Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas: 02 Jaan 2019, 10:50

Inflatsiooni tasub mõõta 2010 aastast ehk Eurole üleminekust. Sellisel juhul tuleb koos tänavuse aastaga number märksa tagasihoidlikum 17.5%. Aga kindlasti on inimeste taju väärtuse languse kohta märkimisväärselt suurem.

Mhh, ma mingi hetk seoses uute suusaprillide ostuvajadusega üritasin meenutada, mis nad maksid krooni ajal - hinnad olid ca 300-400 krooni tippprilli eest. Nüüd maksvand need ca 100 eur ja üles, ehk siis 1600 krooni ja up.




Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

No kui ei taha tsiklit, ostke maja :D https://www.kv.ee/muua-asja-varskenduse ... 8b6e30422a

Maakler kirjutab: Majale on tehtud äsja ka hindamisakt ja eksperthinnangu kohaselt on maja turuhind 143000.- eurot! Ostes maja lähima kuu jooksul, on hinnaks 238000!

:wack: :wack: :wack: :wack: :wack:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Ardilla kirjutas: 02 Jaan 2019, 16:28
Spoiler

No kui ei taha tsiklit, ostke maja :D https://www.kv.ee/muua-asja-varskenduse ... 8b6e30422a

Maakler kirjutab: Majale on tehtud äsja ka hindamisakt ja eksperthinnangu kohaselt on maja turuhind 143000.- eurot! Ostes maja lähima kuu jooksul, on hinnaks 238000!

:wack: :wack: :wack: :wack: :wack:

See näpukas on tal jah hästi välja kukkunud :mrgreen: (tegelikult on hindamisaktil ikkagi 243tuh€)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Maaks kirjutas: 02 Jaan 2019, 17:12
Spoiler
Ardilla kirjutas: 02 Jaan 2019, 16:28

No kui ei taha tsiklit, ostke maja :D https://www.kv.ee/muua-asja-varskenduse ... 8b6e30422a

Maakler kirjutab: Majale on tehtud äsja ka hindamisakt ja eksperthinnangu kohaselt on maja turuhind 143000.- eurot! Ostes maja lähima kuu jooksul, on hinnaks 238000!

:wack: :wack: :wack: :wack: :wack:

See näpukas on tal jah hästi välja kukkunud :mrgreen: (tegelikult on hindamisaktil ikkagi 243tuh€)

No ta tegi seda kahes kohas, emba kumba pidi see 100k möödapanek tekkis, suutis ta seda nii kuulutuse päises kui ka jaluses teha. See on sama hea kui kitjutad maja seinale sôna DUŠ ja teed sônas 3 viga,😊 aga noh, negatiiv on hea reklaam 😝 seega tegijal ikka juhtub 😏

Viimati muutis Ardilla, 02 Jaan 2019, 19:51, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

A sa loe nüüd oma viimane lause üle(ilma DUŠ-ita) :mrgreen:

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

oi jeesus, see pole seal ju üldse mitte ainuke möödapanek :lol:
HINDAMISAKTI KOHASELT 143000! SOODUSHIND -5000!

peaks kohale minema ja ütlema, et võtan ära, minu pangakonto nr on: xxxx ja palun kandke õhtuks mulle 5000euri üle! täiesti hämmastav on ikka vaadata küll neid maaklereid kohati, mis inimesed nad on ja kuidas nad on võimelised üldse elus hakkama saama


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

franz125 kirjutas: 02 Jaan 2019, 19:15

A sa loe nüüd oma viimane lause üle(ilma DUŠ-ita) :mrgreen:

Kas sa mõtled lingvistiliselt kirjavigu või, mõttega? :lol: Sest ma ei mõelnud sõna Duš aga päris kohe ropendama ka ei hakanud :bsmile: :lol:

Viimati muutis Ardilla, 02 Jaan 2019, 20:31, muudetud 1 kord kokku.

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

will111 kirjutas: 02 Jaan 2019, 20:17

oi jeesus, see pole seal ju üldse mitte ainuke möödapanek :lol:
HINDAMISAKTI KOHASELT 143000! SOODUSHIND -5000!

peaks kohale minema ja ütlema, et võtan ära, minu pangakonto nr on: xxxx ja palun kandke õhtuks mulle 5000euri üle! täiesti hämmastav on ikka vaadata küll neid maaklereid kohati, mis inimesed nad on ja kuidas nad on võimelised üldse elus hakkama saama

Äkki see maja kummitab, et oldakse nõus peale maksma :cry: :lol:


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Vaatamata maakleri apsule, see maja mulle meeldib.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma arvan, et kummitab maakleril sest tema selle rämeDUŠe ilmselt kokku on kirjutanud. maja ise ja ilmselt ka tegelik müüja vast polegi niiväga tondid :D

"Kinnistu, puitmaja, elamispind 167,4 m²" vs. "Maja suletud netopind on 137,1 m2, millest 131,6 m2 on eluruumid ja siia lisandub ka 5,5 m2 kuuri pind"


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Ahah, selline artikkel siis: https://tarbija24.postimees.ee/6498498/ ... 1521561894

Buumib igal rindel. Küll müügiperiood läks pikemaks, aga hinnad ka kerkisid. :) Huvitav, et Lätakad on ka ülbeks läinud. Jälgin coparti pakkumisi, ja enamus romusid (tsikleid) lõpetab autopliuses. Hinnad võivad olla suht süüdimatud, ala 1200 uk rahaga läheb oktsion lukku ja siis sama masin 4500 euriga kohe letti. Kusjuures väidetava braker kategooriana mida arvele enam ei saa. Hämmastavad on hinnad ka juppidele, vana gixu k2-4 mootori eest küsotakse ilma juhtmete pritsu ja isegi hammakata 900 😭


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma usun kasutatud autode puhul on seal see teema ka sees, et müüakse ehk lihtsalt rohkem nö. uuemaid kasutatud autosid. Eks see ole ka puhtalt nö. majandusbuumiga seotud aga noh, vähemalt see oleks selline semi-loogiline põhjus asja taga. Kindlalt muidugi ei tea, kas nii ka on, lihtsalt oletan. Ühesõnaga, keskmine kasutatud auto ostja on muutunud justkui jõukamaks. Keskmine kasutatud tsikli ostja siis nähtavasti ka...ainult, et keskmine kasutatud tsikkel on täpselt samasugune nagu 5a tagasi...ehk siis ikka sama aasta väljalase, mitte 5a+ uuem mudel :D lihtsalt vahepeal on olnud ehk veel paar omanikku, kilomeetreid on juurde lisandunud, kriipse kraapsu ja pisivigasid rohkem ja hind on kõige selle valguses loomulikult natuke tõusnud


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Minu arust on Eestis hinnad paigast ära. Otsisin üsna spetsiifilist ratast, aga mitte just väga rariteetset. Ostsin ratta Leedust eraisiku käest - kõik hooldusajalugu jms kenasti olemas ja ok - hind oli 5700€. Eestis maksis pmst sama pill 8000€ (letikas oli 8900€). Tegemist siis 2013 aasta Honda VFR120x-iga. Hiljuti jäi alles kuskilt kuulutustest silma, kus keegi lootis oma 2007 aasta Honda Varadero eest saada 5600€.Tundub, et ikka üldse ei mõisteta, et mootorrattad selles mõistes kaotavad samamoodi oma hinda.


Märtt
Postitusi: 211
Liitunud: 30 Mär 2013, 22:17
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Märtt »

Ratast ostes ikka kirutakse hindasid. Aga müüa on oh kui lõbus kui konkureerivad pakkumised on lakke aetud. Seni kuni hinnad stabiilsed püsivad, ma ei nurise. Kui ühel hetkel leian, et mu ratas on 1/2 enda väärtusest kaotanud (mida uut autot ostes võib väga lihtsasti juhtuda), oleks hapu. Vähemalt on veel otstarbekas ratast omada, mitte laenutada.

Sobilik oleks siinkohal teha sarnane teema, kus tsikli müüjad kiitlevad, et nende ratas väärtust ei kaota :)


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Sobilik oleks siinkohal teha sarnane teema, kus tsikli müüjad kiitlevad, et nende ratas väärtust ei kaota :)

On teatud tsiklid kus väärtus enam ei kao üldse, võibolla isegi tõuseb. Vaata näiteks Honda CX500, täielik masstoodang, aga hinnad ainult tõusevad.
Näidised veel? Yamaha XT 500, BMW 80 G/S, Cagiva Elefantid, Harley-Davidson XR 1000, Moto Guzzi Daytona, jne.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ma ei saa aru miks 1200GS rattad nii kallid on. Paar aastat vana ratas maksab 16 000 EUR. See on väga suur raha, eriti veel kui võrrelda et nt selle eest +5k saab miski mõni aastat vanema S klassi mersu. Mis seal rattas siis nii palju maksab. Kui esimene vastus on et "BMW" siis see on vale vastus. Mersu on ka kallis.

Vaatasin üle ja selle gessu hinna eest saab sama aasta 3. seeria BMW. Jopenpuhh.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Turumajandus, hinna määrab pakkumise ja nõudluse suhe. Enamus asjad ei ole ju tegelikukt väärt seda raha, mis nende eest küsitakse. Osta see 3. seeria bemm ja anna minna.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Raki kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:38

Ma ei saa aru miks 1200GS rattad nii kallid on. Paar aastat vana ratas maksab 16 000 EUR. See on väga suur raha, eriti veel kui võrrelda et nt selle eest +5k saab miski mõni aastat vanema S klassi mersu. Mis seal rattas siis nii palju maksab. Kui esimene vastus on et "BMW" siis see on vale vastus. Mersu on ka kallis.

Vaatasin üle ja selle gessu hinna eest saab sama aasta 3. seeria BMW. Jopenpuhh.

Kohe tuleb mõni fanboy ja teeb sulle selgeks, miks just gessu on maailma parim matkaratas ja kõik ülejäänud on mõttetud. On jah kallis. Mina ei osta GS-i juba sellepärast, et liiga mainstream on. Igal teisel matkamehel tagumiku all. Eriti naljakas on minu arust see, et kui rääkida lisavarustusest, siis kui sama asja toodetakse ka GS-ile, siis on hinnalipiku koefitsent kohe vähemalt x1,5 :)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Arvan, et tegelikult peaks tegelema märksa teiste asjade üle mõtisklemisega.. nagu näiteks miks minu sissetulek nii väike on ja mida ma peaksin tegema, et antud olukorrast välja tulla.. Et saaksin endale osta asju mis meeldivad..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Palm.
Postitusi: 108
Liitunud: 03 Mär 2013, 10:00
Tänanud: 11 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Palm. »

Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:59

Arvan, et tegelikult peaks tegelema märksa teiste asjade üle mõtisklemisega.. nagu näiteks miks minu sissetulek nii väike on ja mida ma peaksin tegema, et antud olukorrast välja tulla.. Et saaksin endale osta asju mis meeldivad..

Kõik ei saa direktorid olla :)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Palm. kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:04

Kõik ei saa direktorid olla :)

Selle kohta ütles üks minu kadunud sõber ,et stardipositsioon oli meil kõigil sama...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Spoiler
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:06
Palm. kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:04

Kõik ei saa direktorid olla :)

Selle kohta ütles üks minu kadunud sõber ,et stardipositsioon oli meil kõigil sama...

Tegelikkuses ju ei ole.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Rasmusk kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:07
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:06
Palm. kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:04

Kõik ei saa direktorid olla :)

Selle kohta ütles üks minu kadunud sõber ,et stardipositsioon oli meil kõigil sama...

Tegelikkuses ju ei ole.

Mingem mõttes tagasi 1 septembrisse kui oli meie esimene koolipäev... Sealt see kõik ju tegelikult algas.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Spoiler
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:11
Rasmusk kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:07
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:06
Palm. kirjutas: 15 Veebr 2019, 20:04

Kõik ei saa direktorid olla :)

Selle kohta ütles üks minu kadunud sõber ,et stardipositsioon oli meil kõigil sama...

Tegelikkuses ju ei ole.

Mingem mõttes tagasi 1 septembrisse kui oli meie esimene koolipäev... Sealt see kõik ju tegelikult algas.

Algab siiski palju varem. Eostamisega. Stardipositsioonid on väga erinevad. Iga asi mõjutab tulevikukäitumist, otsuseid ja võimekusi midagi teha või tegemata jätta.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ma võtaks oma noorusajast näite... :roll:
Siis kui vene tsikleid oli saada kommi raha eest, pea igast talust. Toona oli just riisirakettide võidukäik ja võib öelda et üks tehniline saavutus, teist korvamas. ( Meie väikeses konnatiigis )
Seega midagi sarnast on ehk praegu käärimas ja juhtub tulevikus kui elektritsiklid saavad paremad akud, sõidavad vesi-niku abil või krt teab mille muuga.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:59

Arvan, et tegelikult peaks tegelema märksa teiste asjade üle mõtisklemisega.. nagu näiteks miks minu sissetulek nii väike on ja mida ma peaksin tegema, et antud olukorrast välja tulla.. Et saaksin endale osta asju mis meeldivad..

Sa ilmselt mõistad seda olukorda hetkel pisut valesti. Ma usun, et [mention]Raki[/mention] ei nurise siin mitte selle üle, et ta ei jaksa endale seda osta vaid hind ei tundu talle õiglane elik hind ei ole tegeliku väärtusega kooskõlas. Ma ka enamsti ei osta kaupa, mille puhul pole hind väärtusega kooskõlas.
Mis BMW-sse puutub siis mulle tundub, et BMW on pihta saanud asja tegelikule üdile = neil kel on, nendelt tulebki raha ära võtta (soovi korral võin ms selle ka ümber sõnastada nii, et selles fraasis on sees sõna "loll"). Miks järelturul tema hind niivõrd kõrge püsib? Sellepärast, et see on BMW ja kõik, kel vähegi raha on tahavad seda osta. Miks nad seda osta tahavad? Sest kõik ostavad seda. On ta tõesti niipalju parem kui näiteks Honda, Triumph või KTM? Kindlasti mitte, kohati isegi viletsam aga see-eest ihaldusväärne. :D Ja kui me nüüd juba sellest aspektist rääkisime siis BMW edestab kauge kaarega oma ebatöökindluse osas teisi mainitud brände (kurat, tuleb välja, et ongi parem, sest edestab). :wink:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mac tõi minumeelest välja ühe kõige parema poindi selle asja juures...tõepoolest, kui leidub piisavalt lolle (noh, isiklik arvamus lihtsalt..) kellelt raha ära võtta või siis ka lihtsalt piisavalt nii rikkaid kliente, et neil on täitsa umbajaa, kas ratas maksab 10000 või 100000 siis miks mitte müüagi rattaid, mis on täpselt samasugused nagu kõik need 10000'sed aga küsida 100000. Bränd on loodud, mingi maine on tehtud ja ega muud polegi ju siis enam teha jäänud kui riisuda koor! Selle juures natuke koomiline on muidugi, et bemmi tsiklid on vist ühed problemaatilisemad või vähem töökindlamad üldse kõigist suurtest ja semisuurtest markidest :D

Järelturul müüakse rattaid endiselt ikkasõltuvalt nende alghinnast. Vb mitte 1:1 sõltuvalt, aga siiski. Ehk kui leidub piisavalt lolle, kes ostavad mingi asja uuena räigelt ülehinnatult siis garanteeritult leidub ka piisavalt lolle, kes ostavad selle sama asja kasutatuna ikka umbes samas suurusjärgus ülehinnatult. Nö. teise järgu lollid või teise taseme uusrikkad siis :D

Ja see stardipositsiooni jutt on ju täitsa muinasjutt. Ma saaks aru kui keegi väidaks, et kõigil on (enamvähem) võrdsed võimalused endale välja võidelda umbes samasugune tulemus finisis...seda ehk saaks mööndustega tõsiselt võtta


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Raki kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:38

Ma ei saa aru miks 1200GS rattad nii kallid on. Paar aastat vana ratas maksab 16 000 EUR.

Mine vaata Soome messil, mis vanuses kaader sumiseb BMW telgi ümber ja unistab taas vabadusest ja noor olemisest. Neil (vara)keskealistel on noortega võrreldes plekki nagu putru ja ostavad alukateni välja logod peale omale. Selle pärast maksabki, et saab maksta. Ma ei näinud seal ühtegi noort inimest, vaid hallipäised tähtsad onud.

Samas kuna pigistab, siis vesistad ise ka? :lol:

Edit: Aga kui mõtled, et miks väärtus nii aeglaselt kukub, siis äkki ei sõideta nendega eriti sest peale ostu selgub, et tegelt on kala püüda siiski lihtsam, mugavam ja pole vaja kaugele sõitagi et hea oleks ja kõigist ei saagi kahel rattal maailmarändurit? Kuna aga raha vaja pole otseselt siis las seisab müügis, kuni keegi kärsitu tahab kohe selga ronida, mitte uut tellida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hmm, ma sumisesin ka natuke aega bmw telgis...kuidas sa siis mind ei näinud :D Absoluutselt pole veel hallipäine ega kiilaski mitte! Istusin seal ühtpidi ja teistpidi peal ja uurisin erinevaid uhkeid disainelemente. võibolla kui elaks kuskil Nui Orgis ja oleks semikuulus reality blogija manhattani ristleja siis tahaks omale ka sellist übermoodsat ja hipsterlikku stiilimotikat nagu mõned bemmid seal olid. Ega nad koledad välja ei näinudki aga noh, siis peab ikka igapäevaselt olema kuskil kellegile näidata, mida rohkem seda parem. Sõitmiseks samas sellist asja vist ei ostaks. Äkki kollektsioneerimiseks nagu Jay Leno, temal vist on ka kõik sõiduvahendid koguaeg müügis, et mine tea äkki keegi tahab tulla ja ära osta 100x kallimalt kui ise 20a tagasi poest tõi

Aga jah, ma olen isegi kuulnud mingisugusest soome doktorist, kellel on kas äkki 3 tsiklit garaazis, millega ta ei ole vist mitte kunagi sõitnud. Täpsemat tausta ei tea, kas ostis need siis noorele eesti naisele mulje avaldamiseks või lihtsalt sellepärast, et kuskil mujal parasjagu nagu ei saanud piisavalt suurt summat korraga mille iganes eest maksta :D

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 663
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 15 Veebr 2019, 21:39
Ain kirjutas: 15 Veebr 2019, 19:59

Arvan, et tegelikult peaks tegelema märksa teiste asjade üle mõtisklemisega.. nagu näiteks miks minu sissetulek nii väike on ja mida ma peaksin tegema, et antud olukorrast välja tulla.. Et saaksin endale osta asju mis meeldivad..

Sa ilmselt mõistad seda olukorda hetkel pisut valesti. Ma usun, et @Raki ei nurise siin mitte selle üle, et ta ei jaksa endale seda osta vaid hind ei tundu talle õiglane elik hind ei ole tegeliku väärtusega kooskõlas. Ma ka enamsti ei osta kaupa, mille puhul pole hind väärtusega kooskõlas.
Mis BMW-sse puutub siis mulle tundub, et BMW on pihta saanud asja tegelikule üdile = neil kel on, nendelt tulebki raha ära võtta (soovi korral võin ms selle ka ümber sõnastada nii, et selles fraasis on sees sõna "loll"). Miks järelturul tema hind niivõrd kõrge püsib? Sellepärast, et see on BMW ja kõik, kel vähegi raha on tahavad seda osta. Miks nad seda osta tahavad? Sest kõik ostavad seda. On ta tõesti niipalju parem kui näiteks Honda, Triumph või KTM? Kindlasti mitte, kohati isegi viletsam aga see-eest ihaldusväärne. :D Ja kui me nüüd juba sellest aspektist rääkisime siis BMW edestab kauge kaarega oma ebatöökindluse osas teisi mainitud brände (kurat, tuleb välja, et ongi parem, sest edestab). :wink:

Jah, just seda ma mõtlesin. Halb lugu on muidugi selles, et ma ikkagi kibelen nende "lollide" hulka :D

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”