Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Madlobster kirjutas:
pühak kirjutas:
Bandit kirjutas:
Spoiler

Laupäeval kella 11.00 ajal toimus liiklusõnnetus Ida-Virumaal Sinimäe alevikus Mäealuse tn 1B juures, kus

mootorratast Suzuki GSX 600F juhtis ilma vastava kategooria sõiduki juhtimisõigust mitteomav 28-aastane mees.

Spoiler

Mees kaotas sõiduki üle kontrolli ja sõitis reguleerimata ristmikul teelt välja, vastu metallist piirdeaeda. Mootorrattur toimetati Narva haiglasse.

(lol) (lol) (lol)

:roll: :?:

Lauseehitus tundub olevat teemaks. Ma lugesin ka seda 7 korda ja ikka tundub imelik lingvistiliselt. Ilma ja mitteomav.



Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Tänapäeval on eesti keel nii vabaks lastud, et võib ükskõik kuidas kirjutada.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Krl »

Topelteitus on jaatus.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas will111 »

mootorratast Suzuki GSX 600F juhtis vastava kategooria juhtimisõiguseta 28-aastane mees...aga noh miks kirjutada nii loetavalt ja lihtsasti kui saab ka palju rõvedamalt. tänapäeva "ajakirjanduses" saadakse ju palka vist siiski sõnade hulga ning kirjavigade pealt, nii et kõik on tavapärane :lol:


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

will111 kirjutas:

mootorratast Suzuki GSX 600F juhtis vastava kategooria juhtimisõiguseta 28-aastane mees...aga noh miks kirjutada nii loetavalt ja lihtsasti kui saab ka palju rõvedamalt. tänapäeva "ajakirjanduses" saadakse ju palka vist siiski sõnade hulga ning kirjavigade pealt, nii et kõik on tavapärane :lol:

Pigem on toimetaja laisk, sest ajakirjanik seda teksti ei kirjuta. Tekst tuleb üldjuhul üsna väikeste muudatustega PPA esindajailt.


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas madmax »

Olen hoomanud, et erinevad ametnikud intervjuud andes nagu püüaksid oma ametipädevust tõestada keeruliste lauseehitustega.

allways mad!

reimps

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas reimps »

madmax kirjutas:

Olen hoomanud, et erinevad ametnikud intervjuud andes nagu püüaksid oma ametipädevust tõestada keeruliste lauseehitustega.

Oled teinud tähelepanekuid ja sellest tulenevalt järeldusi, et erinevate asutuste erinevate tasandite erinevad ametnikud ning teiste ellukutsutud institutsioonide esindajad teostavad järjepidevalt katseid üpriski (eba)õnnestunult oma olemasolu õigustada, kasutades igapäevasuhtluses ja ametlikes avalduses tavakodanikule arusaamatut, ent ometigi asjakohast ja arusaamatut värdkeelt.
Mul jooksis nüüd mõte kokku ka :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
reimps kirjutas:

Mul jooksis nüüd mõte kokku ka :)

Ma tahtsin öelda, et me võime öelda, mida meil on, võime nii-öelda, et teglikult polegi meil miskit öelda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kunagi oli meil töö juures eesti keele koolituspäev, kus räägiti ka kantseliidist (kantseleis/kontoris toodetud mõttetult keerukatest keelenditest). Kui koolitaja andis harjutamiseks kantseliidist kubiseva lause, kust tuli see sodi välja rookida, siis päris tihti toodeti harjutuse käigus uut kantseliiti. Eriti "paistsid silma" sellega juhtivtöötajad, kes on tõenäoliselt harjunud lugematutele ebamugavatele ja ka lollidele küsimustele vastates seda paska tootma.

Splittimine on moes, siit saaks juba uue teema: "ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit".

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas madmax »

reimps kirjutas:
madmax kirjutas:

Olen hoomanud, et erinevad ametnikud intervjuud andes nagu püüaksid oma ametipädevust tõestada keeruliste lauseehitustega.

Oled teinud tähelepanekuid ja sellest tulenevalt järeldusi, et erinevate asutuste erinevate tasandite erinevad ametnikud ning teiste ellukutsutud institutsioonide esindajad teostavad järjepidevalt katseid üpriski (eba)õnnestunult oma olemasolu õigustada, kasutades igapäevasuhtluses ja ametlikes avalduses tavakodanikule arusaamatut, ent ometigi asjakohast ja arusaamatut värdkeelt.
Mul jooksis nüüd mõte kokku ka :)

Sinus on potentsiaali,,, kaitseväe pressiesindajaks näiteks.

allways mad!

reimps

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas reimps »

Õnneks pole mus nii palju ainest kui neil seal.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas pühak »

Jõustruktuuride pressiesindajad on veel suht otsese keelepruugiga. Parteide ja valitsuse omad peavad vist juba enne palkamist tõestama, et suudavad bullshiti tootmise sõelale püsima jääda.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Selle aasta kõige parem pärl oli, kui Postimehes tuli mingi artikkel, kus kiirustades oli kirutatud:

Politseinik lasi puhuda roolijoodikul "alkomenti". Ilmselgelt mõeldi alkomeetrit :D :mrgreen:


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Tort »

Raskes jopes.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kui teised aru saavad, mida neile tegelikult öelda taheti, siis kui oluline see asjade üldisel skaalal on, kas kellelgi mingi täht või sõna lappama läks?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas:

Kui teised aru saavad, mida neile tegelikult öelda taheti, siis kui oluline see asjade üldisel skaalal on, kas kellelgi mingi täht või sõna lappama läks?

Foorumis jms chätlates vbl tõesti mitte nii oluline. (Kuigi selle taustal luuakse üsna kiiresti kodanikust profiil ning tema tõsiseltvõetavus)
Kui aga tegemist on asutusega ja toodetud soperdiste eest raha küsitakse, siis võiks ikka mingid elementaarsed teadmised õigekirjast olla, samuti peaks natuke aega olema, et oma soust üle lugeda/spellerist vähemalt läbi lasta.
Minu jaoks vähemalt on solvav ostetud ajalehest, ühest artiklist 9 elementaarset kirjaviga leida.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Mõned artiklid on väga tundliku sisuga. Ning seda loevad inimesed kelle jaoks antud info võib ola väga raskesti vastuvõetav. Meedia äri on aga ehitatud üles selle pealt, kui kiiresti sa sisu kuvad, mitte kvaliteetselt ja tõeselt info edasi kuvatakse.

Pealegi tihti artiklid ise ei omagi mingit tähtsust vaid on magnetiks reklaami edastamiseks. Toon näitena Delfi. Kui võtate maha adblocki ja teete crome lahti dev modes, siis näete, et Delfi esmasel laadimisel laetakse üle 200 erineva allika info. Kui adblock maha keerata, siis kui ma ei eksi võib see number tõusta 700-ni.

Tihtipeale lähebki eetrisse n.ö. "ipsum lorem text" ja verised pildid ning hiljem see redakteeritakse paremal juhul.

Nöitena võin tuua selle sama Trammi all hukkunud noormehe surma kajastava õhtulehe artikli, kus muude piltide seas lajatati ka tema laiba pilt trammi all ja järgmisel pildil tema hingetu keha ja ptrammi poolt lämastatud kolju. Ma olin siis nii vihane, et tegin kuvatõmmise telefoniga. Mingi aeg hiljem pilt siiski kiiresti eemaldati :evil:

Sama nõmedad on kommentaarid, mis tuleks puhtalt eetilistel kaalutlustel kinni keerata. Sest olenemata sellest, kes mida tegi on kahjuks ikka parim leib oma naabri närimine. Samas sisu ei pruugi aga artiklis tõele tegelikult vastata.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Black »

Ardilla kirjutas:
Madlobster kirjutas:
pühak kirjutas:
Bandit kirjutas:
Spoiler

Laupäeval kella 11.00 ajal toimus liiklusõnnetus Ida-Virumaal Sinimäe alevikus Mäealuse tn 1B juures, kus

mootorratast Suzuki GSX 600F juhtis ilma vastava kategooria sõiduki juhtimisõigust mitteomav 28-aastane mees.

Spoiler

Mees kaotas sõiduki üle kontrolli ja sõitis reguleerimata ristmikul teelt välja, vastu metallist piirdeaeda. Mootorrattur toimetati Narva haiglasse.

(lol) (lol) (lol)

:roll: :?:

Lauseehitus tundub olevat teemaks. Ma lugesin ka seda 7 korda ja ikka tundub imelik lingvistiliselt. Ilma ja mitteomav.

Ma kommenteerin konkreetset posti, millega pealkiri tegelikult otseselt kokku ei lähe. Panin seda juba enne splittimist ka tähele. Sellised lauseehituslikud vead tekivad tihti siis, kui kirjutamisele vahele segatakse või kui teksti pärast valmiskirjutamist veel muudetakse. Ka üht lauset täiesti korrektselt muutes võib sidusus teistega nihu minna, kui pärast uuesti tervikpilti üle ei vaata. On endalgi juhtunud. Ma tavaliselt siiski loen pärast veel üle ja kui võimalik, siis muudan, mõnes keskkonnas aga ei saagi enam pärast avaldamist muuta. Lisaks on kõrvaltvaataja pilk alati terasem ja värskem. Nagu me ei tunne enda kehalõhnasid, ei näe me ise ka oma vigu nii selgelt.

Seoses kahekordse miinuse plussiks muutumisega tulevad aga kohe pähe igapäevased lumehelves-kopiraiterite "-70% allahindlus!" slõuganid... Mul oleks reklaamitavate firmade omanikena sellise pasa eest maksmise pärast häbi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas will111 »

mine tea, pole üldse harv juhus ju leida, et "allahinnatud" toote sildi alt kuskilt tuleb välja, et hind enne allahindamist on olnud hoopis odavam :D

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas:

mine tea, pole üldse harv juhus ju leida, et "allahinnatud" toote sildi alt kuskilt tuleb välja, et hind enne allahindamist on olnud hoopis odavam :D

Must reede on tulemas. Tsekkige rde.ee hindu enne ja pärast. :d eelmine aasta musta reede ajal suutsid xbox one puldi hinna tõsta "hinnalangetusega" 0,01s võrra kallimaks :D mis tuletabki meelde, et peaks screenshotid ära tegema enne ja pärast ja siis näiteks tarbijakaitsele saatma :D selline valetamine pole sugugi ilus. :evil:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Krl »

Madlobster kirjutas:
Krl kirjutas:

Kui teised aru saavad, mida neile tegelikult öelda taheti, siis kui oluline see asjade üldisel skaalal on, kas kellelgi mingi täht või sõna lappama läks?

Foorumis jms chätlates vbl tõesti mitte nii oluline. (Kuigi selle taustal luuakse üsna kiiresti kodanikust profiil ning tema tõsiseltvõetavus)
Kui aga tegemist on asutusega ja toodetud soperdiste eest raha küsitakse, siis võiks ikka mingid elementaarsed teadmised õigekirjast olla, samuti peaks natuke aega olema, et oma soust üle lugeda/spellerist vähemalt läbi lasta.
Minu jaoks vähemalt on solvav ostetud ajalehest, ühest artiklist 9 elementaarset kirjaviga leida.

No kui vaadata seda üldises kontekstis ja arvestades põletavamate probleemidega, nagu see, et Põhja Koreal on tuumarelv, et nafta hakkab otsa saama ja et Eestil on naispresident, siis see õigekirjateema on ikkagi suht pseudovärk.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 21 Nov 2018, 08:44
Madlobster kirjutas:
Krl kirjutas:

Kui teised aru saavad, mida neile tegelikult öelda taheti, siis kui oluline see asjade üldisel skaalal on, kas kellelgi mingi täht või sõna lappama läks?

Foorumis jms chätlates vbl tõesti mitte nii oluline. (Kuigi selle taustal luuakse üsna kiiresti kodanikust profiil ning tema tõsiseltvõetavus)
Kui aga tegemist on asutusega ja toodetud soperdiste eest raha küsitakse, siis võiks ikka mingid elementaarsed teadmised õigekirjast olla, samuti peaks natuke aega olema, et oma soust üle lugeda/spellerist vähemalt läbi lasta.
Minu jaoks vähemalt on solvav ostetud ajalehest, ühest artiklist 9 elementaarset kirjaviga leida.

No kui vaadata seda üldises kontekstis ja arvestades põletavamate probleemidega, nagu see, et Põhja Koreal on tuumarelv, et nafta hakkab otsa saama ja et Eestil on naispresident, siis see õigekirjateema on ikkagi suht pseudovärk.

Vaadates, et kohe sulab kõik jää ära ja me upume ära ja siis tuleb veel meteoriit nibiru ja peale seda veel üks maailmalõpp, pole meite eidekese ja pupsik koer-realase probleem kuigi oluline.
Selles foorumis ka paraku nendele probleemidele lahenudust ei toodeta vaid ohtralt ainult seda va pseudovärki.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ajakirjanduslikud pärlid ja kantseliit

Lugemata postitus Postitas Krl »

Madlobster kirjutas: 21 Nov 2018, 18:18

Selles foorumis ka paraku nendele probleemidele lahenudust ei toodeta vaid ohtralt ainult seda va pseudovärki.

Kui iga teemaarendust kohe mingiks hetkega hääbuvaks ja veidra pealkirjaga alamteemaks ei splititaks, vaid orgaaniliselt areneda lastaks, siis kes teabmis sealt tulla võiks?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”