Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

will111 kirjutas: 19 Nov 2019, 19:07

Sciev, miks sulle meeldib nii kangesti võrrelda täiesti võrreldamtuid asju? Mis seos on ostetud õllel ja ostetud kütusel? Kas üks asendab kuidagi teist klaasis või auto paagis?
Palun selgita lollile, misjaoks ma peaks kasvõi näiteks mingi kabanossi ostmata/söömata jätma selleks, et saaksin tankida kütust siis kui see on kallim? Mitte, et ma käiksin tanklas kabanossi ostmas, aga no see on lihtsalt esimene suvaline ettejuhtuv näide

Sest kui iga sent on arvel on ja nii väga on vaja säästa (et igat senti kütuse hinnas peab hoolega vaatama ja kalkuleerima millal tankida), siis ei tasuks õlut juua. Ja tanklast pole mõtet kalleid sööke üldse osta, võib võileivad kodust kaasa võtta. :bsmile:




will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Õnneks minu ajumaht on piisavalt suur, et ma ei pea sellise lihtsa asja juures mitte midagi erilist kalkuleerima :D sõidad tanklast mööda ja vaatad ahah, täna on 1.399 ja sõidad järgmine nädal samast tanklast mööda, vaatad on 1.299. Vot ei tõmba nüüd silma punni, et huvitav millal see õige moment tankida võiks olla...aga anyway, õlut ma väga ei joo ka. Suht mõttetu lurr. Tanklast kalleid sööke samuti ei tarbi, ja võileibu pole vaja ka kuskile kaasa võtta. Olen selline "eriline inimene" kes saab ka vabalt näiteks 8h täiesti söömata hakkama ilma, et see minu hinge hullult piinaks. Nii et ma võin oma võileibu või misiganes muud toitu vabalt ka kodus süüa, vahepeal näiteks tallinn-tartu-tallinn sõita ja õhtul uuesti kodus süüa.

Aga huvitaval kombel pole ma ka mitte kunagi oma elu jooksul pidanud mõtlema sellele kui palju mul pangakontol raha on. Ükskõik kui kallist või odavat asja ma parasjagu ostmas olen või ei ole. Miskipärast aga kuulen paljude eestlaste käest ikka ja jälle, kuidas "kuu lõpp on käes". Huvitav, millest see tuleb, et kõik need stax jõukad mitte sendi lugejad ja mittesäästjad muudkui kuu lõpust räägivad :D Äkki oskad vastata?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

will111 kirjutas: 19 Nov 2019, 21:50

sõidad tanklast mööda ja vaatad ahah, täna on 1.399 ja sõidad järgmine nädal samast tanklast mööda, vaatad on 1.299. Vot ei tõmba nüüd silma punni, et huvitav millal see õige moment tankida võiks olla...

Aga kui järgmisel nädalal on mitte 1,299 eur, vaid 1,3499, siis võtab silma punni ja tankima minemiseks peab hakkama väikest eeltööd tegema, et mis toimub? :D
Ma olen üsna kindel, et see nüüd kellelegi "kuu lõppu" liiga vara kätte ei too kui ilma kütuse hindasid pidevalt jälgimata tangib lihtsalt siis kui paak tühjaks hakkab saama. :bsmile: Üks keskmine autoomanik võib võita selle jälgimisega u. 10 eur/kuus kui tangib AINULT siis kui hind 10 senti odavam on. Ega alati nädalate lõikes nii palju vist polegi. On teisi kohti kus annab säästa rohkem kui selline soov on. See 10 eur kuus kütuse pealt on naeruväärne. Saan aru, et need säästavad, kes ostavad Venemaa kütust. Ja sinise diisliga sõitjad ka juba säästavad midagi. (lol)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Nov 2019, 21:50

Aga huvitaval kombel pole ma ka mitte kunagi oma elu jooksul pidanud mõtlema sellele kui palju mul pangakontol raha on. Ükskõik kui kallist või odavat asja ma parasjagu ostmas olen või ei ole......

Ära praali,see juhtub üldjuhul siis kui seal kontol pole midagi,aga mõistlik inimene peab seda tegema. Ma siin ka pole just tihe jälgija ja mul oli 3 korda krediitkaardi arvelt maha läinud 40+ euri. No pole ja just see summa mida tähele paned,aga niisama seda kinkida ei olnud plaanis. Avastasin ise kaks tehingut ja siis pangahaldur ühe veel ,üle kuu vanuse. Õnneks sain vaidlustatud ja ka raha tagasi. Kui ,aga üldse ei jälgi siis polegi ühel heal päeval seal äkki midagi. Mingi e-pood ilmselt lekib ja vahetasin kaardi ning paar nädalat ja võeti 6,90 maha. Jälle vaidlustus ja uus kaart. Nüüd on paar kuud kõik korras. Swedi äpp aitab ka jälgida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Sciev...ma oskan selle peale öelda veel vaid üht. Selle asemel, et siin rääkida teistele, kus ja mille pealt tasub säästa ja mille pealt kohe kindlasti ei tasu säästa, kasuta äkki oma aega ja teravat mõistust hoopis millegi kasulikuma peale - näiteks mõtle miks krdi pärast sa sõidad voshodiga :mrgreen: Kas see on ikka see kõige õigem koht, kust säästa :lol:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

jkristjan kirjutas: 19 Nov 2019, 16:40

Minu jaoks huvitavam küsimus on, miks see paagi hinna erinevus mõni EUR siia-sinna inimestel rõhud nii üles ajab. Samal ajal laotakse ehituspoodides ja Selverites korvid täis paska, mida mujal võibolla poole odavamalt saab, keegi ei mõtle, kas möödulint peab maksma 9.90 või saaks 3.90-ga ka. ...

Arvan, et küsimus pole niiväga soovis säästa vaid olukorraga, kus avaneb võimalus asja eest vähem maksta, siis haaratakse sellest võimalusest.
Ma näiteks juba >aasta ei osta ühtegi ehituspulka muul ajala kui on "päevad" :mrgreen:
Aliexpress on jah hea näide, AGA alati ei soovi igat vidinat 14...44 päeva (ja sa kunagi ei tea kas on 14 või 44) oodata ja siis võtad asja kiiresti Motonetist/Koduekstrast/Apelsinist/Magaziinist vms. ja lähed eluga edasi.
PS Prisma on piima ostmiseks päris hea valik :mrgreen:
https://kasulik.delfi.ee/news/ostukorv/ ... d=76246355

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Nov 2019, 23:44

Sciev...ma oskan selle peale öelda veel vaid üht. Selle asemel, et siin rääkida teistele, kus ja mille pealt tasub säästa ja mille pealt kohe kindlasti ei tasu säästa, kasuta äkki oma aega ja teravat mõistust hoopis millegi kasulikuma peale - näiteks mõtle miks krdi pärast sa sõidad voshodiga :mrgreen: Kas see on ikka see kõige õigem koht, kust säästa :lol:

Voshod ei säästa midagi,see laguneb hullusti kui sellega sõita piisavalt, võrreldes japsi või lääne rattastega :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kokkuvõttes on ju kõik hästi. Maksate ikkagi riigi poolt seatud makse mis lähevad teie enda heaolu tagamiseks.

Minus tekitab ikkagi küsimust see, et kas need konkreetsed hinnanumbrid kujunevad mingi loogia põhjal, või on reaalselt kuhugi mingi võlli noor rinnakas armuke tööle võetud, kes ala exceli =RAND() funktsiooniga neid hindu uuendab, nii tihti kui viitsib?

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas simp »

Ivoonu kirjutas: 19 Nov 2019, 19:18

Pensini on umbkaudu 20 aastat aega, seega jõuaks 100 € aastas kogudes 2000 € pensionifondi panna küll. II ja III sammast mul ei ole, seega on abiks ikka. Veel küsimusi? :)

OT: III sammas tee omale enne 2021a valmis, äkki mõtled kunagi ümber. Piisab minimaalsest paari eurosest investeeringust, et väljavõtmis tingimused paremad oleks.
Seda siis juhul kui praegune reform ära tehakse. (reformi üle arutlema ei viitsi hakata, lihtsalt infoks)

Spoiler

Neile, kes alustavad kolmandasse sambasse kogumist 2021. aastal või hiljem, hakkavad soodsamad tulumaksumäärad kehtima mitte 55. eluaastast, vaid sarnaselt teise sambaga hiljem – eelpensionieast.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Maaks kirjutas: 20 Nov 2019, 09:22

PS Prisma on piima ostmiseks päris hea valik :mrgreen:
https://kasulik.delfi.ee/news/ostukorv/ ... d=76246355

Sellest tavalisest (lahjast) piimast saad peamiselt laktoosi (piimasuhkrut). Selle asemel võiks juba vett juua. Juba aastaid on rasvasem piim ka müügil, kui üldse piima osta, siis pigem rammusamat. Suhkrut jm süsivesikuid tuleb niigi uksest ja aknast, koos nendega kehakaal ja muud probleemid.

Kütuse osas püüan juhtida oma elu nii, et isiklikes asjus ei oleks vaja palju sõita. Kui vahemaad ja liitrid ikkagi suureks paisuvad, tuleb põhjustega tegeleda. Mitte tagajärjega :).

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 20 Nov 2019, 10:12

Kokkuvõttes on ju kõik hästi. Maksate ikkagi riigi poolt seatud makse mis lähevad teie enda heaolu tagamiseks.

Minus tekitab ikkagi küsimust see, et kas need konkreetsed hinnanumbrid kujunevad mingi loogia põhjal, või on reaalselt kuhugi mingi võlli noor rinnakas armuke tööle võetud, kes ala exceli =RAND() funktsiooniga neid hindu uuendab, nii tihti kui viitsib?

No üldiselt hoitakse maksimumi juures ehk et ei ületaks valuläve ja oleks justkui ka maailamaturuga käsikäes.Samas kiivalt vaadatakse kõrval oleva konkurendi hinda. Kui konkureerivat tanklat lähesuses pole,ei tule isegi nädalavahetuseks hind alla. Näiteks Alexela Harutee ja Riisipere tanklad hoiavad hinda rahulikult üleval,kui Laagri ja Vana-Pääsküla lasevad kuni 10senti nendega võrreldes alla,sest seal on kõrval kaks nestet ja CK.
Reaalne hind on ,aga ikkagi ainult suurtele lepingulistele klientidele ja muud vaatavad kuidas saavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Krl kirjutas: 20 Nov 2019, 10:12

Minus tekitab ikkagi küsimust see, et kas need konkreetsed hinnanumbrid kujunevad mingi loogia põhjal, või on reaalselt kuhugi mingi võlli noor rinnakas armuke tööle võetud

Tundub, et ükskõik mis teema sa üles võtad, ikka jõuad lõpuks suht samasse kohta välja - veri vemmeldab, naabrinaine on püss, kellelgi on heade proportsioonidega sõbranna jne

Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

bitter kirjutas: 20 Nov 2019, 10:27
Krl kirjutas: 20 Nov 2019, 10:12

Minus tekitab ikkagi küsimust see, et kas need konkreetsed hinnanumbrid kujunevad mingi loogia põhjal, või on reaalselt kuhugi mingi võlli noor rinnakas armuke tööle võetud

Tundub, et ükskõik mis teema sa üles võtad, ikka jõuad lõpuks suht samasse kohta välja - veri vemmeldab, naabrinaine on püss, kellelgi on heade proportsioonidega sõbranna jne

Kuhu siis võiks jõuda, et härrad rahul oleks?

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Bussijaama peldikusse pääsemise eest küsitakse ka jube kõrget hinda, aga kui poolteist tundi ilma peldikuta bussis oled loksunud, on hind savi.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Krl kirjutas: 20 Nov 2019, 10:54
Spoiler
bitter kirjutas: 20 Nov 2019, 10:27
Krl kirjutas: 20 Nov 2019, 10:12

Minus tekitab ikkagi küsimust see, et kas need konkreetsed hinnanumbrid kujunevad mingi loogia põhjal, või on reaalselt kuhugi mingi võlli noor rinnakas armuke tööle võetud

Tundub, et ükskõik mis teema sa üles võtad, ikka jõuad lõpuks suht samasse kohta välja - veri vemmeldab, naabrinaine on püss, kellelgi on heade proportsioonidega sõbranna jne

Kuhu siis võiks jõuda, et härrad rahul oleks?

Minu pärast pole vaja kurssi muuta. Peaasi, et sul fookus paigas on 8).

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

bitter kirjutas: 20 Nov 2019, 10:15
Spoiler
Maaks kirjutas: 20 Nov 2019, 09:22

PS Prisma on piima ostmiseks päris hea valik :mrgreen:
https://kasulik.delfi.ee/news/ostukorv/ ... d=76246355

Sellest tavalisest (lahjast) piimast saad peamiselt laktoosi (piimasuhkrut). Selle asemel võiks juba vett juua. Juba aastaid on rasvasem piim ka müügil, kui üldse piima osta, siis pigem rammusamat. Suhkrut jm süsivesikuid tuleb niigi uksest ja aknast, koos nendega kehakaal ja muud probleemid.

Kütuse osas püüan juhtida oma elu nii, et isiklikes asjus ei oleks vaja palju sõita. Kui vahemaad ja liitrid ikkagi suureks paisuvad, tuleb põhjustega tegeleda. Mitte tagajärjega :).

:shock: Aga võrdleme siis ...
Tavaline 2,5% piim:
Energia 231 kJ /55 kcal
Rasvad 2,5 g
Süsivesikud 4,8 g
Valgud 3,2 g
Soola (%) 0,1 g
.
Täispiim 3,8-4,2%:
Energia 281 kJ /67 kcal
Rasvad 4 g
Küllastunud rasvhapped 2,7 g
Süsivesikud 4,6 g
Valgud 3,2 g
Kehakaal tulebki just sellest ülemäärasest rasvakogusest mida täispiimaga sisse lürbitakse :lol:
Offtopicu lõpp

bitter kirjutas: 20 Nov 2019, 20:25

Ma arvasin ka nii, pikki aastaid. Tegelikult tuleb kehakaal (samuti diabeedirisk) ülemäärasest suhkrust jm süsivesikutest (koos rasvadega vōi ka ilma). Rasva (ilma suhkruta) inimene ei suudagi probleemset kogust ära süüa. Ei “lähe kurgust alla”. Suur kogus suhkrut aga tarbitakse ära väga lihtsalt. Pepsi, koka...

Millise numbri taga seal tavalises piimas (võrreldes selle rasvase piimaga) siis need ülemäärased suhkrud paiknevad? :mrgreen:

Viimati muutis Maaks, 21 Nov 2019, 09:48, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

joel
Postitusi: 1797
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 108 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas joel »

Kui nii rehkendada, siis on see kõige kasulikum:
Hapendatud Pett 0,3%
Energiat 138 kJ/33 kcal
Rasvu 0,2 g
millest küllastanud rasvhapped 0,1 g
Süsivesikuid 4,3 g
millest suhkrud 4,3 g
Valke 3,4 g
Soola 0,11 g
(sisaldus tuleneb ainult loodusliku naatriumi olemasolust)

Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Sciev kirjutas: 19 Nov 2019, 21:26

Sest kui iga sent on arvel on ja nii väga on vaja säästa (et igat senti kütuse hinnas peab hoolega vaatama ja kalkuleerima millal tankida), siis ei tasuks õlut juua. Ja tanklast pole mõtet kalleid sööke üldse osta, võib võileivad kodust kaasa võtta. :bsmile:

Nali või mitte, aga Cirkli viimane kohvihinna tõstmine oli minu jaoks küll ikka taluvuspiiri ületamine. Sellisele lihtrahva nssimisele ei saa mina reageerida muud moodi, kui sealt kohvi enam mitte ostes. Oma jutu piima ülikallist maailmaturu hinnast võivad nad ka omale prse pista.

Muude produktide ja kütuse kohta see ei käi.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas puna »

Kellegil pole keelatud eestis ju kütuseäri ajada :D
võite siis alati alla maailmaturu hinna seda müüa (crash)


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

will111 kirjutas: 19 Nov 2019, 23:44

Sciev...ma oskan selle peale öelda veel vaid üht. Selle asemel, et siin rääkida teistele, kus ja mille pealt tasub säästa ja mille pealt kohe kindlasti ei tasu säästa, kasuta äkki oma aega ja teravat mõistust hoopis millegi kasulikuma peale - näiteks mõtle miks krdi pärast sa sõidad voshodiga :mrgreen: Kas see on ikka see kõige õigem koht, kust säästa :lol:

Miks ei võiks Voshodiga sõita, see ei ole millegi säästmise jaoks mul. :D

Viimati muutis Sciev, 21 Nov 2019, 11:13, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas puna »

Arvamised väga ei loe igaüks müüb mis hinnaga soovib


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

puna kirjutas: 20 Nov 2019, 18:31

Arvamised väga ei loe igaüks müüb mis hinnaga soovib

Vot see on arvamine.

Viimati muutis Sciev, 21 Nov 2019, 11:13, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas puna »

Sinupoolt on see siis arvamine
Kuidas see asi siis käib ei ole nii, et igaüks määrab oma hinna ise?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Maaks kirjutas: 20 Nov 2019, 16:01
Spoiler
bitter kirjutas: 20 Nov 2019, 10:15
Maaks kirjutas: 20 Nov 2019, 09:22

PS Prisma on piima ostmiseks päris hea valik :mrgreen:
https://kasulik.delfi.ee/news/ostukorv/ ... d=76246355

Sellest tavalisest (lahjast) piimast saad peamiselt laktoosi (piimasuhkrut). Selle asemel võiks juba vett juua. Juba aastaid on rasvasem piim ka müügil, kui üldse piima osta, siis pigem rammusamat. Suhkrut jm süsivesikuid tuleb niigi uksest ja aknast, koos nendega kehakaal ja muud probleemid.

Kehakaal tulebki just sellest ülemäärasest rasvakogusest mida täispiimaga sisse lürbitakse :lol:
Offtopicu lõpp

Ma arvasin ka nii, pikki aastaid. Tegelikult tuleb kehakaal (samuti diabeedirisk) ülemäärasest suhkrust jm süsivesikutest (koos rasvadega vōi ka ilma). Rasva (ilma suhkruta) inimene ei suudagi probleemset kogust ära süüa. Ei “lähe kurgust alla”. Suur kogus suhkrut aga tarbitakse ära väga lihtsalt. Pepsi, koka...


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

puna kirjutas: 20 Nov 2019, 19:18

Kuidas see asi siis käib ei ole nii, et igaüks määrab oma hinna ise?

On ikka.

Viimati muutis Sciev, 21 Nov 2019, 11:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 468
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 40 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Tartus Go Oil müüb juba aastaid, võrreldes teiste suurte kettidega, alati kütust vähemalt -3s/l odavamalt.

...
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas retro »

Ka Krooning muudab postil hindu ca 1x kuus. Väiksematel tegijatel savi suurte sipsikistest.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Mõned väiksemad müüjad teevad jah.

Viimati muutis Sciev, 21 Nov 2019, 11:16, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas puna »

Tahad äkki teistele ka seletada kuidas siis kütuseäri aetakse?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Black »

joel kirjutas: 19 Nov 2019, 16:59

Kas on veel mõni suurem ehituskaupluste kett jäänud, mis nädala sees kolmandiku võrra kallimalt ei müü kui nädalavahetusel?

Ja neiltki saab lepinguline äriklient tegelikult igal ajal 30-40% alla. Püütakse ilmselt halturtsikuid, aga eks neilgi kasu mängus ja omad odavad hankekanalid välja kujunenud. Kui just pole vaja kiirelt kõige lähemast poest kotti segu või pakki tüübleid. Just see on ilmselt see, mille peal poed elavad.

Sciev kirjutas: 19 Nov 2019, 18:56

= 2 eur/nädal. Palju nädalas õlut jood, kõik õlled ikka Lätist toodud? Söömas käies midagi peale päevaprae ei võta? :D

No just, see 2€ on 2 saunaõlut (kui natuke õllehinnavaatlust teha, siis isegi 3-4)!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”