Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Juhtusin siin sõber [mention]Bandit[/mention]iga vestlema kasutatud masinatest ja tegime üheskoos tähelepaneku, et kasutatud masinate, etiti dual sport omade hinnad on üle võlli. Näiteks 2002 aasta KTM LC640 (läbisõit teadamata; tavaliselt on need teadamat läbisõidud jäetud mainimata, sest numbrid on suured) mis ei näe just viimase peal välja kannab hinnasilti 2500€. Minu arust 16 aastat vana tsikli eest millega hoolega metsa ja põldu küntud ikka jaburtalt palju. Või siis KTM 640 LC 4 2005, hinnasilt ütleb 3600€.
Sellised masinad on ilmelt juba parajad rondid, kui neid vähegi eesmärgipäraselt kasutatud on. Kui autosid vaadata siis sama vana Volvo saab märkimisväärselt odavamalt ja uuena maksis too kindlasti 2x enam, kui tsikkel.

Mis ülejäänud foorumlased arvavad? Kas kasutatud masinate hinnad on tõesti ebamõisltlikult kõrged või räägib siin minus kooner, kes ei taha väärt asja eest õiglast hinda maksta?



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

:D Variant B

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

yeekim kirjutas: 27 Nov 2018, 22:07

:D Variant B

Kui need õiglase hinna eest müügis on siis miks see müügiperiood nii pikk on? (+4 kuud) Kas kõik on koonrid?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Minu vastus on, et hinnatase ulatab seinast seinani - ja otseselt loogika puudub.

Kui ma vaatan, mis müügirahvas soovib (ja saab) mingi vana Honda CX500 tooriku ees, siis ma kahtlen, et ostjad on kaines mõistuses.
Hullumeelsed kõrged hinnad. Isegi rämps ei ole kuskil alla 750,- E kättesaadav.

Vastupidi, olen just jälle BMW K 100 toonud, tip/top RT-mudel, ja maksis ainult 1400,- Euro, sõiduvalmis, kohvridega, jne. (w) - hästi palju korralik tsikel vähe raha ees.

Vaata näiteks korralikud Ducati ST2 hinnad, Väga korraliud eksemplaarid maksavad vähem kui 2000,- Euro, ja nüüd võrdleme seda sinu mainitud
2500,- E - kus üks päeva näinud KTM peab rohem raha ees omaniku vahetama...

Aga ikka turg panneb hinnad paika, ja kui keegi on nõus neid hinnad kinni maksta, palun väga.

Viimati muutis eetarga, 27 Nov 2018, 22:27, muudetud 1 kord kokku.
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

just vaatasin paari suvalist tsiklikuulutust fb's ja mõtlesin (taas) sama, et huvitav küll kuskohast inimesed neid numbreid välja imevad. võiks ka mõne oma tsiklitest lihtsalt pulli pärast 5k'ga müüki panna...äkki tõesti ostetakse?!? :D

huvitav on just see, et kui kasutatud ja vanemate autode hinnad on viimasel ajal läinud ikka pigem alla suunas ja praktiliselt olematuks ning seda isegi veel üldplaanis täitsa sõidetavate isendite eest siis mootorrataste hinnad on selgelt läinud üles. Ja pole mõtet isegi arutlema hakata teemal, et näiteks tänased 01-04a masinad on kindlasti paremad, paremas seisukorras või vähem rondid kui olid 01-04 masinad a'la 5a tagasi.
Dual sport tsiklite hinnad pole mulle kunagi kohale jõudnud, see on veel üldse täiesti omaette tase kuidas 90ndate robustsete, tehniliselt super non-advanced ja ikka päris korralikult ära pruugitud raua eest saab küsida 20+ a hiljem a'la 3k euri ja sinnakanti hindasid :D aga näib, et saab...võibolla seepärast, et neid on siin vähe (järel)?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Variant B, LC4 lihtsalt ongi sellise hinnaga ratas. Vaata Rootsist, Soomest, Saksast või kustiganes, 2500€ peab ikka taskus olema. 3,6k variant on koos supermoto kolaga, iseasi kas see nüüd just tuhandet väärt on, aga pole päris õunad-õuntega võrdlus.

Kui tahad reaalselt osta, mitte foorumisse klikke koguda, siis näe siin on läbisõit, aasta, KTM ja hind kõik kenasti koos: http://www.mototehnika.ee/used/2980054 . Kui dokid korras, siis regamine on 160€ lisaks ja ongi viietuhandene pill kolme ja poolega käes. Kett ka õigel pool, et pea pastatuub käes lolli näoga ümber tsikli käima ja jõuülekannet taga otsima.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Jesper kirjutas: 27 Nov 2018, 22:42

Variant B, LC4 lihtsalt ongi sellise hinnaga ratas. Vaata Rootsist, Soomest, Saksast või kustiganes, 2500€ peab ikka taskus olema. 3,6k variant on koos supermoto kolaga, iseasi kas see nüüd just tuhandet väärt on, aga pole päris õunad-õuntega võrdlus.

Ma väga selle väitega nüüd nõustuda ei saa, et LC4 ongi sellise hinnaga ratas. Kui sa ütled, et 2005/3600€ on iga senti väärt siis palun põhjenda seda. See, et kõik sellist hinda küsivad pole argument. Sama vana Husqvarna TE610 saab 1K jagu soodsamalt kätte, mis minu silmis kõlab juba mõistlikuna. On siis Husqvarna 1K jagu viletsam? Muuseas, kiikasin Rootsi ja Saksa hindu, esimesed küsivad märkimisväärselt vähem ja viimased umbes samas klassis mis meil siin.

Ääremärkusena olgu õeldud, et ma müüsin oma eelmise masina kallimalt, kui ma ta ise 4 aastat enne seda ostsin. Tundus päris jabur. Nad ei lähe aja jooksul paremaks. Kusjuures minu masina hind oli müügi hetkel enam vähem soodsaim turul.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Samas ma olen peaaegu kindel,et täna toodetud ratastest paljud oma 20-ndat sünnat ei näe,sest nad lagunevad lihtsalt enne ära ja rem läheb liiga kalliks. Aga sellises vanuses rattaid on müügis sadu ja enamus maksavad ikka üle tonni kindlasti,siledamad ka üle kahe.
Ma arvan,et ega tasuta või 500€ eest ei saagi ühtegi korras ratast. Auto sama saab ka 500-ga.
Mul enda ratas 97vl ,täitsa korras ja sile iga nurga pealt(no mõned kriimud on) ja ma seda küll koos kõigi lisadega ei annaks 1000€ eest ära. Samas on tal suht elektroonikavaba ja lollikindel tehnika ning ls ka alles 50tkm kanti.
Ma muidugi ei soovi seda müüa,aga sarnased maksavad mobiles 1300-2990€ ehk siis ka ilmselgelt liiga palju? Pigem mitte,arvan mina

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Macintosh kirjutas: 27 Nov 2018, 22:56

Kui sa ütled, et 2005/3600€ on iga senti väärt siis palun põhjenda seda.

See must-valgel kirjas olevate sõnade ja numbrite oma narratiivile sobivaks väänamine ning selle läbi inimeste endaga vaidlema meelitamine on ebaviisakas, tüütu ja ääretult igav käitumine. Osta parem 250SXF ja löö naelad alla, siis ei pea talv läbi foorumis sappi tootma :bsmile:


andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas andu »

natukene on jaburad ja noortele võibolla motondusest huvitatud ratturitele üle rahakoti, samas mootorratas on igale müüjale ja ostjale puhtalt emotsioon ehk ostjale kellele meeldib just see ratas ei loe raha ja müüja kellele ratas armas küsib ka tunnetele vastavat hinda kuna tal ükskõik kas saab müüdud või mitte enamasti :D
tihti sellised õhku täis hinnad tähendavad et lähed proovisõidule ja avastad et masin juba aastakese seisnud ning vajab investeeringuid kinni jäänud pidurite, pekki läinud laagrite ja kõige muu näol :wack:
et segadust ei oleks siis olen isegi ostnud gsx-f 500 ja müüsin sama hinnaga edasi ning fzs600 500 (oli paras rimka ostes, nüüdseks tagasi peaaegu tehase seisukorras) ning sellega laenan alustajatele ratturitele suve perioodiks ja sõidan ise talvel kuna talvemasinal tahan nautida sõitu mitte muretseda mõne roostetäpi pärast ja tõenäoliselt ka müün sama hinnaga. õhku täis hinnad tähendavad vaid seda et roostetavad kellegi garaasis kuni metallikokkuostuni :bsmile:

dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma olen ise sama asja vaatand. Ilmselt järgmine ratas on 2-3a vanune pruugitud ratas, aga mitte eriti vanem. Vanusest tingitud tekivad varuosade probleemid, mõne aastaga tuleb reaalselt tagasisidet kasutajatelt ning hinna osas kõige suurem amort on ära tehtud. Kui just maailmarändur pole, siis peaks saama veel täitsa mõistliku läbisõiduga rattaid.
Mutri keeramusega saan nagu hakkama, aga tahaks vahelduseks remondile ka lihtsate hooldustega piirduda.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Mulle need hinnad sobivad, 6.a jooksul pole 03-06.a z1000te hind muutunud :D Nüüd sügisel läksin lõpuks uuema z peale, kuna hind oli hea :bsmile: Küsida võib kõike :ner:


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas will111 »

on küll hinnad muutunud, umbes 5a või isegi rohkem tagasi ostsin SV 1400'ga. 3-4a hiljem müüsin vist 1700ga ja täna vist enam alla 2k neid üldse ei liigu :lol: eks mõnes mõttes võib ka nii mõelda jah, vaat kui tore kui omad nagu mingeid uunikume, et hinnad mitte ei lange, vaid tõusevad...tegelikult on see ikkagi loogikavastane ja üsna ebanormaalne olukord. ja olukord ongi juba tegelikult selline, et teatud rattaid müüakse kasutatuna ja päris mitme aasta vanusena sama hinnaga, millega saab esindusest osta UUE, näiteks siis eelmise aasta mudeli. konkreetselt olen näinud sellist asja mõne ktm puhul. need kuulutused olid päris pikalt üleval, aga noh...enam vist ei ole.
ainuke asi, millega mina oskaks seda hindade punni puhumist põhjendada on eestlaste nö. "hea elujärg". paistab, et pappi on kõigil stax ja veel peale. kõik tahavad tsikliga sõita ja selle koosmõju tulemusega leidub piisavalt lolle, kes ostavadki 20a vanu rattaid mis iganes seisus 3k eest. kui ilusasti läigib siis läheb loosi ja hind on üldse teisejärguline

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Esiteks tegemist on turuhinnaga. Turuhind tähendab seda, et keegi on nõus selle raha eest ostma. Kui ei oleks, siis peaks hinda langetama ja kujuneks uus turuhind. Mingit "ausat" või "õiget" hinda ei eksisteeri, sest keegi meist pole ekspert hindamaks masina reaalset väärtust. Kõhutunne võib tõesti öelda, et näed, sada aastat tagasi maksis see nii palju ja see nii palju, aga see on täiesti tühine teema.
Teiseks see, et ka meil on nüüd nii moes see turumuttide kombel kauplemine. Paned masina müüki ühe hinnaga ja siis tuleb kõne, et kle, ma võtan selle 1/3 hinnaga ära. Juba see kõikidel masinatel juures olev "soodus"hind on jabur kui pole konkreetset põhjust välja toodud, kust see allahindlus tuleb. Ehk siis me ei tea, mis hinnaga lõpuks need hingehinda maksvad masinad ära ostetakse.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

will111 kirjutas: 28 Nov 2018, 06:41

ainuke asi, millega mina oskaks seda hindade punni puhumist põhjendada on eestlaste nö. "hea elujärg". paistab, et pappi on kõigil stax ja veel peale. kõik tahavad tsikliga sõita ja selle koosmõju tulemusega leidub piisavalt lolle, kes ostavadki 20a vanu rattaid mis iganes seisus 3k eest. kui ilusasti läigib siis läheb loosi ja hind on üldse teisejärguline

Kuhu soovitad siis "uut" kasutatud ratast ostma minna? Kuhugi, kus ei ole neid rikkaid eestlasi, kes hinnad kunstlikult üles ajavad? Kevadel meil paljudel see tee kindlasti ees jälle.
R1`te tahaks 2006-7 ringis.
Palju odavamalt kui siinsel turul neid pakutakse, võtaks heameelega kuskilt mujalt.

Samas on see hindade ja asjade võrdlemine niikuinii suht mõttetu. inimesed on nõus 1000+ eur maksma telefoni või käekoti eest ka. Kuidas see autoga võrdluses tundub?

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tuleb välja, et tsikkel on investeering.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vaadates täna hindu erinevates saksamaa portaalides näen ma, et osade sõidukite hind teatud tasemest allapoole ei lange. Näiteks Triumph Tiger 800 alumine ots on püsivalt ca 6K€. See on 7 aastat vana ratta hind ja sedagi vaid juhul, kui läbisõit on üle 30K. Aasta noorem või alla 20K läbisõiduga maksab juba märkimist väärivalt enam. Maksid nad sama hinda 3 aastat tagasi. Ma ei näe hinnalangust, kuigi loogika ütleb, et langus peaks toimuma.

Kui me oletame, et esimesel viiel aastal on hinna muutus üsna arvestataval määral kooskõlas sõidukite väärtuse kahanemise reeglitega: 45-50% hinnalangust esimese 5 aastaga. Sealt edasi muutub sõiduki vanusest tulenev hinnakadu pea marginaalseks. Ehk seesama esimeses näites toodud 16 aastat vana KTM (kahe kuu pärast juba 17a vana), millega ohtralt metsaaluseid küntud peaks täna maksma vahemikus 1300-2000 aga tegelik küsitav hind on 2500€. Sellele tasemele on see masin poole aasta jooksul jõudnud vähehaaval hinntasemelt 2900€. [mention]ElectroMoto[/mention] Küllap see pole turuhind, sest kuue kuu jooksul pole see masin endale uut omanikku leidnud.

Me võime portaalis leiduvaid hindu turuhinnaks nimetada aga mis hoiab hinda üleval? Miks ei järgi mootorrataste hinnad sama tsüklit mis autode hinnad teevad?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 27 Nov 2018, 21:54

Juhtusin siin sõber @Banditiga vestlema kasutatud masinatest ja tegime üheskoos tähelepaneku, et kasutatud masinate, etiti dual sport omade hinnad on üle võlli. Näiteks 2002 aasta KTM LC640 (läbisõit teadamata; tavaliselt on need teadamat läbisõidud jäetud mainimata, sest numbrid on suured) mis ei näe just viimase peal välja kannab hinnasilti 2500€. Minu arust 16 aastat vana tsikli eest millega hoolega metsa ja põldu küntud ikka jaburtalt palju. Või siis KTM 640 LC 4 2005, hinnasilt ütleb 3600€.
Sellised masinad on ilmelt juba parajad rondid, kui neid vähegi eesmärgipäraselt kasutatud on. Kui autosid vaadata siis sama vana Volvo saab märkimisväärselt odavamalt ja uuena maksis too kindlasti 2x enam, kui tsikkel.

Mis ülejäänud foorumlased arvavad? Kas kasutatud masinate hinnad on tõesti ebamõisltlikult kõrged või räägib siin minus kooner, kes ei taha väärt asja eest õiglast hinda maksta?

Turumajandus. Hinna määrab pakkumise-nõudluse suhe. Kui nõudlus ületab pakkumist, siis ongi hinnad kõrged. Näiteks krossirataste hinnad on Eestis jälle suht mõistlikud, põhjuseks kiire ringlus ja väike ostujõuline turg.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Jesper kirjutas: 27 Nov 2018, 23:19

See must-valgel kirjas olevate sõnade ja numbrite oma narratiivile sobivaks väänamine ning selle läbi inimeste endaga vaidlema meelitamine on ebaviisakas, tüütu ja ääretult igav käitumine. Osta parem 250SXF ja löö naelad alla, siis ei pea talv läbi foorumis sappi tootma :bsmile:

Kuldaväärt nõuanne. Tavaliselt lõpeb see sellega, et kevadel läheb tänavaratas müüki :D


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Vaadake suuremat pilti, mitte hinnad ei tõuse vaid raha kaotab väärtust.
Ja see Saksa vs. Eesti hind tulebki ca 500-se kääriga (toojale 350 + äkki oli 150? regamine).

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Tavapäraseid sõidukeid ja tiskleid ei saa ikka üks-ühele samaväärselt hinnata. Üks on tarbeese, teine luksuskaup.

Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Eks turg paneb asjad paika. Kui ikka tööturule sisenejad küsivad ''poolteist puhtalt kätte'' ja kogemustega töötajad küsivad ka palka juurde, siis miks ei peaks selline asi muudes hindades, k.a tsikli hindades kajastuma. Tulevane võimalik majanduslangus võib seda tendentsi oluliselt muuta. Luksuskaup ju ikkagi.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Autode hindades ju ei kajastu. Tõusku need palgad kui kõrgele tahes.
Tegin enne just a24 lahi ja vaatasin, et ühe ja sama aasta R1 ja seitsmene bemm maksavad sama palju.

Tööd ja materjali on ratta ehitamisse ikka võrreldamatult vähem pandud.
Autode kasuks vist räägib siiski see, et neid on stax rohkem toodetud ja turul ka rohkem pakkumises.

Kasutaja avatar

Motorized
Postitusi: 237
Liitunud: 04 Mai 2009, 21:04
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 3 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Motorized »

Spoiler
Krl kirjutas: 28 Nov 2018, 11:59
Motorized kirjutas: 28 Nov 2018, 11:47

Eks turg paneb asjad paika. Kui ikka tööturule sisenejad küsivad ''poolteist puhtalt kätte'' ja kogemustega töötajad küsivad ka palka juurde, siis miks ei peaks selline asi muudes hindades, k.a tsikli hindades kajastuma. Tulevane võimalik majanduslangus võib seda tendentsi oluliselt muuta. Luksuskaup ju ikkagi.

Autode hindades ju ei kajastu. Tõusku need palgad kui kõrgele tahes.
Tegin enne just a24 lahi ja vaatasin, et ühe ja sama aasta R1 ja seitsmene bemm maksavad sama palju.

Tööd ja materjali on ratta ehitamisse ikka võrreldamatult vähem pandud.

No aga motikad on ju luksuskaup. Nende hind on praegu kõrgel. Autod on tarbeese :mrgreen:

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Motorized kirjutas: 28 Nov 2018, 12:01
Spoiler
Krl kirjutas: 28 Nov 2018, 11:59
Motorized kirjutas: 28 Nov 2018, 11:47

Eks turg paneb asjad paika. Kui ikka tööturule sisenejad küsivad ''poolteist puhtalt kätte'' ja kogemustega töötajad küsivad ka palka juurde, siis miks ei peaks selline asi muudes hindades, k.a tsikli hindades kajastuma. Tulevane võimalik majanduslangus võib seda tendentsi oluliselt muuta. Luksuskaup ju ikkagi.

Autode hindades ju ei kajastu. Tõusku need palgad kui kõrgele tahes.
Tegin enne just a24 lahi ja vaatasin, et ühe ja sama aasta R1 ja seitsmene bemm maksavad sama palju.

Tööd ja materjali on ratta ehitamisse ikka võrreldamatult vähem pandud.

No aga motikad on ju luksuskaup. Nende hind on praegu kõrgel. Autod on tarbeese :mrgreen:

Mis see luksuskaup asjasse puutub?
Rattaid ka ikkagi toodetakse muudkui juurde ja vanad rattad jäävad järjest rohkem ajast maha, nagu kogu tehnika puhul.
Vanade telekate või arvutite hinnad ei tõuse ju koos elatustaseme tõusuga.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Päris siga ja kägu võrrelda pole mõtet.Tsikkli kontseptsioon jääb endiselt samaks ükskõik kui palju neid sõidu abimehi juurde ei poogitaks mida ei saa öelda Tv ja arvutite kohta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Asi on lihtsalt selles, et Euro hinda ei muuda. Sai vanasti selle põldu kündnud raipe 3000EEK eest, saab ka nüüd 3000EUR eest.

Kaudselt valab samasse tulle õli igaüks, kes ostab Selverist 2.95 eest sokke, Statoilist 5.95 eest klaasipesu vedelikku või lendab Nordicaga 250 eest Stockholmi. Raha kasutades sa tegelikult pidevalt saad ise hääletada oma raha väärtuse poolt või vastu. Kui bang for buck on s**t, siis parem lennata 50 eest Ryanairiga nädalaks Tenerifele kui käia 35 eest 2h Viimsi SPAs ja aitadki kaasa raha väärtuse püsimisele. Aga samas kui sa maksad Tartus ööbimise eest 100EUR/öö, siis muutubki emotsionaalselt vastuvõetavaks, et iga liikuv raibe maksab 3000. Aga proovi sa seda kellelegi 47000EEK eest müüa...

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

mx77 kirjutas: 28 Nov 2018, 09:25

Kuldaväärt nõuanne. Tavaliselt lõpeb see sellega, et kevadel läheb tänavaratas müüki :D

Tänavaratast küll mingit vajadust müüa pole. Üks all 150kg off-road masin kuluks ära küll aga kui me konkreetsetest mudelitest/tootjatst räägime siis KTMi ma eriti ei vaata. Minu jaoks on selle brändi vanade masinate hinnatase põhjendamatu ja ma ei suuda kuidagi näha eelist näiteks samaväärse Husqvarna ees.

[mention]ElectroMoto[/mention] tsiklid pole luksuskaup, külmemas kliimas, nagu meil siin tsiklid hobisõidukid aga UK-s ning soojades maades ka põhiline transpordivahend. Seega peaks alluma samasugusele või vähemalt võrreldavale hinnakaole teiste sõidukitega. Selge see, et 1:1 võrdlus on kohatu aga üldplaanis peaks siiski samad tegurid mõjuma: algne ostuhind, tehniline seisukord, vanus, üldine väljanägemine, varuosade hind jms.

[mention]mellpoiss[/mention] mõte on huvitav, tõepoolest Euro on viimase 9 aasta jooksul kaotanud 20% oma tegelikust ostujõust. Aga võrdlus toimub ju ostuhinna ning täna ostetava uue samaväärse masina vastu ja samavääsete masinate hinnad pole tõusnud 20%, pigem on need inflatsiooniga korrigeerides isegi langenud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

[mention]Macintosh[/mention] Nõus, aga oma kogemusest võin öelda, et sinu välja toodud teguritest vähemalt kolme väärtust ei ole mina suuteline hindama, aga ühel hetkel oma ratast tahaks ikkagi müüa. Nii ma selle hinna võtangi suht laest (tõenäoliselt selle järgi, mis sarnased maksavad mototehnika.ee lehel) ja reaalselt maha müün selle hinnaga, millega keegi on nõus selle ära ostma :D
Mulle tundub, et see mida ma öelda üritan, on see, et nii nagu päris palju müüjaid pole piisavalt targad, et hinna üle otsustada, siis seda pole ka ostjad... Ja kuna muud kontrollmehhanismi siin pole, siis nii see hind vaikselt kasvab..
:wack:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

See seletaks seika, miks tsiklit paar aastat hiljem müües on võimalik tema eest saada samapalju või isegi enam, kui ostes. Tegmist on nö iseennast täitva prohvetlusega - kasutatud tsiklite hinnasoov on kõrge, sest nende eest soovitakse palju ja soovitakse palju, sest portaalides on hinnad sellised.
See isegi meigib natuke senssi, sest ma olen vaadanud, et mõistliku hinnaga masinate müügiperiood on paarist nädalast kuuni. Nendel, mis minu hinnagul hinnasilt liiga suur ulatub müügiaeg vabalt 3-6 kuuni.

Sorisin natuke netis ringi ja see tundub olevat rahvusvaheline küsimus, kasutatud masinate turul ei taha hinnad langeda.
https://goo.gl/V2mDcM

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”