m2 ratta peale on selline paras ala, kus mahub liikuma ka.
Rääkimata sellest, et selliseid 60m2+ ruume otsi tikutulega taga, kuhu saaks ka masinatega sisse sõita.
Nii et kui tõesti plaanis seda rajada, siis tuleks arvestada ka väikest reservi sisse, et asi end miinusesse jooksma ei hakkaks. Teiene asi, kui suurim planeeritav töö talvel on vahetada õli ja muid osasid õlitada siis on mõttekam ratas viia motohotelli ja lasta seal ära teha. Oma garaazil on mõtet ikka suuremate projektide jaoks. 30 eur kuus motohotelli eest valvega ruumis pole ju palju. Kui aga soov talvel ratast vaatamas käia, siis muidugi teine asi.
Lisaks veel, mis garaazi üürimisega välja tuli, et osad soovivad seda vaid hooajaliselt.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Panin otsingusse mingid 200-300 ruutu pinnad Tallinnas ja tulemus ausalt öeldes ehmatas ära,rendi hinnad on ikka kosmoses meil.
https://city24.postimees.ee/et/nimekiri?usp=true&fr=0

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas morse »

urmas66 kirjutas:

Panin otsingusse mingid 200-300 ruutu pinnad Tallinnas ja tulemus ausalt öeldes ehmatas ära,rendi hinnad on ikka kosmoses meil.
https://city24.postimees.ee/et/nimekiri?usp=true&fr=0

Minu arust tuleb lingilt mingi vale otsing praegu.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Rendihind 1.5-2€/m2 koos km-ga, millest paljud siin unistavad, on Tallinnas täna ükskõik millise ruumi kohta suht utoopia, pigem on garaažiks sobiva puhul reaalne 3-4€. Sinna lisaks remondifond, küte, riskifond vakantsi ja mittemaksmise katmiseks, eestvedaja tahaks äkki mingit tasu/kasumit kah saada ja hopsti on hind kunde jaoks üle 5€. Tööriistad ja nende "loomulik kadu" on veel täiesti eraldi teema sinna otsa...

Ma vean juba aastaid ühte sellist üritust ja hinnatase stiilis 50€ per remondivõimalusega tsiklikoht koos küttega on saavutatav ainult tänu asjaolule, et rendileping on tehtud masu kõige sügavamas põhjas ja üks loll ei taha püha ürituse nimel rahmeldamise eest palka saada. Ehk siis noh, minu soovitus on natuke ootuste ja raha suhet üht- või teistpidi korrigeerida, nii umbes 2x võrra. Garaažiboksiga võrreldavat hinda ei saa ühisgaraažis nagunii, seda ei ole üldse mõtet võrdluse aluseks võtta. Samas seal boksikooperatiivis pole enamasti kolmefaasilist voolu, kraanikaussi, WC-d jms suht hädavajalikke asju.

Samas teisest küljest, kui tsikli hoidmine ükskõik kus maksab nagunii vähemalt 30€, siis 100€ kuus nokitsemisvõimaluse eest on 70€ võrra rohkem - mis see ikka niiväga on, olenevalt joogimaitsest üks-kaks korda baaris käia, või siis näiteks jõusaali/spordiklubi kaart on umbes sama hinnaga jne. Selles suhtes on see mutrikeeramishobi asjade üldises plaanis ikka suht mõistliku hinnaga.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Panin otsingusse mingid 200-300 ruutu pinnad Tallinnas ja tulemus ausalt öeldes ehmatas ära,rendi hinnad on ikka kosmoses meil.
https://city24.postimees.ee/et/nimekiri?usp=true&fr=0

Minu arust tuleb lingilt mingi vale otsing praegu.

panin otsingusse üürida Tallinn; Ladu-Tootmine 200-300 ruutu ja mul nagu pakub ka lingilt minnes seda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Oh kurat. Hea küll, aitab sellest City24 pornost.
KV.ee töötab ikka: https://goo.gl/Nj6Xaa

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Lembit
Postitusi: 219
Liitunud: 15 Veebr 2017, 13:43
Tsikkel: Honda XR
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Lembit »

Minuarust taandub see küsimus laias laastus selliseks küsimuseks:
Kui palju on leida "kliente", kes on nõus umbes selliste tingimustega:

  • Koht maksab 100/kuus (ca 10 - 15m2 per ratas)
  • Makstakse aastaringselt
  • 6 kuu "üür" on pidevalt "tagatisrahana" sees
  • Teenusest loobumisel on etteteatamisaeg 6 kuud. Kui leitakse ise järgmine isik, kes diiliga nõus, saab ülejäänud "tagatisraha" tagasi.
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Vootele proovis kunagi, ei tea mis sellest nüüdseks on saanud.
viewtopic.php?f=14&t=88981&p=707038#p707038

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vint kirjutas:

Vootele proovis kunagi, ei tea mis sellest nüüdseks on saanud.
viewtopic.php?f=14&t=88981&p=707038#p707038

See igamehe töökoda polnud päris see. makerlab nimeks. Seal on küll erinevaid masinaid ja töölaudu aga see pole (polnud) mootorratastele või ratturitele suunatud. Pigem selline "isetegijate" koht. https://kultuurikatel.ee/laborid/maker-lab/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Suures plaanis see süsteem ei tööta ja nii lihtne see ongi. Kui tööle saad, oled esimene Eestis, aga sel juhul peab asi vastu pidama rohkem kui paar aastat.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kas Telliskivis ei olnud/on ka mingi nokitsemis kohake.
Parandus ,see vist seesama koht,ei viitsinud teema viidet lugeda.Puistan digitaalset tuhka omale pähe.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

reimps kirjutas:

Suures plaanis see süsteem ei tööta ja nii lihtne see ongi.

Ma täna sind, Reimps. Muidugi ei tööta. Ja päike tiirleb endiselt ümber maakera, kosmoselennud pole võimalikud, Ameerika on avastamata, mõte televisoonist on lihstalt jabur ning sõidukites, mis liiguvad kiiremini, kui 34 kmh saavad inimesed koheselt surma. Seega jah, nagu ajalugu on meile korduvalt näidanud, miski pole tõesti võimalik ning me peaksime ilmtingimata ja kohe täna koopasse lõkke äärde tagsi kolima ja loobuma üritustest ükskõik mida teha. See kõik pole lihtsalt võimalik või ei tööta.
[eriti tuhmide tüüpide jaoks märgin ära: siis eelnev on iroonia]

Aga kui tõsisemal toonil rääkida siis tahaks kuulda rohkem mõtteid selle kohta, kuidas saab ja vähem hala selle kohta, et ei saa.

IT vallas ja ka arhitektuuris sellised "ühiskontorid" töötavad. Neid on palju. 10 aastata tagasi olid enamus neist fail või said vaevu hakkama. Ajad ja arusaamad ning hoiakud muutuvad.
Selle asja õnnestumine taandub ilmselt ankurrentnike hulgale, reeglitele/kokkulepetele ja sellele, kui palju leidub neid, kes tahaksid soojas ruumis, kusagil graazi kõrval pisut tsillida. Kindlasti aitaks selle ürituse õnnestumsiele kaasa, kui kogu sellest seltskonnast rendiks "ühte töölauda" mõni mehhaanik, kes oma igapäevaseid ühe-kahe tsikli remonte tasu eest just seal toimetab.
Ma kuulaks veel foorumlaste ideid ja mõtteid ning seisukohti. No kui sa just pead ütlema, et ei tule välja siis räägi kitsaskohatdest, et miks ei toimi. Niisama pole mõtet lahmida, me sureme siin lõpuks kõik vingumürgitusse.

PS. Ma algselt mõtlesin seda teemat luues maad ja meeleolu kuulata aga kui keegi on eriti innustunud ja tahaks olla "asutajaliige", siis minu kontaktid leiad alltpoolt. Äkki saame kokku mingi mõistliku tuumikseltskonna kellega pisut konkreetsemalt plaani pidada.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Suures plaanis see süsteem ei tööta ja nii lihtne see ong

Aga sa loe RasmusL postitust.On see nüüd suur või väike plaan ei oska öelda.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kommuunigaraaz Tallinnasse?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sellise asja saaks tööle,aga nagu ikka igal asjal on oma hind. Suures plaanis taandub kõik raha taha,sest mingist summast alates ei ole see teenus konkurentsi võimeline ja nii on.
Et seda teha, on vaja asutada mingi keha(OÜ-MTÜ või mida iganes),kindlasti peab keegi seal nö põhikohaga töötama,peab rentima korralikud hea asukohaga-parkimisvõimalusega kaasaaegsed(vähemalt 200-300 ruuduse pinnaga) ruumid,soetama töökoja seadmed ja võibolla ka mingid tööriistad. Lisanduvad minimaalselt kommunaalkulud ja koristamise teenus.
Kui see kõik nüüd kokku lüüa,siis summa tuleb nii suur,et juba alustamine vajab kopsakat summat ja ülalpidamiseks lisanduvad mõned tuhanded,mitte sajad, eurod kuus. Kui nüüd piisavas koguses püsiklinte ei ole,siis see tööle ei hakka.
Tegelikult jõuangi nüüd Reimpsi väljaöeldu juurde ning peab tõdema,et tal võib õigus olla.
Odavam alternatiiv on kuskil tööstusrajooonis mingi nõukaaegne kaarhall või ladu rentida ja sinna paar nahkdiivanit sõbralt-sõbrale poest soetada,kuid palju on neid,kes tahaks seal chillida?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”