Soodsaim lahendus akutrimmerile?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Erci »

Kui akutööriistu muid pole, siis on mõttekam ja rahaliselt kasulikum võtta bensukas. Mul mingi 100 Eurone McCulloth ja töötab laitmatult. Ei ole lisakulutusi akude ja laadijate näol ning kevadel ei pea üllatuma kas aku töötab või ei. Aga kui kindel soov akutrimmer, siis soovitusi ülal küllaga.



___________________________
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Jazzyl kirjutas: 30 Mai 2019, 08:06

Ostis ka minu isa akutrimmeri omale, lootuses et sellega on hea mingeid väikeseid nurki lasta jms.
Reaalsus on see, et aku 1 suvega läbi (selle suve jooksul sai vist paar-kolm korda kasutatud) ning uus aku maksab üle poole (vist oli 75€ nii ebays, kui igal pool mujal) selle asja hinnast.
Lõppkokkuvõttes - prügikasti kogu see jama.

Täpsusta mis firma toode oli..
Osad akud kannatavad taastamist. Renovaar teeb seda. Mul on ligi 20 aastat vana 12v Metabo akudrell 1,7 Ah akuga millega olen kõik oma tegemised tehtud saanud ja korra lasin uued elemendid sisse panna. Kusjuures noname hiinakad valisin mitte Panasonicu vms. elemendid. Töötab siiani.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Asi taandubki akudele.
Ehk hilisemale akuhinnale.
Makita 2ah maksab 30€, ei ole väga ulme.
Ja aku peab vastu ikka rohkem kui 1 aasta, kui just läbi ei külmuta.

Makita ergonoomikale etteheiteid pole, lihtsalt 5ah kolakate komplekti panemine kilose trelliga on iseasi strateegia.
Kasutan 2ah liiste ja rahul.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Ain kirjutas: 30 Mai 2019, 10:01

Renovaar teeb seda. Mul on ligi 20 aastat vana 12v Metabo akudrell 1,7 Ah akuga millega olen kõik oma tegemised tehtud saanud ja korra lasin uued elemendid sisse panna. Kusjuures noname hiinakad valisin mitte Panasonicu vms. elemendid. Töötab siiani.

Minu viiamne kogemus Renovaariga 2 aastat tagasi oli masendav. Lasin sügisel Boschi akudel akuelemendid ära vahetada, talve jooksul kasutasin paar korda. Kevadeks oli nende 6 kuuline garantii läbi ja akude mahutavus 0. Sama kurtis minu vend. Mina enam neid soovitada ei julge.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas and »

See on muidugi Renovaarile päris valus statement, Macintosh. Kui sa just ei palunud leti ees maailma kõige odavamaid elemente, siis tundub päris tõsine asi. Renovaar meie väiksel turul ikkagi pikalt olnud ja ei usu, et nad saasta pakuvad... Mul on tööalaselt kokkupuuteid ja siiamasni pole probleeme akude ja elementidega olnud. Hoolimata garantii lõppemisest oleksid võinud siiski kohapeale arutama minna.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 726
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

and kirjutas: 01 Juun 2019, 21:55

See on muidugi Renovaarile päris valus statement, Macintosh. Kui sa just ei palunud leti ees maailma kõige odavamaid elemente, siis tundub päris tõsine asi. Renovaar meie väiksel turul ikkagi pikalt olnud ja ei usu, et nad saasta pakuvad... Mul on tööalaselt kokkupuuteid ja siiamasni pole probleeme akude ja elementidega olnud. Hoolimata garantii lõppemisest oleksid võinud siiski kohapeale arutama minna.

Täiesti nõus, ise nende juurse kunagi lugematul korral elemente vahetada lasknud ja probleem oli vaid korra, kui meie enda jorss värskendatud aku sam-kompunn laadijaga sisse küpsetas (lol) .

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Pawka
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Okt 2018, 21:19
Tänanud: 1 kord

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Pawka »

Lasime kunagi audiogiidide akusid vahetada, umbes poole aastaga, mõned kiiremini, olid need taas kutud. Originaalid olid umbes 10 aastat kestnud. Me ei näinud mõtet kakelda, oleks uued sellised elemendid saanud, oleks ilmselt varsti needki taas saba andnud. Kuna vahetuses käis 5-6 aparaati, igaühes oli 3 elementi sees siis juhuslik "mäda õun" ilmselt ka olla ei saanud. Vahetasime terve süsteemi välja veidi hiljem ja sellega langes ka akude probleem. Ilma vahetamata oleks muidugi pool aastat vähem saanud kasutada nii, et võit lõpuks ikkagi..

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas simp »

elementide turul on selline segadus, et teinekord saavad ka väga kogenud ja nimega tegelased rewrappitud no-name elemenedid korraliku asja pähe...


Teema algataja
Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Piipz kirjutas: 28 Mai 2019, 14:54
Tiiger800 kirjutas: 28 Mai 2019, 14:12

Maal vanemad kasutavad seda juba viis aastat https://www.tooriistamarket.ee/et/trimm ... ah-laadija
Jõudu on piisavalt ja kuni pool tundi saab toimetada.

See tundub oluliselt asjalikum, kui see Hecht igatahes

Valisin selle ja Stihli vahel ja ostsin rohelise. Tundub, et võib hästi rahule jääda. Stihli ei käinud katsumas, vaid peale vaatamist võtsin kohe rohelise ligi. Miinused võrreldes Stihliga - tundub sitem plast pildi järgi ja olles Stihli asju varem üldises plaanis näppinud, vähe "Hiinam" tunne kuidagi, kaal on suurem (teisalt iga bensukas on niikuinii veel raskem), ergonoomika ei olnud kõige parem (aga saab muuta), minu jaoks miinuseks veel eraldatav aku, st Stihlil hea väike laadija käib otse sappa.

Plussid - 24v ja tõesti oli jõudu, aku kestis väga hästi (Stihl väidetavalt ca 15 min ja roheline kuni pool h, tundus et nii oligi, see on ikka suur miinus Stihlile). Ei ole teradega vaid tamiiliga (teine suur miinus Stihlile), mis mitme inimese sõnul pidi totaalne kräpp olema. Kuigi tamiile väljub rohelisel peast 1 mitte 2 nagu klassikaliselt, siis lõikas siiski väga hästi. Seda Stihli tamiili võimalust ei peaks eriti vaatama, kuna automaatne etteanne ja rull kui selline puudub, vaid saad fiks pikkusega tamiilijupid lihtsalt pea külge panna, mida vajadusel ükshaaval vahetada. Rohelisel on ikkagi rull ja etteanne. Viimaks - hind 40 eur soodsam. Panen sellele vähe juurde ja ostan tsiklile uue aku.

Kokkuvõtvalt - on mis ta on, aga ma sain peaaegu terve aia ära lasta ühe akuga. Arvestades, et päris võsasse oli vahepeal kasvanud, siis tulevikus jätkub kasutusajast täiesti vabalt ringi peale tegemiseks. Arvan küll, et oluliselt soodsamat ja vähemalt sama jõudlusega masinat täna ilmselt meie poodidest ei leia.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”