Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

eetarga kirjutas: 29 Nov 2018, 14:15

On olemas: https://www.schwacke.de/produkt/zweirad/ andmebaasid, kus nii ostu- kui müügihinnad on välja toodud.

Ma ei suuda siit seda tasuta andmebaasi üles leida, äkki viitad konkreetsele lehele?



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

drbrain kirjutas: 29 Nov 2018, 10:42

Olen just oma esimest motikat otsimas ja tõepoolest, mulle tundub, et hinnad on jaburad. Mis see 3-5 tonni siis ära pole, võib keegi küsida, kuid raske on pere ja enda ees õigustada "mänguasja" ostmist, mis maksab rohkem kui praegune auto.

Jutt lisavarustusest ja sissepandud tööst jne ei müü. Keegi ostis motika sõidab sellega 10 aastat, on sinna oma tarbeks üht-teist juurde pannud ja nüüd tahab sama hinnaga (või kallimalt) maha lükata. Endale ostsid, ise sõitsid, ise investeerisid oma motikasse - uus ostja ei pea sinu lõbustusi kinni plekkima.

No kui tegemist esimese motikaga,siis ilmselt sul puudub üldse arusaam,mis ja milleks. No leia omale puhas plank ratas, mingi 500cc odavalt,kui sama mõnede lisadega. Sõidad natuke ja saad aru,et tegid vale otsuse. Nii lihtne see ongi.

Ma ei tea,et tsikli lisvarustusest midagi lihtsalt nö oma lõbuks oleks. Autos on näiteks tagumised monitorid ja muu selle laaadne juhtimise seisukohast pointless,aga tsiklitele midagi analoogset pole ju olemas.
Leiad näiteks kaks ratast ühel on mingid head amordid ja veel midagi lisatud,küsitakse suts rohkem. Kui nüüd võtad ja teed proovisõidu mõlemaga siis saad kohe aru,et miks hinnanumber erineb.

Esimese ratta ostja muidugi alati ei saagi sellest tolku.Samas ei saa ka siis siia tulla ja tänitada,et miks miski just nii kallis,sest seal need kuradi lisad peal,mis minu jaoks ei maksa midagi. Aga keegi ei sunni sind ju midagi ostma.

Peale tsikli enda on veel sitaks pappi vaja,et varustus ja muu sõiduks vajalik soetada. Tegelikult täitsa mõttetu asi see tsikli sõit,kui vaadata seda pere eelarve seisukohalt,selle raha saab kindlasti palju kasumlikumalt kuskile mujale ära kasutada. Ehk see raha ,mis tsiklisse ja hiljem sellega tegelemisse läheb pead pere eelarve kõrvalt juba kokkuhoidnud olema,siis alles saad seda asja rahulikult nautida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 29 Nov 2018, 12:59

Mulle tundub, et turg ei määra hinda, sest tegelikult keegi ei tahagi oma ratast müüdud saada.
Vedelevad ebamõistliku hinnaga seal mitu hooeaga müügis.

Aga on ka võimalik olukord,kus müük iga hinna eest pole vajalik. Nii on müügis igasugu asju ka kinnisvarast pudukaubani ja mõni kallis asi ongi müügis aastaid. Samas omanikul pole müük eelarvesse sisse kirjutatud ja võtab asja rahulikult.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 29 Nov 2018, 14:59
Krl kirjutas: 29 Nov 2018, 12:59

Mulle tundub, et turg ei määra hinda, sest tegelikult keegi ei tahagi oma ratast müüdud saada.
Vedelevad ebamõistliku hinnaga seal mitu hooeaga müügis.

Aga on ka võimalik olukord,kus müük iga hinna eest pole vajalik. Nii on müügis igasugu asju ka kinnisvarast pudukaubani ja mõni kallis asi ongi müügis aastaid. Samas omanikul pole müük eelarvesse sisse kirjutatud ja võtab asja rahulikult.

Noo.. ja mida mina siis ütlesin?

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 29 Nov 2018, 14:59
Krl kirjutas: 29 Nov 2018, 12:59

Mulle tundub, et turg ei määra hinda, sest tegelikult keegi ei tahagi oma ratast müüdud saada.
Vedelevad ebamõistliku hinnaga seal mitu hooeaga müügis.

Aga on ka võimalik olukord,kus müük iga hinna eest pole vajalik. Nii on müügis igasugu asju ka kinnisvarast pudukaubani ja mõni kallis asi ongi müügis aastaid. Samas omanikul pole müük eelarvesse sisse kirjutatud ja võtab asja rahulikult.

Täpselt nii ongi. Samamoodi oli vahepeal mul Suzu müügis, et kommihinnaga ei anna ära, aga kes tahab, see oleks saanud selle raha eest ratast enam kui küll.

Aga noh nüüdseks küsitakse A24 andmeil selle ratta eest juba rohkemgi, kui küsisin ja mul oli teise ratta jagu varuosasid ning spets rehve ka kaasa anda. :wack: Omaaegsest soetushinnast küsitakse ka rohkem :wack: :lol:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Ma ei suuda siit seda tasuta andmebaasi üles leida, äkki viitad konkreetsele lehele?

Kahjuks ei ole siin mitte midagi tasuta. Vanasti oli nii, et huvilised said tuttavate kaudu vananenud käsiraamatud kätte (iga kuu tuli uus). Aga tänapäevast on vist paberite aeg mõõdas ja interneti põhine juurdepääas on tasuline/piiratud.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

On mini tüüp inimesi, kelle kasutuses olev auto on ka koguaeg mingi optimistliku hinnaga müügis, et äkki keegi ostab ära.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Krl kirjutas: 29 Nov 2018, 15:09
urmas66 kirjutas: 29 Nov 2018, 14:59
Krl kirjutas: 29 Nov 2018, 12:59

Mulle tundub, et turg ei määra hinda, sest tegelikult keegi ei tahagi oma ratast müüdud saada.
Vedelevad ebamõistliku hinnaga seal mitu hooeaga müügis.

Aga on ka võimalik olukord,kus müük iga hinna eest pole vajalik. Nii on müügis igasugu asju ka kinnisvarast pudukaubani ja mõni kallis asi ongi müügis aastaid. Samas omanikul pole müük eelarvesse sisse kirjutatud ja võtab asja rahulikult.

Noo.. ja mida mina siis ütlesin?

Sa ütlesid,et keegi ei tahagi müüa,mina väidan,et tahavad küll,aga õige hinna eest ainult.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Minuarust on seal ikka vahe sees, et kas sa tahad midagi maha müüa, või sulle lihtsalt meeldiks, kui keegi selle hea hinnaga ära ostaks. Kui midagi müüa tahad, siis ikkagi vaatad, mis on reaalne turuhind ja millega kaubale ostjat leiduks mõistliku perioodi jooksul.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 29 Nov 2018, 15:42

Sa ütlesid,et keegi ei tahagi müüa,mina väidan,et tahavad küll,aga õige hinna eest ainult.

Nii arutluse korras, et kumba sõiduki hind tundub sulle õiglane... palun põhjenda ...

  1. KTM 640 LC4 - 2002. (vanus 16a) Elu näinud. Sihipärase kasutuse tunnused. Läbisõit teadamata. 2 600 € (müügis alates juuli k.a. hind korrigeeritud 2.9K pealt)

  2. KTM 625 KTM SXC LC4 - 2003. (vanus 16a) Elu näinud. Sihipärase kasutuse tunnused. Läbisõit teadamata. +supermoto rattad. 1550 € (müügis alates juuli k.a.; hinda korrigeeritud 2.2K pealt)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

"Kui sa tead, et ratta maha müünuna pead sa võib-olla väga kaua uut ratast otsima, kuna pakkumist eriti ei ole, siis käitudki nii, et paned oma ratta müügihinnaks tõesti sellise korraliku kirve ja kui keegi ei osta, siis lased veel aastakese edasi"

ma arvan, et olemegi jõudnud peaaegu asja tuumani. keegi ei taha eriti müüa, eriti veel mõistliku hinnaga...sest mõistliku hinnaga midagi mõistlikku asemele osta nagunii ei õnnestu! :D kusjuures ilma naljata, päris mitmeid kordi olen vaadanud, et kui ikka soovid aja jooksul on juba konkreetsemaks muutunud ja tead väheke täpsemalt, mida tahaks omale osta ja millega sõita (või järgmisena sõita) siis eesti turul ongi tegelikult olematu valik. see valik võib olla vabalt alates ümmargune null sellist ratast kuni parimal juhul 2-3 tükki. ja seda ajal kui kuskil eesti tsiklirahva grupis lõustaraamatus on a'la 100k inimest (ehk siis väidetavalt jube suur arv tsikliste)
ma ise vist ka ei müü enam kunagi ühtegi ratast mõistliku hinnaga, aitab küll sellest jamast! :D panen telefonihoidja ja mõne vana navi lenksu külge ning ütlen, et siin on täispakett, alla 5000 ei võta üldse jutule..


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Macintosh kirjutas: 29 Nov 2018, 16:25

Elu näinud. Sihipärase kasutuse tunnused.

Saad ju isegi aru, et sellise kirjelduse põhjal pole võimalik hinnangut anda :)

G

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas simp »

Aga teeme pisikese testi.

Ütleme, et soovin oma ratta maha müüa.

SUZUKI SV 1000
Esmane registreerimine: 07.03.2005
Kategooria: mootorratas
Kere värvus: must
Mootor: 996 cm 3
Mootori võimsus: 91 kW

LS: ca 90k, mootor ramos 85k peal täieliku kapremondi saanud(oli vist 3k äkki?). (saan juppide nimistuga arve esitada)

Lisavarustus: trax'i küljekohvrid ja raamid, telefoni hoidik(RAM x-grip koopia koos laadijaga), 12v toide, 3x 5v toide(USB), scottoiler, rizoma lenks + puksid kõrgendamiseks, 100% legaalne LED esituli, armeeritud pidurivoolikud, rutskasoendused.
rehvid: mõlemad 2k sõitnud metzeleri z8

Järgmine sügis tahab ilmselt kett vahetamist.

mobile.de'st leidsin sama aastaarvuga täpselt ühe sõiduki. Seegi pole tegelikult 2005a(st, viimane facelift), raami värvus on vale. Hind 3190€

Eestist ei leidnud ühtegi.

Öelge siis, mis oleks see "õige" hind.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

No oletame siis, et ma oleksin sellist ratast ostmas..

Mis minu silmis kõigest sellest kirja pandust omaks väärtust, või ütleme siis tõstaks hinda juhul kui vs. oleks mõni samasugune ratas täiesti stock ja ilma ühegi lisamärkuseta.
Moto remont - kindlasti omab väärtust AGA ainult ja ainult juhul kui on reaalne arve olemas. Hea kui oleks mitte lihtsalt juppide arve vaid ka mingisugune tehtud töö kohta käiv arve.
Lenks ja puksid - võimalik, aga tuleb ise proovida ja vaadata võrrelda. Võimalik ka, et pole üldse minu maitse ja eelistaks hoopis originaali või tahaks lihtsalt millegi endale sobiva vastu vahetada.
Armeeritud voolikud - nice to have, not exactly necessary :D aga loeme ära kui väikese lisaväärtuse.
Rehvid on tsiklitel ikka all...aga tore kui on vähesõitnud ja värskelt ostetud - samas üsna raske arvestada mis või palju see lisaväärtus nüüd just on. No 50 euri ehk ikka :)

Mis on meh - kohvrid ja raamid. Võtan kui plussi aga mingit märkimisväärset tähtust ega otsest väärtust ei oma. Igasuguseid toited, jällegi...tore, et on aga võiks ka sellised asjad ise lisada ilmselt paari eurose kulutusena. Otseselt nagu vaja ka ei lähe. Scottoiler - useless. Aga võibolla maha müües saaks 20 euri :D LED esituli, kindlasti äge ja nii, aga jällegi suht küsitav, et kas sel mingit otsest lisaväärtust on. Pigem muretseks, et mõni idioot hakkab jälle tühja koha pealt nokkima kuskil ülevaatusel.

Seega kokkuvõttes on üks suur pluss mootori remondi näol. Samas kuna ratas on ikkagi 90k sõitnud siis tuleks arvestada üldiselt kogu asja suht suure kulumisega. Aga seda muidugi teeb kindlaks vaid ratta kõrval. Mina ütleks, et õiglane hind jääb kuskile 2.5 - 3 vahele ja sõltub väga suuresti esipidurite ja eriti ketaste seisukorrast, amortide seisukorrast ning ratta üleüldisest "kulumisastmest"

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

simp kirjutas: 29 Nov 2018, 17:27

Öelge siis, mis oleks see "õige" hind.

See, mille eest see ratas mõistliku aja jooksul ostja leiab. Kui ei leia hakkad hinda alla kruvima, kruvid niikaua kuni telefonikõnesid/maile hakkab tulema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
will111 kirjutas: 29 Nov 2018, 17:47

No oletame siis, et ma oleksin sellist ratast ostmas..

Mis minu silmis kõigest sellest kirja pandust omaks väärtust, või ütleme siis tõstaks hinda juhul kui vs. oleks mõni samasugune ratas täiesti stock ja ilma ühegi lisamärkuseta.
Moto remont - kindlasti omab väärtust AGA ainult ja ainult juhul kui on reaalne arve olemas. Hea kui oleks mitte lihtsalt juppide arve vaid ka mingisugune tehtud töö kohta käiv arve.
Lenks ja puksid - võimalik, aga tuleb ise proovida ja vaadata võrrelda. Võimalik ka, et pole üldse minu maitse ja eelistaks hoopis originaali või tahaks lihtsalt millegi endale sobiva vastu vahetada.
Armeeritud voolikud - nice to have, not exactly necessary :D aga loeme ära kui väikese lisaväärtuse.
Rehvid on tsiklitel ikka all...aga tore kui on vähesõitnud ja värskelt ostetud - samas üsna raske arvestada mis või palju see lisaväärtus nüüd just on. No 50 euri ehk ikka :)

Mis on meh - kohvrid ja raamid. Võtan kui plussi aga mingit märkimisväärset tähtust ega otsest väärtust ei oma. Igasuguseid toited, jällegi...tore, et on aga võiks ka sellised asjad ise lisada ilmselt paari eurose kulutusena. Otseselt nagu vaja ka ei lähe. Scottoiler - useless. Aga võibolla maha müües saaks 20 euri :D LED esituli, kindlasti äge ja nii, aga jällegi suht küsitav, et kas sel mingit otsest lisaväärtust on. Pigem muretseks, et mõni idioot hakkab jälle tühja koha pealt nokkima kuskil ülevaatusel.

Seega kokkuvõttes on üks suur pluss mootori remondi näol. Samas kuna ratas on ikkagi 90k sõitnud siis tuleks arvestada üldiselt kogu asja suht suure kulumisega. Aga seda muidugi teeb kindlaks vaid ratta kõrval. Mina ütleks, et õiglane hind jääb kuskile 2.5 - 3 vahele ja sõltub väga suuresti esipidurite ja eriti ketaste seisukorrast, amortide seisukorrast ning ratta üleüldisest "kulumisastmest"

Arve olemas, arve peal ka töötundide rida ja raaminumber.
Lenks on tõesti maitse asi, mina pole konkreetse ratta ja originaaliga sõitnud.
Rehvide juures julgen vastu vaielda, uus ring sama rehvi on 200€+
Tule kohta viitaksin sellele postile(viewtopic.php?f=1&t=95352&p=814177#p814177), väärtus on olemas kui ratas igapäevasõiduk on.
Kohvrid on ka maitseasi, eks sõltub milleks ratast kasutada.
Toidete ja pudi-padiga(telefonihoidik) olematu lisandväärtusega nõustun. Scottoileri ja rutskasoendusega mitte.

Turult ma hetkel ühtegi 2.5-3k viimase gen'i pilli ei leidnud. Samas ei tea kas, turu teist komponenti, nõudlust on?

Macintosh kirjutas: 29 Nov 2018, 17:52

See, mille eest see ratas mõistliku aja jooksul ostja leiab. Kui ei leia hakkad hinda alla kruvima, kruvid niikaua kuni telefonikõnesid/maile hakkab tulema.

Ma tahaks jõuda konkreetsete arvudeni. Mis see "jabur" hind on ja mis "mõistlik" hind oleks. Kuidagi võiks ju need sõnad konkreetselt ära väärtustada. Oleks lihtsam arvamust kujundada.

ps: ei ole hetkel plaanis müüa ja 3k eest ei lähe see kindlasti kuhugi :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nende rehvidega on nii ja naa. Samasugust uut metzi tagarehvi näiteks müüakse parasjagu 60 euriga, eestis. Tõsi see pole päris poest ja leti tagant, aga pole ka mingi 5a laos seisnud asi. Aga jah, eks sõltubki sellest kuidas keegi teab, et mis hinnad parasjagu on või mis hinnaga tema midagi saaks.

Mis turgu puudutab siis nii ongi, et ega mingit võrdlust väga lihtne just leida ei ole :D Minu välja hõisatud number põhineb rohkem laiemal võrdlusel ehk, et mida ja mis raha eest ma olen üleüldse viimasel ajal näinud, proovimas käinud jne. Samuti sellel, mis raha eest viimaste aastate jooksul olen sv1000 müügis näinud ja natuke ka võrdlusel sv650'ga, milliste hindadega olen äärmiselt hästi kursis.
Üldiselt Mac'i juhend on lõpuks nagunii see ainuke tõde. Oletade võib mida iganes. Sina müüjana võid unistada 4k'st, mina teoreetilise ostjana võin pakkuda 2.5k aga tegelik "õige" hind on ilmselt ikkagi see, mille puhul tekib piisavalt suur hulk huvilisi ja mõni neist ka ratta ära ostab. Kuna turul on põhimõtteliselt 1 selline ratas (teoreetiliselt) siis ju see hind võibki olla sisuliselt ükskõik milline. Aga üldiselt ma pakkusin ju täiesti konkreetse mittejabura välja. Päris euro pealt seda ei saagi öelda kui reaalset ratast ei ole näinud.

Muidugi see "piisav huviliste hulk" on ka omaette naljakas näitaja teinekord. Just nüüd viimane kuu aega aitasin müüa üht sõbra autot. Hind oli soodne (turu soodsaim). Huvilisi/helistajaid oli kokku olnud oma 40-50 tükki. Neist vist isegi ligi 20tk käisid reaalset autot vaatamaski. Kõigele sellele vaatamata võttis müük ikkagi aega terve kuu ja lõpuks tuli hinda VEEL alla lasta, et masin lõpuks minema viidaks. Kui kogu aeg ja igasuguseid muid kulusid kokku arvestada siis põhimõtteliselt selle auto müük tuli umbes nulli, ehk mingit kasu sellest ei saanudki. Ise müüsin samasuguse auto, mitte-töötava mootoriga aasta aega tagasi kallimalt ja sisuliselt esimesele helistajale.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

simp kirjutas: 29 Nov 2018, 18:09

Ma tahaks jõuda konkreetsete arvudeni. Mis see "jabur" hind on ja mis "mõistlik" hind oleks. Kuidagi võiks ju need sõnad konkreetselt ära väärtustada. Oleks lihtsam arvamust kujundada.

Ma ei oska sulle SV1000 hinda pakkuda, sest pole selle nishi vastu huvi tundnud aga mingi ettekujutuse annab vast alljärgnev link:
https://www.motorbikevaluation.com/SUZU ... 005/900cc/
https://www.motorbikevaluation.com/SUZU ... 005/900cc/
Need on siis hinnagud masinale, mis sinu käest ära ostetaks eja salongi müüki pannankse

Ma ei suuda hetkele leida aga UK's on olemas register (book) mille alusel on võimalik hinnata enam-vähem ükskõik millise tsikli hinda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... ea9d96898e

Aastaarv eriti ei loe / sinu kasuks / kas nüüd 2004 või 2005.

Ole õnnelik kui keegi pakub sulle 2400 kuni 2600,- E oma Eesti hobuse ees.

Julgen õelda, et ma saan seda Saksast seda reklaamitud tip/top hooldus saanud "ime" (sularaha näppude vahel) 2300,- E ees kätte - või isegi veel vähem, ja läbisõit on nüüd küll tunduvalt väiksem! = mitte ainult mootor kuulub....


„my 2 ¢“

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ja seal kõrval jäi silma selline kuulutus :D https://suchen.mobile.de/motorrad-inser ... on=vipReco

vana, pomm, üsna rõveda välimusega (jaajah, maitse asi nagu ikka...) ja hind 5k euri. kõik on tasakaalus, ju on nõudlust :P

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 29 Nov 2018, 18:09

Ma tahaks jõuda konkreetsete arvudeni. Mis see "jabur" hind on ja mis "mõistlik" hind oleks. Kuidagi võiks ju need sõnad konkreetselt ära väärtustada. Oleks lihtsam arvamust kujundada.

Mul tekkisid samad küsimused ja lisaks veel,et mis on "mõistlik aeg müügiks"?
Panin mobile.de-sse BMW 1200GS 2013 ehk siis veel 5a vanad rattad. Hinnakäärid 9000€ ls 64000km ja 14000 ls 18000km. Müügis 191 ratast. Ehk siis hinnakäärid sisuliselt üle poole odavaima ratta hinnast. Kusjuures see odavaim tundus ka täitsa ontlik ja sõitev ratas olevat. Ja seal maal on ju ka turg,erinevalt meist,kus turgu ju sisuliselt pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

VonSten
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Aug 2017, 20:02
Tsikkel: CB 750 Seven Fifty
Tänatud: 4 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas VonSten »

Kasutatud tsiklite hinda ja nõudlust (eriti Eestis) tingib asjaolu, et neid kodanikke , kes jõuaks ja tahaks uusi tsikleid osta väga ei ole. Isegi suht küsitava hinnaga kasutatud tsikkel on ikkagi odavam kui uus. Samas ei saa osta neid asju kasutatuna, mida keegi uuena ostnud pole. Eestis müüdud tsiklite järelturg on pea olematu enamus liikvel olevat kraami on ju kasutatuna sisse toodud ja sellega kaasnevad ka kulud.

Üheks uute rataste müügi pidurdavaks faktoriks on kindlasti täiesti absurdsed kasko hinnad, aga see teema on kuskil mujal siin ka olemas.

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas simp »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 29 Nov 2018, 18:35

Ma ei oska sulle SV1000 hinda pakkuda, sest pole selle nishi vastu huvi tundnud aga mingi ettekujutuse annab vast alljärgnev link:
https://www.motorbikevaluation.com/SUZU ... 005/900cc/
https://www.motorbikevaluation.com/SUZU ... 005/900cc/
Need on siis hinnagud masinale, mis sinu käest ära ostetaks eja salongi müüki pannankse

teine mudel, S ja SZ versioone on rohkem ja on odavamad + inglismaa turg on kunstliku piiranguga. (esituli vajab vahetamist, +200-300€ kui uus tuli osta. Antud hinnaklassis omab see protsentuaalselt juba suurt mõju)

Spoiler
eetarga kirjutas: 29 Nov 2018, 18:48

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... ea9d96898e

Aastaarv eriti ei loe / sinu kasuks / kas nüüd 2004 või 2005.

Ole õnnelik kui keegi pakub sulle 2400 kuni 2600,- E oma Eesti hobuse ees.

Julgen õelda, et ma saan seda Saksast seda reklaamitud tip/top hooldus saanud "ime" (sularaha näppude vahel) 2300,- E ees kätte - või isegi veel vähem, ja läbisõit on nüüd küll tunduvalt väiksem! = mitte ainult mootor kuulub....


„my 2 ¢“

Sama lugu, proovi samasugust naked versiooni leida. + 2004 vs 2005 loeb antud ratta puhul päris palju, vahepeal oli "facelift", sh tüüpvigade parandus.
Ilmselgelt ei kulu ainult mootor. Samas võin siinsamas pakkumise teha, et tulge kõrvale vaatama ja öelge mis liialt kulunud on või vahetust tahaks. Kui midagi leiate, vahetan ära, aga 'turuhind' sellest ju ei tõuse. [mention]Macintosh[/mention] on pisikese tiiru teinud sellega, küll teise mõttega, aga võib öelda kui midagi vigast silma jäi :)

Siiamaani olete kaks "mõistliku pakkumist" teinud. 2.5k-3k ja 2.4k-2.6k. Mõlemad pakkumised on alla ainsa alternatiivi mobile.de's ja auto24's.

Ilmselgelt tirin praegu järjekordset fleimi üles lihtsalt...

Pakun välja alternatiivse teooria. Kuna kõigi vanemate rataste korrashoidmisesse kulub vabalt "mõistlik hind", siis müües küsitaksegi "jaburat hinda". Alla "jabura" ei ole korras masinat mõtet müüa. Jäägu parem järgmisele põlvele, backupiks või nurka koolema.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Ma toon ääremärkusena ühe oksjoni siia sisse. Auto 1991 aastal toodetud. Minimaalne sisustus aga hind on 14kilo :D

https://osta-ee.postimees.ee/toitlustus ... 21233.html

igatahes leia inimene kes ikka ostab :) küsida võib alati õiget hinda.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Pole mõtet mingit eritehnikat välja tuua. Vaatasin, millised oleks head näited haigest hinnast ja parim on hetkel see minu meelest:

http://www.mototehnika.ee/kasutatud/aut ... _missing=1

No anna abi, milline hind selle ajaloomuuseumi eksemplari eest. Ilmselt mõeldakse, et Catwees müüb ja siis võib kõike küsida? Kahjuks pole hetkel vist ühtegi Diversionit või GS500 müügil 2 000 euro eest.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Bandit kirjutas: 30 Nov 2018, 08:35
Spoiler

Ma toon ääremärkusena ühe oksjoni siia sisse. Auto 1991 aastal toodetud. Minimaalne sisustus aga hind on 14kilo :D

https://osta-ee.postimees.ee/toitlustus ... 21233.html

igatahes leia inimene kes ikka ostab :) küsida võib alati õiget hinda.

Mul üks semu ostis just sellise sama MB alusel,aga jäätise külmikuga.Hind oli 1200.- Ta ostis selle ainult mootori pärast ja muu läks Kuusakoskisse. :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

will111 kirjutas: 29 Nov 2018, 18:55

ja seal kõrval jäi silma selline kuulutus :D https://suchen.mobile.de/motorrad-inser ... on=vipReco

vana, pomm, üsna rõveda välimusega (jaajah, maitse asi nagu ikka...) ja hind 5k euri. kõik on tasakaalus, ju on nõudlust :P

Maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse (ühesõnaga, maitse on sul vilets lihtsalt), aga TL on alati suht hea nõudlusega pill olnud, sest mingi SV nässakaga ei anna seda võrrelda. TL on ikka killer hea minekuga. Ja see konkreetne pill oma 15000 läbisõidu ja Yoshi püttidega pole üldse paha.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

simp kirjutas: 29 Nov 2018, 23:36

Pakun välja alternatiivse teooria. Kuna kõigi vanemate rataste korrashoidmisesse kulub vabalt "mõistlik hind", siis müües küsitaksegi "jaburat hinda". Alla "jabura" ei ole korras masinat mõtet müüa. Jäägu parem järgmisele põlvele, backupiks või nurka koolema.

Selles loogikas on kohe algusest peale viga. Üldistades: igasugune tarbekaup kaotab väärtust ajas, intensiivne kasutus kiirendab seda. Kogu kaasaegene majandus on sellele printsiibile üles ehitatud. Igal tootel on elukaar, miski pole igavene. Toote elukaart mõjutab kaks tegurit: füüsiline ja moraalne vananemine . Viimase alla kuulub ka varuosade saadavus elukaare lõpul ja nedne maksumus. Sõiduk pole investeering. Vahet pole, kas on tarbesõiduk või hobisõiduk. Kui tegemist pole millegi erilisega, mille järgi on jätkuvb nõudmine ka pärast elukaare lõppu siis peab hind langema ja üsna drastiliselt.

Korrashoidmine on kulu. See on esesestmõisteav tegvus. Ketid, rehvid, klapiregullid jms. Kui sõidad niipalju maha, et mootor kappremonti vajab siis see ei tõsta hinda vaid ainult aitba teda hoida tasemel "mitteront". Vastasel juhul müüd kilohinnaga, sest võimalik väärtus langeb allapoole mõistlikku s.o. allapoole kasutatavuse taset. Kulu omakorda ei saa sa vaadata tulevikku tehtava investeeringuna vaid toiminguna mis väldib sul tsiklit kilohinnaga müümast.

Kui sa nüüd kasutad väljendit "mul ei tasu seda selle hinnaga müüa" siis jõuamegi me kiiresti valikuni: kas kilohind või tänane hind millega keegi selle masina mõistliku aja jooksul ära ostab. Pärast 3 hooaga müümist peaks hind veel mdalam olema aga nüüd jõuab müüja selleni, "et enne viin pügimäele, kui selle hinanaga ära annan". Ja nii ta varuosadeksvõi prügimäele jõuabki. Märkimisväärselt madalama hinnaga kui seda oleks juhtunud aastal üks. Seega jõuame taagsi sinna,e t sinu tsikli värtus on mitte tema hind müügiportaalis vaid hind, mille jooksul keegi on nõus selle ära ostma.
Pea palun silmas veel ühte asja. Kui keegi müüb kasutatud tsiklit Eestis märkimist väärivalt kõrgema hinnaga, kui ma selle saan kätte Saksamaalt või Inglismaalt siis suure tõenäosusega jõuab ostja raha nimetatud riikidesse.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Aastal 2006 sai ostetud 21k krooniga XJ600, nüüd 12 aastat hiljem, müüakse seda 22 aastat vana ratast sama 1200€ hinnaga. Võiks ju süüdistada eurot ja jaburat turgu, kuid pigem on asi selles, et hind ei saagi enam madalamaks minna. Kindlasti leiab keegi mõne õnnetuma isendi veel soodsamalt, kuid turu keskmine jääb samaks. Sarnane näide Triumph Thunderbird 900, aastast 95, võrreldes aastat,LS ja muid parameetreid võiks väita, et see ratas maksab sama mis XJ (1000-1500€) kuid viimased kolm aastat turgu jälgides ei ole hinnad alla 3k€ langenud. Turul valitsev defitsiit paneb paika nishirataste miinimumhinna, selle miinimumi arvestamiseks ei ole valemit ja kindlasti ei jookse rataste hind nulli.

PiltPilt
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mõiste “märkimisväärivalt” on samuti subjektiivne. Ühe jaoks on 100 EUR-i märkimisväärne vahe nii 1000 kui 4000 EUR-ise hinna juures, teine ei pea ka 500 EUR-ist erinevust põhjuseks, et hakata võimlema Saksamaalt või Inglismaalt toomisega kaasnevate tegevustega. Ka fakt, et sõidukit müüakse mitu hooaega, pole nüüd näitaja, et küsitakse liig kõrget hinda. Jah, kuna esimesel hooajal või aastal ära ei ostetud, siis võiks ju nii väita. Aga kui sõiduk ostetakse ära teisel või kolmandal aastal sama hinnaga, mis esimesel aastal küsiti? Nimetame seda ajavahemikuks mil sõidukist sai rariteet või inflatsiooniks ehk raha väärtus pole enam sama või kuidas? Olen ise müünud auto, otsest vajadust müügiks polnud, aga sai müüki pandud. Seisis mõnda aega periooditi Auto24 portaalis üleval, ühest suvest teiseni. Huvi oli leige ja vahepeal jäi paus sisse. Mingi novembri alguse paiku sai uuesti üles visatud ja nädala jooksul oli huvilisi rohkem kui enne erinevate perioodide peale kokku ning müüdud. Mis ostjatega juhtus, pole aimugi. Hind oli sama ja auto polnud ka vahepeal rariteediks muutunud, tavaline e39 universaalkerega BMW. Diisel ja hall metallik kah veel :mrgreen: Oli siis esimesel aastal hind kõrge ja teisel aastal sama arv eurosid enam mitte?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”