Ettevaatust, autojuht teel!

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Luxor »

eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 21:56
claw kirjutas: 09 Apr 2020, 21:43

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.

Täis tuli, kaug tuli, kõik tulid...

Kestvad ovatsioonid saalist!
Aga kippudes tagasi teemasse, siis kirjutas lasteajakiri Täheke kunagi ammusel ajal, et mitte igast roolikeerajast ei saa autojuhti!



Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 471
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Luxor kirjutas: 09 Apr 2020, 22:06
Spoiler
eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 21:56
claw kirjutas: 09 Apr 2020, 21:43

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.

Täis tuli, kaug tuli, kõik tulid...

Kestvad ovatsioonid saalist!
Aga kippudes tagasi teemasse, siis kirjutas lasteajakiri Täheke kunagi ammusel ajal, et mitte igast roolikeerajast ei saa autojuhti!

Ja igast autojuhist ei saa tsiklijuhti.

...

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Luxor »

zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 22:46
Spoiler
Luxor kirjutas: 09 Apr 2020, 22:06
eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 21:56
claw kirjutas: 09 Apr 2020, 21:43

Ma pole liikluses autoroolis kordagi kohanud mootorratast, mis mind pimestaks. Täis tule all mõtled kaugtuld?
Osad muidu sõidavad meelega kaugtulega koguaeg, et neid paremini näha oleks - üks töökaaslane, kes just kirkaim kriit pole, sellega kelkis hiljuti.

Täis tuli, kaug tuli, kõik tulid...

Kestvad ovatsioonid saalist!
Aga kippudes tagasi teemasse, siis kirjutas lasteajakiri Täheke kunagi ammusel ajal, et mitte igast roolikeerajast ei saa autojuhti!

Ja igast autojuhist ei saa tsiklijuhti.

Paraku saab tsiklimees kergemalt ja eelisolukorras inglipagunid õlgadele! Kahjuks!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mina olen üks nendes täis/kaugtulega sõitjatest.
Võib vaid mainida, et mida keegi sellest arvab, kellele kaebab, kuhu kirjutab, mida kirjutab või milliseks minu (pliiatsi) teravusastet peab on täitsa pohlad. (ei ole claw töökaaslane :D)
Kui ajas vinguma ju siis märkasid mind :) (see oligi eesmärk)
Vilgutajatele lehvitan vastu :)
Kui hämardub võtan tule maha. (siis on ta reaalselt häiriv)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Forumist »

Siin peaks juba täiesti selgelt politsei sekkuma.


LauriT
Postitusi: 37
Liitunud: 09 Veebr 2016, 11:30
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas LauriT »

Bandit kirjutas: 09 Apr 2020, 20:36

Täna võttis autojuht vastu otsuse ringteel minult sõiduõigus ära võtta. Hea, et ta seisma ei jäänud, oleks maandunud autos.

Ja Tar... vabandust, maal tähendab parema käe reegel seda, et siibijuhid võivad paremalt tulevad autud kortsu sõita. Või neile napikaid teha. Aga ega universaaloktaavia ole nüüd mingi autu ka, mida tähele peaks panema. Nagu sikkelgi pmst nähtamatu.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas AzA »

"Käesoleval aastal on liiklusõnnetustes saanud vigastada 33 jalgratturit, 17 mootorratturit ja üks mootorratturi kaasreisija. Möödunud aasta samal perioodil sai õnnetustes vigastada üheksa jalgratturit ning kaks mootorratturit."

Miks?
Palju aega sõitmiseks? Esimesed majanduse tippaja viljad teedel?

Aga mulle meeldib.

joel
Postitusi: 1799
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas joel »

Pigem võrdle selle aasta ja eelmise aasta esimese kolme kuu ilma.

Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Külm vaheldub soojaga liiga kiiresti,peenikest graniidipuru igal pool.Enamus baigilistel sellised rehvid all mis nende ilmadega ei lähegi soojaks rahulikult sõites.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ma küll kaldu arvama, et enamus nendest õnnetustest ei ole põhjustatud soojaks sõitmata rehvidest.
Tänaval tänvarehviga tänava sõitu tehes on see vaid bensukas kohvi kõrvale kummitoksimise jutt.

Mitte tänavarehvil on külm vs soe pidamise vahe jah väga suur. Tänavarehvi ei kannata aga reeglina nii soojaks sõita (liiga pehme, laguneb ära)

Reicing rehvide jms reicing staffiga tegelasi tänaval on ikkagi väga vähe.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ilma peab muidugi võrdlema, aga ikkagi on kole palju üksikõnnetusi isegi selle aasta ilmade kohta.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Krl »

panustan ikkagi õitsengule majanduses ja sellest tulenevale hüppelisele kasvule ratturite arvus.

Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas shortcut »

eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 21:34
eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 20:58
Spoiler
zorten22 kirjutas: 09 Apr 2020, 19:55

Eks tasuks ka "must ratas-must kiiver-must varustus" lembusest üle saada, siis on ka võimalus rohkem silma jääda.

Mul must ratas(teine tumesinine), must kiiver ja varustus, kindad on punased, kui külmem, siis ülla-ülla- mustad! Kui olen liikluses rattaga, siis eeldan ja ootan, et kõik autod minust igal võimalsel üle tahavad sõita. On katseid olnud, siiani pole ükski õnnestunud.(kolm korda üle õla)
Ei päästa ükski tuli ega vile ega ka krt teab mis, kui juhil pilk telefonis. Kui foori juures või ükskõik, kus pidurdama hakkan, siis esimesena ikka pilk peeglisse, et tagumine kodanik ka aru saab, mis toimub. Autoga sama. Kõik, kes ootavad kõrvalteel, et kuhugi keerata, on minu jaoks kohe ettekeerajad, kohe! Ja kui hakkabki ette keerama, siis ma ju teadsin.
Ise tuleb silmad lahti hoida, siis on suurem šanss kuhugi jõuda. Teiste peale loota..? No f-king way.

PS: ei ole kramplikult oma hirmus kinni, et kõik liikuv tahab mind maha lüüa, aga vasakul ajunurgas on üks osakond kogu aeg ootel- äkki saab "äksionit"

Kena kevadet!

Kui puude panemiseks juba läks, siis olen hetkel autojuht rollis: ei saa aru nendest mota vendadest, kes sõidavad päeval täis tulega.

Ma ei ole veel näinud mootorratta täistuld, mis päevasel ajal mind autoroolis pimestaks. Samuti ei ole mulle tulesid vilgutatud, kui ma täistulega vastu sõidan. Aga kuna Sa selle teemaks võtsid siis nähtavasti see lahendus töötab ja sa märkad mootorratturit. Ehk see ongi põhjus, miks päevasel ajal täistuli peale lükatakse :bsmile:

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Erci »

eimoR kirjutas: 09 Apr 2020, 21:34

Kui puude panemiseks juba läks, siis olen hetkel autojuht rollis: ei saa aru nendest mota vendadest, kes sõidavad päeval täis tulega...

Nõus et kaugtulega sõitma ei peaks. Aga Suunatuli ei anna kellelegi eesõigust ega võta seda ära. Kõik liiklusreeglid kehtivad samamoodi olenemata sellest, kas kasutati suunatud või ei.

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas zombi »

Suunatuli ei peagi õigust andma, suunatuli annab märku. Kaasliiklejatele. Sellest, mida Sa plaanid ette võtta. Et kaasliiklejad mõistaks ja oskaks arvestada.
Noh, näiteks, kui sul on suunatuli sees, siis tagasõitja ei peaks mitte imestama, nähes sul ka pidurituld süttimas, kuna ilmselgelt soovid sa pööramiseks hoogu vähendada.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

will111 kirjutas: 09 Apr 2020, 01:05

Teiseks oleks ilmselt suht keeruline tõestada ja vastutama panna.

Kui ollakse sõidu aeg telefonis, siis tõenäoliselt kasutatakse andmesidet. Sellest jääb aga tõestatav jälg, et mida tehti ja kus oldi. Seega saab ikka tõestada küll, kui sõidu ajal sotsiaalmeediat keriti või youtubest videot vaadati.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

noh kõik need üllad ideed andmeside järgi on jutusoojaks head küll
sinnani jõudmiseks on väga suur hulk seaduseid ja võimaluste loomised võimekused filtreerimine, mis on bacground ja mis on aktiivne kausutus (joutube list mängib mul autos koguaeg seega ???) ja siis veel see va õnnetu raha, mis selle osakonna loomiseks ja töös hoidmiseks kulub.
noh ja no on natuke parem tunne kui minu seanssidele ligipääs on ikkagi minglgi moel piiratud

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ettevaatust, autojuht teel!

Lugemata postitus Postitas will111 »

ma ei leia ka, et siinkohal teooria ja praktika niiväha lihtsasti kokku läheks. jah, puht tehniliselt on kindlasti võimalik "võtta välja", kas konkreetse seadme ja tugijaama vahel toimub konkreetsel hetkel data liikumine. puht tehniliselt oleks ilmselt isegi võimalik võtta välja, et mis teenuse jaoks see data parasjagu liikus. ja ikkagi jääb veel see küsimus, et kas tegu oli kasutaja enda "juhitud" data liikumise või telefoni algatatud andmevooga.

aga tuleb ikka aru saada, et TEHNILISELT ei ole päris sama, mis REAALSELT. nagu ka eelnev härra juba kirjeldas. aga eks näis, kui see koroona läbi saab ja kõik selle varjus vastu võetud uued seadused ilusti püsima jäävad siis võibolla tõesti, et isikute õigustest ja privaatsusest jääb järgi heal juhul 1% sellest, mis oli enne :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”