Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas villy »

Niikaua kui töö ei seisne selles, et vaja tõsta 100kasti ühes laonurgas teise on väga keeruline numbrit ette pakkuda, sest palk peab ikka vastama panusele ja vähegi mõtlemist/septsiifilise oskusi või teadmisi nõudva töö juures on erinevate töötajate panus väga erinev. Isegi näiliselt sama positsiooni/ametinimetuse korral. Eks see sõltub muidugi töökohast ja kui täpselt on ülesanded määratletud.

Selletõttu ongi mõistlik kuulutuses palk peita vahest, tööintervjuust saad juba midagi aru ja teed personaalse pakkumise ja kui inimene tööl saad veelgi enam aru töötaja väärtusest ja töötaja ka oma väärtusest ning kui on põhjust, siis palk tõuseb mõne kuu jooksul ja edasi pidevalt ise tööandja poolt. Kui töötajale tundub, et ta panust ei hinnata piisavalt siis ta lahkub ja siis selgub kas tööandja tegi vea või mitte. Kindlasti ei ole alati järeldus 1.



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Isegi 100 kasti tõstmisel palka arvestades lisandub veel ajaline faktor (mis aja jooksul kastid asukohta vahetavad) ja siis veel hoolsus võimaliku purunemise vältimiseks ning korrektsus uuesti virnastamiseks. jne

Ja see pole ka veel kõik. "Kastitõstjate" kategoorias saab reeglina kõige rohkem kukalt kratsida. Sest peavalu ning hämmingut, mida selle kategooria mehed toota suudavad on "muljetavaldav".

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Neid tuleb niikuinii võtta 2x rohkem ka kui vaja.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

:lol:

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Black »

jkristjan kirjutas: 28 Veebr 2020, 10:23

Ma alati mõtlen selle peale, et kui sa teenid 1000 neto, no mingi 300 sellest ikka kulub tööle sõitmiseks ja enda tööajal ülal pidamiseks, siis aastas tulu töötamisest on miski 8000 EUR. Kuna puhkus on 28 päeva, siis ütleme et see on 11 kuu teenistus. Kas ei oleks mõistlikum näiteks selle asemel töötada 4 kuud aastas kuskil arenenud riigis koormusega 150%, teenida 2x rohkem kui siin 11 kuuga ja siis ülejäänud 8 kuud puhata ja oma elu elada? Ma saan aru et kui Eestis teenid 3000 neto, siis on natuke dilemma, sa tead küll, et Helsingis sama tööd tehes saaks näiteks 4800, aga samas ka selle 3k eest elab siin mugavalt ära ja siis on juba vaja hakata täpsemalt rehkendama ja seente pealt vaatama, kas on mõtet liikuda ja kui siis kuhu ja millal ja miks. Aga mis hoiab 584 eest Prisma korvikogujat Tallinnas, kui sama asja eest Helsingis saaks 1450, see on müstika. Seda just eriti selles vaates, et kui Tallinn meeldib siis fine, tööta 3 kuud ära ja saad ülejäänud 9 kuud oma armsas Tallinnas puhata, nahui nühkida 200 päeva aastas nüri tööd.

Asi lõpeb ikkagi sellega, et nühid seda nüri tööd võõrsil 11 kuud veidi parema palga eest. :) Paljud nii teevadki.

Su valemist on puudu see, et vabal ajal kulutad palju rohkem. Tööl käies pole aega kulutada.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas: 28 Veebr 2020, 10:23

Aga mis hoiab 584 eest Prisma korvikogujat Tallinnas, kui sama asja eest Helsingis saaks 1450, see on müstika. Seda just eriti selles vaates, et kui Tallinn meeldib siis fine, tööta 3 kuud ära ja saad ülejäänud 9 kuud oma armsas Tallinnas puhata, nahui nühkida 200 päeva aastas nüri tööd.

Sa oled nagu ühe pisiasja unustanud,et Helsingis tööl olles peab kuskil elama ja midagi sööma ning tööle sõitma ka. Tallinnas saab elamisväärse väikse elamise mõnesaja euroga,aga Helsingis läheb min ligi tonn ära. Ma küll ei tea kedagi,kes ükskõik mis maal oleks lihtsa oskusi mitte vajava tööga heale tasemel elu endale saanud.

Kui teemasse siis mina olen seda meelt,et:
Eestis on töökal ja mingit eriala-oskusi omaval inimesel võimalik täiesti normaalselt ära elada ja ka elu nautida. Kes siin ei saa hakkama ,ei saa seda ka mujal. Seda on korduvalt tõestanud elu ise.
Üleüldiselt elatakse eestis täna läbi aegade parimal tasemel.

Viimati muutis urmas66, 29 Veebr 2020, 10:24, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

wicked
Postitusi: 319
Liitunud: 27 Veebr 2004, 10:41
Tsikkel: Bastard
Asukoht: tln
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas wicked »

Madlobster kirjutas: 28 Veebr 2020, 10:12
wicked kirjutas: 28 Veebr 2020, 09:55
Sciev kirjutas: 27 Veebr 2020, 22:31

Palkasid tavaliselt pole sellepärast, et maksta tahetakse nii vähe kui võimalik. Keegi ei hakka 1500 eur palka sulle "vägisi peale suruma" kui ise ütlesid palga sooviks 1000 eur, kuigi võibolla oleks oldud valmis 1500 ka maksma. 1000 eur kuus vs 1500 eur kuus netopalk tähendab ettevõttele aastas 12 000 eur vahet, arvestades kõikvõimalikke makse.

jahjah, summa on siiski 10409,75€. Arvestades kõikvõimalikke makse.
Nii need külajutud tekivadki.

Külajutt

1 000€ neto = tööandjakulu 1 562,46
1 500€ neto = tööandjakulu 2 567,46

1 562,46 x 12 = 18 737,52
2 567,46 x 12 = 30 809,52

30 809,52 - 18 737,52 = 12 072

sõltub, kes, kas ja kui palju roosade kommarite tulumaksuvaba arvestab


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

urmas, sry aga sa ei tea helsingis elamisest ilmselgelt mitte halli haisu ka! pole mõtet nii lampi lahmida...milleks, kellele seda laest võetud valeinfot taaskord vaja on?

elatakse siin isegi nii vähese kui 200 eest kuus, täiesti "elamisväärne" on võimalik saada alates umbes 400ga. need numbrid on faktid, mitte arvamus või kuskilt kellegi käest kuuldu. peamiselt sõltub sellest, kus paikneda tahad.
lisaks, väga lihtne fakt on ka see, et isegi kui eluaseme peale kulutad helsinkis 750e 1500st siis oled endiselt PALJU paremas rahalises seisus kui tallinnas 585eurost 250 kulutades. miks nii ilmselgete asjade üle arutada on vaja, aru ma ei saa :?

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Kas selline palga avalikustamine ei hakka juba ajale jalgu jääma? :roll: Mingis mõttes küll õige, sõltuvalt valdkonnast ( tööstus/tootmine ) aga kõike ei saa päris üheselt võtta.
Tööline peab ise ka enda hinda teadma, ülejäänud on juba kokkuleppe küsimus. N. kui palju suudaks uus tüüp lisandväärtust/kasumit tuua ja palju tööandja sellest palgaks maksta.

[mention]will111[/mention] 200'ga saab karjas elades hakkama. 400 on juba reaalsem aga mitte Uuimaa piirkonnas. Mul on näiteks 1 toaline ja maksan 410 koos veega, elekter on hinna sees. Praegu läheks keeruliseks leida midagi sama hinnaga. 12km Naaberlinnas, algavad üürid 520'st.

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Vint kirjutas: 28 Veebr 2020, 20:42

Tööline peab ise ka enda hinda teadma, ülejäänud on juba kokkuleppe küsimus. N. kui palju suudaks uus tüüp lisandväärtust/kasumit tuua ja palju tööandja sellest palgaks maksta.

No ei ole ju nii häma see asi, töölepingus lepitakse palk kokku. Ka Läti-Leedu seadus käseb avaldada palga vahemiku, selle vahemiku sees siis kandideerija saabki oma väärtust ise teada. Näiteks kui on töökuulutus "Keevitaja, palk 1000-2000" siis hea keevitaja teab, et ta saab seal 2000 ja lontrus teab, et ta saab 1000. Lisaks teab keevitaja, kes juba töötab 2500 eest, et tal pole vaja hakata sinna kandideerima ja kes töötab 900 eest, teab, et tal on igal juhul mõtet proovida.

Kui tööandja ei suuda tööle seada mingeid raame, isegi hinna ja nõudmiste vahemikku mitte, siis ei ole tegemist töökohaga ja selle töö katmiseks ei saa sõlmida töölepingut. Selliseid ebakorrapäraseid tõid on võimalik arveldada arvete alusel ettevõtjatega, tööettevõtulepingutega jms.

Töölepinguga ei ole võimalik töötada muutuva palgaga ja oma palka teadmata. Head tööd on võimalik premeerida lisatasuga, kuid sellest ei käi jutt, avaldada on kästud põhipalk, see osa, mida töötajalt ei saa ära võtta ettevõtja meelemuutus, juhtkonna või omanikuvahetus, ärikasumi vähenemine jne.

Nagu siin eelpool keegi mainis, tööturg on turg nagu iga teinegi. Täesti õige. Mõelge nüüd kui poed ja bensiinijaamad tegeleksid sellise huiamisega, et hinnad on individuaalsed ja kassas siis teeme sulle pakkumise. Et kõik sõltub ju hetke laovarudest, klientide arvust, järjekorra pikkusest. Miks peaks kolm viimast jäätist palaval päeval müüma sama hinnaga, millega terve aasta neid pakuti? Kui nõudlust on, siis viimased jäätised võiks minna 30EUR/tk. Milleks sundida kaupmeest (ettevõtjat!) hinda avaldama.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Vint, kusjuures on ka uusimaal täitsa võimalik, ja ma tean seda sellepärast, et enda tuttav elab selle raha eest. Tõsi, see ei ole ilmselt päris nii lihtne, et võtame korra "lehe lahti" paneme näpu peale ja kolime sisse. kuskil mellunkyla kandis oli see koht kui ma õigesti mäletan. Huvipärast võin küsida homme palju on üür 2 taolises müürmäel.
Ja muide, teenides soomes töötades aastas kuni 10keur on töötegija palga pealt maksuprotsent NULL. Maha läheb vaid 6% mingit pensioni ja töötukindlustuse värki. teisisõnu, umbes 1500 palgaga 7 kuud aastas tööd tehes maksad maksudeks ära kuskil 600 euri terve selle tööaasta kohta. Eestis sama palgaga samamoodi 7 kuud tööd tehes maksad maksudega ära 2000eur! Kah omamoodi huvitav võrdlus mumeelest.

Minumeelest see, et sa paned töökuulutusse numbri kirja (õigemini võib sinna ju panna vabalt vahemiku, mitte ei pea tingimata kirjutama ühte konkreetset fix arvu) ei ole kuskilt otsast võrdsustatav üks-ühele kõigi palkade avalikustamisega. Küsimus on rohkem ikkagi üleüldise info liikumises.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ja keegi tõemeeli arvab, et keegi arvab, et ta on lontrus ja küsib seda tuhandet kui ülemine määr on antud 2k?
2k tahab kohe igaüks esimesest kuust

jkristjan kirjutas: 28 Veebr 2020, 21:36

Nagu siin eelpool keegi mainis, tööturg on turg nagu iga teinegi. Täesti õige. Mõelge nüüd kui poed ja bensiinijaamad tegeleksid sellise huiamisega, et hinnad on individuaalsed ja kassas siis teeme sulle pakkumise. Et kõik sõltub ju hetke laovarudest, klientide arvust, järjekorra pikkusest. Miks peaks kolm viimast jäätist palaval päeval müüma sama hinnaga, millega terve aasta neid pakuti? Kui nõudlust on, siis viimased jäätised võiks minna 30EUR/tk. Milleks sundida kaupmeest (ettevõtjat!) hinda avaldama.

Mina mainisin ja kõik õige ;) va .üks väike pisiasi, mis on sul puhta untsu läinud (nimelt müüja ja ostja rollid)
Töömees on antud hetkel müüja pool ja määratleb oma hinda. Kui ei taheta langetab, kui palju tahetaks tõstab. Seega see viimase jäätise 30€ lugu siia ei tepsi hästi.

Aga ega siin õiget ja valet vastust kokkuvõttes ei ole. Kui oled ostja on alati kallis ja kui oled müüja on alati vähe. Sõltumata kaubast. Ja kui ostja jaoks on odav siis selle odavuse sees on reeglina konks.

Viimati muutis Madlobster, 28 Veebr 2020, 22:05, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 28 Veebr 2020, 20:01

urmas, sry aga sa ei tea helsingis elamisest ilmselgelt mitte halli haisu ka! pole mõtet nii lampi lahmida...milleks, kellele seda laest võetud valeinfot taaskord vaja on?

elatakse siin isegi nii vähese kui 200 eest kuus, täiesti "elamisväärne" on võimalik saada alates umbes 400ga. need numbrid on faktid, mitte arvamus või kuskilt kellegi käest kuuldu. peamiselt sõltub sellest, kus paikneda tahad.
lisaks, väga lihtne fakt on ka see, et isegi kui eluaseme peale kulutad helsinkis 750e 1500st siis oled endiselt PALJU paremas rahalises seisus kui tallinnas 585eurost 250 kulutades. miks nii ilmselgete asjade üle arutada on vaja, aru ma ei saa :?

200 eest saad elamispinna Helsingis? Mitte voodikoha karavasarais? Ma pidasin silmas korterit,mitte mingit ei tea mida,kus magada saab. Ma tean seal elamisest ja kõigest muust ka ikka üsna palju.Mul on sõpru nii kohalike,kui sinna läinute seas. Puhtalt töö pärast olen ka sunnitud teadma. Ja Helsingi ei ole teisele poole Espood või Vantaad. Jutt käis Helsingist,aga ega elamispinna üürimine ka eelpool nimetatud kohtades oluliselt odavam pole. Jah Sipoos või Kirkonummis või Nummelas või mida iganes, on kindlasti odavam leida,aga vaata kus need asuvad. Mul sõbra(kohalik) poeg üüris ülikooli praktika ajaks Hämeenlinnas kööktuba 540€ kuus. Paras peldik oli a´10 ruutu. Tegid ise kerge remondi ,et kannataks elada.
Millegi pärast enamus eestlasi saavad Soomes lihtöö peal normtundde eest vähemalt 3000 neto kuus palka ja elavad olematu raha eest korralikus korteris. Kahjuks ei ole see ühegi kauem seal elanu ega kohaliku teada võimalik. Minu üks sõber(kohalik) saab bussijuhina linnaliinidel 1700-1900 neto kuus,aga eestlased saavad topelt,kui kuulama hakkad. Huvitav mille eest neid nii hinnatakse :)

Viimati muutis urmas66, 29 Veebr 2020, 10:23, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ma ka hästi ei suuda ette kujutada, mis ulualuse saab helsinkis 200 eest. (vaksalis kahe sõstra vahel?)
Aga noh ega mina polegi teab mis mailmatark. ;)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Madlobster kirjutas: 28 Veebr 2020, 22:02

va .üks väike pisiasi, mis on sul puhta untsu läinud (nimelt müüja ja ostja rollid)

Ei ole mul midagi untsu läinud, rolle on lihtsalt mitu. Mina pidasin silmas kuulutaja/reklaamija/pakkuja ja sellele pakkumisele vastaja rolle. Kui juba kuulutad, vahet siis pole, kas ostu või müüki, lisa kuulutusse hind või oma eelarve piirid ka.

Need salajase palgaga tööintervjuule kutsujad on nagu need Lasnamäe persevestide autovahetusplatsid, kus öeldakse, et vali enne uus auto välja ja siis me hindame sinu auto ära ja siis saad teada selle meie auto hinna.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

urmas66 kirjutas: 28 Veebr 2020, 22:04

Minu üks sõber(kohalik) saab bussijuhina linnaliinidel 1700-1900 neto kuus,aga eestlased saavad topelt,kui kuulama hakkad. Huvitav mille eest neid nii hinnatakse :)

Eestiski ehitusel üldiselt on palgad paremad kui linnaliini bussijuhtidel. :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

No tegelt ikka läks küll. Seda 30 € jäätise juttu ei anna mitte kuidagi värbamisega haakida. Tööandja ei müü sulle töökohta vaid ostab sinult teenust. Kui sa ise oma väärtust ei tea vaid üritad mööda cvonlini kammides leida kedagi kelle juures oma väärtus suuremaks luuletada on ka noh jah

Tööandja tahab töölist ja paneb kuulutuse. Tööline saadab oma kirjelduse ja hinna. Võib ka ilma kuulutuseta omale meeldivasse ettevõttesse oma kirjelduse saata. Kui oskused vastavad hinnale siis saadakse kaubale. Kui ikka pikka aega pole kaubale saanud siis tuleb vaadata oma oskustele ja/või hinnale otsa ja teha korrektuurid. (Lasta hinda alla või minna juurde õppima)

Oskustega inimestest on pea igas valdkonnas puudus.
Lupardite hala, kes arvavad, et õnn pole tema hoovi sattunud vaid pahade tööandjate tõttu on tegelt ...
Mul oleks juba ammu ridaelamu box sakus ja uus sportage maja ees kui vaid need tööandjad selle neetud palga kuulutsse paneksid.

Väärt mehed jalutavad harva ringi ja see mõned korrad vestlusel käimine ei tekita halle karvu.
Iga poole aasta tagant töökuulutusi kammides võib ja frustratsiooni tekitada, et ei ole kohe aru saada, kellele tasub oodi (endast) laulma minna ja kelle juurde mitte.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma olen juba aastaid kuulutanud tööpakkumisi CV-keskuses ja pole kordagi palka üles pannud.Pole selle pärast ükski töötaja värbamata jäänud. Isegi telefoni teel igale helistajale ei ütle palgast midagi. Palgast räägime siis kui oled välja valitud ja vestlusele kutsustud. Esiteks on õige palganumbri ilmutamisel(meil oma sektoris ilmselt kõrgemas otsas) terve rida tegelasi(potensiaalselt häid töötajaid), kes on valmis tulema. Kui tulevad ja osutuvad valituks,siis minnakse oma endist tööandjat peetima,et see palka tõstaks ja üldjuhul töökoht jääbki vahetamata. Mina olen seega kulutanud mitu päeva asjaga tegelemiseks ja keegi ,kes oleks olnud valmis tulema(aga polnud näiteks piisavat kogemust) on kõrvale heidetud. Lihtsam on palgast rääkida valiku läbinu tööle tuleku valmiduses inimesega,kes teab oma hinda ja kui hind on ka tööandjale vastuvõetav ongi diil. Meil on küll igal alal kõigile võrdne kuupalk.

Selline kuulutus,nagu enamus müügiinimeste kuulutustes on ,et võimalus teenida kuni a´la 5000€ neto pole ka mõtet panna,sest reaalsus võib,eriti algul, jääda mõned korrad alla selle ning ega tulevikuski selleni üldjuhul ei küüni.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Black »

Eesti keeles on Helsingi (kuigi somm hääldab seda samuti). Krdi kadakasoomlased.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 29 Veebr 2020, 09:33

Meil on küll igal alal kõigile võrdne kuupalk.

Mina isiklikult seda õigeks ei pea. Tõin ettevõttesse kordades rohkem raha sisse kui kolleegid ja palk oli võrdne. Ülemustega läbirääkimised ebaõnnestusid (peeti liiga keeruliseks ja probleeme tekitavaks palga vahed teha)
Prooviti pakkuda veel mõndasi hüvesid, mis väga suurt nördimust teistes ei tohiks tekitada aga minule jäi ikka väheks ja teed läksid lahku.

Palk on minu arust sügavalt tööandja ja töötaja vaheline kokkulepe ja kellelgi teisel teiste lepingutes ja rahakotis sobramise õigust ei peaks olema. Ja kui mõni töötajatest on helgem ei peaks ta ülejäänutega sama palga peal istuma ja tööandjal peaks olema vaba voli ilma ühegi välise surveta (seadus, arvamus foorumis või saunas vms) kokkuleppeid sõlmida.
Sama asi lupardiga, kes kuuleb, et kolleeg saab suuremat palka. Endale vähematki aru andmata, miks see nii on kukub pröökama, et miks tema rohkem saab. Kokkuvõttes paneb turg asja paika. Kui on samaväärse töö tegija odavamalt võtta, võetakse odavamalt. Oma hinna säilitamiseks tuleb pakkuda midagi lisaks.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:06

Eesti keeles on Helsingi (kuigi somm hääldab seda samuti). Krdi kadakasoomlased.

Õige tähelepanek, lihtsalt kirjutan igapäevaselt seda ja ka teisi sõnu soome keeles,siit ka harjumuse viga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:19
Spoiler
urmas66 kirjutas: 29 Veebr 2020, 09:33

Meil on küll igal alal kõigile võrdne kuupalk.

Mina isiklikult seda õigeks ei pea. Tõin ettevõttesse kordades rohkem raha sisse kui kolleegid ja palk oli võrdne. Ülemustega läbirääkimised ebaõnnestusid (peeti liiga keeruliseks ja probleeme tekitavaks palga vahed teha)
Prooviti pakkuda veel mõndasi hüvesid, mis väga suurt nördimust teistes ei tohiks tekitada aga minule jäi ikka väheks ja teed läksid lahku.

Palk on minu arust sügavalt tööandja ja töötaja vaheline kokkulepe ja kellelgi teisel teiste lepingutes ja rahakotis sobramise õigust ei peaks olema. Ja kui mõni töötajatest on helgem ei peaks ta ülejäänutega sama palga peal istuma ja tööandjal peaks olema vaba voli ilma ühegi välise surveta (seadus, arvamus foorumis või saunas vms) kokkuleppeid sõlmida.
Sama asi lupardiga, kes kuuleb, et kolleeg saab suuremat palka. Endale vähematki aru andmata, miks see nii on kukub pröökama, et miks tema rohkem saab. Kokkuvõttes paneb turg asja paika. Kui on samaväärse töö tegija odavamalt võtta, võetakse odavamalt. Oma hinna säilitamiseks tuleb pakkuda midagi lisaks.

Meil on juhtidele tubliduse eest lisatasu või preemia või kuidas keegi seda nimetab. Aga üldiselt on kõigi sissetulek ikkagi suht samasse auku,sest kõik on tublid ja tööd tehakse hästi. On ka muud väiksed hüved ja üldiselt hea õhhkkond. Ega autojuhist liiga palju ei sõltu ,et raha tuleks,see on teiste inimeste töö. Autojuht saab vältida mõttetut raha välja minekut :) olles hoolas ja hoides kaubad ja töövahendit korras.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas tito »

Kaabud võiksid palga miinimumi tõsta 584.- eurolt 5840.- euroni kuus, mind isegi ei huvitaks mis palka mulle makstakse ja võiks edasi salatseda :D


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tavapärane värk, kui asjast pole tegelikult midagi rääkida ja miskit asjalikku lisada ei oska siis tuleb hakata tähti närima ja aiaaugust rääkima :lol: Juba oluline on küll rääkida sellest, kas peaks kirjutama helsinki või helsingi...

Või mis puutub see asjasse, milliseid lisatasusid keegi kuskil maksab või ei maksa? Sellel pole mitte midagi ühist põhipalga avaldamisega töökuulutusel. Kuna jukud siin keelduvad põhimõtteliselt aru saamast...või siis on lihtsalt liiga rumalad aru saamaks, et avaldama ei pea ka mitte ühte konkreetset numbrit vaid võib anda vahemiku siis pole tegelikult ka mingit mõtet edasi rääkida sel teemal, et kas nüüd ikka kõik töötajad peaksid olema või ei peaks olema tasustatud ühtmoodi. Mõistusega inimene saaks aru, et see flexibility on kõik olemas ja jääb eksisteerima ka peale seda kui numbrid kuulutusse paned.

Mis puudutab seda idiootset juttu, et iga suvaline jorss arvab ju siis, et tema on kindlasti väärt 2k, kui kuulutuses on 1k KUNI 2k. Noh, see kui vääralt iga suvaline jorss iseenda võimeid, oskusi, kogemusi ehk siis kvalifikatsiooni hindab on juba jorsi enda ja absoluutselt mitte kellegi teise mure. See on ju ilmselge!?! Tööandja koht ja vastutus (iseenda ees loomulikult) on siin lihtsalt teha selgeks kui palju too jorss reaalselt väärt on ning mitte talle rohkem pakkuda. Samuti ei tähenda numbrite avaldamine, et sa PEAD nüüd keda iganes tööle võtma, kes on nõus sinu pakutud miinimumiga. Jah loomulikult võib ka nii tekkida teatavat ajaraiskamist, kuid seda täielikult välistada ei saagi mitte kunagi ja mitte kuidagi. Sest alati on ja jääb olema neid inimesi, kes hindavad endid põhjuseta liiga kõrgelt või siis lihtsalt proovivad õnne. Sellest ajaraiskamisest ei päästa ka numbrite avaldamata jätmine mitte kuidagi!

Tuleks vähemalt proovida mõista ka seda, et üks asi on inimese tööle võtmise protsess töökuulutuse kaudu, juba eraldi ehk teine asi on reaalselt allkirjastatud tööleping ning veel omakorda TÄIESTI eraldi teema on see, mis juhtub natuke hiljem ehk peale töötaja tööle asumist ja reaalse töö tegemist. Kuskil seaduses ei ole kirjas, et ühe või teise töötaja palka, preemiat või mingeid hüvesid ei võiks muuta peale tema tööle asumist. Ettevõtjana sa võid selle reaalse palga ju ka täiesti ujuvaks teha kui soovid (vähemalt ma ei tea, et seadus seda keelaks) ja pannagi sõltuma isiklikest tulemustest või otseselt sellest kui palju keegi parasjagu firmale sisse toob. Loll idee, if you ask me, aga kui mõni soovib nii teha no tehku siis.

"Kui on samaväärse töö tegija odavamalt võtta, võetakse odavamalt. Oma hinna säilitamiseks tuleb pakkuda midagi lisaks." Süvalollus kuubis! Samaväärse töö tegija on alati odavamalt võtta, ja oma "hinna" (eeldan, et jutt käib ikka palgast..) säilitamiseks ei TULE pakkuda mitte midagi lisaks. Seda võib teha, mitte ei tule teha. Võib vabalt öelda, et olen praegust palka väärt praeguse efforti juures ja kui ei meeldi siis koondage...lähen teen sama tööd mujal edasi, tõenäoliselt suurema palga eest. Ja ma võin siia väite juurde lisada, et ma olen isiklikult ka seda teinud. Noh selle vahega, et ma vaatasin, et ettevõte palka konkurentsivõimelisena hoida nagunii ei plaani ning lihtsalt ühel päeval ütlesin, et ma nüüd lähen teen samade oskustega, sama tööd edasi teises ettevõttes konkurentsivõimelise palga eest. Läksin ja tegin, thats it. Minu tiimist tegi täpselt sama veel paar inimest enne mind ja päris mitu inimest peale mind. Ühe neist ostsin ka ise üle natuke hiljem sinna, kuhu ise liikunud olin.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Madlobster kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:19

Mina isiklikult seda õigeks ei pea. Tõin ettevõttesse kordades rohkem raha sisse kui kolleegid ja palk oli võrdne. Ülemustega läbirääkimised ebaõnnestusid (peeti liiga keeruliseks ja probleeme tekitavaks palga vahed teha)

Ei ole alati ka sel juhul see asi nii üheselt võetav. Oleneb ka põhjusest miks üks või teine rohkem sisse toob. Üldiselt tavatöötajale makstakse TÖÖ TEGEMISE eest, mitte raha sisse toomise eest. See on juba "tähtsamate" isikute teha kas ja kui palju kellegi töö ettevõttele raha sisse toob. Raamatupidaja ei too otseselt midagi sisse, aga palka ikka saab, samuti koristaja jne. Võivad olla ühes ettevõttes 2 täpselt sama tööd tegevat isikut ja reaalselt ka teevad seda täpselt ühe kiirusega ja samas mahus, aga ühe töö toob rohkem sisse kui teise.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

See on juba mõistlik jutt.

Enda valdkonnast võin tuua näite, kus inimene võib vabalt näiteks teha tööd nädal aega, kuu aega. Võibolla mõnel ekstreemjuhul isegi suisa aasta aega ja kogu selle tööga genereerida ettevõtte jaoks sõna otseses mõttes ümmargune null sissetulekut. Absoluutselt mitte ühtegi senti kuidagi mõõdetavat tulu. Ometi võib palk olla 3k, 4k...mõnel juhul ka 5k või rohkem raha kuus. Kuidas see küll võimalik saab olla :O Kuidas need ettevõtted küll nii rumalad on...ja samas nii pagana edukad???

Vot tuleb osata natuke oma mättast kaugemale ka näha ja pisut laiemalt mõelda kui et "ah minul siin mingi kasti virnastaja pole küll kunagi palkamata jäänud"

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Sciev kirjutas: 29 Veebr 2020, 16:52
Spoiler
Madlobster kirjutas: 29 Veebr 2020, 10:19

Mina isiklikult seda õigeks ei pea. Tõin ettevõttesse kordades rohkem raha sisse kui kolleegid ja palk oli võrdne. Ülemustega läbirääkimised ebaõnnestusid (peeti liiga keeruliseks ja probleeme tekitavaks palga vahed teha)

Ei ole alati ka sel juhul see asi nii üheselt võetav. Oleneb ka põhjusest miks üks või teine rohkem sisse toob. Üldiselt tavatöötajale makstakse TÖÖ TEGEMISE eest, mitte raha sisse toomise eest. See on juba "tähtsamate" isikute teha kas ja kui palju kellegi töö ettevõttele raha sisse toob. Raamatupidaja ei too otseselt midagi sisse, aga palka ikka saab, samuti koristaja jne. Võivad olla ühes ettevõttes 2 täpselt sama tööd tegevat isikut ja reaalselt ka teevad seda täpselt ühe kiirusega ja samas mahus, aga ühe töö toob rohkem sisse kui teise.

Kui raamatupidamine on teenusena odavam ettevõtte jaoks, siis saab raamatupidur kinga. Lihtsalt niisama ei pea ükski ettevõtja raamatupidajat. Koristusteenust saab ka sisse osta. Neid "õhuvõngutajaid" on veel, kelle tulevik ei pruugi väga helge olla. Ilmselt on võimalik teha mingi "superprogramm", mis suudab ise progeda lihtsamaid programme, administreerida it-võrku, olla helpdesk rollis. Ehk siis ka itimeestel on vaja mugavusstoonist välja murda jne.

Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas and »

urmas66 kirjutas: 29 Veebr 2020, 09:33
Spoiler

Ma olen juba aastaid kuulutanud tööpakkumisi CV-keskuses ja pole kordagi palka üles pannud.Pole selle pärast ükski töötaja värbamata jäänud. Isegi telefoni teel igale helistajale ei ütle palgast midagi. Palgast räägime siis kui oled välja valitud ja vestlusele kutsustud. Esiteks on õige palganumbri ilmutamisel(meil oma sektoris ilmselt kõrgemas otsas) terve rida tegelasi(potensiaalselt häid töötajaid), kes on valmis tulema. Kui tulevad ja osutuvad valituks,siis minnakse oma endist tööandjat peetima,et see palka tõstaks ja üldjuhul töökoht jääbki vahetamata. Mina olen seega kulutanud mitu päeva asjaga tegelemiseks ja keegi ,kes oleks olnud valmis tulema(aga polnud näiteks piisavat kogemust) on kõrvale heidetud.

Ma usun, et kindlasti on jätnud päris mitu asjalikku kanditaati selle varjamise pärast tulemata.

Ja sa ei leia, et kui nüüd mõni mees käib sinu juures kohtumistel ja raiskab mitu päeva ja siis selgub, et sinu arusaam konkurentsi võimelisest palgast on tema arusaamast väga erinev, ei ole lüpsta saanud?

Kui ta eks tööandja ongi nõus ta ikkagi üle ostma, siis järelikult ju konkurents toimib. See millest sina räägid, on püüd ikka alamaksta.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Henn kirjutas: 29 Veebr 2020, 19:06

Kui raamatupidamine on teenusena odavam ettevõtte jaoks, siis saab raamatupidur kinga. Lihtsalt niisama ei pea ükski ettevõtja raamatupidajat. Koristusteenust saab ka sisse osta. Neid "õhuvõngutajaid" on veel, kelle tulevik ei pruugi väga helge olla. Ilmselt on võimalik teha mingi "superprogramm", mis suudab ise progeda lihtsamaid programme, administreerida it-võrku, olla helpdesk rollis. Ehk siis ka itimeestel on vaja mugavusstoonist välja murda jne.

Samas ega raamatupidajate ja koristajate jaoks kokkuvõttes midagi ei muutu seniks kuni vajadus teenuse järele ei muutu- kui ettevõtted hakkavad raamatupidajaid ja koristajaid palgaliste töötajatena vähem kasutama, siis need samad inimesed lihtsalt hakkavad tööle raamatupidamis- või koristusfirmas.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kisub juba huvitavaks. Milline on see töötaja kes ei too ettevõttele mitte midagi sisse? Keegi tooks mõne konkreetse näite ja selgituse millel see väide põhineb?
Mulle tundub, et siin mõnel puudub arusaam mõne ametikoha panusest ettevõtte toimimises või sellest, mis on raha sissetoomine ettevõttesse. Väide, et raamatupidaja..., mitu raamatupidajat siin jutunurgas on? Raamatupidajast sõltub paljudes ettevõtetes see “raha sissetoomine” palju rohkem kui nendest oma arvates SUURTEST SISSETOOJATEST.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”