Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Õlle hind pubis on ka jabur.

-----
Poolitatud teemast "Kasutatud tsiklite hinnad on jaburad! On või?"
viewtopic.php?p=820952#p820952



...
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Ain kirjutas: 18 Veebr 2019, 08:29
Spoiler
chadmuska kirjutas: 18 Veebr 2019, 02:36
zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

Oy

Minuarust kõige masohhistlikum tegu mis võib endale teha.. on võrrelda hindasi täna ja x aeg tagasi.. See on sama nagu ostad poest endale mingi asja ära ja siis käid mitu aastat mööda teisi poode ja vaatad mis hinnad sellel asjal on.. Mida see annab? Miks seda endale tehakse? Eluga tuleb edasi minna! Kui lähed pubisse siis naudi sõprade seltskonda ja sedasama õlut!

Ja hobiasjadega on selles mõttes hea- kui elu keeruliseks läheb ja sissetulek kahaneb, saab neid asju otsast maha hakata müüma. Ja kui elujärg paraneb siis alustad jälle vaikselt otsast.. :D

10€ on ikla ulme, palkasid võrrelda siis peaks Soomes maksma umbes 40-60€

dr800 2x
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas ranel »

chadmuska kirjutas: 18 Veebr 2019, 02:36
Spoiler
zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

Ja siis ma imestan, et kuidas tudengina jaksas mööda pubisid käia ja nüüd on väljas käik korralik pauk rahakotile :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas AzA »

ranel kirjutas: 18 Veebr 2019, 11:37
Spoiler
chadmuska kirjutas: 18 Veebr 2019, 02:36
zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

Ja siis ma imestan, et kuidas tudengina jaksas mööda pubisid käia ja nüüd on väljas käik korralik pauk rahakotile :D

Sest sul on kuhjas mujale raha vaja :)
Ma küll hindu ei mäleta, aga 2008 oli mu ametikoha palk siia sinna 10 tonni kätte. Ehk siis 25 kronase kannu puhul lõbusad 400 kannu.
Täna on sama ametikoha palk 2100€ neto veidi siia sinna. Ehk siis saab veidike isegi enam kohati, sõltub mis sektorist nutsu tuleb ... ainult, et krt viiekat kannu eest ei raatsi välja käia küll eriti tihti, sest benss tahab ostmist, maja kõpitsemist, latsed uusi kingakesi ja nii see õlu kallis tundubki.
Tegelikult suhteliselt kohtelist hind sama, kui siis veidi veidi kallim. Peamiselt on kallim tänu teenindussektori tõusnud palkadele, ettekandja pole soliidses kohas enam miinimumpalgaline. Aktsiis on enamvähem elatustasemega sammu käinud, va osspoisi viimane naljanumber.
2008 pole eriti hea aasta võrrelda, tegu oli buumi tipuga, kohati maksti imeraha pea mitte millegi eest. Me pole siiani masust eriti taastunud ja uus on tulekul :bsmile:

Palju õõvastam on bensu hind :mrgreen:

Hea tabliitsa:
https://majandus24.postimees.ee/3930829 ... 15-aastaga

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Hind sama? Euro kurss Krooni on 15,64...ma mäletan seda veel täpselt sest vastutasin omal ajal eesti suurimas kommertspangas eurole ülemineku protsesside toimimise, korrektsuse ja täpsuse eest :D
Kus ta sama on, siis said 400 kannu, nüüd saad 200. See ei ole enamvähem sama, vaid täpselt poole vähem. Võttes arvesse eelnevalt toodud võrdlust (eeldan, et isik ei valetanud ja nii need hinnad on). Hinna tõus = 6.25x, muidugi selle näite puhul tuleb aru saada, et see mis tõusnud on, ei ole mitte õlle hind...st. õlle hinna tõusu osa sellest 6.25x on marginaalne. Kuigi, ettekandja polnud korralikus kohas ka aastal 2008 kaugeltki mitte miinimumpalgaline minu teada.

Sinu ametikoha palk on väga jõudsalt tõusnud, võib öelda, et oled siis või sees omadega. Suuremal osal see nii hästi tõusnud ei ole ehk tugevalt üle 3 korra! Muidugi ma ütleks, et leppisid siis algselt ka suhteliselt kesise palgaga vist, aga noh see selleks, võibolla oli katseaeg :D

Kui kõike kokku võtta ja vaadata siis minumeelest just bensu või üleüldiselt kütuse hind on see, mis lõpuks nagu ei olegi mingit niivõrd ulmelist erilist tõusu teinud. Kütuse ja orbiti nätsu hind..
Minumeelest kuskil 2010 maksis kütus lausa 1.4eur ja napilt enne eurile minekut oli ta vist kah 20jaaku liiter. Põmst sama, mis täna, 9a hiljem. Paljud asjad on ka hoopis odavamaks läinud, elektroonika, riided...kui neid just eesti röövpoodidest ei osta.

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Raki »

Ei maksa see õlu ikka igas urkas ka 10 EURi toop. Raekojaplatsil maksis 10tagasi ka 150 EEKi.
Seal kus krooniajal sai 25 EEKiga saab ka täna 3 EURiga.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas ranel »

retro kirjutas: 18 Veebr 2019, 18:23

On ikka küll. Jutt konkreetsest pubist Püssirohukelder. 25 kr kanti oli tõesti.

chadmuska kirjutas: 18 Veebr 2019, 02:36
zorten22 kirjutas: 17 Veebr 2019, 22:01

Õlle hind pubis on ka jabur.

2008.a Maksis liiter õlut Püssirohulkeldris 25krooni. Eile maksis liiter õlut 10euri. :shock:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas: 18 Veebr 2019, 16:10

Hind sama? Euro kurss Krooni on 15,64...ma mäletan seda veel täpselt sest vastutasin omal ajal eesti suurimas kommertspangas eurole ülemineku protsesside toimimise, korrektsuse ja täpsuse eest :D
Kus ta sama on, siis said 400 kannu, nüüd saad 200. See ei ole enamvähem sama, vaid täpselt poole vähem. Võttes arvesse eelnevalt toodud võrdlust (eeldan, et isik ei valetanud ja nii need hinnad on). Hinna tõus = 6.25x, muidugi selle näite puhul tuleb aru saada, et see mis tõusnud on, ei ole mitte õlle hind...st. õlle hinna tõusu osa sellest 6.25x on marginaalne. Kuigi, ettekandja polnud korralikus kohas ka aastal 2008 kaugeltki mitte miinimumpalgaline minu teada.

Vat siin on konks, ma panin küll tähele, aga hindasin sellise hinna absurdseks. Liitrine kann 25 krontsi võis 2000a olla, kindlasti aga 2008 tegu mingi sooduspakkumisega, umbes, et võta 8 liitrist rocki lauda koos vannitäie sardellidega ja saad õlle 25 krontsi liiter.
Püssika punane oli seal tihti kampaanias, ikkagi Saku lapsuke Alecoqi linnas. Lipud lehvimas, reklaam toimimas. Sama muide toimus Pärnu Kuursaalis Alecoqi nn. Kuursaali Blondiiniga, lidrane kann maksis sama palju kui poolene :mrgreen:
Võrdlus tuleks tuua mingi muu kampaaniaga, näiteks praegu siinsetes pubides laialt levinud 2=3, mu kodupubis kampaania ajal 3 saku orikat 7€, norm pub sealjuures, ehk tsirka viiekas liiter.

Nimelt 2008 maksis õlu poes umbes poole vähem kui praegu. Ehk siis selle ülemineku kursiga kusagil 7-8 krooni, pub on alati ca 3-4x kallim olnud, sama on ka praegu. Sama on ka miinimumpalgaga, tõusnud umbes 2x.
Veel on huvitav suhe konipakki, pubis on nn. premium õlu enamvähem alati maksnud premium sigaretipaki hinna või veidi enam.

Vaatan ma oma elunatukest kuidas tahes, tudengiaegset elu kuidas tahes ... no 6 kordset tõusu ei näi kuskilt, ei tunneta samuti.

Aga lähme pigem tõestama:
2008 oktoobris tehtud postitus. Toon välja olulised lõigud:
"Veerev õlu on suht odav koht. Üks õlu maksab 30 krooni. Paraku on läheduses elavate väikekodanlaste aktiivse tegevuse tõttu pubi suletud juba 23:00st."
Ühe õlu all mõistetakse poolest kannu, nagu meil tavaks.
Kui sinna õllekasse satud, siis .... no äge koht on, läbi aegade odavaim õlu Pärnus, kui krutskiurgas Willy jms. pühad paigad välja arvata.
Toonitan, et üks õlu tähendab veerevas õlus näiteks Pulsi vms. vinget.
https://lassie.wordpress.com/2008/10/18 ... eerev-olu/

Juuli 2008:
Kohviku juurdehindlusest saab aimu Saku Õlletehase kodulehelt – 30liitrise vaadiga märjukest ostes saab kõrts liitri kätte 23 krooniga.
Et siis kuskil müüakse seda kraami 2 kroonise juurdehindlusega? Täitsa võimalik :mrgreen:
https://www.ohtuleht.ee/285701/tallinna ... -70-krooni

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas ranel »

https://tartu.postimees.ee/377221/tartu ... nda-juurde

Eurole ülemikuga seoses hinnad välja toodud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas will111 »

hmm, selles osas mul pole muidugi midagi vaielda, et mis need reaalsed ülle hinnad läbi aegade päriselt olnud on sest ise pole kunagi eriline tarbija olnud ja pubist pole vaat et kunagi oma elu sees ostnud, vähemalt mitte eestis :D (võibolla loetud korrad siiski)
küll aga, kui sa ütled, et poes maksis 2008 umbes 7-8 krooni ja pubis on alati olnud kuskil alates 3x kallim siis tulebki ju täpselt nii välja, et pubis pidi see maksma tol ajal 25 krooni. või millest ma valesti aru saan? ja kuskilt sealt toodud tõestusest selgub nagu ka, et mingis kohas olevat olnud 30 krooni. see on täpselt selline summa, et mingis teises kohas (püssirohukelder, pole aimugi mis koht see on, aga ju kohalikud on kursis..) võis siis ju ka 25 olla. taolised väiksed erinevused on alati eksisteerinud eri kohtades.

palju õlu täna siis poes maksab? ma ise viimati ostsin vist juba aasta või rohkem tagasi aga siis ta maksis umbes sinna euro kanti, pluss miinus mõnikümmend senti vist. kui pubis täna maksab 10 siis kas on poes toimunud eriti räige hinnatõus või siis on erinevus pood/pubi ikkagi üsna röögatu :D

muidugi, just nüüd meenus üks detail. eelmine nädal sai käidud kuskil tallinna vanalinna õlletoas. ikka sisuliselt raekoja platsil, ainult, et selline pisike koht...samas mingi ekstra spets justnimelt ÕLLE koht, kus oli vist saada kõiki maailma sorte. anyway, kui õigesti mäletan maksis pudel seal äkki kuskil 4-5euri. muidugi seal oli kindlasti neid väga erinevate hindadega.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas AzA »

will111 kirjutas: 18 Veebr 2019, 20:08

küll aga, kui sa ütled, et poes maksis 2008 umbes 7-8 krooni ja pubis on alati olnud kuskil alates 3x kallim siis tulebki ju täpselt nii välja, et pubis pidi see maksma tol ajal 25 krooni. või millest ma valesti aru saan?

Pool liitrit mitte liiter. See liiter 25 krona eest oli püssirohukeldri üüberkampaania nende maja õllele, mida mujalt osta ei saanud. Muide Tartu satud käi seal ära, proovi püssika punane ära ja kõrvale võta supp, aga pätsi saia sees. Kohalikud teavad ehk nime. Vägev värk :)
Täna on poolene õlts poes keskmiselt rubla 10 - 30 ja pubis 3.50-5€. Kampaaniad tavaliselt 3=2 ehk saad 3 kannu 2he hinnaga.

Tsiklihindadega on tegelikult umbes sama, vs. sissetulekud.
Ma ostsin 1995-nda aasta Honda Rebeli (125cc reas2, ca 30k kellal) aastal 2006 hinnaga 13500 krooni. Ehk siis suurusjärk 800€. Suht koht turuhind oli tollal. See oli ca mu kuupalk. Ei vaevu A24-ja piilumagi, tonna pooleteistkümnega saab 2009 aasta 125cc ehk ikka kätte.

aga kui vaadata moekaupade hindu, siis need käivad muidugist imemoodi üles alla. Gessu on üks neist imekaupadest.
Samas 10a vana 25k kellal 100kw V2 sportivniku saab 4k euri eest, ehk siis veidi üle 3-e keskmise palga. Nuh, ei ütleks, et väga jõhker hind.
Renardit saab näituseks puhta muidu praegu kätte :mrgreen:

Aga mulle meeldib.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas will111 »

punast [lu v]iks isegi proovida toesti, ainuke asi, et seda kyll ei tea millal tartusse satun :D

ma ylten, sul on see palk ebanormaalselt palju t]usnud ka :ner: koigi sissetulekud pole kaugeltki kolmekordistunud siiski v]rreldes 2008. Ma ise ostsin umbes 2011 vist esimese tsikli *noh esimene laane tsikli ja taiskasvanuna. Yamaha mingi enduro oli. kuskil 1600euri, p'rast myysin selle puht juhuslikult kaks korda jarjest maha ja seetottu jain kasumisse, aga muidu oleks ikka sygada saanud, molemal korral pakuti vaid kuskil 1000 ratta eest :lol:


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Seda kõike on väga tore lugeda, aga ehk jääks teemasse?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Rasmusk kirjutas: 18 Veebr 2019, 21:42

Seda kõike on väga tore lugeda, aga ehk jääks teemasse?

Asi ongi teemas, sa ei jaga lihtsalt biiti. Vaata asja natuke laiemalt. Lehekülgede kaupa arutelu õlle hinna üle annab tulemuseks - õlu rsk on kalliks läinud ja kõik kes seal ahelas sees, on vereimejad. Tsiklite hinnad on tegelt täitsa norm ja hea on sellist soodsat hobi pidada, sest sõitmisele kuluv aeg aitab raha säästa, kuna sel ajal ei saa kallist õlut juua. Kõik on rõõmsad, eriti kasutatud rataste müüjad :mrgreen:


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sellest saab omakorda teha vaid [he jarelduse, tuleb hakata kasutatud rataste m[[jaks :D

aga ylle hind on siin ju tegelikult lihtsalt yldtuntud myydupuuks, umbes nagu kulla maailmaturu hind. arutelu k'igus on lihtsalt selgunud, et ylle ja kasutatud rataste hinnad eestis on omavahel vaga tihedalt seotud

Kasutaja avatar

Sadness
Postitusi: 301
Liitunud: 27 Juun 2004, 15:25
Tsikkel: Mutt
Asukoht: Põlvamaal põlvest põlve
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Sadness »

Sattusin äsja üle vist kümne aasta püssikasse ja kohaliku punase liiter maksis 7,50. Ülalviidatud 10 ilmselt käis mõne teise margi kohta.

----
Voshod 3M "Freyja"~Jawa 638 "Punane Needus"~Iž Planeta 5 "Sarvik"~ Kawasaki EN500 Vulcan "Etna"~(Yamaha XTZ Super Ténéré "Rühkija")~Suzuki LS650 Savage "Putukas"~Mutt Mushman "Krants"
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ime et keegi ei arvuta veel, mitu rubla vanasti õlu maksis. Hinnatõusu pikema aja vältel saab arvutada ainult läbi indeksite, e õlle hind vs palk vs McDonald's burger vs kütus vs leib. Kui nii võtta, siis väga hull see asi tegelikult pole.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Sciev »

10 a. tagasi oli see väike üllatus, et Soomes Lahtis oli pubis õlu odavam kui Tallinna kesklinnas pubis, aga eks Lahti on ka väike koht, ilmselt Helsingis võis Talinnast kallim olla. Praegusel hetkel pole enam alkoholi hinnast sooja ega külma kuna ei tarbi enam. :-o


vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas vetu »

Peale seda kui Pärnu ainsas vaadi-Guinnessi pakkuvas asutuses selle hind 5.80 peale tõsteti hakkasin igasugu käsitööõllesid tarbima ja seda ühes teises asutuses. Hinnad enamalt soodsamad ja lisaks juba väljakujunenud lemmikutele saab ka alati midagi uut proovida. Või siis lähen Veerevasse ja maksan Rocki eest 3.50 ja olen sellega rahul.
5 euri kannu eest on minu mentaalne valulävi.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Kui poeõlle hindadest rääkida, siis võib samuti meenutada, et kui 6 zigulli õlut ostsid 6 x 60 kopikat, ning need ära viisid, said taara eest veel kaks pudelit. :D
Aga praegu jah, nagu eelkõneleja mainis, siis selle summa eest vaataks juba kvaliteetsemaid jooke. Seeriaõllede eest on kõrtsis isegi 5 jevrot liiast. Hea (Põhjala, Sori, Lehe jms) õlu on seda ja pisut enamatki väärt, aga "tava-rokk" selliseid summasi tõesti väärt ei ole. Õnneks valikut on. :bsmile:
Mis seal ikka arutada, asi on tegelikult ju väga lihtne - nagu kõrtsis, nii ka poes, et kui valulävi ületatakse, hääletab rahvas jalgadega, kas valib teise kõrtsi, või väiksema aktsiisiga poe.
Samas, kes tahab eemalt vaadates rikas välja paista, see teeb näo, ning kindlasti ütleb ka teistele, et tema hinda ei vaata. Lihtne :wack:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas isakene »

Tuleb väljamaal joomas hakata käima. Sel sügisel Ceske Budejovice raeplatsis õhtusel ajal erinevates restodes kann kohalikku õlutit maksis vahemikus 1,1 - 1,5 euri...

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

isakene kirjutas: 19 Veebr 2019, 23:22

Tuleb väljamaal joomas hakata käima. Sel sügisel Ceske Budejovice raeplatsis õhtusel ajal erinevates restodes kann kohalikku õlutit maksis vahemikus 1,1 - 1,5 euri...

Ja Praha keskväljakul 8 eur

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

mx77 kirjutas: 20 Veebr 2019, 08:47
isakene kirjutas: 19 Veebr 2019, 23:22

Tuleb väljamaal joomas hakata käima. Sel sügisel Ceske Budejovice raeplatsis õhtusel ajal erinevates restodes kann kohalikku õlutit maksis vahemikus 1,1 - 1,5 euri...

Ja Praha keskväljakul 8 eur

Aga Minski kesklinnas 2.5 €

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ähh, kodus, Lätist toodud õlut kaanida on veelgi odavam.
Kangemad mehed toovad märjukest veelgi odavamatest maadest!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Alati saab ka ise teha :bsmile:

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas isakene »

yeekim kirjutas: 20 Veebr 2019, 09:30

Ähh, kodus, Lätist toodud õlut kaanida on veelgi odavam.
Kangemad mehed toovad märjukest veelgi odavamatest maadest!

Läti nüüd küll see kõige odavam paik ei ole :D

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

isakene kirjutas: 21 Veebr 2019, 13:12
yeekim kirjutas: 20 Veebr 2019, 09:30

Ähh, kodus, Lätist toodud õlut kaanida on veelgi odavam.
Kangemad mehed toovad märjukest veelgi odavamatest maadest!

Läti nüüd küll see kõige odavam paik ei ole :D

Seda ju ei väidetudki.

Kasutaja avatar

Priit_IZ
Postitusi: 900
Liitunud: 09 Veebr 2005, 17:25
Asukoht: Raasiku või Haapsalu
Tänatud: 12 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas Priit_IZ »

Päälinnas on ühes kesklinna kõrtsis, õnneliku tunni(tundide) vältel, kilone kann neli rubla. Paremat vist tänapäeval kõrtsist välja ei võlu.

Mootorsportlased on ikka julged,
see kartmatus on kasvanud väsimatus töös,
läbi kurvide ja piki sirgeid,
meid sadu kordi kandnud on mootorite sööst.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6603
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 638 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Õlle hinnnast nüüd ja minevikus.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Priit_IZ kirjutas: 08 Mär 2019, 10:25

Päälinnas on ühes kesklinna kõrtsis, õnneliku tunni(tundide) vältel, kilone kann neli rubla. Paremat vist tänapäeval kõrtsist välja ei võlu.

Hea, et nime ei maini sest Õnnelikud tunnid alkole on keelatud!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”