Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 15 Veebr 2019, 21:39
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:59

Arvan, et tegelikult peaks tegelema märksa teiste asjade üle mõtisklemisega.. nagu näiteks miks minu sissetulek nii väike on ja mida ma peaksin tegema, et antud olukorrast välja tulla.. Et saaksin endale osta asju mis meeldivad..

Sa ilmselt mõistad seda olukorda hetkel pisut valesti. Ma usun, et @Raki ei nurise siin mitte selle üle, et ta ei jaksa endale seda osta vaid hind ei tundu talle õiglane elik hind ei ole tegeliku väärtusega kooskõlas. Ma ka enamsti ei osta kaupa, mille puhul pole hind väärtusega kooskõlas.
Mis BMW-sse puutub siis mulle tundub, et BMW on pihta saanud asja tegelikule üdile = neil kel on, nendelt tulebki raha ära võtta (soovi korral võin ms selle ka ümber sõnastada nii, et selles fraasis on sees sõna "loll"). Miks järelturul tema hind niivõrd kõrge püsib? Sellepärast, et see on BMW ja kõik, kel vähegi raha on tahavad seda osta. Miks nad seda osta tahavad? Sest kõik ostavad seda. On ta tõesti niipalju parem kui näiteks Honda, Triumph või KTM? Kindlasti mitte, kohati isegi viletsam aga see-eest ihaldusväärne. :D Ja kui me nüüd juba sellest aspektist rääkisime siis BMW edestab kauge kaarega oma ebatöökindluse osas teisi mainitud brände (kurat, tuleb välja, et ongi parem, sest edestab). :wink:

Väga võimalik.. aga see on minu subjektiivne arvamus asjast. Selles on võibolla natuke irooniat ka. Aga häda on ju selles, et see arutelu mis siin käib ei aita mitte kedagi tegelikult edasi...Samas kui arutletaks lehekülgede viisi sellest kuidas püüda rohkem teenida oleks tõenäoliselt asjale rohkem kasu..
Vestlesime hiljuti ühe sõbraga kes on suure ja eduka tehase juht. Ta ütles, et ta väga ei näe töötajate hulgas edasipüüdlikust ja initsiatiivi.. näiteks, et tuleb noor töötaja ja küsib: kas ma saaksin mingit tööd juurde, et teenida näiteks 500€ rohkem.. 500€ eest saaks näiteks väga korraliku auto endale liisida. Samas ütles, et tema näiteks just niimoodi ronis tippu..sinna kus ta on. Alustas lihtsast kohast. Nägi, et kuskil läks keegi ära.. läks küsis, et kas ma saaksin sellle koha endale. Saigi. Ja nii edasi kuni osakonna juhatajaks. Sealt edasi ja täna on ta juht ja ka väikse osalusega mitmetes grupi ettevõtetes. Tubli eesti mees! Kes ei raiska aega kirumisele ,et kõik on nii kallis, mendid on lollid, trahvimasin töötab jne.. vaid tegeleb asjadega mida ise saab mõjutada.



Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas and »

Sinu sõber on kindlasti tubli mees aga noh, kui võrrelda teda näiteks Richard Bransoniga (kes ka alustas täiesti 0st), siis on ta ju ikka jube nõrk! Eeldaks ju edukamatelt enamat kui kuskil Eestis ja tehases passida?
Jutu mõte on selles, et geenidega saavad inimesed igasugused eeldused ja omadused kaasa - ei pruugi ainult lollina sündida; võib juhtuda ka, et motivatsiooni tase ja pealehakkamine ning loovuse tase on algusest peale olematu. Seda on võimalik suure tööga võib-olla muuta aga pingutama pead ilmselt ka 10x rohkem kui Branson.


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ma ei taha eriti seda sotsioloogide kongresside arutelu siin segada, aga mingi määral on asi lihtsalt kuludest. Enamus kasutatud tsiklid, mis on siin konnatiigist müügiks, on ikka välismaalt siise toodud.

Lihtne kulude aruandlus:
200€ kuni 350€ juba toomiskulud
pluss
160€ esmane registreerimine
pluss

20€ tehniline ülevaatus

= peaaegu 400€ on läinud, enne kui ühtegi km läbisõit on tehtud.

Niimoodi küll ei tule näiteks "keskmine" Saksa hind siin välja. Ja igaüks, kes müüd seda toodud tsikel nüüd aasta või kahe aasta pärast maha, ei taha loomulikult neid kulud alla neelata...

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ähh, mis te siin bemmide ümber sumisete. Närige parem HD rataste kallal :) Või siis IFöönide või mille iganes.
Ja mulle meeldib väide, et "lollidelt tuleb raha ära võtta", mõtlemata sellele, et kust kurat see loll nii suure rahapaki üldse sai ;)

Tegelikkus on ju see, et nendest nimetatud asjadest ükski ei ole eluks vajalik. See on reeglina puhas hobi. Ja mis tähtsust on, kui palju 1 või teine hobi maksab. Lõpuks toome hobi altarile ikkagi sellised summad, mis keskmisele Maxima kassapidajale üle mõistuse on.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Täiesti nõus. Hind kujuneb nõudluse ja pakkumise järgi. Minu meelest ei ole vahet mis kaubamärk parasjagu hambus on. Need, kellele tundub mõttetult kallis, ei ole järelikult selle brändi/toote sihtgrupp. Kogu lugu. Tehke järgi või makske kinni 8).

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Nujah, ma võtsin kätte ja hakkasin vanast peast giidiks, sealjuures lisaraha sihtotstarbeliselt hobi alla.
Kahe aastaga olen selle nn. lisa eest tegelenud vinüülindusega, umbes nii keskmise tsikliraha jagu.
Enamik inimesi ilmselt ei tee rega 110 ja 330 käpal vahet peale vaadateski, mina teen kõrvaga.

Kas ma olen nüüd loll, kellelt tuleb raha ära võtta? Ju vist, aga siis ma olen väga rahul, et loll olen. Panin selle auks Cooperi Hey Stupidi pöörlema.
Mõnsa on olla loll :)

Aap ja bmw sõiduomadustel vs. mingi logisev kärakas teen ka vahet, ainult ma olen esialgu nii tark, et lisatööd ei viitsi teha, et kawa narts bemmi vastu vahetada.
Mõnsa on olla tark, saab laupa liugu lasta ja muliseda suisa kella 14mneni, siis peab paariks tunniks minema ortofoni nutsu teenima.

Olge ka targad :mrgreen: :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Nii tark ikka ei olda kui laupal peale kahte vaja lisa teenima minna :lol:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad? A mis meil odav või õiglases hinnas on? Terve elu on Eestis enamuses jaburalt kallis, võrreldes keskmise sissetulekuga. Keskmise all, siis mitte meie ministeeriumite poolt reklaamitu, vaid see mida keskmine kodanik saab.
Tsiklitest rääkides, siis pole ainult Bemm kallis, ei uuest peast ega kasutatuna. Tsiklid on üleüldse kallid. Keegi võrdles gessut ja 3-seeria bemmi. Suvalist tsiklit ja autot võrreldes tundub tsikkel arusaamatult kallis. Autot saab sama raha eest hoopis rohkem. A pannes siia kõrvale nüüd järgmise kaherattalise, jalgratta. Tsikkel polegi enam järsku kallis, jalgratas on! Võrreldes näiteks Husky 2-rattalisi, velode hinnad on :shock:
Lõpetuseks, elu ongi ebaõiglane. Üks on targem, teisel paremad füüsilised eeldused, kolmandal... Üks on kindel, virisemine või halamine pole edasiviiv jõud ja keegi midagi kandikul kätte ei too või edumaad sulle ei anna. Tahad midagi saada või kuhugi elus jõuda, tee siis midagi!


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

M.T. eestis on kasutatud tsiklite hinnad muutunud jaburaks, selles on teema. Need ei ole koguaeg jaburad olnud. Vahepeal olid vaat, et teispidi jaburad ehk jaburalt odavad :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Will, meil on siin enamus asju jaburaks muutunud. Aga ok, tsiklifoorum siiski ja jätame muu. Ausalt öeldes ma ei oska sel teemal sõna võtta, kuna kasutatud tsiklite hindu pole jälgind ega neid ostnud-müünud. Nõuka ajal sai seda viimati tehtud. Võhik ühesõnaga.
Aga kui miski tundub kallis, siis tuleb mitte osta. Ja kui ostjaid pole, küll siis läheb hind ka paika. Kui aga ei lähe, ju siis ostjaid leidub. Kas see tähendab, et tegelt pole hinnad ikka kallid või toimub see lollidelt tuleb raha ära võtta protsess, igaühel jällegi oma arusaam.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas: 15 Veebr 2019, 21:39

mulle tundub, et BMW on pihta saanud asja tegelikule üdile = neil kel on, nendelt tulebki raha ära võtta (soovi korral võin ms selle ka ümber sõnastada nii, et selles fraasis on sees sõna "loll"). :wink:

Samale asjale on pihta saanud õunamärgiga kaapelaudasi müüv koperatiiv :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nii või naa on kõik see, millest me siin räägime "tundub" ehk täielikult suhteline. Sellegi poolest, kui ikkagi piisavalt suurele hulgale inimestele juba tundub, et miski on jabur siis tihtipeale on selles ka vähemalt terake tõtt :D
Mina olen neid hindu jälginud ja natuke ka ostnud müünud kuna lihtsalt meeldib proovida ära kõikvõimalikke erinevaid. Seega paratamatult olen kursis ja päris pika aja peale.
Makromajanduslikult võttes on tõesti nii, et kui tundub kallis siis tuleb mitte osta ja kõik saab korda. Mikro ehk paari üksiku poldi vaatenurgast vaadates selline mõtlemine teatavasti midagi ei anna. Siin tulevad mängu need müstilised "lollid" kellelt koguaeg raha ära võetakse :D Aga nojah, ju siis asja teine külg ongi see, et keskmine eestlane on muutunud rikkuriks ning tahab lihtsalt hea meelega raha ära anda

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Nõus, kõik on suhteline. Täpselt sama on selle väitega - kui ikkagi piisavalt suurele hulgale... Milline on piisavalt suur hulk? 1,2,...10 või 20? Kust selgub tõde? Peaks siis hääletuse korraldama, sest päris paljude arvates on kõik korras nõudlus-pakkumine seisukohalt.
Pole siin sellist must või valge olukorda, pigem sihuke 50 halli. Nagu Eesti ilm.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vot ei tea, mingeid arvutusi muidugi on võimalik teha. A'la kui teema on üleval foorumis siis ma arvan, et näiteks viiendik kõigist kasutajatest on piisavalt suur hulk...kuidas seda aga kasvõi enamvähem täpselt välja selgitada, karta on, et polegi võimalik. Aga see on muidugi ka täiesti suhteline ja üsna suvaline arvamus :D Hääletust korraldada pole ilmselt mõtet sest sealt ei selguks ikkagi mingisugust tõde. Kõige lähemale mingisugusele tõde meenutavale asjale saabki minumeelest vaid siis kui vaadata ja võrrelda reaalseid faktilisi andmeid ja numbreid, ajaloolisi ja lähiajaloolisi ja tänaseid. Selles on palju vähem kellegi isiklikku arvamust ja muidu suhtelist mulli. Muidugi selliseid andmeid ja numbreid suuremas mahus kuskilt võtta ilmselt ei ole. Kui aga oleks siis sealt saaks juba mõndagi järeldada. Parema puudumisel saab meenutada ja spekuleerida, et mis oli kunagi ja mis on nüüd :D

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Veidi jabur tõesti, oma 4a tagasi ostetud tsikli hind suht sama siiani. Minu arust oli toonagi liiga kallis.
Ja kui auto oleks omal ajal ostnud ühe klassi võrra kehvema, oleks sellega täna vähemalt 3x kasumis, praegusega tuleb veel mõned aastad oodata.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:11
Spoiler
Rasmusk kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:07
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:06
Palm. kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:04

Kõik ei saa direktorid olla :)

Selle kohta ütles üks minu kadunud sõber ,et stardipositsioon oli meil kõigil sama...

Tegelikkuses ju ei ole.

Mingem mõttes tagasi 1 septembrisse kui oli meie esimene koolipäev... Sealt see kõik ju tegelikult algas.

Kunagi sõpradega, noh nii umbes limusiiniga lõbutarre suundudes, shampus lakke purskumas, kah vestlus takerdus korra hariduse tähtsusesse...ja siis selgus, et õnneks olime kõik suht harimatud, keda seetõttu kunagi kuhugi tööle ei võetud... ja seega olimegi sunnitud kõik ise majandama ja oma firmad tegema jne...seega jah, esimesest septembrist algab kõik... :P

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Hinnad võivadki jaburad olla. Nagu korduvalt öeldud turg regullib.

Kui on inimesi, kes sellise hinnaga ostab siis ei ole omanikul mingit põhjust kellegi jaburuse koefitsendi vähendamiseks odavamalt müüa. Kui ikka enam ei osteta siis hakkab hind ka muutuma. Vahet pole, kas on tegemist tsikli, telefoni või konserviga räim tomatis.

Seeg suhteliselt hapude viinamarjade teema tundub see siin natuke olema.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Sa äkki vaatad palju selle 4a ja sellele veel eelneva 4a jooksul raha on peale trükitud. Kui hind on nominaalis sama, siis on ikka tohutu hinnalangus tegelikult olnud.

Forumist kirjutas: 17 Veebr 2019, 02:12

Veidi jabur tõesti, oma 4a tagasi ostetud tsikli hind suht sama siiani. Minu arust oli toonagi liiga kallis.
Ja kui auto oleks omal ajal ostnud ühe klassi võrra kehvema, oleks sellega täna vähemalt 3x kasumis, praegusega tuleb veel mõned aastad oodata.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Lisaks kõigile muutujatele - eelpool mainitud raha odavneb jne. ka uued ratturid.
Neid tuleb aastas 1500-2000 peale. Enamik neist ostab er-6si jms rõõmsalt secondhandist, omakorda hooaeg kaks sõitnud liiguvad edasi.
Kui palju aga uusi/vanu rattaid müüki tuleb lisaks?
See kindlasti mingi hetk stabiliseerub.

Näiteks kui ma 5 aastat tagasi zrx1200 hankisin 3,3 tonniga, siis imestati jõuetuks, siukse mosse esitulega küna nüüd nii kallilt, oleks ju z1000-e saanud.
Tänaseks on seis selline, et mult on tahetud teda lausa ära osta ja seda kallimalt kui ostsin - nishikauba huvilisi on enam.
Rääkimata sellest, et täna on 3k 2-3 kuu palk, 5 aastat tagasi oli masu tingimustes hea kui 4-5 kuuga söömata hakkama said.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Samas on see ju hea, et kasutatud rataste hinnad nii kõrgel on. See tähendab, et hoiavad väärtust ja see omakorda tähendab, et mõistlik hobi.

Kui osta uus S klassi mersu, siis 4 aastaga on algest ostuhinnast alles u 20%. Kui võtta nt GS1200, siis 4a on hind langenud u 20%. Ehk üsna mõistlik "investeering".

Ma ise müüsin enda 1150GSi peale kahte aastat ja 20 000km sõitmist 100 EUR odavamalt, kui ta ostsin ja usun, et kui uus omanik tahaks täna müüa saaks ta ka umbes sama hinna millega ta selle ostis. Ehk emotsioone ja uusi kogemusi üsna odava raha eest.

Kui ma ka ostaks 16k eest endale uue 1200GSi siis ma ei mõtleks et panen nüüd 16k magama. 2a pärast 15k müügi ja siis see kulu hobile polegi nii suur.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas renx »

Uurisin täna Saksamaa endurokate hindu ning kui Eestis saad 3000-4000€ eest 2012-2016 aasta masinaid siis seal samas hinnaklassis on üldiselt kuni 2005.

XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Üks majandus surutis korrigeerib tsiklite hinnad jälle paika. Hetkel on elu ikka väga kuradima lill kõigil ja vaba raha palju rahval käes. Siis kui see vaba raha äkki ära kaob, kukuvad kõigi hobiasjade hinnad samas tempos ehitajate palkadega. 2008-2010 aega siis ei mäleta? 20tuhhi ehitaja palk kukkus nii umbes viie tuhande peale kuus, kui natuke aega nälgitud oli. Kõik seitsmesed ja länkarid olid soodusmüügis jne. Minu meelest on hetkel seis selline, et oleks kohe hädasti vaja seda surutist. Tooks inimesed maa peale tagasi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Oleks jah, saaks jälle tsikleid kokku ostma hakata normaalselt. Krt, varem sai ostetud keskmiselt kolm tükki aastas ja nüüd vaata, et ühe kätte saab kuidagi :? :x Mis elu see ka on..

Aga huvitav on küll, et krossirataste hinnad on madalad, samal ajal kõigi muude rataste hinnad muudkui tõusevad. Seda seletab vaid asjaolu, et uusi "rohelisi" tuleb iga aasta nii palju peale, et kohalik kasutatud tsiklite turg ei toida neid ära. Krossimehi aga eriti juurde ei tule, vanemad jäävad eest invaliidiks või lihtsalt lähevad rasva ja ei viitsi enam sõita ning uutel on nii palju raha, et alati ostetakse poest uus :D

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ranel »

davidsoniharald kirjutas: 18 Veebr 2019, 00:12

Üks majandus surutis korrigeerib tsiklite hinnad jälle paika. Hetkel on elu ikka väga kuradima lill kõigil ja vaba raha palju rahval käes. Siis kui see vaba raha äkki ära kaob, kukuvad kõigi hobiasjade hinnad samas tempos ehitajate palkadega. 2008-2010 aega siis ei mäleta? 20tuhhi ehitaja palk kukkus nii umbes viie tuhande peale kuus, kui natuke aega nälgitud oli. Kõik seitsmesed ja länkarid olid soodusmüügis jne. Minu meelest on hetkel seis selline, et oleks kohe hädasti vaja seda surutist. Tooks inimesed maa peale tagasi.

Aga mis siin imestada? Keskmine kätte palgaga saab hetkel lubada tagasihoidlikut kodulaenu, tagasihoidliku auto liisingut ja isegi ratas ka veel liiparisse juurde :D Kõik tore niikaua kui euribor üles minema hakkab. :d Paar aastat tagasi Venemaal lauas tuli juttu euroopas laenuintressist. Mitu korda küsiti üle, et kas kuus selline intress, sest nende 14% kõrvale tundus nii müstiline meie 2-3% kandis intress.
Aga ilus aeg oli 2007.a. Otse koolipingist sai 12-15k eek palkasid kätte.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ain »

chadmuska kirjutas: 18 Veebr 2019, 02:36
zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

Minuarust kõige masohhistlikum tegu mis võib endale teha.. on võrrelda hindasi täna ja x aeg tagasi.. See on sama nagu ostad poest endale mingi asja ära ja siis käid mitu aastat mööda teisi poode ja vaatad mis hinnad sellel asjal on.. Mida see annab? Miks seda endale tehakse? Eluga tuleb edasi minna! Kui lähed pubisse siis naudi sõprade seltskonda ja sedasama õlut!

Ja hobiasjadega on selles mõttes hea- kui elu keeruliseks läheb ja sissetulek kahaneb, saab neid asju otsast maha hakata müüma. Ja kui elujärg paraneb siis alustad jälle vaikselt otsast.. :D

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas retro »


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Kõige suurema hinnatõusu on saavutanud vanad JAWAd.
Kui aastal 1983 ostsin kasutatud 1966 aasta 250-se 175 rubla eest, siis täna küsitakse sellise eest ca. 2000€.
Teisest küljest aga: maksis toona hea kuupalga, täna samuti. Ainult tsikkel on vahepeal 36 aastat vanemaks saanud. Selle ostjad ilmselt ka.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mingist hetkest muutuvad kõik sõidukid uunikumiks ja nende väärtus võib selle käigus tõusma hakata. Võib, kuid 100% alati muidugi ei hakka. Vana jawa on puht juhuslikult suht stiilne pill. Teine asi, et kui see vana jawa oleks ikka igatpidi ära rapitud oma vanusele kohaselt siis ega selle eest enam 2000 küsida ei saaks...saaks, aga keegi kunagi ei maksaks :D Siin teemas imestatakse rohkem selliste 10-20a vanade tsiklite hindade üle, mida on saada lademetes, mis ei ole reegline vati sees hoitud 99% oma vanusest ja mis ei ole ka üldiselt mitte millegi poolest eriti unikaalsed

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”