Tsiklid, relvad ja relvaluba

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Hei!

Lugesin täna postimehes https://www.postimees.ee/6454360/turvak ... istamiseni Sõnajalgade pojakohta artiklit, ning selles räägib lisaks videole kuidas noorhärra oli siis suvel lõbusalt kokaiini laksu all aega veetnud. Sisuliselt üritas ta seda jäätise küsija sõpra maha lasta. Hea, et tal said kuulid otsa.

Mis tulemus, poiss on vabaduses küll katesajaga ning tal peatati relvaluba 4 aastaks. Ehk mõrvakatse klassifitseeriti sisuliselt avaliku korra raskeks rikkumiseks. See aga, et relvaluba peatati vaid 4 aastaks ei anna mu hingele nüüd küll kuidagi rahu.

Miks ma siis kirjutan oma selle hinge hüüde. Mäletate seda noormeest tsikliga kellele taksojuht liiga tegi, ning ta relva välja võttis, suunas toru maha takistamaks taksojuhti lahkumast ja üritas politseid kutsuda. Minu mälu järgi jäi ta ka relvaloast ilma.

Siis oli palju poleemikat sellel teemal, mind huvitaks mis tollest teemast sai. Ning kas tõesti saab relvaluba peatada vaid neljaks aastaks juhul kui isik on kriminaal korras karistatud. Ning teisel juhul lihtsalt relvaluba anulleerida? :evil: https://www.ohtuleht.ee/877330/tsiklime ... -taksojuht Taksojuht jäi muide süüdi tol korral!

Mainin kohe ära, et minu eesmärk ei ole hakata siin irisema teemal, et keegi oleks ja poleks selle jäätise küsija maha lasknud jne ja kui head või halvad on Sõnajalad, võtkem seda teemat umbisikuliselt ehk ei hakka Sõnajalgu taga rääkima. Vaid puht sellest huvist, et kuidas siis nii, et relvaluba peatatakse 4ks aastaks ja teisel juhul lihtsalt anulleeritakse. :roll:



Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Tsiklied ja relvad, relvaluba

Lugemata postitus Postitas claw »

Ma ei näe seda videot, sest ma pole tellija. Teised näevad? Youtubes pole?

Ja selle tsiklimehe kohta olen mitu korda militaar.net lehel uurinud, aga ei leia ise infot ja sealt ka keegi pole kirjutanud, kuigi asjast rohkem jagavaid indiviide peaks seal jaguma. Ennastki huvitab. Ei ole vastavat kohtulahendit ka nagu leidnud, vaikiti maha kuidagi?

Sealt ilmselt leiad muidugi rohkem mõttekaaslasi just relvade ja hädakaitse teemal.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklied ja relvad, relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Proovi vaadata telefonist. Sealt on video nähtav arvutist ei ole. Artikkel on pikk ja väärt lugemist. Seal on kõikide tunnistajate jutt ka sekka lisatud.

Tsiklimees viibutas avalikus kohas relva, ent trahvi sai taksojuht | http://www.ohtuleht.ee/877330/tsiklimee ... -taksojuht

Sellest artiklist rohkem infi pole.

Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

militaar.net on tõesti vaikne.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... &start=270

Aga eks sellistel puhkudel kehtib tõde - Eestis on ainult yks kohus otsuste langetamiseks ning see on riigikohus. vahepealsed asjad on toredad ja las nad olla. Relvaloa kui privileegi omamist ja mitte omamist otsustab tihti ametnik lauataga, kes on ka inimene igapäevaste tujudega ning reeglina kipuvad nad ikka esmalt kõike peatama ja seejärel...kui läheb hästi (sa oled oluline inimene!) siis ennistavad, või muudavad isegi seadust (Reiljani teema), kuid tihti (sa oled lihtne polt) saad edaspidi relva omamisest ainult unistada.

sõidan võrriga!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma panin sama tähele, et tulistaja relvaluba peatati (tühistamise asemel) ja mõtlesin endamisi, et miks. Inimene, kes tänaval on post factum üritanud kedagi tappa võib seda varem või hiljem uuesti analoogses olukorras teha. Milleks anda üldse võimalus. Pressis kumab läbi, et ega seal kahetsust väga polnud. Mulle jääb siinjuures kohtuniku kaalutlus: miks antakse inmese uuesti relv, kui on piiisavlt tõenäoline, et ta kasutab seda uuesti?
Asjaolu, et taksojuhi peatanud ratturil luba ära võeti oli mõne politseiametnikust reatöötaja otsus. Sõnajala puhul käis kogu vaidlus kohtus ja küllap oli advokaadi tegevusel siin märkimisväärne kaal. Ju siis ei pdanud rattur vajalikuks otsust kohtus vaidlustada ja leppis politseiametniku seisukohaga või käis see talle majanduslikult üle jõu. Kohtus käimine on üldjuhul jõuka inimese lõbu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7191
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 515 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
Spoiler

Ma panin sama tähele, et tulistaja relvaluba peatati (tühistamise asemel) ja mõtlesin endamisi, et miks. Inimene, kes tänaval on post factum üritanud kedagi tappa võib seda varem või hiljem uuesti analoogses olukorras teha. Milleks anda üldse võimalus. Pressis kumab läbi, et ega seal kahetsust väga polnud. Mulle jääb siinjuures kohtuniku kaalutlus: miks antakse inmese uuesti relv, kui on piiisavlt tõenäoline, et ta kasutab seda uuesti?
Asjaolu, et taksojuhi peatanud ratturil luba ära võeti oli mõne politseiametnikust reatöötaja otsus. Sõnajala puhul käis kogu vaidlus kohtus ja küllap oli advokaadi tegevusel siin märkimisväärne kaal. Ju siis ei pdanud rattur vajalikuks otsust kohtus vaidlustada ja leppis politseiametniku seisukohaga või käis see talle majanduslikult üle jõu. Kohtus käimine on üldjuhul jõuka inimese lõbu.

Tulistaja puhul oli ilmselt õhus väide hädakaitsest ja selle paikapidavusest. Kui oleks olnudki ainult hädakaitse,siis poleks üldse olnud põhjust loa peatamiseks,aga eks ta jah advokaadi töö tulem ole.Samas ,kas seda luba peale peatamise lõppu uuendatakse? Ega see automaatselt vist uuene? Ma pole küll kursis,aga... eeldaks,et see nii on. Juhulube peab uuendama ju.
Muus osas nõus,et kohtus käimine on meil ikka sigakallis "lõbu".

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

Mina sain aru, et see keda tulistati, ründas kõigepealt sõnajalga. Ehk siis andis rusikaga näkku. Ning kuna relv on enese ja vara kaitseks siis võib seda kasutada, kui sul on relvaluba olemas. Aga, kuna sõnajalg oli narkojoobes siis ei oleks tohtinud ta relva kaasas kandagi. Tappa ta seal ei proovinud kedagi, haavas ainult. Aga jah, paneb imestama et ainult peatati. "Tavakodanikul" mitte rikka issi pojal oleks kohe kõik käest võetud ilma tagasisaamise võimaluseta.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Black »

Ma ise ka mõtlesin veel üsna hiljuti, et huvitav, mis sest taksist vs tsiklist juhtumist lõpplahendusena sai.

RasmusL kirjutas:

Mina sain aru, et see keda tulistati, ründas kõigepealt sõnajalga. Ehk siis andis rusikaga näkku. Ning kuna relv on enese ja vara kaitseks siis võib seda kasutada, kui sul on relvaluba olemas. Aga, kuna sõnajalg oli narkojoobes siis ei oleks tohtinud ta relva kaasas kandagi. Tappa ta seal ei proovinud kedagi, haavas ainult. Aga jah, paneb imestama et ainult peatati. "Tavakodanikul" mitte rikka issi pojal oleks kohe kõik käest võetud ilma tagasisaamise võimaluseta.

2 aga:

  1. Küsitav, kas rusika vastu võib tulirelva kasutada, kuna "tugevusastmetena" on vahepeal veel nii kaigas kui külmrelv.
  2. Ta ei kandnud tegelikult - hoidis autos ja läks sealt tooma, kui hädakaitseseisund oli tõenäoliselt juba lõppenud. Lisanüansina võiks litaka - loast ilmajäämise - veel saada ka autos hoiustamise eest.

Tulirelva seaduspärasel kandmisel oledki nagu lits lapsega - alkot pruukida ei tohi, kuskile mujale kui ettenähtud hoiustamiskohta ära sokutada ka ei tohi. Tõenäoliselt on paljud igapäevaselt kandjad kas teises linnas olles vms natuke napsu võtma sattudes ta just autosse jätnud, oleks siis ainult pärast mõistust enne kaineks saamist kumbagi mitte näppida...

Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

Härrased...relvaloa omamine ja lisaks ka relva omamine on jätkuvalt privileeg...mis k_radi hädakaitse ja vahetu ründe lõpetamine on autost relva toomine peale ründe lõppu ja selle avalikus ruumis "hooletu" kasutamine (üks asjasse mitte puutuv inimene kykitab maha , et mitte sihitud lasu ette jääda)? Lisaks veel väidetav narkojoove.
See kõik seoses "ajutise peatamisega loale" võtab relvadega seonduva kokku - lihtne polt imetleb asju edaspidi poes...rahaboss teeb mida tahab, hetkeni kuni olukord päris lõplikuks ei saa. Konfliktsete olukordade juriidiline lahendamine on nii ja naa. Kuid pika laua ümber istudes, on lõpuks kastis olija ikkagi kaotaja.

sõidan võrriga!

Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

RasmusL kirjutas:

Mina sain aru, et see keda tulistati, ründas kõigepealt sõnajalga. Ehk siis andis rusikaga näkku. Ning kuna relv on enese ja vara kaitseks siis võib seda kasutada, kui sul on relvaluba olemas. Aga, kuna sõnajalg oli narkojoobes siis ei oleks tohtinud ta relva kaasas kandagi. Tappa ta seal ei proovinud kedagi, haavas ainult. Aga jah, paneb imestama et ainult peatati. "Tavakodanikul" mitte rikka issi pojal oleks kohe kõik käest võetud ilma tagasisaamise võimaluseta.

Sellepärast see Postimehe artikkel ongi huvitav, sest seal kirjeldavad olukorda ka tunnistajad Taksojut kelle auto ümber Tulistaja Tulistatut taga ajas jne.

Kuna artiklit ei näe kõik siis seal väidavad tunnistajad et, esimese löögi tegi just halli pinsaku mees ehk Tulistaja. Kes jäätisega üle kõnni tee tuleb. Videost on näha, et rusika paugutamiseks läks suht kohe kui seltskonnad said kokku. Ehk võis see näha välja nii "anna ampsu" ja siis vastu " näri rusikat". Kuskilt jooksis läbi, et tal vist lausa hammustati jäätist :D

Kui aga härra oli piisavalt saanud peksa läks ta autosse võttis relva ja lasi mitte isegi jäätise küsijat vaid ta sõpra kätte, see järel hakkas talle järgi jooksma ja Taksojuhi sõnutsi üritas teda veel tulistada. Kiud tal relv kas kiilus kinni või said kuulid otsa. Ta otsis väidetavalt midagi taskust kuid kuid kui ei leidnud viis relva tagasi autosse. Taksojuhi sõnutsi, ta üritas ikka veel järgi joosta ja mitu korda tulistada kuid kelk jäi taha. Poleks kuulid otsa saanud või relv kinni jäänud oleks keerulisem avaliku korra rikkumiseks asja klassifitseerida.

Sihtis tulistatut läbi ees seisnud inimeste: https://www.ohtuleht.ee/894050/narkojoo ... stane-neiu


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

https://www.kohus.ee/et/ajakirjanikule/ ... ises-suudi

Refereerin: Lisakaristusena võeti Taavi Sõnajalalt relva ja laskemoona soetamise, hoidmise, edasi toimetamise ja kandmise õigus neljaks aastaks

§ 36. Füüsilisele isikule soetamisloa ja relvaloa andmist välistavad asjaolud

(1) Soetamisluba ega relvaluba ei anta füüsilisele isikule, kes:
6) on karistatud elu- või tervisevastase kuriteo eest, tulirelva või laskemoonaga seotud kuriteo eest või kuriteo eest, mis pandi toime relvaga või sellega ähvardades, või karistusseadustiku §-des 231–239 või §-s 241, 244, 246, 251, 255, 256 või 424 sätestatud kuriteo eest;

7) on väärteomenetluse korras karistatud relva, tulirelva olulise osa või laskemoona soetamist, hoidmist, kandmist, vedu või kasutamist reguleerivas õigusaktis sätestatud nõude rikkumise eest;

8) on kahtlustatav või süüdistatav elu- või tervisevastases kuriteos, tulirelva või laskemoonaga seotud kuriteos või kuriteos, mis pandi toime relvaga või sellega ähvardades, või karistusseadustiku §-des 231–239 või §-s 241, 244, 246, 251, 255, 256 või 424 sätestatud kuriteos;

11) on väärteomenetluse korras karistatud mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest lubatud alkoholipiirmäära ületades või õhusõiduki, veesõiduki või raudteeveeremi juhtimise eest alkoholijoobes;

(13) Politsei- ja Piirivalveamet võib peatada soetamisloa või relvaloa kehtivuse, kui loa omaja suhtes on kriminaalmenetlus lõpetatud kriminaalmenetluse seadustiku § 202, 2031 või 205 alusel. Loa kehtivuse võib peatada kriminaalmenetluse seadustiku § 202 lõike 2 alusel isikule pandud kohustuse täitmiseni või § 2031 lõikes 5 või § 205 lõikes 2 sätestatud tähtajani.

Delfis on video näha aga sellest ei näe väga palju.

http://tv.delfi.ee/uudised/krimi/video- ... d=84331365


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tõesti väga huvitav...kui mul näiteks on relvaluba ja kodus kapis relv. Lähen baari, olen liiga suure suuga ja saan misiganes põhjusel vastu hambaid. Seepeale sõidan koju, toon sealt relva ning siirdun baari tagasi ja hakkan seal suvaliselt läbi rahvamassi mingit tüüpi laskma siis kas äkki ka selline asi on eesti kohtus võimalik rääkida hea advokaadi abiga hädakaitseks??? :lol:
Ma eeldan, et erinevate tunnistajate ütlused olid kohtul antud juhtumi puhul ju ikkagi olemas. Samuti see hädine videosalvestus, mida töödeldes ja kaader haaval vaadates saab siiski ilmselt niipalju aru, et mis umbes toimus.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

will111 kirjutas:

Tõesti väga huvitav...kui mul näiteks on relvaluba ja kodus kapis relv. Lähen baari, olen liiga suure suuga ja saan misiganes põhjusel vastu hambaid. Seepeale sõidan koju, toon sealt relva ning siirdun baari tagasi ja hakkan seal suvaliselt läbi rahvamassi mingit tüüpi laskma siis kas äkki ka selline asi on eesti kohtus võimalik rääkida hea advokaadi abiga hädakaitseks??? :lol:
Ma eeldan, et erinevate tunnistajate ütlused olid kohtul antud juhtumi puhul ju ikkagi olemas. Samuti see hädine videosalvestus, mida töödeldes ja kaader haaval vaadates saab siiski ilmselt niipalju aru, et mis umbes toimus.

No see võib tõesti olla suht piinlik kui keegi täispeaga naljaviluks hammustab vôôrast jäätist :D Isegi vast paneks veits hambusse aga noh kokaini laksu all ma relva peole kaasa vast ikka ei võtaks. Aih ta polnudki kaasas vaid hoopis autos :D


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas will111 »

Võib muidugi piinlik olla ja eks hambusse pandud ole juba aegade algusest peale igalpool ja igasuguste asjade eest, aga see vahe siin ongi, et tulirelvaga vehkimine pole enam päris sama mis hambusse andmine. see tüüp peaks saama vähemalt paar aastat kinni istuda, relvaloast ilmajäämine peaks aga olema täiesti ilmselge kui mõistus on nagu 3 aastasel. huvitav on vaid üks asi, et mis summadega täpsemalt sellised otsused kinni makstakse


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No just. Ja siiskui sulle üritatakse põlvedesse sõita, et kohustuse eest ära sõita, siis jääd relvaloast ilma.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas:

Võib muidugi piinlik olla ja eks hambusse pandud ole juba aegade algusest peale igalpool ja igasuguste asjade eest, aga see vahe siin ongi, et tulirelvaga vehkimine pole enam päris sama mis hambusse andmine. see tüüp peaks saama vähemalt paar aastat kinni istuda, relvaloast ilmajäämine peaks aga olema täiesti ilmselge kui mõistus on nagu 3 aastasel. huvitav on vaid üks asi, et mis summadega täpsemalt sellised otsused kinni makstakse

Mina ei näe ühtegi põhjust, miks kellelegi "hambasse andmine" kuuli ei vääri? Füüsiline rünnak on füüsiline rünnak ja ma pooldan 100% seisukohta, et kui sa oled nii kõva mees, et alustad füüsilist vägivalda, siis pead arvestama sellega, et võid surma saada. See võiks olla üldine teadmine ühiskonnas, siis oleks vähem ka mingeid "tai poksijaid". Miks on OK kuskil võitlusspordi trennis käia ja siis linna peal vehkida, aga püstoli mees on järsku ohtlik?
Füüsiline kontakt ei ole ok, ükskõik kuhu sind keegi saadab. Nii lihtne ongi. Hoia oma kuradi käed taskus ja elu lill. Soovitavalt siis revolvri ümber :D

Ja ok ei ole sõnajala juhtumi puhul see, et sa saad molli ära ja siis lähed jalutad autost KÄTTEMAKSUKS relva võtma. Ok on tuli avada enne rünnet, et see ära hoida või siis selleks, et rünne peatuks ja peksmine ei jätkuks. Ümber takso kedagi taga ajada relvaga - kus seal see hädakaitse on. Eriti, kuna ülevalpool on kirjas, et ta võis ise rünnet üldse alustada.

Aga........kohtuistung alles tuleb ju? Pole ju selgust hetkel, et mis siis täpselt oli, see selgubki kohtus alles ju?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Black »

claw kirjutas:

Ümber takso kedagi taga ajada relvaga - kus seal see hädakaitse on.

No igal pool alati toonitatakse, et relvaga niisama ei vehita ja kui juba kätte võtad, tuleb sihipäraselt kasutada ja teha seda nii, et oleksid pärast kohtus ainuke ütluste andja. Eks ta siis proovis seda järgida, aga polnud vist piisavalt padruneid kaasas, et kõik tunnistajad ja veel kaamerad ka pealekauba likvideerida. :D


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ma nagu sain just aru, et istung olnud, karistus osaliselt kantud ja katseag käib, lisaks siis 4-ks aastaks luba peatatud.

@claw kõige hullemad on need tai poksijad kellel relv ka veel põues paraku. Kurb on asjaolu, et tänapäeva piisavalt rahulikus ühiskonnas inimesed ei tunne ennast turvaliselt ja peavad relva kandma linnas, kus isegi ei ole metsloomi. Saan aru, veel maainimestest, kes käivad metsas, muul juhul peaks ikka elu olema piisavalt turvaline, et keegi ei peaks relva omamisele enesekaitse eesmärgil mõtlemagi (seda siis ütleb minu idiealistlik mõistus).

Iseenesest paljud inimesed elavadki oma elu paraku ohtlikuks või siis nii öelda põnevaks. Relv kui see ka soetada, peab olema väga selgelt ikkagi oma kodu ja pere kaitseks mitte niisama länkaris kaasavedamiseks. Kui just sporti ei harrasta. Kui siiski juba relva kasuks on otsutatud siis võtab isiki endale väga selge kohustuse (seda siis ütleb jällegi minu idiealistlik mõistus).

Loodan, et isik kes on siiski elanud üle 30 aastaseks võtab sellest õppust ja kerge karistus paneb mõtlema oma tegudele.

Pigem on mul huvitav kas meil kehtib võrse kohtlemise printsiip, ning kui keegi suvaline isik tõmbab kübarast sama kaardi kas siis saab ka tema nii leebe karistuse või?

Ehk miks tühistatakse ühel juhul ametniku poolt määramata ajaks luba ja teisel juhul antakse isikule võimalus saada luba 4 aasta pärast tagasi. Ok, selleks ajaks on 5 aasta tsükkel möödas ja ta peab selle uuesti taotlema ja siis sama ametnik ei pruugi seda pikendada eelmainitud asjaoludele toetudes.


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Black kirjutas:
claw kirjutas:

Ümber takso kedagi taga ajada relvaga - kus seal see hädakaitse on.

No igal pool alati toonitatakse, et relvaga niisama ei vehita ja kui juba kätte võtad, tuleb sihipäraselt kasutada ja teha seda nii, et oleksid pärast kohtus ainuke ütluste andja. Eks ta siis proovis seda järgida, aga polnud vist piisavalt padruneid kaasas, et kõik tunnistajad ja veel kaamerad ka pealekauba likvideerida. :D

:D :twisted: :bsmile: :mrgreen:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ain »

claw kirjutas:
will111 kirjutas:

Võib muidugi piinlik olla ja eks hambusse pandud ole juba aegade algusest peale igalpool ja igasuguste asjade eest, aga see vahe siin ongi, et tulirelvaga vehkimine pole enam päris sama mis hambusse andmine. see tüüp peaks saama vähemalt paar aastat kinni istuda, relvaloast ilmajäämine peaks aga olema täiesti ilmselge kui mõistus on nagu 3 aastasel. huvitav on vaid üks asi, et mis summadega täpsemalt sellised otsused kinni makstakse

Mina ei näe ühtegi põhjust, miks kellelegi "hambasse andmine" kuuli ei vääri? Füüsiline rünnak on füüsiline rünnak ja ma pooldan 100% seisukohta, et kui sa oled nii kõva mees, et alustad füüsilist vägivalda, siis pead arvestama sellega, et võid surma saada. See võiks olla üldine teadmine ühiskonnas, siis oleks vähem ka mingeid "tai poksijaid". Miks on OK kuskil võitlusspordi trennis käia ja siis linna peal vehkida, aga püstoli mees on järsku ohtlik?
Füüsiline kontakt ei ole ok, ükskõik kuhu sind keegi saadab. Nii lihtne ongi. Hoia oma kuradi käed taskus ja elu lill. Soovitavalt siis revolvri ümber :D

Ja ok ei ole sõnajala juhtumi puhul see, et sa saad molli ära ja siis lähed jalutad autost KÄTTEMAKSUKS relva võtma. Ok on tuli avada enne rünnet, et see ära hoida või siis selleks, et rünne peatuks ja peksmine ei jätkuks. Ümber takso kedagi taga ajada relvaga - kus seal see hädakaitse on. Eriti, kuna ülevalpool on kirjas, et ta võis ise rünnet üldse alustada.

Aga........kohtuistung alles tuleb ju? Pole ju selgust hetkel, et mis siis täpselt oli, see selgubki kohtus alles ju?

Täiesti nõus sellega, et kui on füüsiline rünnak siis peab arvestama võimalusega kaotada elu.. pole vahet kas rusika või relva läbi..
Hea näide oli baariletitaga alguse saanud tüli, peale mida mingid tsiklimehed noortele hambasse andsid. Aga tulemuseks oli see, et need noored polnud ka papist poisid ja andsid nii kõvasti vastu, et üks mees kasti läks(õnnetuseks isegi mitte see kes esimesed löögid tegi) .

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas will111 »

claw, seda on ausalt öeldes täitsa siiralt kahju kuulda...et sa nii arvad. ma ei oskagi nüüd öelda, kas sa saad küll ka vähe laiemast pildist aru ja see sind lihtsalt ei huvita või sa tõesti ei saa sellest laiemast pildist üldse aru aga põhimõtteliselt sinu loogikat järgides näeks absoluutselt kõigi ükskõik kui väikesest füüsilisest konfliktist alguse saanud olukordade igati õige ja õiguspärane lahendamine välja selline, et lõpuks "võib pool maailma tuumapommi otsas õhku lennata". alustaja oleks pidanud sellega lihtslt arvestama :D

mis siis kui sellel kuuli saanud venna sõbral (kes jäätisest ampsu läks võtma) oleks olnud hõlma all automaat? ja sõnapojajalal omakorda autos kastitäis granaate? kõik ümberringi surma saanud kõrvalseisjad oleks pidanud ka sellega arvestama, et shit might get real 2nite või?

ma ei öelnud, et relva kasutamine reaalselt eneseKAITSEKS oleks kuidagimoodi vale käitumine. kõigile ju täiesti selge, et see mis seal toimus ei olnud kuskilt otsast enesekaitse. ja kui see hambasse saaja tõepoolest nii räigelt kolki sai eelnevas olukorras siis kõik selle oleks saanud paari minuti jooksul järgneva ametnike kohalelennu ja tegutsemine jooksul fikseerida. minuteada ei fikseeritud midagi, seega ilmselt polnud midagi fikseerida. füüsiline rünnak oli ilmselt üks kõva tõukamine ja kui iga selline tõukamine vääriks kuuli...noh siis võiks eesti rahvaarvu kõvasti vähendada jagades noortele kukkedele tasuta relvi ja moona kätte :D muidugi hooldatud relvad tuleb jagada sest muidu juhtub nii nagu sedapuhku, et lasti ainult õlga, mitte maha ning pihta sai ka ainult üks tont.
minumeelest see case tuleks üsna selgelt jagada kaheks. tõukleja ja ülbitseja sai karistuse, kas vääritud karistuse või mitte, seda ei oska ilmselt keegi päris täpselt öelda. narkouimas tont, kes keset linna hakkas kättemaksuks rambot mängima aga põhimõtteliselt mitte mingisugust reaalset karistust ei saanud. ja sellele kõigele lisaks säilib tal võimalus täpselt sama pulli veel ka korrata! kui selles asjas ei ole midagi valesti siis noh, palju õnne eesti :bsmile:

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas:

...väikesest füüsilisest konfliktist...

Ma loeks normaalseks selle olukorra, kus ei teki neid füüsilisi konflikte. Sul ei ole õigust minna kedagi tõukama, hammustama, lööma, katsuma. Kui see ei toimu enda/teise kaitseks. Aga kahjuks jah, meil on siiamaani kõige kõvem vend, kes kellelegi "lõuga pani".

Sõnajala kokkuleppe tundub tõesti et läks nii läbi, nagu meedias kirjutas. Seega - täiesti haige ikka. Nagu terve see pere.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Black »

will111 kirjutas:

...kui see hambasse saaja tõepoolest nii räigelt kolki sai eelnevas olukorras siis kõik selle oleks saanud paari minuti jooksul järgneva ametnike kohalelennu ja tegutsemine jooksul fikseerida. minuteada ei fikseeritud midagi, seega ilmselt polnud midagi fikseerida.

Sillar väidab, et Sõnajalg sai julmalt peksa. „Tal oli ninaluu murd ja ribi murd, ekspertiis kinnitas,” märgib kaitsja. Küll aga muutub ta üsna sõnakehvaks, kui küsida tüli põhjuste või selle kohta, kes esimesena lõi – Sillari sõnul on see kõik endiselt üsna selgusetu. Samas on kriminaalasja tõendite hulgas turvakaamera salvestis, mis toimunu üles filmis. Sillari kinnitusel ründas Sõnajalga mitu inimest korraga.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=84101666

Oli see ekspertiis nüüd ostetud-fabritseeritud või mitte, aga kohtus on paraku eksperdi väljastatud paberil kaalu. Mingil määral sai kaitsja ilmselt mängu tuua ka grupiviisilise ründe tõrjumise. Kui muidu ei peeta hädakaitset tulirelvaga rusika vastu põhjendatuks, siis grupiviisiline rünne on mõjuv argument.

will111 kirjutas:

...ja sellele kõigele lisaks säilib tal võimalus täpselt sama pulli veel ka korrata! kui selles asjas ei ole midagi valesti siis noh, palju õnne eesti :bsmile:

Ametnikul on kaalutlusõigus, nii et ei pruugi siiski luba uuesti saada, kuigi 4a keeld justkui möödas. Samas muidugi tõmbab harilik hallahv sellise vastuse peale selja küüru ja kobib torisedes koju, rahaboss aga kaebab otsuse halduskohtusse ja harilik hallametnik maksab pärast veel loa taastamisega viivitamise eest kahjutasu kah...


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Jah, kahjuks nii on, et hea advokaat suudab maja rääkida majakuliselt laotdu ehitusmaterjaliks...

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Turist »

https://www.delfi.ee/artikkel/120272176 ... tulahingut

Kui on autoga sõites korduvalt (liiklus)seadust rikkunud, kas ei peaks siis määramata ajaks juhtimisõigust ära võtma, mitte relvaloa? " Tasuks ikka karistus fokuseerida sellele teemale, millega seoses rikkumine oli ja seda karistust rakendada vajadusel oluliselt rangemalt kui hetkel seadustes on.
Muidu näeb asi välja umbes samas stiilis nagu: Oled mees, _ on olemas, järelikult potentsiaalne vägistaja, lõikame selle _ igaks juhuks maha" :roll:
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8781
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 128 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Turist kirjutas: 21 Veebr 2024, 23:03
https://www.delfi.ee/artikkel/120272176 ... tulahingut

Kui on autoga sõites korduvalt (liiklus)seadust rikkunud, kas ei peaks siis määramata ajaks juhtimisõigust ära võtma, mitte relvaloa? " Tasuks ikka karistus fokuseerida sellele teemale, millega seoses rikkumine oli ja seda karistust rakendada vajadusel oluliselt rangemalt kui hetkel seadustes on.
Muidu näeb asi välja umbes samas stiilis nagu: Oled mees, _ on olemas, järelikult potentsiaalne vägistaja, lõikame selle _ igaks juhuks maha" :roll:
Sellist mullijuttu võiks ta advokaat rääkida.
Kui sa lähed relvaluba taotlema, siis tead sa täpselt seda:
image.png
Seega, kui antud lõigud välistavad loa saamist, siis miks ei võiks see asi käia ka teistpidi?
Oled sa ikka täiesti kindel, et mingi oss, kes sülitab "vaeste inimeste seadustele", võiks rahulikult sõita 200-ga, relv taskus?
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tartus tean sellist lugu kus üks aastakümneid jõusaaliga tegelev mees läks relvaluba taotlema. Leti äärest küsiti kohe, et milleks teile relvaluba? Vastas enesekaitseks. Selle peale õeldi, et vaadake peegli kes teile kallale julgeks tulla. Ja saadetigi minema...
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1208
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Turist »

Piipz kirjutas: 22 Veebr 2024, 00:29
Seega, kui antud lõigud välistavad loa saamist, siis miks ei võiks see asi käia ka teistpidi?
Oled sa ikka täiesti kindel, et mingi oss, kes sülitab "vaeste inimeste seadustele", võiks rahulikult sõita 200-ga, relv taskus?

See on muidugi teada, mis seaduses kirjas on. Küsimus ei olegi konkreetselt selles juhtumis (millega ma ka detailselt kursis ei ole), vaid kas seaduses kõik punktid mõistlikud on ja kui läbipaistvad need on ehk kui täpselt seal midagi piiritletud on. Ega eriti täpselt ei ole, suvaline ametnik tõlgendab asja nii nagu talle omale õige tundub.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ametnikul on KAALUTLUSÕIGUS!
See, et tantra-oss on koolitanud ja kaitsnud ja KTMV teinud, ei anna talle automaatselt õigust!
Aga noh, hea advokaat ja € räägivad ka musta valgeks.
Isegi Reiljani Villu saavutas võidu, kui peale krim korras karistamist ta relvaluba(jahipidamine) taastati....

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Tsiklid, relvad ja relvaluba

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust on antud otsus väga õige! Mees peaks ise peeglisse vaatama! Seal oli ju ka välja toodud ja asi ei olnud ainult kiiruseületamises... Kiirust oli ületatud korduvalt! juhtimisõigus oli ära võetud aga see ei seganud rooli istumist ja sõideti edasi.. jäädi jälle vahele. Lisaks muud teemad ja üldine suhtumine! Relv on ikkagi väga kõrge ohuga asi ja selle omanik ei saa olla sellise käitumismustri ja suhtumisega.
Ametnikud minuarust tegid täiesti õige otsuse!
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”