Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2501
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Madlobster kirjutas: 03 Mär 2020, 16:39

Kas restorani toob raha sisse ülemus, kokk, või ettekandja?

Klient toob!



Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas: 04 Mär 2020, 09:16
Madlobster kirjutas: 03 Mär 2020, 16:39

Kas restorani toob raha sisse ülemus, kokk, või ettekandja?

Klient toob!

Seega pole vaja ei ülemust, kokka ega ettekandjat. :) rääkimata mingist koristajast või raamatupidajast.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Nad kõik mõjutavad müüdava teenuse kogust või kvaliteeti. Kuidas raamatupidaja tööülesanded sellega seotud oleks?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Restoran võib maailma parimat toitu serveerida aga teenindaja võib arve vormistamisega hätta jääda. Oletame, et söömas käis mõni Eestis resideeriv EU XX-institutsiooni esindaja, kellel ongi õigus osta liikmesriigis teatud kohalikke teenuseid 0% km-ga (näide elust.) Kas kassasüsteem üldse võimaldab sellist arvet, millisel kujul tõestust soovib maksuamet? [mention]Sciev[/mention] sa jätaksid selle nuputada ülemusele, kokale või ettekandjale? 8)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 04 Mär 2020, 13:00

Restoran võib maailma parimat toitu serveerida aga teenindaja võib arve vormistamisega hätta jääda. Oletame, et söömas käis mõni Eestis resideeriv EU XX-institutsiooni esindaja, kellel ongi õigus osta liikmesriigis teatud kohalikke teenuseid 0% km-ga (näide elust.) Kas kassasüsteem üldse võimaldab sellist arvet, millisel kujul tõestust soovib maksuamet? @Sciev sa jätaksid selle nuputada ülemusele, kokale või ettekandjale? 8)

Ostja õigused ei laiene müüjale ehk restorani pidajal ei ole õigust 0% km midagi müüa,kui tal puudub selleks vastav luba-leping-diil mida iganes EMTA-lt. Keegi teab mõnda restoranipidajat,kel on see õigus? Millise seaduse alusel seline erisus antakse?

Kõik 0% või mis iganes protsendid saad hiljem tagasi riigilt ehk EMTA-t ja seda haeb ikkagi see,kel see õigus. Kõik km kohuslased ettevõtted saavad ju tagasi sisendkäibemaksu,aga seda ei saa kohe tehingut sooritades maha arvata vaid peale seda järgmise kuu käibe deklaris.
Oletame ,et tuleb mingi nippel mulle ostma oma propuskiga ja väidab ,et ta käibekat ei maksa. Ma ütlen talle selgelt,et hind on see, km on see ja tagasi küsid selle sellelt,kes selle erisuse sulle andis. Samas kohalik teenus mida iganes mingile EU institutsioonile,aga lõunasöögi arve,kas asi on tõesti niikaugele läinud,et ka see on kellegi jaoks soodamaks tehtud eraisikuna? Hästi ei usu.
Paar linki,kus need erisused peaks olema välja toodud,aga siin pole midagi sellelaadset.

https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-d ... le-makstud
https://eur-lex.europa.eu/resource.html ... format=PDF

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 04 Mär 2020, 15:14
bitter kirjutas: 04 Mär 2020, 13:00

Restoran võib maailma parimat toitu serveerida aga teenindaja võib arve vormistamisega hätta jääda. Oletame, et söömas käis mõni Eestis resideeriv EU XX-institutsiooni esindaja, kellel ongi õigus osta liikmesriigis teatud kohalikke teenuseid 0% km-ga (näide elust.) Kas kassasüsteem üldse võimaldab sellist arvet, millisel kujul tõestust soovib maksuamet? @Sciev sa jätaksid selle nuputada ülemusele, kokale või ettekandjale? 8)

Ostja õigused ei laiene müüjale ehk restorani pidajal ei ole õigust 0% km midagi müüa,kui tal puudub selleks vastav luba-leping-diil mida iganes EMTA-lt. Keegi teab mõnda restoranipidajat,kel on see õigus?

Ma kirjutasin ju selgelt, et OSTJAL (institutsioonil) on see km-erisus. (Vt EL direktiiv 2006/112/art 151 näiteks) Vblla sõnade järjekord lauses polnud perfektne aga eraisikule ma küll ei viidanud. Maksuametile arve sobis muide.

urmas66 kirjutas: 04 Mär 2020, 15:14

Oletame ,et tuleb mingi nippel mulle ostma oma propuskiga ja väidab ,et ta käibekat ei maksa. Ma ütlen talle selgelt,et hind on see, km on see ja tagasi küsid selle sellelt,kes selle erisuse sulle andis.

Edu sulle restoraniäris! Sellise suhtumisega tulevad soliidsed püsikliendid ja pikad lepingud kiirelt. 8)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Eriti nutikas on muidugi mingi EL-i institutsioon pikale lainele saata - ega neil pole ju üldse vaba raha ning suhtelist ükskõiksust selle suhtes (lol)

Krt seda konkreetset reeglit teadsin isegi mina. Kõvad bisnise mehed koos kõik, head ja paremat soovitamas...

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Reeglina ei tea kassas olev lahke näoga tirts nendest maksudest mitte halligi ning ta ei oska või ja tal pole õigusi null km arveid väljastada.

Sellisel juhul jah saad oma maal tagasi küsida.

Aga on kohti (restoranidest ei tea) kus kassas olev ants teab kuidas VAT nr kontrollida ja teeb sulle null km arve.
Arvega üle piiri ostes ei maksa kunagi km. Kohapeal kaardi või sulliga vehkides on keerukam, sest reeglina keegi ei oska või pole õigusi kohapeal midagi teha. Lihtsam on ära maksta ja oma raamat teeb vajalikud toimingud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mina olen aru saanud, et 0 km ga arve väljastatakse teise liikmesriigi maksukohuslasele ainult kaupade puhul. Ja kuna just müüja vastutab maksude deklareerimise eest, siis üks väheseid garantiisi saada kinnitus, et kaup liigub riigist välja on näiteks enda tellitud transport vms. Maksuamet il on veel soovitusi mismoodi oma seljatagust kindlustada. Probleemiks on kavalpead kes Eestis tahavad kauba 0 iga kätte saada ja tegelikult kaup riigist välja ei liigu...Mingit eriluba teise liikmesrikki müümisel ei ole küll vaja.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma olen ka vahel mõelnud, et ma võin lasta arve suvalisele välisettevõttele teha, kus on kõik vatid jms peal null km ´ig, sulas ära maksta ja kauba km vabalt soetada. (mul tuttav ostab selliselt EUst juba aastaid, ei huvita kedagi seal kelle arvelt raha tuleb, suvalised vatid ja jutud arvele ja saab km vabalt)
Kas selle osa "pettuseid" on nii vähe, et ei tasu jooksmist või ma ei tea.

Viimati muutis Madlobster, 05 Mär 2020, 18:38, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 04 Mär 2020, 19:10

Ma olen ka vahel mõelnud, et ma võin lasta arve suvalisele välisettevõttele teha, kus on kõik vatid jms peal null km ´ig, sulas ära maksta ja kauba km vabalt soetada. (mul tuttav ostab selliselt UKast juba aastaid, ei huvita kedagi seal kelle arvelt raha tuleb, suvalised vatid ja jutud arvele ja saab km vabalt)
Kas selle osa "pettuseid" on nii vähe, et ei tasu jooksmist või ma ei tea.

Kui ostad ettevõttele välismaalt nulliga saad selle eest siin km ära maksta kui impordi eest. Kui huiata tahad, siis võib läbi minna, aga viimasel ajal mksuamet kontrollib üha usinamalt selliseid tehinguid. Enamus keeniused käivad ja vaatavad ilmselt sadamas veokate numbreid ning panevad oma nn veodokumentidele kirja. Üsna tihti teeb mksuamet meile päringuid mingi veose liikumise kohta ja üldjuhul need liikumised ei kattu meie veokite sõitudega. Ehk mõned eurod ikka jäävad välja maksmata nn ekspordi käibest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 04 Mär 2020, 17:59

Reeglina ei tea kassas olev lahke näoga tirts nendest maksudest mitte halligi ning ta ei oska või ja tal pole õigusi null km arveid väljastada.

Sellisel juhul jah saad oma maal tagasi küsida.

Aga on kohti (restoranidest ei tea) kus kassas olev ants teab kuidas VAT nr kontrollida ja teeb sulle null km arve.
Arvega üle piiri ostes ei maksa kunagi km. Kohapeal kaardi või sulliga vehkides on keerukam, sest reeglina keegi ei oska või pole õigusi kohapeal midagi teha. Lihtsam on ära maksta ja oma raamat teeb vajalikud toimingud.

Välisettevõttele saab teha nulliga arve, aga ise vastutad selle õigsuse eest. Teen kui teankellele teen, aga suva tont ostes kaupa, maksab arve koos km ja siis kui kaup riigist välja viidud ja selle kohta ka tõend olemas saab oma km tagasi. Sama oodi saab seda ka ise näiteks saksa autot ostes tagasi. Täna ei riski keegi ka seal enam 50k maksva auto ostul sulle km kinkimisega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Palgatamisest käibemaksuni! Kas glasnosti taassünd või midagi hullemat? :)

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”